BONNETERIE-WEEK VIVO SUPERMARKT het statussymbool BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER electnohuis CJ 3 japonnen va 29,75 pullovers lange moum va. 9,75 vesten sporttruien 12,95 19,75 voor vers vlees, vleeswaren, levensmiddelen, groenten en fruit GEZONDE WINTERKOST, DIE WEINIG KOST Doorregen varkenslapjes, 500 gram 2,18 Hacheevlees, 300 gram 1,68 Verse worst, 500 gram 2,58 Mager rookspek, 500 gram 2,58 1 Groninger koek 98 1 kg biscuits, prima kwaliteit 1,98 1 groot pak dikke speculaas 85 Mooie bananen, per kg 95 Golden Delicious, 1,5 kg 1,00 DEZE WEEK: 200 gram boterhamworst 68 100 gram schouderham 68 IJSCLUB „EIERLAND" VIERT 60-JARIG BESTAAN DE COCKSDORP Op 27 maart 1907 werd in De Cocksdorp de IJsclub Eierland opgericht. Het doel was: de bevordering van dc ijssport en de be hartiging van de belangen der schaat senrijders" en daarmee is men dus nu al ruim zestig jaar bezig. Dit gedenk waardige feit zal zaterdagavond (mor gen) feestelijk worden gevierd in hotel Kikkert. Het wordt een dansavond, waarbij uiteraard alle leden worden verwacht. De ijsclub werd destijds opgericht onder voorzitterschap van de heer H. Visjes. Secretaris-ipenningmeester was de heer P. Zeijlemaker. Verder waren de heren C. de Graaf, C. Stoepker, D. Buijs, G. J. Garritsen, J. Kalis, C. Kievit en W. Reuvers nauw bij de op richting betrokken. De vereniging wil de haar doelstelling onder meer berei ken door „het geschikt maken en hou den van het Eierlandse kanaal, het ver zekeren van de veiligheid op de ijsbaan en het organiseren van winterverma kelijkheden". Een ideale ijsbaan was het Eierlandse kanaal veelal niet. Het water was te smal en viel vaak bijna droog. Dè ijsbaan van de IJsclub Eier land werd de Rogsloot, die ook nu nog als een van Texels fraaiste ijsbanen wordt beschouwd. Het polderbestuur heeft altijd toegestaan, dat de ijsclub gratis over de Rogsloot beschikte. Zoals bij alle ijsclubs is de geschie denis van „Eierland" vol ups en downs, afhankelijk van het weer. Een strenge winter was het sein tot activiteit en het ledental groeide dan snel. Bij ijsloze winters werd uiteraard niets georgani seerd. Zelfs werd in zo'n jaar soms geen contributie geheven. Toch kon men royale prijzen uitloven als dan eindelijk weer eens een wedstrijd kon worden verreden. Zo ging de winnaar van de eerste prijs in 1924 met een big naar huis en de tweedeprijswinnaar kreeg een konijn. Dat was weer eens wat anders dan de klassieke barometer of vulpotlood. De IJsclub telt momenteel een dikke 200 leden. Het bestuur geniet een on wrikbaar vertrouwen, getuige het feit, dat verschillende leden er al tientallen jaren zitting in hebben. De 76-jarige heer H. Daalder (penningmeester), die destijds de heer Zeijlemaker opvolgde, werd in de vergadering van 14 decem ber 1917 gekozen. In dc komende jaar vergadering zal hij echter afscheid ne men. Een oude rot is ook de heer W. Z. Stolk, die sinds 1927 deel uitmaakt van het bestuur en niet te vergeten de heer J. Reuvers, bestuurslid sinds 1923, die er dit jaar ook een punt achter zal zetten. Momenteel bestaat het bestuur nog uit de heren J. Reuvers (voorzitter), M. Boon (waarn. voorzitter), W. Verseput (secretaris), H. Daalder (penningmees ter), A. Boon, W. Z. Stolk en P. de Bloois. