het statussymbool Pocke(t)- DamP0 breekt Wachten werd beloond f „SPAAR ACHTER AF" Handen en Li ppers QjwlPUROL Het is altijd weer LANGEVELD en DE ROOIJ N.V. R.K. KERKDIENSTEN weekend 20 en 21 januari 1968 Den Burg: zaterdag 19 30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur De Koog: zondag 10.00 uur Oudeschild: zaterdag 19.00 uur zondag 10.30 uur Den Hoorn: zondag 9.00 en 19.00 uur. De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag 8.30 uur Oosterend: zondag 10.00 en 19.30 uur NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 20 januari t/m 26 januari telefoon 2182, bjg.g. tel. 2069. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 21 januari op om 8 36 uur en gaat onder om 17.06 uur; 24 januari op om 8.32 uur en onder om 17 12 uur. Maan: 22 jan. L.K.; 29 jan. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild. 19 jan 11 17 en 23.22; 20 jan 11.51 en 23.54; 21 jan. 12.24 en 22 jan. 0.25 cn 12,54; 23 jan. 0.59 cn 13.33; 24 jan. 1.45 en 14.26; 25 jan. 2.56 en 15.41; 26 jan. 4.25 en 17.10; 27 jan. 5.54 en 18.33. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. HOOFDPIJN poeders KIESPIJN poeders HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend dies voor Baby's huidje BTOFVRkl AFGESLOTEN CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 24 januari worden de moe ders van Den Burg verwacht van 13.00 tot 16.00 uur. WEEKENDDIENST ARTSEN voor alle artsen van zaterdagochtend 8 uur tot maandagmorgen 8 uur Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp tel. (02222) 234 DIERENARTSEN Beide dierenartsen dienst. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13.00 uur Zr. RIETVELD, De Cocksdorp, tel. (02222) 292. GEREFORMEERDE KERK NU OOK IN RAAD VAN KERKEN In de mededeling omtrent de samen stelling van de Raad van Kerken werd verzuimd mede te delen, dat ook de heer H Oosterhof deel uit maakt van de Raad. Samen met de heer A. C. de Haan vertegenwoordigt hij de Geref. Kerk van Den Burg. Na aanvankelijk slechts als waarnemer in de Raad te hebben gezeten, neemt genoemde kerk nu volwaardig deel aan het werk van de Raad. Mensen met wensen sluiten 'n persoonlijke lening bij de NMB NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar ook zich thuis voelt! 225 vestigingen in Nederland Zoals de lezers van onze adver tenties zich zullen herinneren, werd door de fotohandcl Lange- veld de Rooij als uitverkoop stunt een filmcamera, projector en scherm aangeboden tegen de opmerkelijk lage prijs van ƒ111,11, met gepast geld te beta len. De derdejaarsleerlingen van de LTS Texel, die in schoolver band een hobbygroepje hebben gevormd en zich ook met het ma ken van films willen gaan bezig houden, namen zich voor dit koopje te bemachtigen. Op de eerste dag van de uitverkoop, gisteren, betrokken ze daarom al om half vier 's morgens de wacht in het winkelportiek. Het wa6 de bedoeling, dat twee man de wacht zouden houden, om het uur afge lost door een volgend tweetal. Timo van Heerwaarden, Cor Gmelich, Martin Backer, Karei Betsema en Peter Koopman von den het echter ,zo'n spannend avontuur, dat zij elkaar gezel schap bleven houden totdat om half negen de winkeldeur open ging. Andere gegadigden voor het koopje dienden zich omstreeks zeven uur aan, maar zij keerden teleurgesteld huiswaarts toen ze de jongens zagen zitten, die het zich aangenaam hadden gemaakt met slaapzakken en een transis torradio. Supporters, in de vorm van het onderwijzend personeel, waren er genoeg. Directeur Bouwman kwam zelfs een zak appels bezorgen. De LTS-ers wa ren de eersten en namen vol trots hun filminstallatie in ontvangst. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 21 januari 1968 HERVORMDEN GEMEENTEN Den Burg 9.45 uur ds. Froentjes De Cocksdorp 10.00 uur ds. Soesan Den Hoorn 11.00 uur ds. Froentjes De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10 00 uur ds. Waardenburg Oostcrcnd 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oudeschild 11.15 uur ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur ds. Uidam Oosterend 10 en 3 uur ds. C. van Ommen te Werkendam GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.45 uur ds. Koopmans busje Den Hoorn. Oostcrcnd 11.00 uur ds. Koopmans FEUILLETON door Gerrit Franssen 27. Om half negen was Overvest weer terug.Het valt gelukkig nogal mee", zei hij zuchtend. „Direkt levensgevaar is er niet, zei de dokter. Maar hij ziet er uit.Z'n hele gezicht in verband en een stel gekneusde of gebroken rib ben en zijn dijbeen gebroken. dat hij er nog levend van af gekomen is. je staat gewoon versteld. Hennie keek hem gespannen aan. ,,Wat is er gebeurd?" „Volgens de politie is hij gekraakt door een grote vrachtauto. Het staat wel vast, dat die vrachtwagen geen voorrang verleend heeft. En wat doe je dan in zo'n kleine wagen ertegen?" „Is mam nog bij hem?" „Ja, hij heeft een paar spuitjes gehad tegen de pijn. Die verdoven, denk ik. Want hij is nauwelijks bij kennis. Mam heeft hij herkend. Ze mag nog een poosje bij hem blijven" „Als hij maar niet dood gaat" snikte Tonia. „De dokter zei, dat het hem ontzet tend meegevallen is. We hoeven hele maal niet direkt het ergste te denken. Direkt levensgevaar was niet aanwezig, zei de dokter. Daar moeten we dan maar op vertrouwen". Ook in huize Velderenbos bracht het bericht van Jaap's ongeluk de nodige consternatie. Mevrouw was dadelijk vol medelijden, toen Hennie de jobstijding had overgebracht. „Och, die arme jon gen, wat vind ik dat verschrikkelijk. Hoe is het gekomen?" Hennie vertelde in het kort, wat ze te weten was gekomen over het onge luk en besloot; „Gelukkig is er geen direkt levensgevaar meer. Maar het kan weken duren, voor hij weer op de been zal zijn". De volgende dag werd er een grote fruitmand in het ziekenvertrek be zorgd, met een kaartje van de familie Velderenbos. Toen Hennie het hoorde, had ze moeite haar tranen terug te dringen. Wat zijn het lieve mensen, mijn aanstaande schoonouders, dacht ze. Al zette het ongeluk van Jaap Over vest er wel een domper op, toch werd op 31 december Frits Overvest in te genwoordigheid van het voltallige per soneel der Bank en temidden van zijn vrouw en kinderen, gehuldigd met zijn zilveren jubileum. Vijfentwintig jaar werkte hij nu bij de Noordwest Bank. Begonnen als kantoorbediende voor ne gentien gulden in de weekHet werd allemaal gememoreerd. Vanaf de direkteur tot de afdelingschef en de vertegenwoordiger van het overige per soneel kon men alleen maar constate ren, dat de jubilaris gedurende al die jaren een plichtsgetrouwe functionaris was geweest en een prettige collega. Iemand, die hart had voor zijn werk en een man, die altijd klaar stond om de cliënten van dienst te zijn. En zelden verzuimd en Hennie luisterde uiterlijk onbewogen naar de lofuitingen. Natuurlijk heeft hij al die jaren