Shamporal r Kg?#»*88 Bollenbroei tijdens liquidatieperiode Sociale Werktuin door Huur de elektrische Hoover shampoo-polisher voor f.2.50 per dag I II tlMKÏ WS Vergadering van de Raad VERVOLG VAN PAG. 1 TAPIJTEN tapijtshampoo W. METS DERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 15 MAART 1968 De heer C. Koorn opende de zeer langdurige discussie over het lot van de Sociale Werktuin De Boogerd, die, vol gens de controle- en adviescommissie, 2ou moeten worden geliquideerd. De heer Koorn ging het aan het hart de werktuin zomaar te moeten opheffen. Hij bracht de bloemenoorlog in herin nering, die eindigde toen de gemeente besloot het uitventen van de bloemen te staken, na bezwaren van de particu liere handel die zich oneerlijk becon curreerd voelde. Dat betekende echter het wegvallen van een belangrijke in komstenbron voor De Boogerd en in feite is de werktuin door het vent- verbod van destijds getorpedeerd, zo meende de heer Koorn. Hij was bang, dat men van het liquidatiebesluit spijt zou krijgen. Als een bezwaar zag hij dat de vrijkomende werknemers voor een deel in de plantsoenendienst zullen worden te werk gesteld. Omdat deze mensen zich niet volledig kunnen inzet ten, zal in de plantsoenendienst een te kort ontstaan, waardoor de situatie niet zoveel verandert. Dat laatste werd ech ter direct weerlegd. De plantsoenen dienst werkt in GSW-verband, wat be tekent dat het Rijk 90% subsidiëert. Winterproblemen Mej. Luijsterburg was bang, dat zich met de in de plantsoenendienst werken den vooral in de winter problemen zou den voordoen, bij onwerkbaar weer. De heer Daalder deelde deze vrees. Voor een paar dagen of weken overbrengen naar de sociale werkplaats betekent een te grote omschakeling. Overigens stelde hij zich achter de conclusies van de controlecommissie. Mej. Luijsterburg vroeg of niet een klein deel van de tuin kan worden ge handhaafd, zodanig dat een kleine groep werknemers er in de winter aan de slag kan. Volgens de heer Daalder zou dat op praktische bezwaren stuiten. De heer Roeper vond ook dat het eco nomisch onmogelijk was een jaar lang iets aan te houden voor één maand ge bruik. Maar ook de heer Westdorp pleitte voor een tussenoplossing. Vol gens hem moest het mogelijk zijn in de werktuin bollen te broeien en de ande re teelten, op een enkele uitzondering na, af te stoten. Bollenbroei geeft voor in de winter werk. De betrokken werknemers kunnen in de zomer dan naar de plantsoenendienst. De broei van bollen zou volgens hem gezien moeten worden als overbruggingsregeling. Men zou de liquidatie in het achterhoofd moeten houden, maar daartoe pas defi nitief besluiten aan de hand van de opgedane ervaringen. De heer P. Smit voelde er weinig voor. Het moeten kopen van bollen, die geplant en verzorgd moeten worden, leek hem niet verantwoord. Bovendien zal dan een goede begeleiding te wen sen overlaten. Welke andere opzet men ook probeert, het nadelig saldo zal nooit lager worden dan het huidige: 6000, per jaar per werknemer. Dat is meer dan elke man verdient. Ook de heer Roeper voelde weinig voor nieuwe experimenten en meende, dat men niet beter kon doen dan met de zaak te kappen. Bollenbroei De heer C. Koorn zag echter veel in het plan van de heer Bakker om nar cissen te broeien. Hij legde de techniek daarvan uit en toonde aan dat deze be drijvigheid regelmatig werk geeft ge durende wintermaanden, te beginnen eind september. In de kassen van de werktuin zou dertig ton bollen gebroeid kunnen worden. De heer Koorn had, uitgaande van die hoeveelheid, een be rekening gemaakt en was tot de con clusie gekomen, dat de bollenbroei tot een zeer klein exploitatietekort zal lei den. Het verbaasde de heer Roeper, dat bedrijfsleider Bakker dit plan nooit aan de commissie heeft geopenbaard. Be toogd werd evenwel dat het plan voor de bollenbroei het logisch gevolg is van de situatie van dit moment. i. en