Uw salaris op de Nutsspaarbank OLDA droomkeukens Programma Koninginnedag Den Burg Voor staatsloten VW-1600TL nu ook met volautomatische wisselbak samenwerkende scholen in Den Helder HET KEIKENCENTRIM" Joh. Betsema SPECIALE EXTRA SORTERING Nutsspaarbank (bondsspaarbank) Heeft u nog geen koelkast? Reeds voor f 228,- leveren wij u een nieuwe (onbeschadigde) koelkast inh. 140 ltr. met 5 jaar garantie! Techn. Bureau JAN AGTER INSCHRIJVING LEERLINGEN VOOR DE BRUGKLAS ADMINISTRATIEVE KRACHT TEXELSE AUTOCENTRALE a School voor Atheneum - Havo b. R.K. School voor Mavo c. Prot. Chr. School voor Mavo Hieronder vinden onze lezers een lledig overzicht van de feestelijkhe- n, die op Koninginnedag te Den Burg >rden gehouden. Allegorische optocht or kinderen tot en met de zesde klas n de lagere school. invangstijd: 1 uur. Startplaats en ry: Rode Kruis-gebouw Jonkerstraat, jchrijving: aan de start. Inschrijfgeld: 10 p.p. Er kan worden deelgenomen or enkelingen, paren, kleine groepen 5 personen, grote groepen met meer n 5 personen. Ook kinderen die nog ■t op school zijn kunnen aan deze tocht deelnemen. De prijzen: enkelingen: le prijs 0,—, 2e prijs 7,50, 3e prijs ƒ5, ren: lc prijs ƒ15,2e prijs ƒ10, prijs 7,50; kleine groepen: le prijs 0,—; 2e prijs ƒ15,3e prijs ƒ10, ote groepen: le prijs ƒ30,2e prijs 5—; 3e prijs 20,— startplaats: De startplaats is deze er alleen bereikbaar via de Beatrix- Vanaf de Kogerstraat en Boogerd nt U niet bij de startplaats komen, inschrijving aan de start wordt een rtnummer verstrekt. Zonder dit mmer vindt geen beoordeling plaats. Soute: De optocht wordt begeleid or het Koninklijk Texels Fanfare en Margaretha Sinclair band. De route n de optocht is als volgt bepaald: ikerstraat, Kogerstraat, De Zes, nbaan, Hollewal, Weststraat, Molen- aat, Keesomlaan, Elemert, Warmoes- aat, Weverstraat, Stenenplaats, Bin- oburg, Groeneplaats, Parkstraat, We rstraat, Schilderend, R. P. Keijser- aat, Slingerweg, Gemeentesportter- n. Prijsuitreiking: Deze zal direct na oop van de optocht bij het gemeen- portveld plaatsvinden. (De prijzen irden, evenals van alle andere wed- ïjden, uitgekeerd in waardebonnen). Fictsrally or de leerlingen van het voortgezet ierwijs. nvangsuur: 1 uur. Startplaats: ïoolplein ULO, Schilderend 39. In- irijving: aan de start. Inschrijfgeld: ,25. kan deze rally kunnen dus alle rlingen van de LTS, Landbouw- iool, Huishoudschool, ULO en HBS kiemen. Voor de wedstrijd zijn tien jzen beschikbaar, die zullen bestaan waardebonnen, die 'bij alle winke rs in Den Burg besteed kunnen wor- o. De prijzen zijn: le prijs 12,50; prijs ƒ10,3e prijs 7,50; 4e prijs 5e prijs ƒ5,6e t/m 10e prijs 50. kan de startplaats zullen alle gege- ns voor de rally verstrekt worden, inschrijving. Prijsuitreiking: Deze zal direct na de tsrally plaatsvinden. [nlichtingen: De leerkrachten van de .O-school, Schilderend, hebben de janisatie van deze rally en zullen rover het beste inlichtingen kunnen rstrekken. Kinderspelen or dc leerlingen van de lagere school invangstijd: 3 uur. Plaats Gemeente- •rtvelden. Inschrijving: op school, ichrijfgeld: ƒ0,25 te voldoen op looi. \an deze wedstrijdjes kunnen dus e kinderen van de lagere scholen ïlnemen. De jongens en meisjes heb- fi een eigen speelveld. Zij gaan met klasgenootjes van hun eigen en de dere scholen, in 5 wedstrijdjes uit- tken wie van hun in .aanmerking mt voor de prijzen. Er zijn totaal 36 jzen beschikbaar, die zullen bestaan waardebonnen, die bij alle winke rs in Den Burg