Groen fwartsffexeU in het harL, V v )ofle en twee zwaargewonden bij autobotsing op Pontweg Vliegveld Texel boekte 1000e landing van dit seizoen Autocross minder sensationeel dan de vorige keer 'de worsteltent' Vagen* veranderden in hopen schroot Vijf maanden eerder dan vorig jaar Jitze Barends won Grand Prix jhur ipAG 8 AUGUSTUS 1967 EXELSE re N.V. v/b Langeveld l)e Rooi) 11 - Den Burg, Tcxcl Tel. 2741 de Graaf, Kecsomlaan 43, Den lei. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 sjatm 80e JAARGANG No. 8189 COURANT Weer is Texel opgeschrikt door een trschrikkelijk verkeersongeluk. In de acht van zaterdag op zondag, om- Ireeks één uur, botsten op de Pont- eg even voorbij de kruising met de toinweg, twee personenauto's frontaal p elkaar. De gevolgen waren ont- ettend. De bestuurder van een der agens werd gedood en er waren vijf ewonden, waarvan twee levensgevaar- jk. De politie is nog bezig mot het on- erzoek naar de oorzaak van de bot ing. Vast staat dat de wagens met rote snelheid op elkaar zijn ingereden, 'aardoor zij veranderden in onherken- are wrakken. Uit de richting Den lurg kwam de Daffodil, bestuurd door 1 G. R. Maida (19) uit Walsum (Duits- üid). Mede-inzittend waren zijn 16- arige broer Dieter J en zijn eveneens 6-jange neef Wolfgang Neuhaus. Uit de richting De Koog kwam een tenault R 4, bestuurd door de 26-jarige Braam uit Weesp. Hij was in gezel- chap van zijn 21-jarige echtgenote, «vrouw I. Braam-Put en de 18-jarige L v.d. Pal. Alle betrokkenen logeerden n een Texelse camping. Bij de bot ing werden de inzittenden van de lenault uit de wagen geslingerd. De «er Braam liep naast diverse andere mvondingen een schedelbasisfraetuur ip, waaraan hij een kwartier later verleed. Zijn vrouw, die aan de an- ere kant van de beplanting langs het ietspad was terechtgekomen, liep o m. «rsenletsel op. Haar toestand bleek laderhand zo ernstig te zijn dat zij er behandeling naar een Utrechts zie- enhuis moest worden vervoerd. Ge ien het feit, dat de Renault in een •ormeloze hoop schroot was veranderd, as het welhaast een wonder dat de erde inzittende, de 18-jarige v.d. Pal, r met een shoe en wat kneuzingen anaf kwam. Uit de Daffodil, die vernield en an- ersom in de rediterberm bleef liggen, aaide men de zwaar gewonde 19- jrige bestuurder en de twee andere Tij ernstig gewonde, inzittenden. Deze nauwelijks herkenbare hoop schroot bleef over van de Daffodil en de Renault R 4, die in de nacht van zaterdag op zondag niet elkaar in botsing kwanten. Rechts de resten van de totaal vernielde Renault, waar van de bestuurder de dood vond. Het stoffelijk overschot van de heer Braam werd per lijkwagen naar Den Burg overgebracht. Voor het vervoer van de gewonden naar het Lidwina- ziekenlhuis te Den Helder waren twee ambulances nodig. Op de Pontweg heerste na het onge luk een chaotische toestand. Het weg dek was over tientallen meters lengte overdekt met glassplinters, stukken van de verongelukte wagens en persoon lijke bezittingen van de slachtoffers. Door de duisternis en de snel toestro mende, merendeels op sensatie beluste toeschouwers, was het voor de politie, de dokter en de verpleegsters moei lijk hun werk te doen. Zover ging het „medeleven" van enkele omstanders, dat zij de ziekenauto's achtervolgden, met de extra boot meereisden en tot aan het ziekenhuis in Den Helder voor ongewenste begeleiding zorgden. „CANTATER" MAAKTE GOEDE INDRUK Dc cabaretvoorstelling van „Canta- ter" in het Cultureel Centrum te Den Burg was zonder twijfel meer belang stelling waard dan de circa honderd man die er zaterdagavond waren. Over het geheel genomen was het program ma van uitstekend gehalte, hoewel goed te merken was, dat verschillende teksten werden „uitgeprobeerd". Er werd druk geïmproviseerd, v waardoor dc cabaretiers ook zelf de grootste lol aan dc voorstelling beleefden. Hoewel aangekondigd was dat Can- tater niet aan „tenen trappen" deed, viel toch