Het goede peil bleef gehandhaafd 54: Jan Agter gesloten theorie-avond Algemene vergadering Bedrijfsvereniging MONUMENTEN STOEL'S STEENHOUWERIJ Prima BABY WEEGSCHALEN 90 Toen op vrijdagochtend de eerste bezoekers van de algemene vergadering van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting hotel „De Lindeboom-Texel" binnen gingen, hoorden we van diverse kanten de opmerking: „Het weer is te mooi. Het kon dit keer wel eens tegenvallen". En eerlijk gezegd waren ook wij er niet gerust op. Het weer was goed en de grond vrij droog en we kunnen het begrijpen als men deze kans benut om tot nu toe uitgestelde werkzaamheden op het bedrijf uit te voeren. Maar het is meegevallen. Toen voorzitter A. Dros Bzn. om plm. 10.15 uur de vergadering opende was het aantal bezoekers uitgegroeid tot plm. tachtig en in de loop van de voormid dag liep dit op tot negentig personen. In zijn openingswoord verwelkomde de .voorzitter oud-voorzitter C J. de Lugt en de heer C. Bruin, die aanwezig was namens het rijkslandbouwconsu- lentschap Schagen. Vervolgens werd waardering uitgesproken aan het adres van de redaktie van de Texelse Cou rant, die op zo royale wijze zijn kolom men ter beschikking stelt voor de arti kelen van de hoofdassistent C. van Gro ningen. De heer Dros was van oordeel, dat de landbouw nog steeds voor vele vragen staat, niet alleen op landbouw- techmsch terrein, maar ook op het ge bied van de rentabiliteit van de be drijven en meende daarom, dat het werk van de landbouwvoorlichting nog steeds zeer nodig is. Diverse verenigingszaken De notulen werden gelezen door de nieuwe secretaris, de heer KI. Eelman, ,,Noordwijk". Deze bracht ook het Jaar verslag uit. Het aantal leden is het af gelopen jaar weer iets gedaald. Voor een gedeelte wordt dit veroorzaakt door opheffing van bedrijven. Het aantal personeelsleden daalde door het ver trek van de heer J. Nieuwenhuis tot twee. Wat de Texelse bedrijven betreft meende de secretaris te kunnen wijzen op goede bedrijfsresultaten voor de veehouderijbedrijven. Wat de akker bouwbedrijven betreft deelden de Texelse bedrijven niet in de hoge op brengsten, die elders werden gehaald, maar wel moesten ze net als hun colle ga's aan de vaste wal genoegen nemen met minder goede prijzen van een aan tal produkten. Het financieel verslag werd toege licht door de heer C. van Groningen. De financiële positie van de Vereniging is goed, wat mede te danken is aan het feit, dat tot nu toe gebruik kan worden gemaakt van kantoorruimte van de Ruilverkaveling. De belangrijkste uit gaven bestaan uit de contributie afdracht aan de Federatie van Vereni gingen voor Bedrijfsvoorlichting, het abonnement voor alle leden op de Voor- lichtingsbrief en de kosten voor het Jaarverslag. De rekening was nagezien door de heren Jn. Witte Yzn. en C. P. Kuip. Bij monde van de eerste werd geadvi seerd tot goedkeuring. Het bestuurvoorstel om de minimum contributie op ƒ10, te brengen, werd zonder enig bezwaar aangenomen. Deze minimumcontributie geldt tot een op pervlakte van 14 ha. Voor grotere be drijven bedraagt de contributie 0,75 per ha. Deze contributieverhoging was nodig, omdat de vaste kosten per lid hoger zijn dan de tot nu toe geldende minimum-contributie van ƒ5,De verhoging gaat in op 1 januari 1968. Overzicht schapenproeven Assistent H Sturkenboom gaf een overzicht van de proeven op het gebied van de schapenhouderij, speciaal wat betreft de huisvesting in de winter maanden en de wintervoeding. Uit de proeven is gebleken, dat