„De Duinkanters99 waagden zich aan experiment Dit jaar weer Zuidema-ronde te De Coeksdorp Goede opvoering De Vuurtoren" WAALDER BEVOLKING BRACH' AL F 5300,- OP VOOR DORPSHUI! V V V-vergadering trok 2 leden SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend 99 Het door Scott Williams geschreven toneelspel „De Vuurtoren", dat de Toneelvereniging „De Duinkanters" zaterdagavond in Hotel „Prinses Juliana" opvoerde, wijkt wel at van wat amateurs als regel op hun reper toire nemen. Nu eens niet een gespeeld verhaaltje, dat volgens vaste richt lijnen naar de ontknoping voert. In „De Vuurtoren" zijn de gebeurtenissen een onontkoombaar gevolg van de ka rakters der ten tonele gevoerde perso nen. Deze psychologische achtergrond maakte dit stuk voor de spelers niet gemakkelijk en van de toeschouwers werd de volle aandacht geëist. Hoewel misschien niet iedereen de bedoelin gen geheel kon begrijpen, kan toch worden gezegd, dat het experiment, om met een toneelstuk dat van moder nere opvattingen getuigt, voor de dag te komen, geslaagd is. De ontwikke lingen werden met spanning gevolgd, hetgeen niet alleen voor de spelers maar ook voor het publiek een com pliment inhoudt. Tijdens een hevige storm worden door de wachter van een op een klein rotseilandje in de Caraïbische Zee staande vuurtoren zes passagiers van een vergaan schip uit het water ge haald: een dominee, een dichter, een bandiet en drie jonge vrouwen. Behalve de kleding is iedereen alles kwijt. Al leen de bandiet heeft kans gezien een kostbare collectie diamanten bij zich te houden. Deze zijn van diefstal afkom stig en moeten op een adres in Zuid- Amerika worden afgeleverd. Om ze vei lig het land binnen te smokkelen tracht hij Tamara, een der drie jonge vrou wen, voor zich te winnen. Deze echter ziet haar kans schoon. Zij steelt op haar beurt de kostbaarheden en verbergt ze in het voerbakje van een vogelkooi. De zuster van de torenwachter voorkomt echter narigheid, vooral voor Tamara, „want", zegt zij, ,,je zou er toch niet ver mee komen". Zij geeft de diaman ten dan ook terug, zodat na drie dagen oponthoud ieder weer kon gaan zoals hij was gekomen, zij het dan ook met een ervaring rijker. Goede uitbeelding Zonder twijfel hebben alle spelers zich tot het uiterste ingespannen de ge beurtenissen ook waar te maken en de karakters gestalte te geven. Vrijwel steeds is men daarin ook geslaagd. Me vrouw D. Bakker-Buijsman was de moeilijke taak opgedragen Vera, de zuster van de torenwachter, te zijn Zij heeft er een creatie van gemaakt, die velen nog lang bij zal blijven. Ditzelfde kan trouwens ook worden gezegd van mevrouw R. Holtewes-ten Cate, die op enkele kleinigheden na een gave voor stelling gaf van Tamara, de op de wachter verliefde vrouw die door de omstandigheden tot dievegge wordt. De heer A. Sohoo was ten voeten uit de vuurtorenwachter Tim Brooks. Ook in de rol van de bandiet Clark Dunn, ge speeld door H van Splunter, kon wor den geloofd. Een bijzonder woord van waardering verdient P. Decnop. Hoewel het de eerste keer was dat hij op de VERVOERSPROBLEEM BELEMMERING VOOR VESTIGING MOSSELVERVVATERPLAATS (Vervolg van pagina 1) dige zwembaden!) waarin dit min of waar de verwaterde mosselen worden gereedgemaakt voor consumptie. Toch kleine industrie? Wij vroegen Drs. Drinkwaard wat er gaat gebeuren met de vrij grote hoe veelheden