menig kritisch geluid te be luisteren en werd de draak gestoken met bepaalde groepen uit ons volk, zo als „papenvreters" en tegenstanders van inenting. De voorstelling had een actueel karakter door de onderdelen met een politiek tintje. Op uitstekende wijze werd de invloed van De Gaulle weergegeven en in een fijn liedje nam Greetje Lang'oeek de expansiedrang van Duitsland op de hak. Er waren uiterst korte bijdragen, waarbij geen woord werd gewisseld. Zoals het man netje dat met het bord „Yankee go home" komt aandragen. Als hij zich omdraait blijkt op de andere kant „By KLM" te staan. Ook de tv-reclame kreeg een beurt. Een aantal proefper sonen demonstreerde een „longblaas jestest", daarmee de superioriteit van Molgate tandpasta aantonend. Een der hoogtepunten was de persiflage van het tv-interview over het eten van „paap", waarbij het recept van „ge braden kapelaan in eiersaus" werd vrijgegeven. Aardig was het optreden van een aantal Tirolers, maar er waren ook minder geslaagde onderdelen. Zo als het veel te langdurige optreden van een aantal spookachtige lieden, dat een meisje achtervolgde en haar tenslotte vroeg een stukje kaas uit het vuistje te eten. Na de pauze was het program ma bepaald ondeugend, vooral door het stuk over het kuisheidsgordeltje, waarvan de sleutel is verdwenen. Al met al een geslaagde avond. Het is de moeite waard Cantater deze winter nog eens uit te nodigen DONDERDAGAVOND VISWEDSTRIJD Donderdagavond om zeven uur wordt op het strand te De Koog een viswedstrijd gehouden, waaraan ieder kan deelnemen. De organisatie berust bij de sportvissersclub Texel Pieren kunnen ter plaatse worden gekocht. JONGE FOTOGRAAF LETTE NIET OP De 16-jarige Duitser H., enthousiast imateurlotograaf, ging donderdag- niddag omstreeks één uur zo op m zijn lobby, dat hij alles om zich heen ver- 'at en daardoor werd aangereden door ïen 18-jarige Arnhemse bromfietser, lij het zoeken van een gunstig stand- Hint stak H. nl het rijwielpad van de "bntweg plotseling over, zodat de Arn- «mmer hem naet meer kon ontwijken. 1 liep een blessure op aan een arm, de bromfiets van M. werd beschadigd. Woensdag 16 augustus „BATMAN" IN CULTUREEL CENTRUM Woensdag 16 augustus n.m. 2 uur zal iet Theaterbureau Carla Flink onder 'uspiciën van de Stichting Festival Texel een voorstelling brengen in het -ultureel Centrum aan de Emmalaan e Den Burg van „Batman Robin en bet raadsel van de Raadselman!" Toe gangsprijs ƒ1,50 p.p. Voor de Texelse kinderen is de mo gelijkheid opengesteld om bij voorrang kaarten te krijgen via het hoofd van aun lagere school. Voor 10 augustus 'dienen deze hoofden de opgave binnen te hebben Na deze datum zal het üioeilijk zijn nog kaarten te bemachti gen, daar het zich laat aanzien dat de zaal geheel bezet zal raken. Na 10 augustus zijn kaarten, voor zover de voorraad strekt, verkrijgbaar bij het VW-kanitoor Den Burg. Zaterdaqmiddag deed zich op het vliegveld Texel een heugelijke ge beurtenis voor. Om kwart voor twee landde daar een fraaie 2-motorige Cessna 310 met de heer H. H. Móqlina uit Diisseldorf aan de stuurknuppel. De Duitse zakenman die met zijn moeder, schoonzoon en kinderen (to taal 5 personen) naar Texel kwam, keek wel even verbaasd op toen hij van havenmeester J. C. de Bruijn een fles champagne in de handen kreeg gedrukt. De heer Mögling had nl. voor de 1000e landing van dit seizoen gezorgd. Vorig jaar werd de duizendste lan ding pas op 30 december geregistreerd en het is dus duidelijk dat de activiteit op het vliegveld sterk toeneemt. Dat vooral buitenlandse toestellen in steeds groter aantallen op de vliegweide in de Eierlandse polder neerstrijken is het gevolg van de Internationale status, die het terrein heeft verworven, waar door de douaneformaliteiten ter plaatse kunnen worden afgedaan. De heer Mögling, die handelaar is in vliegtui- SPORTVLIEGER AAN GROOT GEVAAR ONTSNAPT EIERLAND De sportvlieger Heine is zaterdag aan de dood