a» 1 keuze uit spaarvormen met NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK VERVOLG VAN PAG. 1 Motiehuis Moerbeek Uw modehuis Sportontmoeting Texel - Heemskerk TEXELSE MARKT Gisteren werden 930 lammeren aan gevoerd, die ƒ90,tot ƒ110.op brachten. De handel was stug. Verder één koe ƒ1150,6 nuchtere kalveren 80,tot ƒ135,en 3 geiten 20, tot 30,—. Concours in Midden-Beemster DE „EILANDZANGERS" WONNEN WISSELBEKER Op het zondag te Midden-Beemster gehouden concours van de Bond van Noordhollandse zangkoren, verwierf „De Eilandzangers" onder leiding van de heer Jac. Hooij in de tweede afde ling een eerste prijs, 250 punten. Door dit hoge puntental veroverde het kooi de wisselbeker, die tot dusver in bezit was van het dameskoor Den Burg. De Eilandzangers brachten „Bede" van W. A. Mozart en „Waldesnacht" van Brahms ten gehore. Het Dameskoor Den Burg onder leiding van de heer J. Visser behaalde in de superieure afde ling een „dikke" eerste prijs met 236 punten. Gezongen werd „Subtum Pra- sidium" van Palestrina en „Spring" van Bela Bartók. VOLKSWAGEN DE SLOOT IN Zondagavond om ongeveer negen uur reed op de Hoornderweg een Volks wagen de bermsloot in. De oorzaak was onoplettendheid van de Rotterdammer, die zich door zijn mede-inzittenden liet afleiden. Bij de hoek van de Zuid- haffelderweg sukkelde de wagen de berm in en kwam in zijn volle lengte in de slootprut terecht. Nadat de kraanwagen van de fa. Kaczor in actie was geweest, bleek de auto slechts lichte schade te hebben opgelopen. BROMFIETSER LICHT GEWOND Zaterdagavond 7 uur werd de 17- jarige bromfietser Guus Zegel aan zijn rechterbeen gewond, toen hij op het Schilderend op een auto botste. De auto werd bestuurd door mevr. E. K.- S., die zonder op het achteropkomende verkeer te letten op weg opreed. Zegel viel en liep kneuzingen op. De brom mer en de auto liepen schade op. DEMONSTRATIE HOOIBLAZER Op woensdag 14 juni (morgen) wordt op het bedrijf van de heer W. G. Com mandeur, nabij „Wezenspijk" te Den Hoorn een demonstratie gehouden met een hooiblazer als transportmiddel voor hooi. Deze hooiblazer werkt an ders dan de blazers, die in het verleden in gebruik waren. We hebben hierbij nl. de mogelijkheid om de aanzuigope- ning met pijpen te verlengen, waardoor minder met het hooi moet worden ge- Sleept. Bovendien zal aan het uiteinde van de pijpen een zgn. verdeler wor den gemonteerd, waardoor het hand werk in het hooivak tot een minimum wordt teruggebracht. De demonstratie zal plm. half twee aanvangen. Gehoopt wordt, dat een flink aantal veehouders de gelegenheid heeft even een kijkje te nemen bij deze demonstratie. GESLAAGDEN MULO EXAMEN 1967 In de afgelopen week slaagden de volgende Texelaars voor het MULÖ- examen: Thea Boersen, A middenstand; Thea Brouwer, A middenstand; Jan Eel- man, A middenstand; Nans Joustra, A; Diék Koning, A middenstand; Rinus v.d. Star, A middenstand; Christien de Koning, A; Kees Kuip, A; Nely Trap, A middenstand; Greetje v.d. Vis, A middenstand; Diny Zijm, A middenstand; Marjan Zijm, A middenstand; Henk Heinis, A wiskun de; Leendert v.d. Berg, B wiskunde. Van de 16 leerlingen werden er twee afgewezen. HANDELSREGISTER In Handelsbelangen lezen wij onder „wijzigingen" in het Handelsregister: C. H. J. van Kleef (eigenaar), Texel, De Koog, Brink 13. Ambulante handel in melk. Uittredend eigenaar C. H. J. van Kleef. Bedrijf wordt voortgezet door „N.V. Koopcentrum De Koog". vallen in. Uit een mooie combinatie rechtsbuiten, Ruud en Jan v. Benne- kom werd het door J. v. Bennekom 20. Texel bleef aandringen, waaruit met een goed schot van J. vs Benne kom de stand tot 30 werd opgevoerd. In de tweede helft wist de H.