Gemeenschapscentrum Oosterend wordt eerste nieuw gebouwde dorpshuis op Texel vloerbedekking 2,79 Gollardsbejaarden genoten van leuke revue Buurtvereniging voor het voetlicht prima gebruikte AUTO'S Starks woninginrichting .10 Bejaarden zelf onderwerp liedjes Schildersbedrijf BEN KAMP Autobedrijf TOL Melkbussenwagentjes 7^ F3 C~l F> 1 ONTWIKKELEN EN AFDRUKKEN Kwaliteit.... Weer een geweldige diepvrieskip aanbieding 1050 gr. voor Panklaar.... Lekker Vers...X/ Voordelig... verrukkelijke Jaffa's grape fruit 1,10 1,25 2,50 1,25 en altijd Interessant... 1,10 0,99 1,15 derde blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 FEBRUARI 1968 OOSTEREND De firma Drijver heeft zich voorge nomen het Oosterender dorpshuis, waarvoor de laatste goedkeuring deze week is afgekomen, in recordtijd te bouwen. In ieder geval zal het gebouw, dat officieel „gemeenschapscentrum Oosterend" heet (maar misschien wordt nog een beter in het gehoor liggende naam be dacht) gereed zijn voor de feesten van de komende zomer. Het dorpshuis zal op Texel het eerste zijn dat als zodanig geheel nieuw wordt gebouwd, want alle tot dusver gestichte dorpshuizen zijn verbouwde scholen. Dat maakt het uiteraard mogelijk een gebouw met een hypermodern aanzicht te maken en wie de op de voor pagina afgedrukte exterieurschcts bekijkt, ziet dat de gemeentearchitect van die mogelijkheid gebruik heeft gemaakt. De gevels van het strakke, bijna 27 meter lange gebouw zullen worden uitgevoerd in lichtrode en gele of witte steen; de daklijsten van tropisch hout. Aan vankelijk had men het oog op een langwerpig gebouw, maar door een wijziging in de grondsituatie werd een meer compact geheel mogelijk met allerlei praktische voordelen. De belangrijkste ruimte (5) is de 18 meter lange en 10 meter brede gymnastiekzaal, tevens toneelzaal. Ein delijk zullen de leerlingen van de beide Oosterender scholen in de gelegenheid zijn lessen lichamelijke op voeding in hun rooster op te nemen. Ook de plaatselijke gymnastiekvereniging zal er bijzonder blij mee zijn, want deze moet zich nu nog bëhelpen met een oude en totaal ongeschikte ruimte. (De oude school). De vereni ging beschikt reeds over diverse toestellen en deze zullen een plaatsje krijgen in de 4 x 9 meter grote toestel berging (4), die in open verbinding met de zaal staat en ook van buiten af be reikbaar is. Het bestuur van de stich ting Gemeenschapscentrum Oosterend, venvacht dat ook veel gebruik zal wor den gemaakt van de vergaderruimte (2) van 5 x 10 meter, die geschikt is voor alle mogelijke bijeenkomsten van een niet al te groot aantal mensen. L oü 4 li Q Stimulans Het kan niet anders of van het nieu we dorpshuis zal een stimulans voor net verenigingsleven uitgaan. Mogelijk zal de bouw aanleiding zijn tot oprich ting van een toneelclub. De grote zaal is voorzien van een toneel (6) van 5 x 10 meter. Onder dit toneel is de hobby ruimte geprojecteerd, alsmede de stook ruimte voor de cjv. Gebrek aan accom modatie staat nu ook de oprichting van ?en volleybalclub niet langer in de weg. Centraal in het gebouw, tussen de twee palen, komt de keuken (3). Verder zijn r toiletten (11 heren en 12 dames) de WELSTANDSCOMMISSIE KEURDE IN 1966 127 TEXELSE BOUWPLANNEN Bij de Commissie Den Helder en exel van de Stichting Noordhollandse elstandscommissie