(jroen 2rwarLrJexels in het harL, Shamporal r - k®>0R! Vergroot wagenmuseum werd officieel heropend DAMES- V OETBBPSANBALEN mimi sets Moerbeek's door tapijtshampoo Huurde elektrische Hoover shampoo-polisher voor f.2.50 per dag Afscheid van een gewaardeerd werkgever Afdrukken van voeten en hoeven in cement ly0 A. MANT JE - Schoenhandel Kinderledikanten TAPUTEN^®tU™R1 o4. oan der Slikke Telefoon 2371 - Den Burg INSDAG 21 MEI 1968 Uitgave N.V. v/h Langeveld De Rooty postbus 11 - Den Borg, Texel - Tel. 2741 td.: Harry de Graaf, Keesomlaan 43, Den org, tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 81e JAARGANG No. 8268 Waddenruiters en ponyclub PUZZELRIT OP HEMELVAARTSDAG Op Hemelvaartsdag organiseren de Waddenruiters en de Ponyclub een puzzelrit, die is uitgezet door instruc teur Y. Brouwer. Om half twee 's mid dags worden de deelnemers verwacht bij het „Veenbossie" aan de Kadijks- weg. Het gaat er niet alleen om met zo weinig mogelijk fouten te .puzzelen, maar ook om de rijstijl. Er zal dus nauwkeurig worden gelet op de goede draf, netheid, arrangement e.d. Op 15 juni zal een aantal leden di plomarijden op Texel. De juryleden ko men van het vasteland Voorts staan twee openbare lessen op het program ma en in september zal op Texel een streekwedstrijd worden georganiseerd. Verder nemen Waddenruiters en pony club deel aan het concours hippique te Oosterend. De leden van de Wadden ruiters hebben onlangs diep in de (eigen) beurs moeten tasten om zich in nieuwe kleren te steken. Daarmee was een totaalbedrag van /'2800,ge moeid, waardoor het dozijn werkende leden weer keurig voor de dag kan ko men. Van ons werd weggenomen de heer J. van Wijk, in leven directeur van de N.V. v/h Langeveld de Rooij te Den Burg. Nog maar drieënveertig jaar oud moest hij zijn taak loslaten en aan anderen overlaten. Een „in memoriam" schrijven is geen lichte zaak, maar wij kunnen niet anders dan zijn nage dachtenis op deze wijze eren. Toen hij op 1 maart 1950 werd aange steld als directeur van ons bedrijf, konden wij niet weten onder welk een voortreffelijke leiding wij ons werk zouden gaan verrichten. Laten we eer lijk zijn, hij leek meer op een kwajon gen dan een directeur van een bedrijf. Toch heeft dit hem en ons nooit ge hinderd in de verhouding onder el kaar. Het heeft ook nooit afbreuk ge daan aan de prestaties in het werk. In tegendeel, hij bleek zeer wel een be drijf te kunnen leiden en was bekwaam om ook het personeel verder op te lei den, Hij deed dit op zijn eigen manier en dit leidde tot een zeer prettige ver standhouding. We kregen een grote zelfstandigheid en met name de colle ga's op de diverse bedrijfsonderdelen. Het laatste jaar, tijdens zijn ziekte, heeft hij zeker de vruchten geplukt van dit beleid. Hij was een bijzonder optimistisch en evenwichtig man. Hij had een sterk en gelijkmatig humeur en men kon veel van hem gedaan krijgen. We hebben meerdere keren onder el kaar gezegd, dat hij te goed was. Dat mocht zo zijn, toch is er onder zijn leiding hard gewerkt en veel tot stand gebracht. Als we denken aan al de uitbreidingen, die tot stand zijn geko men, kunnen we niet anders dan dank baar zijn voor de vaart, die hij in zijn bedrijf bracht. Wij zijn hem allen bijzonder dank baar voor alles wat hij voor ons is ge weest. De manier, waarop hij naar ons kon luisteren, was geloof ik iets bij zonders. Als er spanningen waren, wist hij deze vaak op te lossen door de zaak met gevoel voor humor aan te pakken We bewaren heel mooie en fijne herin neringen aan hem. We hebben altijd het gevoel gehad dat we eerlijk en openhartig werden benaderd. We moe ten hem nu missen. Dat is een hele slag, voor ons, maar vooral voor zijn vrouw en kinderen. We hopen ons werk voort te zetten en zullen met alle kracht proberen ons bedrijf verder op te bouwen. „Ons be drijf", want dat gevoel hadden we allemaal. De zaak was van Mijnheer Van Wijk, maar we hadden het gevoel alsof we er allemaal bij hoorden, alsof we een stukje van die zaak waren. Persoonlijk ben ik hem bijzonder dankbaar voor alles wat hij is geweest voor mij en mijn gezin. Alles bespra ken we samen. Er was een volledig overleg. We hebben vele gesprekken gevoerd, overal over. We kenden el- kaars standpunt heel goed. Ik heb ook veel van hem geleerd, dat heeft naar ik ook aanneem, een stempel op mijn leven gezet. Ik heb hem leren kennen als een eerlijk man. De verhouding werkgever-werknemer werd vooral de laatste jaren beheerst door een sterk gevoel van vriendschap, een naast el kaar staan, elkaar willen begrijpen ondanks de levensbeschouwelijke ver schillen. Dat heeft mij altijd goed ge daan. Dat Mevrouw Van Wijk en haar kinderen veel kracht moge ontvangen, is onze bede. Dat God u kracht moge geven om dit verlies te dragen. Het past ons dank te brengen. Wij zullen de Heer Van Wijk zeer missen. Namens het Personeel van de N.V. v/h Langeveld de Rooij, D. Mechielsen DE WAAL Met twee officiële handelingen weid zaterdagmiddag het vergrote wagenmuseum van de Paar densportvereniging heropend. Burge meester Sprenger deed het gewoon" door