m\\mW27kmE^ fSi RAIFFEISENBANK AGENDA y°°r BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER spaarbank en alle bankzaken -A* Baby r COLLECTE VOOR HET GEESTELIJK GEHANDICAPTE KIND U allen kent in Uw omgeving wel een van die zorgenkinderen, die, ook als ze ouder en zelfs volwassen worden, toch kinderen blijven. Sommigen kun nen in een beschermde werkplaats wor den ondergebracht, anderen blijven thuis bij de ouders Weer anderen moe ten naar een inrichting, maar in alle gevallen hebben ze Uw hulp nodig. De overheid doet reeds veel, maar nog niet genoeg. Meer werkplaatsen en tehui zen zijn nodig en ook vakantiehuizen, want ook zij „willen er wel eens uit". Alleen wanneer er goede vakantie mogelijkheden zijn, zullen de ouders hun kind een .paar weken kunnen af staan. De verzorging van de kinderen vraag echter ook een grote staf perso neel en ook dat kost enorm veel geld. Hebt U ze gezien op de televisie: kin deren van ons volk? Bent U niet ge schrokken en hebt U niet gezegd; zóveel van die kinderen? Dat had ik nooit gedacht Denkt U daar nóg maar eens aan als de collectanten de volgende week bij U aanbellen en vragen om een bijdrage voor het geestelijk gehandi capte kind. NIEUWE KOTTER OVERGEDRAGEN De nieuwe kotter TX 11 „Deo Volente" van P. C. Vlaming Zn. is woensdagmiddag tijdens een proef vaart op de Waddenzee door de werf overgedragen. Zoals bekend is het schip gebouwd door de werf Visser te Den Helder en is uitgerust met een 600 pk motor. L.T.B. DEN BURG BESTAAT 50 JAAR Woensdag 1 november bestaat de RJC. Standsorganisatie L.T.B. afdeling Den Burg een halve eeuw. Dit gouden jubileum zal niet opgemerkt voorbij gaan. 's Morgens om tien uur wordt in de parochiekerk van Den Burg een ge zongen jubileum-dankdienst gehouden, waarbij de 120 leden, hun dames en genodigden worden verwacht. Daarna zal in hotel ,.De Lindeboom-Texel" de feestviering worden voortgezet tot 's middags drie uur. Vanaf 3.15 uur geeft het bestuur van de afdeling (voorzitter W. H. Bakker; secretaris C. Hin en penningmeester Th. Witte) gelegenheid aan zusterorganisaties en andere rela ties gelegenheid tot feliciteren. Om 4.30 uur Wordt het dagprogramma af gesloten. 's Avonds zal in „De Oranje boom" het cabaretgezelschap van Mr. Hendriks een amusementsprogramma verzorgen. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 29 oktober op om 7.28 uur en. gaat onder om 17.19 uur; 1 november op om 7.34 uur en onder om 17.13 uur. Maan: 2 nov. N.M.; 9 nov. E.K. Hoog water ter rede van Oudeschild 27 okt. 1.00 en 13.50; 28 okt. 2.12 en 15.18; 29 okt. 3.50 en 17.00; 30 okL 5.29 en 18.29; 31 okt, 6.52 en 19.39; 1 nov. 7.50 en 20.32; 2 nov. 8.41 en 21.14; 3 nov. 9.25 en 21.52; 4 nov. 10.03 en 22.25. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Jr, Tijdens I de Raiffeisen-spaarweek is het sparen extra aantrekkelijk i -'.u, Br i.H ..yJï -"r tmm ONTEIGENING NODIG IN DE KOOG Ten behoeve van de uitvoering van het uitbreidingsplan De Koog heeft de gemeente een vrij grote oppervlakte grond nodig, hoofdzakelijk ten oosten van het bestaande dorp gelegen. Het ziet er naar uit, dat niet alle gronden door minnelijke onderhandelingen kun nen worden verworven, zodat onteige ning noodzakelijk zal zijn. B. en W. hebben de raad daarom gevraagd zo nodig tot dagvaarding over te mogen gaan. Ook nadat de dagvaarding is uit gebracht, worden de onderhandelingen inzake een minnelijke eigendomsver- verkrijging voortgezet, tenzij de be treffende eigenaar nadrukkelijk te ken nen heeft gegeven dat verder onder handelen geen zin heeft. De gevraagde raadsbesluiten dragen dus een formeel 'karakter en er zal al leen gebruik van worden gemaakt in gevallen waar geen andere oplossing mogelijk is. Zoals bekend neemt de gemeente Texel besluiten als het bovengenoemde, pas als de onderhandelingen al min of meer zijn vastgelopen. Daarmee wordt geriskeerd, dat de onteigenende partij in tijdnood raakt en de termijn waarin gedagvaard moet worden, ingebruikt dreigt te verstrijken. Het