AGENDA Ds. Kruithof deed intrede in Geref. Kerk te Oosterend Interessante CBS-cijfers over de Texelse kottervisserij a*É^t<ZX<zl MIjMNIEIjWS GESLAAGDE SPORTONTMOETING OOSTEREND- HAGEN DERDE BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 19 APRIL 1968 (Van onze correspondent) Een week nadat hij was bevestigd deed Ds. J. D. Kruithof op de avond van eerste Paasdag zijn intrede in de Gereformeerde Kerk van Oosterend. Onder zijn gehoor bevonden zich naast vele Oosterenders burgemeester Sprenger en echtgenote, wethouder J. Daalder, ds. Rozemond van de N.H. Gemeente te Oosterend, ds. Uidam van de Gereformeerde Kerk Den Burg en kapelaan Boilerman. Ds. Kruithof hield zijn intredepreek naar aanlei ding van Johannes 21, de versen 18 t/m 22, waarin wordt gesproken over het volgen van Jezus. De predikant zei het in de eerste plaats als zijn roeping te zien de gemeente bij het samen volgen van Jezus te leiden. Na de prediking zong de gemeente gezang 86 uit de „119 gezangen". „Wat de toekomst brengen moge, mij geleidt des Heren hand". Van de gelegenheid om na de dienst het woord te voeren, maakte als eerste de heer C. Jongejan gebruik, namens de gemeente en de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk. Hij gaf de op dracht van de opgestane Heer aan ds. Kruithof door: Gaat dan heen, onder wijst alle volken en doopt hen in de naam des Vaders, des Zoon en des Heiligen Geestes. Die opdracht geldt nu evenzeer als vroeger en ook nu staan er mensen klaar om er gehoor aan te geven. Geen eenvoudige taak, want, zo zei de heer Jongejan, het zal voor U geen weg over rozen worden; er zitten doornen tussen. Spreker zei te hopen, dat ds. Kruithof geen vreem de in Jeruzalem zou blijven en ver zocht de gemeente de nieuwe predi kant toe te zingen de verzen 1 en 2 van psalm 135. Namens de classis Alkmaar en de Gereformeerde Kerk Den Burg sprak ds. Uidam. Hij zei blij te zijn, dat Oosterend weer een eigen dominee heeft, waardoor hij het wat minder druk zou krijgen. Hij had overigens met veel genoegen in Oosterend waar genomen. Vooral met de zieken en de jeugd had hij prettig kunnen werken. Houvast Burgemeester Sprenger zei ongeveer even vers op het eiland te zijn als de nieuwe predikant; hij was er net an derhalve week. „Wij zijn beiden niet van de allerjongsten, maar onze erva ring kan van pas komen in het nieuwe ambt". Mr. Sprenger stelde dat in deze tijd van schijn-houvast veel behoefte is aan écht houvast. Het aandeel van de kerk bij het geven daarvan is bij zonder belangrijk. De samenwerking tussen kerk en overheid noemde spr. van grote betekenis en hij zegde ds. Kruithof gaarne alle medewerking toe. Nieuw begin Ds. Rozemond van de Ned. Hervorm de kerk te Oosterend herinnerde aan de intredepreek, waarin ds. Kruithof VVV-blad Het derde nummer van ons VVV- blad zal omstreeks eind mei verschij nen. Wij verzoeken onze leden korrek- ties in de akkommodatielijst en adver tenties vóór 25 april a.s. op te geven. Nieuwe leden, die zich vóór deze da tum opgeven, kunnen nog in het blad opgenomen worden. Er is nog beperkte ruimte voor ad vertenties. Wij zullen geïnteresseerden graag inlichten over formaten en ta rieven. ZON. MAAN EN HOOG WATER De zon komt 21 april op om 5.30 uur en gaat onder om 19.48 uur; 24 april op om 5.24 uur en onder om 19.53 uur. Maan: 19 april L.K.; 27 april N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 19 apr. 0.07 en 12.27; 20 apr. 0 50 en 13.27; 21 apr. 1.58 en 14.52; 22 apr. 3.37 en 16.33; 23 apr. 5.10 en 17.54; 24 apr. 6.21 en 18.53; Aan het strand ongeveer een uur eerder 25 apr. 7.10 en 19 37; 26 apr. 7.50 en 20.12; 27 apr. 8.27 en 20.43. boog water. Vrijdag 19 april Den Burg, Dorpshuis 8 uur, Fotoclub „De Kiekendief". Zaterdag 20 april Den Burg, De Oranjeboom, St. Jan met het 'luk „De Indringster", aanvang 8 uur. Bal na oim.v. Mark Five. Woensdag 24 april Den