het statussymbool Bronchi Keffen BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER tweede blad LANDBOUW en VEETEELT Dingen, die de aandacht vragen FEUILLETON door Gerrit Franssen TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI 1968 rubriek voor I Gauwer dan U denkt is het voorjaar er weer. Kennelijk zijn er al vee houders, de het voorjaar nu al in het hoofd hebben. We denken in dit verband aan die veehouder, die op 13 februari al enkele percelen gras land tot groei meende te moeten aanzetten door een begin te maken met de stikstofbemesting. Het lijkt me niet onmogelijk, dat er collega's van deze veehouder zijn, die gedacht hebben: Daar zit de voorlichting wel achter. Dat is dan een misvatting, want persoonlijk geven we er de voorkeur aan om de stikstof nog even in de zak te hou den. Maar in ieder geval kunnen we van deze veehouder leren, dat een goede grasgroei zonder stikstof on mogelijk is en dat het zaak is om er als de kippen bij te zijn als het wer kelijk voorjaar gaat worden. Op zeer veel bedrijven kan men thans de kwaliteit van het kuilgras beoordelen. Hoewel een beoordeling op het gezicht en de reuk niet alles zegt, is het toch wel een zeer be langrijke waarneming. In ieder ge val kunt U nu vaststellen, dat „het verhaaltje" dat kuilgras altijd een onaangename geur heeft, niet waar is. Een goede voordroogkuil of een geslaagde maaikneuskuil hebben een geur, die niets te maken heeft met de stank, die men in veel gevallen nog als normaal beschouwt voor een graskuil. U behoeft beslist niet ver te reizen om zo'n kuil te vinden, want ze liggen over het hele eiland ver spreid. Bekijk het eens en maak dan tegelijk het vaste voornemen om in 1968 ook volgens een goede methode te gaan inkuilen. Het zou best kunnen zijn, dat U als melkveehouder wel eens wat be zorgd luistert naar de berichten over de maar steeds groeiende voorraden boter en kaas. Daar is ook wel enige reden voor. Als U maar niet gaat denken, dat U dit vraagstuk oplos sen kunt door het aantal stuks melk vee in te krimpen of het met de verzorging van de dieren niet al te nauw te nemen. Voor de individuele veehouder geldt nog altijd, dat hij het verste komt met een goede verzorging van een maximaal aantal koeien. De oplos sing van het vraagstuk van een goe de afzet is niet de taak van de indi viduele boer. Daar zijn z'n schouders veel te smal voor. - De verhouding tussen de prijs van het krachtvoer en die van de melk is op het moment buitengewoon gunstig. Het is nog maar weinig voorgekomen, dat de prijzen van melk en krachtvoer per kilogram ongeveer gelijk lagen. Dat is nu het geval. Maak er een verstandig ge bruik van! Ook al zijn we van me ning, dat in de rundveevoeding goed ruwvoer nummer één is, is er toch alles voor te zeggen om van de gunstige verhouding tussen melk en krachtvoer een goed gebruik te ma ken. - Als akkerbouwer -moet U, voordat U straks aan het zaaien gaat, nog eens goed nagaan of U met de vrucht wisseling niet vastloopt. Ieder jaar komen we gevallen tegen, waarin flinke schade optreedt door een on juiste opvolging van de gewassen. Ook al loopt U geen boete op, zoals bij het niet nakomen van de voor schriften van eenmaal in de drie jaar aardappelen, kan het zondigen tegen de wetten van de vruchtwisse ling een behoorlijke schadepost op leveren. Met een gewas haver en tarwe na een voorvrucht van gerst loopt het dikwijls minder goed af. Ook het te spoedig terugkeren met suikerbieten op een perceel, waar twee of drie jaar geleden ook bieten werden verbouwd, geeft meermalen aanleiding tot een minder goed re sultaat. Als U suikerbieten wil gaan verbou wen op een perceel, waar speciaal