gemeentebe stuur geeft de raad daarom de over weging in navolging van veel ande re gemeenten direkt na het afko men van de Koninklijke goedkeuring van een onteigeningsplan een besluit te nemen, zonodig tot dagvaarding over te gaan. POEDER - CHEME - OLIE - ZEEP VIER MIDDENSTANDERS EXPOSEREN (Vervolg van pagina 1) dat hij makkelijk in een aanrecht kan worden gebouwd of onder de keuken tafel geschoven. De vaatwasmachines nemen op Texel nog geen grote vlucht, afgezien van pensions e.d. De prijs is dan ook nog vrij hoog, maar afwassen vindt niemand een prettig werk, zodat het publiek'vroeg of laat toch wel zal bezwijken Elektrische handboren met hulp stukken zijn op het ogenblik zeer in trek. Keus is er genoeg. Getoond wor den de merken Skil, Bosch, Indola en Stanley. Ook de kleinste hoor kan met alle beschikbare hulpstukken worden uitgerust. De Peta dompelpompen wor den op overtuigende wijze gedemon streerd. In een minimum van tijd wordt een grote kuip water volge pompt. De capaciteit van zo'n minder dan ƒ500,kostend betrekkelijk klein ding bedraagt niet minder dan 24.000 liter per uur. In de eerste plaats na tuurlijk bestemd voor aannemers e.d. Voorts zijn Rockwell gereedschappen te zien, Wolf apparaten voor onder houd en aanleg van gazons en tal van andere artikelen, die in het korte be stek van dit artikel niet genoemd kun nen worden. Dros' Magazijnen Vooral de dames kunnen hun hart ophalen in de stands van Dros' Maga zijnen, maar ook de jeugd en zich jong voelende vaders zien vele ibegerens- waardigheden. Van het serviesgoed is vooral het merk Arzberg ruim verte genwoordigd. Verder een flinke collec tie vuurvast glas, Sola bestek en roest vrij staal. Alle produkten laten stijl veranderingen zien. Sola bestek wordt niet alleen in gestroomlijnde moderne vorm getoond, maar ook voorzien van ornementen, die ons tot voor kort ouderwets leken. Het „terug naar de bloemetjesromantiek" komt uit meer produkten naar voren. Een aardig Sinterklaasgeschenk voor voetballers is een reistas met pis op schrift de naam van een Texelse voet balvereniging. Sinds Dros' Magazijnen de nieuwe zaak in de Weverstraat in gebruik heeft, kan meer aandacht aan cosmetica worden besteed. Gevoerd worden o.a. de merken Inka en Marga- rete Astor. Vooral Dros biedt ruime keus in luxe geschenkartikelen. Daar toe zouden ook bepaalde kleinmeubelen worden gerekend, waaronder wordt verstaan bloembakken, radiotafeltjes e.d. Ook hier wat meer krullen dan tot voor kort. Smeedijzer schijnt weer ge waardeerd te worden in de huiskamer. De tentoonstelling is vandaag en vanavond nog geopend. ±£+-±±0 COPYRIGHT STUDIO AVAN I IIM I 110. Onhoorbaar sloop Kid Sucker een hoekje om, een andere verlaten gang in. Op het vorige plaatje hebben we het nog juist kunnen zien; in de verte stond de deur van een verlaten kamer een eindje open. Kid Sucker ver trouwde het zaakje maar half, want de stilte had iets onheilspellends. Op een gegeven ogenblik meende hij echter achter zich iets te horen ritselen en daarom draaide hij zich bliksemsnel om. Toen klonk er een donderende knal. Sissend floot er een nijdige kogel vlak over zijn hoofd! „Wel nou nóg mooierl!' mompelde hij en meteen liet hij zich vallen. „Een kogelgat in mijn mooie bakkersmuts! Ik zal ze!!" Hij liet zich opzij rollen en nam bliksemsnel de situatie in ogen schouw. Het gevaarlijke schot was uit de 'kamer gekomen, waarvan die deur zo uitnodigend had open gestaan. Nu waren in die kamer de lijfwachten verzameld, die nog maar zo kort gele den van plan waren geweest hun pijn lijke spelletjes met brigadier Piet te gaan uithalen. Ze dachten, dat ze ook wel in staat zouden zijn met die ene bakker even af te rekenen. Maai* nu vergaten ze toch in aanmerking te ne men, dat Kid Sucker zijn opleiding ge noten had in de eindeloze vlakten van Irazona, waar de cowboys dagelijks ge weldige ruzies op de revolver uitvech ten. Kid voelde zich in zijn element. Op kundige wijze zocht hij dekking achter een zware eiken