zijn plicht gedaan Maar. waarom moet dat pas in de herinnering gebracht worden na zoveel jaren wer ken? Het is allemaal zo overdreven, dacht ze Als pap volgende maand een ernstig kastekort heeft, zegt men wel wat anders tegen hem Misschien zetten ze hem dan wel achter slot en grendel. Het is allemaal erg betrekkelijk. De zelfde mensen, die nu welwillend naar ons zitten te lachen en vader amicale schouderklopjes geven, zouden hem on verbiddelijk met de vinger nawijzen, als hij iets ernstigs had misdaan. Men liet het niet bij prijzende woor den alleen. Namens de direktie werd de jubilaris een gouden horloge met in scriptie aangeboden. En het personeel had diep in de zak getast en kwam met een televisietoestel aandragen. Ten slotte was er van de hoofddirektie uit Amsterdam nog een envelop met in houd. Ik denk, dat pap dit laatste nog wel het meeste zal appreciëren. Want hij zal de direkteur en zijn vrouw moeten vragen en zijn naaste collega's en een delegatie van het personeel. Dat kost allemaal geld. Gelukkig, dat hij behal ve die overigens prachtige cadeaus ook geld heeft gekregen. Nu Jaap in het zie- kenhuisligt, elke keer erheen en je gaat niet met lege handen. De plaatselijke krant had de volgen de dag een uitgebreid verslag met zelfs een foto van de zilveren jubilaris erbij. Hennie en Tonia stonden naast elkaar gebogen over de krant het verslag te lezen. „Goeie, we worden ook nog ge noemd", ontdekte Tonia, die al veel verder was dan haar zus. „Kijk eens. de jubilaris met zijn vrouw, beide dochters en twee zonen één zoon ligt als gevolg van een verkeersonge val in het ziekenhuis „Dat knippen we uit en bewaren we", besliste Tonia. „Leuke herinnering aan pap's jubileum". Hennie's toekomstige ouders waren de kracht van een verkoudheid hhb bij Vader, Moeder en Kind wrm ook naar de overkant gegaan om de zilveren kassier, zoals Velderenbos het noemde, de hand te drukken. In die hand zat tevens een kistje goede siga ren, terwijl er voor de vrouw, die vijf- en twintig jaren ervoor gezorgd heeft, dat de jubilaris op tijd en gezond zijn taak kon vervullen, een grote bloeiende plant werd overhandigd. Het echtpaar bleef de hele avond ge zellig praten. „Dat kan zonder zorgen", benadrukte de fabrikant, „want aan de overkant houden Gert en Hennie de wacht. Dat is hen wel toevertrouwd". Tot grote opluchting van de hele familie ging het met Jaap de goede kant uit. De vleeswonden waren al spoedig genezen en de gebroken ribben deden iedere dag minder pijn. Alleen •het gebroken dijbeen zou hem nog wel enige tijd vasthouden in het hospitaal, waarheen men hem na een maand had overgebracht. En dat was voor de fa milie Overvest niet zo «prettig, want het ziekenhuis lag aan de rand van de stad, maar het hospitaal was zeventig kilo meter van de stad verwijderd. Reizen was tegenwoordig peperduur. Zo'n jon gen verwachtte toch minstens een paar keer in de week bezoek. Enkele malen reden Gert en Hennie naar het hospitaal. Een andere maal nam hij zijn aanstaande schoonouders, Tonia en de tweelingen mee, daarbij gebruik makende van de grote wagen. Maar je kon niet altijd rekenen op een auto, dus werd de reis ook wel eens per bus en trein gemaakt. Hennie begreep allang, dat de inhoud van de „enveloppe met inhoud" pap tegengevallen was. Hoeveel er in geze ten had, was de kinderen nooit bekend geworden. Daar hebben we ook niets mee te maken, vond ze. Doch