Groen 2rwarts_Jexelsin het harL, ^ourrr Bouw van raadhuis begint vandaag i S. V. C. nam nieuw sportveld officieel in gebruik Opperwachtmeester Stomp naar staf in s-Hertogenbosch T'G\GGi Geslaagd coucert van Gaudeamus Jongste lid van vereniging plaatste gedenksteen Drumband verliest enthousiast leider 'de worsteltent' Drijver gracijt eerst de naaste toekomst zal 'het alleen wor- kuil grote Texel een walgelijk duur Duits eiland? Moerbeek's r E X E LS E B'COl I RANT [SDAG 5 SEPTEMBER 1967 80e JAARGANG No. 8197 Kgare N.V. v/h Langeveld De Roofl ustbus 11 - Den Burg, Texel Tel. 2741 Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 De firma Drijver uit Den Burg zal vandaag beginnen met de bouw van het raadhuis aan de Groeneplaats. Op 20 augustus hebben Gedeputeerde Staten nl. machtiging verleend om, vooruitlopend op de zeer binnenkort te ver wachten vaste financieringsmiddelen, de aannemer opdracht te geven een be gin te maken met het kolossale werk. Op 2 februari van dit jaar kwamen Drijver en de gemeente tot overeenstemming inzake de bouwsom. Deze zal ƒ1.750.000,bedragen, waarbij Centrale verwarming, elektra en schilderwerk niet zijn inbegrepen. Het genoemde bedrag zal dus nog wel met ettelijke tien duizenden guldens worden verhoogd. De onderaannemers moeten nog worden benaderd. n ooit op Texel tot stand is gekomen. In De heer C. Drijver vertelde ons dat iij voor de bouw zeker twee jaar no- 'iig heeft. Oorspronkelijk had hij ge- »opt in maart van dit jaar te begin- len maar omdat de financiën minder lot werden verstrekt, werd het een lalf jaar later. De kansen op vertra- [ïng in de bouw zijn daardoor groter ;eworden, want in de bouwperiode ■al nu drie, in plaats van twee winters. De gemeenteraad moet overigens ïog formeel tot de onderhandse aanbe- •teding besluiten. In de vergadering 19 september a.s. zal een desbe- reffend voorstel worden 'behandeld en - naar mag worden aangenomen ;een bezwaren ontmoeten. Reuzenkuil Het nieuwe raadhuis wordt het ;rootste en kostbaarste gebouw, dat den overtroffen door het nog aanzien lijk grotere laboratoriumcomplex van het NIOZ in 't Horntje. Het gebouw, dat, zoals bekend, is geprojecteerd tus sen het Polderhuis en de damesmode afdeling van de fa. J. M. Moerbeek, wordt 70 meter lang en krijgt een diep te van gemiddeld 20 meter. Het com- AUTOBUS BOORDE ZICH DOOR GARAGEDEUR Donderdagochtend werd een der ;rote deuren van de TESO-garage aan het Wezenland te Den Burg vernield :oen een Mercedes autobus er zich doorheen boorde. De bus had voor on derhoudswerkzaamheden op de grote ïydraulische brug gestaan; verzuimd was het voertuig op de rem te zetten. Op een gegeven moment begon de bus te rollen, viel met de achterwielen van de brug en ramde de uit staal en hout [econstrueerde deur. Deze begaf het met een gekraak dat tot ver in de om geving hoorbaar was. De bus was aan de onderzijde slechts licht beschadigd; niemand werd gewond. Een walgelijk duur Duits eiland", zegt mevrouw J. W. Legters over ons mooie Texel. De familie Legters (man, vrouw en twee kleine kinderen) heeft er de eerste helft van augustus in een zomerhuisje gewoond. „Prachtig weer gehad, maar toch is het ons tegenge vallen", vertelt mevrouw. „Als Hollan der word je er geweldig gesneden. Ze hebben bij voorbeeld wel zes soorten duur Duits brood, maar normale ka detjes kun je er niet krijgen. Als je in een winkel „Goedemorgen" zegt, kij ken ze je aan of je gek bent en pre senteren de rekening in Duitse mar ken". De familie Legters gaat volgend jaar niet meer terug naar Texel. Het vorig jaar waren ze in een bungalow park bij Groesbeek. „Veel beter", ver zekert mevrouw Legters. Volgend jaar de familie een keertje naar Zwitser land. „Om de prijs hoef je in ieder geval niet hier te blijven, want die zo genaamde goedkope vakantie in Ne derland heeft ons toch zon goede zes a zevenhonderd gulden gekost". De heer Legters, die wiskundige is (Zie vervolg pagina 2) Opperwachtmeester W. F. Stomp (43) is ingaand 1 oktober a.s. benoemd bij de staf van het district Rijkspolitie te 's-Hertogenlbosch. Hij solliciteerde naar de functie van staffunctionaris om zijn promotiemogelijkheden veilig te stellen. i.Opper" Stomp kwam destijds uit Drie bergen naar de groep Texel van de Rijkspolitie. De scheidende opperwachtmeester heeft zich op ons eiland vooral popu lair gemaakt als leider van de gidsen- drumband Margaretha Sinclair. De per 1 januari 1957 door kapelaan Stam op gerichte band, werd 15 augustus van dat jaar aan zijn zorgen toevertrouwd, bat hij voor het werk geknipt was, bleek wel uit de reeks successen, die de band in de loop der jaren oogstte tijdens tientallen concoursen en trips naar het buitenland. Zondag voerde hij voor het laatst zijn meisjes aan: naar het concours in Uitgeest waar een eer ste prijs met het hoogste aantal pun ten werd verworven. Opper Stomp voelde zich op Texel thuis en hij vindt het niet zo leuk om te vertrekken. „Maar je kunt niet stil blijven zitten. Ik krijg nu een kans om wat verder te komen en de tijd was rijp om deze te gnjpen". De heer Stomp heeft al ge ruime tijd naar promotiemogelijkheden op het vaste land uitgekeken. Dat hij RH if j |B MEUBELHANDEL Den Burg Tel. 2572 Vooraanzicht van liet nieuwe raadhuis plex bestaat uit drie etages, waarvan de laagste ondergronds is. In verband daarmee zal men de eerste vijf weken bezig zijn een kuil te graven van 70 x 20 x 3% meter! Er moet dus ca. 5500 m3 zand worden afgevoerd. Op de Groeneplaats zullen enkele bouwketen worden gezet, waaronder de grote, nu nog bij de LTS staande, „Romney" loods. Op de plaats waar vroeger de huizen van het Raaksje stonden, zal een zestig meter lange rail'baan voor de bouwkraan worden gelegd. Veel beton In het door het architectenbureau Wieger Bruin, Vink en v.d. Kuijle te Amsterdam ontworpen gebouw zal zeer veel beton worden verwerkt, nl. ca. 2000 m3. Voor de verwerking ervan is 7000 m2 bekistingsmateriaal nodig en er zal 150 ton wapening in worden ver werkt. Voor het raadhuis zijn voorts 350 000 sternen nodig. TENTOONSTELLING VAN NU" PRENTEN Mcmenteel staat in de Rijks-H.B.S. opgesteld de expositie „Prenten van nu", die is samengesteld door de Cul turele Raad van Noordholland, daartoe in staat gesteld door de Stichting Co mité voor de Zomerpostzcgels. Deze kollektie hedendaagse grafische kunst omvat etsen, litho's, houtsneden en linosneden. In de kollektie komen we onder meer werk tegen van Gus- tave Assel'bergs, Jaap Hillenius, Frank Lodeizen, L. J. Lucebert, Constant Nieuwenhuis, Marte Röling, Ab Sok, Kees den Tex en Aat Veldhoen. Buiten de schooluren is de kollektie voor het publiek te bezichtigen op dinsdag 5, dinsdag 12 en donderdag 14 september a.s. van 19.30 tot 2l.30 uur. Het pu bliek gelieve gebruik te maken van de entree vanaf de Molenstraat. Er is voor een deskundige rondleiding gezorgd. Voor een verslag van de opening van de tentoonstelling, gistermiddag, ver wijzen we naar het volgende nummer. Verschijnt dinsdag en vrijdags Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,30 p. kw. 4- 30 ct. incasso. Advert.: familieberichten 14 ct. p. mm.; andere advert. 