(fro en 2,'wartsJexels het harL, Fanfare houdt de moed erin AGENDA BOXEN '".<i Ledental nog steeds zeer klein Weer kleuter in de Brink t Verdronken Garage W. Grisnigt aanwinst voor Texelse gemeenschap Oefengebouw mag blijven staan Wethouder Daalder bij opening: Veel waardering voor ondernemingslust leg-en hangkasten Moerbeek's 0JSDAG 11 APRIL 1967 80e JAARGANG No. 8156 F E X E LS E^'COU RANT Uitgave N.V. v/h Langeveld De Root) Postbus 11 Den Burg, Texel Tel. 2741 4.: Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den tel. (02220) 2058, 's avonds (02220) 2403 Het ledengebrek blijkt een slepende kwaal van het Koninklijk Texels Fan farekorps te zijn. Als gevolg daarvan is het voor het korps zeer moeilijk zich vaak te laten horen. Als slechts enkele leden verhinderd zijn wordt het al on mogelijk de straat op te gaan. Toch heeft het korps in het afgelopen jaar niet onbevredigend gedraaid, zo zei voorzitter P. J. Koorn aan het begin van de donderdagavond in hotel „De Graaf" gehouden jaarvergadering. Hij bracht het zeer geslaagde concert in het Cultureel Centrum in herinnering. Mede dank zij de rust in de zaal kwa men de muzikanten tot goede presta ties. De reacties van het publiek waren zeer gunstig. Stemmen zijn opgegaan om het traditionele toneelstukje na de pauze voortaan te laten vervallen. Een concert van dit peil trekt ook zonder toneel voldoende belangstelling. Toch is het zaak dat spoedig maat regelen worden genomen om het aantal werkende leden te verhogen. Het is niet verantwoord af te wachten tot de (weinige) koperblazers van de Texelse muziekschool zijn afgestudeerd. Het bestuur zal zelf leerlingen moeten aan trekken en opleiden. Het peil van „Ex celsior" (32 leden) zal voorlopig wel niet worden 'bereikt, maar het 'kan wel. Vroeger is het Texels Fanfarekorps eens met 33 leden naar het concours geweest. De voorzitter memoreerde het 75- jarig jubileum van het korps, dat „in alle stilte" is herdacht tijdens een di ner van de leden en hun dames. Bij die gelegenheid werden drie leden onder scheiden. In zijn jaarverslag sprak ook secre taris F. Zegel van een met onbevredi gend jaar. Bij diverse gelegenheden kwam het korps in actie. Medewerking werd verleend aan de kerstzangsamen komst, de boerenkapel werkte in de zomermaanden mee aan het foLklore- programma; een groep blazers luister de de Paasdienst in de Hervormde kerk op. Ondanks de kleine bezetting werd de winteruitvoering in het Cul tureel Centrum een succes. Penning meester Frans van Sambeek verliet het korps wegens vertrek naar elders. In zijn plaats werd de heer B. Buisman in het bestuur gekozen. Toen ook de heer Buisman het korps verliet, werd de vacature opgevuld door de heer L. v.d. Wulp. In het afgelopen jaar werd niet aan het concours deelgenomen omdat de kleine bezetting dat niet toeliet. Ook dit jaar is deelname onmogelijk. Het financieel overzicht, voorgelezen door penningmeester D. Haker, gaf een gunstig beeld. Weliswaar bedraagt het nadelig saldo ƒ4066,92, maar het korps heeft dan ook een schuld in de vorm van een 4% geldlening en een rente loze obligatielening van totaal ƒ4977,80. Meer contributie Toch vond het bestuur het gewenst de contributie en donaties te verhogen. Met instemming van de leden werd de weekcontributie gebracht van ƒ0,60 tot ƒ0,75 ingaand 5 mei a,s. Het minimum donatiebedrag werd van ƒ1,50 tot ƒ2, per jaar gebracht. Bij de bestuursverkiezing werden de KOELEN OF VRIEZEN Wij hebben juist wat u zoekt fa Gcbr. Schoort, tel. 2550 heren D. Haker en F. Zegel met over grote meerderheid van stemmen her benoemd. Het fanfare zal ter gelegenheid van de prinselijke geboorte een rondgang maken. Als de geboorte 's nachts be kend wordt, wordt de tocht om negen uur 's morgens gehouden. Wordt de geboorte 's morgens bekend, dan volgt de rondgang om 2 uur 's middags en bij het bekend worden in de namiddag wordt de tocht om 7 uur 's avonds ge houden. Muziek van de toren is gepland op 1 mei, ter gelegenheid van de verjaar dag van de koningin. Om acht uur te Den Burg en om 9 uur van de toren van de N.H. kerk te Oudeschild. 