bij verstrek king van goed hooi en voordroogkuil- gras van prima kwaliteit, de kracht- voergift minimaal kan zijn. In bepaalde gevallen konden de kosten voor kracht voer tot een bedrag van 6,per schaap worden teruggebracht. De jaar lijkse kosten voor het maken ivan een eenvoudige verblijfplaats in de winter maanden werden gesteld op ƒ10,per schaap. Is een dergelijke winterstal niet aanwezig en wil men er ook niet toe overgaan om deze te maken, dan is het gewenst de schapen op één of enkele hogere percelen bij de boerderij te brengen. Het is nl. van belang om een flink aantal percelen grasland in de laatste wintermaanden rust te geven. Dit met het oog op de voederwinning en het vroeg beschikbaar hebben van weiden voor de schapen met lammeren en de melkkoeien. Uit tijdwaarnemin gen op een aantal bedrijven was geble ken, dat het onderbrengen van schapen in een winterstal niet tot tijdbesparing leidde. Het tegendeel was het geval. Dit wordt vooral veroorzaakt door de tijd, die nodig is voor het inbrengen van stro en het verwijderen van de mest. Van onderdelen naar het geheel De heer C. van Groningen wees er in zijn overzicht in de eerste plaats op, dat veel problemen, die aan de orde waren toen hij 28 jaar geleden in dienst kwam bij de landbouwvoorlichting nog steeds aktueel zijn. Wel is de aandacht meer van onderdelen van het bedrijf overge gaan naar het gehele bedrijf, waardoor er meer gesproken wordt over zaken als het meest gewenste bouwplan voor de akkerbouwbedrijven en de verhou ding rundvee - jongvee - schapen op de veehouderijbedrijven. Het werk is daar door verantwoordelijker geworden. Er werd op gewezen, dat thans ook al gedacht wordt aan adviezen ten aan zien van het bouwplan en het bedrijfs plan met het oog op de mogelijkheid voor afzet van de produkten. De heer Van Groningen was van mening, dat de bedrijfs'voorlichters op deze wijze wel op de sterk gedrukt zouden worden zorgen van de ondernemers. Die zorgen zijn er op het moment heels sterk op de akkerbouwbedrijven. Het is door de tegenvallende prijzen van suikerbieten, pootaardappelen en granen een zaak van veel wikken en wegen om het meest gewenste bouw plan samen te stellen. De heer Van Groningen wees op het grote belang van goede opbrengsten. Het blijkt telkens weer, dat de bedrij ven, die met goede opbrengsten uit de bus komen het heel lang volhouden. Naar het oordeel van de inleider wer den opbrengstverschillen van 5 ton bij suikerbieten, een paar ton pootaardap pelen, een paar honderd kilo graan en bij de melkkoeien van 500 - 600 kg. melk over het algemeen veel te gemak kelijk aanvaard. Omdat de opbrengsten zo'n grote rol spelen, was de heer Van Groningen van oordeel, dat het werk van de landbouwvoorlichting nog steeds zeer belangrijk is. Het werk in vogelvlucht Er was veel aandacht voor het be drijfseconomisch overzicht van 19 Texelse bedrijven. Er kwamen uit dit overzicht op allerlei onderdelen zeer grote verschillen naar voren tussen be drijven, die wat betreft oppervlakte en bedrijfsplan toch veel overeenkomst vertoonden. Ook hierbij kwam de waarde van goede opbrengsten duide lijk naar voren. In de komende maan den zal in de rubriek voor Landbouw en Veeteelt op de cijfers uit dit over zicht worden teruggekomen. Een stikstofproefveld op wintertarwe op het bedrijf van de Gebr. Broekman, Eierland, wees uit, dat in 1967 op deze grond de maximale opbrengst werd ge haald bij een stikstofbemesting van 120 kg. per ha. De bedoeling van deze proe ven is vooral