AGENDA tenten windschermen tuinstoelen enz. City Theater Soc. Werkplaats Fa. Gebr. Schoorl Leven in de buitenlucht maar kampeer gezond Bij een romantischprimitief buitenleven extra aandacht voor onze gezondheid. Oie Flé ermaus Alle reparaties aan worden uitgevoerd door de Burgwal 26 - Den Burg telefoon (02220) 2159 CHEMISCH REINIGEN STOOMWASSERIJ „TEXEL" 0e allerbeste koelkast nu nog goedkoper General Electric koelkasten General Electric vriezers Voor velen heeft het kamperen een zeer bijzondere bekoring. Ongeacht of dit wordt gedaan in de meest simpele shelterin een grote gezinstent, of in een caravan, ergens spreekt dit primi tieve leven veel mensen aan. Het is een vorm van „terug naar de natuur" die in de moderne stadsmens, diep weggedrukte instincten wakker maakt. Het staat wel vast, dat het kamperen daardoor, veel mensen die hiervoor gevoelig zijn, een ideale vakantie be zorgt, waarin zij tot volkomen ontspan ning komen en als herboren later weer voor een jaar aan de slag kun nen gaan, omdat ze voor een korte tijd heel even natuurmens zijn ge weest. De pluspunten van een dergelijke kampeervakantie kunnen dus zijn, de voortreffelijke ontspanning en. het opdoen van een grote dosis gezondheid. Bij dit laatste moeten we echter even een voorbehoud maken. Inderdaad kan men door het dag en nacht leven in de buitenlucht een grote dosis gezondheid opdoen, doch dan dient de kampeerder wel degelijk met verstand te kamperen. Wie dit niet doet, loopt een goede kans ongezonder, of ziek thuis te komen en dat is toch de bedoeling niet! Het is namelijk zo, dat tijdens een kampeervakantie ons verschillende ge varen bedreigen, waaraan wij onder normale huiselijke omstandigheden niet of nauwelijks blootgesteld worden. Oorzaak daarvan zijn de primitieve omstandigheden, waarin we ons bege ven, doch die we niet gewend zijn. Onder dergelijke omstandigheden heeft menigeen de neLging de zaken maar zo eenvoudig en gemakkelijk mogelijk op te vatten en daar schuilen nu juist grote gevaren. Om u een beeld te ge ven van wat wij bedoelen, zullen we een aantal voorbeelden geven. Wasgelegenheid We denken bijvoorbeeld aan de was gelegenheden en toiletten. Wanneer we op een kampeerterrein staan, dan zul len grote aantallen mede-kampeerders van deze wasgelegenheden en toiletten gebruik maken. We dienen daarom de nodige hygiëne te betrachten Let goed op of deze gelegenheden wel rein en goed onderhouden zijn. Mankeert het daaraan, neem u dan bijzonder in acht. Was steeds goed uw lichaam en vooral regelmatig uw handen, ook al betekent dit, dat u wat meer keren de waterzak of watertank zal moeten gaan vullen. Laat u uit gemakzucht niet tot onhy giënisch gedrag verleiden, want daar kon u wel eens flink spijt van krijgen! In was- en toiletgelegenheden vindt men dikwijls houten vlonders. Wanneer deze vlonders voortdurend nat zijn, dan zijn ze dikwijls broedplaatsen van bac teriën en schimmels. Velen gaan over deze vlonders met blote voeten. Denk er om, dat dit voetschimmel kan op leveren en de bestrijding daarvan is moeilijk en langdurig. Zorg voor een voudig, maar doeltreffende voetbekle ding. Laat uw schoeisel buiten de tent, Orlkuilt» .