EEHSEH - - het statussymbool De heer C. Hin Dzn. gekozen tot voorzitter KVP-afdeling Zegers: Laat U niet verleiden door de radicalen Nieuw overblijfrapport in de maak LANDBOUW en VEETE p. I FEUILLETON door Gerrit Fran»$en De heer C. Hin Dzn., Dijkmanshuizen, is maandagavond gekozen tot voorzitter van de KVP-afdeling Texel. Hij volgt de heer P. A. Zegers op, die zich we gens drukke werkzaamheden niet meer lerkicsbaar had gesteld. Voor de heren J. Kager en J. Smit, die zich ook niet lerkiesbaar hadden gesteld, werden geen anderen gekozen. Nadat was ge ileken, dat onder de (weinige) aanwe zigen geen animo voor een bestuurs functie bestond, besloot de vergadering iet bestuur in te krimpen van 11 tot 9 lersonen, voorlopig tot 8 personen. Aan het begin van de bijeenkomst, lie in hotel „De Zwaan" werd gehou- len, vertelde de heer Zegers, dat het >estuur van de afdeling Texel de hou- ling der KVP-radicalen afkeurt. Vol- rens hem hadden Aarden c.s. hun ka nerzetels kunnen bezetten, mede dank :ij de kostbare propaganda, die de KVP roor hen had gemaakt. Hij vond dat zij :ich niet hadden gehouden aan het ze- rende gebod, „Gij zult niet stelen", loor vanuit hun eenmaal verworven lositie een nieuwe partij te vormen met ien veel linksere koers dan de KVP. )e heer Zegens vond dat de KVP een entrumpartij moest blijven, waarin al- erlei groeperingen elkaar vinden. De eruggang van het aantal leden (in 1967 ledankten 40 personen, zodat er nu nog 150 zijn) is overigens niet aan de re- ;ente afsplitsing te wijten. Het is beter e spreken van verminderde belangstel- ing voor de politiek. De venminderen- le interesse blijkt als de contributie irordt omgehaald. Alleen deze mogelijk- ïeid wordt soms aangegrepen om te be lanken. De contributie werd tmaandag- ivond overigens verhoogd tot ƒ10, ter jaar, in verband met een noodzake- ijke hogere afdracht aan het hoofd- lestuur. De vergadering besloot 25,te torten in het fonds voor een herinne ring aan burgemeester De Koning in iet Cultureel Centrum. Van de PSP-afdeling Texel was een inef binnengekomen met de uitnodi- Vrijdag 8 maart )en Burg, Dc Oranjeboom, Rederijkerskamer JDI met het stuk „Ben ik nu getrouwd of iet", aanvang 20.00 uur. ten Burg, De Zwaan, Jaarvergadering van de isdub. ludeschild, Hcrv. Pastorie, Bazar t.b.v. de ïstauratic van het torenuurwerk, ten Burg, Dorpshuis, ledenvergadering Tafel- nnisveremging. aanvang 19.30 uur. te Koog, Bosch en Zee, Toneelavond van de ubertischool, aanvang 8 uur. Zaterdag 9 maart en Burg, De Oranjeboom, Rederijkerskamer Dl met het stuk „Ben ik nu getrouwd of et", aanvang 20.00 uur. udeschild, Herv. Pastorie, Bazar t.b.v. de stauratie van het torenuurwerk. Maandag 11 maart ten Hoorn, Doopsgez. Wijkavond in de kerk Den Hoorn. Onderwerp: het wereldcongres nu verder. Vrijdag 15 maart ten Burg, De Lindeboom-Texel, 't Nut. Solo- necl door Rob Geraerds. en Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kicken- ef\ 20.00 uur. Zaterdag 16 maart e Waal, Dorpshuis „De Wielewaal" 't Ama- urtje met het stuk „De ooievaar vergist ch", aanvang 8 uur. Iedere woensdagmiddag van 4 tot half 5. oorleeshalfuurtje voor de le en 2e klassen kt lagere scholen, in de openbare leeszaal te en Burg. ging te willen meewerken aan een poli tieke forumavond op Texel. De PvdA had al toegezegd te zullen meewerken. Het is de bedoeling dat het forum zal bestaan uit jeugdige vertegenwoordi gers