de vele felicitatiebezoeken hadden het nodige gekost. En daarbij de reizen naar Jaap. Leuk, die teeveee, maar voor een tele visie moet je ook een antenne hebben, maar die was er niet bij. Zodat ook die bekostigd moest worden. De verzekering had inmiddels de schade uitbetaald. Zeshonderdenvijftig gulden had Jaap Overvest indertijd voor zijn Eendje betaald. Vijfhonderd kreeg hij van de verzekering en een mede-patiënt, die in het verzekerings vak zat, betoogde, dat Jaap zijn handen mocht dichtknijpen met dit bedrag. Er waren maatschappijen, die in zulke ge tallen hooguit de helft van de aan koopsom uitkeerden, als het een ge bruikte wagen betrof. Pas in april werd Jaap uit het hospi taal ontslagen. Hij kreeg veertien dagen verlof om thuis door te brengen. Daar na was hij in zoverre hersteld, dat hij in de kazerne lichte dienst kon verrich ten. In de kazerne werd hij met luid gejuich door zijn kameraden ontvan gen. Ze hadden zelfs een geïmprovi seerde versiering aangebracht. Het trof de jongen, dat men zo openlijk de blijd schap over zijn terugkeer demon streerde. (Wordt vervolgd) Onze collectie is zeer groot. TEXELAA RTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér ƒ0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Ook wij verzorgen ver anderingen, modernise ren enz. aan Uw be staande kleding. Uw kleermaker Carel Schmidt Boomkampstraat 8, Alk maar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen. Wagemakerstraat 28, Den Burg, tel. (02220) 2470 Te koop prima Doré. M. Huisman, De Veen, tel. 2203 Voor uitrijden gier en drijfmest. Roerder voor goed mengen i.d. kelder beschikbaar. Prima ver deling over het land. Door gewichtsverdeling op de tractor geen slip. Kampstra, tel. (02223) 295 Judo onder leiding van Bais. Zaterdagsmorgens in het gymlokaal te Oos- terend U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild 7 cent per liter voordeel. 7 dagen per week geo pend Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Ook praktische lessen op Texel. Donateur van UDI.? Te k. kinder- en wan delwagen. Beatrixlaan 82 Te k. kippenhok 4x6 m. W. G. Kuip, Spang 1 stel houten Noren ƒ10,-, 1 stel Noren met schoen m. 44 35,-, 1 mo toroveral gr. m 25,-, 1 pick-up m. 50 platen (or) 35,-, 1 Sap centrifuge ƒ50,-. Wittekruislaan 1 Voer- en consumptie wortelen te k. en partijtje strandhout. L. Duyzer, Klif 9a, Den Hoorn Te k. aangeb. kolen- confector, 2 j. oud, merk Bronco Pasja. W. v. Beie- renstr. 9, Den Burg Te k. aangeb. zw. ko lenhaard „Brandaris" i.g. 6t. A. Eelman, Schilder end 31, Den Burg Te k. kinder- en wan delwagen effen donker blauw, goed onderhouden Tel. 2250 Op maandag 22 januari 1968 zijn papa en mama Dirk J. Barhorst Dina Barhorst-Smit I2V2 jaar getrouwd. Hun liefhebbende kinderen Lia en Joke Wij hebben ook telefoon (02200) 20486 Nuyenstraat 10, Hoef- plan 3, Alkmaar. Met grote blijdschap en dankbaarheid aan God, geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Cornells Edwin (Edwin) Y. Timmer-Betsema J. Timmer Astrid en Annet De Waal, Texel, 15 januari 1968, Hogereind 24. reinoud koolhaas en janny geertsema delen u met genoegen mede, dat zij vrijdag 2 februari 1968 te delft in het huwelijk zullen tre den. voltrekking op het stad huis om 15.30 uur; inze gening om 16.00 uur in de evangelisch lutherse kerk, noordeinde 4a. gelegenheid tot geluk wensen van 17 tot 18 uur in de koffiekamer van de kerk. toekomstig