werden in 1966 oor wat betreft Texel 127 bouwplan- en ingediend. Deze waren als volgt nderverdeeld: openbare en bijzondere [ebouwen 6, woon- en winkelhuizen 39, [ebouwen voor handel en nijverheid 14, >oerderijen 15, schuren, verbouwingen .d. 53. Het aantal ingediende bouwplannen >edroeg in 1965 180 1964 167 1963 120. De samenstelling van de commissie (n 1966 was de volgende: P. S. van der /■aart, Den Helder, voorzitter, P. H. van Ihijn, gedelegeerde der commissie, se- retaris, M. Bosma, technisch hoofd ambtenaar Texel, H. Sieders, hoofd >ouw- en woningtoezicht van Den Hei ier, en J. Veldstra, oud-directeur ge- neentewerken van Texel. garderobe voor dames (7) en voor heren (8). De wasruimten voor dames (9); en voor heren (10) dienen bij toneelvoor stellingen als kleedkamer. In elke was ruimte zijn twee douches en een voeten- wasbak met kranen gepland. De hall (1) is 4 x 8 meter. De hoofdingang zal men via een portiek bereiken. Momenteel wordt de mogelijkheid be studeerd om de vergaderruimte (2) te vens tot bibliotheek te maken. De boe ken zouden in een soort weg te draaien rekken moeten worden gestapeld. Mo gelijk kan het een Oosterender filiaal worden van de Openbare bibliotheek leeszaal te Den Burg. Bestrijding materiële exploitatiekosten TEXEL GEEFT VEEL UIT VOOR LAGER ONDERWIJS Voor de leerlingen van het gewoon lager onderwijs stelde voor 1963 81% van de gemeenten een bedrag van min der dan ƒ70,per leerling beschikbaar ter bestrijding van de materiële exploi tatiekosten. Texel stelde in dat jaar 69,09 per leerling beschikbaar. In 1967 stelt nog slechts 2% van de gemeenten minder dan ƒ70,per leer ling beschikbaar. Texel behoort dan tot die 97°/o van de gemeenten, die minder dan ƒ130,beschikbaar stellen. Met ƒ121,97 per leerling geeft Texel be trekkelijk veel uit. Er zijn zoals gezegd slechts 3% van de gemeenten die meer uitgeven, doch er zijn er 87°/o, die minder uitgeven. Den Helder stelt ƒ117,58, Wieringen 99,31, Wieringermeer 97,Vlieland ƒ135,55 en Terschelling 97,48 ter be schikking. Voor de leerlingen van u.l.o. stelde Texel ƒ130,84, Den Helder ƒ186,27, Wieringen ƒ117,92, Wieringermeer ƒ143,Vlieland ƒ157,17 en Terschel ling ƒ113,74 beschikbaar. Van alle gemeenten in ons land geven 16% meer en 65% minder per u.l.o.- leerling uit dan Texel. (Bron: C.B.S.: materiële exploitatiekosten der lagere scholen 1967). Het cabaretgroepje van de buurt vereniging Schoonoordsingcl-Witte Kruislaan-Kogerstraat heeft dinsdag avond voor de bewoners van het C. E. Gollards Rustoord te Den Burg een revue opgevoerd, die bijzonder goed is geslaagd. Onder leiding van mevrouw J. Craanen-Hemelrijk, die de verschil lende liedjes had gemaakt en op de accordeon begeleidde, brachten de veer tien medewerkenden een gevarieerd programma van zang, muziek en to neelstukjes. Het meest geslaagd was het onderdeel na de pauze toen het toneel was veranderd in een grote pop penkast. De zingende medewerkenden, als levende poppen, brachten verschil lende liedjes ten gehore die allen be trekking hadden op de diverse bewo ners van het rusthuis. Het was allemaal even „raak" en het bewonderend ge mompel gevolgd door een daverend ap plaus moet de zingende poppen grote voldoening hebben gegeven. De revue zal ook in de andere rusthuizen worden opgevoerd. De avond, bijgewoond