Overdracht tekenschool aan L.T.S. nog geen feit Geen legering met cycocel BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER NUTSSPAARBANK Reisdeviezen Reischeques Verzekeringen lillSwé/'£r fel ÈéÈÈÊÊêÊÈÊk ^ö||P City-theater begint met nachtvoorstellingen In het onlangs verschenen jaarverslag 1966 van de Stichting Regionaal orgaan ter bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland wordt met geen woord gerept over de beheersover dracht van de avond tekenschool te Den Burg aan het bestuur van de LTS ter plaastc. Wij brengen in herinnering dat in het jaarverslag 1965 gezegd werd, dat dc overdracht „nog niet gereali seerd kon worden als gevolg van en kele gerezen problemen nog niet zijn opgelost. Beide instituten avond- en dag school leiden zonder moeilijkheden ieder nog hun afzonderlijke leven in het zelfde gebouw. Op zichzelf is dat natuurlijk een merkwaardige situatie. Overigens schijnt de vraag gerezen te zijn of beheersoverdracht nog wel noodzakelijk en wenselijk is. Naar ver luidt zouden er op dit moment in „Den Haag" administratieve bezwaren gere zen zijn om tot een beheersoverdracht over te gaan. Heeft het misschien nut te constateren wat er niet in een jaar verslag staat, belangrijk is evenzeer kennis te nemen van hetgeen er wel over Texel vermeld wordt. L.T.S. Van de 13 leerlingen timmeren, die afkomstig waren uit de hoogste klas van de LTS op Texel, sloten er 8 een leerovereenkomst in een aansluitend beroep; 1 leerlingen ging naar een an dere school voor verder dagonderwijs, terwijl 4 leerlingen geen leerovereen komst sloten. Deze laatste 4 leerlingen gingen werken in een beroep, dat niet aansloot op de opleiding timmeren. Avondschool Volgens het jaarverslag 1966 1965) bedroeg op de Avondschool het aantal leerlingen 26 (33), die als volgt over de verschillende leerlingstelsels waren Vrijdag 7 juli De Wkial, 15.00-17 00 cn 20.00-23.00 uur, dorpshuis „De Wielewaal", bazar. Oudeschild. 20.00 uur. dorpshuis 'i Skiltje, openbare klaverjasdrive. Zaterdag 8 juli De Waal. 15.00-17.00 cn 20.00-23.00 uur. dorpshuis „Dc Wielewaal", bazar. Oosterend, 20.00 uur, sportveld SVO. voetbal wedstrijd Kottervissers Oosterend-Oudeschild Den Burg, Bezoek van bisschop van Haarlem, Mgr. Drs. Th. Zwartkruis aan Texel. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. The Move cn The Tackels Den Burg, 23.00 uur, City-Theater, nacht voorstelling. De film „Sex a la minuut" Den Hoorn, 20.00 uur, ,,De Waldhoorn", dansen m.m.v. „The Creatures". Zondag 9 juli Oosterend, 14.00 uur, land van Dros aan dc Koningsweg, autocross, georganiseerd door dc M.A.B-club Texel. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. The Move en The Tackels Maandag 10 juli De Koog. 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v The Move en The Tackets. Dingdag 11 juli De Koog, 10.00 uur, vanaf het schoolplein, fietsrallcy van 10 km. voor kinderen van 8 - 14 jaar. De Koog, 19.00 uur, sportveld, volleyballen voor gasten en Texelaars. Den Burg. 20.00 uur. Dc Lindeboom-Texel", openbare bridge-drivc. Dc Waal, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, zang en muziekavond. Den Burg. 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. The Move. Woensdag 12 juli De Cocksdorp, 19.30 uur, kampeerccntrum Sluftervallei (De Krim), start puzzelnt, geor ganiseerd door M-A.B.-club Texel Den Burg, 14.00 uur, Grocneplaats, het tra ditionele folklore-feest. Om 19.15 uur show drumband Margaretha Sinclair, daarna Volks dansgroep, en gezamenlijk dansen tot 21.30 u. Den Hoorn, 13.30 uur, vanaf schoolplein, strand/sportmiddag van 8 - 14 jaar Fiets meenemen. