Witte en gekleurde troscbrysanten PANKLAAR Fa. P. van Etten mm '7?''inaiitiscliellfock UW EXTRA WOENSDAG VOORDEEL MASSA-ONDERZOEK NAAR T.B.C. van 6 tot en met 21 november a.s. Alle personen geboren vóór 1 oktober 1953 zullen dezer dagen een oproep ont vangen om in de röntgenauto te veer- schijncn voor het maken van een röntgenfoto. Dat dit onderzoek uiterst belangrijk is, hebben wij reeds meerdere malen uiteengezet. Het besmettingsgevaar is dermate groot, dat een regelmatig mas sa-onderzoek beslist nodig is om te voorkomen dat in korte tijd meerdere mensen deze ziekte oplopen. Bij elk onderzoek worden op Texel weer ge vallen opgespoord en juist daarom is het zaak dat iedereen aan de oproep gehoor geeft. Ook hart- en vaatziekten, longkanker en andere afwijkingen aan de borstorganen kunnen worden aange toond. Voor een spoedige genezing is het ook hier van 'belang dat deze afwijkin gen tijdig worden ontdekt. Wij hopen dan ook van harte dat U allen Uw volle medewerking aan dit onderzoek zult verlenen. Nadere mededelingen 1Oproepkaart meenemen 2. De kosten bedragen ƒ2,pre per soon en dienen in de auto te worden voldaan; per minuut worden 3 personen ge fotografeerd en daarombetaalt U dus om oponthoud te voorkomen, met gepast geld; 3. ontkleden is niet nodig; wel wordt verzocht er op toe te zien, dat kno pen in de kleding alleen voorkomen over het midden van borst en rug; 4. alleen in bijzondere gevallen (ziekte, verhuizing, vakantie, beroepswerk zaamheden b.v.) mag men op een andere tijd of plaats dan op de op roepkaart staat vermeld, worden on derzocht; 5. Het personeel van de P.T.T. en het P.W.N. ontvangt 2 oproepkaarten. Verzocht wordt beide oproepkaarten naar de onderzoekauto mee te ne men. Programma Maandag 6 november 14.00 - 17.00 18.30 -20.30 Din-sdag 7 13.30-17.00 Woensdag 14.00 - 17.00 18.30 - 20.30 Den Burg, achter postkantoor Den Burg, achter postkantoor november Den Burg, achter postkantoor 18 30 - 20.30 Den Burg, achter postkantoor 8 november Oosterend, bij gebouw v. Chr. Belangen Oosterend, bij gebouw v. Chr. Belangen Donderdag 9 november 14.00 - 15.30 M.-Eierland, bij Dros smederij 16.15-17.15 De Cocksdorp, bij hotel „De Hoop" 18,15 -20.00 De Cocksdorp, bij hotel „De Hoop" Vrijdag 10 november 8.30 - 10.00 Den Burg, Gollardsstichting 10.30 - 12.00 Den Burg, J. Dirkszoord 13 30 - 15.15 De Waal, bij dorpshuis Maandag 13 november 14.45 - 17 30 De Koog, bij R.K. Kerk 18.30 - 20.00 De Koog, bij R.K. Kerk Dinsdag 14 november 14 00 - 17.00 Oudeschild, achter dorpshuis 18.30 - 20.30 Oudeschild, achter dorpshuis Woensdag 15 november 14.00 - 14.45 Spang, bij hoeve „Varia" 15.30- 16.45 Oost, bij oude school 19.00 -20.30 Zd.-Eierland, bij vliegveldpaviljoen Donderdag 16 november 14.00 - 15.03 Gerritsland, bij Jac. Verseput 16.00 - 17.00 De Westen, bij D. W. Keijser 19.00-21.00 Den Burg, achter postkantoor Vrijdag 17 november 8.30 - 10.00 Den Burg, St. Jan 10.45-12.15 Den Burg, Irene 13.30- 15.00 Den Burg, achter postkantoor Maandag 20 november: 14.00 - 15.00 Z.