het statussymbool BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER LANDBOUW en VEETEELT <1. >«n Groningen rubriek voor I rt<M<tu- POOTGOEDTELERS ATTENTIE In het vorige seizoen hebben de Texelse pootgoedtelers ernst gemaakt met de ontsmetting van het eigen pootgoed. Verreweg het grootste ge deelte van het pootgoed werd toen op een of andere wijze ontsmet en blijkens verricht onderzoek gebeurde dit in zeer zeer gevallen goed. Het resultaat is o.i. over het algemeen goed geweest. Als er thans op zeer veel plaatsen op het vasteland veel rhizoctonia op de knol len voorkomt, terwijl dit op Texel ze ker niet ernstig is, dan mogen we dit voor een goed deel toeschrijven aan het ontsmetten. Het is wel jammer, dat die zorg niet beloond wordt met een hoge opbrengst aan geplombeerd pootgoed per bunder en goede prijzen. De to taalopbrengst per bunder is te laag, het percentage uitval als gevolg van schurft en beschadiging ligt in veel ge vallen hoog en de prijzen van de mees te rassen zijn uitgesproken slecht. Niet verslappen Het gevaar is aanwezig, dat mede als gevolg van de minder goede uitkomsten de animo om het pootgoed voor vol gend jaar te ontsmetten, kleiner is ge worden. We menen hiervoor met klem te moeten waarschuwen. Als U be sloten bent om door te gaan met de pootgoedteelt, dan is een eerste voor waarde, dat de zorg voor het uitgangs materiaal optimaal is. Het ontsmetten is daarbij één van de eerste in aanmer king komende zaken. kunt dat op diverse wijzen doen. De kleinere machines, waarvan er zo'n jaar of vijf geleden enkele op ons eiland zijn gekomen, zijn voor niet te grote partijen zeer goed bruikbaar. Met deze machines werkt men prettiger dan in kuipen. Het effect kan in het laatste geval net zo goed zijn. De grote machine, die vorig jaar een aantal dagen op Texel werkte, is voor zeer grote partijen aantrekkelijk. De teler krijgt op deze wijze met een mini mum aan eigen arbeid het pootgoed ontsmet. De resultaten van vorig jaar toonden aan, dat de doding van de rhizoctoniaschimmel in de meeste ge vallen goed was. Door de fa. Rutten, polder Eendracht, is dit jaar een nieuwe machine in ge bruik genomen, die het werk meer mechaniseert dan bij de kleine machi nes het geval is. Uit het oogpunt van de arbeid is dit een zeer aantrekkelijke machine. Daar het systeem overeen komt met de werkwijze bij de grote machine, die vorig jaar op Texel werk te, menen we, dat het resultaat bij een goede toepassing goed moet zijn. Uit het voorgaande blijkt, dat er mo ting uit te voeren. Als U dan ook maar gelijkheden genoeg zijn om de ontsmet één van deze mogelijkheden wilt ge bruiken. Controle van het werk Vorig jaar werd een flink aantal monsters genomen van ontsmette par tijen voor onderzoek naar het resultaat van de ontsmetting. Het percentage ge dode clerotiën variëerde in die mon sters van 100°/o tot 70°/o. Ook dit jaar is er weer gelegenheid om het resultaat van Uw werk te toet sen. Als U de wens daartoe aan ons doorgeeft, wordt er een monster ge haald en sturen wij het door voor on derzoek. Wij kunnen tot een beperkt aantal dit onderzoek gratis gedaan krij gen. Meldt U daarom spoedig. NOGMAALS ONDERHOUD DRAINAGES Het stemt ons tot voldoening, dat het nut van het onderhoud van drainreek- sen steeds meer tot de praktijk door dringt. Vooral het laten doorspuiten van de reeksen is flink in de belang stelling. Het bleek ons, dat het bedrijf, dat zich hiermee bezig houdt voorlopig de handen vol werk heeft. Het doorspuiten van de reeksen is een zeer goede methode. Vooral voor drains, die al een flink aantal jaren lig gen en waar flinke vervuiling voor komt is dit het juiste systeem. We zijn echter van mening, dat voor heel veel gevallen, waar de buizen nog slechts korte tijd liggen met het zgn. „ragen" van de reeksen met een plas tiek