Burg, De Zwaan, 20.00 uur, R.K. Vrou wengilde. Afscheid van de voorzitster, mevr. De Graaf-Graaf. Iedere woensdagmiddag van 4 tot half 5 'oorleeshalfuur in de bibliotheek voor de ónderen van de le en 2e klassen der lagere scholen. Donderdag 25 april De Cocksdorp, Hotel Kikkert, Plattelandsvrou wen De Cocksdorp-Eierland, 8 uur, Modethow ®et eigen krachten. Zaterdag 27 april Den Burg, „De Oranjeboom", 20.00 uur, St 'an met het stuk „De Indringster". Bal na ®et muziek van Mark Five. Deze avond is >Peciaal voor de jongeren. had opgeroepen tot het samen volgen van Jezus. „Wij als Hervormden hopen op een nieuw begin in het samen vol gen. Wij vragen vergeving voor alles wat geweest is en hopen op gezamen lijke diensten met het dragen van ge zamenlijke verantwoordelijkheid daar voor". Ook kapelaan Bollerman, namens het Texels Theologen Convent en de ande re kerken van Texel sprak over de noodzaak van samenwerking en een heid. Hij besloot zijn toespraak: „Ds Kruithof, wij wachten op Uw kritiek". De nieuwe predikant beantwoordde de diverse sprekers en bracht zijn dank naar voren voor de hartelijke ont vangst, die hem en zijn gezin ten deel was gevallen. Ingaande op het door de sprekers aangeroerde eenheidsvraag- stuk zei hij: „Er is een grotere eenheid, de Eenheid van de wereldkerk. Wij ge loven in één heilige, algemene Christe lijke Kerk. Wij moeten naar elkaar toe groeien, maar na een gescheidenheid van jaren kan de weg daarheen nog lang zijn". GEMASKERD BAL TE DE WAAL DE WAAL Er zullen te De Waal geen knderspelen worden georgani seerd op dinsdag 30 april. In plaats daarvan zullen spelen worden gehou den in de zomervakantie. Wel wordt er 's avonds, na de Meierblis, een gemas kerd bal gehouden in „De Wielewaal". Het bestuur van het dorpshuis hoopt, dat velen gecostumeerd zullen verschij nen. Er zullen enkele prijzen beschik baar gesteld worden. De zaal is open vanaf half negen. JONGEMAN MET BROMMER OVER DE KOP OOST Zaterdagavond tegen zes uur werd in Oost de pièrensteker Frits Eelman uit Oosterend gevonden. Hij lag bewusteloos naast zijn bromfiets op de weg. Aangenomen wordt dat hij kort tevoren met zijn brommer uit de bocht is gevlogen. Hij moet toen tegen een bermafscheiding terecht zijn geko men en over de kop zijn geslagen. Bij de val op het wegdek liep hij schedel letsel op. Hij werd naar het Lidwina- ziekenhuis te Den Helder overgebracht. Van gefusilleerde Georgier? GERAAMTE GEVONDEN Op het strand bij paal elf vond een Duitse toerist vorige week een gave menselijke schedel. De Rijkspolitie stel de een onderzoek in en haalde ter plaatse ook de rest van het geraamte uit het zand tevoorschijn. De graven dienst uit IJsselstein stelde vast, dat het skelet afkomstig is van een grote man, mogelijk een Georgiër, die in 1945 in de duinen is begraven na door de Duitsers vermoord te zijn. Bij het zeven van het zand, waarin het skelet werd gevonden, werden geen knopen of andere resten van kledingstukken gevonden. De man moet dus naakt zijn begraven, hetgeen bij de ruiverings- a'ktie van de Duitsers in april 1945 ge bruikelijk was. De resten zijn op het strand terecht gekomen als gevolg van de duinafslag. In de afgelopen 20 jaar zijn ter plaatse tientallen meters duin weggespoeld. GEREEDSCHAP GESTOLEN Een op „Loodsmansduin" verblijven de kampeerder, die zaterdagavond een bezoek bracht aan een bar in De Koog, ontdekte naderhand, dat uit de tas van zijn motorfiets, die hij voor het gebouw had geparkeerd, diverse gereedschap pen waren ontvreemd. De politie heeft de zaak in onderzoek. In de in 1963 gehouden bedrijf s- telling van het C.B.S. werden ook de visserijbedrijven betrokken. Volgens deze telling, waarvan onlangs de eer ste resultaten gepubliceerd werden, telde Texel op 15 oktober 1963 35 visserijbedrijven. Daarin waren 179 mannen en 1 vrouw werkzaam. Van de 179 mannen waren er 69 medewerkende