mosselen, die telkens na de proeven overblijven. Hij vertelde ons, dat de dienst Domeinen er zich waar schijnlijk over zal ontfermen om ze te verkopen Maar het misschien tevens aantrekkelijk om op Texel gedurende de proeven een kleine mosselconserven- in'dustrie op te zetten Dc industrie in Zeeland is reeds op deze mogelijkheid attent gemaakt; maar er zijn ook moge lijkheden voor Texelse initiatieven. Te genover het nadeel dat de proeven tij delijk zijn, staat dat de te verwerken mosselen waarschijnlijk goedkoop zul len kunnen worden overgenomen. Met het personeelsprobleem valt het op Texel misschien mee, omdat dc ver werking tussen 1 april begin september stil staat. Jongens en meisjes, die in het seizoen werken, zouden daarna dus in de mosselconserven aan de slag kunnen. Van de gelegenheid tot vragen stellen na afloop van de causerie maakte o.a. de heer K. Stoepker gebruik. Hij vroeg of de verwaterproeven aan Texelaars werkgelegenheid zullen bieden. Uit het antwoord van Drs. Drinkwaard bleek, dat men zich er geen al te grote voor stelling van moet maken. Enige analis ten zijn welkom en wat technisch per soneel, totaal niet meer dan 10-15 man. Later misschien wat meer. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild; 27 febr. 8.03 en 20.33; 28 febr. 8.54 en 21.18; 29 febr. 9.32 en 21.51; 1 mrt. 9.59 en 22.19. 2 mrt. 10.23 en 22.43 Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. planken stond, wist hij toch de rol van Hamelton, de dichter, te spelen alsof hij over veel toneelervaring beschikt. Een debutante was ook mevr. J. v. Egmond- v. Tatenhove. De rol van het argeloze meisje Vlamsje werd door haar met overgave gespeeld, zodat zij beslist niet uit de toon viel. Mej. A. Kiewiet was de studente Frederiek alsof deze rol speciaal voor haar was geschreven. De heer H. Veldman tenslotte wist aan de verschillende facetten van het karakter van dominee Pronk de noodzakelijke reliëf te geven. Ad Blok van der Velden voerde de regie, een taak die hij zeker niet licht heeft opgevat. Dank zij de perfekte rol- kennis behoefde de souffleuse, mevr. De Jong, vrijwel niet in te grijpen. Zoals steeds grimeerde de heer Houwing overeenkomstig de gestelde eisen. Rest ons nog te vermelden, dat het décor goed was verzorgd en aaii de aankle ding van het toneel veel zorg was be steed. Deze entourage heeft dan ook •het nodige tot het succes bijgedragen. MEDAILLE VOOR VIJFTIG JAAR TROUW LIDMAATSCHAP Tijdens de laatstgehouden vergade ring van de afdeling Texel van de Hol- landsche Maatschappij van Landbouw werd aan de heer A. Dros Dzn. een me daille plus oorkonde overhandigd ter gelegenheid van zijn 50-jarig trouw lid maatschap van de Hollandse Maat schappij. De heer Dros is de laatste ja ren lid van de afdeling Texel, maar was daarvoor lid van de afdeling Eierland, waarvan hij o.a. jarenlang secretaris was. Medaille en oorkonde werden uit gereikt door het hoofdbestuurslid, de heer S. Bakker uit Wieringen. Enkele weken geleden werd dezelfde medaille met oorkonde uitgereikt aan de heer Jac. Keijser Dzn. te Den Burg. UITSLAGEN: Afdeling Noordholland: Vesdo-Tex. Boys Adspiranten: Oosterend-De Koog 1—2 0—3 Programma pupillen a.s. zaterdag: Oosterend a-Tex. Boys a, 2 uur Texel a-ZDiH a (voor 2e comp.), 2 u. ZDH b-Texel c, 3 uur Tex. Boys b-Oosterend b, 2 uur VESDO-TEX. BOYS 1—2 Het ongewone