slang kan worden volstaan. Het voordeel is, dat op diverse bedrijven dit werk met eigen personeel kan wor den uitgevoerd en dat U niet behoeft te wachten totdat U aan de beurt bent. Hoe U het doet vinden we minder belangrijk als het maar gebeurt. De waarheid van het spreekwoord, dat uit stel vaak leidt tot afstel, geldt nog altijd. ZORG ER VOOR, DAT U HET HET WATER KWIJT KUNT Ook deze herfst is er al weer schade door overlast van water. Deze week waren we nl. op een bedrijf, waar in een perceel wintertarwe grote plekken het af laten weten door een teveel aan water. Dit is niet altijd te voorkomen. Dat laatste geldt voor dit geval, waar onmiddellijk na het zaaien enkele da gen volgden met een grote hoeveelheid regen. Toch menen we, dat het goed is om een ander geval door te geven, waar de landbouwer de kans kreeg om na het zaaien nog maatregelen te nemen. Hij deed dit op een manier, die U mogelijk wat rigoreus lijkt. Direct na het zaaien is deze akkerbouwer met de greppel frees aan het werk gegaan. Speciaal op de lagere plekfken werd een greppel ge freesd, die het „bovenwater" snel kan afvoeren. We zijn van mening, dat deze me thode verre te verkiezen is boven het maken van geultjes op het moment, dat wateroverlast optreedt. Het kwaad is dan nl. in veel gevallen al gebeurd. Het is misschien goed eens aan deze me thode te denken als U wintergraan zaait op percelen, waar gemakkelijk waterschade voorkomt. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Het gemeentebestuur verleende in de afgelopen maand aan de volgende per sonen en zaken de daarbij omschreven bouwvergunning. A. van Put te Apeldoorn, voor de uit breiding van een houten woning aan de Ploegelanderweg; de heer W. Roeter- dink te Deventer, voor de bouw van een kamphuisje nabij de Californieweg; de heer P. Daalder te De Cocksdorp, voor de bouw van een zomerwoning aan de Langeveldstraat; de heer C. Koorn te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Hallerweg; de heer J. Eelman te De Koog, voor de uitbreiding van een kamphuisje aan de Bosrandweg; de heer M. Robijn te De Cocksdorp, voor de bouw van een ga rage aan de Molenlaan; de heer Th. Timmerman H 40b te Oudeschild, voor de bouw van een bloembollenschuur in de P.H. Polder; de heer W. H. Bakker, voor de verandering van het woonhuis B 199; de heer J. Dijker, voor de bouw van een berging (O 106); de heer H. Bonewiet te Utrecht, voor de verande ring van een voorgevel aan de Heren straat; de heer L. Kampstra, voor de bouw van een stal (O 157); de heer L. W. Junior, voor de bouw van een ga rage aan de Ada van Hollandstraat; de N.V. Bakkers Ijzerhandel, voor de bouw van 6 garageboxen aan de Heems- kerokstraat; de heer R. H. Blom te Den Burg, voor de verandering van een woonhuis aan de Kogerstraat; Bakkers Ijzerhandel N.V., voor de uitbreiding van een magazijn aan de Weverstraat; N.V. Koopcentrum te De Koog, voor de verandering van een winkelpand; de heer F. Witte, voor de 'bouw van stal en schuur nabij Den Burg; de heer H. J. Keidel te Utrecht, voor de bouw van een woonhuis aan de Epelaan te De Koog; de heer D. Betsema te De Waal, voor de bouw van een woonhuis aan de Vierhuizerweg te Oost; de Gebr. J. A. en Th. Veeger te Den Burg, voor de bouw van een landbouwschuur en de Rijksgebouwendienst, voor de bouw van een gebouw voor Rijkswaterstaat aan de Keesomlaan. INTERINSULAIRE REIS NAAR NORDERNEY (Vervolg van pagina 1) bekeken konden worden. Het gemeen teziekenhuis, het 's nachts verlichtbare vliegveldje, waardoor bij spoedgevallen snel ziekentransport steeds mogelijk is. het kindersanatorium, de vele kinder huizen waar de misdeelde jeugd uit de industriegebieden liefdevol wordt opge pept; ze moeten iedere dag naar het overdekte bad om zwemmen te leren. De Thalassatherapie, de zeegeneeswijze, al was het alleen maar