's Avonds om 7.15 uur wordt in Den Burg een rondgang gemaakt. Het werkplan vermeldt voorts de medewerking aan de dodenherdenking, dit jaar op woensdagavond 3 mei. Ver wacht wordt dat ook zal worden ge vraagd mee te werken aan de Avond vierdaagse. Op 29 juni zal waarschijnlijk een concert worden gegeven in de muziek- nis in de Wezen tuin. Diverse korpsle den zullen zich in de seizoenmaanden van tijd tot tijd in oud-boerendracht steken om als boerenkapel mee te wer_ ken aan de folkloreactiviteiten. Traditiegetrouw zal de intocht van Sinterklaas worden opgeluisterd even als de kerstzangsamenkomst. Het win- terconcert zal weer in het Cultureel Centrum worden gegeven. Poten trappen Vrijwel alle muzikanten van het korps hebben de gewoonte om tijdens het spelen met hun voeten te bewegen, op de maat van de muziek. De heer KI. Smidt sprak er tijdens de rondvraag zijn ergernis over uit. Hij vond dat spoten trappen" bijzonder storend en had vernomen dat het ook irriterend is voor het publiek. Bij de uitvoeringen in „De Oranjeboom" hinderde het niet zo veel, want daar werden de ritmisch bewegende schoenen door de voetlich ten van het toneel aan het gezicht ont trekken. Maar m het Cultureel Cen trum was het opvallend zichtbaar en zelfs hoorbaar. Dirigent C. Rijf vertel de, dat hij zijn mensen meerdere malen had verzocht met deze kwalijke ge woonte te breken, maar het baatte weinig. In het vuur van de strijd doet men het toch. De heer Smidt meende, dat het met een beetje goede wil best mogelijk was de voeten stil te houden. „Desnoods beweeg je alleen je grote teen in je schoen. Dat ziet niemand!" De voorzitter wist niet dat het voeten trappen zó storend was en gaf toe dat (Zie vervolg pagina 4) Dinsdag 11 april Den Burg, Jeugdherberg Panorama. Over koepeling Vrouwenorganisaties. Mevr. Schots man van het Medisch Opvoedkundig Bureau spreekt over School- en beroepskeuze. Zaterdag 15 april Oosterend, Gebouw v. Chr. Belangen, Jeugd raad van de Ned. Herv. Kerk met de klucht ..Vader heeft een bok geschoten", aanvang 20 00 uur. Zondag 16 april Den Burg, Oriënteringsrit MAB-club. Deze rit telt voor het kampioenschap. in alle denkbare uitvoeringen bij Geboorte in prinselijk gezin GEZELLIGE AVOND IN STRANDHOTEL DE KOOG De op handen zijnde geboorte van het prinselijk gezin zal te De Koog op de volgende wijze wor den gevierd. Als de baby zich tussen 7.00 en 14.00 uur aandient, maakt de drumband om vier uur 's middags een rondgang. De volgende middag wordt dan in het strandhotel Juliana een kin_ derfeest gehouden. Wordt de geboorte bekend tussen 14.00 uur en 7.00 uur, dan wordt de rondgang om tien uur 's morgens gehouden en volgt het kinder feest dezelfde middag. Als de geboorte voor 17.00 uur bekend wordt zal 's avonds in de lounge van het strand hotel een gezellige avond worden ge organiseerd. Het is beslist niet de be doeling van de Oranjevereniging er een echte dansavond van te maken, maar gelegenheid voor het maken van een dansje bestaat wel. Ook de oude ren zullen zich ongetwijfeld amuseren. Mogen wij Uw BRUIDSTOILET verzorgen Vraag inlichtingen bij Modehuis MOERBEEK Van 17 juni tot 4 september DEZE ZOMER WEER RONDVLUCHTEN BOVEN TEXEL EIERLAND Vanaf het vliegveld Texel zullen in de komende zomer maanden weer rondvluchten worden gemaakt. De vluchten worden uitge voerd door enkele ondernemers, die een toestel charteren van de jonge