tafel, welke hij op haar kant zette, en van achter die vesting nam hij de tegenstanders onder een moordend vuur. Daar waren de lijfwachten niet tegenop gewassen en weldra vluchtten ze in paniek weg. „Hé, boys!" riep Kid ze nog achter na. „Zagen jullie mij wel eens bliksem snelle staaltjes kunstschieten leveren?" En om te bewijzen, dat hij de kunst nog niet verleerd was, schoot hij beng, beng...., van twee fraaie familiepor tretten het glas weg, zodat Wasilew I. Omskomsk nu bloot in zijn lijstje stond Vrijdag 27 oktober 1967 Den Burg, in de zalen van „Casino". ,De Oranjeboom" en „De Lindeboom-Texel", show van Bakker's Ijzerhandel, Electrohuis Bakker, Dros' Magazijn en Langcvcld De Rooij. Zaterdag 28 oktober Den Burg, De Oranjeboom, Uitvoering MAB- club m.m.v. The Monitors. Zondag 29 oktober Den Burg, Cultureel Centrum, Opvoering van het stuk „De Nonnen" door de toneelgroep „En Ronde" i.v.m. het 13e lustrum van de Vrijzinnig Chr. Studentenbond afd. Groningen Kaartverkoop bij V.V V., aanvang 20.00 uur. Maandag 30 oktober Den Burg, Kantine L.T.S., R.K. Vrouwen gilde en Plattelandsvrouwen afd. Texel. Nel Kars zal voordragen over „Toneel door de eeuwen". Dinsdag 31 oktober Oosterend, 8 uur Hcrv. Mannenvereniging, vergadering in kerkekamer. Woensdag 1 november Den Öurg, De Oranjeboom, Oogstdankdag L.T.B. m.m.v. TV-artieslen o.a. Dorus. Vrijdag 3 november Den Hoorn, „Ons Huis", fancy fair t.b.v. „Ons Huis" Den Burg, Dorpshuis. Fotoclub „De Kieken dief", 20 00 uur. Den Burg, De Oranjeboom, Hamondorgel- show met demonstratie door Piet Collcy, be kend van de Belgische TV. Den Burg, De Graaf, feestavond van de vis club met filmvertoning en bingo, aanvang 20 00 uur Zaterdag 4 november Den Hoorn, „Ons Huis", fancy fair t.b.v. „Ons Huis". Zondag 5 november Sluitingswandcltocht van 't Gouden Boltjc, 5, 10 en 15 km. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtuigen in de periode van 28 oktober tot en met 3 november telefoon 2182, b.g.g. tel. 2069. WEEKENDDIENST ARTSEN voor alle artsen van zaterdagochtend 8 uur to maandagmorgen 8 uur Dokter ELIAS, Den Burg, tel. (0222d 2039. DIERENARTSEN Beide dierenartsen dienst. GROENE KRUIS Ingaande vrijdag 24 uur tot en me maandag 13 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 R.K. KERKDIENSTEN weekend 28 en 29 oktober 1967 Den Burg; zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog zondag 10.00 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag 10.30 uur Den Hoorn: zondag 9.00 en 19.00 uur De Cocksdorp: zondag 10.00 en 19.30 u Oosterend: zaterdag 19.30 uur, zondag 8.30 uur. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 29 oktober 1967 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes, H. Avondmaal De Cocksdorp 10.00 uur ds. Soesan Den Hoorn 9.30 uur ds. Oskamp De Koog 10.30 uur ds. Tj. Bijlsma experimentele dienst ter gelegenheid van hel 13e lustrum van Vrijz. Chr. Studentenbond afdeling Groningen. 19 30 uur ds. Waardenburg De Waal 10.00 uur ds. Waardenburg Oostcrend 10 uur ds. Rozemond, jeugddiensi Oudeschild 11430 uur ds. Oskamp Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE KERK Den Burg, 10 en 15 uur ds. Uidam Oostcrend 10.15 uur ds. C. Stam, Den Helde: Voorbercidingsdienst Heilig Avondmaal 3.00 uur ds. C. Stam GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTB Oosterend 10.00 uur ds. Koopmans Den Burg 19.30 uur ds. Koopmans busje Den Hoorn TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen. Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Onze maatkleding duurzaam en elegant Uw kleermaker Carel Schmidt, Boomkampstr 8, Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel. Te koop prima Doré. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte Domp van Oudeschild 7 dagen per week geo pend Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Sdhoon- oordsingel 17, Den Burg Schoomnaakbedrij f Harm Spigt, tel. (02228) 311 Wij slijpen weer voor u de tondeucemesjes van uw veescheerapparaat. Witvl'et, Pontweg, tele foon (02226) 302 Tijdschriften duur? De Openbare leeszaal omvat ze gratis. Wip er eens binnen Nieuw model Friisia koienhaard te koop. G. J. Bruin, Wilhelminal. 