de hoogstaande behandeling van allergie en eczeem, dus niet zoals ik het meemaakte met een achternicht uit Zutfen: ga maar eens naar Terschelling pootje baden, misschien dat het helpt. Het gesprek met een verkozen burgemeester, een man van het eiland. Als ik het niet goed doe, sta ik na 4 jaar weer buiten het raadhuis en lachen ze me uit. Een Regierungsprasident, een soort Com missaris van een Koningin, maar dan zonder Koningin, die op een dolle feestavond het hele eiland dreunde een biertje weggeeft en een aange boden glas champagne weet te waar deren. Het theatertje met loges, orkest bak en een schellinkje, waar gespeeld werd dat de stukken er af vlogen. De lezing, uitgaande van de volksuniversi teit, over inrichtmg, scholing en uit bouw van de dorpsbrandweer. De lief tallige V.V.V.-infoimatrices in oude eilanddracht. Niet de koninklijke maar de keizerlijke ontvangst door gemeen teraad (dus niet alleen B. W.) en de V.V.V. top in het indertijd voor indus triebaronnen gestichte Kurhaus, ge ruisloos „genaast" door „briekjes" met een verwijsbriefje voor een specialist en dat op kosten van het ziekenfonds. Bij al die metershoge geschilderde portretten van keurvorsten en prinsen langs de wanden, voelde ik mij steeds kleiner worden, daar zat de meisjes- kampeerschuurexploitant achter zijn bordje met naar vis smakende zwarte fietskogeltjes met een glaasje prik, of was het champagne met kaviaar? Norden Het sportcomplex met midgetgolf- baan, magnifiek overdekt zwembadje met weer daarachter een in deze tijd van het jaar verlaten liggend open- luchtbad met zonneweide; dit alles bin nen een beschutting van hoog opgaand geboomte. M'n jeugd in het zwembad aan de Heiligeweg in Amsterdam her leefde, dezelfde geluiden dezelfde re- sonnantie. Wat kan die Norder jeugd zwemmen, net dolfijntje, flippertjes met handjes en voetjes. Emden Het eveneens op coöperatieve wijze gestichte havengebouw in een voorna me architectuur. Niet alleen maar zo'n functioneel kroet van beton, staal en glas, door ongeschoolden in elkaar ge sleuteld, maar een eigentijds monu ment, ontsproten aan het brein van een bouwmeester en door vakbekwame metselaars, timmerlieden en dakdek kers neergezet op de scheiding vaiï land en zee, Europa en Oceanus. Mankeerde alleen maar een windwijzer op deze tempel voor Poseidon. Geen haantje moet daar koning kraaien, maar er kome een vergulde roodkoperen wind wijzer in de vorm van een schip, het schip „de Almacht". Voor mij geen les op Norderney? Op mijn stoel heb ik gedroomd de zeven zeeën te kunnen bevaren. In de beslo tenheid van mijn woonkamer verbeeld de ik mij te zijn een reiziger naar al 's Heren landen, waar ik de gast was van geografen en geleerden, van boot werkers en schippers. Odysseus immers nodigde mij voor een wereldreis op een schip der Faiaken, schepen sneller dan een wiekslag, snel als de gedachte. Voor mij geen les op Norderney? Dan toch wel wel een giller, nee, een kra ker Nederlands aardgas uit Slochte- ren door een stalen zinker van 10 cm. doorsnee onder 40 atmosfeer druk on- onder de Waddenzee door voor 10 cen ten per m3. Goedkoper dan Terschel- linger Lucht-propaangas, teruggere kend op een basis van 6000 kiloealo- rieën en 90 cent in een mark. En smaal niet op een bestemmings plan, de rijksdienst voor de monumen tenzorg, de schoonheidscommissie, de planologische dienst, het provinciaal opbouworgaan, de vereniging Hendrik de Keyzer, de plancommissie, de „na tuuronderzoekers", het bestuur van de stichting „Ons Schellingerland", de le den van de vereniging van vrienden van de Schellinger musea, enz. enz. Voor onze architectuur en ons natuur schoon, voor iedere fraaie dorpsaanblik, voor iedere uitbreiding in goede zin zullen wij, naast al deze instellingen, in de bres moeten blijven staan. Niet dat Norderney een