l! Voor u tot 6°/o rente en voor u keuze uit 5 spaarvormen en voor u winkelbediende Bakker's Ijzerhandel n.v. h€ e: er »rd e NEDERLANDSCHE ct.MIDDENSTANDSBANK de bank waar ook zich thuis voelt i WIJ VRAGEN: VOOR GEREEDSCHAPPEN EN IJZERWAREN. Praktijkervaring niet noodzakelijk. Bij gebleken geschiktheid verlenen wij medewerking bij vakopleiding. Sollicitanten met Mulo of L.T.S. opleiding genieten de voorkeur. GEMEENTERAAD VERGADERT Vergadering van de raad, der gemeen te Texel op dinsdag 12 maart 1968, n.m. 2.30 uur ten raadhuize. Texel, 28 februari 1968. De burgemeester van Texel, J. Daalder, locoburgemeester 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Behandeing van het beroepschrift van de heer J. C. Eelman tegen de wei gering van een bouwvergunning. 4. Vaststelling van een verordening in zake het toekennen van een uitkering ineens over het jaar 1967 aan het daar voor in aanmerking komend gemeente- personeel van l,7°/o van de jaarwedde. 5. Vaststelling van een verordening in zake het toekennen van een uitkering ineens over het eerste halfjaar 1967 in verband met de verlate inwerkingtre ding van het verhaalsbesluit. 6. Geleidelijke likwidatie van het werk- object „De Boogerd" en behandeling van het hierop betrekking hebbende rapport van de advies- en controlecom missie ad hoe. 7. Vaststelling van de eerste wijziging van de Drank- en Horecaverordening 8. Verlening van een aanvullend hypo thecair crediet aan de heer P. Witte. 9. Herziening van de subsidiëring voor de uitbreiding van het Dorpshuis ,,De Wielewaal" te De Waal. 10. Aankoop van grond te De Koog van de heer A. Daalder, wonende aldaar. 11. Grondtransactie te Den Hoorn met de heer M. Goënga, wonende aldaar. 12. Uitgifte in erfpacht van een per ceeltje grond aan de Kogerstraat te Den Burg aan de N.V. Texelsche Electrici- teitsmaatschappij (T.E.M.) 13. Uitgifte in erfpacht van een per ceeltje grond nabij de Dageraad te 't Horntje aan de N.V. Texelsche Electri- citeitsmaatsohappij (T.E.M.) 14. Aankoop van een strookje grond aan de Duinweg van de heer J. Roeper, wonende aldaar. 15. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1967. 16. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1967. PONYRUITER DOOR AUTO AANGEREDEN EIERLAND Maandagavond werd de 15-jarige Hannie van Beek uit Eier- land op dc Postweg aangereden. Het meisje moest met een beenfractuur naar het ziekenhuis worden gebracht. Dc pony, waarop zij reed. werd als gevolg van de aanrijding op slag gedood. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van het vliegveld. Uit de richting Den Burg naderde in zijn Volkswagen 1500 de heer J. C. Stolk uit Eierland. Hij zag de pony met zijn berijdster in de rechter- berm lopen en hield, rekening houdend met mogelijke onverwachte bewegingen van het dier, links aan. Juist voordat hij wilde passeren, schoot het dier toch plotseling de rijweg op, voor de wielen van de auto. Een aanrijding met vrij hoge snelheid kon niet worden verme den. Het meisje werd van de pony ge slingerd en kwam in de linker berm te recht. De dode ipony werd naar de noodslachtplaats afgevoerd. De heer Stolk, die door de schok van de aanrij ding op het stuur was gedrukt, klaagde over pijn in de borst en aan een knie. De Volkswagen werd aan de linker voorzijde ernstig beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. ECHTPAAR PACHT HAVENGEBOUW Hoewel de overeenkomst nog niet is getekend, staat tooh wel vast, dat het echtpaar J. C. Stolk-de Boer pachter wordt van het restaurant van het in aanbouw zijnde havengebouw van TESO. Het echtpaar Stolk beheert thans nog het vliegveldhotel ,,'t Eyer- landt". De N.V. Luchtvaartterrein zal trachten voor 1 mei a.s. een opvtolger te vinden. 17. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1967. 18. Wijziging van de gemeentebegroting voor 1967. 19. Wijziging van de begroting van de dienst gemeentewerken voor 1968. 20. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1968. 21. Wijziging van de begroting 1968. Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7. HERVORMDE GEMEENTEAVOND WAAL EN KOOG DE KOOG Donderdag 7 maart wordt in De Koog in „De Schuilhut" de eerste gemeenschappelijke Gemeente avond gehouden in de Hei-vormde ge meenten te De Waal en De Koog, sinds vorig jaar één gemeente „Waal en Koog". Hervormden uit beide dorpen zijn welkom, maar men wordt dringend verzocht tijdig aanwezig te zijn, zodat om 20.00 uur begonnen kan worden. De heer Joh. K. A. Schreuder heeft na melijk veel te vertellen bij zijn dia's over zijn reis naar Israël. Degenen, die uit De Waal komen, kunnen tot uiter lijk 19.45 uur in de kerkekamer in De Waal afgehaald worden. SPEELTUINVERENIGING OFFICIEEL OPGERICHT „De gezonde drang van kinderen tot beweging in goede banen te leiden door hen nuttige en aangename bezigheden te verschaffen". Aldus luidt, volgens de statuten, de doelstelling van de speel tuinvereniging „De Driehoek" die vori ge week officieel is opgericht. De ver eniging, te beschouwen als een buurt vereniging voor Burdetstraat, Thijsse- laan en Bernhardlaan is al sinds 22 sep tember 1966 actief. Zoals bekend heb ben de bewoners van deze kinderrijke nieuwe buurt in Den Burg met geza menlijke inspanning een eenvoudige speeltuin ingericht op een driehoekig terreintje achter de huizen. De kinde ren kunnen daar spelen terwijl de ou ders vanuit dc achterramen een oogje in het zeil kunnen houden. De jeugd kan zich vermaken met de zandbak, de klim-klauterstelling, de schommels en de betonnen rioolpijpcn, maar het is de bedoeling het „speeltui genpark" aanzienlijk uit te breiden. Veel wordt eigenhandig gemaakt of als gesohenk ontvangen. Van de ge meente mocht het terrein gratis worden gebruikt en van de Stichting Cultureel Werk had men een renteloos voorschot gekregen om de kostbare start wat te vergemakkelijken. Gehoopt wordt nog op een exploitatiesubsidie. De buurtbe woners betalen contributie, maar ook anderen die de speeltuin een goed hart toedragen (bijvoorbeeld de ouders van de meekomende vriendjes uit andere buurten) kunnen als donateur finan cieel bijdragen. Uitbreiding De heer Blanken, een der bestuurs leden vertelde ons dat binnenkort de in aanbouw zijnde glijbaan zal worden voltooid. Ook komt er een kabelbaan, een hoge schommel, rekstok en ringen en tuimelrekken. Voorts zal het nu nog hobbelige terrein worden geegaliseerd en zullen onder de verschillende toe stellen zandbakken worden gemaakt ter voorkoming van modderpoelen. De af gelopen winter heeft het werk aan de speeltuin stilgestaan. In het komend seizoen zal alles wat minder proviso risch worden geregeld. De verschillen de medewerkers krijgen een nauwkeu rige taakomschrijving. Ongeveer veer tig kinderen komen regelmatig in de speeltuin. Zij nemen vaak vriendjes mee zodat het er soms behoorlijk druk