12 ct. p. mm. DE WAAL De uitvoering van het Gaudeamus-kwartet, donderdagavond in de Hervormde kerk van De Waal, kan niet anders dan zeer geslaagd worden genoemd. De vier musici speelden op voortreffelijke wijze een drietal strijkkwartetten, van Mozart, Brahms en Bartok en konden zich ver heugen in een flink gehoor. Het succes van het concert is mede te danken aan de uitstekende akoestiek van de betrekkelijk kleine kerkruimte. Hartverwarmend was het dat violis ten en cellist zelf plezier hadden in de uitvoering. We misten het ongeinteres- seerd-vlotte, dat kenmerkend is voor sommige orkestleden, die voor de zo veelste maal ergens in de provincie hun stukgespeelde nummertjes ten beste geven. Dit was optimaal musice- ceren; het Gaudeamuskwartet hield het gehoor voortdurend als onder hypnose geboeid. Er was een duidelijke com municatie tussen kunstenaars en pu bliek, een wederzijds verstaan dat overigens pas duidelijk voelbaar werd toen men na het eerste kwartet op een bemoedigend knikje van een der kwartetleden! de gelegenheid aan greep van zijn waardering voor dit muzikaal raffinement te getuigen: er 'klonk een klaterend applaus op, waar mee in een keer de beklemming werd doorbroken. We hopen dat in de toe komst nog vele malen dergelijk welge meend en bevrijdend applaus in de Ned. Herv. kerk van De Waal mag op klinken. De ruimte zal er beslist niet door ontheiligd worden na langere of kortere tijd zou vertrek ken wist hij en hij zorgde er tijdig voor dat „zijn." meisjes onder goede leiding verder konden gaan. In de heren P. M. Boom en L. v.d. Wulp meent hij een tweemanschap gevonden te hebben, dat zeer wel in staat is de band op inspirerende wijze te oefenen en aan te voeren Voor de instructie van de tamboers is nog een derde man nodig en ook deze heeft opper Stomp al op het oog. Opperwachtmeester Stomp was na adjudant J. Gulmans de hoogste man in het Texelse politiekorps. Door zijn vertrek ontstaat een vacature, waarin nog niet is voorzien. DE COCKSDORP De 7-jarige Guus Siebinga heeft zondagmiddag een gedenksteen geplaatst in de muur van het kleedlokaal bij het nieuwe sport veld van De Cocksdorp. Met deze han deling, die vooraf ging aan het spelen van de eerste competitiewedstrijd op het nieuwe veld, was de officiële ope ning een feit. Het slechte weer gaf de plechtigheid een wat somber karakter; de feestelijke tonen van Jan Zwan's orgel konden daar weinig verandering in brengen. Tevoren waren de genodig den bijeen gekomen in café Kikkert vanwaar zij, vooraf gegaan door de voltallige sportvereniging en het orgel, naar het veld wandelden. Diep in hun regenjassen beluisterden zij vervolgens de sprekers, die on danks de geluidsinstallatie moeite hadden om zich in de stormachtige wind verstaanbaar te maken. Dokter R. R. Siebinga, voorzitter van SVC, sprak er zijn voldoening over uit dat velen hun opwachting hadden gemaakt. Hij verwelkomde de vertegenwoordi gers van de afdeling Noordholland van de KNVB, van de stichting Cultureel Werk, sportvereniging