DEN HELDER het modernste winkelcentrum in de kop van Noordholland sportvisser m.s. Rival Een koelkast? II KS.K. Kermis te Den Burg Sierkan ijslekker ijs volkswagenshow Mantjes schoenhandel „Eens komt het geluk" in juni, juli en augustus iedere vrijdag koopavond tot 9 uur vr. administratieve kracht WELK MEISJE Steunschoenen JATOR en MERCEDES Ook voor u dicht bij huis Gemakkelijk bereikbaar Vlak bij trein en bus Grote parkeerruimte in de binnenstad Laatste boot naar Texel: 9.30 uur Koningstraat Spoorstraat Keizerstraat Beatrixstraat K.S.K. 150 winkels K.S.K. 4 warenhuizen K.S.K. 4 supermarkts K.S.K. diverse eetgelegenheden K.S.K. CHEMISCH REINIGEN STOOMWASSERIJ „TEXEL" Recreatiestichting Texel GEMEENTE TEXEL U kunt vanaf heden weer Een ideaal bezit! Weet u het al Jan Agter zorgt er voor! Kwaliteit Lage prijzen Gratis dividendzegels Pé Dé - Cor de Jong - fa. Lagerveld PASSEN FANTASTISCH DEN BURG - DE KOOG Wie het fijne van een fijne auto weten wil... Texelse Autocentrale Feuilleton: Telefoon 02220 2634 - Oudeschtld Maandags gehaald, vrijdags klaar De Coöp. Aankoopvereniging „Texel" vraagt voor spoedige indiensttreding Sollicitaties te richten aan het kantoor, Waalderstr. 53, Den Burg. wil vanaf 19 juni op het kantoor van het kampeerterrein Kogerstrand te De Koog werkzaam zijn? Ook is vanaf 19 juni nog plaats voor een MANNELIJKE HULPKRACHT voor werk in het terrein. Prettige werkkring, goed loon. Inlichtingen en aanmelden bij de beheerder de heer H. Veldman, telefoon (02228) 208. Nog enkele standplaatsen beschikbaar voor ver koop van ijs, frisdranken en vis (geen patates frites of andere kleine eetwaren). Inschrijvingen kunnen worden ingeleverd dinsdag, 20 juni a.s. te 12.00 uur in de kantine van de dienst gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat te Den Burg. Bij de inschrijving moet 25°/o van de biedsom worden ingesloten. Bij gunning dient de rest van de biedsom te worden voldaan uiterlijk één dag voor de aanvang van de kermis ten kantore va, de gemeente-ontvanger. De kermis wordt gehouden op het parkeerter rein aan de Emmalaan te Den Burg van woens dag, 28 juni t.m. zaterdag, 1 juli a.s. en is ge opend cp woensdag en zaterdag van 13 00 tot 24.00 u r en op donderdag en vrijdag van 16.00 tot 24.01 uur. met het vanuit Oudeschild 's middags van 1 - 5.30 urn 's avonds van 7-11 uur Prijs f5,p.p.; kinderen f2,50 Zeepier 3 cent per stuk Opgeven bij Jac. v. d. Star, telefoon (02220) 2461 Altijd verse groente en fruit in huis. Levensmiddelen blijven vrij van bederf en behouden hun vitami nerijkdom. Dranken kunnen steeds koel ge serveerd worden. Wij leveren u o.a. A.E.G., Zanussi, Sigma, Marijnen. Reeds vanaf f 248, 5 jaar garantie op koelunit. Telefoon 2114 Vcluwse koeken per pak 79 ct. 10 zegels 250 gram Ringers cacao ƒ1,15 40 zegels 1 zak Roomcaramels 85 ct. 10 zegels 6 flesjes Exota gazeuse ƒ1,25 20 zegels Familiepak Patatochips van 1,35 ƒ1,25 10 zegels 1 pak Closetpapier, no. 1000 van 90 voor 79 ct. 10 zegels 1 pot eerste soort Abrikozenjam ƒ1,19 10 zegels 1 groot pak Knijpers 98 ct. 10 zegels 1 spuitbus Crackfree ƒ2,80 30 zegels 1 fles Goudmerk slaolie 1 zak tutti frutti ƒ1,29 79 et. 1 literblik spinazie 1 zak Frisfruit 49 ct. 69 ct. er trd 'n product van Sierkan, Haarlem en Melco, Heiloo In de maten 36 t.m. 43 VLOTTE GEVLOCHTEN EN GEWOON LEREN MODELLEN IN 5 BREEDTES VOORRADIO komt kijken op de feestelijke Volkswagen-show Alle VW-typen. Nieuwe