van de verschillende politieke par tijen. Voor de avond wil men o.a. de scholen uitnodigen. De bedoeling is de politieke belangstelling bij de jeugd te vergroten. Het bestuur had reeds laten weten ook te willen meewerken. He denavond zullen de plannen verder worden besproken. De heer Hin wilde zich belasten met het zoeken van twee KVP-jongeren (die geen leden van de afdeling hoeven te zijn), die in het fo rum zitting willen nemen. Er wordt naar gestreefd tot een jongerenparle- rnent te komen; een dergelijk initiatief is enkele jaren geleden mislukt. Niet laten verleiden Scheidend voorzitter P. A. Zegers dankte de afdeling en de andere be stuursleden voor de wijze waarop hij met ieder had kunnen samenwerken. Hij riep zijn gehoor op de „echte KVP" trouw te blijven en zich niet te laten verleiden door de radicalen. „Het zou me spijten als er een splitsing kwam. Te lichtvaardig worden allerlei Katho lieke en Katholiek hetende zaken opzij gezet, terwijl er niets beters voor in de plaats komt. Zo schept men alleen verwarring". De heer J. Witte dankte de heer Ze gers, die tien jaar lang de KVP-afde ling heeft gediend en verraste -hem met een boekenbon. Overblijfsrapport Tijdens de rondvraag maakte de heer P. Th. Luijckx aanmerkingen op de wijze waarop het rapport betreffende het overblijven tot stand gekomen is. De heer Luijckx, hoofd van de Sint Josefschool, was nooit door een rappor teur benaderd en hij twijfelde eraan of de gemeenteraad, die .het rapport ter inzage heeft gehad, nu goed is voorge licht. B. en W. hadden destijds de stich ting Cultureel Werk verzocht het rap port samen te stellen. De heer C. Witte Dzn., vice-voorzitter van de Stichting, vertelde dat het de bedoeling is geweest een degelijk rapport te verkrijgen. Na de kritiek erop in de vergadering van het centraal bestuur van Cultureel Werk, had het rapport nooit in de raad terecht mogen komen. Inmiddels is op dracht gegeven contact op te nemen met de schoolhoofden, waarna een nieuw rapport zal worden gemaakt. De heer P. van Sambeek had ernstige kritiek op de wijze waarop de onder aanbesteding van het raadhuis had plaatsgehad. De nu gevolgde methode van de open begroting achtte 'hij onde mocratisch en kostbaar en hij vond dat men er zich in de raad tegen had moe ten verzetten. INGEKOMEN PERSONEN Roelof P. Kikkert, van Zaandam, Vinkenstraat 110, naar Den Burg, Em- malaan 12; Maria J. Koom, van Scha- gen, Bernardstraat 34 naar Den Burg, Schilderend 67; Cornelis Dekker, met gezin, van Zuid-Afrika, Durban, naar Oosterend, Kotterstraat 19; Wiepke A. van der Kooi, van Haarlemmermeer, Soieringweg 801, naar De Cocksdorp, Kikkertstraat 19. VERTROKKEN PERSONEN Cornelis Huisman, van Den Hoorn H 50 naar Schimmert, Triohterstraat 9, met gezin; Cornelis Winter, van Den Burg, Schilderend 37, naar Smilde, Rijksweg 153, met gezin; Agnes C. Ka ger, van Den Burg, Wilhelminalaan 1 naar Den Helder, Julianaplein 28; Boele Vos, van Oosterend O 139 naar Emmen, Klazienaveen, Derksweg 225; Renze Roorda, van De Cocksdorp, C 115 naar Kollumerland, Warf stermolen, Grui- tersweg 89, met gezin; Jan Bont, van De Koog K 93a naar Apeldoorn, Beek bergen, Spoe'kweg 55. