moederdag geschenken ELECTROHUIS inboedel Sierkan ijslekker ijs vindt U bij Zomerpantoffeltjes Mantje schoenhandel Maaikneuzen VERHUISD Een winkel vol TEXTIELHUIS ZEGEL sssssssgj-ifr-, t im ,...r^ verse kippen consumptie aardappelen Voor moederdag schoonheidsbehandelin A. v. d. Sliltke Damessteunsandalen en -slippers Mantje schoenhandel DE BURENRUZIE Van de mij door de redactie geboden gelegenheid om in te gaan op het in gezonden stuk van de heer M. Huis man, m de krant van vrijdag j.l., maak ik gaarne gebruik. De kwestie overpad Huisman-Witte heeft de Plaatselijke Commissie al vele uren bezig gehou den. Ter verduidelijking eerst dit: Het betreft hier de boerderij, die destijds eigendom was van de heer C. Roeper Jzn. te Alkmaar. Ten tijde van de ver plaatsing had de eigenaar die een nieu we boederij liet bouwen, het recht de oude gebouwen tegen de geschatte landbouwkundige waarde terug te ne men. De heer Roeper maakte daar ge deeltelijk gebruik van: Hij nam het vrijstaande woonhuis terug en liet de op korte afstand staande schuur, aan de commissie. Het schuurgedeelte werd eigendom van de heer Huisman, maar de heer Roeper verkocht het woonhuis aan een particulier, die het op zijn beurt, een jaar later, weer doorver kocht aan Witte. De kiem tot de be kende ellende was daarmee gelegd. Witte ging een loods bouwen. In een eerder geplaatst ingezonden stuk (van de heer S Keijser Rzn.) werd me ver weten dat ik, toen nog wethouder, dit heb toegestaan. Als wethouder kon ik de bouw onmogelijk weigeren, omdat nergens in de gemeentelijke bouwvoor schriften een weigeringsgrond aanwe zig was. W. heeft de bollenschuur vol komen legaal gebouwd, hoe pijnlijk dit ook was voor de Plaatselijke Commis sie en de heer Huisman, wiens afwij zende houding gedeeltelijk wel gegrond was. En nu het gesprek in de raadsverga dering. Inderdaad zijn de cijfers die ik noemde niet juist, wat ik betreur. Wanneer U denkt, dat ik dat met opzet deed, vergist U zich. Ik moest ze n.l. uit mijn geheugen opdiepen. Aan het eind van dit verhaal zal ik de juiste cijfers en voorwaarden meedelen, daar ook het stuk van de heer Huisman met alles weergeeft. Huisman schrijft over de overeen komsten bij de notaris, maar hij weet toch onder welk beding ik er in toege stemd heb ten kantore van de notaris in het bijzijn van de notaris zelf, Huis mans boekhouder en die van Witte en Huisman en Witte zelf enkele uren aan deze zaak te wijden om tot een oplos sing te komen. Tenslotte: waarom wij als Plaatse lijke Commissie schrokken van het voorstel der fruittelersorganisatie. De betrokken weg, 270 meter lang, verbe terd en verhard op fifty-fifty regeling. De op Uw kavels te drukken kosten zouden ƒ1800,bedragen, af te beta len in 30 jaar a 5°/o is 90,per jaar. De eerste betaling waarschijnlijk in 1970. Voorstel erfpachtvoorwaarden, waar aan W. zou hebben te voldoen bij aan vaarding hiervan; bij het tekenen van het contract: Waardevermindering boomgaard ƒ4000,Geschat onderhoud, 50% van ƒ1116,80 per jaar en achterstallig on derhoud voor 1964, '65, '66 en '67 2233,60. Totaal dus 6233,60. Wanneer daar voor '68, '69 en '70 nog eens 3x ƒ558,40 bijkomt (ƒ1675,20), dan heeft Witte een bedrag van ƒ7908,80 betaald op het tijdstip dat Huisman zijn eerste ƒ90,aan de ruilverkaveling