en gebruikte wagens. Uitgebreid assortiment accessoires. Tevens gelegenheid tot kennismaken met onze nieuw aangestelde verkoper P. G. Logman en werkplaatschef J. Th. Jansen onder het genot van een kop koffie. Geopend vrijdag 16 juni 17.00 tot 22.00 uur zaterdag 17 juni 10.00 tot 22.00 uur tot ziens door Henk van Heeswijk 5. De volgende morgen was ze, als ge woonlijk, vroeg op. Ze luisterde een wijle of ze haar gast hoorde. Hij zou nog wel slapen, veronderstelde ze bij zichzelf en behoedzaam ging ze naar beneden en kleedde zich. Dan ging ze de gelagkamer door, waar de lucht nog bezwangerd was van drank en rook en zette deuren en ramen wijd open, zodat de heerlijke frisse zomerlucht de be dorven atmosfeer kon zuiveren. Ze bleef een poosje in de deuropening staan en tuurde over het Marsdiep, waar de eerste boot reeds naar Den Helder voer. Verder aan de gezichts einder, die goud-getint was in het Oos ten door de opkomende, glanzende zon, waren als kleine, wiegelende streepjes de vissersschuiten zichtbaar. Er was weinig wind. De storm van de vorige avond had de lucht schoongeveegd en de nieuwe dag begon rijk aan natuur lijk 6choon. Het was nog stil in het dorpje. Alleen het eentonige doch klankvolle ritme van de klotsende gol ven tegen de verweerde keien van de zeedijk verbrak zacht de rust van de morgen. Hoe mooi en vredig is zo'n zo merochtend, ver van de woelige steden, bij de prachtige, groengetinte zee De stilte werd plotseling verbroken door het geklepper van een paar klompjes. Een peuter van een jaar of acht stapte, parmantig de handen in de broekzak, over de grote klinkers van het straatje. „Dag, vrouw Aagten!" „Zo, Henlkie", lachte de vrouw de dreumes toe. „Waar ga je al zo vroeg naar toe?" „Naar de haven. Vader ikan er bin nen een half uurtje zijn. Kijk maar, daar heb je de schuit". En een klein vingertje wees ver over de dijk naar het watervlak, waar aan de horizon de vorm van een botter zichtbaar is, die in de richting van het eilaa zeilde. Blonde Nel tuurde gedachtenloos naar het aangewezen stipje, want ze had nauwelijks gehoord wat de jongen zei. Dan boog ze zich naar hem toe en zei zacht, terwijl 2dj even heimelijk naar het bovenraam keek, waarachter haar gast vertoefde: „Henkie, als je Van der Vis ziet, vraag dan of-ie even hier wil komen, wil je?" „Jawel, vrouw Aagten. Hij zal wel bij de haven staan. Ik zal 't hem met een zeggen". „Mooi, je bent een flinke jongen, hoor. Hierzo", ze diepte een paar cen ten uit haar schortzak en gaf hem die, „dat is voor jou. Niet vergeten, hoor?" „Nee, vrouw Aagten, en wel be dankt". Weg was hij. De vrouw liep het huis binnen en zette theewater op. Af en toe luisterde ze even, of ze hem al hoorde. Inwendig lachte ze dan. Laat hem maar slapen, dacht ze. Geert was echter al enige tijd wak ker. Langzaam kleedde hij zich aan en tuurde onderwijl over de wijde water plas. Het was hier wel mooi, meende hij, om te wonen. Heel anders en rus tiger dan in zo'n stad als Alkmaar. Daar was om deze tijd van de dag al meer lawaai op straat als hier mis schien ooit in het dorp. Wat dat betreft zou hij er wel zin in hebben, maar kroegbaas. Hij had in bed er over nagedacht of hij (hier zou blijven of niet. Het was zo jammer, dat het nu juist een café moest zijn, anders had hij zéker dade lijk een besluit genomen en de betrek king aanvaard, maar een kroeg. Hij dadht nog aan de vorige avond, het lawaai, de bier- en dranklucht