-Haffel, K.I. station 15.30 - 16.30 P.H. Polder, bij H. G. Timmer 18.30-21.00 Den Hoorn, bij o.l. school Dinsdag 21 november: 14.00-16730 Den Burg, achter postkantoor 18.00 - 19.30 Den Burg, achter postkantoor NIEUWE AANWINST VOOR DE VLOOT (Vervolg van pagina 1) geveer 80 straatlantaarns). Er is een 110 volts lichtinstallatie en een 24 volts noodlichtinstallatie. De bemanning van de TX 11 bestaat uit de heren Biem Vlaming (schipper), Wim Bakker (machinist), Piet Vlaming (hulpmachinist), Jaap Halsema en Sil Witte Gisteren heeft de Deo Volente zee gekozen om samen met de TX 32 op haring te gaan vissen. Dc Vlamings zijn er zich terdege van bewust dat zelfs hun van alle moderne hulp- en veiligheidsmiddelen voorziene kotter maar nietig is in vergelijking met de krachten der natuur. In het ach teronder hangt een door mevrouw Vla ming geborduurde spreuk: „Hoe groot is Uw zee o God. En hoe klein is mijn schip". PUPILLEN COMPETITIE Zaterdag alles afgelast. Programma a.s. zaterdag: Oosterend a-Cocksdonp, 2.15 uur ZDHa-Texel a, 2.15 uur Texel c-Oosterend b, 3.00 uur Tex. Boys b-Texel b, 3.00 uur De ötand afdeling A: Texel a 7 5 1 1 11 Oosterend a 5 3 2 0 8 Texelse Boys a 5 3 0 2 6 Cocksdorp a 6 114 3 ZDH a 7 10 6 2 GESLAAGDE RADIO- EN TV-SHOW IN HOTEL „DE GRAAF" In een der zalen van hotel „De Graaf" exposeerde J. van Wijngaarden uit Oudeschild een uitgebreide collectie radio's, tv-toestellen en grammofoons. Van Wijngaarden mag dan met de al lergrootste radio- en tv-handelaai' op Texel zijn; zijn show was beslist de moeite van een bezoekje waard. Er stonden opvallend veel toestellen van de iets minder bekende, maar zeer goed aangeschreven merken. Er waren b.v. diverse radio's en (kleuren)tele- visietoestellen van Wega te zien, een Duitse firma, waarvan weinigen weten dat zij de befaamde geluidsapparatuur voor Braun ontwikkelt. Voor de lief hebbers van de best mogelijke muziek- weergave was er de Wega 3200 muziek- studio. Het is een combinatie van pla tenspeler, radio en versterker. Alles echter van de allerbeste kwaliteit en daarom ook voor een prijs, die er niet om lic-gt: ruim 2000, Maar er waren natuurlijk ook arti kelen in een meer populaire prijs klasse. Veel was te zien van Nord- mende en Aristona en er was een grote collectie portables. Onder deze draag bare radio's was er een die in een handomdraai ot een zeer acceptabel huiskamer toestel kon worden omge bouwd. Het kastje werd van een extra luidspreker met versterker voorzien en kan dan op het lichtnet worden aange sloten. Een klassemerk is Dual, waar van diverse platenspelers waren te zien. Verder zagen we een Tonex pick up, en Goloton en Korting radio's. Het is opvallend, dat deze wat minder be kende merken modellen brengen, die afwijken van de goed in de markt lig gende modellen van Grundig, Philips e d. en daardoor juist dat tikkeltje ex clusiviteit ademen waar in deze tijd van uniforme massaproduktie door ve len naar wordt gezocht. Reparatiepro blemen ontstaan daardoor niet, zo ver zekerde de heer Van Wijngaarden ons. „Ik geef zelf alle service en ben niet afhankelijk van technische diensten van de fabrikanten". De heer Van Wijngaarden begon zijn radio- en tv-handel in Oudeschild in 1964. Een jaar later richttte hij zijn winkel in en het was nu de eerste keer dat hij zijn artikelen buiten Oudeschild etaleerde. OPENING KRAAMCENTRUM VAN HET WIT GELE KRUIS Gisteren is het kraamcentrum Noord hollands Noorden van het Wit-Gele Kruis zoals de