V2n Wiincaarden televisie service van YYijngaaruen 0udeschiid-Tel.02220-2695 Tot ziens in hotel „De Graaf"! vrijdag 27 oktober 's avonds v.a. 7 uur in hotel „DE GRAAF" zaterdag 28 okt. 's middags v.a. 2 uur en 's avonds v.a. 7 uur Nu kunt U een vergelijking maken, wat een goede kleuren TV kan presteren met natuurlijke kleuren. Tevens kunt U er de nieuwste TV's in zwart-wit zien, voor verrassend lage prijzen, ook al heeft u niets in te ruilen. Ook kunt U er natuurlijk huishoudelijke- en verlichtingsartikelen vinden, en misschien iets voor St. Nicolaas. KWESTIE BAR-DANCING JELLEMA (Vervolg van voorpagina) Een gezamenlijk bezwaarschi ïft was binnengekomen van de dames Verber- ne en de families Breeuwer, Brüge- mann, Siersma, De Haas, Bruin, Blom, Graaf, Langeveld, Oele, Kalis, Keijser, Smidt, de Amsterdam-Rotterdam Bank, mej. Ti. Bakker en de fa. Vonk. Deze buurtbewoners stelden dat hun nacht rust door de bar-dancing wordt be dreigd, dat hun gasten daarom elders verblijf zouden zoeken en dat hun ge zinsverband door de verwachte onrust ernstig te lijden zou hebben. De heer J. K. Brügemann had boven dien een individueel bezwaarschrift te gen de geplande bar-dancing. Als be langrijkste motief braoht ook hij het bevorderen van de rust in het centrum naar voren. Hij schreef dat de toestand in Bir.nenburg en Vismarkt vooral 's zomers al zeer „penibel" is en verwees naar de desbetreffende klachten, eerder door zijn echtgenote geuit bij burge meester en politie De „Karseboorr" noemde hij nu alreeds een ellende voor de opgroeiende jeugd en de nachtrust voor de omwonenden. De heren P. M. Graaf en J. G. Oele, die aan de achter de Kantoorstraat ge legen Hogerstraat wonen, wezen in hun bezwaarschrift op het feit, dat hun woningen op zeer geringe afstand van de te bouwen bar-dancing staan. Hei te verbouwen perceel en de woningen hebben zelfs een gemeenschappelijke muur. De vrees werd geuit dat het ge rucht van de bar-dancing de nachtrust zou verstoren. Beperking van de ge luidshinder door isolatie zou volgens de "briefschrijvers geen oplossing geven. Zij wezen tenslotte op de ongunstige ervaringen van omwonenden van de bar-dancing Casino, waardoor zij er weinig voor voelen in de stichting van het object van de heer Jell erna te be rusten. Het waren deze bezwaren, hoewel alleen het toekomstig gebruik van het bouwwerk betreffende, die bij B. en W. zodanig zwaar wogen dat besloten werd de vergunning te weigeren. De heer Jcllema legde zich niet bij deze beslissing neer en besloot tegen de afwijzing in beroep te gaan bij de ge meenteraad. Hij riep zijn juridische ad viseurs te hulp en stelde een uitvoerig rekest op. De heer Jellema vindt niet dat een verbouwing van pakhuis tot horeca bedrijf in strijd is met het uitbreidings plan. Weliswaar zijn de percelen in de bocht van de Kantoorstraat bestemd voor uitoefening van handel, nijver heid en ambacht, maar de heer Jellema is van mening, dat horeca-bedrijven daarover ook begrepen moeten worden. De omschrijving „handel, nijverheid en ambacht" is er kennelijk op gericht daaronder alle vormen van bedrijvig heid te begrijpen. Niet alleen is het verkopen van spijzen en dranken on miskenbaar een vorm van handel, de horeca-branche wordt in het dagelijks spraakgebruik maar ook door verschil lende wettelijke regelingen tot het be drijfsleven gerekend. Dat hi de ge noemde bepaling horeca-bedrijven niet worden uitgesloten, volgt ook hieruit, dat er bij andere lezing ook geen reden zou zijn die