W., zelf uiteraard niet deskun dig, lieten zich door bloembollenspecia list Koorn uitvoerig voorlichten over de techniek van de bollenbroei en zeiden tenslotte met de suggesties wel reke- BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 6 tot en met 13 maart 1968 Geboren: Albert Drik, zv. Dirk A. Schagen en Fenna P. Daalder; Immy Jacoba, dv. Sijbrand Dros en Jacoba Bremer; Marco Nicolaas, zv. Jacob Dij ker en Catharina M. den Brok; Arnol- Franciscus Maria, zv. Frans W. Witte en Agatha G. J. Bakker; Cindy Janet, dv. Jannes C. Prins en Geertrui- da J. Jellema. Ondertrouwd; Ruurd Kikkert en Grietje Fledderus. Overleden: Klaas EeLman, oud 66 jaar INGEKOMEN PERSONEN Seraphinus J. Ederzeel, van Den Hel der, Het Nieuwe Diep 5 naar Den Hoorn H 131; Andreas J. van Mierlo, van Boxtel, van Cronenburgstraat 17 naar Den Burg, Groeneplaats12; Cor nelia C. Verberg, van Duitsland, naar Den Burg, Schilderend 88; Hendrik J Vink, met gezin, van Rotterdam, Hulk- straat 18c naar Den Burg, Gravenstraat 19; Jurre de Boer, met echtgenote, van Heiloo, Kennemerstraatweg 112, naar Den Burg, Keesomlaan 4. ninig te willen houden. Van hun liqui datieplan wilden zij echter niet afzien, maar in de periode van „geleidelijke liquidatie" (de tuin zou bij de inge bruikneming van de nieuwe sociale werkplaats pas opgeheven moeten zijn) is de bollenbroei misschien een mooie overbruggingsbezigheid. De heer Daalder bracht nog eens na drukkelijk dank aan de bedrijfsleider, de heer Bakker, die ten onrechte veel kritiek heeft te verduren gehad. De kritiek komt veel meer de rijks- tuinbouwconsulent toe, die totaal ver keerde adviezen heeft gegeven. Met de verlening van een aanvullend hypothecair crediet aan de heer P. Witte ging de raad akkoord. De heer F. Standaart, die het onjuist vindt dat de gemeente aan haar ambtenaren geld leent, onder protest. Dorpshuis De subsidiëring van de uitbreiding van het dorpshuis van De Waal moest worden herzien, omdat de verwachte financieringsregeling wat minder gun stig is uitgevallen dan was voorzien. De heer Koorn herinnerde eraan dat men blindelings vertrouwen heeft ge steld in de toegezegde percentages. Nu blijkt dat voorzichtiger te werk moet worden gegaan. Omdat de andere in stanties belangrijk minder subsidiëren dan was toegezegd, moet de gemeente met zoveel méér geld over de brug ko men. Een troost is dat 80% van het ge meentelijke aandeel wordt terugont vangen De heer Westdorp vreesde, dat bij het herhaaldelijk niet nakomen van toegezegde percentages in de hand wordt gewerkt, dat veel hogere ramin gen worden gemaakt. Een langdurige discussie lokte de door B. en W. opgestelde urgentielijst van niet goedgekeurde investeringen. Gedeputeerde Staten hadden om deze lijst gevraagd om een beter inzicht te krijgen in de financiële positie van de gemeente. Gevraagd was na te gaan welke kapitaalsuitgaven voorlopig als minder urgent zouden kunnen worden ingetrokken. Inwilliging van alle ge meentelijke verlangens was i.v.m. het gebrek aan dekkings- en financierings middelen toch niet mogelijk. Zes van de acht posten, die B. en W. de hoogste ur gentie hadden gegeven, (waaronder de verbouw van de sociale werkplaats en de subsidiëring van het dorpshuis van Oosterend) waren inmiddels al goedge keurd. Een zestal objecten werd voor gedragen om voor 1967 af te voeren, D.A. drogisterij-parfumerie De Koog, telef. (02228) 406 LERAAR, 'N GEVAARLIJK BEROEP Over de gehele wereld hoort men de klacht, dat de gewelddadigheid van de jeugd hand over hand toeneemt. Wat hiervan nu precies de oorzaak is, is een onderwerp waarnaar psychologen en andere gespecialiseerde wetenschappe lijke onderzoekers een onderzoek in stellen. Maar dat neemt niet weg, dat men momenteel met dit verschijnsel wordt geconfronteerd en er rekening mee zal moeten houden. Vooral in de Verenigde Staten en wel speciaal in New York schijnt de agressi