Melkvee en mestvee het statussymbool Bronchi Betten BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER TlynAandt'J LANDBOUW en 'M tweede blad TEXELSE COUKANT viiuu/io a rtiiUJiRi isuu rubriek voor Onilfp C. »art In de pas gehouden algemene verga dering van de Vereniging voor Bedrijfs voorlichting kwam o.m. ook de kwestie melkvee-mest vee even aan de orde. Er zijn twee redenen om aan deze kwestie aandacht te geven. In de eerste plaats is er het feit, dat een aantal bedrijven wel van de gebon denheid van de melkveehouderij af wil. Vooral als er naast melkveehouderij an dere bedrijfstakken zijn, is dit wel te begrijpen. Als tweede willen we noemen het feit, dat de rentabiliteit van de melk veehouderij op dit moment alleszins redelijk is, maar dat er ernstig rekening moet werden gehouden met het feit, dat het verschil tussen opbrengstprijs en kostprijs in de toekomst kleiner zal worden. In de Tweede Kamer is kort geleden het geluid weer gehoord, dat cr aanleiding is om de melkstroom iets af te remmen ten gunste van de vlces- preduktie. Niet aantrekkelijk In de juist genoemde vergadering heb ik opgemerkt, dat deze wijziging op het moment financieel zeker niet aantrekkelijk is. Zoals de zaken de laatste jaren liggen, is er met de melke- rij beslist meer te verdienen dan met de vleesproduktie. Vooral als we uit gaan van de bedrijfsgrootte, zoals die gemiddeld op Texel is. De baten van de mesterij per ha. grasland zijn te laag om bij een bedrijfsgrootte van rond 15 ha. grasland een redelijk inkomen te halen. Bovendien is er oo>k dit. Als we spre ken over uitbreiding van het aantal melkkoeien wordt altijd het bezwaar genoemd van de stalruimte. Die is in 't algemeen niet berekend op het houden van een groter aantal melkkoeien. En bouwen is duur! Dit bezwaar geldt bij leen omzwaai van melkveehouderij naar mesterij nog meer. We moeten er nl. op rekenen, dat om tot een zelfde inkomen te komen het aantal stuks vee bij de vleesproduktie zeker drie of vier keer zo groot moet zijn als bij melkvee houderij. En nu liggen de eisen voor een stal, waarin mestvee wordt gehou den mogelijk iets lager, maar het staat toch wel vast, dat de huisvesting van drieof vier stuks mestvee meer kost dan van 1 melkkoe met aanhang van jongvee. Een reactie Naar aanleiding van de discussie op de algemene vergadering kregen we een Texelse veehouder bij ons, die over de veemesterij niet zo ontevreden was Hij vertelde hij, dat hij al een aantal jaren uitsluitend mestvee en een klein aantal schapen houdt. Niet ieder jaar was even goed, maar in het jaar 1966 had hij van een oppervlakte van 19 ha. grasland een afzet van ƒ44.000,ge had. Na aftrek van voerkosten (aange kocht voer en eigen graan) bleef een bedrag van ƒ38.000,over. We heb ben hier dus het saldo van de opbrengst min de voerkosten. Per bunder gere kend kwam het hier dus op ƒ2000, per ha. Kan dit nu niet uit? Op het eerste gehoor lijkt dit zeker niet ongunstig. En ik stel me voor, dat er heel wat veehouders zijn, die reage ren met: ,,Dat is toch een mooi bedrag per ha". We moeten dit echter bekijken ten opzichte van de opbrengsten, die wor den verkregen bij de melkveehouderij. Wat is in dat geval het saldo van de bruto-opbrengst min de voerkosten? We nemen daarvoor de gegevens, die voorkomen op het stencil, dat toegezon den werd aan de leden van de Bedrijfs vereniging, waarop de uitkomsten van 19 Texelse bedrijven zijn vermeld. Neem ik één van de beste bedrijven, dan blijkt, dat per ha. grasland het sal do opbrengst min voerkosten bij plm. 1 melkkoe en 5 schapen per ha. plm. 2800,te zijn. Dat ligt dus plm. ƒ800,hoger. Er