Groen cfwavtsjexels in het harL, johnny Kraaykamp koos Texel als doel van huwelijksreis Armand: bondgenoot van stoute kinderen AGENDA 4 vitrage Hier trekken ze zich niets van het geroddel aan 7 Vettig verblijf bij Vooren mevr. van .NlOORl/Iffc. Moerbeek's Ook op Texel inspiratie opgedaan Welgemeend advies: Loop weg van huis VVV kantoor deze maand gereed lAG 20 JUNI 1967 fEXELSE 80e JAAKGANG No. 8175 COURANT pve N.V. v/h Langeveld De Root) itbus 11 Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den ld. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 i T11T" li ui Johnny Kraaykamp met echtgenote (links) en mevrouw Van Vooren Het mooiste van Texel vind ik dat zich hier niets van het geroddel itrekken, dat ze in het land over ij hebben gedaan. Het zijn hier aar- ge gemoedelijke mensen", zegt 'dio-tv-circusster Johnny Kraaykamp e De Cocksdorp als doel van zijn iwelijksreis heeft gekozen. Gewoon- 0N k gaan artiesten van zijn klasse larvoor naar een meer mondain oord 't een warmer klimaat. Waarom i 1de Johnny juist op Texel wittebrood en? „Gewoon omdat het hier mooi is, eerlijk rustig en ik kan fijn vissen, ovendien is het niet verzodat ik ireJcf weer in Hilversum of Amster- im kan zijn als ze me daar nodig Mi ïbben". Nederlands meest besproken lV>miek heeft zijn intrek genomen in it huis van de familie A. M. van ooren aan de Vuurtorenweg. Als we aanbellen doet Johnny zelf pen Een artiest in vakantietenue: auw truitje met korte mouwen, man iester broek en groene sokken. Zijn Hinderende 'kop is roodverbrand. Of ij het niet erg vindt dat we hem in jn wittebroodstijd storen? Hij grijnst. Velnee, juist leuk. Kijk dit is mijn •ouw!" We worden voorgesteld aan de iep jonge Tilly van Duikeren, Johnny's veede vrouw. „Zie je dat ze al aardig Tiin wondt!" zegt Kraaykamp enthou- ast „En ze dacht nog wel dat ze nooit uin worden kon!" We mompelen iets irer de gunstige tijd van het jaar en e scherpe zon die op Texel niet door verontreinigde atmosfeer wordt ïrsluierd. „O ja", zegt Kraaykamp. iieuk!" Leugens Tilly gaat koffie voor ons zetten. We jn welkom bij Johnny en daar mogen e blij mee zijn. De landelijke pers oeft het niet te proberen om hem te enaderen, voorlopig niet. De kranten ebben het verbruid „Er zijn veel leu- ens geschreven. Het is zo'n beetje on er aanvoering van de Telegraaf ge- eurd. Je weet hoe dat gaat. Als De elegraaf zoiets doet, komen Het 'arool en de anderen er al gauw ach- ïraan. Die kunnen niet achterblijven, r zijn zoveel dingen beweerd, waar- ver ze mij niet eens gevraagd hebben, at is ontslagen zou zijn door Boltini, uit de lucht gegrepen. Ik kon alleen iet in België voor hem werken, omdat t het te druk had met de tv, dat wist irs oltini. Bob Scholte heeft de kachel angemaakt, de kranten gebeld. Och, ik eef er niet zo heel veel om, maar het eeft me wel een hoop geld gekost. Ze chreven: hij is wéér ontslagen, want ij is wéér weggebleven. Theater tenten en theaterbureaus moeten je [an niet meer. Nu kun je wel tegen De ïlegraaf gaan procederen, maar dan ijg je wéér een hoop geschrijf. We 'achten maar gewoon tot het slijt, "lar ik ben nu wel omstreden gewor- en. In het land kun je dat merken, het ro en contra". Niet kwetsbaar Grijnzend: „De Telegraaf zou het iefste willen dat ik me op de zolder ging ophangen. Dan zouden ze later bij de begrafenis zijn en schrijven dat het zo erg was dat ze me zóver hadden ge dreven. Zulke kwasten zijn dat. Ge lukkig ben ik niet zo 'kwetsbaar. Als ik dat wel was, zou ik de plomp zijn inge sprongen, een ander had dat allang ge daan. Wat een verhalen! Over Kraay- kamps leven, over zijn huwelijk. Het enige wat ze nog met verteld hebben is hoe ik met mijn vrouw naar bed ga. Maar dat komt misschien nog. We