maatschappij King Air, vliegveld Hoe ven in Noord-Brabant. Het is een cén- motorig toestel, een Bölkow, dat plaats- biedt aan vier passagiers. De Gelderse Luchtvaartmaatschappij, die de vluch ten de afgelopen jaren verzorgde, toon de voor 1967 geen belangstelling. Dit in verband met moeilijkheden tussen de betrokken zakenlieden. Van 17 juni tot 4 september zullen vakan tiegangers en Texelaars in de gelegen heid worden gesteld het eiland vanuit de lucht te bekijken. Er zal elke dag worden gevlogen. Het is niet de be doeling een lijndienst op Ameland of een andere plaats te onderhouden, zo als de GLM deed. Drukte Er zijn meer tekenen die erop wijzen dat het in de komende zomer druk zal zijn op het Texelse vliegveld. Haven meester De Bruijn verwacht een sterk toenemend aantal starts en landingen, vooral van buitenlandse toestellen. Het afgelopen weekend streken reeds di verse Duitse toestellen neer. Een be zoek naar Texel is voor buitenlandse vliegers veel eenvoudiger geworden door de status Internationale Luchtha ven, die het veld sinds kort heeft. Veel belangstelling bestaat ook van de zijde van verschillende Nederlandse zweefvlie|gclubs Naast de Texelse zweef club zal de AKU-club komen vliegen (van 22 juli tot 5 augustus), di rect gevolgd door de Twentse zweef- vliegclub (tot 19 augustus), waarna waarschijnlijk ook de Zudhollandse zweefclub komt oefenen. TEXELSE ZWEEFVLIEGCLUB HUURT TOESTELLEN De Texelse zweefvliegclub heeft voor de komende zomerperiode van de K.N.V.v.L. een zweefvliegtuig gehuurd. Het is een 2-zits Rhönlerche, die vrij dag van het vliegveld Teriet naar Texel is gesleept door een Piper Cub Binnenkort zal de club er een solokist bijhuren, een Grunau Baby. De op Texel minder gunstige omstandigheden in aanmerking genomen, vorderen de ca. twintig leden behoorlijk met hun opleiding. Enkelen zijn reeds gemach tigd solovluchten uit te voeren. In de komende periode zullen instructeurs uit Den Helder en van andere zweef- clubs worden aangetrokken. Het ver blijf op Texel betekent voor hen een gratis vakantie; een caravan 6taat ge reed. De hele club is zaterdag in touw ge weest met het opknappen van de van bekistingsplaat gemaakte hangar. VANAVOND „REQUIEM" IN DEN HELDER Hedenavond om 20.00 uur wordt in de schouwburg te Den Helder het „Requiem" van Verdi ten gehore ge bracht door „Het Toonkunstkoor Den Helder", het „Noord-Hollands Philhar- monisch Orkest" o.l.v. Klaas Vennéker, en als solisten Ans Rieke, sopraan, Tine Appelman, alt, Jan Waaijer, tenor, en Herman Scheij, bas. De Kunstkring Texel is in de gelegenheid haar leden deze voorstelling te laten bezoeken. Leden, die deze uitvoering niet kun nen bijwonen, worden verzocht dit zo spoedig mogelijk door te geven aan de administratie van de Kunstkring, p/a G. A Oskam, Raadhuis, Den Burg. Niet-leden, die van deze gelegenheid gébruik willen maken, kunnen dit eveneens opgeven bij bovengenoemde administratie. De kosten voor hen be dragen ƒ4,per persoon. Men wordt verzocht met de boot van 19.00 uur te vertrekken Na afloop van het concert zal een extra boot de concertgangers huiswaarts brengen. VOL-AUTOMATISCHE INDESIT WASAUTOMATEN Fantastisch goed, voor slechts 598, FA. GEBR. SCHOORL, tel. 2550. Opschudding in De Koog li DE KOOG De 2-jarige Norbert J. Moerbeek te De Koog is zaterdagoch tend in de Brink verdronken. Het kind speelde voor de ouderlijke woning aan de Plevierstraat, waar de moeder het omstreeks tien uur voor het laatst heeft gezien. Kort daarop moet het jongetje naar de naburige Brink zijn geopen. Het ongeluk werd door nie mand opgemerkt. Toen het kind werd vermist, is door ouders, kennissen en politie in de omgeving gezocht. Na enige uren vruchteloos speuren begon de politie met het