139 Dirk Witte Grote liquidatiepartij vloerbedekking en tapijten Sportontmoeting Heemskerk wordt groots evenement ELECTROHUIS Badstof velours sweaters Last van slakken in uw tuin?? oomboter i dansen m.m.v. Drag Off t Kleuterhuis, Binnenburg Grasperkscheerders JOOP LANGEVEL0 Showroom C.A.V. „Texel" J. Beekman, dierenarts 2741 ablet „Storck" hocolcxde boodschappen m q keus uit 5 smaken root literblik „Summertime" perziken 99 HOY VLEESWAREN eel mals braadkuiken plm. 900 gram 269 voo*gram kobelfauwfüets Ieeve" 125 4 croquetten voor slechts 89 Zandmelange, koekjes per zak 75 Frou-frou, pak 200 gram 59 WARENHUIS ïravenstr. 15, Den Burg, tel. 02220-2475 (ampwinkel „De Parel" Gerritslanderdijkje CARAL schoenen voor gevoelige voeten passen als een handschoen ook met open hiel Schoenhandel H00GERHEIDE Attentie Attentie heeft staan VIC0N trommelschudders VICON Acrobat Verkoop a.s. maandag op de markt te Den Burg telefoon (02262) 212 Mar go Klees en Gerrit Voor ting ook van de partij E BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 9 JUNI 1967 ■6 kassa-extraatje bij f3, Rookworst, vakuum verpakt, 500 qram 198 Boerenmetworst, 100 gram 89 Paardenrookvlees, zeer mals, 100 gram 69 ingevroren ak a 250 gram voor slechts Pak Blok a 100 vel schrijfpapier, gelinieerd 89 meeEnveloppen (wit) pak a 50 stuks 69 Heeft u veel boodschappen Is uiv kist bier of 'azeuse echt te zivaar? Wij bezorgen het voor u. U kunt ook telefonisch bestellen Unie Een hele kollektie portables hebben wij! Voor alle feestelijke vakantie-genieters! Neem geen genoegen meer met een overjarig apparaat. Laat uw luisterplezier niet verstoren door bijgeluiden. Eist u: eenvoudige bediening, hedendaagse vormgevingen klankhelderheid? Kies er dan een uit onze kollektie! c j de grote mode en ideale dracht voor uw kind Prachtige kwaliteit In de nieuwe kleuren zand, leder, oranje, marine, bleu, rood, groen, d.rood. Van 2 tot 8 jaar vindt ze bij telefoon 2259 Zaterdagavond 10 juni in het Dorpshuis „De Kievit", Midden-Eierland. in de kwaliteitsmerken; Husqvama, Flandria, Qualcast, alles op kogellagers. Reeds vanaf 39,75 MOTORGRASMAAIERS, Norlett, prima, 198,75. Gravenstraat 2-4, tel. 2424 ZOWEL NIEUW ALS GEBRUIKT DE KOOG - TEL. 02228-317 Gebruik 'dan onze „SLAKKENKORRELS" De slakken zijn er beslistweg van Waalderstraat 53, Den Burg AFWEZIG van 12 juni tot 3 juli. Praktijk wordt waargenomen door dierenarts H. de Boer evenals het afgeven van witte verklaringen en -sl ach tb ewij zen Apotheek normaal geopend van 9.00 - 12.00 en van 2.00 tot 5 00 uur. o.a. nylontapijt kamerbreed vanaf 69,— per strekkende meter Zuiver wollen Gala moquette kamerbreed vanaf 79,— per strekkende meter Bouclé tapijt vanaf 12,50 per m2 Sitex tapijt kamerbreed 27,50 per strekkende meter Zuiver wollen smyrna kleden vanaf 89, Alle tapijten worden gratis thuisbezorgd Vast tapijt wordt desgewenst gelegd 100 pet. kwaliteit 100 pet. service STANDPLAATS In de PARKSTRAAT Het is na maandenlange moeizame voorbereidingen zovermorgen komt een grote groep sportieve Heemskerkers naar Texel om in een twee daagse ontmoeting hun krachten met die van de Texelaars te meten. Totaal zullen bij de ontmoeting 325 mannenvrouwen, jongens en meisjes uit Heemskerk betrokken zijn, waarvan er de eerste dag ruim 250 arrive ren. Ze komen met de boot van half drie 's middags. Op het parkeerterrein aan de Emmalaan zullen ze worden verwelkomd, waarbij onder meer het gemeentebestuur is vertegenwoordigd. Het is de bedoeling, dat ook de pleegouders aanwezig zijn. Vermeldenswaard is dat zich bij de Heems kerkers Margo Klees bevindt. Zij stond de laatste tijd sterk in het (sport) nieuws, omdat zij bij de Europese turnkampioenschappen als de beste Nederlandse deelneemster uit de bus kwam. Een andere klinkende naam: Gerrit Voorting, oud-wereldkampioen wielrennen, die deel uitmaakt van de groep hengelaars, die zondag arriveert. De Texelse Sportraad, die het evenement heeft georganiseerd, hoopt op grote publieke belangstelling bij de verschillende wedstrijden. Om de lezers een overzicht te geven van wat er in de komende twee dagen aan sportivi- teiten in het kader van de ontmoeting te beleven valt, drukken wij het onderstaande programma af. Alle evenementen zijn gratis toegankelijk, be halve de voetbalwedstrijden, waarvoor men ƒ0,50 entree verschuldigd is (kinderen een 'kwartje). Pleegouders hebben gratis toegang. Zaterdag 17.00 uur, sporthal: Gymnastiek meisjes en jongens tot ongeveer 19.30 uur 20.00 uur, sporthal Gymnastiek dames en heren. Van 17.00-17.30 uur be staat gelegenheid voor de damess voor in turnen; van 19.30-20.00 uur voor de heren eveneens. 