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Het gemeentebestuur verleende in de afgelopen maand aan de navolgende personen en instellingen de daarbij om schreven bouwvergunning: Het Nederlands Instituut voor Onder zoek der Zee te Den Helder voor de bouw van een afvalwaterbassin in het Horntje (onderdeel van het laborato riumcomplex); de heer J. van Strien te Oudeschild, voor de bouw van 25 kamp huisjes bij Oosterend; de heer G. Wes- terlaken te Den Hoorn H 15a, voor de bouw van een werkplaats aan de Mari- coweg te Den Burg; de heer M. Mole naar te Den Burg, voor de uitbreiding van een garage aan het Achterom; de heer P. den Braven te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Molen- de heer L. C. Bakker te Den Burg, voor de bouw van een schuurtje aan de J. P. Thijsselaan; Staatsbosbeheer te Haar lem, voor de bouw van een schuur aan de Boodtlaan; de heer J. H. Bakker te Den Hoorn, voor de uitbreiding van een schuur aan de Jan Ayeweg; de heer D. K. Schilling te Den Hoorn, voor de bouw van een woonhuis aan de Kuil- derweg; de heer Jb. Kooger te Ooster end O 22, voor de verandering van een loods; de heer J. Th. Boon te Oosterend O 145, voor de bouw van een schuur in 't Noorden; de heer J. van Exel te De Cocksdorp E 85, voor de verandering van een bijkeuken; de heer C. de Jong te Amsterdam, voor de bouw van twee kamphuisjes aan de Bosrandweg; de heer M. Boon te De Cocksdorp, voor de bouw van een zomerwoning aan de Vuurtorenweg; de heer Jac. W. Lut te De Koog, voor de verandering van een gavel in de Dorpsstraat te De Koog; de heer A. Poel te Den Burg, voor de uit breiding van een woonhuis aan de Meijertboonsbosweg; de heer J. Bruin te De Koog, voor de uitbreiding van zijn pension aan de Boodtlaan; de heer C. W. Kok te Den Hoorn, voor de bouw van een garage aan de Herenstraat; de heer M. M. de Graaf te De Cocksdorp, voor de uitbreiding van een woonhuis te De Cocksdorp; de heer Kr. Parlevliet te Den Hoorn H 77c, voor de uitbrei ding van een woonhuis aan het Klif; de heer B. Dros te De Cocksdorp C 49. voor de uitbreiding van een winkelpui; de .heer H. Tielemans te De Koog, voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Ruigedijksweg K 10b; de Gebr. J. J. en J. C. Zijm, B 24, voor de bouw van een schuur; de heer P. Eelman te De Koog, voor de bouw van drie garageboxen; de Rijksgebouwendienst, directie Noord holland en Utrecht te Haarlem, voor de bouw van een mosselverwaterplaats in 't Horntje; de fa. Drijver te Den Burg, voor de bouw van dertien kamphuisjes aan de Califomiëweg; de heer A. M. van Liere te Oudeschild, voor de bouw van een woonhuis aan de De Houtman- straat; de heer J. S. van Leeuwen, P.H. polder, voor de bouw van een woonhuis met garage aan de Noorderhaaks; de heer J. B. Slooten te Groot Schermer, voor de 'bouw van een kamhuisje aan de Slufterweg; de heer J. de Waard te De Cocksdorp C 56a, voor de uitbrei ding van een woonhuis te C 106; de heer G. Eelman te De Koog K 3d, voor de uitbreiding van een kantine; de heer D. Trap Dzn. te Oosterend, voor de uit breiding van een garage aan de Oranje straat; de heer P. Witte te Den Burg, voor de uitbreiding van een woonhuis aan de Beatrixlaan; de heer P. de Bloois te De Cocksdorp, voor de bouw van een woonhuis aan de Plooster- straat; de heer F. Langeveld te De Koog, voor de bouw van een opslag ruimte en dagverblijf aan de Dorps straat; de heer M. Breiman te Ooster end, voor de bouw van een bollen schuur aan de Kogerveldweg; de heer P. Duinker te Oosterend, voor de ver andering van een woonhuis O 50; mevr. Boon-Duinker te Oosterend, voor de verandering van de woning O 54a en de heer C. Bakker te Den Burg, voor de uitbreiding van de bollensohuur B 166b. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle dorpen, zowel over dag als 's nachts. HEREN MOGEN OOK MEE Omdat nog een aantal plaatsen is overgebleven, kunnen ook heren deel nemen aan het reisje van de „Overkoe peling" naar Valkenburg en de Belgi sche Ardennen, op 30 april, 1 en 2 mei. Spoedige opgave bij mej. J. Witte, „Bloemwijk", tel. 2163, mevr. Timmer- Witte, Beatrixlaan of mevr. Langeveld- Keijser-Eierland. Het totaal aantal deelnemers is op dit moment nog te klein om de reis te laten doorgaan. On der hen, die interesse hebben getoond, bevinden zich dames van de meest uit eenlopende leeftijden. De oudste twee zijn 72 en 74 jaar. Omdat men weinig behoeft te lopen is dat laatste misschien ook voor andere bejaarden aanleiding zich op te geven. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 28 februari t/m 5 maart 1968 Geboren: Patrick Adam Anne Anton, zv. Adam S. Th. de Boer en Johanna C. A. Smit; Menno, zv. Ide Moerbeek en Klazina C. Koning; Elisabeth Suzan- na Adriana, dv. Cornelis Witte en Cor nelia J. M. de Visser; Marinus Ferdi- nando, zv. Jacob Knol en Maria Th. Croes; Nanning, zv. Jan P. Kikkert en Jennie A. Glas. Ondertrouwd: Udo R. Rüngs en Gerda C. Wuis. Overleden: Gerrit Sikkerlé, oud 88 jaar; Grietje Wuis wv. Hubrecht J. van Boven, oud 68 jaar; Sijbrand van der Vis, oud 61 jaar. MEST VOOR HET GAZON Wie in het najaar zijn gazon met stal mest heeft bedekt, doet er goed aan, de restanten daarvan nu te verwijderen. De voedende bestanddelen zijn in de loop van de winter wel door het gazon opgenomen en wat er nu nog op ligt, heeft geen betekenis meer. U behoeft het niet weg te gooien, maar kunt het op de composthoop werpen, zodat het later weer nuttig werk kan doen. Wie in het najaar niet heeft gemest, kan dat nu nog doen, maar moet er eoht niet lang meer mee wachten, aan gezien de kans bestaat dat bij beter weer en oplopende temperaturen de mest gaat verdrogen, waardoor de voe dingsstoffen niet meer in de bodem trekken. In de handel is ook kunstmest in kor relvorm en die kan men uiteraard wel gebruiken. Er zijn speciale mengsels voor het gazon en men doet er goed aan de handelaar daar speciaal naar te vra gen. De hoeveelheid die men nodig heeft bedraagt ongeveer 1 kilogram per vijfendertig vierkante meter. Het uit strooien van de mest kunnen we het best doen tijdens een forse regenbui, dan zijn we er zeker van, dat de voe dingsstoffen ook in de bodem terecht komen. Strooien we bij droog weer, dan moeten we maar even de waterslang er op zetten dan komt het ook wel goed. rubriek voor mm L* I L run Lronintfr»» HOE IS DE KOSTPRIJS VAN DE MELK SAMENGESTELD Het begrip „kostprijs" is in de na oorlogse jaren een bekend begrip ge worden. De meeste agrariërs weten wel, dat er de laatste 20 jaar heel wat is gedaan aan de berekening van de kost prijzen van diverse producten van de landbouwbedrijven. Het is vooral het Landbouw Economisch Instituut (het L.E.I.) geweest, dat zich daarmee heeft bezig gehouden. Ik geloof, dat het niet helemaal terecht is als bedoeld Insti tuut door de berekening van die kost prijzen een minder goede naam heeft gekregen bij veel agrariërs. De rol van het L.E.I. is de laatste jaren veel kleiner geworden. Toch be tekent dit niet, dat het begrip „kost prijs" is verdwenen. Op zuivere rund vee- of akkerbouwbedrijven, waar