Oosterend, Texelse Boys, zangvereniging, klaver- jasoiub, gemeentewerken, plattelands vrouwen, de bouwcommissie en elftal commissie. Voor een kleine vereniging als SVC is het niet eenvoudig geweest om de accommodatie op het veld te stichten. Dank zij veler inspanning, medewerking van de gemeente en niet te vergeten het werk dat de heer Han nes Zoetelief verrichtte, is het tenslotte toch gelukt. Aan de heer Zoetelief viel dan ook de eer te beurt om voor de eerste wedstrijd de aftrap te verrich ten. Plaats in gemeenschap Sportraadvoorzitter P. Zevenhoven wenste SVC geluk met het mooie nieu we veld en de accommodatie. Hij vond het belangrijk dat het veld nu op korte afstand van het dorp ligt, omdat de sportvereniging een belangrijke plaats in de Cocksdorper gemeenschap in neemt. Hij hoopte, dat na het Cocks dorper succes tijdens de onlangs op het terrein gehouden sportdag men op de ingeslagen weg zou voortgaan. De heer C. Witte, sprekende als waarne mend voorzitter van de Stichting Cul tureel Werk Texel, bood niet alleen zijn felicitaties aan ter gelegenheid van de opening, maar ook in verband met het 35-jarig bestaan van de vereniging. Nog mooier De heer S. Keijzer van de Sportver eniging Oosterend complimenteerde het SVC-bestuur ook met het terrein en het kleedgebouw. „Wij hebben ook een prachtig veld met accommodatie, maar dit is nog mooier", aldus de heer Keij zer, die een geschenk onder couvert overhandigde. De heer P. L. Duinker, sprekende namens de afdeling Noord holland van de KNVB, hoopte dat de SB» ar- nieuwe accommodatie zou bijdragen tot de opbloei van SVC na de wat minder gelukkige laatste tijd. Ook de heer H. W. Stark van de zangvereniging De Cocksdorp kwam zijn felicitaties aan bieden alsmede een geschenk. Zelfwerkzaamheid Het kleedlokaal, dat juist buiten het veld is gebouwd, is de vrucht van veel gezamenlijke inspanning. Leden, waar onder vaklui zowel als amateurs, heb ben heel wat uren gemetseld en getim merd. Van vele zijden werd medewer king ondervonden. Zo werd door be middeling van de heer H. Zoetelief het bouwmateriaal tegen inkoopsprijs ver kregen en de groothandelaars, Rab en Vinke, deden daar zelfs nog 10% af. Ook het meubilair werd tegen gekorte prijs verworven: van Stark uit Ooster end. Voor aanleg van elektriciteit en waterleiding kwam het oud SVC-lid J. Reus van de overkant. Het resultaat was een fraai gebouwtje, bestaande uit twee gelijke delen. In elk deel zijn een ruime kleedkamer, toilet, douches, keu ken en berging opgenomen. Ten be hoeve van de bezoekers is een toilet van buiten af bereikbaar. Het gebouw is zo ingericht dat 'het in de zomer een aantrekkelijk gastenverblijf is. Op deze wijze kunnen de toch nog vrij hoge lasten worden terugverdiend. De eerste wedstrijd speelde SVC te gen Hollandia T. 3. Het resultaat was bemoedigend, want er werd met 20 verdiend gewonnen. Het was geen wed strijd vol schitterend spel, maar dat was ook de schuld van de harde wind. Ook de junioren deden het goed; zij wonnen met 62 de wedstrijd tegen de SVC-veteranen. DS. SOESAN BEROEPEN De kerkeraad van de Ned. Herv. gemeente Andijk-Oosterdijk-Wevers- hoof heeft besloten beroep uit te bren gen op Ds. W. A. Soesan, predikant van de N.H. Gemeente De Cocksdorp- Eijerland. Ds. Soesan heeft drie weken bedenktijd. Blijft het hele naseizoen open.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 1