aanvangsuur en het harde veld, hebben de Boys (met twee invallers) niet belet in Schagerbrug een prima wedstrijd te spelen en de volle winst te behalen. Na een kwartier spe len bracht H. v. Sambeek, na goed aan geven van H Witte, de Boys aan de leiding. Deze 0L stand bleef tot de rust gehandhaafd Ook na de thee ble ven de Boys door beter veldspel de toon aangeven. Vesdo kwam echter op ge lijke voet, toen keeper Hank Witte ver zuimde ver genoeg uit te lopen (11). Een enorm hard schot van C. Timmer kon de Vesdo-keeper met de grootste moeite uit het doel houden. H. v. Sam beek, geselde de doellat en werd een keer, alleen voor de keeper staande, onderuitgehaald. De verwachte straf schop werd niet toegekend. Back Co Lexmond zette de Boys op de verdiende winst door de Vesdo-keeper uit een corner, onhoudbaar te passeren. WOENSDAG GEEN CONSULTATIEBUREAU Woensdag 28 februari wordt er nog geen consultatiebureau voor zuigelingen gehouden. De eerstvolgende bureaus zijn op dinsdag 5 en woensdag 6 maart. DE COCKSDORP Er is een goede kans, dat dit of het volgend jaar de Zuidema-race weer kan worden gehou den. Dit (enige) Texelse wielerevene- ment, georganiseerd door de plaatse lijke VVV afdeling, werd vorig jaar af geschaft in verband met het gevaar voor renners en publick. Op de donder dagavond in café „De Molen" gehouden jaarvergadering van de VVV-afdeling deelde voorzitter J. J. Westdorp mee, dat het nieuwe tracee langs de in aan leg zijnde zeedijk wel eens een voor dit doel heel geschikte weg zou kunnen zijn. De Rijkspolitie heeft al laten weten dat men, als de traditionele Zuidema- race herleeft, graag voor bewaking en afzetting wil zorgen. De WV-vergadering trok ongeleend weinig belangstelling: 2 leden. De voor zitter vond dit het bewijs, dat de leden blijkbaar geen klachten hebben en dat het toerisme in De Coeksdorp zich naar wens ontwikkelt, maar vond het toch bijzonder jammer, dat men niet wat meer belangstelling toonde. Ook De Coeksdorp kijkt terug op een lang en goed seizoen met veel mooi weer. Voor het komende seizoen worden minder goede verwachtingen gekoesterd in ver band met het ongelukkig samenvallen van de Nederlandse bouwvakvakanties en de vakanties in Nordrhein-West- falen. De vooruitzichten voor augustus zijn slecht. Het is verheugend dat de VW De Coeksdorp over de mforma- trice kan blijven beschikken. Het heeft er naar uitgezien dat zij naar elders zou vertrekken. Mevrouw Tromp-Stuurman las de notulen van de vergadering van 14 maart 1967 voor, alsmede het jaarver slag en het financieel verslag. Laatstge noemd verslag gaf geen ongunstig beeld van de financiële kracht van de afde ling (saldo ƒ301,44), zodat een rondje er wel afkon. Het jaarverslag maakte on der meer melding van twee lampion optochten (de derde kon wegens gebrek aan een muziekkorps niet doorgaan), waaraan resp. de Margaretha Sinclair- band en „Excelsior" meewerkten. De heer De Vries had zich bezig gehouden met de organisatie van het strand feest. Een belangrijke datum in de ge schiedenis van de afdeling was de in gebruikneming van het VVV-kantoor te De Coeksdorp. Natuurgebieden De heer Westdorp vertelde, dat het bestuur contact had opgenomen met het bestuur van de polder Eierland inzake het verkopen van gronden aan Natuur monumenten en andere natuurbescher- mende instellingen. Het bestuur was daarover