een bedrijfseconomische boekhouding wordt bijgehouden is het nog altijd een be kend begrip. Kostprijs van de melk in onderdelen Door een bedrijfseconomische boek houding komt men op een vrijwel zui ver rundveebedrijf niet alleen aan de weet hoe hoog de kostprijs van de melk is, maar er wordt ook een inzicht gege ven in de samenstelling van die kost prijs. Zo vonden wij in een bepaald over zicht, waarin een flink aantal bedrijven uit diverse weidegebieden in Noordhol land en Zuidholland zijn opgenomen gegevens over die samenstelling. We willen daarover iets mededelen. De cij fers, die worden gegeven zijn gemid delde cijfers. Er zijn dus bedrijven en gebieden, die lager liggen en andere, die daar boven liggen. Als algemene gegevens kunnen we nog vermelden, dat op deze bedrijven gemiddeld 18 koeien per man worden gehouden, dat de productie gemiddeld 4500 kg. per koe is en dat de „jaarpro ductie per man" derhalve 80.000 kg melk is. De onderstaande cijfers zijn dus de kosten per kg. melk. De samenstelling is als volgt Arbeid 14,1 ct. Loonwerk 1,3 ct. Werktuigkosten 3,3 ot. Aangekocht veevoer 14,2 ct. Meststoffen 2,5 ct. Grond en gebouwen 4,5 ct. Overige kosten 6,1 ct. Totaal 46,0 ct. Bij kennisname van het leindcijfer zal de reactie van de meeste lezers zijn: „Dat kan nooit uit, want de melk brengt maar 36 of 37 ct. op". Zeer be grijpelijk. We mogen van die kosten echter nog aftrekken het bedrag, dat naast het bedrag voor de melk op een rundveebedrijf wordt ontvangen. Dat is in hoofdzaak de afzet van vee en de eventuele uitbreiding van de veestapel. Op deze bedrijven werd daarvoor ge middeld per koe een bedrag van ƒ450,- ontvangen. Zoals gezegd was de pro ductie 4.500 kg. melk per koe en het bedrag van ƒ450,betekent dus 10 ct. per kg. melk. Daarmee kunnen we de kostprijs verminderen en deze komt dan op 36,0 ct. In deze situatie is de kostprijs der halve maar heel weinig lager dan de opbrenstprijs en dit betekent, dat de veehouder genoegen moet nemen met de vergoeding voor eigen arbeid, die als een kostenpost is opgenomen. Uiter aard is het boer-zijn op deze wijze maar weinig aantrekkelijk. Dc rol van de veehouder hierin Als we de onderdelen bekijken, waar uit de kostprijs is samengesteld kunnen we ons gaan afvragen welke onderde len door de veehouder zelf zijn te beïn vloeden. Naar ik meen zijn dit er heel wat. Waar we meestal weinig aan kunnen doen zijn de kosten voor Grond en Ge bouwen, of met andere woorden „de pacht". Dit is heel vaak een vast gege ven. Ook in het onderdeel „Overige kos ten" zitten diverse posten, waaraan we weinig kunnen doen. In deze kosten zijn nl. opgenomen de rente over de waarde van de veestapel, de bedragen, die betaald worden voor K.I., Fokver- eniging, dierenarts, verzekering van vee, lidmaatschappen, contributies, wa terleiding, elektriciteit, enz. Op de overge onderdelen heeft de veehouder o.i. eohter flinke invloed, wat duidelijk blijkt uit de variatie, die er aanwezig is. Zo vinden we de vol gende uitersten per kg. melk Kosten arbeid 11,5 ct. - 15,8 ct. Loonwerk 0,8 ct. - 1,9 ct. Werktuigkosten 2,3 ct. - 3,8 ct. Veevoer 10,8 ct. - 17,9 ct. Meststoffen 1,6 ct. - 3,6 ct. In een volgend artikel willen we eens nagaan welke invloed het heeft op het inkomen aLs de veehouder be reid is om met dezelfde arbeidskrach ten het aantal melkkoeien te vergroten. Tonia keek nog eens in het rond en ig de afgewende blik van haar vader. jé, er is vast wat aan het handje, ebben jullie de auto soms in de soep ereden?" .