officiële naam luidt geopend. Het R.K. kraamcentrum is gevestigd Marsdiepstraat 39 - 41 te Den Helder. Vanuit dit centrum wordt de kraam zorg in de noordelijke gemeenten, n.l. Anna Paulowna, Barsingerhorn, Cal- lantsoog, Den Helder, Schagen, St. Maarten, Texel, Wieringerwaard, Win kel en Zijpe, georganiseerd en geleid. Op een later tijdstip zullen de gemeen ten Wieringen en Wieringermeer er nog bijgevoegd worden. Het kraamcentrum zal onder leiding staan van de Leidster-docente, mejuf frouw Zr. R. de Haan en adjunct leidster-docente mejuffrouw Zr. C. A Altena. Zij wonen in het centrum. In- tem in het centrum verblijven ook de leerling kraamverzorgsters (maximaal 10), die daar hun opleiding, zowel praktisch (in de gezinnen) als theore tisch voltooien. In het centrum werkt tevens een half-time administratrice. Het werkgebied van het kraamcen trum is afgesplitst voornamelijk van het kraamcentrum Alkmaar. Gezien het toenemende aantal verzorgingen in bet gebied Den Helder en omstreken is het om organisatorische redenen noodzakelijk geworden een zelfstandig kraamcentrum in Den Helder te vesti gen en van hieruit de kraamzorg zo goed mogelijk te laten functioneren. Dit is gedurende enkele jaren reeds bepleit door de Geneeskundige Hoofd inspectie. Het kraamcentrum is telefonisch be reikbaar onder nummer (02230) 12571. De leidster-docente houdt spreekuur op dinsdag en donderdag van 13.30 tot 14.30 uur. Daar in het centrum momen teel nog niet gedurende de gehele dag iemand aanwezig kan zijn, wordt ge bruik gemaakt van 'n antwoordappa raat. Eventuele dringende boodschap pen kan men dan toch opgeven. Voor de Gemeente Texel wordt elke eerste woensdag van de maand spreek uur gehouden in het gebouw van „Het Groene Kiuis" aan de Witte Kruislaan, van 14.00 - 15.00 uur. SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend DE KOOG 2-HELDER 8 6—8 De Koog 2 heeft het zondag in een doelpuntrijke wedstrijd moeten afleg gen tegen Helder 8. Vooral de achter hoede (verzwakt) liet vele steken val len, waar Helder gretig van profiteer de. Ook keeper Duyzer stak niet in z'n beste vorm. Binnen een paar minuten nam De Koog reeds de leiding door Fedde. Helder kwam terug en met 2 goede doelpunten nam het de leiding over Piet en Gerie zorgden er echter voor, dat de achterstand weer omgezet werd in een voorsprong, maar de rust ging toch in met een achterstand, door een vrije schop en een strak schot in de uiterste hoek (3—4). Na de rust liep Helder uit tot 36, doordat de Koog achterhoede steeds weer misgreep op de snelle H.-aanvallen. Uit een goede aanval over links zorgde Rinus voor 46, maar weer vergrootte Helder de voorsprong tot 47. Een blunder van de H.-doelman bracht De Koog weer op 57 'en het werd zelf 67 door Gerie, die zelf schoot in plaats van over te schieten en dit verraste de H.-doelman weer, Terwijl De Koog alsnog probeer de de gelijkmaker te bewerkstelligen, maakte keeper Duyzer een kapitale blunder door een afstandsschot te laten passeren, dat heel gemakkelijk houd baar was (68). Dit gebeurde vlak voor tijd en velde De Koog definitief. Het niet meespelen van Jan Veldman en Charles Duyzer 'had het elftal lelijk aan kracht laten inboeten. BIET VAN TIEN KG PUZZELRIT UITGESTELD De puzzeltocht van de Waddenrui- ters, die zondag j.l. zou worden gehou den, maar toen wegens slecht weer moest worden uitgesteld, is nu a.s. zon dag gepland. Aanvang half twaalf 's morgens bij de N.H. kerk te De Waal. Het startgeld voor leden bedraagt ƒ1,niet-leden ƒ1,50. Er zijn nieuwe wisselbekers uitgeloofd. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag I november worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.0013.45 uur; Oosterend en De Waal: 13.45—14.45 uur; De Cocksdorp en Eierland: 14.4515.45 uur; De Koog: 15.45—16.15 uur. SCHIETOEFENINGEN Op woensdag 1 nov. a.s. zal te Bree- zanddijk worden geschoten van 10.00 - 18.00 uur, met 105 lang 30 TRA. Sector Afsluitdijk van Breezanddijk tot Den Oever, een lijn door Breezanddijk 200° tot aan Oostkust N.-Holland; hoogte 3000 meter. VRIJDAG EN ZATERDAG FANCY FAIR TE DEN HOORN DEN HOORN Vrijdag 3 en zater dag 4 november wordt in „Ons Huis" een fancy fair gehouden ten bate van de verbouwing. Het belooft er zeer ge zellig te worden; er zijn zeer vele en mooie prijzen te winnen. De bonnen- aktie, waardoor gratis geschenken ver kregen konden worden, is een geweldig succes geworden. Hierdoor is ook het aantal prijzen zeer groot. Men kan schieten, ballen gooien, sjoelen enz. en natuurlijk is er ook 'het rad van avon tuur. Ook zijn er enkele verkoopstands met een uitgebreid sortiment zelfge maakte kleding, kussens enz. Het is de moeite waard te komen. Vrijdagmiddag om 3 uur bij de opening van de fancy fair is er een ballonwed strijd. Voor ƒ0,25 is er een ballon verkrijgbaar, die gelijk de lucht in gaat en waar enkele leuke prijzen aan ver bonden zijn. Het is dus zaak op tijd aanwezig te zijn. Verder is er een grabbelton, enveloppenstand, draai bord, sjoelen enz. De fancy-fair is geopend van 3 uur tot half 6 en 's avonds vanaf half 8 Zaterdagavond heeft de trekking van de grote verloting plaats. TEXELSE MARKT Gisteren werden 4 graskalveren aan gevoerd 250,- ƒ450,en 1 ram ƒ150,—. ZDH AFD. GYMNASTIEK Vrijdag begint de gym om 19.30 uur. De gymlessen worden in het dorpshuis gehouden, maar na de verbouwing is dit gebouw ongeschikt geworden, om dat de linoleumvloer te glad is om met de toestellen te weiken. Nu de belang stelling voor gym te Den Hoorn weer begint te groeien, zal naar een andere accommodatie gezocht moeten worden. Er is enkele jaren geleden al geïnfor meerd of het mogelijk is om het gym lokaal van de Jan Drijver-school te ge bruiken. De Texelse Sportraad steunt dit voorstel, maar er is door de inspec- trice van het Kleuteronderwijs nog steeds geen toestemming gegeven. De gymnasten zullen zich dus nog met het dorpshuis moeten behelpen. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 31 okt. 6.52 en 19.39; 1 nov. 7.50 en 20.32; 2 nov. 8.41 en 21.14; 3 nov. 9.25 en 21.52; 4 nov. 10.03 en 22.25. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. Vorige week werd op het bedrijf van de gebroeders Huisman in Bargen een voerbiet geoogst met een gewicht van tien kilo. Dat is iets bijzonders, misschien wel een rekord, vooral als in aanmerking wordt genomen dat de af gelopen zomer tamelijk droog is ge weest. Volgens onze landbouwredak- teur bedraagt het gewicht van bieten gemiddeld 2 kg. Om tot een veel groter gewicht te komen moeten de bieten ruim zijn geplant, afgezien van andere groeivoorwaarden. Dat was op het land van Huisman blijkbaar het geval, want er werden diverse bieten van vijf tot acht kg. afgehaald. LUBERTI-SCHOOL KRIMPT MIDDAGPAUZE IN DE KOOG Voor de Ouderavond, die donderdagavond in de o.l. Luberti- school werd gehouden, bestond een ver heugende belangstelling. De voorzitter van de Oudercommissie kon in zijn openingstoespraak 35 ouders en het voltallige personeel verwelkomen. Na voorlezing der notulen en het uit brengen van 'het verslag der kascom- missie, werd medegedeeld dat het batig saldo ƒ781,93 bedraagt. In verband met de nieuwe regeling zal de oudercom- missie in het vervolg uit slechts drie leden bestaan. Ten einde de ouders in de gelegenheid te stellen een nieuwe oudercommissie te kiezen, trad deze in haar geheel af. Gekozen werden mevr. Klok en heren Feikema en Houwing. In het jaarverslag van het hoofd der school, de heer Stoer, werden tal van evenementen gememoreerd, waaraan door de schooljeugd werd deelgenomen, Ook de inkrimping van de middag pauze van anderhalf tot één uur werd hierbij ter sprake gebracht, hetgeen nogal wat commentaar ontlokte. Om een juist beeld van de wensen der ouders te krijgen zal een circulaire worden verzonden, waarop men zijn standpunt kan duidelijk maken. De drie leerkrachten houden om beurten toe zicht op de kinderen, die door de nieu we regeling niet naar huis kunnen. In tussen is bereikt, dat ook de Kleuter school dezelfde middagpauze heeft. De „werkweek" voor de klassen 5 en 6 bleek ook van de zijde der ouders veel belangstelling te hebben. Uit de hierover gevoerde discussie bleek, dat dit een kostbare geschiedenis is. Om de kosten van het vervoer te beperken werden verscheidene auto's spontaan ter beschikking gesteld. De Oudercom missie zal samen met het onderwijzend personeel een en ander verder uitwer ken. De tentoonstelling over het leven der Surinamers, die in verband met de Surinameweek in het schoolgebouw werd gehouden, trok merkwaardig ge noeg van de zijde der ouders geen pu bliek. De film „Wij Surinamers", die ter afsluiting van deze Ouderavond werd gedraaid, had echter wel degelijk belangstelling. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten- ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild 7 dagen per week geo pend Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Sdhoon- oordsingel 17, Den Burg Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Wij slijpen weer voor u de tondeucemesjes van uw veescheerapparaat. Witvliet, Pontweg, tele foon (02226) 302 Judo? Dan naar Oos terend, zaterdagsmorgens in het gymlokaal. Voor kaas naar ,,'t Kaaswinkeltje". Unie kaas; jonge - jong bel. - oude Edammer ƒ6,95 per stuk De meest gevulde boe kenkast vindt U bij de Openbare Bibliotheek. Naslagwerken: atlassen, encyclopedieën etc. etc. Verloren sierring en dop Fiat 600. 't Gemaal, Waalenburg Gelegenheid tot auto- stalling aangeboden. F. Visser, Schilderend 142, Den Burg Te koop een z.g.a.n. Aga boiler, inh. 80 liter. 