eigenaren en gezins leden. De overige 110 mannen waren „vreemde" arbeidskrachten. Het ka rakter van gezinsbedrijf neemt dus ook in de Texelse visserij meer en meer af. Onder de 35 visserijbedrijven, die Texel kent zijn er 4 die zich op de zoetwatervisserij toeleggen. Het over grote deel beoefent de zeékustvisserij. Naar de personeelssterkte zijn de 31 zeekustvisserijbedrijven als volgt na der te onderscheiden: 3 bedrijven met ieder 1 persoon; 7 bedrijven met 2-4 personen; 6 bedrijven met 5 personen; 10 bedrijven met 6-9 personen; 5 bedrijven met 11-19 personen Vloot In aansluiting op vorenstaande cij fers omtrent de bedrijven is het wel licht dienstig hier het overzicht van de Texelse kottervloot per 1 jan. 1968 te laten volgen. bleven. De groep met 350 en meer pk heeft zich in die periode vervijfvou digd. Motortrawlers overtroffen In ons blad van 23 februari j.l. ves tigden wij de aandacht op een artikel van wijlen ir. C. Kuyper in de Visserij- wereld van 4 jan. 1968. In dat artikel wordt aangegeven hoe in het bijzonder sedert het begin van de jaren zestig, mede door de invoering van de boom- korvisserij de kottervisserij een enorme expansie te zien geeft. Dit leidde er toe dat in 1966 voor het eerst in de visserijgeschiedenis van Nederland de productiewaarde van de zeekotters (ƒ79,7 min.), die van de motortrawlers (ƒ71,5 min.) overtrof. Dezo ontwikkeling was slechts moge lijk doordat steeds meer schepen met zwaardere motoren werden uitgerust. Texel bleef hierbij, blijkens boven staande cijfers, niet achter. Het ligt dan ook in de lijn van de verwachting, dat de grotere en zwaardere kotters nog verder in aantal zullen toenemen. 1965 1968 0-79 pk 1 1 80-119 pk 3 3 120 - 239 pk 16 7 240 - 349 pk 14 14 350 - 499 pk 3 11 meer dan 500 pk 5 Totaal 37 41 Meer vermogen In 3 jaar tijd is dus de vloot niet alleen met ruim 10°/o toegenomen, doch is bovendien uitgerust met veel zwaardere motoren. De kotters met 120 - 239 pk vormden jarenlang het dominerende type in de Nederlandse kottervloot. In 1954 be hoorde op Texel 81%, in 1960 eveneens 81%, in 1962 60% tot deze categorie. In 1965 is het aandeel al gedaald tot 43%, terwijl het in 1968 slechts 17% bedraagt. De categorie 240 - 349 pk is de laatste 3 jaren vrij stabiel ge- BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 11 tot en met 17 april 1968 Geboren: Dirk Robert Christiaan, zv. Dirk J. Keijser en Elisabeth W. Ch. Liedermooij; Angelique Cynthia, dv. John Th. A. A. Jansen en Netty Kossen; Dirk, zv. Cornelis Boekei en Neeltje J. Roeper; Rogier, zv. Johan A. Visser en Marianne J. Dijkstra; Carianne Christine, dv. Cornelis Tim mer en Geertruida A. W. M. van der Haas; Jacoba Pieternella, dv. Jacob P. Pit en Geertje H. Vlugt. Ondertrouwd: Nicolaas F. J. Boersma en Nelly C. Koorn. Overleden; Jan Nicolaas Bruin, oud 69 jaar; Dirk Trap, oud 80 jaar; Simone Marisol Klute, oud 5 jaar, wonende te Heiloo. INGEKOMEN PERSONEN Hans Doorten, van Den Helder, Het Nieuwe Diep 5 naar Den Hoorn H 131; Anthonie J. Spies, van Den Helder, Het Nieuwe Diep 5 naar Den Hoorn H 131; Hendrik J. van der Kooij, van 's Gra- venhage, Scheveningseweg 29 naar De Waal, Hogereind 22; Jacob Buscop, van Maassluis, Nic. Beetsstraat 2c naar Den Burg B 115. ZE ZIJN ER WEER Met de komst van de eerste toeristen zijn ook de clandestiene kampeerders weer gesignaleerd. In de nacht van za terdag op zondag trof de politie in de schapenboet van de heer Kuip aan de Ruijsweg te De Koog twee Amsterdam se jongens van 18 en 20 jaar aan. Pro ces veibaal werd opgemaakt. Zaterdag-, zondag- en dinsdagavond kunnen de bioscoopbezoekers de film „Mijn prinses" zien, die werd gemaakt naar de (ware) geschiedenis van Seya Mattson. Dit 20-jarige meisje is onge neeslijk ziek. Zij komt in contact met de jonge Gunnar Mattson, die aanvan kelijk medelijden en sympathie voor haar koestert, een gevoel dat