nogal verontrust, omdat in de praktijk vaak blijkt, dat gronden die deze instellingen verwerven, worden af gezet. Men is niet tegen natuurbescher ming, maar het kan ook te ver gaan. Uit het antwoord van het polderbestuur was overigens gebleken, dat nog niets was besloten, maar dat men met de be- zwraen van de VW rekening zou hou den. In de komende zomer zullen de strandfeesten weer door de heer J. M. de Vries worden georganiseerd. Verder staan drie lampionoptochten op het pro gramma. Belangrijk voor het toeristenverkeer is de nieuwe bestrating van De Coeks dorp. De heer Westdorp had vernomen, dat men over drie weken met het werk begint. Voor het seizoen zal het dus ge reed zijn. Aan een zijde zullen een soort parkeerhavens worden aangelegd; aan de andere kant van de straat blijft een parkeerverbod gelden. Texel-route gewijzigd VVV-directeur J. W. Dekker deelde mee, dat in verband met de verkeers situatie de Texel-route enigszins gewij zigd is. Wat De Coeksdorp betreft is de Langeveldstraat er niet meer in opge nomen. Verder wordt een stukje Pont- weg (bij Zuid-Haffel) geschrapt en de Kogerweg alsmede dc Dorpsstraat zal worden vermeden. Bij de bestuursverkiezing werden mevrouw Tromp en de heer Westdorp herkozen. Tijdens een door de heer J. W. Dek ker geleid vragen- en antwoordspel en tijdens de rondvraag kwamen nog di verse toeristische problemen aan bod. De heer Dekker vertelde het een en ander over de advertentiecampagne in de „gunstige" Duitse gebieden. De re sultaten, o.a. van de aktie in Berlijn, zijn nu ook al in De Coeksdorp merk baar. Helaas wordt nog weinig inge haakt op de „kapstokadvertenties" die de VW in diverse bladen laat plaat sen. Er wordt op een dergelijke wijze voor 2500,in Duitse bladen gead verteerd en het is jammer dat de leden hun bedrijf niet onder deze blikvanger aanbevelen. Een dergelijke campagne, onder auspiciën van ANW en Bedrijfs- schap Horeca, wordt ook in maart ge houden. Wat de kosten betreft: een ad vertentie van 10 mm hoogte (1 kolom) komt in een blad als de Saaibrücker Zeitung op DM 20,90. Door een der aanwezige leden werd opgemerkt, dat het aanbeveling ver dient de gasten, die bij een bedrijf in formeren of voor hen nog plaats is in een bepaalde periode, een aanvraagfor mulier te sturen. Als zij dit ingevuld retourneren, kan vrijwel zeker op hen worden gerekend. Natuurlijk werd weer uitvoerig ge sproken over de reserveringsdienst, waarmee de VW waarschijnlijk dit jaar een proef zal doen. In het hoofd bestuur tillen sommigen nogal zwaar aan de nadelen: de exploitanten kunnen denken achtergesteld te worden en de VVV neemt een grotere verantwoorde lijkheid voor de kwaliteit van de ak- kommodatie op zich. Containers Het regelmatig afvoeren van huisvuil in de drukste periode is van groot be lang. Het containersysteem van de ge meente werkt goed, maar de heer Reu vers zou graag zien dat het vuil tussen vrijdag en maandag ook werd opge haald. Hij dacht dat het best te regelen was dat hiervoor op zaterdag personeel wordt ingezet. Verder werd nog wat gezellig gekeuveld over allerlei proble men, waarvoor de VW echter lang niet altijd de oplossing kan geven. Veront rust toonde men zich over de sterk toe nemende pierenexport vanuit Texel, waardoor er mogelijk over enkele jaren geen pieren voor de sportvissers onder de toeristen meer zijn. Zoals ook in an