viteit van de schooljeugd bijzonder ern stige vormen aangenomen te hebben. Het gevolg hiervan is, dat de afdeling onderwijs van de gemeente New York een bedrag van ruim driehonderddui zend gulden heeft aangevraagd voor het aanleggen van directe telefoonverbin dingen tussen de honderden scholen in de stad en de daar het dichtst bij lig gende politiebureaus. Wanneer in zo'n school een leraar in ernstige moeilijkheden komt, als gevolg van de agressiviteit van zijn leerlingen, dan behoeft hij slechts op een alarm knop te drukken, waardoor op het diohtstb ij zijnde politiebureau 'n signaal gaat, waarna dadelijk politieassistentie wordt verleend. maar voor 1968 direct weer op te ne men (waaronder verbeteren Loodssin- gel, aanleg kruisingen Pontweg, dem pen Brink, bouw onderwijzerswoning Oosterend en bouw gymlokaal te Dep Burg). Verder was een (lange) lijst van posten samengesteld, die van de begro ting zouden moeten worden afgevoerd en er voorlopig niet op zouden terug keren. Tegen laatstgenoemde lijst, (waaronder o,m. de aanleg van riolering te De Waal en Oost, bouw aula op Alg. begraafplaats, aanleg centraal antenne systeem Huize Irene, oppervlaktebe handeling van wegen) maakte de raad ernstig bezwaar. Bang dat daarmee de indruk zou worden gewekt dat genoem de zaken minder belangrijk werden ge acht, vonden de raadsleden het onjuist deze posten af te voeren. Om te voor komen, dat de vergadering tot in de nacht zou duren, werd niet elke post (urgent of niet?) ter discussie gesteld, maar werd het hele rijtje weer op de begroting gezet. Bij de stemming hier over waren uiteraard alleen de heren Daalder en Joustra tegenstander. Kerktoren Het voegwerk van de toren van de Ned. Herv. Kerk te Den Burg is de laatste jaren sterk verweerd en moet worden hersteld, een kostbaar karwei. De heer Koorn vroeg zich af of tijdens de restauratie wel voldoende controle is uitgeoefend. De heer Daalder gaf toe dat het aan controle blijkbaar heeft gehaperd, maar de heer Roeper wees erop, dat het werk wel goed is uitge voerd, maar dat de voorschriften, waar aan men zich moest houden, niet deug de. Ook het pleisterwerk in de kerk heeft men helemaal moeten vernieu wen, omdat geen juist materiaal is ge bruikt. De Provinciale Planologische Dienst heeft bezwaren tegen uitbreiding van de kartingbaan bij de Akenbuurtsweg. Dit kreeg de heer Westdorp te horen ten hij gebruik maakte van de rond vraag. Verder had de heer Westdorp gecon stateerd, dat het wegdek van de Keesomlaan ter hoogte van het politie bureau na de „verbetering" nog slech ter is geworden. De heer Daalder be vestigde dat de aannemer zijn taak niet naar behoren heeft verricht. Vuilnis Met betrekking tot de vuilnisophaal dienst met containers, vroeg de heer Westdorp de containers ook op de za terdagen in het seizoen op te halen. De heer Daalder kon meedelen, dat al een regeling is getroffen. Een ander vuilnisprobleem stelde mevrouw Koning-Bruin aan de orde. In Oudeschild, zo had ze ervaren, worden geen grote stukken huisvuil meegeno men. 'Het gevolg is dat de mensen de rommel op andere manieren trachten kwijt te raken. Kleine vuilnisbelten zijn o.m. ontstaan bij de kerk en de Redoute. Ze vroeg een regeling te treffen, waar door ook dit grote huisvuil (oude was machines, fietsen, matrassen e.d.) wordt weggehaald. Daarna zou ook opgetre den moeten worden tegen het overal neergooien van deze rommel. Op de vraag van de heer A. Dros, hoe het staat met de verkoop van de ge meentelijke boerderij in Zuid-Haffel, glimlachte de heer Daalder geheimzin- nigk. Waaruit de heer Dros de conclusie kon trekken, dat de onderhandelingen met een koper in zeer vergevorderd stadium zijn. Minder ver gevorderd is het Krim- plan, zo 'bleek uit het antwoord op een vraag van de heer Barendregt. Nog steeds is met Coördinatiebouw niet tot overeenstemming gekomen. De gemeen telijke 10 hectare zullen dit