aan de kanten wat te veel kweek voorkomt, zou U het besluit kunnen nemen om die kanten binnenkort te spuiten met het middel TCA. De op lossing mag dan maar een derde of hoogstens de helft zijn van die in de herfst. Vorig jaar heeft men in enkele ge vallen aan ihet gehele perceel zo'n behandeling gegeven. Hoewel de re sultaten goed zijn geweest, mogen en durven we deze methode nog met te adviseren. Maar met het spuiten van een strook van 1 - IV2 meter langs de kanten, loopt U o.i. weinig risico. We vinden het erg jammer, dat de subsidieregeling voor het laten ver zorgen van een bedrijfseconomische boekhouding sterk is ingeperkt. De regeling staat nl. alleen nog maar open voor nieuwe bedrijven, d.w.z. als Uw zoon het bedrijf van U over neemt of op een andere wijze de mo gelijkheid krijgt om voor zichzelf te beginnen. Nogmaals, we vinden het jammer! Maar dit betekent beslist niet, dat onze opwekking om zo'n boekhou ding te laten verzorgen met minder aandrang wordt gedaan. We zijn van mening, dat een uitgave van een paar honderd gulden per jaar volle dig verantwoord is, wanneer U daarvoor een schat van gegeven krijgt van Uw bedrijf en via het Standaardoverzicht ook van andere bedrijven. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder NIEUWE VORM VAN INSEKTENBESTRIJDING De bestrijding van insekten is voor de mens een ernstige noodzakelijkheid geworden om ziekten te bestrijden en zijn voedsel te verkrijgen. Het staat wel vast, dat we het met de tot nu toe gebruikte chemische be strijdingsmiddelen niet redden tegen de insekten. In veel gevallen worden de dieren resistent tegen de vergiften, ter wijl de mens anderzijds een goede kans loopt zijn eigen leefmilieu te vergifti gen. Reeds vele jaren is de wetenschap bezig te zoeken naar andere methoden om de insekten te bestrijden. Nu zijn er natuurlijk diverse wegen die tot een doel leiden en zo blijkt er een te zijn die bijzonder interessante perspectieven biedt. Het gaat hier om de bestrijding van insekten met hun eigen hormonen. Een insekt maakt in zijn leven drie 6tadia door, het larvestadium, het .pop stadium en die van volwassen insekt. De overgangen van het ene stadium in het andere blijkt beïnvloed te worden door bepaalde hormonen. Krijgt een larve bijvoorbeeld een bepaald hor moon toegevoegd, dan versnelt het pop- 37. Met dit al ging de fraudezaak Over- vest in het stadje uit als een nacht kaars. Geraldien had het gerucht ver spreid, dat kassier Overvest zo geschókt was, dat hij voorlopig ziekte-verlof had en in de stad kan men dat begrijpen. Het zal je maar gebeuren, he? Dat je na zoveel jaren je best gedaan te hebben, wordt beschuldigd van iets, wat je ach teraf bekeken niet hebt gedaan. Mens, om een zenuwaanval te krijgen. Ja, ik heb wel te doen met de marr en zijn gezin, hoor. En wie zal zeggen, dat die Slaterus, die direkteur, er niet meer van weet? Leeft die man eigenlijk niet een beetje boven z'n stand? Ik heb 'm nooit bepaald sympathiek gevonden. Het zou me niets verwonderen, dat hij Nu ja, heel precies zei men het natuurlijk niet, want met zoiets moest je heel voorzichtig zijn, je woorden werden vaak zo verkeerd uitgelegd, maar iedereen begreep toch wel, waar de zegsman heen wilde en wie weet, was het nog waar ook. Binnen een week waren de rollen omgedraaid. Slaterus zal er wel meer van weten. Hij moest, in 'het nauw ge raakt, een slachtoffer hebben en dus koos hij Overvest uit. Nota bene iemand met een onaantastbare staat van dienst. Pas nog gehuldigd wegens zijn zilveren jubileum. Ja, ja, en dat mag allemaal in deze tijd. Mens, waar gaan we naar toe. De werkelijkheid, zo al niet door toe doen van