evenwel overgaat in liefde. De gevoelens zijn wederzijdse en zij trouwen. Want Seya wil leven, wil zelfs leven geven. Zij laat de béhandeling in het ziekenhuis staken als zij in verwachting komt. Tegen de raad van de artsen in wil zij het kind ter wereld brengen. Het won derlijke is dat zij dan niet alleen een gezonde zoon ter wereld brengt, maar dan ook zelf blijkbaar is genezen. Zij schonk leven en het werd héar ge schonken. De film werd gemaakt door de Zweedse regisseur Ake Falck (Toe gang boven rl8 jaar). Zondagmiddag weer eens een ouder wetse gooi- en smijtfilm met in de hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy: „Brokkenpiloten". Het tweetal zien we deze keer als het met vakantie in Parijs is en de geneugten van de Franse hoofdstad leert kennen. Een liefdesaffaire loopt minder mooi af en zowel Stan als Ollie willen zich in de Seine storten. Daarvan worden ze weerhouden door een officier, die hen ertoe brengt dienst te nemen in het vreemdelingenlegioen. Maar ook daar worden ze door pech achtervolgt, voor al als zij door de loop der gebeurtenis sen in een vliegtuig terecht komen en er daarmee vandoor gaan. Een film zonder diepere bedoelingen of achter gronden, gewoon om eens lekker te lachen. (Alle leeftijden). JOURNALISTEN VERGADEREN OP TEXEL De jaarvergadering van de Vereni ging van free-lance journalisten wordt op vrijdag 24 mei op Texel gehouden. De besprekingen hebben 's avonds plaats in het strandhotel „Prinses Juliana" te De Koog. De volgende ochtend zal het gezelschap een rondrit per bus over het eiland maken, onder leiding van de heer J. W. Dekker van de VW. Verwacht wordt dat ongeveer 30 journalisten aan de vergadering zullen deelnemen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 24 april a.s. worden de moeders van Den Burg verwacht van 13.00 tot 16.00 uur. FRANSE KINDEREN STALEN ALS RAVEN Franse kinderen, die hun school reisje op Texel doorbrachten, hebben zich schuldig gemaakt aan talrijke winkeldiefstalletjes in Den Burg en Oosterend. Tijdens het winkelen in beide dorpen werd voor tientallen gul dens aan souvenirs weggekaapt; ook rookgerei hoorde tot de buit. Toen een sigarenhandelaar in Den Burg een der knapen op heterdaad betrapte, kwam de politie in het geweer, die zoveel mogelijk van het gestolen goed achter haalde en er voor zorgde, dat de eige naars schadeloos gesteld werden. Bij achtervolging van enkele diefjes in Den Burg probeerden deze zich van hun juist ontvreemde roökartikelen te ontdoen, door ze in de brievenbus van de PTT te werpen. De onderwijzer, die de leiding had over het groepje, is streng opgetreden; hij heeft een der jongens zelfs voorgoed van de school verwijderd. HET REISJE VAN DE OVERKOEPELING De belangstelling voor het reisje van „de Overkoepeling" naar Limburg en de Belgische Ardennen is goed en gaat dus in ieder geval door, maar er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Belangstellenden, die zich snel opge ven, kunnen nog worden ingeschreven. Men wende zich tot mej. J. Witte, „Bloemwijk", tel. 2163. De deelneem sters worden eraan herinnerd hun pas of toeristenkaart gereed te hebben. Vertrokken wordt dinsdagochtend 30 april met de boot van acht uur. De (speciale) bus vertrekt om 7.30 uur van de Elemert te Den Burg. AANGESPOELDE MIJN OPGERUIMD Zaterdagavond werd op het strand ten noorden van de Slufter een zeemijn gevonden. De politie stelde via het AOK De Mok de Marine-mijnoprui- mingsdienst op de hoogste, die het ge vaarlijke ding de volgende ochtend om negen uur liet springen. OOSTEREND Twee elftallen van de sportvereniging E.S.V. (Eisenbahn Sport Verein) uit Hagen, Duitsland, hebben in het afgelopen paasweekend een zeer geslaagde sportontmoeting ge had met de Sportvereniging Oosterend. Het was een tegenbezoek: in september 1967 waren de SVO-ers al in Hagen geweest. Het contact tussen beide ver enigingen