dere WV-vergaderingen waren logeer gastenbelasting en strandreiniging weer onderwerp van discussie. DE WAAL De bevolking van De Waal heeft al een belangrijk deel bij eengebracht van de ƒ7200,die zij op tafel moet leggen om de verbouw van het dorpshuis te helpen financieren. Die ƒ7200,is nl. 10% van de geraamde bouwkosten. In zijn openingswoord, aan het begin van de jaarvergadering van de stichting Dorpshuis De Wielewaal, constateerde voorzitter W. Aibers met genoegen, dat aan eigen arbeid bij het vernieuwen van de vloer reeds voor 500,is ingebracht, nieuwe balken onder de vloer ƒ700,eigen bijdrage voor de nieuwe vloer ƒ1000,aan- sahaf 100 stoelen en vijf tafels ƒ3100, dus totaal 5300,Geen gek resultaat in één jaar tijde. Veel dank is men ver schuldigd aan de toneelvereniging 't Amateurtje, de IJsclub Waalenburg en de buffetploeg. De buffetploeg leverde •het algelapen jaar een wel heel mooie prestatie. Ook het komend jaar zal de ploeg belangeloos haar diensten verle nen ter verdere versteviging van de kas. Door de aanschaffing van nieuwe stoelen zijn de houten stoelen overcom pleet geworden. Er zijn er nog ongeveer twintig te koop a ƒ2,50 per stoel. Lief hebbers kunnen zich melden bij mevr. Beekman, Bomendiek 1. Uitvoerig stond de voorzitter stil bij het gebruik van de zaal als gymnastiek lokaal voor de leerlingen van de Red- mer IJska-school. Dat een vergroting van de zaal dringend nodig is blijkt uit het feit, dat vier maal per week het zware biljart opzij moet worden ge schoven op ruimte te maken. Dat leidde tot klachten van de biljarters, die con stateerden, dat hun biljart niet meer waterpas stond. De voorzitter kon nog weinig meer doen dan adviseren het biljart dan maar telkens voor het ge bruik opnieuw af te stellen. We moeten tenslotte wat over hebben voor het gymnastiekonderwijs voor de jeugd. Voor de aanschaf van enkele gymnas- tiektoestellen werd reeds een gemeen telijk subsidievoorschop ontvangen van 7200,—. Jammer is het dat de 15% subsidie, waarop de stichting recht meende te hebben i.v.m. het feit, dat Texel stimu leringsgebied is, niet is verstrekt. B. en PROVINCIALE SUBSIDIE VOOR WAALDER DORPSHUIS DE WAAL Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben ten behoeve van de verbouw van het dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal een subsidie toegezegd van 9975,Het wachten is nu nog op het Rijk. Z.D.H. VERGADERDE DEN HOORN De jaarvergadering van de SV ZDH, in Loodsmansduin, werd door 26 leden bezocht. ZDH draait goed en dank zij de toto kan men finan cieel ook het hoofd boven water hou den. De lasten zijn overigens zeer zwaar. Dat bleek uit het financiële ver slag van de penningmeester de heer W. de Porto. Er werd besloten de contri butie iets te verhogen. En dc donaties die erg laag waren ook iets te ver hogen en te stellen op ƒ2,50 per echt paar en 1,50 per persoon. Secretaris C. Kok las de notulen voor alsmede het jaarverslag. Bij de bestuursverkiezing werden de heren C. Kok en W. de Por to met grote meerderheid herkozen, terwijl Axel Lap de plaats in gaat ne men van de heer B. Timmerman, die naar Den Helder verhuisd is. De heer Timmerman werd door voorzitter P. de Wit hartelijk dank gebracht voor het vele werk dat hij voor ZDH heeft ver richt, vooral m.b.t. de jeugd De elftal commissie bestaande uit de heren T. Jonker, E Spoelstra en