Geraldien van Vliet en haar relaties tot de minste proporties terug gebracht, bleef desondanks de harde realiteit: Overvest had zich vierduizend gulden toegeëigend uit de kas. Het was uitgekomen en hij had er een etmaal voor op het politiebureau gezeten. Nu was 'hij weliswaar weer thuis, maar zonder werk. En waar kreeg een zesen veertigjarige boekhouder, die na ruim ötadium en komen de dieren uit in de winter, een periode waarin ze geen voedsel kunnen vinden en bovendien te lijden hebben van ernstige koude, waardoor ze worden vernietigd. Ook bestaat de mogelijkheid de ontwikke ling te remmen, zodat het insekt niet door het popstadium komt en dus ook is uitgeschakeld. Resistentie tegen deze hormonen is niet mogelijk, zodat de mens altijd een goed wapen tegen de insekten behoudt. INGEKOMEN PERSONEN Jacob Voorthuijzen, van Hilversum, Noodweg 37 naar De Cocksdorp, C 103; Theodora P. M. Bouwman, van Amers foort, Kon. Sophialaan 17 naar Den Hoorn, Diek 10. VERTROKKEN PERSONEN Martmus H. Alta, van De Koog K 84c naar Amersfoort, Borgesiuslaan 26. In Openbare bibliotheek MARGA MINKO SPREEKT OVER HAAR WERK Op uitnodiging van het bestuur van de bibliotheek zal de schrijfster Marga Minco op dinsdag 5 maart n.m. 2 uur in het gebouw van de bibliotheek over haar werk spreken. Omdat de plaats ruimte betrekkelijk gering is, zijn aan de besturen van de verschillende op Texel gevestigde vrouwenverenigin gen toegangsbewijzen gezonden. Het is niet uitgesloten, dat nog enkele bewij zen van toegang overblijven. Geïnte resseerden kunnen zich vanaf 28 fe bruari in de bibliotheek vervoegen. 's Avonds om 7.30 uur zal dezelfde schrijfster een avond verzorgen voor de tieners. In de eenste plaats zijn hiervoor uitgenodigd de tieners, die meegedaan hebben aan een ingestelde enquête, welke schrijver of schrijfster uitgenodigd moest worden. Verder zijn hartelijk welke alle tieners vanaf 16 jaar. Toegangsbewijzen kunnen, zo lang de voorraad strekt, in de biblio theek worden afgehaald. De voorleesmiddag voor de kinde ren van de le en 2e klas Van de lagere scholen blijkt een succes te zijn. Hier mee zal worden doorgegaan tot 1 mei Daarna wordt „gepauzeerd" tot 1 oktober, omdat ingaande 1 mei de lagere scholen op woensdagmiddag vrij zijn. Blijft de belangstelling groot, dan zal overwogen worden om twee groepen in te stellen waar ook kinde ren van 5 jaar toe behoren. Het aantal uitleningen is in 1967 met ruim 4500 gestegen tot 22.500. De stijgende lijn van het aantal uitle ningen gaat door want in januari 1968 werd het hoogste aantal uitleningen be reikt in het nu ruim 2-jarig bestaan van de bibliotheek, namelijk 2663. Tot nu toe mocht per uitlening één roman meegenomen worden. Dankzij de uitbreiding van het boekbezit mag dit ingaande 1 maart a.s. twee romans per keer worden. UIT DE TEXELSCHE COURANT VAN 60 JAAR GELEDEN Texel, 15 februari 1908. Winterdienst voorbij. De dienstregeling van den Stoom- bootdienst heeft met den datum van heden, 15 Februari, eene wijziging on dergaan, welke wijst op een aangena mer tijdperk, althans ons verlost van den winterdienst. Van af dezen datum luidt de dienstregeling; Van Texel: Voorm. 4.15; 6.40; 11.Nam. 3 uur. Van Helder: Voorm. 