was in de zomer van vorig jaar ontstaan toen de voorzitter van ESV, de heer F. Gerke, in Oosterend logeerde. Het bezoek van twee SVO- elftallen met aanhang aan de vereniging te Hagen werd een groot succes en dat de Duitsers een tegenbezoek aan Oos terend zouden brengen was haast van zelfsprekend. De Oosterenders, nog dankbaar voor de grootse ontvangst, die hen destijds in Hagen was bereid, hebben nu getracht hun gastheren nog te overtreffen en volgens de Duitsers zijn zij daar in geslaagd. Dat was voor een groot deel te danken aan de goede zorgen van het echtpaar Medema van Jatrij, die de 53 man tellende groep op bijzonder royale wijze onthaalde. Vorig jaar heette de Duitse club nog „Rot-Weiss"; als gevolg van een fusie met een andere vereniging is het nu ESV geworden. Het overgrote deel der 700 leden is werkzaam bij de Wer ner Hütte Werke te Hagen. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur arriveerde het Duitse gezelschap met een bus en een VW-busje in Oosterend. In Jatrij werd koffie gedronken en werden de gasten aan de diverse pleeg ouders „toegewezen". Bij die pleeg ouders werd de avondmaaltijd gebruikt en nadien kwam het merendeel van de groep weer in Jatrij bijeen om met hun Oosterender vrienden van gedachten te wisselen. Mooi eiland De meeste ESV-leden waren nooit eerder op Texel geweest en hadden hadden zelfs nooit eerder de zee ge zien. Texel was voor hen een unieke belevenis. Ze hadden zich het eiland veel kleiner voorgesteld en toonden zich stomverbaasd over een zó groot gebied met een zo afwisselend natuur schoon. Zondagochtend maakten ze dan ook gretig van de mogelijkheid gebruik om in gezelschap van hun gastheren het eiland te verkennen, zowel te voet als per auto. Zo enthousiast waren de Duitse voetballers, dat verschillende hunner direct plannen smeedden voor een Texelse vakantie en dit meteen maar even regelden. 's Middags half twee traden het tweede elftal van ESV en het tweede van SVO in het strijdperk. Het werd een leuke wedstrijd, die eindigde in een 31 overwinning voor Oosterend. Dat was een revanche voor de 42 nederlaag, die het Oosterender tweede in september in Hagen leed. Om half vier startte de wedstnjd tussen de twee eerste elftallen. Dit werd een 30 overwinning voor de Duitsers. (In sep tember wonnen de Duitsers met 52). Voor de aanvang van de wedstrijden werden door beide verenigingen herin neringsvaantjes uitgewisseld. Een uit voerige wedstrijdbeschrijving vindt men elders in dit blad. Broodmaaltijd Om acht uur 's avonds stond in Jatrij een voortreffelijk verzorgde brood maaltijd gereed, die ieder zich goed liet smaken. Het was het begin van een uitbundige feestavond, waarbij niet alleen vele, door het echtpaar Medema opgediende „lekkere dingen" werden verorberd, maar waarbij ook het bier rijkelijk vloeide. Voordat de stemming al te uitbundig werd, sprak voorzitter KI. Burger van SVO een hartelijk wel komstwoord tot de Duitsers. Een uit voerig en vriendelijk antwoord kwam van voorzitter Gerke van ESV. De heer Burger overhandigde als (kostbaar) aandenken een 40 cm. hoge fraaie sportbokaal met inscriptie en zijn col lega Gerke op zijn beurt verraste het bestuur van SVO met een schitterend metalen wandbord, eveneens voorzien van data en de veelzeggende inscriptie „In Freundschaft". Terwijl ESV-ers en SVO-ers zich tegoed deden aan o.m. 450 belegde broodjes werd de afspraak gemaakt de sportuitwisseling tot een jaarijkse traditie te maken, telkens met de paasdagen. De contacten die werden gelegd resulteerden soms in complete vakanties. Diverse SVO-leden kregen het aanbod om 14 dagen in Hagen te komen logeren, voor niets. De bijeen komst duurde tot diep in de nacht, maar de volgende ochtend waren de meeste Duitsers echter alweer vroeg op om nog gauw wat van Texel te zien. Om één uur maakte men zich gereed voor vertrek en met de boot van drie uur