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v The Move cn Surfin Co Donderdag 13 juli Hoornder strand, 19.30 uur, strand nabij paal 9, viswedstrijd, georganiseerd door de Visclub Texel. Den Burg, 13.30 en 15.30 uur. Cultureel Cen trum, Stichting Festival Texel presenteert Kin dervariété Confetti, m.m.v. Pepino de clown. Lucia Delgrini met haar aap Dinky (bekend van Swiebertje). Den Burg, 20.00 uur, City-theater, Texelfilm Den Hoorn, 20.00 uur, „Dc Waldhoorn", dansen m.m v „The Creatures". Den Hoorn. 20 00 uur, Ned. Herv. kerk, sa menzang en orgelmuziek. De Koog, 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. De Koog, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, samenzang. Den Burg. 20.00 uur, Sarasani, dansen nvm.v. The Move en Surfin Co. Vrijdag 14 juli Oudeschild, 20.00 uur, dorpshuis 't Skiltje, openbare klaverjasdrive. Den Burg. 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. The Move en Surfin Co. verdeeld: Bemetel 4 (5); bouwbedrijf 15 (18); centr. verw. 1 gawalo 0 (1); hout 3 (3); Smecoma 3 (5), V.A.M. 0 (1). Het totale aantal leerlingen woon achtig op Texel dat in een leerling stelsel was opgenomen was echter aan merkelijk groter dan het hiervoor ver melde aantal dat de Avondschool be zocht. 1966 1965 Bemetel 6 6 Bouwbedrijf 14 20 Centr. verwarming 1 Gawalo 2 Hout 3 3 Schilders 7 9 Smecoma 4 8 Stucadoors 2 1 V.A.M. 2 6 V.BO.B. 1 V.E.V. 1 1 Wegenbouw 1 2 Totaal 41 59 Zowel bij het avondonderwijs ter plaatse als bij de totale deelneming aan een opleiding volgens het leerlingstel sel zien we dus een teruggang Vooral een teruggang van 59 naar 41 lijkt be denkelijk. Er is nl. geen reden om aan te nemen dat in 1966 aanmerkelijk minder Texelse jongens het lager tech nisch onderwijs hebben verlaten dan in 1965 of 1964. Indien algemeen aanvaard wordt, dat het nuttig en noodzakelijk is na de LTS de opleiding in een leerlingstelsel voort te zetten, dan is het ook duidelijk dat er nog een belangrijke taak ligt weggelegd op Texel voor de Stichting Regionale orgaan ter bevordering van het vakonderwijs in West-Friesland. GESLAAGD EN BEVORDERD AAN LANDBOUYVHUISHOUDSCHOOL Tijdens een feestelijke bijeenkomst in aanwezigheid van bestuur en ouders werden aan de geslaagden van de land- bouwhuishoudsahool de diploma's en getuigschriften uitgereikt. V.V.B: Tiny Flokstra, Renet de Gor ter, Ans de Graaf, Chris Keijser, Jan zien Kooiman, Olga Timmer, Tineke Slik, Ina Veeger, Frouke Vonk, Martha de Waard, Tineke Witte. 3A: Annelies Bakker, Ina Barhorst, Nettie van Beek, Gretha v.d. Berg, Bertha Boogaard, Thea Boon, Hanneke Brum, Ineke de Graaf, Tineke Groen, Petra van Heerwaarden, Vera Jaspers, Alie Kiewiet, Gerda Leber, Ineke Me- dema, Marjan Moojen, Frouke Pool, Diewie Stark, Dia de Vey, Lina v.d. Vliet, Anneke Witte. 311: Hiddy Bakker, Anneke Barhorst, Nel Bruin, Ineke Daalder, Ria Kager, Alke Kloosterman, Afke Platte, Marrie v.d. Star, Anneke Zandee, Els de Zwart. 