blijven hopen Rijk De band met Rijk de Gooyer heeft onder de roddelcampagne niet geleden. „Rijk is een aardige jongen", zegt Johnny. „Ze noemen hem de aangever en dat is ook wel zo. Rijk zal nooit een eerste komiek worden en dat preten deert hij ook met te zijn. Hij wil het ook niet en is tevreden. We vormen een sterke combinatie en blijven door gaan, ondanks alles". Die affaire bij Sleeswijk, waar ik voortijdig ben gestopt, is ook anti reclame geweest. Daar komt bij dat Sleeswijk die vordering op me heeft gedaan, wat de mensen Sleeswijk weer verweten. Ik was gescheiden en die vrouw is gaan lasteren. Zelf heb ik er ook een handje aan meegeholpen door er tegenin te gaan. Had ik beter niet kunnen doen". Conflicten „Zo raak je midden in de conflicten. Daarom sta is geen krant meer te woord. Moet je nagaan wat ik meege maakt heb: er stond een interview in de krant dat ik nooit had gegeven. Heel gedetailleerd. Zo van: Johnny schuifelde op zij stoel, keek eens naar de muur en zei toen met een zucht. enz. En ik had die man nooit ontmoet. Dat hebben ze wel moeten rectificeren en het Parool heeft die jongen toen ontslagen. Zover hadden ze niet hoeven gaan, ik heb het nog willen sussen, maar toen was het al te laat". In de afgelopen week heeft Kraay kamp ontdekt dat de wereld op Texel minder hard is. „Fijne gemoedelijke mensen zijn het", zegt hij. „Ze dringen zich niet aan je op, zoals in de stad. Daar loop je voortdurend mensen tegen het lijf die je aanklampen en over on benullige dmgen willen gaan praten". Handtekeningen „De kinderen zijn wel heel spontaan. We kwamen een heel stel tegen in Oosterend. Ze herkenden me, groot en thousiasme en ik moest handtekenin gen uitdelen. Op onze huwelijksreis zijn we maar één vervelende man te gengekomen. Op de boot. Die stelde zich niet voor en ging naast ons zitten en ging een tijd tegen ons zitten aan- ikletsen. Zonde van die mooie over tocht". „Ik ben een verwoed hengelaar. Dat kun je hier fijn doen, daarom wilden we ook naar De Cocksdorp. Ik ben nooit eerder op Texel geweest. We voelden ons als een kat in een vreemd pakhuis. Van de VW hadden we een adres gekregen: de familie Van 't Noordende. Maar die had alleen ka mers en wij wilden wat meer vrijheid hebben. Meneer Van 't Noordende heeft ons toen geholpen en dit adres gegeven. We hebben het enorm ge troffen. Mevrouw Van Vooren is ge weldig leuk. Jammer dat haar man in het ziekenhuis ligt. Ze sjouwt nu elke dag op en neer naar Den Helder". Jammer „Een ding vind ik jammer. 'Dat ik hier niet met mijn rubberboot in het bin nenwater mag varen. Visman is de grote baas daarover. Die zegt: jongen we kunnen geen uitzonderingen maken. Jammer, want ik wilde het viswater onderzoeken. Ik ben bij de Club van Honderd en het zou leuk zijn als we met z'n allen eens hierheen zouden kunnen komen. We zitten nu dagelijks op de Waddenzee. We varen een stukje uit de wal, ankertje uit.heerlijk rustig. Geen last van de Telegraaf Wat ons ook opvalt: je slaapt hier veel beter dan in de stad. Wij wonen in Amsterdam-West. Daar lig je om 1 uur 's nachts nog wakker van het la waai". MEUBELHANDEL Den Burg Tel.2572 MARGARETHA SINCLAIRBAND EERSTE IN DRUMBANDCONCOURS DEN HELDER DEN HELDER De drumband Mar- garetha Sinclair had op het zondag te Den Helder gehouden concours geen beter resultaat kunnen boeken. De 71 meisjes keerden terug met een eerste prijs en bovendien een ere-prijs voor het hoogste aantal punten: 207. Zowel het staande als het lopende nummer werd voorbeeldig uitgevoerd. De groep stond deze keer onder leiding van de heren P. Boom en L. Zijm. „Opper" Stomp was deze keer verhin derd; voor het eerst in de geschiedenis van de band. Aan het concours, dat georganiseerd was door de drumband