>Kom nu maar mee. Ga jij maar oor, Erik". Op de meisjeskamer sloot Hermie de eur achter zich. „Geef me eens een garet, Erik, dat praat gemakkelijker". Erik haastte zich het meisje een siga- !t en vuur te geven. Ze dankte hem et een vriendelijke blik. Toen vroeg ennie: „Hebben jullie al die tijd geen tenten gelezen?" Tonia schudde beslist haar hoofd, kranten lezen? Kind, daar hadden we eel geen tijd voor, hè Erik? We had- en wel wat anders te doen, wat jij?" Ze zuchtte diep. De laatste, die het °g moet weten, dacht ze. Van onder aar arm nam ze een krant en legde die oor het tweetal neer. „Bereid je een Èetje voor op iets, dat niet leuk is, zus. ^nmer, zo vlak na je fijne vakantie. •aar je kunt het beter van ons horen 111 van anderen". Hermie zag haar zusje schrikken. prevelde ze, verder lezend. adat ze het 'gelezen had, zei ze, met 'o heel andere stem: ,,Dat is ver lokkelijk, ik durf me niet meer bui- oshuis te vertonen". '>Dat valt wel mee", verzachtte Hen- e- „Er is n0g een krantenstukje, dat ojg je zo meteen. Maar.En ze vertelde, wat er nadien allemaal ge beurd was, dat vader na een etmaal weer in vrijheid was gesteld, dat iemand de vierduizend gulden 'had be taald en dat Geraldien via bepaalde relaties de publieke opinie had bewerkt zodat men in de stad allemaal van me ning was, dat Overvest het slachtoffer was geworden van een reeks misver standen, zodat eigenlijk iedereen mede lijden met vader had. Tenslotte legde ze het tweede stukje voor haar zuster neer. „Je kunt je dus rustig op straat vertonen, zus. De mensen zijn alleen maar vriendelijk voor ons, uitermate vriendelijk en vragen allemaal, hoe het nu met vader gaat. Wij spelen deze komedie maar mee, dat is voor allemaal het beste. Temeer, omdat wij allen, jij, Jaap ep ik, niet zonder kleerscheuren uit deze onverkwikkelijke zaak komen. Eigenlijk zijn we allemaal mede schul dig, zus. Door ons labereren over: waar om hebben we dit niet en waarom dat niet? Daar ikon vader op 't lest niet meer tegenop. Met als gevolg. Tonia knikte. „Tja, je hebt gelijk. Ik was soms een lammeling. Die arme pap. En wij stomme blagen maar door zeuren". „Denk er om, dat je pap niets ver wijt, hoor? Hij heeft al genoeg geboet. Zijn werk kwijt en de wetenschap, dat hij fraude heeft gepleegddat is al meer dan een mens eigenlijk kan ver dragen. Wees lief voor hem en praat nergens meer over". „Allicht niet. Jeetje, wanneer is dat precies gebeurd?" „Tien dagen geleden. O, het is in de stad al doodgebloed. Je zult het zelf wel merken, de mensen zijn ontzettend hartelijk. En eh.jij, Erik, we heb ben jou in vertrouwen genomen, omdat ik wel begrijp, dat jij er al zo'n beetje bij hoort...." „Niet een beetje helemaal", zei Tonia op vaste toon, haar arm door die van de jongen stekend. „Goed, goed, zoals je wilt. Dus daar om heb ik jou er ook bij geroepen. Maar ik reken er op, dat dit alles onder ons blijft, he? Wat je hier vanmiddag gehoord hebt. De jongen viel haar hoofdschuddend in de rede. „Hou maar op, geen mens krijgt ook maar één woord hierover van te horen. Dat zou ik toch zeker niet willen? Al was het alleen maar om Tonnie niet". Het meisje trok hem even naar zich toe, hem kussend. „Wat een jong, he? Daar ben ik achttien dagen mee opge trokken. Zeg, zus.... hij wil met me trouwen! Hoe praat ik dat