515; 9.30; Nam. 12.15; 4 uur. „Texels Eigen Stoombootonderne ming" wijst deze dienstregeling aan tot April aanstaande, waaruit we zouden kunnen afleiden dat het wellicht in de bedoeling kan liggen om dan reeds de dienst te 6 uur nam. van Texel en 7.30 van Helder er aan toe te voegen, het welk dan eene maand vroeger zou we zen dan vorige jaren. Zonder daarop nu nog te rekenen, verheugen we ons er alreeds over, dat de gelegenheid voor postverzending weder veel is verbeterd en de wintertijd in dit opzicht tot het verledene behoort. „Aurora" en „Trinitas" Wij herinneren bij doeze eraan, dat hedenavond, Zaterdag, in het Hotel Texel een Vocaal en Instrumentaal Concert zal worden gegeven door de Zangvereeniging „Trinitas" alhier, met speciale medewerking van Solo's, Koor en Piano, zoo althans luide de annonce. Wij hebben al geruimen tijd niets van beide vereenigingen gehoord en mogen verwachten dat ze zich den tijd van studie zeker goed ten nutte zullen heb ben gemaakt; daarop afgaande kan ze ker iets goeds worden verwacht, temeer daar nog andere krachten zich tot me dewerking bereid verklaarden. Wij wenschen de vereenigingen een goed bezoek toe, hoewel het gevaar niet is uitgesloten dat het vele wat in de ko mende dagen nog is te verwachten, daarop wel van invloed zal kunnen zijn. Oudeschild, 11 Februari De toezeg ging voor 'het inzenden van verschillen de voorwerpen naar de in de kermis- week alhier te houden huisvlijttentoon- stelling, is reeds vrij belangrijk, zoodat een aardig geheel zal kunnen worden verkregen. Behalve door eenige teeke naars van ons eiland voor hun arbeid, werd door tal van dames inzending beloofd van nuttige en fraaie hand werken. Tot de zaken, welke ter op luistering kunnen verwacht worden, behoort o.m. de zelfvervaardigde broed machine van den heer W. Slaman. Met deze machine zijn reeds uitnemende re sultaten verkregen. Te verwachten is, dat deze interessante inzending wel be langstelling zal ondervinden. De Cocksdorp, 10 Febr. Vrijdag j.l. maakten eenige heeren, waaronder de voorzitter van het Hoofdbestuur der Noord- en Zuidhollandsche Redding- maatschappij en de Inspecteur van de reddingsmiddelen, eene inspectiereis over Texel. De op het eiland gestatio neerde reddingsboten werden bezocht en naar wij vernamen, in orde bevon den. In de afgeloopen maand hebben zich alhier 57 jongelingen aangegeven tot inschrijving voor de Nationale Militie, lichting 1909. Van de ingeschrevenen is na de aangifte één overleden. Oosterend, 7 Februari Alhier wor den pogingen gedaan tot vorming van eene Christelijke Muziekvereemging. Eenige biljetten, onderteekend met „de voorlopige Commissie", die om mede werking vragen, zijn op verschillende plaatsen aangeplakt. Weldra zal eene vergadering gehouden worden. Ko^ttdrowk in tobUtvorm. 95ct EILANDCOMPETITIE KLAVERJASSEN De stand van de eilandcompetitie klaverjassen na 4 ronden is als volgt: 1. Van Lenten-Hartog 28.332 14 2. Echtpaar Vermeulen 28.153 11 3. Echtpaar Bruin 26.550 11 4. Echtpaar Spaans 26.319 7 5. D. Backer-T. Dekker 26.241 7 6. C C. Barhorst-A. de Ruyter 26.098 11 7. mevr. Hemelrijk-K. Vlas 26.004 13 8. T. Eelman-J. Meedendorp 25.371 8 9. P. Bekker-D. Westdorp 25.340 8 10. B. Visser-F. v.d. Meer 25.143 13 11. A. Witte-Veldman 24.887 7 12. dames Dogger-Keijzer 24.808 7 13. D. en S. Hemelrijk 24.795 9 14. H. Bekker-M. Bos 24.658 7 15. W. v.d. Berg-Ch. v.d. Slikke 24.651 7 16. D. Kalverboer-J. v Sikkeleras 24.550 10 17. R. de Jong-mevr. de Jong 24.513 5 18. P. Eelman-J. Klaasen Bos 24.508 6 19. C. v. Etten-M. v. Heerwaarden 24.032 5 20. D. en C. v.d. Werf 24.021 9 21. H. Witte-mevr. Stammes 23.800 4 22. L. Bakker-J. Molenaar 23.683 7 23. Echtpaar Meijer 23.630 3 24. C. Bonnc-mevr. Knol 22.929 4 25. mej. T. Bagge-A. J. Huisman 22.336 4 26. dames Krijnen-de Vries 22.250 7 27. dames Eelman-Klaasen Bos 22.016 4 28. K. de Jong-J. v. Dorp 21.793 6 29. M. Knol-mevr. Bonne 21.785 3 30. J. J. Moens-J. Blom 26.218 1 Stand ploegen: De Graaf 1 107.299 43 Oudeschild 1 103.294 37 Oudeschild 2 99.494 26 Oudeschild 3 98.175 38 De Koog 1 96.345 26 De Koog 2 91.519 19 Eierland 