ook om door combinatie van gevarieerde bemestingen en grond onderzoek, een basis te vinden voor een stikstofadvies. Uit de kooienproeven op grasland, die al enige jaren worden gehouden, komt als voorlopige conclusie naar vo ren, dat het beweiden van grasland tot 15 februari in 't algemeen niet nadelig zal zijn voor de vroegheid van de groei in het voorjaar. In de zomermaanden werden 32 ex cursies van het vasteland op Texel rondgeleid. Op deze wijze kregen ruim 1600 boeren en boerinnen van de over kant een indruk van de Texelse be drijven. Die indruk was over het alge meen belangrijk beter dan de verwach ting, die men ten aanzien van de Texel se bedrijven had. Er volgde op deze inleiding een druk ke bespreking. De heer H. de Lugt was van mening, dat de bedrijfsvoorlichters voor grote moeilijkheden zouden komen als zij bij hun adviezen ook rekening moesten gaan houden met de afzetmo gelijkheden. Verder vroeg de heer De Lugt naar een gedocumenteerd over zicht omtrent de mogelijkheden van de vleesproduktie ten opzichte van de melkveehouderij. De toezegging kon worden gedaan, dat zeer binnenkort een vlugschrift over dit onderwerp zal verschijnen. De bestuursverkiezing gaf als resul taat, dat in de plaats van de heer P. Koorn Tzn. als vertegenwoordiger van de Holl. Mij. van Landbouw afd Texel in het bestuur werd gekozen de heer W. J. Kikkert, „De Mient" en in de plaats van de heer Jn. Rutten kwam voor de L.T.B. afd. Eierland de heer J. T. J. Hoedjes in het bestuur. Hierna volgde de pauze, waarin erwtensoep en broodjes werden aangeboden. Het middagprogramma De heer C. van Groningen gaf een uiteenzetting van het werkplan voor 1968. Ook hierover zal in de komende maanden het een en ander aan de orde komen in de Rubriek voor Landbouw en Veeteelt. De heer Th. List, oud-landbouwer uit de Wieringermeer, hield vervolgens een zeer aandachtig beluisterde cause rie over de geschiedenis van de Wie ringermeer. Dit overzicht strekt zich uit vanaf het moment, waarop de pol der de polder nog maar net was droog gevallen tot de tegenwoordige tijd. Met medewerking van mevr. List vertoonde de heer List een buitengewoon .groot aantal dia's. De aanwezigen werden vooral getroffen door de verwoesting, die werd aangericht toen in april 1945 de dijken van de polder werden ver nield en het werk van vele jaren in één ogenblik werd verwoest. Niet minder kwam men onder de indruk van de buitengewoon snelle wederopbouw. Zeer instructief waren ook de cijfer- beelden over de kostprijzen en de winst van een groot aantal akkerbouw- produkten over een 20-tal jaren. Mede door de geestige wijze, waarop de heer List een en ander naar voren bracht, mogen we spreken van een zeer ge slaagde middag. Plm. tien minuten over vier sloot voorzitter Dros met een woord van. dank deze zeer geslaagde bijeenkomst. NIEUW BILJART IN GOLLARDS RUSTOORD OFFICIEEL INGEWIJD Het bestuur van de C. E. Gollards- 6tichting heeft voor het rustoord een nieuw biljart aangeschaft. Dat was no dig, want het oude was totaal versleten. De mannelijke bewoners van het rust huis hadden herhaaldelijk op vernieu wing van dit belangrijke recreatiearti kel aangedrongen, en dat heeft succes gehad. Vrijdagmiddag kwamen de man nen in het speciale biljartzaaltje bijeen om te zien hoe de tafel werd ingewijd. Dat inwijden gebeurde door de heren J. Dekker en W. Vendel, twee Texelse matadoren, die een partijtje lib re speel den, gevolgd door een partij drieban den. Daarna konden de Gollardsbewo- ners zelf het