zijn nog enkele be drijven, die in de buurt van 2.500, per ha. liggen. Er zijn echter ook bedrijven, waar met een combinatie van melkkoeien en schapen het saldo per ha. grasland nog nog aan ƒ1000,per ha. komt. Bekij ken we deze 19 bedrijven, dan moeten we concluderen, dat de vleesproduktie bij uitkomsten, zoals die hiervoor wer den genoemd, zeker niet ongunstig zijn. De betreffende veehouder wilde ech ter wel verklaren, dat 1966 voor hem een buitengewoon gunstig jaar was. Er is alle reden voor om de kwestie melkvee^mestvee in de toekomst nog eens nauwkeuriger te onderzoeken.. Br'e.tn bult.» »«f .M.cwrMjU-ld do rod.kil. GOEDE VOORLICHTING? Het is ons opgevallen, dat in de ru briek landbouw en veeteelt steeds maar weer wordt geadviseerd om de rundveestapel uit te breiden met meer melkvee. Het zal de voorlichting toch zeker wel bekend zijn, dat in de E.E.G. een belangrijk overschot aan zuivel- produkten is, dat men niet kwijt kan. Zou het niet beter zijn, dat de vee houders zich meer toeleggen op de teelt van slachtilammeren? Men moet dan in februari al jonge lammeren hebben. Men moet natuurlijk wel wat investe ren, omdat het produkt in schuren moet worden gehouden. Maar dat komt er met de jaren wel uit. Men kan ook omschakelen op de weiderij van het rundvee, wat de laatste jaren zeer ren dabel is. In een vorig verslag heeft u het ge had over Amerika, hoe men daar de bedrijven exploiteert. U schreef: eer men dat hier op de bedrijven zal toe passen, u wel geen voorlichter meer zou zijn. U wilt Amerika toch zeker niet met Nederland vergelijken? Ame rika heeft op landbouwgebied onbe perkte mogelijkheden. Wij in Nederland hebben op landbouwgebied zeer be perkte mogelijkheden. Deze beperking wordt nog groter, daar Duitse boeren hier honderden ha. grond kopen, om er Duitse bedrijven op de stichten. Alleen wanneer men in de bedrijven Coöpera tief gaat werken, is er nog wel een mogelijkheid om het hoofd boven water te houden. Alleen heel grote, kapitaal krachtige bedrijven kunnen in de toe komst nog zelfstandig staande blijven. Dat men door Coöperatief te zijn, zijn zelfstandigheid verliest, is een fabel. S. Keijser Rzn., Den Burg BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle donpen, zowel over dag als 's nachts. SCHIETPROEVEN MET GESCHUT ZUIDOOST VAN VLIELAND Ligging batterij 53°15,r N-4°56,7' O. (beoosten kp. no. 40). Er zal worden geschoten in de week van 12 t/m 16 februan 1968. De onveilige sector wordt begrensd door de richtingen 065° en 120° gerekend vanuit de batterij, over een afstand tot 15.000 m. (Ned. krtn. 1454, 1456). HOOFDPIJN POEDERS KIESPIJN POEDERS HOEST poeders werken GRIEP poeders verrassend Donderdag 15 februari: „VROUW VAN ZAND" IN HET CITY-THEATER Donderdagavond 15 februari wordt in het City-theater in het kader van de Kunstkringserie 1968 een film vertoond genaamd „Soena no onna" (Vrouw van Zand). Deze uit 1963 stammende Japanse speelfilm van de regisseur Hiroshi Teshihagara komt in het kort op het navolgende neer: Een man wordt gedwongen tot leven en werk in een diepe zandkuil, waar een jonge weduwe woont, wier enige taak bestaat uit zandruimen ten bate van de gemeenschap. Alle ontsnap pingspogingen van de man mislukken en wanneer hij dan eindelijk na maanden toch de kans krijgt, besluit hij te blijven. Teshihagara begint zijn film met het geluid van het menselijk rumoer, over dekt met het beeld van officiële mens registratie om te eindigen bij één van de slotbeelden; de heldere reflectie van een mensengezicht in water. Maar ten slotte haalt de regisseur een enkele man uit de anonimiteit, waarin hij hem