afdreggen van de Brink en haalde korte tijd later het lijkje op. Aangezien het kind enkele uren in het water had gelegen, werd kunstmatige ademhaling zinloos ge acht. Het tragische gebeuren heeft in De Koog grote ontsteltenis en verontwaar diging gewekt, temeer daar in de Brink al eerder kinderen zijn omgekomen. Kort voor de oorlog verdronk een zoontje van de familie Wuis, „Op- duin". De Brink eiste het tweede slachtoffertje in 1945, toen een zoon- Verschjjnt dinsdags en rrüdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Boe renleenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. -f 30 cl. incasso. Advert.: familieberichten 14 cl. p. mm.; andere advert 12 ct. p. mm. tje van de familie Verijzer er de dood in vond. Actie Naar aanleiding van het recente (derde) verdrinkingsgeval zijn vele re acties losgekomen. Met name Gerard Bakker en Albert Rommel wilden di rect beginnen met het dempen van het gevaarlijke water. Gebrek aan mede werking was er niet. De vader van het eerste slachtoffertje, de heer H. Wuis, was direct bereid een grote hoeveel heid zand beschikbaar te stellen. De onderwijzer Stoer weerhield de knapen eahter van deze emotionele actie, waar na zij een petitie voor het gemeente bestuur opstelden. In deze petitie wordt B. en W. ge vraagd zodanige maatregelen te tref fen, dat herhaling van deze ongeluk ken onmogelijk wordt. De Brink is nl. wel van een heining voorzien, maar deze vertoont tal van gaten, die er door de jeugd in de winter zijn ingemaakt. De jongens zijn zondag met de petitie langs de huizen gegaan. Voorzien van een tweehonderd handtekeningen is het verzoek gistermiddag in de vergadering van B. en W. ingediend. REIZENDE BIBLIOTHEEK DE KOOG DE KOOG Het 'leesseizoen 1966/ '67 loopt alweer ten einde. Zij, die nog boeken thuis hebben, worden vriende lijk verzocht deze woensdag 12 april op de gewone tijd in de school tewil- len inleveren. MEER DAN HONDERD KINDERTEKENINGEN GERUILD VOOR PANNEKOEKEN De door de nieuwe directie van De Worstel tent uitgeschreven tékenwed strijd voor de Texelse scholieren, heeft een oogst van meer dan 100 tekeningen opgeleverd. Zondag sloot de inzend termijn. De kinderen, die hun creatie bezorgden, werden beloond met een ■suiker- of strooppannekoék. Volgens drecteur Koman waren er vele teke ningen van zeer goed gehalte bij. Op allerlei manieren is de naam De Wor- steltent uitgebeeld. De beste tekenin gen zullen worden geëxposeerd. De jury zal de winnaar van de hoofdprijs (een rondvlucht) aan het eind van deze wéék aanwijzen. Sinds vrijdagmddag 14.10 uur heeft Texel er een fraai bedrijf bij. Op dat moment werd in de fonkelnieuwe ga rage van de heer \V. Grisnigt een hef- brug in werking gesteld, waarna de grote kanteldeur opende en een Daf personenauto het gebouw uitreed. Met de manouvre, verricht door de heer K. W. Nieuwswaag uit Wassenaar, was het bedrijf officieel in gebruik geno men. Het was een belangrijk en feeste lijk gebeuren voor de heer Grisnigt, die zeer vele familieleden, autoriteiten en relaties had uitgenodigd. Het imposante aan de Bernhardlaan (industrieterrein) verrezen bedrijf, is op de toekomst afgestemd. De werkruimte is 350 m2 'groot, de 60 m.2 grote show room niet meegerekend. Er kan mak kelijk aan 9-10 personenauto's tege lijk gewerkt worden. Het complex om vat voorts een ruime bovenwoning, kantoorruimte en een Mobil Oil pomp station. Het ontbreekt de heer Gris^- nigt niet aan hulpmiddelen. Een door smeerbrug en reparatiebrug horen tot de outillage. Opmerkelijk is het lei dingsysteem, waardoor bij de smeer- brug diverse soorten olie en vet uit de kraan 'kunnen worden getapt. De gara geruimte wordt met hete lucht ver warmd. (Het garagebedrijf is een ver koop- en servicepunt van