biljart beproeven. Ter ge legenheid van de ingebruikneming trac- teerde directeur F. Boon op een bor reltje. Hedenmiddag wordt onder leiding van de heer A. StiggeLbout een kien- middag gehouden voor de bejaarden van het Gollards Rustoord. Op 16 fe bruari volgt ter gelegenheid van de verjaardag van de directie een gezellige avond en 20 februari zal een revue worden opgevoerd door de buurtvereni ging Kogerstraat-Schoonoordsingel- Witte Kruislaan. In het kader van het ontspanningsprogramma past ook de dia-avond, die op 7 maart wordt ver zorgd door mevrouw Tiessen-Spaans. TENTOONSTELLING KINDERTEKENINGEN TROK 500 BEZOEKERS De afdeling Texel van Volksonder wijs heeft ongetwijfeld succes gehad met het organiseren van een tekenwed strijd voor de Texelse lagere scholen. Dit blijkt niet alleen uit het grote aan tal inzendingen, maar evenzeer uit de grote belangstelling van de vele be zoekers. Ongeveer 500 kijkers (kinde ren en volwassenen) hebben geruime tijd in de aula van de Thijsseschool vertoefd en ieder was vol lof over het initiatief en het resultaat. Het bestuur van Volksonderwijs is zeer ingenomen met dit positieve ver loop en heeft reeds besloten over enkele jaren weer iets dergelijks op touw te zetten. De jury, bestaande uit mevr. Baren- dregt en de heren Van Aalderen en Tielemans, heeft na zorgvuldig wikken en wegen de prijzen als volgt vastge steld: Groep 1: Individueel werk van 6- en 7-jarigen: 1. Marijke Dooren, Thijsse school, Den Burg; 2. Rita Bakker, St. Jozefschool, Den Burg; 3. Marco v.d. Vis, Thijsseschool, Den Burg. Groep 2: Individueel werk van 8-, 9- en 10-jarigen: 1. Piet Comelisse, Thijsseschool, Den Burg; 2. Marcel Broekman, Thijsseschool, Den Burg; 3. Willem Peter v.d. Vis, Thijsseschool, Den Burg; 4. Roelien Plaatman, C.V.O., Den Burg; 5. Sjaak Komen, St. Jozef school, Den Burg. Groep 3. Individueel werk van 11-jari- gen en ouderen: 1. Ria de Porto, o.l.s. Oudeschild; 2. Bouke Visser, o.l.s. Oudeschild; 3. Theo Boom, o.l.s. Oude schild. Groepswerk: 1. Zesde klas St. Jozef school Den Burg; 2. Derde klas Thijsse school Den Burg; 3. Vijfde klas St. Jozefschool Den Burg. De overige groepsinzendingen krijgen alle een aanmoedigingsprijs. VERVOLGCURSUS ORFF-SCHU LYVERK Onder auspiciën van de Culturele Raad Noordholland en in samenwerking met de Muziekschool Texel is vorig jaar een cursus Orff-Schulwerk gehou den. Daarbij is gesproken over een eventuele vervolgcursus over deze ma terie. De heer Van Wijk, die de eerste cursus op Texel gaf, is ook dit jaar weer bereidde cursus te leiden. De vervolgcursus, die geheel op zich zelf staat en los van de eerste cursus gezien kan worden, zal bij voldoende deelname worden gehouden op de za terdagen 2 en 9 april a.s., des morgens van 10-12 uur en des middags van 2 - 4 uur in de St. Jozefschool, Beatrix- laan te Den Burg, waar van het daar aanwezige Orff-instrumentarium ge bruik gemaakt zal kunnen worden. De kosten per deelnemer konden tot een minimum bedrag worden terugge bracht, daar de gemeente deze cursus in het kader van de onderwijsvernieu wing subsidieert en bedragen nu totaal ƒ5,ip.p. De cursus gaat niet door als zich minder dan 15 deelnemers aan melden. Ook geïnteresseerden buiten het onderwijs kunnen desgewenst deel nemen. Zij, die deze vervoLgcursus willen volgen dienen zich op te geven op het kantoor van de Stichting cultureel werk Texel, p.a. Raadhuis Den Burg, of telefonisch onder no. (02220) 2141, uiterlijk op 20 februari. VOORMALIGE GASFABRIEK VERKOCHT Bakkers Ijzerhandel N.V. heeft de panden Julianastraat 2 en 4 verkocht aan de fa. Jac. de Graaf Zoon te Den Burg. Het betreft de voormalige gas fabriek met twee erbij horende wonin gen. De nieuwe eigenaar is voornemens er zijn handel in haarden en kachels, koelkasten, wasmachines, in onder te brengen. Daartoe zal de benedenverdie ping aan de Julianastraat zo spoedig mogelijk tot winkel worden verbouwd. In de erachter liggende gasfabriek is reeds de werkplaats van De Graaf Zoon gevestigd. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 6 febr. 0.24-en 12.28; 7 febr. 0.53 en 13.08; 8 febr. 1.43 en 14.12; 9 febr. 2.52 en 15.33; 10 febr. 4.13 en 16.54. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. SPORT EN SPEL in bet afgelopen weekend UITSLAGEN: Adspiranten De Koog a-ZDH a 30 Pupillen Texel c-Texel b 26 Programma pupillen a.s. zaterdag: ZDH a-Texel a, 2.00 uur Oosterend a-Cocksdorp a, 2.00 uur. Texel b-Oosterend b, 2.00 uur Tex. Boys b-Texel c, 2.00 uur S.V. TEXEL De KNVB gelastte het Amateurpro gramma voor district I geheel af. Ge lukkig had Texel nog een afspraak met D.E.C. uit Amsterdam, spelend in de le kl afd. Amsterdam. Uitslagen- Texel 1-D.E.C. 1 4—1 Texel 2-D.E.C. 2 2—0 Het kwas ken nuttige oefend^g voor de Texelspelers en ook voor hun gasten. Texel 2-D.E.C. 2 leverden gelijkwaar dige ploegen, maar er was weinig stootkracht. Te veel afstoppen en slecht plaatsen, waardoor kansen ver loren gingen. Rob v.d. Kooi liet een afstandschot los, waarbij de D.-keeper verkeerd stond opgesteld. Eerst in de 2e helft, waarin Texel de meerdere werd, wist Rob v.d. Kooi opnieuw, na goed doorzetten, via de doelman, no. 2 in het net te plaatsen. Bij Texel 1-D.E.C. 1 was Texel over het algemeen iets sterker, maar ook hier werd vaak onzuiver afgegeven. De verdedigingen bleven over het alge meen de baas. Door Hans Geus en Jan v. Bennekom werd het voor de rust 20. Na de hervatting kreeg Texel een doelpunt cadeau, omdat de spil terug speelde en de keeper was uitgelopen. Texel maakte er 41 van. S.V. DE KOOG De adspiranten van De Koog ontvin gen ZDH a. Het werd een zeer leven dige strijd. Het leek ons, dat ZDH het iets te licht opnam en daardoor kregen de Koger adspiranten een licht over wicht, dat resulteerde in een doelpunt van List. Na de rust een kleine ople ving bij ZDH, maar de achterhoede van De Koog liet geen steek vallen en ZDH zette weer iets af. De Koog begon toen beter en vrijer te spelen. List bracht de stand op 20 voor De Koog en Wessels liet no. 3 voor De Koog aantekenen. Even dachten we aan bui tenspel, maar scheidsrechter Nienkem- per wees resoluut naar het midden en zo wonnen de Koger adspiranten met 3—0. TETAK ZET OVERWINNINGENREEKS VOORT Tetak 1 heeft met 100 van het Ali maarse DSS 6 gewonnen. Ook Tetak boekte een overwinning. Met 46 wei gewonnen van Duintreffers 2 u Schoorl. De wedstrijd, die de damt van Tetak zouden spelen tegen Disni uit Hoorn werd afgelast. Het programma voor zaterdag in d Thijsseschool vermeldt de volgend^] wedstrijden: Tetak 2-Spirit 5 (Zuid soharwoude) en Tetak dames tegen Ta naka uit Oudkarspel. Tetak 1 speelt ui* tegen Spirit 4. TEVOKO 1-TEVOKO 2 (D.) 3—1 Setstanden: 15-12; 13-15; 15-5; 15-1! Tevoko 1, dat alle beschikbare pui ten nodig heeft om kampioen te wor den, heeft woensdagavond haar handt vol gehad om het tweede te verslaar Hoewel Tevoko 2 lange tijd de leidin. had, wist het eerste toch op de kritiek momenten deze over te nemen. Het sa menspel wilde niet lukken bij 't eerstt de aanval