TONEELUITVOERING „DE VRIENDENKRING" (vervolg van pagina 1) advocaat. Zij stond niet lang op de planken maar toch lang genoeg om de ellende waarin zij als de bedrogen en verlaten vrouw verkeerde, treffend te schilderen. Mej. S. Duinker, als de dochter van Mr. Arko, deed het leuk, maar haar bewegingen waren enigszins aarzelend. Een beste rol speelde de heer W. Kikkert als Frank van Bergen, de vriend van Els. Met een opmerkelijke rust en routine bewoog hij zich over de planken, ongekunsteld en zeer overtui gend. Het enige wat men hem zou kun nen verwijten is dat hij zijn tekst wat al te eentonig uitsprak; iets meer ef fect mocht er wel in worden gelegd. Goed deed de heer W. J. Bakker het als Charlie Oosterhuis, een zich charmeur voelende kwast die zich door zijn on tactische opmerkingen in huize Mans- feld al gauw onmogelijk maakt. Truus, het dienstmeisje, zo bleek uit het stuk, moest een nieuwsgierig maar bovenal opdringerig en uitdagend type zijn. Mej. B. Rodenburg, die dit rolletje voor haar rekening had genomen, ac teerde goed; alleen het uitdagende i kwam er niet voldoende uit. Het scène tje waarin zij erin slaagt Hans op haar avances te laten ingaan, deed daardoor een beetje onwerkelijk aan. Aangepast „Jong zijn we maar eenmaal" werd ongeveer 35 jaar geleden geschreven. Het was goed dat „De Vriendenkring" zich de moeite getroostte om de diverse antiek aandoende woorden door heden daagse termen te vervangen. Mede daardoor maakte het spel een natuur lijke indruk. Zoals gewoonlijk had de vereniging voor een goede aankleding van het toneel gezorgd. Het was overi gens de laatste keer dat van dit decor gebruik werd gemaakt, want er zal een nieuw worden gemaakt. De grime werd verzorgd door de heer N. Welboren; souffleuse was mevrouw C. Welboren-Roelofs („'Het is weer een eoht Welboren-stuik", hoorden we ie mand zeggen). Last but not least noe men we regisseur G. Witvliet, die alle reden heeft om tevreden te zijn. KLAVERJASSEN IN OOSTEREND OOSTEREND In „Jatry" organi seert SVO donderdagavond a.s. weel een klaverjasdrive. Er wordt gespeeld met vaste maat. TRAINING ZDH Deze week is er donderdag trainen in plaats van woensdag, aanvang 19.30 u. Dit in verband met Europacupwedstrijd voor de TV. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 6 maart van 1 tot 4 uur worden de moeders van alle buitendor pen verwacht. IRENE-BAZAR BRACHT ƒ2.700,— OP De belangstelling voor de bazar die vorige week in huize „Irene" werd ge houden ten bate van de ontspannings- kas van de bejaarden heeft alle ver wachtingen overtroffen. Tijdens de ope ningsuren is het voortdurend druk ge weest. Massa's zelfgemaakte handwer ken verwisselden van eigenaar en er werd enthousiast gespeeld in de diverse „tenten" die in de recreatiezaal waren ingericht. Extra groot werd de opbrengst door de medewerking die van diverse zijden werd ondervonden. Diverse goederen werden ten geschenke gegeven om in de bazar te worden verkocht. Er was zelfs een autoped bij. De naam van de pop (Roos-Marie) werd geraden door mevrouw Nauta-de Ridder. De geboortedatum van de tie nerpop (6-8-'51) werd geraden door mevrouw Visser-Kalf. Het aantal bonen in de fles, 6000, werd geraden door de heer Witvliet, Pontweg, mevrouw Reij- erse-van Boven, de heer A. C. v. d. Vis en de heer Riemens. De winnaars heb ben een taart gekregen. De trekking van de grote verloting heeft plaats op 9 maart. De bruto opbrengst van de bazar is ruim ƒ2.700,Na aftrek van kosten blijft ongeveer ƒ2.000,over. Van dit bedrag hoopt men weer vele ontspan ningsavonden en andere ontspannings activiteiten te kunnen bekostigen. Op het programma staat o.a. een diner, een bustocht over Texel, een dia-lezing door de heer J. C. Bruin, een toneel voorstelling door „Zuid-Eierland" en de revue van de Schoonoordbuurt. Elke veertien dagen wordt een avond geor ganiseerd. 