wel onder eni ge andere categorie te brengen. „Im mers de enige daarvoor in aanmerking komende zijn die van artikel 11 (van het bebouwingsvoorschrift red voor „gebouwen ten behoeve van handel en nijverheid" en die van art. 7 voor „een gezinshuizen, winkelhuizen met ne ring- en bedrijfsruimten en bedrijfs- en bijgebouwen". Als met name onder de laatste categorie wel horeca-bedrijven begrepen worden geacht, dan kan dat alleen geschieden op grond van de ver melding „Bedrijfs- en bijgebouwen" of in de titel „kleinbedrijf" die nota bene praktisch identiek is aan de titel „bedrijfsbebouwing" van het in casu toepasselijke arfikel 14". De heer Jelle ma stelt voorts, dat als men horeca bedrijven niet begrepen zou willen achten onder artikel 14, dat zou bete kenen dat in Den Burg nergens café's of restaurants gesticht zouden mogen worden. Het verschil tussen artikel 7 en 14 is dat het eerste naast bedrijfs gebouwen ook de bouw van eengezins huizen toestaat en anderzijds speciaal ziet op winkels en kleine bedrijven, terwijl artikel 14 de woningbouw uit sluit doch aan bedrijvigheid geen en kele beperking stelt dan die van een goothoogte van vier meter tgen 6 meter van artikel 11. In dit verband vestigt de heer Jellema de aandacht van de raad op de bepaling in artikel 10 van de wet op de Ruimtelijke Ordening, dat voorsohriften omtrent het gebruik van in een bestemmingsplan begrepen grond en de zich daarop bevindende opstallen „slechts om dringende rede nen een beperking van het meest doel matige gebruik mogen inhouden". Wèl bedrijf Daaruit volgt ook dat dergelijke voor schriften niet beperkt mogen worden uitgelegd als de bedoeling daartoe niet duidelijk uit de woorden blijkt. Nu het uitbreidingsplan niet nadrukkelijk aan horecabedrijven een afzonderlijke plaats toekent, mogen deze dus ook niet van de categorie „bedrijven" worden uitgesloten. Op grond van het boven staande is de heer Jellema van mening, dat het uitbreidingsplan de vergunning niet in de weg heeft gestaan en dat een ontheffing volgens artikel 20 daarvoor dus niet noodzakelijk was. Overigens hadden B. en W. ook de artikel 20 ontheffing redelijkerwijs niet mogen weigeren, vindt de heer Jellema. Het is nl toegestaan een niet met het uitbreidingsplan in overeenstemming zijnde vergunning uit te reiken, als de belangen tot welker bescherming dat plan strekt, met in zodanige mate wor den geschaad dat de afwijking van het plan achterwege behoort te blijven. Het bestemmingsplan dient de stede- bouwkundige ontwikkeling van Den Burg en deze ontwikkeling was ge diend met de restauratie van de oude pakhuizen, die anders waarschijnlijk niet behouden zouden blijven. De ingebrachte bezwaren van de om wonenden vindt de heer Jellema niet terzake dienend (omdat zij niet de be scherming van stedebouwkundigc be langen nastreven) en bovendien onge grond. De bezwaarden vrezen vrijwel allen dat hun nachtrust door de bar- dancing wordt bedreigd. De heer Jelle ma zegt echter direct aangeboden te hebben voor geluidsisolatie te zorgen, hetgeen B. en W. bovendien kunnen eisen. Als bewijs dat een dergelijke isolatie effektief is, heeft de heer Jel lema een rapport van de Technisch Fysische Dienst TNO bijgevoegd. In een vergelijkbaar geval te Alkmaar kon alle stoornis voor buren worden opge heven. Verder wordt gesteld, dat de raad zich moet realiseren, dat niet de woningwet strekt tot bescherming van de hier bedeelde belangen, doch het gemeentebestuur dat door een Algeme ne Politieverordening