23 Te koop parkieten, kanaries en tropische vogels. Kogerstraat 24 Te koop aangeboden woonhuis met tuin. De Ruyterstraat 135, Oude schild. Te bezichtigen na 18.00 uur Te koop z.g.a.n. groene Terlenka meisjaspanta- lon en groene poplin re genmantel, maat 40. Sa men 25,Hogeberg B 53 Te koop een motorfiets 175 cc. Eierland E 114 Te koop 2 fretten. He renstraat 20, Den Hoorn, na 5 uur Te koop 3 a 4 ton voeraardappelen bij C. A. Witte, „De Hoefslag", tel. 318, Oosterend Te koop gaskachels met regelaars van ƒ45,en ƒ40,per stuk. J. G. H. Hennink, Boschrandweg K 78b, De Koog, tel. (02228) 323 Aangeboden le kwali teit binnenstro, grote ba len, en pick-up haver. Jan van Maldegem, tel. (02225) 221 Te koop Fiat 50C Giar- diniera '62; Fiat 600 '64. Fa Gebr. Schoorl, tel. 2550 Al U.D.I. donateur? Te koop Faber kolen- convector en Jaarsma oliekachel met ingeb. tank. J. de Boer, Wilhel- minalaan 43, tel. 2804 Ter overname aange boden: enig huisraad en keukeninventaris. Aan wezig Jan Dirkszoord 32, dinsdag 31 okt. 's mid dags tussen 3-5 uur. Judo? Dan naar Oos terend, zaterdagsmorgens in het gymlokaal. Te koop Solex. Wilhel- minalaan 10 Te koop aangeb. accor deon Marinucci, 120 bass, en kolenhaard Granum. Parnassiastraat 25, De Koog Enige kennisgeving voor Texel. Met dank aan God en grote vreugde geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Arie Jan Biem Trap Grietje Trap-Ellen Ellen, Cor, Pieter en Biem noemen hun broer tje Arjan. Oosterend, Texel, Kotterstraat 10, 25 oktober 1967. Met grote vreugde en dank/baarheid geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Janneke Corina G. J. Bakker-v.d. Vis J. N. Bakker Fia Texel, 23 oktober 1967, Dijkmanshuizen S 37b, Oudeschild, ,Nieuw Buitenheim". Tijdelijk adres: „Park zicht", Den Helder. Daar het ons onmoge lijk is ieder persoonlijk te bedanken, willen wij lang deze weg allen, die ons bij het ongeval ons overkomen, hebben ge holpen en na het over lijden van onze lieve man en vader van hun mede leven hlijk gavnen, onze oprechte dank betuigen. M. Huisman-Witte en kinderen Oktober 1967. rfriVsir Op maandag 30 oktober a.s. hopen onze geliefde ouders en grootouders J. H. Schraag E. Schraag-Smit hun 45-jarig huwelijks feest te herdenken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven, is de wens van hun dank bare kinderen en 'klein kinderen. Den Burg M G. Bakker-Schraag C. Bakker Den Burg J. Schraag E. Schraag-Barhorst en kleinkinderen Receptie van 4.00 - 5.30 uur in Casino te Den Burg. De Westen B 127, Den Burg, Texel. Jan Mantje en Willy Maas geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno- nen- huwelijk, dat zal plaatsvinden op vrijdag, 10 november 1967, n.m 1.30 uur in het gemeen tehuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening om 2.30 uur in de R.K kerk te Oudeschild. Hoeve Ruisdael S 37, Oudeschild, Tuinbouw S 7, Oudeschild. Receptie van 4.00 tot 5.30 uur in hotel „De Linde boom-Texel" te Den Burg. Toekomstig adres: Hoeve Ruisdael S 37, Oude schild. Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervon den, zeggen wij U, ook namens wederzijdse ouders, hartelijk dank. C. Hoogerheide N. Hoogerheide- Da aider Pijpersdijk K 39. Aan allen, die op 5 ok tober ons 50-jarig hu welijksfeest tot een on vergetelijke dag hebben gemaakt, onze oprechte dank. J. Peper H. Peper-Visser Heden ging tot onze diepe droefheid van ons heen, onze lieve vader, broer, zwager, oom en vriend Jan Hendrik Schaafsma, Weduwnaar van Louisa Gerarda Langeveld, in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam L. H. Schaafsma Den Helder, 24 oktober 1967, Lekstraat 24. De begrafenis zal plaats vinden op zater dag 28 oktober om 13.00 uur op de alge mene begraafplaats te Den Burg, (Texel). Vertrek vanaf Lekstraat 24 om 12.00 uur.

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2