6- 1- 0'3 1, SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN: Zaterdag 2 maart 1968: Adspiranten: De Koog a-Cocksdorp a Texel b-Oosterend a Tex. Boys b-ZDH a Pupillen Oosterend a-Tex. Boys a Texel a-ZDH a ZDH b-Texel c Tex. Boys b-Oosterend b Programma pupillen a.s. zaterdag: Tex. Boys a-Texel a, 3 uur ZDH a-Oosterend a, 3 uur ZDH b-Tex. Boys b, 2 uur Texel b-Texel c, 3 uur Zondag 3 maart 1968: 4de klas A KNVB: Texel-Succes Afdeling Noordholland: Bergen-ZDH Oosterend-JVC N. Niedorp-Tex. Boys De Koog-Cocksdorp WiGW 3-Tex. Boys 2 Sint Boys 3-Texel 4 Helder 8-De Koog 2 ZDH 2-jHelder 10 Junioren: Texel-HRC 2 JVC-Oosterend ZDH-Cocksdorp Adspiranten: Texel ajHelder a Tex. Boys a-Helder b (Wegens plaatsruimtegebrek de wedstrijdverslagen in het van vrijdag a.s.) d en rij tn 1 1—3 >r| ro< 0-1 0— 4-4 ;e 1—3 4-l| 2-2 4-1 4-4 16— 0-1 1-1 11—1 volget nummei in! TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,25; elke regel méér 0,25. Onder adres te bevr. (niet eeder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Speciaal voor gelegen heidsaanbiedingen. (N.B. voor in deze kolom geplaatste zaakadverten ties geldt het normale millimetertarief). Autorijschool H. Zing- stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen U tankt nog steeds het voordeligst aan de witte pomp van Oudeschild 7 cent per liter voordeel. 7 dagen per week geo pend Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Ook praktische lessen op Texel. Te k. volautom. was machine en een koelkast en een chinchilla kater m. stamboom. Vlas, Dage raad 24, telefoon (02226) 332 Te koop wegens over compleet 3 keurig onder houden makkelijke stoe len. Schilderend 44 Kweekschoolscholier zoekt werk voor zater dags. Adres te bevr. bur. Tex. Crt. Te k. Renault 4, billijke prijs. M. Reij, Polderweg 11, De Waal Te koop partij gebruikt hout 1" x 7" g.g. 3.60 m., 1" x 5" g.g. 4-5 m., 2V2" x 7" 6 m., enkele kozij nen, aanrechtbl. kast jes. H. J. Bakker, Diek 25 Den Hoorn, telef. (02226) 319 Te k. ganzen. De Rui- tersplaats, tel. 2415 Verm. zwart-wit poesje Visser, Elemert 18 Heden ging na een smartelijk, doch ge duldig gedragen lijden van ons heen, onze in nig geliefde moeder, behuwdmoeder en oma Grietje Wuis, weduwe van H. J. van Boven, in de leeftijd van 68 jaar. Oudeschild: J. N. de Boer- van Boven W. de Boer Margriet en Addie A. M. van Boven V. A. van Boven- Logman Huub, Tine en Robert Dubbeldam: M. H. van Boven J. J. van Boven- van der Heiden Oudeschild, 1 maart 1968, Barentszstraat 3. De begrafenis heeft inmiddels plaats ge had op dinsdag 5 maart op de Oude schilder begraafplaats. Gerard Roeper en Marian Bakker geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, dat zal plaats vinden op zaterdag 16 maart 1968 n.m. 1.45 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening n.m. 2.30 uur in de R.K. kerk te Den Burg. De Waal, ,Ora et Labora' Den Burg, Beatrixlaan 28 Receptie n.m. van 4.00 tot 5.30 uur in het Julia- nahotel