architectonische puinhoop is; uit zee doet het even den ken aan een klein Manhattan door al die hoge hotels, die torenflat en die massieve watertoren. Wat zal het daar 's zomers heerlijk dwalen zijn door de plantsoenen rond het Kurhaus, van konditorei naar beattent, van theehuis naar visserscafé'tje, van sauna naar zo'n Duits bed met zo'n heerlijke war me donzen deken. Dan moet Norderney op zijn mooist zijn, met of zonder Kurtax. Maar éen zo'n skyline is vol doende voor de twaalf Waddeneilan den, twaalf facetten van één en de zelfde Grootfriese diamant Na deze eerste studie- en contactreis in volgende jaren naar Jersey, Helgo land, Man, Borkum, Wight, Far-oer, De tuinen der Hesperiden liggen op GROTERE VEILIGHEID VOOR VISSERS De Tweede Kamer is akkoord gegaan met een wijziging van de wet op de zeevaartdiploma's 1935, waardoor de veiligheid van de zeevissers beter wordt gewaarborgd. Tot nu toe moch ten vissersschepen beneden 50 bruto registerton varen met een ongediplo meerde bemanning. Als gevolg daarvan werden vissersschepen gebouwd, die net onder die grens bleven en daarbij toch zoveel mogelijk ruimte aan dek hadden. Die manier van bouwen, zo is gebleken, gaat ten koste van de stabi liteit en daarmee van de veiligheid. Det wetswijziging houdt in, dat voortaan met één ongediplomeerde mag worden gevaren op schepen tot 22,5, meter lengte. Dat komt er in de prak tijk op neer, dat vissersschepen iets groter mogen zijn terwijl geen kunst grepen meer hoeven te worden past die de stabiliteit aantasten. Openbare Bibliotheek AFHALEN LIDMAATSCHAPSKAARTEN Vanaf heden kunnen bij de Openbare Bibliotheek lidmaatschapskaarten voor 1968 worden afgehaald. Wie liever per bank betaalt, kan dat ook doen. Er is een rekening bij de Coöp. Raiffeisen- bank. Wanneer het lidmaatschap niet wordt opgezegd of de betaling niet voor 1 februari a.s. plaatsvindt, zullen de kaarten bij de leden worden aangebo den. Wanneer men de administratie tijd wil besparen en voor zichzelf de incas sokosten uitwinnen, dient men tijdig op een der bovengenoemde manieren te betalen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 13 december worden de moeden van de buitendorpen verwacht op de volgende uren Den Hoorn: 13.0013.45 uur; Oostcrend en De Waal: 13.4514.45 uur; De Cocksdorp en Eicrland: 14.4515.45 uur; De Koog: 15.45—16.15 uur. SCHIETOEFENINGEN Geschoten wordt te Breezanddijk op woensdag 13 december van 9.00 - 17.00 uur, met de 120 mm mortier. De sector wordt gevormd door vanuit Breezand dijk een afstand om te cirkelen van 10 km. waarbij een der benen gevormd wordt door de Afsluitdijk en de andere door een lijn 180° door Breezanddijk, hoogte 3000 m. soi to eilanden achter de kim. Interinsulaire contacten kunnen een basis vormen voor internationale ach ting. Psalm 97 vers 1, De Here regeert, dat vele eilanden zich verheugen. Forma?rum, december 1967 Gustaaf August van Dieren - d/t—l±9|,fefe7' 119. Professor Van Oudejonge zat in de trein en bestudeerde de aantekeningen, welke hij gemaakt had. „Vreemd....", mompelde hij. „Hoe komt smidje Ver holen aan zo'n geluidsbandje in de Barroesjaanse taal? Hoe komt hij daar aan? Djneprotovitsch valansky dyscem ulwicy kapitalskjuist kentomsk divisky.Wel gor te-brij - nog-an-toe! Nou, nou, honderd divisies nog wel om ze.WAT!!??" Professor Van Oudejonge schreeuw de het bijna uit. Eerst dacht hij name lijk, dat het Barroesjaanse leger ver moedelijk op grote manoeuvres zou gaan met die honderd divisies. Maar toen las hij, dat ze bedoeld waren om los te trekken op de „kapitalistische wereld" „Vreselijk! Afschuwelijk! Daar moet onmiddellijk wat aan gedaan worden!" kreunde hij. Koortsachtig ging hij ver der met het vertalen en tenslotte moest hij toegeven; „Die sakkerse Verholen had gelijk! Die sakkerse Verholen. Hij had gelijk, zoals ik al zei! De wereld vrede eist, dat ik onmiddelijk ingrijp! Onmiddellijk, zoals ik al zei! Oei, oei, oei, stopt die trein nou nog niet. 