2 leerlingen werden afgewezen. Bevorderd van de tweede naar de derde klas: Toos Bakker, Nel de Boer, Aukje Bootsma, Marrie Doodewaard, Wicia Haarsma, Agaath van Heerwaarden, Agda Hin, Martha Hin, Ida Kaczor, Petra Kikkert, Ada Lexmond, Douwe- lien Roeper, Ina Schaatsenberg, Ria Slim, Dorien Snik, Libberdien v.d. Star, Els Veeger, Leida Voorthuizen, Anneke Witte, Margreet Zijm, Minke Bakker, Gientje van Benthum, Dini Eelman, Hiltje Eelman, Bertha Hooy- schuur, Nettie Huisman, Anneke Knol, Fijtje Kooger, Lies Nowak, Nannie de Ridder, Ina v.d. Slikke, Neeltje Smit, Anna Trap, Janet Tromp, Tineke Ver- ïjzer, Ria Witte, Guurtje Wuis, Martha Bakker, Ivonne Bezuien, Rommy de Boer, Gerda Heerschap, Emmy Hm, Nelly Huisman, Tiny Jonker, Anneriet Keijzer, Corrie Maas, Etty Mechielsen, Janny Medendorp, Willy v.d. Meer, Els v.d. Schans, Bregje Schouwstra, Rmnie Verdoorn, Olga Witte, Johanna Zoete lief. Bevorderd v&n de le naar de 2e klas: Corrie Bakker, Dia Bakker, Marian Bakker, Annie Barhorst, Ria Beers, Ant je Drijver, Annelies Hin, Lia Ko ning, Hannie Maas, Agnes Schrama, Nellie Smit, Greet Spigt, Maria Trap, Paula Trap, Rita Veeger, Grietje Vla ming, Dieuwke v.d. Wal, Miek Witte, Willy Wuis, Magda Witte, Annelies Zijm, Nettie Zijm, Hannie van Beek, Mardie Boekhof, Trudie van Boven, All Bruin, Saskia Dogger, Lida Dijksen, Jeannette Groenhof, Etje Huisman, Corrie Kok, Renet Langeveld, Marja v.d. Meer, Anneke Roeper, Nelleke Schagen, Anneriet v.d. Schans, Rinkje Soholtanus, Mathilde Schoo, Jozien Marie Veldwisch, Jeltje Wassenaar, Carla Welboren, Annemarie Witte. /- y- Ook in dc landbouw geldt, dat dc wetenschap voortgaat. Misschien moet ik zelfs zeggen, dat dit vooral ook in de landbouw het geval is. Het is nog niet zo lang geleden, dat collega's op mijn enthousiaste mededelingen over het resultaat van chemische onkruidbe- strijding meenden te moeten reageren met: „Dat is iets voor slordige boeren". Op het moment is het in alle landbouw, gebieden een normale cultuurmaatrc- gel. En zo zijn er een groot aantal za ken te noemen. Ieder jaar worden er aan de rij van chemische middelen, die in de landbouw worden gebruikt een aantal toegevoegd. Niet alleen op het gebied van de onkruidbestrijding of ziektebestrijding, maar ook op ander terrein. Legering van het graan Een „kwaal", waarmee de bouwboe- ren bij de verbouw van granen nog al eens hebben te maken, is legering van het graan. De stand van het gewas is dan zo zwaar, dat na een regenbui het gewas voor de grond raakt. Gebeurt dit al voor het in de aar komen van het gewas, dan is de schade meestal groot. Op een later tijdstip is de schade min der groot, maar we mogen wel zeggen, dat in het algemeen het legeren van een gewas nadeel voor de boer bete kent. Het is gevolg van het feit, dat het vrij moeilijk is om al in het voor jaar precies vast te stellen hoe zwaar de bemesting en met name de stikstof bemesting moet zijn. De boer wil het liefst een gewas heb ben, dat zo veel mogelijk opbrengt, d.w.z. dat zo zwaar is als maar enigs zins lijden kan. Het zou vrij gemakke lijk zijn voor een ervaren boer om de juiste stikstofbemesting vast te stellen als de weersomstandigheden ieder jaar gelijk waren, Maar het weer verschilt van jaar tot jaar, Bovendien maakt het nog al iets uit hoe de grond de winter is doorgekomen. Heeft de grond weinig geleden van wateroverlast en is de grond goed doorgevroren, dan zijn de omstandigheden voor de groei veel be ter dan na een natte winter, waarin de grond in elkaar is geslagen. En deze omstandigheden zorgen er voor, dat de stikstofbehoefte van jaar tot jaar be langrijk kan verschillen. Het is dus mm of meer een „gokje" om de juiste gift vast te stellen. En landbouwers, die streven naar „de bovenkant" lopen het gevaar jaar op jaar legering in de gra nen te krijgen. Chemisch middel tegen legering Enkele jaren geleden is men begon nen met