te De Koog. Toekomstig adres: Hoofd weg E 8, Eierland, Texel. Algemene kennisgeving voor Texel. In volle overgave des Geloofs is van ons weggenomen mijn in nig geliefde man, onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader en zoon Sijbrand van der Vis, echtgenoot van G. A. P. van der Vis- Kikkert, op de leeftijd van 61 jaar. Ps. 23. De Koog: G. A. P. v.d. Vis- Kikkert Australië: J. G. Hofman G. Hofman-v.d. Vis Annegriet en Jeanette De Koog: J. v.d. Vis T. v.d. Vis- v.d. Meer Jeanette en Sieb De Koog: Anton Corrie Paul Oosterend: J. v.d. Vis Bzn. De Koog, 3 maart 1968 Calif ornië weg. De rouwdienst zal gehouden worden op donderdag 7 maart om 2 uur in de Ned. Herv. Kerk van De Koog, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de Ned. Herv. be graafplaats te Ooster end. Condoleantieadres Californiëweg achter K 83b. Heden nam God op in Zijn eeuwige heer lijkheid onze geliefde zoon, broer, zwager en oom Sijbrand van der Vis, echtgenoot van G. A. P. van der Vis- Kikkert, in de ouderdom van 61 jaar. Zijn getuigenis is ons tot rijke troost. Oosterend: J. v.d. Vis Sr. P. Ellen-vd.. Vis N. v.d. Vis G. v.d. Vis-Lap Den Burg: P. S. Kuyper nichten en neven Heden nam de Here tot Zich in Zijn heer lijkheid, onze lieve zwager en oom Sijbrand van der Vis, echtgenoot van G. v.d. Vis-Kikkert, in de ouderdom van 61 jaar. Fam. Kikkert Het gemeentebestuurl van Texel geeft met! leedwezen kennis van! het overlijden van de| heer S. van der Vis oud-raadslid dezer gemeente De overledene heeft als raadslid ruim 14 jaren de belangen van de gemeente en haar inwoners met grote inzet gediend. Wij zul len hem hiervoor blij vend gedenken. Het gemeentebestuur van Texel J. Daalder, loco-burgemeester G. A. Oskam, loco-secretaris Hi Bestuur, Raad van Toezicht, Directie Personeel van de Coöp. Raiffeisenbank Texel geven met groot leedwezen kennis van het overlijden van de heer Sijbrand van der Vis. Gedurende 18 jaar heeft hij als lid van de Raad van Toezicht en Bestuur de belangen van de bank met grote toewijding gediend Zijn sympatieke per soonlijkheid en zijn werk zullen in dank bare herinnering bi] ons blijven voortleven. Den Burg, 3 maart 1968 Hierbij delen wij U| mede, dat onver-1 wachts, nog voorzien! van het H. Sacrament! der Zieken, in Huizei „St. Jan" is overleden! onze dierbare broer enl Gerrit Sikkcrlé, weduwnaar van A. M. Hin, in de ouderdom van 88 jaar. Namens de familie: J. Hin-Sikkerlé Den Burg, Texel, 2 maart 1968, Huize „St. Jan". De H. Eucharistie viering zal plaatsheb ben woensdag 6 maart a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper, waarna de begrafenis op het R.K. kerkhof te Den Burg. Gelegenheid tot con doleren dinsdag 5 maart (heden) n.m van 8 tot 9 uur bij mevr. De Graaf-Hin, Hollewal 7, Den Burg- Sparen is aantrekkelijk, vooral als u de aantrekkelijke mogelijkheden bij onze bank, de NMB, ziet. En in elke spaar- vorm die wij u voor kunnen leggen zit altijd een heel sterk punt. Meer van weten? Dat is verstandig! Vraag het gratis NMB/PS Pakket! De NMB biedt u alles wat een moderne bank u kan bieden en daarenboven nog de Persoonlijke Service. De NMB is groot genoeg om die Service groot te zien. En de NMB is nog juist klein genoeg om de service Persoonlijk te houden. De NMB zendt u het PS Pakket graag en gratis toe. Telefoontje of briefkaart is voldoende.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2