voldoet. En wel onder de navolgende voor waarden art. 2. De uitweg kan worden gebruikt door W., diens gezin, personeel, bezoe kers en leveranciers; art. 3. Het over pad is uitsluitend ten dienste van het personeel van Witte, de daarop voorko mende gebouwen en het daarin mo menteel uitgeoefende tuinbouwbedrijf met vervoermiddelen niet breder dan 2 meter; art. 5. Voor de gehele weg geldt een stopverbod; art. 6. Werk zaamheden door H. op of langs de weg (o.a. bespuiten der vruchtbomen, mo gen door het gebruik van het overpad niet belemmerd worden; art. 7 Als Huisman of zijn rechtsopvolgers het nodig oordelen afrasteringen of hekken te plaatsen is Witte verplicht deze tel kens na het passeren zorgvuldig te sluiten. Gezien de onderlinge verhou dingen was er dus nog voldende moge lijkheid voor ruzie. Daar Witte, door de aankoop van het pand van Roeper toch als rechthebben de dezelfde rechten bezit als ieder an der, heeft de plaatselijke commissie gemeend de „dure" oplossing te moeten verdedigen, die voor Witte dan wel de goedkopere zal worden. Dat is echter alleen mogelijk geweest door de zeer tegemoetkomende houding van de fam. E. van „Nieuw Leven". Hopelijk zijn de vetes nu beslecht. Enige zorg heb ik nog wel maar nogmaals, het zal 'm dan zitten in de betreffende mensen. Met dank voor plaatsing, C. H. Roeper ZATERDAG KOMT WATERLANDSCH FANFARE Het Waterlandsch Fanfare Corps Nieuwendam (uit Amserdam-Noord) komt zaterdag met meer dan tachtig man naar Texel. Aan de muzikale show, die 's avonds op de Groeneplaats wordt gegeven, wordt alleen meege werkt door „Excelsior" uit Oosterend. Om half acht vertrekt het Water landsch Fanfare Corps van de jeugd herberg. Ter hoogte van pension Craanen voegt de gidsendrumband Margaretha Sinclair er zich bij en zo gaat het naar de Groeneplaats. Op het zelfde ogenblik moet daar „Excelsior" aankomen, die vanuit de richting Waalderstraat is gekomen. Voor „De Lindeboom-Texel" zullen twee marsen ten gehore worden gebracht, onder lei ding van de dirigenten Scheffer en Kuik. De show begint om acht uur. Daarna zal in „De Oranjeboom" een amusementsprogramma worden ver zorgd door het bezoekende korps. Hier voor wordt veel belangstelling ver wacht. NEGEN GESLAAGDEN LAGERE LANDBOUWSCHOOL Tijdens de openbare eindles van de Lagere Landbouwschool is aan negen geslaagde leerlingen het diploma uit gereikt De geslaagden zijn: Gerard Bakker uit De Koog, Herik Broekman uit De Waal, Jaap Duinker uit Den Hoorn, Jaap Kager uit Den Burg; Piet Wim Roeper, „Ora et Labora", Martien Veeger, Duinweg; Wim Veeger, Grens- weg, Jos Witte uit Den Burg, en Kees Zijm van De Leemkuil. Na een welkomstwoord door de heer C. P. Laan hield Martien Veeger, een der geslaagden, een inleiding over stal inrichting, die tot levendige discussie aanleiding gaf. Vervolgens besprak Jos Witte de motor. Ook dit onderwerp bleek in de levendige belangstelling van de aanwezigen te staan. De heer H. Leber, oud-bestuurslid en nu ere-lid van de Stichting tot Bevor dering van het land- en tuinbouwon- derwijs in de gemeente Texel, reikte daarop de diploma's uit. Namens de zelfde stichting sprak de voorzitter woorden van felicitatie tot de geslaag den en hun ouders. De heer M. Witte, „Welbedacht" wekte de geslaagden op lid te worden van de vereniging van oud-leerlingen. Tenslotte sprak Henk Broekman een woord van dank voor het genoten onderwijs. Na een korte pauze draaide de heer Laan enkele films. 