aan een dansge legenheid voorwaarden kan stellen om geluidshinder tegen te gaan. Tenslotte wordt opgemerkt dat ver schillenden van de bezwaarden zelf niet persoonlijk in Den Burg wonen of slapen en dat de bezwaren van de heer Breeuwer, die in zijn nabij gelegen hotel eveneens dansgelegenheid biedt, door concurrentieoverwegingen zijn in gegeven. Aan Binnenburg en Vismarkt zijn reeds diverse horecabedrijven ge vestigd, zodat de heer Jellema niet in ziet waarom dit in de Kantoorstraat bezwaarlijk is. Aan de bedoelde pak huizen grenst geen enkele woning. De heer Jellema vraagt de raad op grond van het bovenstaande het afwijzend besluit van B. en W. te vernietigen en hem alsnog vergunning te verlenen tot verbouw van de pakhuizen of verle ning van een vergunning artikel 20. B. en VV. hebben de raad geadviseerd dit beroepschrift ongegrond te verkla ren. Zij motiveren dit als volgt „De huidige bestemming van het be treffende gedeelte aan de Kantoor straat luidt overeenkomstig het uit breidingsplan in onderdelen „Den Burg 1965". „bedrijfsbebouwing", waarop uitsluitend mogen worden op gericht gebouwen voor de uitoefening van handel, nijverheid en ambacht. Wij zijn van mening, evenals de stedebouw- kundige en de juridische afdeling van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten, dat een bar-dancing niet on der deze begrippen valt, zodat de ge vraagde vergunning moest worden geweigerd". „Dat ons standpunt gegrond is, blijkt ten overvloede uit het feit, dat alle hotels, café's, cafetaria's e.d. te Den Burg vallen onder de z.g. G-bebou- wing, hetgeen inhoudt, dat uitsluitend zijn toegestaan eensgezinshuizen, win kelhuizen, eensgezinshuizen met ne ring- en bedrijfsruimten en bedrijfs- en bijgebouwen. Bij de opstelling van het bestemmingsplan zijn bestemmin gen in de horecasector met opzet niet met name genoemd, omdat de nu ge bezigde omschrijving een betrekkelijk soepele en ruime interpretatie toelaat. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel, op dinsdag 31 oktober 1967, n.m. 2.30 uur ten gemeentehuize. Texel, 20 oktober 1967. De burgemeester van Texel, J. Daalder, l.-b. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Stemming over de benoeming van een commissaris van de N V. Texelsche Electriciteitsmaatschappij (T.E.M.) we gens periodieke aftreding per 1 januari 1968 van de heer M. C Kuip. Aanbevolen worden 1. de heer M. C. Kuip te Den Burg; 2. de heer L. J. van der Geest te Den Burg. 4. Verlening van eervol ontslag aan mej. H. Heutink als onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oude- 6child. (Wegens opheffing van haar be trekking, zulks als gevolg van terug gang van het leerlingenaantal van dc- school). 5. Behandeling van het beroepschrift van de heer J. Jellema tegen de weig - ling van een bouwvergunning. 6. Overname in onderhoud en beheer van de Polder Eijerland op Texel van een gedeelte van de Langeveldstraat te De Cocksdorp. 7. Vaststelling van een verordening op de heffing van begraafrechten. 8. Voorlopige vaststelling van het be drag der uitgaven voor het openbaar gewoon lager en uitgebreid lager on derwijs over 1966, als bedoeld in arti kel 55ter der Lager-onderwijswet 19?0 9. Voorlopige vaststelling van het be drag aer uitgaven voor het openba u buitengewoon lager onderwijs over 1966, als bedoeld in artikel 187 van het Besluit buitengewoon onderwijs 1967. 10. Vaststelling over I960 van de be dragen der gemeentelijke vergoeding voor het bijzonder gewoon lager onder wijs, als bedoeM in artikel 103 der Lager-onderwijswet 1920. 