terugdrukt; de film eindigt met één van de officiële verklaringen, die de man in het begin overslaat, het bewijs van vermissing. En op die tocht zien we hem geen westers-geöriënteerde loute ring doormaken, culminerend in een soort wedergeboorte, maar hij wordt van de onderwijzer met aspiraties als entomoloog een ex-onderwijzer met aspiraties als waterbouwkundige. De man heeft niets geleerd, hij is niet wijzer, niet beter, niet anders gewor den; zijn zwerftocht door de duinen het begin of zijn knielen bij de wa terput in de zandkuil het einde het is een allegorie van de werkelijk heid, die niet tot symbolen, formules en wetten is terug te brengen. Teshihagara heeft een film gecreeerd, waaraan wij westerlingen naast de zaken die het eerst en wellicht het heftigst tref fen zoals de mise en scène, de spelbe- handeling, de overrompelende erotische kracht, vooral moeten letten op de Ja panner, op de man van het detail, de man die het voor de hand liggende niet uitspreekt. Soena no onna is met geen enkele westerse film te vergelijken. Hij is dramatisch de meest vage en qua sfeer de meest suggestieve film die sinds lange tijd is vertoond. Wij moeten er naar leren kijken. Want Oost is Oost en West is West. De ontmoeting ligt in de bereidheid tot begrip, tot openheid. Leden van de Kunstkring hebben op vertoon van hun aansluitingsbewijs recht op reduktie van ƒ0,50 per per soon. Voor verdere belangstellenden geldt de normale prijs per rang. NIEUWE AANWINSTEN VAN DE OPENBARE BIBLIOTHEEK Remans J. Benzoni Di Conza, Catherina, zo be geerd, Dl. 2; J. Bernlef, De schaduw van een vlek; J. Bingham, Mijn naam is Michael Sibley; H. Böll, Het dal der dreunende hoeven; idem, Einde van een dienstreis, idem, Weg van de troep; W. Borchert, De treurige geraniums; W. Brakman, Die ene mens; L. Bubenik, De hemel begint boven Europa; M. Bula- tovic, Verhalen uit Montenegro; A. Christie, Agatha Christie vijfling; Ch. Ko—trfrowk in tab)»tyarin, asct Clift en G. Johnston, Vissers van Kalymnos; W. Collins, De maansteen; A. Coolen, De ontmoeting; I. Drewitz, De schok; J. van Erk, Groen in de kruin; M. Ferguson, Het bloed en de haaien; R. Austin Freeman, Dokter Thorndyke en de patiënt; C. B. Gilford, Het laatste woord; N. Ginzbung, De stemmen van de avond; N. W. Gogol, Dagboek van een gek; R. Gronon, De ramkomng; F. Habeck, Frangois Villon; H. Heyermans, Wat niet kon; J. P. Marie Grubbe; H. Jaeger, Opstand der verdoemden; A. van Kampen, Géén vi sum voor Eden; A. van der Lugt, De zee roept; T. Marugg, In de straten van Tepalka; V. Meri, De kuil; N von Michalewsky, Duel op Sicilië; H. de Montherlant, Chaos en nacht; P. Moyes, Misdaad in de modewereld; Th. Mün- ster, Avontuur op Sardinië', V. Nabo kov, Het oog; B. Nijenhuis, Tok tok tok, alweer geen ei; D. Pope, Luitenant Ramage; M. Revis, Knopen in het koord; L. Rosten, Kapitein Newman; W. Schnurre, Vriendschap met Adam; M. Servin, Een vreemde kerkganger; I B. Singer, De duizendkunstenaar van Lüblin; idem. De Spinoza van War schau; Aleichem Sjolem, Tewje, in bo ter en kaas; J. Steinbeck, Het onrecht van de sterkste; M. Stewart, Avontuur in Karinthië; L. Timmermans, Sabine Mardagas; M. Vallejo, Dag der vergel ding; G. Th. Verharen, Het slaghek; T. Vervoort, Moord onder astrologen; T. de Vries, Ziet, een mens; A. A. van der Werf, Terzijde; L. Wibberley, Voor vrijheid, gelijkheid en wat de ipot schaft. Romans in vreemde talen, speciaal voor het middebaar onderwijs. H. de Balzac, Le père Goriot; W. Ber- gengrün, Die drei Falken; Idem, Das Tempelchen; Ch. Brönte, Jane Eyre; A. Camus, La peste; A. Christie, Ten little niggers; Cuey-na-Gael, An