ingeleverd kunnen irden. De prijzen voor alle klassen, zowel or jongens als voor meisjes, zijn: prijs ƒ7,50; 2e prijs ƒ5,en 3e prijs 50. De kinderen, die meegedaan hebben n de allegorische optocht, 'kunnen na t afsluiten van deze optocht hun dien op het bijveld zolang achter en. De spelen vinden n.l. plaats op beide voetbalvelden en vangen in en geval aan voordat de optocht be- idigd is. Men kan dus zonder be- aar aan beide evenementen deelne- ri daar de optocht eindigt Op de ge- ïentesportvelden. Prijsuitreiking; Deze zal direct na oop van de spelen op het gemeente- tttveld plaatsvinden. Bij slecht weer wordt in het City tater film gedraaid. Op vertoon van n deelnemerskaart hebben de kinde- to daar vrij toegang. Het volksspel „Wijk tegen Wijk" or de inwoners van Den Burg. Aan- ngstijd 20.00 uur. Wijkverdeüng: Ik 1: Boogerd, Willem van Béieren- aat, Jonkerstraat, De Zes, Vogelen- Gasthuisstraat, Lijnbaan, Holle- i Weststraat, Hogerstraat, Stenen- 'ats, (vanaf de Hollewal naar de gerstraat) de Beatrixlaan. )k 2: Burgwal, Binnenburg, Groene- 'ats, Parkstraat, Warmoesstraat, 'aanstraat, Molenstraat, Molendwars- aat. Keesomlaan, Elemert, Ada van Elandstraat, Pieter van Cuijckstraat, troalaan, Slingerweg, R. Keijserstr., ffelderweg, Resterende gedeelte atrixlaan. jk 3: Weverstraat, Achterom, Wil- ^unalaan, Julianastraat, Schilder ij Jac. P. Thijssestraat, Hallerweg, rdetstraat, Bernhardlaan van Waal straat tot het Schilderend. 1 Wijk 4: Kogerstraat, Maricoweg, Schoonoordsingel, Witte Kruislaan, Wagemakerstraat, Burgerhoutstraat, Waalderstraat. Verzamelplaatsen van de wijken: Wijk 1: Rode Kruisgebouw, Jonkerstr.; Wijk 2: TESO busstation, Elemert; Wijk 3: speelplaats Christelijke lagere school, Wilhelminalaan; Wijk 4, Schoonoordsingel t.o. het Fan faregebouw. Contactmensen van de wijken: Wijk 1: de heer J. Witte, Beatrixlaan 136; Wijk 2: de heer P. Heijnen, Ada van Hollandstraat 13; Wijk 3: de heer Van Son, Burdet- straat 28; Wijk 4, de heer J. J. Kager, Witte Kruislaan 14. Plaats van samenkomst, jurering en prijsuitreiking: Groeneplaats. Sluitings tijd jurering: 21.30 uur. Toelichting: Het spel kan door alle inwoners van Den Burg gespeeld worden. De orga nisatoren hopen dat ieder in actie zal komen, 's Avonds om 19.45 uur worden aan de contactmensen van de wijken 10 opdrachten verstrekt. Deze opdrach ten zijn voor alle wijken gelijk. Deze opdrachten worden in het gemeente huis uitgereikt. Voor nadere toelichting bij de opdrachten blijft de heer J. M. de Vries tot 21.00 uur telefonisch be reikbaar op 't Gemeentehuis, tel. 2141. Om acht uur moeten de mensen, die dit spel willen meespelen, op de wijkver- zamelplaats aanwezig zijn. De contact man van de wijk en zijn helpers, zullen op deze plaats de opdrachten uitreiken. Men moet proberen met de mede-wijk bewoners de opdrachten zo snel en zo goed mogelijk uit te voeren. Als U den'kt, dat U de opdracht goed hebt volbracht, gaat U terug naar Uw ver zamelplaats, niet naar de Groeneplaats. Als de contactman van de wijk van mening is dat de opdrachten naar beste kunnen zijn uitgevoerd, stelt hij de groepen op in volgorde waarin de opdrachten waren gesteld. De zo ge vormde bonte stoet gaat in zijn geheel naar de Groeneplaats. Beoordeling: Men moet naar de Groeneplaats gaan door de Binnenburg. Hier vindt nl. de beoordeling plaats. De puntenwaarde ring van verschillende opdrachten worden aan de contactmensen gemeld. De opdrachten, die op originaliteit be oordeeld moeten