vertrok het gezelschap weer naar Duitsland. De bestuursleden van SVO verzoch ten ons namens hen de pleegouders te danken, die door hun belangeloze me dewerking het uitwisselingsbezoek van ESV aan Oosterend hebben helpen slagen. DE ASTMABESTRIJDING HEEFT UW HULP NODIG Bijna oen miljoen gulden dat is het bedrag, dat het Nederlands Astma Fonds dit jaar hoopt te kunnen beste den aan de taken waarvoor het staat. Dat geldt de directe hulp aan de vele honderdduizenden Nederlanders, die op dit ogenblik lijden aan astmatische aan doeningen, èn de hulp op langere ter mijn door onderzoek naar oorzaken, naar betere bestrijdingsmiddelen en naar mogelijkheden deze ziekten te voorkómen. Astma, de volksziekte, die zo velen tot in de kern van hun bestaan raakt en die zo vele ingrijpende gevolgen tot invaliditeit toe heeft, staat van 22 tot en met 27 april in het middel punt van 'de belangstelling. Ook op Texel wordt dan de jaarlijk se landelijke collecte van het Neder lands Astma Fonds gehouden. Voor het eerst in de nog jonge geschiedenis van de astmacollectes geschiedt dit in het voorjaar. De oorzaak van deze veran dering is een wijziging in het jaar schema van het Landelijke Collecte plan. Onveranderd is echter gebleven de doelstelling: de astmabestrijding, die nog een grote achterstand heeft in te halen, te helpen om zo snel en doel treffend mogelijk de vele problemen, die astma kent, zo goed mogelijk tot een oplossing te brengen. Wat er allemaal moet gebeuren? De astmabehandelingscentra moeten aan merkelijk meer steun krijgen. Sociaal medische adviesbureaus, zoals in bin nenkort één in Amsterdam zal starten, moeten worden opgericht. De revali- datiemogelijkheden moeten worden vergroot, méér therapeutische kampen voor jongeren moeten worden opgezet, in vele individuele gevallen moet di rect soulaas worden geboden. Het zijn maar enkele voorbeelden uit een reeks van zaken, die op dit ogenblik moeten gebeuren. Daarnaast komt een lange lijst van wensen op het gebied van we tenschappelijk onderzoek, dat moet leiden tot betere toekomstkansen voor de patiënt van straks. Onderzoekingen op het gebied van erfelijkheidsfactoren en naar het vóórkomen van astmatische aandoeningen onder de jeugd zijn voorbeelden van wat nu wordt uitge voerd en wat jarenlang geldt, man kracht en doorzettingsvermogen zal vragen. Hoe eerder en hoe beter alle noden en wensen aan bod. kunnen ko men, hoe meer kansen er zullen zijn voor de 800.000 Nederlanders, die het direct aangaat. Hoe eerder hoe 'be ter dat kan alleen wanneer alle Nederlanders mee willen vechten tegen deze volksziekte. Dat gevecht is met zeer vreedzame middelen te leveren: met een vriendelijke ontvangst van een collectant en een welgemeende gift in de bus. STUDIETOELAGEN Het bestuur van de Stichting Prof. Dr. W. H. Keesomstudiefonds te Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat personen met een goede studie- aanleg, die niet in staat zijn de kosten van hun voorgenomen of reeds aange vangen studie te betalen en die gedu rende het cursusjaar 1968/1969 voor een studietoelage uit genoemd fonds ter te gemoetkoming in die kosten in aanmer king wensen te komen, zich vóór 1 mei a.s. kunnen wensen tot voornoemd be stuur door middel van een daartoe strekkend aanvraagformulier, dat te verkrijgen is op de afdeling Financiën en Onderwijs der gemeentesecretarie te Den Burg. Verzoekschriften, die na 1 mei a.s. worden ingezonden zullen niet meer in behandeling kunnen worden genomen. VERTROKKEN PERSONEN Ronald H. C. Vlugt, van Den Hoorn Diek 27 naar Medem'blik, Nic. Stelling werfstraat 5, met gezin; Petrus H. van de Wetering, van De Cocksdorp, salon wagen aan de Langeveldstraat naar Horst, America, Zwarteplakseweg 62, met gezin; Jarich van der Veen, van Den Burg, B 115b naar Alkmaar, Ro- bertsonstraat 5, met gezin.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 9