210 DEELNEMERS AAN „PR1NSENK1NDTOCHT" Aan de wandeltocht, die door het Gouden Boltje ter gelegenheid van de geboorte van de prinselijke baby werd georganiseerd, namen 210 personen deel. Het merendeel bestond uit jeugd. Voor zover dit nog niet is gebeurd kunnen de medailles van deze tocht op de 2de Pinksterdag worden afgehaald, tussen 2 en 3 uur 's middags in de LTS. Op 15 mei wordt de Vogelwandel tocht gehouden. Gestart wordt tussen 1 en 2 uur 's middags vanuit de LTS. De voorinschrijving leverde al 150 deelne mers op. WEER OEFEN MIJN OPGEVIST OUDESCHILD Vorige week viste de TX 66, schipper Kees Boom, achter de Haaksgronden een Engelse oefen- mijn op.1 De vangst werd door de mijn- opruimingsdienst van de Kon. Marine onschadelijk gemaakt. AUTO ZWAAR BESCHADIGD In de nacht van zaterdag op zondag werd de geparkeerde Volkswagen van de leraar B. aangereden. Aan de auto ontstond voor ruim ƒ1000,scha de. Verantwoordelijk is de jongeman B., die ongevraagd met zijn vaders auto een ritje was gaan maken en de wagen niet voldoende in zijn macht had. „VALKUIL" IN KEESOMLAAN Diverse automobilisten kunnen van geluk spreken dat zij zondagmiddag niet in een groot gat zijn gereden dat „zomaar" in de Keesomlaan te Den Burg ontstond. Door nog onbekende oorzaak was het deksel van een grote rioolput (nabij de o.l. school) in drie stukken gebroken en in het twee me ter dieper gelegen riool gestort. Het aldus midden in de weg ontstane gat was vanuit rakelings passerende auto's nauwelijks te zien. Totdat een automo bilist het toch opmerkte en de ipolitie waarschuwde. Deze markeerde de „val kuil" met een schrikhek, waarna het putdeksel werd vervangen. KANTTEKENING Geachte Redactie, U houdt mij ten goede, dat ik bij het verslagje van de vergadering met de Vriendenkring Texel enkele kantteke ningen maak. Hoe zeer ik het betreur dat men op zettelijk de kern van Den Burg zijn ka rakter heeft ontnomen, hoe jammer ik het vind dat men wezenlijke waarden onnodig opgeeft, hoe verschillend mijn opvattingen van sommige adviseurs der gemeente ook zijn, het woord „verpes ten" heb ik niet gebruikt. Vooralsnog heb ik voldoende woorden tot mijn be schikking om mij behoorlijk uit te la ten over inzichten die de mijne niet zijn. Zelfs al zouden twijfelende lezers en redacteuren van mening kunnen zijn, dat ik het woord wèl had gebruikt, dan had Uw verslaggever hier corrigerend op moeten treden. Want de taak, zeker van de Texelse Courant, is voorlich tend en opvoedend. Zo min als ons eiland behoefte heeft aan „modernitei ten", die met enkele jaren reeds ver ouderd zijn, zo min het landelijke Texel en de dorpse dorpen behoefte hebben aan de armelijkste architec tuur, die de geschiedenis ooit heeft op gebracht, zo min heeft Texel, nog steeds een besloten gemeenschap waar iedereen elkander kent, behoefte aan woorden die thuisbehoren in de z.g. „harde" journalistiek van schandaal bladen. Is het bovenbedoelde woord als een verschrijving te beschouwen, in het verslagje stond ook een fout. Het is nl. niet juist om te schrijven dat de naam Texel van Romeinse oorsprong is. In geen enkele Romeinse bron, zelfs niet bij Plinius, is