vooral Daf- personenauto's. Tot dusverre waren de Texelse Daf-rijders aangewezen op Den Helder. De nieuwe garage was vrijdag een waar Daf-oord. De verschillende modellen personenauto's waren er ten toongesteld en zelfs de Raf-racewagen. Auto - meisje De 'heer K. W. Nieuwswaag, de fa milie vertegenwoordigende, vergeleek het kopen van een auto met het vragen van een meisje. Dat moet in een pas sende omgeving gebeuren, zo stelde hij Hij wijdde uit over het belang van de service, waarvoor men bij Grisnigt on getwijfeld aan het goede adres is. Ook DAF is die overtuiging toegedaan en heeft hem daarom het dealerschap voor Texel toevertrouwd. De heer Nieuws waag verwachtte dat het aantal Texel se Daf-rijders zich nu sterk zou gaan uitbreiden en toonde zich optimistisch door zijn prognose, dat er binnenkort meer Dafs dan schapen op Texel zou den zijn. Voorts werd dank gebracht aan architect, aannemer en onderaan- MEUBELHANDEL Den Burg Tel.2572 nemers, waarna de opening door de bovenomschreven handeling een feit werd. Vertrouwen Tweede spreker was de heer B. van Galen, sales manager van Mobil Oil Nederland. Hij zei te kunnen begrijpen, dat zelfs de eigenaar even stil werd toen hij het gerede garagecomplex be keek. Het is dan ook geen kleinigheid om op die leeftijd eigenaar te worden van een dergelijk bedrijf. De heer Van Galen zei dat Mobil Oil niet zómaar overal pompen neerzet. Zo komen al leen bij bona fide autohandelaren, waarin men vertrouwen kan stellen. Het Mobi pompstation bij garage Gris nigt is het 316e in Nederland. Voorts werd het woord gevoerd door de heer R. Homan uit Eindhoven, chef verkoop Daf Nederland. Deze onder streepte zijn felicitaties met een ge schenk. Namens Ringer's Bouwbureau N.V. te Alkmaar, sprak architect H. Bosch. Hij dankte voor de opdracht, die hij zo goed mogelijk had vervuld. Erkentelijk toonde hij zich voor de goede samen werking met de aannemer, de gebroe ders Timmer te Oosterend. Aanwinst Namens het gemeentebestuur sprak wethouder J. Daalder omdat burge meester De Koning verhinderd was. Hij noemde het nieuwe bedrijf een aan winst voor de gemeente. „Voor Neder land is Daf een nationale trots. De ge meente is er trots op dat deze nationale autofabriek nu ook op Texel is ver tegenwoordigd". De heer Daalder 9prak vol bewondering over het initia tief en de ondernemingslust, die de heer Grisnigt aan de dag heeft gelegd en riep de jonge ondernemer met een knipoog naar het Variomatic sys teem toe: Volle kracht vooruit, zónder schakelen Ook de heer Jan Agter sr. hoorde tot de sprekers, namens aannemer en onderaannemers. Hij gewaagde van de voortreffelijke samenwerking, die er tijdens de bouw had bestaan. Het ge bouw is een aanwinst voor Den Burg en Texel. De heer Agter maakte van de gelegenheid gebruik het grote be lang met de middenstand te schetsen: het is de kern van de maatschappij. Herinnerende aan de met evenveel durf en doorzettingskracht begonnen Van Doome, Philips en Verolme, wen ste hij de jonge ondernemer het beste toe met het bemoedigende spreek woord „Jong zonder schuld; oud zon der goed". De rij werd gesloten door de heer Grisnigt zelf, die de sprekers en de talrijke aanwezigen dankte en het voornemen uitsprak van zijn zaak een werkelijk dienstverlenend bedrijf te maken. Het garagebedrijf Grisnigt werd ge bouwd door de fa. Gebr. Timmer te Oosterend. Op 1 augustus werd be gonnen en het project werd precies op tijd afgeleverd. Het schilderwerk werd 'uitgevoerd door de fa. J. J. Vonk; het sanitair werd aangelegd door de fa. J. G. Oele, voor de verwarming tekent J. Schoo; J. Agter legde de elektrici teit aan en de fa. Tolhuis en Wester- laken legde het voorterrein aan.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1