jaar weer als noodterrein worden geëxploiteerd door de Recreatiestichting. De heer Ba rendregt wees erop, dat de akkommo- datie van het terrein niet aan de eisen voldoet. REDAKTEUR MET VAKANTIE Onze redacteur is momenteel met va kantie. Zijn taak wordt tot dinsdag a.s. waargenomen door de heer D. Welbo- ren, overdag bereikbaar op de drukkerij telefoon (02220) 2741. MARIHUANA GEVAARLIJKER DAN MEN SOMS DENKT De Wereldgezondheidsorganisatie is enige tijd geleden een onderzoek begon nen naar marihuana en dit onderzoek heeft reeds enige zeer interessante en belangwekkende resultaten opgeleverd. Zo is vast komen te staan, dat een van de werkzame bestanddelen van dit narcotische middel ongeveer gelijk zou staan met de giftigheid van LSD. Naar aanleiding hiervan deelde dr. R. H. J. Kruisinga, staatssecretaris voor volksgezondheid mede, dat men in dat geval genoodzaakt zal zijn de gehele visie op marihuana te herzien. In de afgelopen jaren is namelijk de neiging ontstaan om het gevaar van dit narcotische middel in wijde kring te bagatelliseren. De stof in de marihuana, waar het hier om gaat is een isomeer van tetra- hyde, die leidt tot desoriëntatie, ver keerde beoordeling van de situatie en tot agressiviteit. Het is bovendien be kend, dat deze stof kan voeren tot blij vend hersenletsel en tot beschadiging van ongeboren kinderen. De Wereldgezondheidsorganisatie is bijzonder verheugd over het regerings besluit van Libanon (het centrum van de verbouw van dit produkt) om met behulp van de Verenigde Naties te ko men tot vervanging van deze aanplan ting door andere cultures. Hierdoor zou een zeer groot deel van de produktie wegvallen, hetgeen een belangrijke bij drage zou zijn in de strijd tegen het on wettig gebruik van verdovende midde len. Gerechtshof te Amsterdam EIS VOOR BURENRUZIE NU ƒ100,— ONVOORWAARDELIJK AMSTERDAM „Een slechte buur is erger dan een verre vijand", zei de procureur-generaal bij het Amster damse Gerechtshof bij de behandeling in hoger beroep van de zaak tegen de 47-jarigó fruitkweker M. H. uit Den Burg. De kweker was op 15 september door de Alkmaarse politierechter ver oordeeld tot ƒ150,boete, waarvan de helft voorwaardelijk, wegens mishande ling en vernieling. De procureur-gene raal eiste nu ƒ100,onvoorwaardelijk. Destijds zijn wij uitvoerig op de toe dracht van deze zaak ingegaan, zodat wij details nu achterwege zullen laten. Achtergronden In zijn pleidooi ging de raadsman in op wat zijns inziens de achtergronden van deze burenruzie zijn. Het kernpunt is, zo betoogde hij, dat de verdachte en zijn gezin uit Zuid-Holland stammen, terwijl de buren echte Texelaars zijn. De kweker en zijn gezin werden in de kleine, gesloten gemeenschap niet ge accepteerd. „Ik wil de goede trouw van de politie niet in twijfel trekken", zei de advocaat, „maar mijn cliënt heeft toch wel grieven. De indruk bestaat dat de politie alles een beetje naar de Texelse kant toe heeft geïnterpreteerd". Als bewijs voerde hij onder meer aan, dat de politie geweigerd had een aan vullende verklaring van de vrouw van verdachte op te nemen. Dat de buur man ook boter op zijn hoofd heeft, leidde hij daaruit af, dat deze geen schadevergoeding voor de ingeslagen ruiten had gevraagd. In zijn laatste woord beschuldigde de verdachte zijn buurman van meineed. Toen de president hem wilde sussen, barstte hij uit: „Zou u het bijleggen, als ze uw vrouw bont en blauw sloegen? Ik was zelf bijna hardstikke dood en van nacht is mijn zoon nog mishandeld door een of ander familielid van mijn buur man". De president kalmeerde met moeite de kweker en bepaalde daarna de uit spraak op 25 maart. (Overname Noord- Holl. Dagblad) WEES VOORZICHTIG MET SLAAPMIDDELEN Het feit dat sommige mensen die er behoefte aan hebben een eind aan hun leven te maken daarbij gebruik maken van een grote dosis slaapmiddelen, be wijst reeds, dat dergelijke middelen niet zo