17.00 uur, Texel-velld: voetbal adspiranten tot ongeveer 18.15 uur. 19.00 uur, Texel-veld: voetbal senioren II. 17.00 uur, stelzaal LTS: tafeltennis heren. (Texel en Heemskerk leveren elk 6 spelers). 19.30 uur, „Havenzicht" te Oudeschild: Biljarten junioren. 19.30 uur, „Stoombootkoffiehuis" te Oudeschild: biljarten senioren. 20.00 uur, dorpshuis Den Burg: schaken heren. (Texel en Heemskerk met elk zes spelers). 20.00 uur, „De Lindeboom-Texel": bridge, dames en heren. Texel en Heems kerk leveren elk 9 koppels. 20.00 uur, Hotel „De Graaf": klaverjassen voor dames en heren, 23 spelers. Zondag 9.00-12.00 uur, „Krassekeet"hengelen. Texel en Heemskerk met ieder 15 sportvissers. 13.00 uur, sporthal: Volleybal dames (Texel en Heemskerk met ieders één team; vijf sets). 14.30 uur, sporthal: Volleybal heren. 13.00 uur, Texel-veld: voetbal junioren. 14.45 uur, Texel-veld, voetbal senioren I. Van 13.00 tot 14.00 uur kan bij de LTS gestart worden voor de wandel tocht van 5, 10 of 15 km. Er wordt aan deelgenomen door 90 wandelaars uit Heemskerk. Allen, die de tocht volbrengen krijgen dezelfde fraaie herinne ringsmedaille als de andere deelnemers aan de sportontmoeting. De route voert langs vele mooie plekjes, zodat de tocht het karakter van een interes sante excursie kan hebben. De Heemskerkers rekenen op vele Texelse „rondleiders". Om misverstanden te voorkomen: het is de bedoeling dat de Heemsker kers bij hun pleegouders niet alleen slapen maar ook eten. De Heemsker kers vertrekken weer met de boot van zes uur. In Heemskerk is geadviseerd zelf lakens en slopen mee te nemen. De gemeente Heemskerk was tot kort na de oorlog een echte plattelands gemeente in Kennemerland. De bevolking was overwegend agrarisch; slechts een 'klein deel was werkzaam in de industrie. Hierin kwam totale verande ring toen de gemeente werd ingeschakeld bij de industriële ontwikkeling van de IJmond, hetgeen duidelijk uit de volgende cijfers blijkt. In 1945 was het aantal inwoners 5305 en in 1946 liep dit cijfer zelfs nog met 2 terug. In de jaren tot 1946 bleef het inwonertal constant door geboorteoverschot, daarna begon de toename met rasse schreden. In 1958 werd het inwonertal van 10.000 overschreden en in 1963 was dit ruim 48.000, terwijl de plaats thans 25.000 inwoners telt. Om al die mensen te kunnen huisvesten werden grote aantallen woningen gebouwd, maar ook werd aandacht geschonken aan gemeenschappelijke voorzieningen, zoals een leesbibliotheek en sporthal, terwijl ook het winkelarsenaal een enorme uit breiding onderging. De sporthal ontstond door een ruimte, die tussen twee nieuwe gebouwen overbleef, te overkappen. In 1964 kwam het openluchtzwembad tot stand en de zieken van Heemkerk kunnen thans in een eigen ziekenhuis met een capaciteit van 120 bedden worden verpleegd. Heemskerk is trots op deze spectaculaire ontwikkeling en heeft er zich uitstekend bij aangepast. VOETBALELFTALLEN VOOR ONTMOETING MET HEEMSKERK De opstellingen van de elftallen, die het komend weekend tegen Heemsker ker elftallen zullen spelen, zijn Senioren I: Doel: Joop Koning Achter: Rootlieb, Zoetelief, Ruud Bakker, Pim Jimmink. Midden: G. Terwindt, Th. Molenaar; Voor: De Ruijter, J. van Bennekam, C. Maas en A. Veen. Reserves: Guus Zegel; I. Moerbeek en G. Duyzer, De Koog. Senioren n: Doel: S Keijzer. Achter: H. Rozenboom, B. van Veen en C. Witte; Midden: N. van Egmond en S. Hoogen- bosch; Voor; Van de Wetering, Westdorp, P. de Wit, D. Drijver en C. Groen. Junioren: Doel: Guus Zegel. Achter: Rob Dapper, Jack Schilling en Gert Pansier; Midden: Klaas D. Koom, Peter Groen; Voor: Akkie Bakker, Douwe Dijker, Cor Kuip, Henk Witte en Kaczor. Het adspirantenelftal wordt door S.V. Texel verzorgd. PRIESTERWIJDING OP TEXEL Zaterdag 8 juli zal de Bisschop van Haarlem, Mgr. Drs. Th. Zwartkruis, in de RJK. Kerk te Den Burg dc Priester wijding toedienen aan Arie Comman deur van „Marico". Het zal de eerste keer zijn, dat een Texelaar op Texel zelf deze wijding zal ontvangen. Ook zal dit het eerste bezoek zijn van Mgr. Zwartkruis, als Bisschop, aan Texel. Kort voordat hij tot Bisschop gekozen werd, maakte Mgr. Zwartkruis samen met oud-kapelaan IJ. Tuin een ééndaagse rondrit over ons eiland. Nog steeds blijkt niet algemeen bekend te zijn, dat ons telefoon nummer sinds 10 mei is Het oude nummer 2058 geeft geen gehoor. Langeveld de Rooij N.V. Texelse Courant

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 9