ZANUSSI De boot is aan WARENHUIS s Sierkan ijslekker ijs Electrohuis 4-6 marktallerlei Het nieuwe Etna-gasfornuis type 9555 Dirk Witte Modehuis MOERBEEK ONTDEK HET GEHEIM WAN SCHONER WASSEN Sportieve autocoats autocoat Open brief aan Prov. Staten van Friesland 'DE KOSTBAARSTE ECONOMISCHE BLUNDER VAN DEZE EEUW' met 5 regelbare branders enfrontbrede oven in 8 verschillen de uitvoeringen Oxford maakt voor de moderne modieuze man een vlot gesneden, be haaglijk passende Liv modehuisv echte Gelderse eiercake kwamL«akker 75 «Victoria» echte chocoladeletters '"Jij®»1™ 70 Spercieboontjes gr. literblik voor slecht 591 Panelli Kl™ Vermouth rossVQn„^"or 2,95 Zoetzure augurken La™p?t' 60 Chocoladedrank per literfles 80 Heel kg. Zeeuwse bruine bonen puivoodsikc£.k 100 2 pak a 100 gram export smeerkaas volvet 90 Pitriet gevlochten broodmandje 75 Pondspak 4-6 speculaas voor slechts 100 Pondspak dus 500 gr. «Blooker» cacao 175 Marleentjes »ksS°gekiem 80 Speelgoedtaai baal a 500 gram 90 Kruidnootjes zak a 200 gram 50 Roomfondant 200 gram 100 Bloemenchocola, ?a£T,Mdgram 90 St. Nicolaasschuim zak a 200 gram 60 Lettertjes of cijfertjes zak a 200 gr. 70 Schouderham 150 gram 90 Lever gelardeerd 100 gram 75 Pork voor de macaronischotel 200 gr. 250 gram zuurkoolspek 90 Cox d'orange pippin expor,kwaji,£i0°pp£! 59 Gravenstr. 15, Den Burg, tel. 02220-2475 De Stichtinq Ons Schellingerland heeft een uitvoerige open brief gezon den aan de provinciale staten van Frieslandwaarin protest wordt aan getekend tegen het dammenplan naar Ameland en de staten verzocht wor den op dit plan terug te komen. Het voorlopig rapport en de toe lichting door Ged. Staten geven een zéér eenzijdige en daardoor onvolle dige voorlichting over de onderhavige verkeersdam, aldus de Stichting. Zo wordt door dit College niet gerept over mogelijke funeste gevolgen voor de veiligheid van de Waddeneilanden. Er is een ondoordachte, zéér zwaar wegende en zéér ver strekkende be slissing genomen over een gebied, dat niet alleen voor alle Nederlanders, maar ook in internationaal verband gezien, van het grootste belang is en dat ons nageslacht in een tijdperk van beton en neurose dringend nodig zal hebben. Hier past het gezegde: „Het is de vloek van een slechte daad, dat hij voortdurend meer slechts veroorzaakt", want het tweedammenplan wordt als begin beschouwd van de droogleg ging van de gehele Waddenzee, wat door voorstanders niet onder stoeien en banken wordt gestoken. Wat heeft ont kenning hiervan voor waarde als we zien, op welk een lichtvaardigdige en onverantwoordelijke wijze dit plan tot nu toe tot stand is gekomen? En bij algehele drooglegging zouden ten dode zijn gedoemd: de mosselcul tuur, de Waddenvisserij, een niet te evenaren studiegebied voor de weten schap, tienduizenden vogels, miljarden andere levende wezens, de zand- en schelpenzuigerij voor wegen en kalk, het eigen karakter van de Wadden eilanden en nog vele, vele andere be langrijke met het Waddengebied sa menhangende zaken. Wel wil men Ameland „beschermen", maar hoe kan een lawine van 650.000 auto's per jaar (keurig door het ETIF uitgerekend) worden tegengehouden of in veilige banen geleid? Deze gigantische speculatie met het geld van de belastingbetalers zou de kostbaarste economische blunder van deze eeuw betekenen, want de verlies- kansen zijn groot en reëel, de winst kansen 'klein en twijfelachtig. Inderdaad, ten koste van letterlijk in zee besmeten enorme kapitalen en met VERNIEUW UW LAMPEN OM DE TWEE JAAR Van goed licht bent u verzekerd, wanneer u op gezette tijden alle lamp jes vernieuwt. Zo'n zogenaamde groep,svervanging biedt grotere zeker heid dat uw verlichting altijd in orde is. Het Verbond voor Veilig Verkeer adviseert: Is een lamp voor of achter defect, vernieuw dan beide. Om de hoeveel tijd een groepsver- vanging moet plaats hebben is afhan kelijk van het type auto en de soorten lampjes. Als richtlijn kan worden aan gehouden: elke twee jaar. Wanneer u op regelmatige tijden al uw lampen vernieuwt en de contacten regelmatig op corrosie en verbuigingen