Irish man's difficulties with the Dutch language; P. Daninos, Les carnets du major W. Marmaduke Thompson; A. Daudet, Contes pour les jeunes; Ch. Dickens, A Christmas carol; F. Dürren- matt, Der Richter und sein Henker; G. Duhamel, Les jumeaux de Vallangou- jard; A. Dumas, La tulipe noire; H. Fallada, Damals bei uns daheim; P. Gallico, Coronation; A. Gide, Isabelle; idem, La symphonie pastorale; W. Golding, Lord of the flies; R. Hahner, La Légenda de Roland; W. Hauff, Die Geschichte von Kalif Storch; G. Haupt- mann, Bahnwarter Thiel; E. Heming way, The old man and the sea; H. van Kleist, Michael Kohlhaas; J. M. Leprince de Beaumont, La belle et la béte; F. Mauria, Le dróle; A. Paton, Cry, the beloved country; A. de Saint- Exupéry, Le petit prince; idem, Vol de nuit; J. P. Sartre, Les jeux sont faits; I. Scholl, Die weisse Rose; G. Simenon, L'homme de la Tour Eiffel; Idem, La pipe de Maigret; J. Steinbeck, Of mice and man; Idem, The pearl; H. Troyat, La neige en deuil; Vercors, Le silence de la mer; H. G. Wells, The invisible nssssns Vrijdag 9 februari Den Burg, Zaaltje bij Doopsgez. kerk Den B ïrg. Gemeenteavond. Spreker Kap Boller man over „Het pastoraal concilie", aanvang Zaterdag 10 februari Eierland, „De Kievit", schooltoncelvoorstelling Midden-Eierland, met het stuk „In de Ver gulde Os", een klucht van Joh. Blaaser, aan vang 8 uur. Den Burg, Burg. Dc Koning-hal, Uitvoering Kon. Texels Fanfarekorps. Woensdag 14 februari Den Burg, De Lindcboom-Texel, 2 uur, Te- lcrsvcrgadering van de N.A.K. Den Burg, Bibliotheek, van 4 tot half 5 een voorleeshalfuur in de biblotheek voor dc kin deren uit dc le en 2e klassen der lagere scholen. Donderdag 15 februari Den Burg, City-Theater, Kunstkringseric 1968. Vertoning van de Japanse speelfilm „Soena no onna". Aanvang 8 uur. Toegang voor iedereen. Kunstkringleden reduktie. Abonne menten voor de Kunstkring aan de kassa te verkrijgen. Den Burg, Hotel De Graaf, Postzegelruil- bcurs, 20.00 uur. Vrijdag 16 februari Den Burg, Burg. De Koning-hal. kwartet van Harry Sevcnstem voor de scholen. Dc voorstelling van 3 uur is ook toegankelijk voor belangstellenden. Zaterdag 17 februari Den Burg, Gemaskerd bal, georganiseerd door S.V.T. Rectificatie Dc vermelde bijeenkomsten, in dc maand- agenda, op zaterdag 16 maart a.s. van de Plattelandsvrouwen afd. Dc Cocksdorp-Eier- land in hotel De Kievit, en van de Herv. Man- nenverengiing Oostcrcnd in de kerkekamer worden gehouden op dinsdag 19 maart. ---r- 132. Aangezien de conversatie tussen smidje Verholen en de onversaagde G D.-^mannen op nog al luide toon ge voerd werd, had Eelco Eelkema alles kunnen horen. Grinnikend keek hij de verslagen hoge officieren na en hij mompelde: „Nou nou, dat bennen flinke kerels, hoor! Grote mond'n trekk'n, dét kenn'n ze! Maar als het op daad'n an- komt, dan benn'n ze nerg'ns! Moe'j ze zien renn'n. Het liekt wel of de baar lijke duuv'l ze in eig'n persoon op de hiel'n zit! Afijn.... één ding is wel duudelijk. Dat hele gedoe hangt na tuurlijk saam'n met de sportcomputer van dr. Yokito. Ik zal de smid nou toch nog maar 'es voor het laatst gaan waar schuwen, dat het uut mot weez'n. Die drukte kenn'n we hier in het dorp echt niet hebb'n. Vreemde boev'n, beroeps- voetballer, buut'nlandse geheime agen- t'nalles loopt hier maar door me- kander heen alsof het hier een kermis is. Ze graav'n tunnels en zett'n telle- foontentjes op.ze vermomm'n zich als boekverkoperskortom ze doen waar ze zin in hebb'n. Noudan zal Eelco ze toch 'es eev'n laat'n zien wie hier de baas is. Met stramme tred liep de plichtsge trouwe veldwachter op de achterdeur