van Texel sprake. Pas uit de middeleeuwen stamt een docu ment, waarin over „insula Texla" iets te lezen staat. Hel is latijn voor „eiland Texel". Hoogachtend, J. A. van der Vlis GEEN KRANT NA PINKSTEREN Op dinsdag na Pinksteren zal de Texelse Courant niet verschij nen. Abonnees en adverteerders verzoeken wij daarmee rekening te houden. Directie Texelse Courant Lezing voor aquariumvereniging BH-CUP IS IDEAAL INFUSIENET Dat men voor het vangen van infusie (microscopisch kleine organismen, waarmee men o.a. visbroed kan opkwe ken) het beste de cup van een oude BII kan gebruiken, was een der vele tips, die vrijdagavond in de LTS-kantine door de daar bijeengekomen Texelse aquarianen ter harte werden genomen. Die tips werden gegeven door de heer W. v.d. Klei uit Den Helder, die de avond verzorgde onder het motto: wat voeren we onze vissen. De spreker gaf een uitvoerige ver handeling over de vele diertjes, die in onze sloten leven en waarvan er vele geschikt zijn om als voer voor aqua riumvissen te dienen. Hij illustreerde zijn betoog met een groot aantal dia's en zelfs stonden op de vergadertafel enkele jampotjes met diverse soorten „watervlooien": daphnia's, cyclops, naupliën en rode en witte muggelar- ven. De heer v.d. Klei noemde nog vele andere dieren, die de vissen graag con sumeren. Hij toonde zich een tegen stander van droog voer, omdat de con ditie van de vissen er door terugloopt. Uiterlijk is aan de vissen vaak weinig te zien, maar inwendig vergroeien ze totaal, waardoor ze ongeschikt worden voor de kweek. Het toedienen van le vend voer uit de sloot brengt ook risi co's mee. Soms zitten in het vangnet beestjes, die gevaarlijk kunnen zijn en deze moeten er dus uitgezocht worden. Aan de hand van dia's werd duidelijk waarvoor moet worden opgepast. Aan dit theoretisch onderricht werd de volgende ochtend een practische toegevoegd: er werd een excursie organiseerd naar enkele waterkot in de omgeving van Den Burg. dJ. den van „In Aqua Vita" zien terun een bijzonder leerzame en boeiq avond. BROMFIETS VERBOD IN DORPSKERN NU GEDURENDE de Gehele week Het bromfietsverbod in de i van Den Burg, dat alleen gold* bepaalde uren op zaterdag en zo^ is sinds 1 mei uitgebreid tot alle da$ van twee uur s middags tot 1 's nachts. Per 1 oktober a.s. zal het y bod weer uitsluitend voor de weekt gelden. TEXELAARTJES U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 3252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Voor loonsproei werk zaamheden. Kikkert loonbedrijf Maaikneuzen met 2 of 3 wagens en kraan Kik kert loonbedrijf Glazen wassen Harm Spigt, telefoon (02228) 311 Verse braadhanen te k bij K. du Porto, Het Ho ge, tel. (02223) 368 Voor zomerwoning te k. 2-pers. slaapk. ameub. compl. en 2 crapeauds samen 75,-. Kogerstr. 90, tel. 2757 Gevraagd 2 kinderle- dikantjes. De Koog K 48, tel. (02228) 498 Te k. 140 gaasbakken, 3 zeven en 8 rooimanden K. Beumkes, 't Horntje H 53, tel. (02226) 287 Met grote blijdschap ge ven wij u kermis van de geboorte van onze doch ter Miranda J. Boon-Veldman N. Boon Kikkertstraat 88, De Cocksdorp, Texel, 7 mei 1967. Piet Schuyl en José Bakker geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op woensdag 17 mei 1967 om 2 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegenin, om 2.30 