ontsnapt toen hij met zijn gezin van Teuge naar Texel vloog. Het toestel, een Jodel, bleek na aankomst op vliegveld Texel een ernstig defekt te hebben. Tijdens de vlucht was door nog onbekende oorzaak een stuk uit de carterwand van de motor geslagen, waardoor de olie naar buiten liep. De breuk moet zich kort voor de landing hebben voor gedaan, anders zou alle olie zijn ver dwenen en de motor zijn vastgeslopen. De heer Heine heeft niets van het de- rekt gemerkt en stelde pas een onder zoek in toen na de landing bleek dat een der zijwanden van het toestel met een vette olielaag was overdekt. Kort voor de vlucht naar Texel had het toestel een onderhoudsbeurt onder gaan. De Jodel zal op Texel worden gerepareerd. Verschijnt dinsdag cn vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. 30 ct. incasso. Advert.: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm. JONGEMAN DOOR SPORTWAGEN AANGEREDEN Donderdagavond om kwart voor ze ven werd een 19-jange jongeman uit Sint Oedenrode (N B.) gewond, toen hij op de Westerweg door een sportauto werd aangereden. De jongeman kwam op de fiets uit de uitrit van de kar- tingbaan bij A'kenbuurt en lette on voldoende op toen hij de weg opreed. Een uit de richting van Den Burg na derende sportwagen, merk Triumph, bestuurd door de 19-jarige J. W van M. uit Oud- en Nieuwgastel slaagde er niet in hem te ontwijken. Bij de bot sing liep de jongeman een vrij ernstige wond op aan het hoofd, blesseerde de rechterhand en verstuikte een enkel. Dokter van Loon verleende eerste hulp. De fiets werd beschadigd, de auto eveneens. Bij het politieonderzoek 'bleek dat de bestuurder van de sport wagen niet over een rijbewijs be schikte. gen en speelgoed, steeg direct weer op om ook zijn echtgenote te halen. Voor de reis naar Düsseldorf had hij met zijn snelle toestel slechts drie kwartier nodig. De foto geeft een beeld van de plechtigheid op het „platform" van het vliegveld. Mevrouw De Bruijn ver raste de bejaarde moeder van de heer Mögling met een boeket bloemen. Voor een verdere groei van het luchtverkeer op Texel is het noodzake lijk over een ruime hangar te beschik ken, waarin de toestellen tegen weer en wind kunnen worden beschermd. De tekeningen liggen gereed maar het benodigde kapitaal is er nog niet. Op het verlanglijstje van de heer De Bruijn staat voorts een radiobaken en een eenvoudige verkeerstoren. TEXELSE MARKT Gisteren werden 3 schapen aange voerd, die ƒ100,tot ƒ110,opbrach ten en twee lammeren 70,tot ƒ90, HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 8 aug. 10.38 en 23.08; 9 aug. 11.15 en 23.45; 10 aug. 11.47 en 11 aug. 0.16 en 12.18; 12 aug. 0.45 en 12.46. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. OOSTEREND Ruim 5000 mensen zijn zondagmiddag getuige geweest van de tweede autocross, die dit sei zoen werd georganiseerd door de MAB-club Texel. De 29 deelnemende coureurs zorgden weer voor veel spanning en sensatie, hoewel het er nu minder gevaarlijk toeging dan de eerste keer. Door een extra bocht in het parcours te leggen, verloor de hoek van het terrein waar de vorige keer de wagens soms met drieën tege lijk de sloot in gingen, zijn gevaarlijk karakter. Er viel daar nu weinig te beleven. Het gevolg was dat het gereedstaan de hulpmaten eel, bestemd om in de sloot geraakte en vastgelopen auto's weer in de baan te brengen, veel minder in actie hoefde te komen. De organisatie was perfekt; men slaagde erin het tijdschema nauwgezet te vol gen, zodat de cross deze keer kon wor den besloten met een afvalrace, waar voor de vorige keer de tijd ontbrak. Winnaar werd Jitze Barends met zijn 6-cylinder Ford Hij kreeg uit han den van voorzitter De Wit de 'beker overhandigd en verwierf tevens de hoofdprijs van ƒ250,alsmede diverse BRANDWEER WAS LANG BEZIG MET BLUSSEN VAN BRANDEND HUISVUIL DE KOOG Donderdagmiddag om streeks half vijf ontstond door onbe kende oorzaak brand in een hoop huis vuil bij