door alle be woners, het personeel en enkele geno digden, startte al bijzonder goed. De medewerkers zongen een pittig lied. ,,Trek het doek maar op, doe het licht maar uit, want onze show begint!!" Daarna een lied dat betrekking had op allerlei (wan)toestanden in de wereld en op ons gouden boltje. Het zwembad kwam er aan te pas, het raadhuis en sterk stijgende plaatselijke belastingen („trek je buikriem maar wat strakker aan"); de revue kreeg daardoor een actueel karakter. De heer G. Visser, een niet te missen kracht in de show, kondigde daarop het eerste sketchje aan: „Het bier is weer best". Er werd door de families Scho tanus en Heerschap best gespeeld. Klaagzang Goed gevonden was de klaagzang op de Groeneplaats, waarvoor alle zangers (sters) in begrafeniskleding waren ge huld. „O Groene Plaats, plaats van 't verleden. Je bent verminkt, daardoor verfoeid. Voor al 'het goede drie jaar verknoeid". En verder: „Aannemer Drijver, o wat een ijver. Folklore ver loren. Markt op z'n rug. Mag je de middenstand zo fnuiken?" De doodgra vers zagen het beslist tè somber in, maar de zaal treurde graag met hen mee. Terwijl men op het toneel de voorbe reidingen trof voor de volgende sketch speelde de heer T. v.d. Wulp op zijn accordeon een reeks bekende melo dieën. (Hij hoorde wel niet tot de buurt bewoners, maar had zijn muzikale kwa liteiten toch gaarne in dienst van de „rusthuizentocht" van de cabaretgroep willen stellen. Het toneelstukje „De ipapiermaniak" werd uitstekend ge speeld. Zoals gezegd: het beste deel van de avond brak aan na de pauze, toen in een grote poppenkast allerlei op de Gollards^bewonens betrekking hebben de liedjes werden gezongen. Mevrouw Craanen, die de liedjes in recordtijd had gemaakt en ingestudeerd, had zich enkele dagen tevoren terdege op de hoogte gesteld. Van het ipiepers öchillen van tante Marry, het tuinieren van Stoepker, het eten koken van „moeder" Boon, Truus en Anneke, het boodschap pen doen van De Jager, maar het aar digst was toch het raadsellied op de heer Jurr. Beumkes: (O zeg, o zeg eens lief publiek. Hij woonde vroeger aan de diek") dat een verdiend open doekje kreeg. Het refrein van het lied over het nieuwe biljart werd enthousiast mee gezongen: „Het biljart dat is zeer apart, 't Is een sport waar je flink van wordt. Krijt op tijd in elke stand. Van achte ren en van voorn. Er is zelfs een bil jartclub en de penningmeester is Van Hoorn". De heer Van der Wulp deed daarop weer een goede greep uit zijn speciale bejaardenrepertoire. Het waren mee- zingertjes, die de stemming er goed in hielden. Konijn In het toneelstukje dat toen volgde, „Drankwet perikelen", speelde zelf6 een konijn mee. Met een samenzang werd het programma, dat twee uur in beslag had genomen, besloten. Directeur F. Boon dankte het groepje hartelijk voor de fijne avond en over handigde aan de heer Visser een enve lop met inhoud, ter versterking van de kas van de buurtvereniging. De heer Visser zei dat het hem en de anderen veel voldoening had gegeven om voor de bejaarden op te treden en zegde toe volgend jaar weer te komen, met een nieuw .programma. BELANGRIJKE JAARVERGADERING SVC DE COCKSDORP Maandagavond houdt de Sportvereniging De Cocks- dorp in hotel Kikkert de jaarvergade ring. Er zullen belangrijke beslissingen worden genomen, zodat