onschuldig zijn. Men heeft tenslotte te maken met een gif en dan is oppas sen altijd de boodschap. Dit duidt ook reeds aan, hoe slecht het is, om maar regelmatig van slaap middelen gebruik te maken, omdat men bijvoorbeeld niet zo best slaapt. Laten we niet vergeten, dat er bij slaapmidde len ook snel sprake is van gewenning, met als gevolg, dat de dosis die men aanvankelijk innam niet voldoende is om het gewenste effect te bereiken. Bij gebruik van slaapmiddelen moet men met verstand te werk gaan. Ten eerste moet men zich afvragen of het gebruik nu wel beslist noodzakelijk is en of er geen andere mogelijkheden zijn om tot een betere slaap te komen. Zo kan soms een fikse wandeling voor het sla pen gaan, een goede slaap bevorderen. Gaat men over tot het gebruik van slaapmiddelen, dan moet men ernstig rekening houden met bepaalde factoren. De duur van de werking van slaapmid delen is niet alleen afhankelijk van de specifieke eigenschappen ervan, maar tevens van de dosering. En het is ten slotte de arts die in staat is om de slotte de arts die in staat is de juiste dosering vast te stellen. Dan spelen de individuele verschillen van de mensen nog een rol. De een reageert op een be paalde dosis anders dan de ander Dan blijkt ook, dat niet iedereen zo maar slaapmiddelen kan gebruiken, want voor leverpatiënten, nierpatiënten en mensen met longaandoening zijn de stoffen die zich in slaapmiddelen bevin den zeker niet onschadelijk. Ook moet men oppassen wanneer men reeds an dere medicamenten gebruikt. Voorts moet men slaapmiddelen al leen innemen wanneer dat beslist nood zakelijk is. Zo nu en dan moet het ge bruik worden onderbroken en dient men het eens enige avonden zonder de ze middelen te proberen. Overigens is men niet al te snel ge neigd om te beweren dat men „geen oog dicht doet"? Is het niet zo, dat wanneer we werkelijk eerlijk zijn we hoogstens ■kunnen spréken over „slecht slapen", hetgeen wil zeggen, dat we slechts kort slapen, of dat onze slaap regelmatig on derbroken wordt. En is het dan echt wel zo nodig om dadelijk naar slaap middelen te grijpen Zouden we niet sneller en beter re sultaat bereiken, wanneer we eens ver andering braohten in onze verkeerde leefwijze Wanneer we eens rustiger aan deden, ons meer ontspanden, niet zoveel aten, minder rookten en over het algemeen wat gezonder gingen leven zou dat niet sneller en beter helpen, dan slaapmiddelen, die in wezen geen genezing brengen Als we dan zo graag zelf dokteren en zelf een diagnose 6tellen, laten we dan ons eerst eens afvragen of we ge zond leven, misschien ligt daar de oor zaak dan wel van ons slechte slapen. BRANDMELDING Bij brand altijd bellen (02220) 2066. Dit geldt voor alle donpen, zowel over dag als 'a nachts. Zaterdag-, zondag- en dinsdagavond is het weer lachen geblazen, wanneer Norman Wisdom in „De vierkante Re kruut" voor vele aanstekelijke en ver warrende situaties zorgt. Ten tijde van de Tweede Wereldoorlog belandt hij in het Engelse leger, waar hij geheel in eigen stijl zijn carrière opbouwt. Een vrouwelijke officier, een lid van de Ge heime Dienst, trekt vooral zijn aan dacht en hij wordt het nooit moe om voor haar te salueren. Op een kwade dag stappen Norman en zijn kameraad in een verkeerde bus en komen terecht bij een groep parachutisten. Enkele uren later worden zij achter de vijande lijke linies in Frankrijk gedropt. Op zoek naar proviand valt het de held op, dat de Duitsers in plaats van hem aan te houden, onmiddellijk in de hou ding springen. Het blijkt, dat hij als twee druppels water op een Duits ge neraal lijkt. Deze gelijkenis komt Nor man goed van pas om zijn juist verwor ven vrienden, leden van een Franse verzetsgroep, te bevrijden. Wanneer hij later door de nazi's ontmaskerd wordt en gefusileerd zal worden, weet hij bij toeval aan zijn terechtstelling te ontkomen en wordt hij bij terugkeer in Engeland als