het kampeerterrein van C. Zutphen te De Koog. Het duurde ge ruime tijd voordat de brandweer het vuur geheel onder de knie had. Hoe wel het brandje voor de omgeving geen gevaar opleverde, was de stank zeer hinderlijk. De brandweer bluste het vuur met de nevelspuit, maar moest voor een blijvend resultaat de hoop omtrekken. Daarbij leverde de firma Barhorst, die o.m. een trekker met schuifbord inzette, gewaardeerde assistentie. Bij het wegschuiven van de smeulende massa raakte de trekker overigenis in moeilijkheden, want onder de vuilopslag zat vroeger een water kolk en de trekker raakte muurvast in de weke aarde. Met veel moeite slaag de men erin het ding weer vrij te krij gen. Eerst om half tien 's avonds kon den de spuitgasten huiswaarts keren. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 9 augustus worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.0013.45 uur; Oostcrcnd en De Waal: 13.4514.45 uur; De Cocksdorp en Eierland: 14.4515.45 uur; De Koog: 15.45—16.15 uur. premies en andere geschenken, die te voren door zakenlieden waren uitge loofd. Tweede werd D. Bakker met zijn Citroen; hij won een prijs van ƒ150, Derde werd S. Dijt, 8-cylinder Ford, die zich met deze prestatie ƒ100,rij ker maakte. De heren Henk Gieze, Kees Kooiman en Sieb Keijser werden resp. als vierde, vijfde en zesde gere gistreerd. Bij de afvalwedstrijd, waaraan door 17 wagens werd deelgenomen, maakte de jury een vergissing bij het afvlag- gen, waardoor niet duidelijk werd wie de race gewonnen had. Het bestuur zal later uitmaken wie voor de prijzen (ƒ100,ƒ75,en 50,in aanmer king komen. GEHEIMZINNIGE BRAND IN PAKKEN HOOI DE WAAL, Vrijdagmiddag om streeks 'half drie werd brand ontdekt in de met pakken hooi gevulde schuur van de heer Albert Kooiman aan het Hogereind in De Waal. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist, gehol pen door omwonenden, het vuur in de kiem te smoren. Eenvoudig was dat niet, want de hele hooivoorraad moest ervoor uit elkaar worden gehaald en naar buiten gebracht. Aanvankelijk werd de oorzaak aan broei toegeschre ven, maar bij het naar buiten brengen van de pakken bleek dat de tempera tuur van het (vrij droge) hooi met bij zonder hoog was. Op verschillende plekken in de stapel waren eohter brandhaarden ontstaan, waarvoor de brandweer geen bevredigende verkla ring had. Dinsdag 8 augustus De Koog, 19.00 uur, sportveld, volleyballen voor gasten en Texelaars. De Koog, 19.30 uur, volksdansen op het sportveld. Den Burg, 20 00 uur, Dc Lindeboom-Texel". openbare bridge-drivc. De Waal, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, zang en muziekavond. Den Burg. Sarasani, 20 00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Woensdag 9 augustus Den Burg, 14.00 uur. Op de Grocneplaats het traditionele Folklorefeest. Het programma omvat o.a. demonstraties paarden beslaan op dc oude manier; wegen op de antieke waag. Oliebollenverkoop in Waaggebouw t.b.v. het zwembad door gezamenlijke Vrouwenvereni gingen Den Burg. s' Avonds medewerking van de drumband van Excelsior. Verder volksdansgroepen en gezamenlijk dansen tot 21.30 uur. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. Donderdag 10 augustus De Cocksdorp, 14.30 uur, strand bij De Krim, een strandfeest voor kinderen van 6-14 jaar Den Burg, 20.00 uur. City-theater, Texelfilm De Koog. 19.00 uur, sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars. De Koog, 20.30 uur, Ned. Herv. kerk, samenzang. Den Hoorn, 20.00 uur, „De Waldhoorn", dansen m.m.v. „The Creatures". Den Hoorn, 20.00 uur, Ned. Herv. kerk, sa menzang en orgelmuziek. Den Burg, 20.00 uur, Sarasani, dansen met bekende beatgroepen. Vrijdag 4 augustus Oudeschild, 20.00 uur, dorpshuis 't Skiltje, openbare klaverjasdrivc. Den Burg, Sarasani, 20.00 uur, dansen met bekende beatgroepen en showavond. dit jnar de meest gefotografeerde boerderij van Texel

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1