-rechts binnen met een mooi schot de stand op 31 te brengen. Om beurten bleven beide partijen aanvallen, maar tot doelpunten kwam het niet meer. Eindstand voetbal: Texel 6 punten, Heemskerk 2 punten. D. Verdere uitslagen Judo: Texel 100 punten; Heemskerk 70 punten. Volleybal: Dames 32 voor Texel; Heren 41 voor Heemskerk. Hengelen: Texel 75 en Heemskerk 94 punten. Aan de wandeltocht werd door onge veer 275 personen deelgenomen. AUTO VERLEENDE GEEN De: VOORRANG NDI nee DE KOOG De 27-jarige br« ;r fietser J. A. S. uit Kogerveld kre zondagavond om tien over half zev geen voorrang van de Rotterdam automobilist J. H. R. De auto, een troën uit 1949, kwam uit de Pelikaar weg. S. reed op het fietspad van Pontweg. Hij liep een bloedende hoof wond op. Zijn brommer werd vt rat meld; de auto werd licht beschadigd raüc RUBRIEK VOOR LANDBOUW TOETEELT l Ste Wc Op NIET FRAAI OOK NIET DOELMATIG 12, ir da girc Naar ik meen ontmoet het weinig t genspraak als ik zeg, dat de mees iree Texelse boerenerven niet uitmunt» r00J door netheid en goede aankleding. G lukkig hebben heel wat boerderijen e< aardiger aanzien gekregen door de ve erfbeplantingen van de laatste tie jaar, maar om er werkelijk iets moe van te maken moet er nog wat mee gebeuren. Intussen geldt waarschijnlijk o&t hier, dat wie zich aan een ander spi» geit zich zacht spiegelt. Uit de reactie die ik nl. opvang tijdens de vele cursies, die ook dit jaar ons eilai weer aandoen, kan ik nl. opmaken, aan het bovenstaande blijkbaar in ve streken van ons land nog wel iets maj keert. Min of meer als verontschuld ging vertel ik nl. aan het begin v; zo'n dag heel vaak, dat een zwak pu: van de Texelse bedrijven is, dat verzorging van de boerenerven wel ie|fr-£ te wensen overlaat. Aan het eind v« idt de dag hoor ik dan echter meermals opmerkingen, dat het met dit punt nc al meegevallen is. Laat dit voor onze Texelse agrarièA^ geen aanleiding zijn om het dus in toekomst ook maar niet al te nauw nemen. Édei inke iens ulp de 'els Een nieuw storend clement We hebben er de laatste weken q i*3- gewezen, dat er dit voorjaar zeer ve< gras is ingekuild op ons eiland. Toe wij al een paar weken aan het kuilei waren, bleek uit de opmerkingen vó de veehouders van de vaste wal, dj men in hun gebied nog met het inkn toj len moest beginnen. Tussen haakje meen ïJk de opmerking te mogen ken, dat dit vroegere kuilen op Tex» te danken is aan de zeer goede on! watering op vrijwel alle bedrijven de vroege en royale stikstofgiften. Echter niet alleen het aantal gras kuilen valt op, maar ook de manie waarop deze kuilen er bij liggen. L vrijwel alle gevallen wijst het aanzie van deze kuilhopen er op, dat na ht vertrek van het kraantje, dat de gron heeft opgebracht, niet meer aan de2 kuilhopen is gebeurd. Daar dacht aan toen boven dit artikeltje de ko; kwam „Niet fraai!" Vorig jaar heb ik in deze rubriek opmerking gemaakt, dat het inkuik in de ronde silo's zijn aantrekkelijk