C. Hoogenraad, werd herkozen. Voorts kwam de trai ning ter sprake. Het is jammer dat er bij de senioren zo velen schitteren door afwezigheid. Woensdag is de training avond en de leiding is in handen van de heer D. Drijver. De verlichting op het terrein zal nu verder afgewerkt worden en het bestuur doet een beroep op een ieder om op de training te ko men, het is nodig. Ook werd uitvoerig ingegaan op de terreinwerkzaamheden en de kleedka mer. Voorlopig kan iedereen zaterdags terecht om op het terrein te helpen De medaillekast is te klein; hiervoor komt een nieuwe. Men was het er over eens om in de rust tijdens de wedstrijden niemand op het veld te laten om een balletje te trappen, er moeten nu eenmaal regels zijn. Er zijn plannen om op Texel een cur sus B voor scheidsrechter te houden om het grote tekort aan te vullen. Er gin gen stemmen op om een sportuitwisse- ling met een Duitse sportvereniging te organiseren, in navolging van andere Texelse verenigingen. Hier zal contact over op genomen worden. De pupillen gaan ook dit jaar weer een bezoek brengen aan Beverwijk en wel op 3, 4 en 5 mei. Beverwijk brengt een tegenbezoek. Op 3 juni gaan de pu pillen naar Den Helder om deel te ne men aan de Jeugddag van HCSC. De adspiranten gaan weer naar de adspirantendag en verder onderhandelt het bestuur over een uitwisseling. Er was een- verzoek binnen gekomen om weer een gym.afd. voor oudere dames te beginnen. Hiervoor schijnt veel be langstelling te bestaan. Ook werd ge sproken over de wenselijkheid om in de kleedkamers voor stromend water te zorgen. ZDH speelt dit seizoen met 2 senio ren, 1 junioren, 1 adspiranten en 2 pu pillen elftallen Het was 11 uur toen voorzitter De Wit de gezellige vergadering kon slui ten. W. hebben echter inmiddels besloten 4 gemeenteraad voor te 6tellen de ge meentelijke subsidie op te trekken vaj 25 tot 40%. Het dorpshuisbestuur hooi maar dat de gemeenteraad begrip u hebben voor de moeilijkheden, want he niet aanvaarden van de subsidieverho Pe ging zou voor het dorp een enorme te genslag zijn. Uit het financiële verslag van de be jaardentocht bleek, dat de heer J. Lo! een batig saldo van ƒ62,70 beheert. Dj aftredende bestuursleden, mevrouw ft Eelman-Mantje en de heer A. C. Kage werden met algemene stemmen hërko zen Wegens vertrek van het dorj moest mej. D. van Heerwaarden het be stuur verlaten. In haar plaats werd me vrouw T. Luiken-Ketelaar gekozen Voorzitter liet zijn waarderende wooi den tot mej. Van Heerwaarden verge zeld gaan van een geschenk. Tijdens de rondvraag blqek dat mi vrouw C. Sw.eere-du Porto haar weri als schoonmaakster wenst te beëindt gen. Men zal trachten tot een ander» regeling te komen. Wie dit werk wi overnemen, wordt verzocht contact oj te nemen met een der bestuursleden. Bt le Interessante lezing van de heer v.d. Zwet RESULTATEN PROEFTUIN BREEZAND Aan de Zandvaart te Breezand, ncraJ de tuinbouwschool, ligt de proeffuil voor bloembollenonderzoek. Op het f ha. grote terrein zijn een kas en eek schuur gebouwd. Allerlei proeve! worden hier genomen en de resulfate! worden aan de kwekers kenbaar gef maakt. De tuin wordt beheerd door hel tuinbouwconsulentschap voor Noord i Holland te Hoorn. De kosten worde; Ij voor de helft gedragen door het Bijl de andere helft door het bloembollen vak. Alle kwekers betalen er aan met door middel van de