adres: mols- laan 10, delft. pieter schipper hannie krugers trouwen op 26 januari 1968 om 14.30 uur in het stadhuis te den burg. kerkelijke bevestiging om 15.15 uur in de doopsgezinde kerk te den burg door ds. w roggeveen, hervormd studenten-predikant te eindhoven. receptie in 't zaaltje naast de kerk van 16.15 tot 18.00 uur. eindhoven, humboldtplein 13, den burg - texel, beatrixlaan 100. toekomstig adres: oude boteringestraat 54a. groningen. Herman Johannes Ncijcns en Maria Suzanna Plasschaert geven u, mede namens hun ouders, kennis van hun huwelijk. De kerke lijke inzegening zal plaats hebben op zater dag 3 februari a.s. in de kapel van het Ignatius- college, mgang Hobbema- kade 51 om 14.00 uur. Amsterdam, januari 1968 Leliegracht 54, Churchill-laan 262. Receptie in Hotel Casa 400, James Wattstraat 75, van 16.30 - 18.00 uur. Toekomstig gracht 54. adres: Lelie- J. C. v.d. Hoek T. v.d. Hoejk-ïBarhorst danken familie, buren, vrienden en kennissen, die 31 december tot een mooie en onvergetelijke dag voor ons hebben ge maakt. Voor de vele blijken van belangstelling, on dervonden bij ons huwe lijk, zeggen wij U, ook namens onze wederzijdse ouders, hartelijk dank. W. Vendel F. Vendel-de Coninck Voor de vele blijken 'an belangstelling bij ons huwelijk ondervon den, zeggen wij U, mede namens onze wederzijdse ouders, .hartelijk dank. Hans Geus Loes Geus-Boeijen Hiermede geven wij U kennis, dat plotse ling is overleden, onze lieve broer, oom en oud-oom Harm de Vries, in de ouderdom van 89 jaar. Namens de familie: Texel: Al'o. de Vries IJmuiden; •H. de Vries Eierland E 97, 17 januari 1968. De rouwdienst zal worden gehouden op zaterdag 20 januari a.s. n.m. 1.30 uur in de vergaderzaal der Doopsgezinde kerk te Den Burg, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algeme ne Begraafplaats te De Cocksdorp. Gelegenheid tot con doleren vrijdag 19 januari n.m. van 4.00 tot 5.00 uur in de ver gaderzaal der Doops gezinde kerk te Den Burg. 11 januari is van ons heengegaan onze klei ne lieve Thca Fam. Tli. v.d. Vis Oosterend, Middenstraat 4, januari 1968 De 11e januari is overleden ons aller lieveling Thea, in de leeftijd van 10 maanden. Fam. P. v.d. Vis Fam. P. Eelman Oosterend, Bargen. Heden overleed tot onze droefheid geheel onverwachts onze lie ve Oom Harm tic Vries, in de leeftijd van 89 jaar. Eierland, 17 jan. 1968. Namens de neven en nichten, Fam. Bruin Fam. Oele In dankbaarheid voor zijn liefde en zorgen herdenken wij onze lieve man, vader en opa Johannes Anthonius Barhorst echtgenoot van C. M. Janson die heden op 63-jarige leeftijd, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken is overleden. Den Burg C. M. Barhorst-Janson H. Zijm-Harhorst W. Zijm N. Kuiper-Barhorst N. Kuiper G. Zijm-Barhorst P. Zijm Haarlem C. Barhorst A. Barhorst-van 't Hof Den Burg G. Barhorst en Lida A. Rijk-Barhorst W. N. J. Rijk R. Barhorst Texel, 18 januari 1968, Den Burg, Beatrixlaan 40. De Plechtige Uitvaartdienst zal plaats hebben maandagmiddag 22 januari om 2 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof te Den Burg. Met droefheid geven wij u kennis dat na een geduldig gedragen lijden, gesterkt door het H. Sacrament der Zieken, onze lieve opa Johannes Anthonius Barhorst echtgenoot van C. M. Barhorst-Janson is overleden. Zijn dankbare kleinkinderen Texel, 18 januari 1968.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2