van het Hel ders Fanfarekorps werd door 14 bands deelgenomen, waaronder ook „Voor waarts Mars" uit De Koog. Deze won een tweede prijs met 186 punten. Clandestien kamperen WEER DIVERSE BEKEURINGEN De politie heeft in de afgelopen week weer diverse overtreders van de nieu we kampeerverordening geverbali seerd. Het betrof hoofdzakelijk mensen, die hun caravan op een niet daarvoor bestemde plaats hadden opgesteld. De politie verzocht ons erop te wijzen, dat het op grond van de nieuwe verorde ning ook niet meer toegestaan is stu denten en andere jongelui, die in de zomervakantie op de boerderij werken, in de schuur nachtverblijf te bieden. Verschijnt dinsdag en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. 30 ct incasso. Advert.: familieberichten 14 ct p. mm.; andere advert 12 ct p. mm. M. HEERSCHAP HENGELKAMPIOEN In de hengelcompetitie 1967, georga niseerd door de sportvissersclub Texel is de heer M. Heerschap uit Oosterend eerste geworden. De clubkampioen zal op een nog nader te bepalen datum in het bezit van de beker worden gesteld. Het bovenstaande liet zich reeds ge ruime tijd aanzien, maar werd pas za terdag zekerheid toen de laatste wed strijd om het kampioenschap werd ge houden. Die wedstrijd kenmerkte zich door een slechte opkomst (er waren slechts 12 vissers) en een slechte vangst: 27 stuks. De slechte vangsten van de laatste tijd laten zich overigens makkelijk verklaren: de wind zit in de verkeerde hoek, iets dat men bij het plannen van de wedstrijd maanden tevoren niet kan voorzien. Eerste werd zaterdag de heer Noorlander uit Den Burg met 32 punten (asbak); twee de werd L. Keijser met 21 punten (as bak) en derde werd de heer Arensman, 13 punten, wandversiering. HEDENAVOND COLLECTE ANJERFONDS Hedenavond zal in Den Burg worden gecollecteerd voor het Anjerfonds. Zo als bekend is ook het Texelse culturele leven hierbij gebaat. De collecte zal muzikaal worden begeleid door het Kon. Texels Fanfarekorps en de Mar- garetha Sinclairband. Ook in de andere dorpen zal voor het Anjerfonds worden gecollecteerd, in de loop van deze of de volgende week. Scherf „Wat ik ook jammer vind: er zijn hier geen goede restaurants. Wij zijn echter smulpapen. Geworden door Rijk de Gooyer; dat is een equise eter". Hij noemt een hotel in De Koog. „Daar hebben we gegeten. Het was vrij duur, maar slecht. In vond in mijn eten een haar en een stuk glas. echt waar". „Een grote scherf!" bevestigt Tilly huiverend. „Maar dat is het enige dat we een beetje naar vonden. Verder zijn we wild van Texel. Ik kom beslist weer eens terug!" De 21-jarige Herman van Loenhout uit Eindhoven, alias Armand, heeft op Texel inspiratie opgedaan voor een nieuwe protestsong. Toen hij zich za terdagmiddag in gezelschap van een zwartharige jongedame meldde in ho tel „De Graaf" om voor de komende nacht een 2-persoons kamer te be spreken, wilde men hem niet van dienst zijn. Armand is namelijk onge huwd. Óm dezelfde reden was het ook niet mogelijk, dat hij de nacht doorbracht ten hui ze van J. v.d. Berg te Oosterend, die zijn optreden op Texel had georganiseerd. Gebelgd DE COCKSDORP Nog voor het eind van deze maand moet het WV- kantoor, annex Raiffeisenbank aan de Molenlaan te De Cocksdorp gereed zijn. De foto geeft een beeld van de bedrij vigheid in en om het gebouwtje. Het kantoor is intussen glasdicht, de muren zijn gestucadoord en met de afwerking is een begin gemaakt. Donderdag heer ste op de bouw grote vrolijkheid, want •het (vele) pannenbier liet zich goed smaken. De opzichter zorgde er even wel voor dat de mannen van Daalder Zn. zich nauwkeurig aan het ont werp van architect Alkema hielden. Donderdag 22 juni Den Burg, City-theater, Texelfilm, 20.00 uur Donderdag 22 en vrijdag 23 juni