89.324 16 vijfentwintig jaar dienst op staande voet, dus oneervol, was ontslagen, zo gauw werk? Dat zou werkelijk nog een heel probleem zijn om op te lossen. Jaap had, toen de volgende morgen de krant in de kazerne kwam en er een •summier berichtje over de bankfraude in stond, tweemaal vierentwintig uur buitengewoon verlof gekregen. Maar eigenlijk 'hij hij thuis niet veel te doen, omdat Geraldien op dat moment zo ongeveer alles al gedaan had, wat er te doen was. Alleen 'had hij een hoger be grip voor eerlijkheid. Zijn vader was van een voetstuk gevallen. Dezelfde man, die in december nog gehuldigd was, vanwege zijn verdiensten voor de Bank, had zich vergrepen aan ander mans geld. Iets wat in geen enkel op zicht door de beugel kon. En dat ver telde 'hij dan ook zijn vader die avond onder vier ogen. Geraldien was naar de stad, waar haar bandje speelde. Ten slotte moest ze weer zingen, maar ze zou na afloop meteen weer terugkeren. „Omdat ik nog niet helemaal klaar ben", had ze er geheimzinnig lachend aan toegevoegd. Overvest schaamde zich voor ieder een, dus ook voor zijn zoon. „Je hebt er geen idee van, wat het al die jaren voor ons geweest is. Jullie wilden graag le ren en daarvoor hebben we de gelegen heid geschapen. Je moest behoorlijk in de kleren zitten, de meisjes eveneens, boeken moesten worden aangeschaft, zakgeld hadden jullie nodig.... het kostte elke maand zoveel geld, dat er nooit iets overbleef voor andere dingen: een uitje, nieuwe meubels, een jurk voor je moeder, om maar niet te spre ken van een wagentje. Ik had mijn plannen al klaar tegen de tijd, dat ik vijfentwintig jaar bij de bank zou zijn. Van oudere collega's wist ik af van de gebruikelijke envelop met inhoud van 135 Tijdens de tuchtiging, welke William D .Buckshooter zijn geheime agent liet ondergaan, schoot er van alles door de brein van W. I. Oms- komsk. Hij ordende zijn gedachten en mompelde: „Die detective is vast ver brand! Dat moet wel, want ze spreken met geen woord over de geluidsband, welke hij in zijn zak had en die ik er nog niet uitgehaald had! Als ze hem gevonden hadden, dan had collega Buckshooter er wel wat van gezegd. Geloof dat maar!" Eenmaal tot die slotsom gekomen, besloot hij, dat hij het beste een beetje de hoofddiréktie. Behalve hoeveel de inhoud bedroeg. Daarover heb ik me wellicht een te grote voorstelling ge maakt. Het viel hard tegen. Maar ik was nog niet ontmoedigd. In januari zouden we tantièmes krijgen. Voor zo ver ik wist, had de Bank een behoor lijke winst gemaakt. Maar toen het jaarverslag uitkwam, wist ik, dat we in dit opzicht ook al niet moesten rekenen op een behoorlijk extraatje. Er moest teveel worden geïnvesteerd voor nieuw bouw in Amsterdam. Dus bleef het een bescheiden douceurtje. Ik 'heb me suf gepiekerd om er wat op te vinden. Doordat jij geen wagen meer had na dat ongeluk, wilde ik er voor zorgen. Maar al te vaak hoorde ik het liedje zingen: Iedereen heeft een wagen, waarom wij niet? Tenslotte leende ik 'het uit mijn kas. Ik wist wel een ma nier om een eventueel tekort te camou fleren tijdens de halfjaarlijkse controle. Dat is niet eens zo heel moeilijk. En ik was van plan om het met kleine bedra gen terug te storten, er op rekenend, dat het volgend jaar de tantièmes voor ons hoger zouden zijn. Nooit rekening gehouden met een onverwachte tussen tijdse kascontrole, iets wat misschien eens in de tien jaar gebeurt. Daar was ik die morgen niet op berekend en zo doende ontdekte men het tekort. Jaap had zwijgend geluisterd. Lang zaam kreeg hij begrip voor zijn vader, die op de duur niet meer op kon tegen het feit, dat zijn kinderen minder had den dan hun