held geëerd. Deze solda- tenklucht is toegankelijk voor personen van alle leeftijden. „De avonturen van Pietje Bell" wor den zondagmiddag in het City-theater vertoond. Het is de verfilming van het bekende boek van Chris van Abcoude. Pietje Bell besluit met zijn kameraadjes een circuc op te richten. Voor dit circus hebben zij o.a. een kip nodig, die na veel moeilijkheden (ook met de veld wachter) gevangen wordt. De voorstel ling wordt een succes, maar door een ongeluk ontstaat er brand en vlucht het publiek. De „circusdirectie" neemt het besluit naar Londen te vluchten en be landt op de schuit van twee boeven. De jongens worden gevangen genomen, omdat zij ontdekken dat het schip vol zit met gestolen geld. Zij ontsnappen echter en slagen er op hun beurt in de beide kerels vast te zetten en uit te leveren aan de ipplitie. Ook deze rol prent is te zien door personen van alle leeftijden. PIJN BESTRIJDEN DOOR HYPNOSE Pijn is een voor de mens meest on aangename gewaarwording en tegen deze beleving is betrekkelijk weinig te doen, althans tot op heden moeten de medici zich beperken tot het verstrek ken van verdovende middelen. Het ligt voor de hand, dat men ijve rig zoekt naar andere mogelijkheden, die als dat mogelijk zou zijn, minder sohadelijk en meer effectief zijn. Want zoals bekend treedt bij langdurige toe diening van dergelijke middelen ge wenning op, waardoor deze middelen steeds minder effect sorteren en het toedienen van grotere dosis noodzake lijk wordt. Verschillende onderzoekers hebben getracht een oplossing te vinden door het gebruik van hypnose. Deze onder zoekingen hebben uitgewezen, dat dit middel slechts bruikbaar is, wanneer de patient gevoelig is voor hypnose. Bij minder gevoelige personen, heeft deze methode geen resultaat. Interessant is een bijkomstige ontdek king. Gedurende pijn neemt de hart- frekwentie toe. Wanneer een patiënt onder hypnose geen pijn gevoelt, blijft het ritme der hartslagen echter tooh verhoogd. Ja, neemt zelfs soms nog iets toe. Een bewijs, dat al voelt de patient de. pijn niet, het lichaam er zich toch tegen blijft verweren. GEEN DURE BORINGEN MEER? Tot nu toe dient men boringen te verrichten om te ontdekken of de aarde hier of daar exploitabele mineralen be vat. Dergelijke boringen zijn over het alegemeen een kostbare zaak en soms zijn de vondsten niet van dien aard, dat men het onderzoek geslaagd kan noe men. In de Verènigde Staten werkt men momenteel een nieuw systeem uit, dat de mogelijkheid in zich bergt, dat in de toekomst deze dure boringen niet meer noodzakelijk zullen zijn. Reeds geruime tijd weet men, dat de bodem en haar inhoudt van invloed is op de op die bodem groeiende vegetatie en botanici maken reeds jarenlang een studie hiervan. Het ziet er naar uit, dat er een bijzonder vruchtbare samenwer king in de toekomst mogelijk is tusöen botanici en geologen met betrekking tot het vaststellen van de bodemgesteld heid naar aanleiding van de er op groeiende vegetatie. De mineralen in de bodem veroorzaken allerlei verande ringen in het plantenlichaam, hetgeen zich kan uiten op diverse wijzen. Kent men nu de wetmatigheid van deze ver schijnselen en onderzoekt men de vege tatie nauwkeurig, dan kan men met vrij grote nauwkeurigheid de samenstelling van de bodem vaststellen en hierdoor zouden kostbare proefboringen niet meer nodig worden bij het zoeken naar mineralen. Reeds heeft men in de V.S. op deze wijze successen geboekt en uranium-, zink- en goudafzettingen ge vonden, OPENINGSTIJDEN OPENBARE BIBLIOTHEEK De openingstijden zijn Maandag: 10.00 tot 12.00 uur; Woensdag: 19.30 tot 21.30 uur; Donderdag: van 12.00 tot 13.30 uur (niet tijdens de schoolvakanties) en 15.30 tot 17.30 uur. Vrijdag: 14.30 tot 15.30 uur en 19.30 tot 21.30 uur. Jeugd: woensdag van 14.30 tot 17.30 uur en vrijdag van 15.30 tot 17.30 u-

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 9