vakheffing, d: een heffing van 3% op alle verkochi bollen. Het bestuur van de proefiun bestaat uit kwekers uit diverse afde lingen van de Alg. Ver. voor bloem bollencultuur. De tuin is beplant met vele soortei bolgewassen uitgezonderd lelies daa de grond zich hiervoor niet leent. Di proeven met lelies worden bij de kwt. v, kers zelf opgezet. Het consulentschap Hoorn is in rayons verdeeld en ieder rayon heejjj twee of meer „voorlichters"Vo> Texel, dat onder Breezand valt, de heer v.d. Zwet, die regelmatig Texel bezoekt. Daarnaast zijn er specialiste! in ziekte- en onkruidbestrijding, boded en bemesting, bedrijfseconomie, kaj| senbouw en verwarming. Het geheel ii verdeeld in kringen, n.l. bioemboiiecl bloemen, fruit en groenten. Het waren de heren v.d. Zwet Bakker, die op uitnodiging van Bloeit® bollencultuur kwam praten over resulj taten die de proeftuin te zien heeft gef geven. De bijeenkomst werd door ronj 30 kwekers bijgewoond. Koprot in narcissen Teneinde deze gevreesde ziekte tA kunnen bestrijden werden er 5 proevej opgezet. 1. Vroeg rooien, begin juli, snel drogej op vloer, 90 aangetaste bollen. 2. Vroeg rooien, op het veld op de ko:B laten liggen, 120 aangetaste bollen; L 3. Rijp rooien, 31 juli, snel drogen oj vloer, 35 aangetaste bollen. 4. Rijp rooien, op de kop laten 75 aangetaste bollen. 5. Zeer vroeg rooien, vroegbroei, juni, 16 aangetaste bollen. Conclusie. Rijp rooien, snel droger, oj droogvloer, en opslaan op bewaarvloej geeft de beste resultaten. Nadeel is dat men in tijdnood raakt.. Een der aanwezigen ondervang! dit door de bollen 10 a 14 dagen voof het rooien dood te spuiten met Apn|| mex. Hij vertelde verder dat hij het i hele voorjaar tot aan de tijd van dood! spuiten toe, de narcissen wekelijks bef spuit met een vuurbestrijdingismiddel. Lelieteelt hi De laatste tijd ondervindt deze cul® tuur veel hinder van het fusariuflj Vooral de groene tijgers hebben er ved last van. Een hoge bodemtemperatui bevordert deze ziekte. Laat daarom hei stro eens liggen, adviseert de heer Bakj ker. Ontsmetten met 2 a 5% formalii geeft goede resultaten. Een andere ziekte, Cilindrocarpon® wordt veroorzaakt door vrij levend* aalbes. Schubrot is hierv'an het volg.. Koken op 41 graden met soh water en direct daarna in de formalini Niet alle soorten lelies kunnen hie^ evenwel tegen. De grond ontsmetl met D.D. n Selecteren van tulpen op de bol Vroeger meende men hiervoor top® pers nodig te hebben Maar prof. Hei® stra heeft aangetoond, dat men hiervoc'S juist de kleine maten 4-8 nodig heeft® hetgeen uitvoerig in de vakbladen v vermeld. Een praktische tip van d® heer Bakker: Stort half augustus c u tulpen 4 - 8 in een bak met water. Hej gedeelte dat blijft drijven afscheppej en opruimen. Onkruidbestrijding Tulpen. Enkele dagen na het afdek! ken 5 kilo Alicep op 700 a 1000 lit h water per ha. Hetzelfde op hyacinth - it hoewel het middel hiervoor nog mt i is goedgekeurd. I Narcissen. Eerst 4 a 5 liter Chlo E IPC en dan '5 kilo Alicep of 2V2 kik® pyramin. Het nieuwe langdurig we ge kende middel Venzar vindt vooral toe® passing op de laat groeiende irissen, 'o Maar waar u ook mee spuit, houdt e® rekening mee, dat de vloeistof niet e:'ï het blad maar op de grond thuishoor® zo besloot de heer Van der Zwet. H. Bruijn drogen n. I' ten llgge*

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2