van smidje Verholen's woning af en even later was hij binnen. En wat er toen gebeurde FEUILLETON door Gerrit Franssen 33. Bovendien had ze dan geld voor zichzelf door in de winkel te helpen. Daar stond echter tegenover, dat er een baby kon komen. Natuurlijk wilde ze later kinderen. Ze had het gemeend, toen ze verkondigde, dat ze een groot gezin wilde. Dat leek haar altijd ideaal. Kijk maar bij Bettie Nat thuis: dertien kinderen en altijd was het er leuk, ge zellig. Nimmer herrie, de kinderen voedden elkander op. In huize Nat heerste een volslagen harmonie. Zo'n gezin leek haar het hoogste ideaal voor een moeder. Mevrouw Nat was immers altijd vrolijk en opgewekt en de oudere kinderen hielpen haar bij alles. Hij trok haar hoofd dicht naar zich toe. „Ik zal altijd erg lief voor je zijn, darling en je nooit lastig vallen, als je niet wilt. Je kent me toch lang genoeg? Geloof me, dat ik m'n woord zal hou den, Heb je ooit over me te klagen ge had? Ik wil alleen maar ons geluk, dai van jou en mij samen. Zal ikzal ik het vanavond eens met vader en moe der bepraten?" Ze liet zich kussen. Opnieuw wist ze; Ik weet zeker, dat ik erg gelukkig zal zijn met Erik. Dat ben ik nu al. Er is zo weinig op tegen om niet toe te stem men. Maar ik neem geen besluit. Ten minste nu nog niet. Dit had ik hele maal niet verwacht. Ik wil het zelf kalm overwegen. En.er met Hennie over praten. Die is een stuk ouder dan ik. Haar advies is belangrijk. Ze is zelf verliefd. Ze zal me het beste kunnen begrijpen. Resoluut maakte ze zich los uit zijn omhelzing. „Ik zeg geen ja en ik zeg geen nee", besloot ze op besliste toon. „We hoeven helemaal geen haast te maken. Ik zal er rustig over nadenken. Daarom kunnen we evengoed wel met elkaar genieten van onze vakantie!" „Hoe lang moet je er over naden ken?" Ze duwde hem opnieuw weg, omdat hij haar wilde omarmen. „Geen tijds limiet. Een huwelijk is een grote stap, jongen. Denk daar ook eens serieus over ria. Dan moet je voor een vrouw zorgen en dat kun je nog niet eens. Hoe je het ook bekijkt, het is onnatuurlijk. Een man moet zelf in staat zijn op ge zonde financiële basis een gezin te stichten. Mij lijkt het verstandiger tot zolang te wachten. Dat neemt niet weg, dat ik het aan alle kanten zal bekijken. Ben je nu tevreden?" „Voorlopig", antwoordde hij lachende „En ik ben blij, dat ik zo'n serieus vrouwtje krijg. Dat is een hele gerust stelling. Wat niet wegneemt, dat ik er vanavond toch wel voorzichtig over ga praten". HOOFDSTUK 22 Onweerswolken De debacle in huize Overvest kwam hard en onverwacht. Maar in die laat ste helft van juli had nog niemand enig idee van het onheil, dat boven aller hoofd hing. Integendeel. De familie Velderenbos vertrok voor drie weken naar Italië, waarbij Hennie natuurlijk van de partij was, zodat het in het huisje aan de Larixlaan wat stiller werd, hoewel Hennie nooit een drukte maker genoemd kon worden. Het was eigenlijk voor het eerst, dat een der kinderen voor zo'n lange vakantie weg bleef. Voor die tijd was er nooit vol doende geld om gezamenlijk ergens in pension te gaan. Het heette dan, dat zoiets niet ging, zolang de tweelingen nog zo jong waren. Dus bleef het bij •enkele daguitjes, individueel of in ge zinsverband en zelfs dan waren de uit gaven niet buitensporig. Het plan van Erik Wesselo om met Tonia veertien dagen in het buitenland te gaan kamperen, stuitte aanvankelijk op grote tegenstand. Het begon met: Geen denken aannauwelijks acht tien jaarwat die jongelui tegen woordig verzinnen.... helemaal geen fatsoen meer.zoiets doe je toch niet En zo voort. Gevolgen: een boze 'Tonia, die zich opsloot