uit z'n hoofd? Hij studeert nota bene nog". „Jawel", lichtte Erik toe, „maar als ik trouw en Tonnie wil in de winkel helpen, als het druk is, mogen we bo ven de zaak gaan wonen en krijg ik een toelage en verdient Tonnie nog geld voor het helpen. Zeg jij nu eens, Hen- nie.... mag iik (Hennie zeggen? Ja? Oké, Hennie.moeten we zo'n kans nu niet benutten?" Hennie keek van de een naar de an der. Een vertederende blik kwam op haar gezicht: „Houd je van hem, Toni?" „Houd op alsjeblieft. In de vakantie heb ik 'm leren kennen. Ik kan het niet meer in woorden uitdrukken". Een ondeugend spotlichtje kwam in haar ogen. „Je wilt toch een groot gezin?" Tonia keek haar verontwaardigd aan. „Begin jij nu ook? Als iedereen Erik 'helpt, kan ik er niet tegenop". „We zullen het een dezer dagen wel eens rustig bepraten, he?" besloot Hennie. „Jullie zijn nog zo jong". Erik kwam overeind en greep de oudere zuster van zijn meisje even bij de arm vast. „Juist omdat we zo jong zijn, Hennie. Misschien snap je me?" Het meisje keek de jongen aan. Hij is mannelijker geworden, ontdekte ze. Langzaam ging haar hoofd op en neer. „Ik denk van wel, Erik. Zullen we nu weer naar beneden gaan?" HOOFDSTUK 27 De familie Overvest wordt sterk uitgebreid Die zaterdag was de hele familie met de toekomstige schoonzoons en schoon dochter compleet. Geraldien had een vrije avond, want de band ging weer naar een andere plaats. Maandagavond moest ze echter weer zingen. Erik had gezorgd voor een grote doos gebakjes. Gert voor een paar flessen met onde finieerbare inhoud, terwijl Geraldien een paar grote zakken op tafel legde, die bij nader onderzoek koekjes en chocolaadjes bleken te bevatten. „En mam zorgt voor de koffie, dat is haar wel toevertrouwd", verduidelijkte Tonia, hetgeen mevrouw Overvest deed blozen. Gert wachtte niet langer met zijn nieuwtje. Hij wendde zich tot zijn aan staande schoonouders: „Hennie en ik willen graag trouwen, van het najaar. We hebben een huis in Gouda, dat ze op het moment aan het opknappen zijn" „O, werken ze daar ook zaterdags avonds?" wierp Tonia er ondeugend tussen. „Nu ja, de andere dagen dan. Begin september is het klaar. Als u geen be zwaar hebt. Overvest keek eens naar zijn oudste dochter, die zat te blozen. „Wat denkt Hennie er zelf van?" Ze lachte verlegen. „Ik kan niet meer tegen hem op, pap. Eigenlijk had ik willen wachten tot van 't voorjaar. Maar ik moet ook rekening houden met mijn aanstaande gemaal.dus. „En hoe denken jouw ouders er over, Gert?" „O, dat is in orde. Vader heeft me zelf geadviseerd dit najaar te trouwen. Van zijn en ma' toestemming zijn we bij voorbaat verzekerd". „En wat zegt moeder ervan?" „Kind, als je denktje hebt de leeftijd.... jullie houden van elkaar. Als vader het goed vind, heb ik geen enkel bezwaar". „Nou, lang zullen ze leven dan, in de gloria", merkte Tonia droog op. „Voor uit, jongens, het is nog te vroeg voor een glaasje, dan drinken we maar kof fie. Op jullie geluk, hiephoi!" Er werd gekust en gelukgewenst, maar nauwelijks zat men of Tonia zei opeens: „Nu jullie het toch over trou wen hebben, kunnen we misschien beter in één adem doorgaan. Vooruit," ze gaf Erik, die vlak naast haar zat, een duw, „doe die mond van jou eens los. Toen we met vakantie waren, wist je ook wel uit je woorden te komen. Steek van wal, anders gaat het feest niet door". (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 11