controleert of laat controleren, weet u zeker dat u zelf zieten gezien wordt. Regelmatige controle van de verlich ting kan ongelukken voorkomen en het is beter zelf gebreken te ontdekken, dan er door uw medeweggebruiker op te worden gewezen. Het is veiliger om bovendien een set reservelampjes bij U te hebben. Een stuk gereedschap (een schroevendraaier is over het algemeen voldoende) kan goede diensten bewij zen, of zelfs noodzakelijk zijn bij het vervangen van een kapot lampje. En heeft u een „gevarendriehoek aan boord?" opoffering van een in vele opzichten een van 's werelds interessantste ge bieden zal een grote oppervlakte grond (maar voor ca. 95°/o uit zand be staande) worden verkregen, waaraan echter geen behoefte is en die voor een groot deel door buitenlanders zal wor den gebruikt. Als argument voor de drooglegging is o.a. ook gebruikt het befaamde aan tal van 20 miljoen inwoners in het jaar 2000, maar dit aantal is intussen we tenschappelijk teruggebracht tot ca. 18 miljoen, echter ook dit aantal zal bij een nog steeds dalend geboortecijfer in snel tempo de gevolgen van de moder ne anti-conceptiemiddelen ondervin den. Ook het overbodig geworden ma terieel na de voltooiing van de Delta werken speelt voor sommigen een rol, maar na de droogmaking van de Wad den zou nog veel meer materieel vrij komen. Of moeten dan werkelijk, om de machines draaiende te houden, nieu we eilanden in de Noordzee worden opgespoten? Een zo groots en zo bijzonder gebied van natuurlijke schoonheid als het Waddengebied mag onder geen beding aangetast worden ook niet voor een deel, zodat elke „studie" in dit opzicht overbodig is. Men moet er eenvoudig van uitgaan, dat het Waddengebied geen veranderingen als dijken, inpol deringen en dergelijke verdraagt. Het zou dan ook van U een wijs besluit zijn en u sieren als u het plan zoudt terugnemen. Zo niet, dan moge onze Regering haar plicht verstaan en dit plan nooit ofte nimmer goedkeuren, ook met gedeeltelijk. De lichtbundels van de koplampen dienen goed gericht te zijn, maar ook moet worden nagegaan of het lampje goed gecentreerd is. Elke garagehouder is thuis op dit terrein en kan het con troleren. Bedenk dat er maar één stand is, waarin de lichtopbrengst het hoogst Bij een tankstation is het een goede gewoonte om de voorruit van een wachtende auto schoon te maken. Het kan nog beter, als u de pompbediende vraag ook even uw koplampen en ach terlichten te willen schoonmaken. Goed licht Ziet U wel In deze tijd van 'het jaar worden overal verlichtingsacties gevoerd. Ver geet bij uw verlichtingscontrole vooral de accu niet, want die staat weer voor een zware taak. Vertrouw pas op Uw lichten als u de zékerheid 'hebt dat ze goed kunnen branden. Licht in een duistere zaak. Dat is de nieuwe bepaling dat u bij nacht en on der ongunstige weersomstandigheden uw verlichting aan moet hebben. Als u stilstaat op parkeerstroken, in par keerhavens of in noodgevallen op vluchtstroken langs autowegèn. Licht aan, om gezien te worden. Bij dichte mist ontsteekt u natuurlijk groot licht. Maar als bij sneeuwval ook overdag het zicht ernstig be lemmerd wordt, moet u eveneens ver licht rijden. In plaats van koplampen mogen speciale mistlichten worden ge voerd in het slechte weer. Maar denk er wel aan dat deze gecombineerd.moe- ten zijn met uw stadslichten, dus niet met groot licht of met dimlicht. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN In de afgelopen maand verleenden burgemeester en wethouders van Texel aan de navolgende personen en instel lingen de daarbij omschreven bouw vergunning De heer H. J. Keidel te Utrecht, voor de bouw van een woonhuis aan de Epelaan te De Koog; de heer J. Bruin te Den Hoorn, voor de bouw van een woonhuis aan de Witteweg; de heer J. v.d. Veen te Den Burg, voor de bouw van een garage te B 115b; de heer J. Borgman te Den Burg, voor de bouw van twee garages aan de Wagemaker- straat; de heer J. Plaatsman te De Waal, voor de bouw van een veestal aan het Hogereind; de heer M. de Waard te De Cocksdorp, voor de bouw van een schuurtje