liep nogal eens op niets \r en de verdediging liet ook te wense over. Bij Tevoko 2 liep alles beter; d speelsters begrepen elkaar goed daardoor kon menige goede aanva worden opgebouwd. Door het goed- spel heeft Tevoko 2 één set gewonner. maar het hadden er ook best twee kun nen zijn! Als Tevoko 1 zo blijft speler, zal het zeer moeilijk worden. Verdere uitslagen: Tevoko 2-Hydra '67 (h.) 0—! Tevoko 3-HCSC 1 (h.) 3 Tevoko a-Lyceum 1— Tevoko 5-Vijfsprong 2 (d.) 3— Tevoko 2-Tevoko 1 (d.) 1 Programma 10 februari: 2.15 uur Tevoko 2-Zeemacht 1 (h.) 3.15 uur Tevoko 3-Seahawks 1 (d.) 4.15 uur Tevoko 1-Zeemacht 1 (d.) 5.00 uur Tevoko 4-Vijfsprong 1 (d.) Maandag 12 'februari: Seahawks 2-Tevoko 4 (d.) HAV 1-Tevoko 1 (d.) Adelborsten-Tevoko 2 (h.) Rap-Tevoko 3 (h.) Donderdag 8 februari is er géén trainen. SCHIETOEFENINGEN Op donderdag 8 februari wordt ge schoten te Breezanddijk van 10.00 18.00 uur, met de 81 mm-mortier. Sec tor met een straal van 12 km. vanuit de haven van Breezanddijk; de N.-gren; is de Afsluitdijk, de Z.-grens is een lijn van 185°. Het plafond is 15.000 feet. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild 7 cent per liter voordeel. 7 dagen per week geo pend Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Sdhoon- oordsingel 17, Den Burg Ook praktische lessen op Texel. Twaalf volts accu's, vijftig gulden. Witte Pomp, Oudeschild Te k. bij inschrijving weiland, groot 1 ha. 18 are 80 ca. Wed. P. Hui- zinga, Warmoesstraat 63, Den Burg Zo spoedig mogelijk depothouders gevraagd voor Eemgas. De fles zonder statiegeld. Inlich tingen bij Aris van Bo ven, tel. (02220) 2721 Waar heb ik in decem ber m'n bruine regenjas laten hangen? C. Koorn, Kogerstraat 112 Te koop kinderwagen i.g.st. Tel. (02220) 2090 Te koop oliekachel voor niet te grote kamer. Rond model. G. Wester- laken, Schilderweg 41, Den Burg Met grote blijdschap ge ven wij u kennis van de geboorte van onze doch ter Hendrika Maria (Mary) R. I. Koorn-Neuhoff F. P. Koorn Ilse Texel, 4 februari 1968, Duinweg B 143, Den Burg Ronny en Anita hebben een zusje gekregen. Haar naam is Linda-Caroline M. A. Westdorp-Slegh D. Westdorp Texel, 3 februari 1968. De Ruyterstraat 29, Oudeschild. Hiermede geven wij u kennis dat geheel on verwachts van ons is heengegaan onze lieve man en vader Reijer Zuidewind echtgenoot van M. van der Heide in de ouderdom van 76 jaar. M. Zuidewind- van der Heide K. Beekenkamp Den Burg, Texel, 4 februari 1968, Beatrixlaan 1. De rouwdienst zal worden gehouden op woensdag 7 februari n.m. om 2.00 uur in de Ned. Herv. Jkerk waarna de begrafenis op de Ned. Herv. Be graafplaats te Den Burg. Hm* OUDORP29-AUCMAM Agenten Eierland; B. GIEZE, E 117 s| Den Hoorn: G. BAKELAAR, Kerkstraat 2| Den Burg: G. MAAT, Wilhelminalaan 59 te huur bij N. WONDER, Schilderend. Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van onze doch ter en zusje Catharina Carla T. Tuitman-Buis F. Tuitman Trudie Jaap Ans Peter Texel, 2 februari 1968, Polderweg 7, De Waal Door familie-omstandig heden is onze zaak don derdag 8 februari de ge hele dag Dameskapsalon H. C. Prins zn Parkstraat 38 telefoon (02220) 2161 RIJSCHOOL M. VAN SCHIJNDEL verzorgt iedere donder dag een in de Kristalzaal van Hotel „De Oranjeboom", Den Burg. DAT IS DIE ITHO R.AAMVENTILATOR VOOR DE KEUKEN! In 3 standen verstelbaar. Gemakkelijk schoon te ma ken. Van kunststof, dus roestvrij. 3 jaar garantie. RAAMVENTILATOREN Verkrijgbaar bij: Den Burg, telef. 2114

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2