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. DEN BURG BELEEFDE RUSTIGE JAARWISSELING Tot grote tevredenheid van gemeen tebestuur en politie is het in de nacht van Oud- op Nieuwjaar in Den Burg niet tot ernstige wanordelijkheden ge komen. De jeugd, die in minder groten getale was opgekomen dan de vorige jaren, stak de rotjes, voetzoekers, ze venklappers en ander vuurwerk af en er ontbrandden enkele rookbommen. Daden van vernielzucht bleven uit en zelfs het traditionele verslepen van karren, kisten en autowrakken bleef be neden verwachting. Dit is ongetwijfeld mede het gevolg geweest van de preventieve maatrege len, die door de politie waren getroffen. Het politiepersoneel had geen verlof gekregen, zodat voortdurend 10 man beschikbaar was. Minstens zes hunner hielden zich op temidden van het pu bliek op de Stenenplaats en omgeving. Van de Landrover werd geen gebruik gemaakt. Bij eerdere jaarwisselingen had het verschijnen van dit voertuig geen gunstig effekt op de stemming van de jongeren. De speciaal voor deze gelegenheid georganiseerde nachtvoorstelling in het City-theater werd, tegen verwachting van velen, een succes. De zaal zat niet stampvol, maar 111 jongelui wilden de avonturen van de Kozakken-held Taras Bulba toch niet missen. Dat deze grote groep van de straat bleef, betekende dat het handhaven van de orde daar aanzienlijk werd vereenvoudigd. FEUILLETON door Gerrit Franssen 23. In de kamer kwam de domper over de vreugde. Overvest keek eens naar zijn zoon, die in zijn uniform veel man nelijker leek. „Waarom heb je een auto gekocht? Was dat nodig?" Jaap maakte z'n tuniek los en ging zitten. „Ik kon 'm goedkoop krijgen, dus deed ik het". „Wat kost-ie dan?" „Dat doet er niet toe. Ik had er het geld voor, dus „Maar hoe kom je aan zoveel geld? Waarom weten wij daar niets van?" Jaap haalde zijn schouders op. „Heb ik toch zeker eerlijk verdiend? En ik gooi het niet over de balk. Ik had al lang zin in een wagen, maar ik wachtte mijn kans af. Die kwam van de week". „Autorijden is duur", oreerde Over vest verder, „daar heb je misschien geen weet van. Hoe wil je de benzine en de belasting en het onderhoud beta len? Zeker van je soldij?" „Maakt u zich daar alsublieft geen zorgen over. Een beetje verstand van motoren heb ik zelf wel. En als het me begint te vervelen, kan ik hem altijd nog verkopen". Hennie maakte intussen in de keuken wat eten voor hem klaar. Na een half uur schoof de jongen 'het bord opzij. „Dat smaakte weer eens ouderwets lekker", zei hij waarderend. Gelijk kwam hij overeind en knoopte zijn uni form weer dicht. „Ga je weg?" Hij knikte. „Even de stad in. M'n vrienden de wagen laten zien. Ik blijf niet zo lang weg". „Je gaat toch niet naar die. naar dat meisje van Van Vliet?" Vaders stem klonk dreigend. Jaap schudde lachend het hoofd. „Die zie ik elke avond. Ze spelen ginds veer tien dagen in Ede. Elke avond, als ik vrij ben, ga ik er heen. Het is er wat leuk". „We hadden afgesproken.begon Overvest, doch zijn zoon viel hem in de rede: „We hebben niets afgesproken samen, vader. U hebt alleen maar iets verboden. Het spijt me, dat ik dit ver bod overtreedt, maar Geraldien en ik kunnen heel goed met elkaar overweg. U kent haar niet, anders oordeelde U wel anders. In m'n vrije tijd leer ik drummen. Na m'n diensttijd kom ik ook in het bandje. Verdien ik meer dn een week als in dienst in een heel jaar". En gelijk verliet hij de 'kamer. Het was Tonia, die in een luide lach uitbarstte. „Die Jaap. Haast niet te ge loven, dat hij anderhalf jaar geleden nog een schooljongen