Den Burg, S.V. Texel-terrcin. Sportdag lagere scholen van Texel. GYMVERENIGING OUDESCHILD GAF GOEDE DEMONSTRATIE OUDESCHILD Tijdens de dinsdag gehouden openbare les heeft de gym nastiekvereniging Oudeschild blijk van haar kunnen gegeven. Ruim dertig ouders woonden de demonstratie van de jeugdige gymnasten bij. Een aantal oefeningen met ringen, paard en springkast werd vaardig gebracht. Bij de kinderen van 4-6 jaar munt te Kees v.d. Kerkhof uit. Bij de oudere kinderen kreeg Bep v.d. Meer de eerste en Anan Barhorst de tweede prijs. Alle 22 kinderen kregen het diploma uitge reikt. Al met al was het een mooie middag, waarvoor mevr. v.d. Brink, mevr. Boekei en mevr. Jansen, die zich met de organisatie en het onderricht hadden belast, een woord van waarde ring toekomt. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 20 juni 6.50 en 19.20; 21 juni 7.47 en 20.14; 22 juni 8.36 en. 21.04; 23 juni 9.20 en 21.48; 24 juni 10.06 en 22.28. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. over zoveel vrijheidsbeknotting pro beerde hij het in „De Toekomst" te De Koog. Dit hotel deed (naar de opvat tingen van Armand) zijn naam eer aan. Armand en zijn liefde hebben er in één bed de nacht doorgebracht, maar een klein leugentje was daar voor wel nodig geweest. Op de vraag van de receptioniste of meneer en me vrouw gehuwd waren, had de roem ruchte protestzanger bevestigend ge antwoord Zaterdagavond hadden we in 't Skil- tje, waar hij juist zijn ongenoegen over de hedendaagse maatschappij over 250 ademloos luisterende tieners had uitge schreeuwd, een interview met de veel besproken jongeman. Een erg montere indruk maakte hij niet. We misten de brutale blik, die hij de lezers vanuit de krant van vrijdag toewierp. Magertjes en bleek zat hij voor ons, rokend en nerveus gebarend. Hij sprak minder vurig dan hij zong. Begint Armand er van doordrongen te raken dat hij voor een hopeloze zaak vecht? Al gauw blijkt dat een misverstand te zijn. Her man van Loenhout peinst er niet over om de strijd op te geven. Hij zal blij ven zingen in de overtuiging dat er naar hem geluisterd wordt. Platensucces Vier liedjes werden een commercieel succes. Er zijn meer dan 55.000 gram mofoonplaatjes verkocht. De vijfde song, met de lange naam „Zoek je zo een zelfde verschijnsel mens", is op komst. Over twee weken komt de eerste LP uit. We zitten in de kleedkamer. Door de dunne wand klinkt het lawaai van de met volle overgave spelende Creatures. Armand, zacht sprekend, is daardoor moeilijk verstaanbaar. Ai en toe wordt hard op de ramen gebonsd. Van buiten klinkt meisjesgegil: „Arméééand!" Tevreden De vereerd-verachte protestzanger praat onverstoord voort. Over het juist beëindigde optreden is hij tevreden. „Het ipubliek is overwegend goed. Ik tref het wel eens anders. Soms slaan ze de boel kort en klein. Niet omdat ze niet naar me willen luisteren, maar omdat ze dronken zijn, of uit jaloezie omdat ik de aandacht van de mensen trek of bewondering afdwing bij meis jes. Jongens willen dan laten zien wat ze tegen mij durven doen". Klassieke vraag: Hoe lang doe je dit werk al? „Dertien jaar. I'k werd ontdekt toen ik 12 was, maar toen mocht ik niet van thuis. Toen ik 15 was, ging ik zelf lied jes maken, ook een soort protestsongs al noemden ze dat toen nog niet zo". Armand zingt weinig over interna tionale misstanden. Geen toespelingen dus op de kwestie Vietnam, rassen scheiding e.d. waar andere protestzan gers hun brood mee verdienen. Favo riet is de door hem versmade gezags verhouding ouders-kinderen. Roeping „Laten we eerst proberen de mensen aan het denken te zetten over hun eigen kringetje. Ik beschouw dat als (Zie vervolg pagina 2)

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1