in haar kamer en zelfs weigerde naar beneden te ko men om te eten. Banketbakker Wesselo moest er zich mee bemoeien Die vond, dat centen teller Overvest het veel te zwaar op nam. Zodat hij op een broeihete avond naar de Larixlaan reed en een onder houd had met vader en moeder Over vest. Of ze zo weinig vertrouwen had den in hun dochter? Een keurige meid! Wesselo vond geen woorden genoeg om •de loftrompet te steken over Ton, zoals hij haar noemde. En als de jongelui verkeerd wilden, dan waren er iedere dag en iedere avond in de vakantie dui zend en één gelegenheden en mogelijk heden. Zelf had hij maar één zoon en die zou ook wel zijn fouten hebben. Maar in dit opzicht vertrouwde hij Erik. En hij vertrouwde Ton eveneens. Kom, kom, op een zeker moment moest je je kinderen wat meer vrijheid ge ven, dat kweekte verantwoordelijk heidsgevoel. Laten ze die veertien da gen maar samen optrekken. De tent was groot met twee gescheiden slaap vertrekken. Jongelieden moest je laten genieten, zolang ze nog jong waren. Als ze eenmaal getrouwd zijn, komen de zorgen spoedig genoeg. Een poosje on bezorgd plezier mochten ze wel hebben. Ton had haar best op school gedaan, nietwaar? Ze was toch maar als num mer één geëindigd. Zoiets moest je be lonen. Hij kon natuurlijk evenmin als de familie Overvest garanties geven, wat niet wegnam, dat je op deze wijze een beroep deed op beider ridderlijk heid en wederzijdse eerbied voor el kaar. Tegen zoveel zwaar geschut kon Overvest niet op en mevrouw Overvest was tenslotte verzoend met de gedachte, dat haar dochter veertien dagen met 'n jongen in een tent ging slapen. Zelf zou ze in haar verkeringstijd zoiets nooit gedaan hebben. De tijden waren wel veranderd. Dus vertrokken Erik en Tonia op een zonnige julimorgen toch uit de stad met als voorlopige bestemming Luxemburg, uitgeleide gedaan door de beide fami lies. Waarna Wesselo Tonia's vader amicaal op de schouders klopte en zei: „Kom eens een avondje met je vrouw buurten, Overvest. Er is nog iets te be praten, wat de moeite waard is". Want hij voelde wel wat voor het plannetje van zijn zoon. Ze konden de hele bo venverdieping krijgen en als Tonia in de drukke uren een handje in de win kel hielp, zou hij er wel voor zorgen, dat het jonge gezin niets te kort kwam. Zodoende zaten Hennie en Gert aan de Golf van Napels te genieten van de zon, hun jeugd en hun liefde, terwijl Erik en Tonia ergens in Frankrijk zwierven, toen Frits Overvest op een avond niet om half zes thuiskwam. Dat kon ook moeilijk, want hij was in de loop van de middag gearresteerd en op gesloten in het politiebureau. Een on verwachte kascontrole had uitgemaakt, dat er een deficit was van ruim vier duizend gulden. Overvest was een te slechte toneelspeler om niet bij het eer ste verhoor door de mand te vallen. Hij had een paar maal enkele bedragen ^geleend" met de bedoeling ze zo spoe dig mogelijk terug te leggen, in ieder geval voor de najaarscontrole. De tus sentijdse controle bracht het kastekort binnen een uur aan het licht. Tot grote ontzetting van de meeste personeels leden zagen ze de man, die nog maar enkele maanden tevoren zijn zilveren jubileum had gevierd en aan wie alle mogelijke lof was toegezwaaid voor on kreukbaarheid, plichtsbesef en nog een tiental andere deugden, tussen twee rechercheurs het bankgebouw verlaten. Direkteur Slaterus maakte de moei lijke gang naar de Larixlaan om de vrouw van zijn boekhouder persoonlijk in te lichten over de catastrofe. Op de een of andere manier achtte hij dit te behoren tot een van zijn vele plichten. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5