leeftijdgenoten. Het is kon gaan meerossen. „Goed zo, William!" riep hij daarom uit. „Die stomme geheime agent van je verdient een stevig pak slaag! Een geheime agent mag zich niet zo in de kaart laten kijken! Ik help je wel! Geef hem van katoenski! En tegelijkertijd stortte ook hij zich op Kid Sucker, zodat deze nu van twee kanten slaag kreeg. De aframmeling, welke Kid Sucker ontving werd echter plotseling onder broken door de ratelende bel van de telefoon. En wéér pakte William de hoorn op. Even luisterde hijdoch mede onze schuld, wist hij nu. Door al dat gezanik van ons. Vader zei nooit veel, maar dacht er destevaker over na. Wij zijn medeverantwoordelijk voor zijn wandaad, maar hij is er nu de dupe van geworden. Tegen middernacht was Geraldien weer terug. Iedereen was al naar bed, behalve Jaap. Hij kuste het meisje har telijk en vertelde van het gesprek, dat hij met zijn vader had gehad. „Ik ver moedde al zoiets. Iemand, die een kwart eeuw onkreukbaar is, kan maar om twee oorzaken plotseling van het goede pad afwijken: vrouwen en drank, of moeilijkheden in het gezin Je vader drinkt niet en is de leeftijd voorbij, dat andere vrouwen hem nog interesseren. Dus zat de oplossing van het raadsel hier in huis. Het paste mij niet hem er over uit te horen. Dus heb ik niets gevraagd. Het is goed, dat we het nu weten. Dat verheldert alles in één klap". „Maar daardoor is pap zijn baan kwijt". Het meisje nam het luchtig op. „Dat komt ook wel in orde. Laat hem voor lopig maar rustig thuisblijven". „Jawel, dat is mooi gezegd. Maar waar moeten we dan van leven? Ik verdien niets. Alleen Hennie brengt wat in. Hoe we dat moeten oplossen. Geraldien antwoordde niet, maar greep haar tasje. Ze haalde er enkele bankbiljetten uit en legde die voor hem op tafel. „Alsjeblieft en niet gaan za niken; dat kan ik met aanhoren, want toen werd hij bleek, krijtwit. In vol slagen wanhoop zakte hij over zijn bu reau in elkaar. „Da. dat is niet w. waar. kreunde hij. „Wat is er aan de hand, waarde col lega?" vroeg Wasilew I. Omskomsk arg wanend. „De minister was nog niet klaar, toen ik straks afbelde", kreunde hij. „En nou vertelt-ie me, dat de brigges aan de vuurzee is ontsnapt. „O jochemü Daar heb je het geduvel in de bierglazen... dacht de dikke volkscommissaris, en het klamme zweet brak hem aan alle kanten uit. dat kun je wel. Over een poosje is alles toch van ons samen". Hij keek als gebiologeerd naar het geld. „Meid, dat gaat niet. We zitten toch al in de schuld. Ben je die vier duizend gulden vergeten7 Vandaag of morgen horen we wel, wie ons dat heeft voorgeschoten. En dan moeten we gaan terugbetalen, met rente". Ze trok aan haar sigaret en lachte fijntje. „Wie heeft jou gezegd, dat het terugbetaald moet worden?" De jongen keek haar enige tijd aan, knipperde met zijn ogen. „Wil jij zeg gen. 'bedoel je dat. Wacht eens, schat van een vrouw, dat geld heb jij naar de Bank gebracht!" Ze knikte, nog steeds lachend. „Niet precies. Ik heb een rekening op de Bank en ik heb het er af laten halen. Ik schenk het jou, Jaap. Als mijn toe komstige echtgenoot. En ik wil er na vanavond geen woord meer over horen, goed verstaan, boy?" Nogmaals keek hij haar enige tijd aan. „Ik begrijp je niet", reageerde hij verward. „Deed je dat allemaal voor mij?" „Voor ons", verbeterde ze. „Als ik met vierduizend gulden de reputatie van je vader voor het oog van de we reld kan bijpleisteren, dan is dat dit bedrag ruimschoots waard. Daar heb ben we allemaal belang bij: je ouders, jullie, en niet te vergeten ikzelf. Enfin, ik wil niet, dat hierover nog gepraat wordt. Is dat duidelijk?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5