en de stinkende walm van de slechte siga retten, de bemorste tafeltjes, de vuile beduimelde speelkaarten, de vissers met hun bronzen verweerde gezichten, de smakeloze reclames aan de wand Daar tussen het lachende, frisse ge zicht van de waardin. Verdraaid, wat was 't toch, dat hem geregeld aan haar deed denken? Het gezicht van Blonde Nel spookte steeds voor hem in zijn gedachten. Gister avond had hij gemeend, dat het kwam 'door het glas bier, dat hij had gedron ken. Hij was zeker enigszins beneveld geweest, want hij wist zich bijna niet njeer te herinneren, hoe hij in bed was gekomen. En nu, nu zou dat bier toch wel uitgewerkt zijn en nog zweefde haar beeltenis voor zijn geest.Hij was nu toch fris! Of fris, dat was maar zo zo; hij had barstende hoofdpijn; dat glas bier ook! Toen hij geheel gekleed was, opende hij het raam en keek zudhtenid nog eens over het brede watervlak, ,,'t Is verlei delijk om hier te blijven", prevelde hij zachtjes tot zichzelf, „al was het alleen maar om de zee.Toch geloof ik niet, dat ik 't doe In de gang stond lachend de waardin toen hij de trap afliep. „Goede morgen", zei ze met haar warme welluidende stem. „Goed ge slapen? Geen nadelige gevolgen van het bier?" Spot twinkelde in haar ogen, toen ze het laatste vroeg. Hij fronste de wenkbrauwen en er kwam een hard woord op zijn lippen, maar hij beheerste zich en lachte ge dwongen en beantwoordde haar mor gengroet. „Nadelige gevolgen? Nee, ik denk 't niet. Ik heb flinke hoofdpijn, maar dat kan ook wel het gevolg zijn van de zeelucht". „Hoofdpijn?" O, maar daar is wel wat aan te doen. Kom maar gauw in de kamer zitten. Ik zal je een tabletje geven en dan gaan we eten. De thee is al klaar". Bedrijvig liep ze heen en weer. „Maar, hoe heb je geslapen?" Hij liet zich luchtig in de aangewezen stoel vallen. „O, dat gaat wel", ant woordde hij. „Ik slaap in de regel gauw in". „Een glas bier is ook een goede slaapmuts", lachte ze, maar toen ze z'n gezicht zag betrekken, voegde ze er vlug achteraan: „o, ik zal er niet meer over praten, zet dan niet zo'n ernstig gezicht, want dat staat je niet". Hij schoot in een lach. Ze was toch kx KK ee öv« lit; Dp een eigenaardige vrouw. „Zie je", zei ze, terwijl ze even )e aan tafel ging zitten, „zo beval je beter. Een jonge kerel moet niei ernstig kijken. Je moet altijd een lijk gezicht zetten, dat staat je beter". Ze had haast gezegd: dan je veel knapper, maar bijtijds slikt dit in. Geert zuchtte. „De omstandiglï in je leven maken wel eens, dat je in stemming bent om opgeruimd kijken". „Dat is zo, maar.en nu kee hem ondeugend lachend aan, „de standigheden zijn op het ogenblik ders in je voordeel, zou ik menen" Die lach van haar! Kon hij het pen, dat z'n bliik er steeds toe gel lju ken werd. Want dan vertoonden ot twee rijen hagelwitte tanden en 1 rej( men er van die verleidelijke kui Je] in haar wangen! Goeie genade, wat vrouw Nadat ze thee had ingeschos vouwde Geert de haaiden voor een gebed. Onwillekeurig deed de het eveneens. Hoe lang was het leden, dat ze voor het laatst g> had? Was het drie jaar? Of vier! Met smaak zette de jongeman tanden in de grote sneeën boerenfc en toen hij niet op haar woorder ging, polste ze verder: „Heb je i ovr nagedacht, of je het baantje aannemen of niet?" „Er over nagedacht heb ik antwoordde hij, „eerlijk beken» „maar.tot een beslissing eigenlijk niet gekomen". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 4