proeven, waarbij wintertarwe, die een te geile stand vertoonde, met een chemisch middel, nl. Cycocel werd behandeld. Later bleek de toepassing ook mogelijk op zomertarwe. Momen teel worden er proeven genomen op haver. Dit jaar voor het eerst is het middel Cycocel (CCC) ook op Texel gebruikt. Enkele percelen winter- en zomertarwe zijn ongeveer een maand geleden be handeld met CCC. Het resultaat de monstreert zich in de eerste plaats door het duidelijk korter blijven van een behandeld gewas. Op één van de Texelse bedrijven is een gedeelte van een perceel zomertarwe behandeld en de lengte van het gewas is hier zeker 15 cm. minder. Na de zware bui van zondag j.l. heb ben we op bedoeld perceel een kijkje genomen Toen bleek, dat het niet be handelde gedeelte van het perceel flink gelegerd was. Het gewas op het met CCC behandelde deel vertoonde geen enkele legering. Volgens de gegevens, die tot nu toe aan de vaste wal zijn verkregen, be hoeft een behandeling met CCC geen opbrengstverlies te geven. Treedt zon der CCC flink legering op. dan is de opbrengst met CCC duidelijk hoger. De directie van City-Theater zal deze maand elke zaterdagavond op een laat tijdstip, 11 uur, een voorstelling geven. Deze nacht voorstellingen zijn een proefneming. Men wil nagaan of er zo veel belangstelling voor bestaat, dat men er ook m augustus mee kan verder gaan. De voorstellingen zijn overigens /.akelijk belangrijk, in de zomer blijkt voor de filmvertoningen op de normale uren bijzonder weinig belangstelling te bestaan. Mede door het genre lilms, dal men in de nachtelijke uren wil gaan draaien, hoopt men op grote toeloop. Die „nachtfilms" zullen als regel nl. een tikje ondeugend zijn. De sex speelt een wat belangrijke rol en in inhoud bedoelt niets meer te zijn dan louter vermaak. Het „nacntfilmplan" heelt hier en daar al de veronderstelling op geroepen dat men nu „slechte' of „verboden' films zou kunnen zien, maar zover gaat de directie van City theater "natuurlijk niet, hoewel een sluitende exploitatie dan wel zelker zou zijn. De eerste nachtfilm draait zaterdag avond, aanvang 11 uur, en heet „Sex a la minuut". Het is een Deens produkt, gemaakt naar het merkwaardige ver haal over het eilandje Trang, waar vreemde en fantastische dingen gebeu ren. Het idyllische eilandje in 'het Kattegat is nl. vindplaats van de Trang-eieren, die een vreemdsoortig effect hebben op bepaalde delen van het lichaam. De oude, kleine Thor Bok is een der ijverigste eierconsumen- ten. Ze inspireren hem tot een talent, dat door de vrouwen van het eiland hogelijk wordt gewaardeerd. Als het ogenblik gekomen is, slaakt of huilt Thor zijn mystieke liefdeskreet, die be roering brengt onder alle vrouwen van Trang. En als ze niet weten wat het is, zoals de jonge domineesvrouw, die pas op het eiland is, dan merkt ze toch wel dat het geluid van Thor haar een in tense sensatie geeft. Thor's zoon bezit het talent van zijn vader niet, maar besteed al zijn talent aan een politieke partij; de gelukzaligheidspartij. Hij wil voorzitter van de gemeenteraad wor den, maar de aan de macht zijnde Volkspartij is een geducht tegenstan der. Toch wint hij de verkiezingen en in zijn overwinningsroes bepaalt Bok dat Trang voorbaan los van Denemar ken zal zijn. De Deense regering stuurt onmiddellijk de (vrouwelijke) minister van buitenlandse zaken naar het eiland, maar ook zij krijgt te maken met Thor en zijn lokroep. Enfin, een gek verhaal. (Toegang boven 18 jaar). „Gruwelijk" spannend is