het bestuur hoopt op een groot aantal belangstel lende leden en donateurs. Speciaal de ouders van de kinderen, die op gymna stiek zijn zou men gaarne mede laten beslissen inzake de op handen zijnde reorganisatie. Verder is in het bestuur een contributiewijziging voorgesteld en ook daarbij wil men graag de ouders een stem in het kapittel geven. De 6ituatie is nogal ernstig en er moet be slist iets gebeuren. GESLAAGD GEMASKERD BAL VAN S.V.T. Na enkele jaren verstek te hebben laten gaan, had de Sportvereniging Texel zaterdagavond, 17 februari, weer een balnmasqué georganiseerd in „Casino". Liet de belangstelling eerst te wensen over, later op de avond kwa men steeds meer clowns, hippies, voet balsters en biergirls binnendwarrelen. De stemming was opperbest en iede- een hoopt, dat volgend jaar weer een gecostumeerd bal zal worden gehouden, maar dan met nog wat meer deelne mers. Er was een groot aantal prijzen be^ schikbaar gesteld, waaronder drie mooie bekers. De eerste en tweede prijzen weiden door de jury als volgt toegekend: Enkelingen: 1. Madame Incognito; 2. Net gek. Paren: 1. Harlekijn en Ringeling; 2. Duivels. Groepen: 1. Vrouwen van S.V. Texel; 2. Tutti-frutti. OOK DAAR De hypermoderne dubbeldeks kop- pont Prinses Christina", die in Zee land de dienst moet onderhouden tus sen Kruiningen en Perkpolder, zal niet op tijd in gebruik genomen kunnen worden, omdat de fuikhavens nog niet klaar zijn. Tot ongenoegen van de auto mobilisten, die soms uren moeten wach ten. Herinneren wij Texelaars ons niet een soortgelijke toestand? Het is blijk baar bijzonder moeilijk boten en de fuikhavens daarvoor gelijktijdig te doen gereed komen. vraagt wegens verdere uitbreiding voor direct of later 0 ENIGE VOLWASSEN SCHILDERS moeten in staat zijn zelfstandig en beslist netjes te kunnen werken. SCHILDERSLEERLING leeftijd plm. 15 - 18 jaar. Alle inlichtingen worden gaarne verstrekt- door onze Uitvoerder, de heer A. Smidt, Weverstraat 6, Den Burg, Texel, tel. (02220) 2715. Wegens inruil te koop: 5 Scaldia's van 1966 en 1967 3 Yalta's van 1966 en 1967 Morris Oxford diesel 1962 Morris Oxford benzine 1961 Voor liefhebbers: Jaguar Mark U '61 met overdrive en radio, topsnelheid 200 km., zeer voordelig. Westerkerkweg 89, tel. (02284) 524. Venhuizen bij Hoorn, Hebt u onze voorjaarscollectie al gezien NYLON en ACRIL 707 met schrifte lijke garantie op slijtage voor 3,5 of zeven volle jaren voor kleine gcziimen NYLON TAPIJT in prachtige kleu ren 11,95 per m2 DESKUNDIG VERANTWOORD KLEUR-ADVIES OOSTEREND - TELEFOON (02223) 436 keurig afgewerkt, 2- en 4-wielig, diverse afmetingen, billijk in prijs. Oudecshild, telefoon 2719 FOTO LANGEVELD DE R00IJ N.V. 1 literblik zachte Snijbonen ƒ0,75 1 literblik heerlijke Appelmoes ƒ0,59 1 literblik Hollandse Capucijners ƒ0,55 1 literblik lekkere Bruine Bonen ƒ0,59 1 literblik Doperwten, fijn ƒ0,89 Zorg er nu voor altijd „3 in de kast" te hebben. Nu is het de tijd voor; 5 voor ƒ1,10 14 voor ƒ2,50 EXTRA GROTE SURINAAMSE 3 stuks 1,10 Chiquita Bananen ƒ0,59 per V* kg. 8 Jaffa Citroenen 2 kg. Golden Delicious 25 flinke sinaasappelen 2 kg Iland- goudrcinetten 250 gram Champignons Vissticks (10 stuks) Groot pak (400 gram) kabeljauw Vï kg. voorgebakken Patates Frites 0,60

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 9