«.nlmwMfMa 4, r.dtkll# VAKANTIEDRUKTE De veerdienst Texel-Den Helder v.v. begint een probleem te worden. Door het enorm toenemende aanbod van te vervoeren auto's zijn de veerponten .Marsdiep" en „Texelstroom" thans te klein geworden om de enorme drukte te verwerken. Zaterdag 1 juli was de nj wachtende auto's 6 km. lang. Hoe moet dat als er volgend jaar weer eens zoveel procent meer auto's naar Texel komen? Mijn vraag Waarom bouwt TESO geen veerpont die minstens 150 auto's kan vervoeren? En kan TESO geen veerpont huren van Zeeland? Als men alleen met „Texelstroom" en „Marsdiep" blijft varen staat er vol gend jaar misschien een rij van 12 km. De TESO zal nog heel wat moeten doen om het naar behoren functioneren van de veerdienst in de toekomst veilig tc stellen. A. M. B. Kuiter, Driebergen NASCHRIFT Mensen, die alleen met de bouwvak vakantie op Texel komen en zich niet realiseren dat die beruchte zaterdag de allerdrukste dag van het jaar is, zou den inderdaad de indruk kunnen krij gen dat TESO het vervoer niet aan kan. Blijkbaar hoort de heer Kuiter tot die mensen. TESO laat geen schip voor 150 of meer auto's bouwen omdat de haven daarvoor ongeschikt is en om dezelfde reden wordt geen Zeeuwse pont gehuurd. Zelfs de aanschaf van een derde boot van „normaal" formaat zal nog lang op zich laten wachten. Dat gebeurt pas als men het normale ver voer met twee boten niet meer aankan. Het moge TESO goed gaan, een derde schip aanschaffen voor een of twee da gen per jaar, kan zij zich niet permit teren. En welk tarief zou men moeten betalen om die kolossale kapitaalslas- ten te vergoeden? Alleen de overheid kan lange wacht tijden bij de boot voorkomen door het beter regelen van de vakantie. Wie op één dag miljoenen mensen tegelijk met vakantie laat gaan, roept problemen op waarmee niet alleen TESO kampt Red. wanneer u naar binnen gaat, want an ders brengt u alle ongerechtigheden mee naar binnen en daar wordt ten slotte gegeten en geslapen. Vergeet niet regelmatig tent of cara van te luchten, alsook het bedgerei. Stop vochtige handdoeken en nat ge worden kleding niet zomaar in rugzak ken of andere afgesloten plaatsen. Men fokt schimmel en muffe luchtjes op die manier en uiteraard is dat ook niet zo bevorderlijk voor een goede gezond heid. Eten Wanneer het gaat om het bewaren en bereiden van eten, dan moet U ze ker onder dergelijke primitieve om standigheden juist extra aandacht be steden aan de meest elementaire vor men van hygiëne. Zorg dat er geen zand en vuil in uw eten, of in uw pan nen en potten kan komen. Was het eetgerei grondig en werk niet met de Franse slag. Het is voor u van het al lergrootste belang. Etensresten niet be waren. De omstandigheden maken dat niet mogelijk. Het eten zal prompt gaan bederven en wanneer u het dan zou eten, wordt u zeker ziek. U hebt de keuze: iets meer aandacht en werk en gezond en opgef rist thuiskomen, of SHV GEEFT FILMVOORSTELLINGEN De Steenkolen Hai.dels Vereeniging te Utrecht (o.a. leverancier van PAM- benzine) verzorgt op verzoek voor groepen toeristen filmvoorstellingen. Het afgelopen weekend waren we ge tuige van zo'n filmvertoning. De pro visorische bioscoop was ingericht in de kampeerschuur van de heer C. Keijser, de Ruitersplaats. De toeschouwers wa ren 20 kinderen van de Gereformeerde Evangelisatie uit IJmuiden, die op het ogenblik een vakantie op het bedrijf van Keijser doorbrengen. Voor deze ge legenheid was de groep uitgebreid met enkele tientallen introduceetjes, waar onder de leden van de ponyclub. De heer v.d. Linden van de SHV-film dienst draaide een film over Ierland, een lachfilm met Laurel en Hardy en een detectivefilm met de Saint. Exploi tanten, die een dergelijk filmprogram ma op hun bedrijf willen brengen, kun nen zich wenden tot de filmdienst van de SHV te Utrecht. Een voorstelling moet 14 dagen tevoren besproken wor den. Dinsdag 18 juli De Koog, 10 uur, sport en spel op de speel weide. 14.00 uur strandspelcn en 20.00 uur lampionnenoptocht voor kinderen van 6-14 jr. De Koog, 19.00 uur, sportveld, volleyballen voor gasten en Texelaars. Den Burg, 20.00 uur, De Lindeboom-Texel", openbare bridge-drive. De Waal, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, zang en muziekavond. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. Short-Sixty-Six. Woensdag 19 juli Den Hoorn, 13.30 uur op het schoolplein, midget-golf voor kinderen van 6 - 14 jaar. Den Burg, 14.00 uur, Grocneplaats, het tra ditionele folklore-feest. 's Avonds van 19.30 - 20.00 uur optreden van volksdansgroep. Den Burg, 20 00 uur, Wezentuin, Concert van de Marinierskapel o 1 v. J. P. Laro. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m.m.v. Short-Sixty-Six. Donderdag 20 juli De Cocksdorp, 14.00 uur, strand bij de Krim, strandfeest voor kinderen van 6-12 jaar. Den Burg, 20.00 uur. City-theater, Texelfilm De Koog, 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. De Koog, 20.30 uur, Ned Herv. kerk, samenzang. Den Hoorn, 20.00 uur, „De Waldhoorn", dansen m.m.v. „The Creatures". Den Hoorn, 20.00 uur, Ned. Herv. kerk, sa menzang en orgelmuziek. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Vrijdag 21 juli Oudeschild, 20.00 uur, dorpshuis 't Skiltje, openbare klaverjasdrive. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen m m v. The Outsiders. Zaterdag 22 juli Den Burg, 9.30 uur, speelweide paarden- keuring. 13.13 uur concours hippique, m.m.v. Margaretha Sinclairband; ponyclub. Wadden- ruiters en gastruiters Defilée fjordenpaarden, rundveeshow en carousselrijden. Den Burg, 20 00 uur, Cultureel Centrum, Texelse toneelgroep „Fagade" met het stuk „Torbant" van George Kool. Oosterend, 20.00 uur, muzieknis, beatavond m.m.v. The Typhoons. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Weckprogramma van „De Schuilhut": (achter de Hervormde Kerk in De Koog) Dinsdag, donderdag en vrijdag, 14 uur: Kerkentochten vanaf „De Schuilhut" in eigen auto's van de gasten, langs kerken en schil derachtige plekjes van Texel. Dinsdag: Zangavond in de Hervormde kerk van De Waal, aanvanf 20.30 uur. Donderdag Zang- en muziekavond in de Hervormde kerk tc Dc Koog. aanvang 20.30 uur. Dagelijkse Instuif in de „Kleine Vermaning" Uitlening Nederlandse en Duitse boeken in „De Schuilhut". Weer dertig wilde kampeerders op de bon KAMPEERTERREINEN NOG STEEDE ZEER DICHT BEVOLKT Ook na het vertrek van het meren deel der bouwvakkers in het afgelopen weekend is het op de Texelse kampeer terreinen nog zeer druk. Wel is het aantal jongelui iets verminderd en be staat de indruk dat de gezinnen die nu op de terreinen verblijven gemiddeld kleiner zijn dan de „bouwvakgezinnen" Op de terreinen in De Koog en omge ving zijn alle terreinen vol. Elders biedt het terrein „Sluftervallei" nog ruimte en het het terrein „Loodsmans- duin", waar ook nog jongelui terecht kunnen. Het noodterrein bij de Krim wordt momenteel door ongeveer 300 personen bewoond. Clandestiene kam-, peerders worden nog steeeds elke nacht - betrapt. In de nacht van zaterdag op zondag had de politie een oogst van 30 man die in het bos, in strandhuis jes, auto's en schuren verbleven. De meeste werden gevonden in de omge ving van De Koog. Uittocht zonder wachttijden BOUWVAKKERS VERDWENEN 'GERUISLOOS' VAN TEXEL In tegenstelling tot de verwachting is de uittocht van bouwvakkers van Texel zonder noemenswaardige vertra gingen verlopen. Zoals men zich herin nert was de aanvoer twee weken gele den, zo snel gegaan dat de rij wachten de auto's tot het vliegveld De Kooy bij Den Helder reikte. Gevreesd werd dat een soortgelijk verschijnsel zich nu op Texel zou voordoen. De bouwvakkers hebben echter weinig haast gemaakt om naar huis te gaan. Zo geleidelijk was de afvoer dat dc beide TESO schepen de stroom juist konden verwerken. Anders was het met de toeristen die de opengevallen plaatsen op het eiland gingen innemen. De stroom nieuwelin gen die zich zaterdag bij de boot meld den