was. En nu? Nou, die militaire dienst is waarschijnlijk nog ergens goed voor. Hij is tenminste een kerel geworden, die zich niet meer op z'n kop laat zitten". Overvest schudde in opperste verba zing zijn hoofd. „Moeten we ons dit allemaal maar laten welgevallen?" vroeg hij aan zijn vrouw. Hettie Overvest was er eveneens ver legen mee. „Wat wil je, lieve, eens worden de kinderen groot en gaan ze hun eigen wegen". „Een goeie drummer is volgens mij te verkiezen boven een slechte kantoor bediende", merkte Tonia droog op. Hennie maakte zich er niet druk over. Ze ruimde het bord en de scha len op en bracht ze naar de keuken. Maar nog eens afwasisen doe ik niet, dacht ze. Ik heb geen tijd meer. Aan de overkant wacht Gert, dat is belang rijker. Een kwartier later was ze aan de overkant en liet ze zich omarmen en kussen door Gert Velderenbos. Hij is lief, wist ze voor de zoveelste maal. Ik vind hem vooral lief omdat hij zelfs dan zo beheerst is. Maar ze vroeg, toen hij haar mee nam naar de garage: „Wat nu, moet je ergens heen?" De jongen schudde zijn hoofd. „Nee, maar ik heb een plannetje. Daarover wil ik met je praten. Dat gaat wel zo rustig in de wagen, dacht ik". „O, ik vind het best". „Wil je ergens heen? Heb je bepaalde wensen?" Ze stapte in, terwijl hij het portier achter haar sloot. Toen hij bij haar zat, antwoordde ze: „Rij maar ergens heen. Hindert niet welke kant uit" Een eindje buiten de stad matigde hij vaart. „Luister eens, Hennie, nu ben ik ernstig. En wat dk ga zeggen, heb ik goed overdacht. Beschouw het dus niet als een bevlieging. Je weet, dat ik vol gende week vrijdag jarig ben Daar ma ken we een leuk feestje van. Er komen wat oude kennissen van me uit Gouda en wat nieuwe uit de stad. Voorname lijk jongelui onder elkaar. Als je wilt, mag je je broer en je zus uitnodi gen. Ik zal het erg op prijs stellen. Vooral je zus lijkt me een verstandig ding voor haar leeftijd. Goed, dat is dat. Maar nu het plannetje. Ik heb er na tuurlijk nog met niemand over gespro ken, want jij moet het 't eerst weten. Ga je ermee akkoord, dan.Laat ik niet vooruitlopen. Luister goed, Hennie, ik zei al: ik ben ernstig. Ik houd van je. Ik 'houd erg veel van je. En ik weet ook, dat jij me wel mag. Misschien is het bij jou anders. Je bent niet zo en thousiast, maar zo is je aard, dat heb ik al gemerkt. Je bent een rustig vrouwtje, juist dat trekt me zo in je. Laat ik 'het zo zeggen; je bent een deel van mijn leven geworden. We kennen elkaar nu enige tijd. Vind je het goed, lieveling, dat we vader en moeder toe stemming vragen ons te verloven op mijn verjaardag?" - Uit de veelheid van woorden had ze al begrepen, dat hij iets dergelijks zou voorstellen. Toch moest ze het nu even verwerken. Want een verloving was een hele stap. Dat betekende, dat je het in zoverre al met elkaar eens was, dat je als het ware een voorlopige band met elkaar aanging. Op kantoor had een collega eens gezegd: Een verloving is een half huwelijk. Dan hoor je al hele maal bij elkaar, alleen.je woont en slaapt nog niet bij elkaar. Ze 'had er toen nauwelijks bij stilgestaan. De de finitie was wat cru, gênant. Dit kwam haar weer in de gedachten. Als je ja zeg en we verloven ons volgende week vrijdag, dan is het met Gert en mij ook zover. Dan horen we al helemaal bij elkaar, op dat éne na. Gaan we plannen maken.nee.verder uitwerken voor ons komende huwelijk. Meubelen een huis.O ja, natuurlijk, een