worden, gaan naar de Groeneplaats waar burgemeester Mr. W. H. Sprenger zijn beoordeling zal geven. Dit geschiedt tussen 21.00 en 21.30 uur. Prijsuitreiking. De wijk, die het hoogste aantal punten heeft behaald, krijgt de prijs die hiervoor beschikbaar is. Wat deze prijs is, wordt nog niet bekend gemaakt. Wel zijn wij er van overtuigd dat zelden zo'n prijs werd gewonnen. Iedereen, die tot de win nende groep behoort, kan hiervan meegenieten. Voor de mensen, die niet aan dit spel kunnen meedoen, maar er wel naar willen kijken, speelt de Boeren- kapel van Texel vanaf 20.30 uur op de Groeneplaats om de wachttijd aange naam te verkorten. Organisatie. KONINGINNEDAG IN ANDERE DORPEN Voor wat betreft de viering van Koninginnedag in de andere dorpen, bereikten ons de volgende mededelin gen. De Koog In De Koog organiseert de Oranje vereniging een optocht met versierde fietsen, wagentjes enz. Gestart wordt op het plein van de openbare lagere school, om tien uur 's morgens. Eierland In Eierland zal Koninginnedag wor den gevierd op het vliegveld. Om twee uur 's middags zullen daar (kinder spelen worden gehouden; na afloop gevolgd door attracties voor de oude ren. 's Avonds is er bal. Oosterend In Oosterend worden voor de kinde ren van de lagere scholen spelen ge organiseerd in de muziektum, aanvang 2 uur 's middags. Vooraf maakt „Ex celsior" een rondgang door het dorp. 's Avonds, na afloop van de Meierblis, maakt „Excelsior" nóg een rondgang, waarbij de nieuwe uniformen zullen worden getoond. Voor de ouderen zul len, in tegenstelling tot vorig jaar, geen feestelijkheden worden georgani seerd. „Die komen in juli ruimschoots aan hun trekken", aldus een der leden van de dorpscommissie. Oudcschild Het is de bedoeling dat er 's morgens om half tien op het schoolplein van de openbare lagere school enige spelletjes worden gedaan voor de kleuters van 4 en 5 jaar en voor de leerlingen van de le en 2e klas van de lagere school. Na afloop hiervan zal een knobbel- tocht worden gehouden voor de leer lingen van de 3e en 4e klas. Deze tocht zal wandelende geschieden. Daar naast zal dan een knobbeltocht per fiets worden gehouden voor de kinde ren van de hoogste klassen van de lagere school en andere kinderen t/m de leeftijd van 14 jaar. Voor de win naars zal er een leuk prijsje zijn. De feestcommsisie wekt alle ouders op om hun kinderen deel te laten ne men aan deze activiteiten en hoopt, dat alle inwoners de vlag uit zullen steken. Burgwal 22, Den Burg VERKOOPTIJDEN: Maandag: 9.0013.00 uur; 18.0019.00 uur Dinsdag: 17.0018.00 uur. Woensdag: 9.0013.00 uur; 18.0019.00 uur. Aanvang verkoop 29 april Moderne voorjaarsschoenen! De nieuwste kleuren en modellen Enorme keus in voetbedsandalen en houten gezondheidssandalen Extra voordelige aanbieding in kindersan dalen met voetbed vanaf i 7,50 wit, rood en bruin gratis speldjes PIET WROEGOP Telefoon (02267) 2588 rima Voordelig si. Pancras Maandags markt Den Burg -fc Bijschrijvingen en betalingen geschieden kosteloos. U kunt uw salaris desgewenst in ge deelten opnemen. U kunt telkens een gedeelte van het salaris op uw rekening laten staan en hierdoor een spaarsom vormen. ■fr Uw geld levert een goede rente op (rente dagelijks). Profiteer van de uitgebreide service der Bondsspaarbanken. -&• Bewaar geen geld in huis. Dit levert risico en gevaar op. ■jV Vraagt inlichtingen bij de Nutsspaar bank, Uw Gezinsbahk. Binnenburg 9 Den Burg Texel. Geopend: Dagelijks 9.00-12.30 en 14.00-16.30 uur; dinsdag en vrijdags 