uur in de R.K. Kerk te Den Burg. Klif 34, Den Hoorn Weverstraat 13, Den Burg. Gelegenheid tot felicite ren op de trouwdag van 5 tot 7 uur in -hotel „Loodsmanswelvaren" te Den Hoorn. Toekomstig adres Hoornderweg H 9, Den Hoorn, Texel. Op dinsdag 16 mei a.s. -hopen onze geliefde ou ders A. M. van Liere J. van Lierc-Daaldcr de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het huwelijk traden. Hun dankbare kinderen Wim - Jannie Anme - Kees Cor - Annie Truus - Arie Aat - Riet en kleinkinderen Oost O 75, Texel. Receptie van 4 tot 5.30 uur en van 8 tot 9 uur in het Gebouw voor Ohr. Belangen te Oosterend. 3TMet grote vreugde en dank aan God geven wij U kennis van de geboor te van onze zoon en broertje Carlo Bij het H. Doopsel zal hij de namen Cornelus Jacobus ontvangen. Th. A. Bos-Witte J. Bos Tinie, Frans Reina, Eduard Hoofdweg C 4, De Cocksdorp Texel, 7 mei 1967 Heden overleed in het ziekenhuis Parkzicht te Den Helder, onze lieve tante Pietje Kuiper weduwe van Jacob Eelman Dzn. in de ouderdom van 78 jaar. Namens de familie P. Brans Azn. Oosterend, Texel, 3 mei 1967. De begrafenis heeft zaterdag 6 mei plaats gehad. De derde mei 1967 werd ons ontnomen onze geliefde nicht en tante, mevrouw P. Eelman-Kuiper De gelofte mocht zij ontvangen. Mijn genade is u ge- genoeg. Fam. Jn. Drijver- Vlaming Fam. G. J. Drijver- Dogger Oosterend, Texel Hiermede zeggen wij, ook namens onze kinde ren, hartelijk dank aan familie en vrienden voor de belangstelling bij ons 30-jarig huwelijksfeest ondervonden. Speciaal aan de buurt bewoners van de Jac. P. Thijsselaan. C. Verseput C. C. Verseput-Eelman KAPSALON BAKKER telefoon (02223) 203 b.g.g. TIJDELIJK 228 Heden is na een kortstondige ziekte geheel onverwacht van ons heengegaan, onze lieve vader, groot- en overgrootvader Alle Gjalt Roorda weduwnaar van Trientje van Lune in de ouderdom van 83 jaar. Mede namens de familie T. van der Bij-Roorda Den Heldeer, 4 mei 1967, Spechtstraat 10. De overledene is opgebaard in een der rouw kamers van de algemene begrafenisvereni ging „Den Helder", Middenweg 130. De teraardebestelling zal plaats vinden dins dag 9 mei om 14.30 uur op de Ned. Herv begraafplaats te De Cocksdorp. DE LEUKSTE EN VLOTSTE MODELLEN AL VOOR ƒ6,95 TIENTALLEN KLEURENDESSINS DEN BURG DE KOOG Hiermede geven wij u kennis dat plotseling van ons is heengegaan Frans Roeper oud 43 jaar De fam. Roeper „De Valk", Waalenburg, 5 mei 1967. met 2 of 3 wagens plus kraan KIKKERT loonbedrijf Voor de pinkster PLAATSMAN- CORNELISSE telefoon 2218 Te koop prima Bakker, „De Instuif", telefoon <02228) 216 Te koop een Alles moet weg voor 31 mei. Te bezichtigen op Schil derend 21, liefst des avonds na 6 uur J. A. Eelman van Burdetstraat 2 Den Burg naar Jan Dirkszoord Den Burg een geschenkbon voor een Schoonheidssalon Parkstraat 20telefoon 2371 NIEUW vanaf ƒ19,95 t/m ƒ42,50 GEWELDIGE PASVORM DEN BURG - DE KOOG 'n product van Sierkan, Haarlem en Melco, Heiloo Verwen moeder eens met iets'moois op haér dag! Ze werkt het hele jaar. Maak 't haar wat gemakkelijker. 'n Stofzuiger bijvoorbeeld, zo'n supersnelle. Een nieuw lichtgewicht strijkijzer (strijkt in 'n wip). Of misschien zelfs een koelkast waar ze zolang naar heeft verlangd I Hè ja, gun haar iets moois.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2