'Ik moet dadelijk opbellen! Dadelijk op bellen, zodra hij stopt! Wat een con sternatie zal me dat geven!" De professor overwoog zelfs enige malen of hij maar niet aan de noodrem zou trekken. Eilaas, daar zou hij niet veel mee opschieten, want buiten langs de spoorlijnen staan niet zoveel tele fooncellenDe professor was dus erg blij toen zijn trein tenslotte op het eerste station (Kinkerveld Noord) stop te. Nu kon hij telefoneren en gejaagd verliet hij de trein met al zijn paperas sen en zijn hele hebben en houden. FEUILLETON door Gerrit Franssen 18. Of je verzorgt het niet goed en het blijft kwijnen. Of je wordt onverschil lig, kijkt er nauwelijks naar om en de groei blijft achter. Het verschrompelt door tekort aan water en teveel zon. Noem maar op, duizend en één moge lijkheden. Zo is het ook met de liefde, Gert. En nu ben ik heel ernstig. Dat van jou is een beetje verliefdheid. Je vindt me een aardige, misschien ook vlotte meid. Ik laat me kussen en aan halen. En jij bent mij natuurlijk ook niet onverschillig. Ik heb gezegd, dat ik je lief vind en dat meen ik. Voor de gek houden is er niet bij. Tenminste, niet bij mij. Je mag gerust weten, dat ik me elke dag verheug op deze uur tjes. Dat ik het fijn vind, als je me een zoen geeft. Ik vind het prettig, als je me streelt. Omdat je een keurige, nette jongen bent, die weet wat betamelijk is en wat niet. Maar kom nog niet bij me aan boord met: Ik houd van je, houd je ook van mij? Jij ziet de bloem, terwijl er nog niet eens een knop is. Dat is het, Gertje. Wees jij nu ook een verstandige jongen, dan gaan we samen dat iele plantje verzorgen. De kiem is gelegd, misohien zien we weldra het eerste groene sprietje, he? Begrijp je me?" Ze trok zijn hoofd naar zich toe en drukte kalm een zoen op zijn lippen. Hij knikte. „Ik geloof het wel. Je redeneert verstandig. Misschien trekt me dat juist in je. Je kunt overigens zeggen wat je wilt, maar die eerste avond, toen je met je zusje bij me in de wagen zat, wist ik het al; Dit is het meisje. En geen ander". Haar ogen fonkelden ondeugend in het donker. „Allemensen, dat moet ik vanavond eens tegen Tonia zeggen. Ze vond je toch al zo'n knappe jongen". „Wat heeft Tonia er mee te maken?" „Nou, je zegt zelf, dat je dacht: Dit is het meisje, en geen ander. „Mal ding, ik bedoel jou natuurlijk". „O.zeg dat dan meteen". Hij trok haar naar zich toe, een arm om haar heenslaand. „Je bent mijn Hen- neke", zei hij zacht, zijn gezicht in het zwarte haar van het meisje verbergend. „Als jij bij me bent, voel ik me alleen maar gelukkig". Nu maakt hij m'n haar weer in de war, dacht ze, maar ik vind hem te lief, om er weer wat van te zeggen. Zelf vind ik het toch ook fijn in zijn nabij heid? Tegen tienen reed hij de oprijlaan van de bungalow weer in. „Ga je nog even mee naar binnen, een kop koffie drinken?" Ze greep hem bij de arm. „Nee, Gert, een andere 'keer. Er is thuis.er is thuis nog wat te bepraten. Familie zaken, zal ik maar zeggen. Daar moet ik bij zijn. Misschien morgenavond, he? Ze streek liefkozend over zijn wang. Hij 'greep haar hand en kuste die. Het volgende ogenblik lag ze zijn armen. „Henneke", fluisterde hij, „leer me als jeblieft geduld. Ik wil graag, dat het kas-plantje opgroeit tot een mooie, zon nige bloem, waar we allebei van zullen kunnen genieten Bij het betreden van de woonkamer kwam Hennie Overvest met duizeling wekkende vaart weer op beide benen terecht. Want in de ene hoek van het vertrek stond haar vader, rood van kwaadheid. In het hoekje van het raam zat haar moeder te huilen en bij de gangdeur stond Jaap, die er ook niet bepaald uitzag of hij een pluim had gekregen. HOOFDSTUK 13 Henny als