200 gld. a contant. Gebr. Geense, Hoofdweg 33a, Sierland, Texel Wie heeft Jolande haar lief grijs-cypers poesje, spleetje in oortje. Gaarne terug Beatrixlaan 17 Verloren, gaande van Kogerweg naar W age- ningseweg C 45 f, bruin windjack. Tegen belo ning Ip.v.p. terug. F; C. Geense Pzn. Jacob Hoogerheide en Tineke Smit geven U, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op 10 november a.s. om 14.15 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke inzegening om 15.00 uur in de paro chiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg. Ada van Hollandstr. 12, Schoonoordsingel 33. Receptie van 16.30 tot 18.00 uur in „Casino" te Den Burg. Toekomstig adres: „Wil genhof", Kadijksweg B 12a, nabij Den Burg. Marinus Cornelis Duijzer en Thera Veronique Tlielma van Wessum hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op maandag 6 november a.s. om 14.00 uur ten stadhuize te Den Helder. Kerkelijke inzegening om 14.45 uur in de Paro chiekerk van de H Petrus en Paulus, Kerk- gracht. Kamerstraat 17, De Koog, Texel. Molengracht 12, Den Helder. Receptie op de trouwdag van 17.00 - 18.30 uur in K.O.S.O., Molengracht. Toekomstig adres: Ple vierstraat 33, De Koog, Texel. Met dank aan God en grote vreugde geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broer tje Maarten Cornelis Wij noemen hem MARC M. Drijver J. C. Drijver-Riemens Reinetta Texel, 27 oktober 1967, Oranjestraat 27, Oosterend. Met grote vreugde en dank aan God geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Jolanda Bij het H. Doopsel zal zij de namen ontvangen JOHANNA HELENA MARIA Haar dankbare ouders en broers J. J. Smit-Zijlstra R. S. Smit Alfons en Hans Texel, 28 oktober 1967, Marsweg B 11, Den Burg Op vrijdag 3 november hopen onze lieve ouders en grootouders A. de Boer en N. de Boer-Gomes hun 25-jarig huwelijks feest te vieren. Dat God hen nog lang zal sparen, is de wens van hun dankbare kin deren en kleinzoon. Adrie - Hanny Afke - Rein en Raymond Siep Nel De H. Mis uit dank baarheid om 2.30 uur. De receptie wordt ge houden van 4.30 tot 6.00 uur in „Casino". Hiermede geven wij U kennis, dat heden zacht en kalm in hui ze „Irene" is otverle- den, mijn geliefde vrouw en onze gelief de moeder, groot- en overgrootmoeder Mart je Krijncn, echtgenote van Pieter Johan Bremer, m de ouderdom van 86 jaar. P. J. Bremer M. Drijver-tBremer D. C. Drijver P. Bremer M. E. Bremer- Kooiman A. van Leeuwen- Bremer J. S. van Leeuwen D. M. Bevaart- Bremer J. Bevaart N. Manni-Bremer J. Manni klein- en achter kleinkinderen. Texel, 27 oktober 1967 Huize „Irene", Den Burg. De begrafenis heeft inmiddels plaats ge had op maandag 30 oktober op de N.H. begraafplaats te Den Hoorn. Door 's Heeren goedheid werden wij verblijdt met de geboorte van onze zoon en broertje Abraham (Brammetje) G. Bostelaar-Stark Jac. Bostelaar Kees, Frans, Jolientje, Wimmie Oosterend, 30 oktober 1967, Oesterstraat 21 Mijn hartelijke dank aan de Rijschool M. van Schijndel en zijn mede werkers voor de prettige en aangename lessen. A. Tiessen-Spaans Nieuw adres: Emmalaan 38. tel. 2539. ƒ1,50 per bos. BLOEMISTERIJ HIN, Kogerstraat 92a, telefoon 2361. AMARYLLIS. Brushed nylon pyjama. Bleu, rose, topaas, turquoise j 24.95.' X V7 VOOR on VRCUW VAN NUV_/ rx texticihuis «MP» 500 gram gekookte biet 25 ct UW EXTRA DONDERDAG- VOORDEEL 500 gram zuurkool 19 ct 1 rookworst 89 ct Den Burg De Koog

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 2