19.00-20.00 uur. Zaterdags gesloten. Den Burg, Tel. 2114 GEMEENTE DEN HELDER Openbare Scholengemeenschap „Nieuwediep" (samenvoeging van gemeentelijk lyceum, rijks ho gereburgerschool en de gemeentelijke ulo-scholen) Algemeen rector Mr. D. A. Holtz De leerlingen van de brugklas krijgen onderwijs volgens de per 1 augustus 1968 in werking treden de mammoetwet. Nó de brugklas kunnen onder staande opleidingen worden gevolgd ATHENEUM-A 5 iaar ATHENEUM-B 5 jaar GYMNASIUM-A 5 jaar GYMNASIUM - B 5 jaar H.A.V.O. 4 jaar M.A.V.O 3 jaar Aanmelding van leelingen tot 1 mei a.s. tijdens de schooluren in het schoolgdbouw Molukken- straat 1 (tel. (02230) 14741). De aanmelding kan ook telefonisch of schriftelijk geschieden. Boven dien is er gelegenheid tot inschrijven op donder dag 25 april 1968 des avonds van 7 tot 9 uur. Het sohriftelijike gedeelte van het toelatingsonder zoek zal plaats vinden op 27 en 28 mei a.s. Aanvang van de cursus op dinsdag 20 augustus 1968. GEMEENTE TEXEL Bij de Gemeentelijke Sociale Werkplaats voor min der validen kan geplaatst worden een die in het kader van de Gemeentelijke Sociale Werkvoorzieningsregeling zal worden belast met het voeren van een commerciële boekhouding. Vereisten Diploma M.B.A. en ruime ervaring met prijscaloulaties (voor- en nacalculaties) Bezit van het diploma S.P.D. of studie hiervoor strekt tot aanbeveling. Salaris afhankelijk van opleiding en ervaring, tus sen ƒ890,en ƒ1158,iper maand, exclusief 6°/o vakantietoelage. Premie AOW/AWW voor rekening van de ge meente Texel. Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van dit blad aan de burgemeester van Texel te Den Burg. U ziet die mooie VW-1600 TL Fast back zó vaak op de Nederlandse wegen, dat u misschien meent hem al te kennen. Vergis u nietl Die markante lijn Is maar één aspect. Als u de VW-1600 TL van onder tot boven aan een uitvoerig onderzoek onderwerpt, wordt hij al mooier en mooier. U ontdekt dan de prachtig ste staaltjes van autotechniek, van veiligheid, van degelijkheid, van comfort. Waar u een VW-1600 TL het best zo grondig kunt onderzoeken? Bij de VW-dealer natuurlijk. Die heeft zelfs een heel speciale verrassing voor u: de VW-1600 TL Automatic. Waarin u zo sportief kunt autorij den met alleen gas- en rempedaal. Het is een auto, waarin u doodeen voudig één keer gereden moet hebben. Waarom zou u het niet even doen? Altijd makkelijk om alvast te weten wat uw toekom stige auto zal zijnl Ga naar: OEN BURG - TELEFOON (02220) 2151 Na 6 uur 2071 of 2398 Inschrijving van leerlingen voor de volgende voor R.K. en Prot. Chr. leerlingen p/a Wezenstraat 1 - Tel. 02230-14259 Sportlaan 38, Den Helder, tel. 02230-14775 Middenweg 2, Den Helder, tel. 02230-14671 kan plaats vinden op bovengenoemde adressen van 16 april tot 1 mei a.s. Leerlingen die reeds op een van de scholen opgegeven zijn, be hoeven niet opnieuw gemeld te worden. Het toelatingsexamen zal in onderlinge samenwerking afgenomen worden op 27 en 28 mei a.s. Daar het van groot belang is het kind direkt te plaatsen in het schooltype dat voor het kind het geschikste is, wordt de ouders aangeraden de schoolkeuze te bepalen in overleg met het hoofd der school. Op dinsdag 23 april zal in de foyer van de schouwburg te Den Heidereen voorlichtingsavond gehouden worden voor de ouders van de leerlingen, die op een van bovengenoemde scholen in geschreven worden. Aanvang 20.00 uur. &OPEH Maricoweg 6, telefoon 02220-2356

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 7