aan de Kik- kertstraat; de heer P. Boon te De Cocksdorp, voor de verandering van een woonhuis te De Cocksdorp; de heer Baron Michiels van Verduijnen te Oud- Beijerland, voor de bouw van een woonhuis te De Cocksdorp (C 62); de heer G v.d. Star, E 145, voor de bouw van 4 kamphuisjes bij De Slufter; de heer H. Holtman, Eierland, voor de bouw van een kamphuisje bij De Sluf ter; de heer K. K. Tuinder te Oude- 6ohild, voor de verandering van een voorgevel aan de De Ruyterstraat; de heer C. P. G Persoon te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Beatrixlaan; de heer B. Hoogen- bosch, B 145, voor de verandering van een zijgevel; de heer L. F. Bremer te Oosterend, voor de uitbreiding van een garage bij O 122a; de heer C. Scher mer te Den Burg, voor de bouw van een bloembollenschuur in de P.H. Pol der; de heer C. Veeger te Den Hoorn, voor de bouw van een garage; de heer J. Zuidewind te Oudeschild, voor de uitbreiding van een landbouwschuur bij S 20; de Nillmij. te Den Haag, voor de verandering van een woonhuis aan de Ruijslaan te De Koog; de heer U Bousma te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Kogerweg; de heer A Bonne te De Koog, voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Kamerstraat; de heer M. S. Langeveld, te Den Burg, voor de bouw van een berging bij zijn huis aan de Zes; de heer J. Boogaard té Oosterend, voor de verandering van een boerderij; het ge meentebestuur van Texel, voor de bouw van een raadhuis aan Groene- plaats en Parkstraat; de heer D. J. Wessels te De Koog, voor de uitbrei ding van zijn woonhuis aan de Brink; de heer F. van Hintum te De Koog, voor de bouw van 'n consumptiegele genheid bij zijn golfbaan te Den Hoorn; de Coöp. Aankoopvereniging „Texel" G.A. voor de bouw van een kunstmest- loods aan de Bernhardlaan; de heer P Spanjer te Den Burg, voor de bouw van bedrijfsruimte aan de Maricoweg; de Woningbouwvereniging Texel, voor de bouw van 22 woningen aan de Thijsse- laan; de Woningbouwvereniging Texel voor de bouw van 12 garageboxen te Oudeschild; de heer G. C. Cadée te Den Burg, voor de verandering van een boerderij te Den Burg; de heer F. Vis ser te Oosterend, voor de verandering van een huis aan de Koetebuurt; de here G. Geurts te Den Burg, voor ver andering van 'n woonhuis in de Wever straat; de Kerkvoogdij der N.H. Kerk te Den Burg, voor de bouw van een garage bij Wilhelminalaan 120; de heer J. v.d. Vis te Oosterend, voor de ver andering van de voorgevel van Kotter- straat 13; de heer A. Eelman te Den Burg, voor de verandering van een woonhuis; de heer J. Schraag te Den Burg, voor de bouw van een berging aan de Schonooordsingel, en de heer A. P. C. Koopman te Oosterend, voor de verandering van een gevel aan de Achtertune. Reeds vanaf f 245,- Komt L vrijblijvend eens bij Gravenstraat 2-4 tel. 2424 Een geheim? Welnee, gewoon een kwestie van beter spoelen. Iedere huisvrouw wil haar was immers zo schoon en helder mogelijk op de strijkplank krijgen. Welnu, een Zanussi volautomaat doet met zijn bijzondere spoelmethode alle vuil- en zeepresten volledig.verdwijnen. Met als resultaat een heerlijk schone, heldere was. Mogen we u een demonstratie van zo'n Zanussi geven? Vier modellen staan op u te wachten. Verschillend van capaciteit en uitvoering maar allemaal voorzien van uitneembaar frontfilter, veiligheidsvergren deling en ingebouwde terugstroombevei- liging. Vanaf f 899,-. Plaatsen en aansluiten wordt door ons vakkundig verzorgd. Er zijn autocoats v. 79,50-144,75 Voor u mijnheer en voor uw zoon vanaf f 37,50 kleine stijging per maat Heerlijk warme Nylonjacks met bont gevoerd, herenmaten I 44,75 Jongensmaten f 37,50 'n product van Sierkan, Haarlem en Melco, Heiloo TH 4 kost thans 849, inruil voor uw oude wasmachine 200, Uw nieuwe wasmachine kost u 649,— CJ Extraatje bij 3,- boodschappen Stunt van de week (per gezin slechts 4 blikken beschikbaar) Een zonnetje uit het zuiden in uw verwarmde huiskamer kwaliteit Zolang de voorraad strekt HOY VLEESWAREN Uit de Betuwe

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 10