hek wat had verloren. In de eerste plaal uit het oogpunt van de arbeid. In meeste gevallen werkt men doelmati ger als het gras aan een kuil op grond kan worden gebracht. Verde hebben we meermalen geconstateerd dat het verlies in zo'n grondkuil minder was dan in een silo. Niet ieder een was het met die opmerkig eens. ben wat dit betreft nog niet van me ning veranderd. Ik moet echter zeggen, dat een goed afgewerkte sili een heel wat aardiger aanblik dan kuilhopen, waarop ik nu het oo( heb. Beantwoordt niet aan het doel De schaakontmoeting zaterdagavond in het dorpshuis te Den Burg. Links >vcthouder C. Joustra. De bedoeling van het gronddek een kuilhoop is door de belasting lucht uit het gras te drijven en verder de kuilhoop voor luchttoetre- ding te vrijwaren. Van belang is, da' die grond zo gelijkmatig mogelijk ove; de kuilhoop is verdeeld. Het doel word! niet bereikt als op de ene plek 70 cm of meergrond aanwezig is en op eei andere plaats 'het plastic nog bloot ligt Toch ziet men dit laatste op het mo- men bij diverse kuilhopen. We zijn vol doende met de praktijk op de hoogte om te weten, dat niet iedere veehouder direct na het vertrek van het kraantje al gelegenheid heeft om de kuilhoop wat bij te werken. We zijn wel vai mening, dat dit binnen niet al te lange tijd na het inkuilen moet gebeuren. Hoe eerder, hoe beter! Met betrekke lijk weinig grondverzet kan worden bereikt, dat het gronddek zijn functie goed vervult en dat deze kuilhopen bo vendien een wat minder storend ele ment worden in ons Texelse landschap e or v pst :hc lei 02 im k net"1 SS II De bank waar u zich thuis voelt! polopull wol en astralon enz. 24.50 - 27.50 etc. badstof 13.90 velours sweaters 24.75 slag: 91 voor Heemskerk in de B- groep en 54 voor Heemskerk in de A-groep. Besloten is in augustus of september een Texelse tafeltennisclub op te rich ten. Gestreefd wordt naar minstens twintig leden. Belangstellenden kunnen zich nu reeds opgeven bij J. de Boer, p/a Raadhuis Den Burg, N. Vos, Spang W 24a en J. Bos (drogisterij Schoorl). Voetbal Om 5 uur zaterdagmiddag ving de wedstrijd Texel adsp.-Heemskerk adsp. aan. De leeftijdafspraak 12 jaar klopte niet helemaal bij die van de gasten. Het lichtere Texel-elftal kreeg het niet gemakkelijk, maar het speelde lekker en hield goed stand. Het kwam tot een aantal goede kansen, maar de laatste stoot ontbrak. Aan de andere kant kon H. ook niet door de verdediging breken en tot slot waren de doelverdedigers op hun post. Kort voor het einde, toen Texel in de aanval was en de achter hoede te ver was opgedrongen, kon H. doorbreken en de leiding nemen: 01 dus. Een leuke wedstrijd 7 uur Texel sen. 2-Heemskerk sen. 2: Het was meer de bedoeling geweest twee oudere ploegen tegenover elkaar te stellen. Heemskerk was echter een overwegend jong elftal. Aanvankelijk kon het op de veteranen wel lichte druk uitoefenen. Spoedig nam Heems kerk de leiding. Texel kwam beter in haar spel en wist goede tegenaanvallen op te bouwen. Hoogenbosch deed het prima. Toch moest Siem Keizer nog eenmaal vissen. Dan een goede comb. Rennie, Dick Drijver en Piet de Wit, een mooie pass en het was 12. Rust. De 2de helft was geheel voor Texel. Goed middenveldspel, mooie comb, en weer was het de midvoor, die de par tijen op gelijke voet bracht. Wel moest Siem nog enige keren z'n vuist uitste ken en schoten de gasten juist naast., maar Texel ging door en nam via Piet de Wit de leiding. We hebben werke lijk goed voetbal zien spelen. Zowel achter als voor. Er werd sterk verde digd door Niek van Egmond en Dick Westdorp, die samen met Hoogenbosch goed werk deden. Rennie Rozeboom en Dick Drijver bezetten het middenveld. Kees Groen vergastte ons weer op z'n dribbels en schijnbewegingen, terwijl v.d. Wetering op rechts best meekwam. 