de film „Operatie vier sleutels" die men zater dag- en maandagavond kan zien. Het verhaal is gebaseerd op een autentieke gebeurtenis, die enkele jaren geleden plaatsvond en waarbij een bank in Hamburg op bijna perfekte wijze werd beroofd. Op zaterdagmiddag, als het weekend is begonnen, wordt bankdi recteur geconfronteerd met ene Ford, hoofd van een bende, die de Hamburg- se bank wil beroven. Hij heeft daar voor de vier sleutels van de kluis no dig, die elk door een ander worden be heerd: een jonge vrouw, twee chefs en een kassier. Onder dwang van de re volver stelt Ford zijn eisen. De direc teur werkt mee, want het leven van zijn dochter staat op het spel. De di recteur probeert zijn tegenstander er edhter van te overtuigen, dat het hem nooit zal lukken voor de politiecontrole van het middernachtelijk uur de sleu tels uit handen te krijgen van de vier mensen, die in verband met hun vrije weekend niet thuis zijn. Maar Ford slaagt wél. Er wordt geschoten en er vallen slachtoffers, maar het leeghalen van de enorme kluizen voltrekt zich als een staaltje van feilloze bedrijfs organisatie. Maar in zijn strijd tegen de politie, die het gebouw omsingelt, delft Ford het onderspit. (Toegang boven 14 jaar). Op zondagmiddag en woensdagavond een Nederlands filmsucces van enkele jaren geleden: „Fanfare". Het is de ge- schiedenis van het fanfarekorps „Kunst en Vriendschap" van Lager- wiede. Er ontstaat onenigheid als ge- volg van het weer telkens misblazen van dezelfde passage van het muziek- stuk, waardoor het succes op het ko mende concours in gevaar komt. De misblazer is Krijn (Bernard Droog) en degene, die hem om zijn falen telkens weer hatelijk uitlacht is Geurzen (Hans Kaart). Er ontstaan twee partijen; k voorstanders van Geurzen en de muzi kanten die Krijns steunen. Er komen tal van verwikkelingen uit voort en deze bepalen de gang van zaken in deze Nederlandse film van Bert Haan stra, die men ongetwijfeld (nog eens) zal willen zien. Vrijdag-, zondag- en dinsdagavond tenslotte „Boeing-Boeing", een „slaap kamer-komedie" die als toneelstuk al een kasmagneet bleek en het als film al is geworden. Het gaat om Lawrence, de Parijse correspondent van Interna tional Press, die verloofd is met drie vrouwen, stewardesses van diverse luchtvaartmaatschappijen, van wie altijd een thuis is als de andere twee weg zijn. Om de zaken goed en vlot te laten lopen, houdt Lawrence angstval lig nauwkeurig diverse dienstregelin gen bij. Natuurlijk loopt dit systeem vroeg of laat mis en wat er dan ge beurt kan men in deze film zien. In de hoofdrollen o.m. Jerry Lewis en Tony Curtis. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 27 juni 1967 Gevonden te Den Burg: ring, waaraan 5 sleutels haven 't Horntje; lichtgrijs kinder- portenionncetje knipsluiting inh 40 ct.; brui» portemonneetje met 2 overslagen drukknoop inh. ƒ7,52; donkerrood wollen kinderjasje, ge breid, met groene knopen; blauw meisjcsvesl; roodlederen portemonnee met knipsluiting inh. 3 kaartjes NS, bruinlederen herenportemon nee inh ƒ10,ƒ2,en wat centen; witte kinderlaars; donkerbruine portemonnee inh. ƒ1,wieldop auto; autosleuteltje met han gertje de Jong verz.mij! rijbewijs in rood plastic portefeuille; herenhorlogc met zwan lederen bandje of nylon; sleutel aan labeltje badtent De Koog; afschrap passer werkstuk LTS. Verloren te Den Burg: bruine portemonnee inh. busabonnement; bruine portemonnee met bromfictspapieren, geld ƒ13,en knipkaart grijsbruine Teddybeer met labeltje