huis. Hij keek haar van terzijde aan. Ze onderkende de teleurstelling in zijn stem, toen hij vervolgde: „Je voelt er zeker niets voor, he? Ik loop zeker weer te hard van stapel. Neem het me alsje blieft dan niet kwalijk, lieveling, maar je moest, eens kunnen beseffen, hoeveel ik van je houd. Echt waar, Henneke, ik ben dol op je. Hoe kan ik je dat nu uitleggen?" Ze schoof wat dichter naar hem toe, haar hoofd tegen zijn schouders leg gend. „Ik begrijp je best, lievelmg, je hoeft het me niet uit te leggen. Ik heb heus wel gemerkt, dat je van me houdt. Stop eens ergens, dan kunnen we het rustiger bepraten". Hij liet de wagen uitlopen tot hij een geschikte plek vond om de wagen neer te zetten. Daarna draaide hij het kon- taktsleuteltje om. De motor viel stil. Ze voelde zijn arm om zich heen en hief haar gezicht omhoog, zodat hij haar kon kussen. Ditmaal kuste hij haar on stuimiger als anders en ze hoorde hem fluisteren: „Mijn Henneke, mijn lieve ling, als jij bij me bent, ben ik alleen maar gelukkig Het meisje legde haar armen om zijn hals en trok hem nog eens naar zich toe, waarna ze haar lippen op de zijne drukte. „Ik weet het, lieve jongen, ik weet het werkelijk wel. En ik houd ook van je, hoor je het goed? Jouw Henne- Ike houd ook van jou. Misschien niet zo uitbundig, maar m'n aard is nu een maal anders. Je zult me dus moeten ne men, zoals ik ben". (Wordt vervolgd) 124. Intussen zullen we toch even moe ten terugkeren naar Kid Sucker, die nog steeds onopgemerkt met zijn ge stolen bakkerskar door de vaderlandse dreven peddelde. Langzaam maar zeker naderde hij het ambassadegebouw van Dollarmemë, doch daar trad hem toen een grimmige korporaal van de MP Militaire Politie) in de weg. „Halt!" riep de MP. „Bakkers mogen hier zomaar niet naar binnen! Je kunt wel tijdbommen in die bakkerskar van je hebben!" „Punt één ik ben geen bakker", ant woordde Kid Sucker. „Ik ben de ge heime agent Kid Sudker. Punt twee, ik heb geen tijdbommen in mijn kar, maar iets veel belangrijkers. De gehele be zetting van de Barroesjaanse ambas sade. Kijk maar! Hou joe lai'k zet!" Nu was dat laatste wel een tikje overdreven, maar de MP liet zich toch een verbijsterd „Wot ze heek!!" uit de mond rollen, toen Sucker de klep van de bakfiets opende. Want in plaats van goed doorbakken wittebroden kwamen daar de pootwachter, Wladimir Kotsof en W. I. Omskomsk te voorschijn. „Kijk nou 'es!" grinnikte Kid Sucker. „Ze hebben zeker honger gekregen, die schatjes! Ze doen zich warempel tegoed aan een krentebol!" „Een fijn span voor de bokkewagen", gromde de MP. „Wat moet ik met ze?" „Goed opbergen", antwoordde Kid Sucker. „Intussen zal ik William D. Buckshooter precies gaan uitleggen wat er vandaag allemaal met me gebeurd is". „Kom dan maar mee, jongens", zei de MP. „Een lekker celletje kan er best op overschieten. Even later zaten de drie Barroesja- nen al opgesloten en ze keken eikaar zuinigjes aan. „Ik ben benieuwd wat ze met ons gaan doen, kameraden", zei W. I. Omskomsk. „Als ze hetzelfde doen wat wij altijd doen.berg je dan maar op. In een speciale etalage tonen wij u: Ook voor u is er zeker iets bij va. va. Geldig tot en met dinsdag 9 januari S('SK*a ir**v Voor kenners een waardevolle investering in stijl en techniek Geniet van de uitnemende geluidskwaliteiten en vormgeving van een B O radio. COPYRIGHT STUDIO A VAN

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 6