68.670 punten; Texel 76.011 punten. Heemskerk is belust op revanche en hoopt die spoedig, in dezelfde prettige sfeer, te kunnen nemen. Bridgen Zaterdagavond werd in „De Linde- boom-Texel" gebridged tussen 4 vier tallen van de bridgeclub Heemskerk en 4 viertallen van de Texelse club „Groot Slem". De gehele avond werd in opperbeste stemming gespeeld. Reeds na afloop van de eerste helft had Heemskerk een flinke voorsprong. Oolk de tweede helft verliep voor Texel ongunstig. De einduitslag liet dan ook geen twijfel bestaan over het krachts verschil. Uitslag Mantj e-VeenemaBlonk-Beemsterboer Mantje-Veenema en Blonk-Beemsterboer 38 mp. tegen Echtpaar Ticheloven en Droge-Hoogenboom 70 m.p. Bos-Van Lenten en Backer-Raven 39 mp tegen Echtpaar Spijker en Mevr. Wetselaar-Blauw 95 mp. Dam-Dros en Gebr. Van Sambeek 20 mp. tegen De Vries-Vermeulen en Echtpaar Bleijendaal 66 mp. Duin-Dekker en Grootjen-Wessels 35 mp. tegen Out-Van Roon en Groot-Tuin 74 mp. Totaal Texel 132 mp Heemkerk 305 mp Tafeltennis Zaterdagavond werd in het stello- kaal van de LTS tafeltennis gespeeld Omdat op Texel niet in georganiseerd verband wordt gespeeld, was het niet verwonderlijk, dat Heemskerk als sterkste uit de bus kwam. Een bijzon der sterke Texelspeler toonde zich daarentegen de le klasser Cnossen, die alle sets won. Ook de zondagmiddag gespeelde revanchewedstrijd (tegen de beste Heemskerker) werd een overwin ning voor hem. In de B-groep redde N. Vos de eer door 1 set te winnen. Uit- Aan de wandeltocht werd zondagmiddag door velen deelgenomen. Ook deze sportieve non netjes zetten hun beste beentje voor. Aan het eind kwam Heemskerk nog steik opzetten, maar zonder succes. Uitslag 32. Zondag werd het voetbalprogramma voortgezet en traden de junioren in het veld. Junioren? Van Texel-zijde wel, maar Heemskerk was een combinatie van overwegend senioren, wat de Texel junioren echter niet belette om het spel in handen te nemen. Spoedig opende Klaas Dirk Koorn de score met een fantastisch doelpunt. Hij schoot tegen binnenkant verste paal en de terug springende bal kopte hij onberispelijk in: 10. Uit een voorzet van Gert Pansier scoorde Rob Dapper no. 2 en opnieuw met een goede kopbal Klaas Dirk no. 3. De tegenpartij trachtte door snelle doorbraken de achterstand in te lopen, maar de achterhoede gaf weinig kans, terwijl Guus weer op z'n bekende wijze paraat was. Met de rust was het al 50, door Akkie en Gert. Ook in de 2de helft bleef de Texel- ploeg het spel beheersen. Vele aanval len werden ondernomen. De stand werd opgevoerd tot 80, toen felle doorbraak tenslotte een doelpunt voor Heemskerk opleverde: 81 dus. Gert en de midvoor brachten de eindstand op 101. Een pittige wedstrijd. Daarna traden Texel sen. 1 en Heemskerk sen. 1 in het veld. Ook hier een sterk aanvallend Texel, dat ecliter een gedegen