echte Ted dy en blauw lintje; zwart gympakje voör 10- jarig meisje; wit plastic petje cn wit baby sokje; leesbril met donker montuur, armband je zilver met naamplaatje „Anneke"; goudeo zegelring met zwarte steen; bruine schooltas kettinkje met zilv. hangertje sterrebeeld maagd; gouden trouwring met inscriptie M Stein 12-09-1959; groot damespolshorloge goud rond model, merk Pontiac met doubk bandje; gouden hangertje sterrebeeld stier es achterkant Mariete; fototoestel Agfa Clack es fototoestel Agfa Isomat; fototoestel kleinbeek Yashica no 3924192 cn lensnummer 91328 ii paraattas. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 juni t/m 5 juli 1967 Geboren: Elisabeth Geertruida, dv Willem Lakeman en Catharina E. dt Ridder; Rudi, zv. Sijbrand Keijser er Benjamintje J. de Ridder; Marretje Jacoline, dv. Jacob Coevert en Bint K. Saiman; Cynthia, dv. Everardus J Combé en Ma art je Zegers; Stephanus Basilius Augustinus, zv. Cornelis J Hin en Barbera Witte; Richard Henri- cus en Astrid Maria, zoon en dochter van Hendrikus Witte en Clasina Hoo- genduin. Ondertrouwd: Joop van Hoorn ec Johanna A. M. Geerts. Overleden: Antonie Barhorst, oud 81 jaar. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 9 juli op om 4.30 uur en gaat onder om 20.59 uur; 12 juli op om 4.31 uur en ondr oim 20.57 uur. Maan: 7 juli N.M.; 14 juli E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 7 juli 8.13 en 20.38; 8 juli 9.06 en 21.30; 9 juli 9.53 en 22.20; 10 juli 10.42 cn 23.09; 11 juli 1122 en 23.49; 12 juli 11.59 en -i 13 juli 0.28 en 12.33; 14 juli 1.01 en 13.05; 15 juli 1.36 en 13.42. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. COPYRIGHT STUDIO AVAN II117//////// sabrN? -.14-861 86. „Een verbluffend staaltje van hoge schoolvoetbal", mompelde Kille Bill. „Ik neem echter aan, dat dit bijzonder fraaie doelpunt meer tot stand kwam door de sportcomputer dan door de voetbalkennis en voetbaltechniek van dikke Kobus. We zullen dus maar eens gaan kijken of we dat fraaie uitvin- dinkje ergens in de buurt kunnen ont dekken". En ongemerkt voor de dui zendkoppige menigte glipte Kille Bill van zijn plaats. Hij liep kalm de trap pen van de tribune af en verdween Zo kwam het, dat hem ontging op welke indrukwekkende wijze Kobus even later alwéér een doelpunt scoorde. Klaas Janssens, de kanthalf van Veyle- noord, was namelijk een tikje nerveus geworden en hij plaatste de bal ver keerd.... Nu was dat iets wat Klaas Janssens tóch al vaak deed, maar dit keèr strafte het kwaad zich wel héél erg ingrijpend. De verkeerd geplaatste bal kwam namelijk bij Kobus terecht en die stormde er meteen mee vandoor. Onder een geestdriftig gehuil van het publiek glipte hij dwars door de verde diging heen. Keeper Pieter Erwards Kraagland wist geen raad, want Kobus kwam dreigend op hem af. Hij tiktakte de bal tussen het groene veld en de zool van zijn schoen en de arme Pieter raakte helemaal de kluts kwijt. W<a moest hij doen? Ten einde raad besloot hij een spectaculaire uitval te proberen Eilaas, de arme kerel had het beter kunnen laten, want juist op het mo ment dat hij viel, wipte Kobus lenig omhoog om de bal voor de tweede maal over de keeper heen in het net tt tikken.Een donderend gejuich ver vulde de lucht en op de tribune vielen Janus Vetkamp en Kees Mortelmenger elkaar wenend in de armen. Zóveel voetbalgeluk hadden de voorzitter en de secretaris van „Rijkhuyzen Vooruit' nog nooit meegemaakt

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 6