vredesengel Hennie had meteen zwaar de smoor in. Ze wist, dat haar vader zich niet gauw kwaad maakte, maar als hij een maal zover was, dan vielen alle rem mingen weg. „Zo, zijn de poppen aan het dansen?" „Bemoei je er niet mee. Ga jij naar je bed. Moeder en ik zullen dit wel klaren met onze zoon, de nozemvriend". Zonder dit bevel op te volgen, liep ze naar haar moeder en ging op de leu ning van de stoel zitten. Ze legde haar arm als beschermend om de snikkende vrouw. „Kan het misschien ook op een andere wijze opgelost worden?" „Dat gaat jou toch zeker niet aan?" „Dat gaat ons allemaal aan, vader", antwoordde ze rustig. „Voor zover ik me kan herinneren, vormden we altijd een harmonieus gezin". „Jij moet nodig mij wat verwijten. Vraag maar eens aan je broer, waaruit zijn bron van inkomsten, waar hij zo prat op ging, uit bestaan". „Dat is voor mij geen nieuws. U be doelt, dat hij kellner is, nietwaar? Nou, en?" „Dat het afgelopen is, versta je?" Overvest wond zich opnieuw op. „Hij zet geen poot meer in die nozemtent, morgen niet en nooit meer. Een fat soenlijke jongen vereenzelvigt zich niet met zulk allooi". „En wat zegt Jaap ervan?" Hennie keek naar haar broer. De jongen haalde zijn schouders op. „Met pap is niet te praten. Hij alleen weet het en niemand anders. Jullie be grijpen niets van de moderne tijd en van de jeugd van deze eeuw. Dat wij andere dingen willen als jullie. Wat is er op tegen, om 's avonds gezellig er gens heen te gaan, als je jong bent en daar wat te drinken en te dansen? Pap scheldt alleen maar. Tjeerd komt er ook wel eens, Tjeerd Tjollebeerd. Of wil pap hem ook als een nozem be schouwen? En Ewald Slaterus, nota bene de zoon van pap's directeur. Die mag het zeker wel?" „Ik heb je al gezegd, dat meneer Slaterus daar beslist onkundig van is, want hij zou het zeker niet toestaan. Overigens, wat een ander doet, hebben wij niets mee te maken. Ik wil het niet meer. En daarmee basta. Mijn zoon geen kellner". Jaap haalde zijn schouders op. „Dat weten we dan weer, he? Dan doen we niks meer, tot ik in dienst moet. Zorgt u dan maar voor m'n zakgeld. Als u maar weet, dat ik minstens vijfentwin tig gulden nodig heb. Iedere week". „En je omgang met die meid van Van Vliet moet eveneens afgelopen zijn", vervolgde Overvest, zonder op hetgeen zijn zoon te berde bracht te reageren. „Pap vergist zich alweer. Ik heb geen omgang met Geraldien, als u dat be doelt. Wij zijn alleen goede vrienden". „Afgelopen. Ik wil niet meer, dat je haar ziet". „Ik zal m'n hoofd omdraaien, als ik haar tegenkom". „Je hoeft me niet voor de gek te houden...." brieste zijn vader. Hennie kwam overeind. „Ziezo, nu hebben we allemaal gezegd, wat we op onze lever hadden. Vaders wil is wet in huis, dat weten we. Geen gekellner meer en geen Geraldien. En Jaap krijgt voortaan elke week vijfentwintig gul den zakgeld van u. Zijn we allemaal te vreden. Nog iemand koffie? Anders kunnen we de zitting beter opheffen. Waar is Tonia?" „Die is huilende naar boven gegaan", snikte haar moeder. „Leuk. Moet je nog koffie, Jaap? Niet? Afmars, dan naar boven. Anders blijven jullie ruziën tot morgen vroeg". Overvest liep opnieuw rood aan. „Waar bemoei jij je eigenlijk mee?" beet hij zijn dochter toe. „Heb ik je erbij gevraagd?" Hennie was in het minst niet geïm poneerd. „Als niemand hier verstandig kan praten, zal ik het wel moeten doen. Met elkander uitschelden en verwijten naar het hoofd slingeren, los je geen problemen op. Rode koppen moeten weer afkoelen". Ze keek naar haar broer, die nog steeds bij de gangdeur stond. Hun blikken ontmoetten elkaar. Een lichte hoofdbeweging van zijn zus ter was voor hem voldoende. Hij draai de zich om, mompelde „welterusten" en even later hoorde men hem de trap oplopen. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1967 | | pagina 4