verdediging tegeno«ver zich vond. Toch wist Texel spoedig de leiding te nemen door J. van Benjie- kom. Steeds weer kwam Texel teirug, maar de voorzetten belandden in de veilige handen van de doelman. S.nel gingen ook de aanvallen van Heems kerk op het Texeldoel af, maar liier waren Ide, Frits en Joop Koning een machtig driemanschap, dat weer ge steund werd door de backs. Ruud stel de zich mooi op en leidde vele aan- 4 tot 6 J-J-» middug in de sporthal klaar met resp. F. Hoogerwerf en W_ Milikan. De volgende uitslag was een. verrassing. J. A. de Vogel* had C, Joustra tot opgeven gebracht! R. Vlugt en G. v.d. Alcker deelden broederlijk het punt. L. J. Vlugt stelde de zege vervolgens veilig door de derde over winning aan te laten tekenen. Dat A. Terpstra daarna nog winst uit een re- misestelling tegen S. P. Vessies wist te bereiken, was alleen voor de eind uitslag belangrijk. Opmerkelijk was, dat zwart geen éénmaal verloor Uitslag: R. Vlugt-G. v.d. Akker xhVs L. J. Vlugt-F. Koopman 1O C. Joustra-^f. A. de Vogel 0—1 A. Terpstra-S. P. Vessies 10 J. Hoogerheide-F. Hoogerwerf 10 J. Slot-W. Milikan 1—0 PETER BEERLING EERSTE IN JEUGDBILJARTCOMPETITIE De clubcompetitie van de jeugdbil- jartclub is ten einde. Peter Beerling bewees zijn aanspraken van de laatste tijd op de titel door Tom Bakker in de finalepartij van de tafel te vegen met een gemiddelde van 3,52. Roel Terpstra weerde zich de laatste avond danig; hij versloeg Dick Terpstra en H. van Heerwaarden en werd zodoende als derde geklasseerd. Als goede vierde en vijfde dus D. Terpstra en H. v. Heer waarden met Jan Huizinga als zesde ver in de achterhoede. Woensdag 6 september beginnen de clubavonden weer. Er kan één nieuw lid bij van ongeveer 15 jaar. Aanmel den bij R. Terpstra, Molenstraat 24. Eindstand: (resp. beurten, caramboles, gemiddelde en hoogste serie). 1. P Beerling 645 1576 2.42 17 2 T. Bakker 656 576 0,74 8 3. R. Terpstra 692 414 0,62 6 4. H. v. Heerwaarden 601 1534 2,53 24 5. D. Terpstra 684 1699 2,49 26 6. J. Huizinga 517 960 1*86 «4 Biljarten senio^n De biljartwedstrijd voor senioren werd zaterdagavond in het. Stoomboot koffiehuis te Oudeschilr^ gehouden. Ook deze wedstrijd kenmerkte zich door echte gezellige Oudesehilder sfeer waarbij door de deelteers lel om de winst werd gestrede;n Na afloop der pai Ïjen werden de hennneringsvaan» Texelse1 r*ubs en medailles va» de zonde- 'sportraad uitgereikt Het was p.- _gochtend vroeg toen de biljarters ..et hun pleegouders ook nog wel even naar bed wilden! De uitslag J. Meedendorp-T. Baltus 20 C. Maas-J. Looijenga 02 C. Smit-T. Zooneberg 20 H. v. Zeijlen-J. Andringa 2—0 H. Grootjen-G. v. Stenis 20 C. Groen-J. Lugtig 02 Schaken De schaakontmoeting Texel-Heems- kerk zaterdagavond in het Dorpshuis, is na een hevige strijd met grove blun ders in een 4V2lVs zege voor Texel geëindigd. J. Hoogerheide en J. Slot waren snel Klaverjassen Ook het klaverjassen, zaterdagavond in hotel „De Graaf", verliep in gezel lige sfeer. Bij de opening bood Heems kerk aan de Texelse ploeg een beker aan, wat zeer op prijs gesteld werd. Als tegenprestatie bood Texel alle Heemskerkse klaverjassers een con sumptie aan en stelde voor het beste Heemskerkse koppel twee schilderijen beschikbaar. Uitslag: Heemskerk

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2