had het karakter van een lawine waardoor al spoedig een lange rij wach tenden wa6 gevormd. De maximum wachttijden hebben tot vijf uren bedra gen. TESO hoopt dat degenen die op die manier hun geduld hebben laten be proeven een volgende keer wat vroeger of later van huis zullen gaan, zodat een meer gespreide aanvoer ontstaat. De ervaring met de bouwvakkersaf tocht bewijst dat TESO de hoeveelheid auto's op zichzelf wel aankan. Wacht tijden ontstaan alleen omdat iedereen gelijk wil worden overgezet. In het afgelopen weekend is de druk te op Texel ongeveer gelijk gebleven. Zaterdag werden 3316 auto's vervoerd. Naar Texel 2208 stuks en van Texel 1308 stuks. Een verschil derhalve van 900 stuks. Vrijdag waren echter al 1528 auto's van Texel gegaan tegenover de 937 die naar het eiland gingen. Ook de donderdag werkte aan de. spreiding van de aftocht mee: er gingen toen 793 auto's van Texel en 552 van Den Hel der. De cijfers aftrekkende kan men dus concluderen dat Texel de uiterste topdrukte al achter de rug heeft. Zaterdag 8 juli, een week na het be gin der bouwvakvakanties, waren op Texel 6432 vreemde auto's; duizend meer dan vorig jaar. KINDER VARIÉTÉ CONFETTI: ONDANKS WARM ZOMERWEER TOCH RUIM 250 BEZOEKERS Donderdagmiddag verzorgde het Theaterbureau Carla Flink onder aus piciën van de Stichting Festival Texel een kindervoorstelling in het Cultureel Centrum. Wegens het fraaie weer moest de aanvankelijk geplande serie van twee voorstellingen worden inge krompen tot één. Er waren toen méér dan 250 kmderen en deze hebben in een meer dan twee uur durende voor stelling wel waar voor hun geld ge kregen. Het werd een sprankelend stukje variétté. Het aardige was dat de kinderen er zelf bij werden betrokken. Afwisseling was er genoeg: een Chi nese goochelshow; een komische schets; een hond, die als verkeersbrigadier fungeerde; een acrobatennummer op rolletjes; de clowns Tonio en Pepino; de zigeunerin uit Swiébertje met haar aap, ,een Catootje, die naar de boter markt ging, gespeeld door een zestal jongens en meisjes uit de zaal, waarbij de jongens duidelijk meer „in" waren dan de meisjes. Het geheel was bijzonder goed ver zorgd, ook wat de kostumering betreft. Belichting en geluid ondersteunden het geheel, waarbij het geluidsvolume nog al aan de sterke kant bleek. Inmiddels is het gezelschap voor een tweede optreden aangetrokken, te ge ven op dinsdag 25 juli a.s., 's middags half drie, nu evenwel met de jeugd- revue „Fiësta". In dit programma zal dc acrobatiek een nog wat grotere plaats krijgen, terwijl het ook overigens een andere opzet heeft. Maar ook dan zullen de clowns Tonio en Pepino en Lucia Del- grini met haar aap tot de medewerken den behoren. Maak uw gasten op deze uitvoering attent; ook uw kinderen kunt U met deze middag een paar uur kostelijk amusement bezorgen. REDACTEUR MET VAKANTIE Onze redacteur is met vakantie. Zijn taak wordt tot donderdag 3 augustus waargenomen door J. E. Craanen, Schilderend 93, telefoon 2328. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. TEXELSE MARKT Gisteren werden 160 lammeren aan gevoerd 80,tot ƒ110,2 nuchtere kalveren ƒ140,tot ƒ220,1 koe /750,en 6 schapen ƒ105,tot ƒ145,— UITSLAG 1STE KLAVERJASDRIVE In het dorpshuis 't Skiltje te Oude- schild wordt gedurende de zomer maanden iedere vrijdagavond een kla verjasdrive gehouden De uitslag van de eerste drive was als volgt: 1. Echtpaar Koomen 7502 3 2. D. J. Witte-P. Veken 7255 3 3. mevr Bengeling-mevr. Spaans 7211 3 4 C. C. Barhorst-P. v.d Molen 7174 3 5. mevr. Meijer 7150 2 6. P. Vos-H. Groen 7112 7. J. Koning-J. D. Koning 7093 1 8. Bakker-Bakker 6857 1 SPORTDAG TE DE COCKSDORI OP 20 AUGUSTUS DE COCKSDORP Zondag augustus zal het nieuwe sportveld v De Cocksdorp officieel m gebruik nomen worden. Ter gelegenheid y dit feit organiseert de Texelse Spo raad op het terrein een sportdag, verse Texelse verenigingen zullen verschillende buitensporten beoefen* Nadere bijzonderheden volgen. SCHIETOEFENINGEN Te Breezanddijk zal worden gesel ten op 18, 19 en 20 juli van 10.00-18 uur. Sector met diepte 15.000 me; begrensd door de Afsluitdijk. V Breezand richting Den Oever en lijn vanaf Breezanddijk naar het zuid 180°, hoogte 3000 meter met 105 la 30, 105 lang 23, 4.2 inch mortier. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zmg- stra, Plevierstraat 12. De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild Schoonmaakbedrij f Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van riibewij- zen. Rijschool Groot, eig. i K. H Boon Vamor gedipl. j tel. (02230) 13252. Nu volop aardbeien Denk om Uw diepvries. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Te koop prima Doré. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Rode en zwarte bessen nu verkrijgbaar. M. Huisman, Dé Veen, tel. 2203 Sparta (bromfiets) te koop. P. Kok, Gerrits- land B 165 a Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Marcel Jacobus Wij noemen hem Marcel G. J. Boogaard-Bakker B. H. Boogaard Edith, John en Erik Texel, 13 juli 1967, De Westen H 90 Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Mor tin Dirk (Martin) C. J. Eelman-Mantje D. Eelman Wim, Piet en Lia Texel, 14 juli 1967, Hogereind 14, De Waal De heer en mevrouw Rijkaart-Menkveld geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon Jacobus Cornelis Den Burg, 14 juli 1967. Tijdelijk adres St. Lidwina ziekenhuis, Den Helder. Jan Kloosterman Greet Hcinis geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op dinsdag 1 au gustus 1967 om 14.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Texel, juli 1967. De Waal W 61 a Beverwijk, Italiëlaan 13. Receptie op de trouwdag van 15.30 - 17.00 uur in hotel „De Oranjeboom" te Den Burg. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden, zeggen wij u, ook namens onze ouders, hartelijk dank. Guus en Jos Dekker Klif 4, Den Hoorn Hiermede geven wij u kennis van het over lijden van onze lieve behuwdmoeder, groot- en overgrootmoeder Jannetje Boon- Eelman in de leeftijd van 84 jaar. P. J. Kooger kinderen en kleinkinderen Gollardsstichting, De Zes 12. Den Burg Texel, 17 juli 1967 De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 20 juli in de Gollardsstichting om 13.30 uur, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. begraaf plaats te De Waal. Gelegenheid tot con doleren woensdag 19 juli van 19.30 tot 20.30 uur in de Gol lardsstichting. Verzoeke geen bloe men. Heden behaagde he de Here tot Zich nemen onze liev moeder, behuwdnioe der en oma, zustere tante Nee'tje Daalder sinds 1958 weduwe van Jacob Dijker in de gezegende leef tijd van bijna 89 jaa Zij is verlost, Got heeft haar welgedaan Den Helder: A. K. Koger-Dijker A. Koger Texel KI. Dijker C. Dijker-v. d. Pol M. Dijker C. Dijker-Daalder Klein- en achter kleinkinderen Den Helder, 15 juli 1967, de la Reijstraat 11. De begrafenis heei plaats gehad dinsdai 18 juli op de Alge mene Begraafplaats t Huisduinen gem. Dei Helder. Telefoon 2027 WOENSDAG 8 UUR De operettefilm In cinemascope en kleuren. Een feest voor oog en oor. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN T-lefoon 02220 - Oudeschil Mnnndaos nehoold vrijd-vo®? k 1 nar irti lit uh )n Zeer licht beschadigde 140 ltr. tafelmodel van ƒ300,voor ƒ228, 160 ltr. kastmodel van ƒ400,voor ƒ298, 200 ltr. kastmodel van ƒ500,voor ƒ398, met lichte schade van ƒ1600,voor ƒ1000,

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2