11. Machtiging tot hel aangaan van kasgeldleningen ten behoeve van de dienst 1968. 12. Bepaling van het maximaal toelaat bare crediet voor 1968 op grond van de met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten aangegane rekening courant-overeenkomst. 13. Aangaan van een rekening-courant- De in dit bebouwingsvoorschrift ge noemde bedrijfsbebouwing heeft geen beperking, zodat de bouw van een bar- dancing in de2e sector geen bezwaar zou ontmoeten. Uit het bovenstaande blijkt overdui delijk dat het bouwplan in strijd is met de ter plaatse geldende bestemming. Voorts zijn wij, mede na ingewonnen adviezen, van mening, dat door het op grote schaal toepassen van geluidwe- rend materiaal het geluid in de bar- dancing tot een aanvaardbaar mini mum kan worden teruggebracht. Wij zijn er echter van overtuigd, dat geen maatregelen getroffen kunnen worden tegen de geluidshinder, waarmee het verlaten van een dergelijke inrichting door dc bezoekers gepaard gaat". overeenkomst met de Coöperatie Raiffeisenbank Texel voor het j; 1968. 14. Aangaan van een rekening-coura» overeenkomst met het kantoor D il Burg van de Amsterdam-Rotterd; I Bank N.V. voor het jaar 1968. II 15. Verlenging van de verhoging het maximaal toelaatbare crediet vc 1968 op grond van de met de N Texelse Electriciteitsmaatschappij ai gegane rekening-courant-overeenkon 16. Opdracht tot stemming in de aio mene vergadering van aandeelhoudi van de N.V. Texelse Electriciteitsma; schapp:j (T.E.M.) vóór het oversc.hr ven van een reeds eerder verleend 1. pothecair crediet van een oude op e nieuwe woning en het verlenen v f een aanvullend hypothecair cred daarop, zulks ten behoeve van de hf I D. Lap, alsmede tot het aangaan v een geldlening voor bedoelde aanvi ling. 17. Opdracht tot stemming in de al- mene vergadering van aandeelhoud; van de N.V. Texelse Elektriciteitsma; schappij (T.E.M.» vóór het verlenen v machtiging aan de directeur tot t aankopen van diverse soorten ka- ten bedrage van ƒ180.000,alsme tot het aangaan van een geldlenr voor de onderhavige aanschaffingen D '8. Aankoop van een perceel grond De Koog van c'e heer J. Borgnu wonende aldaar. 19. Aankoop grond te De Koog van heer W. A. Visser, wonende aldaar. 20. Aangaan grondtransacties te Koog met de dames Jansonius, worn de aldaar. 21. Verkoop van een iperceel industr terrein te Den Burg aan de n.v. „J W. Lut", gevestigd te Texel. 23. Verkoop pand Klif 1 te Den IIo: aan de fa Vonk, gevestigd te D Burg. 23. Verkoop perceel bouwterrein Oosterend aan de Coöp. Raiffeisenbi J] Texel. 24. Besluit tot het zo nodig voeren v I onteigeningsprocessen m.b.t. onteigeningsplan „De Koog I" onteigcningsplan „De Koog II" onteigening9plan „De Koog III" 25. Wijziging van de begroting van sociale dienst voor 1967. 26. Wijziging van de begroting van 1 grondbedrijf voor 1967. 27. Wijziging van de gemeentebegrot' voor 1967. VERGADERING C.J.O.T. Het Centraal Jeugd Overleg Tei (CJOT) heeft gisteravond in het dor; huis te Den Burg vergaderd. Gesp: ken werd over de EHBO-cursusi voor de jeugd, cursus sport en sp bijscholing op het gebied van handc arbeid e.d. op de LTS, de organise van een jeugdmarkt op de Groei plaats of elders. Verder kwamen verse andere activiteiten aan de or en werd een afvaardiging in de co missie buurtwerk benoemd. Voor e uitvoerig verslag verwijzen wij ni het volgend nummer. KLEUR

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 6