met de sleutel dé deur te ont sluiten. De bestuursleden van de Ver eniging voor Vrienden van het paard bekrachtigden de opening echter door met voeten en handen afdrukken te maken in het nog natte cement van een speciale gedenksteen in de vloer. Schoenen en kousen moesten daar voor uit. De twee vrouwelijke be stuursleden hoefden zover niet te gaan en mochten volstaan met een hand afdruk plus een afdruk van een hoef ijzer. Archeologen die over zoveel dui zend jaar op zoek zijn naar resten van de oud-Texelse beschaving, moeten bij het vinden van deze gedenksteen tot wel heel merkwaardige conclusies komen. Burgemeester Sprenger en zijn echt genote kwamen natuurlijk niet in de auto naar De Waal. Om in de stijl van vroeger te blijven, werd het echtpaar met open landauwer van huis gehaald en de eerste burger moest toegeven dat dit toch wel de beste manier was om het Texelse landschap te bekijken. Ook de vrouwelijke bestuursleden, mevr. De Lugt en mevr. Keesom, trotseerden het koude winterweer in de landauwer. Bij de Bomendiek werd het gezelschap opgewacht door twee pony ruitertjes, die de wagen tot het museum bege leidden. Nadat de deuren waren geopend, werd het echtpaar Sprenger door voor zitter Joh. C. Roeper langs de ver schillende wagens, werktuigen en an dere met het paard verband houdende curiositeiten geleid. Zoals bekend be tekent de verbouwing verdubbeling van de bestaande expositieruimte. Er kunnen nu meer wagens worden ge toond; alles komt veel beter tot zijn recht. De rondleiding werd onderbro ken om de bestuursleden gelegenheid te geven hun handen en !(goed gewassen) voeten in de -grijze specie te drukken. De zes stellen afdrukken zullen worden voorzien van plastic naamplaatjes. Geschenken Daarop begaf het gezelschap geno digden zich naar hotel „De Lindeboom- Texel" in Den Burg, waar voorzitter Roeper uitvoerig dank bracht aan ieder die aan de verbouw heeft meegewerkt. Zoals bekend werd de uitbreiding, ont worpen door gemeentearchitect v.d. Struijs, gebouwd door de aannemers Kooger en De Kort. Verder werd o.m. hulde gebracht aan de heer G. J. de Haan voor zijn medewerking, de heer L. W. Biesheuvel voor zijn adviezen. Natuurlijk werd de heer Zandstra niet vergeten, die veel restauratiewerk heeft verricht. Burgemeester Sprenger noemde het wagenmuseum zeer belangrijk, niet al leen als toeristische attractie voor Texel, maar vooral als één der midde len, waardoor een klein dorp als De Waal een functie in het geheel kan hebben. De plaats vond hij zeer ge lukkig gekozen. De heer M. Roeper van „Ora et Labora", voorzitter van de afd. Texel van de Hollandse maatschappij van Landbouw, noemde het een vooruit- MEUBELHANOEL Den Burg Tel.2572 strevend idee om een dergelijke wagen museum te beginnen. Men heeft daar door de agrarische bevolking zeer aan zich verplicht. Er is in korte tijd veel veranderd. De meeste boeren hebben zelf nog gewerkt met de soorten wa gens en werktuigen, die nu in het mu seum worden bewaard. Namens de af deling overhandigde hij een geschenk onder couvert. Hij voegde er een per- soorlijk cadeau aan toe: een nog onge bruikt paardedek, dat hij op zolder had gevonden en mogelijk aan de vele klei nere curiositeiten in het museum kan worden toegevoegd. Veel lof De heer Jan Agter sr. zei trots te zijn, als Texelaar, folkloreman en paar denliefhebber. Hij 9telde met spijt vast dat de Texelaars over het algemeen het belang van behoud van het oude maar weinig beseffen. De folklorestichting heeft gedeeltelijk dezelfde doelstelling als de paardensportvereniging. Dat men de herinnering aan het paard en alles wat met het paard te maken heeft, le vend houdt, is lovenswaardig. Het paard is door de eeuwen heen de trouwste metgezel geweest van de mens. Hij toonde zich voldaan over het feit, dat het wagenmuseum uit parti culier initiatief is voortgekomen. Vol gens hem zou het museum zijn waarde ontgetwijfeld bewijzen en hij sprak de hoop uit, dat de bezoekers niet bij dui zenden maar bij honderdduizenden zouden komen. Als geschenk voor het museum overhandigde de heer Agter een foto van een oud-Texels tafereel natuurlijk met paard en wagen. Ook de heer Frans Bakker, namens de LTB-afdeling Texel, kwam „als enige paardengek" van zijn vereniging gelukwensen aanbieden. Hij onder streepte zijn woorden met een geschenk onder couvert. Omdat het Wagenmuscum op zondag gewoonlijk niet is geopend, zijn veel Texelaars niet in de gelegenheid het te bezoeken. Op Hemelvaartsdag, donder dag a.s., zal het museum evenwel van 9 - 12 en 2 - 6 uur zijn opengesteld. Belangstellenden kunnen deze kans dus grijpen. STICHTING BEJAARDENZORG TEXEL BOUWT 32 BEJAARDEN- WONINGEN In een nog pril stadium verkeren de plannen van de stichting Bejaarden zorg Texel voor de bouw van 32 be jaardenwoningen aan de Thijsselaan te Den Burg. Aan het architectenbureau Van Harreveld te Haarlem is opdracht gegeven voor het schetsontwerp. Het is de bedoeling dat de woningen in de premiesector zullen worden ge bouwd. De woningen zullen als één complex in twee woonlagen worden opgetrokken. Ook eei. beheerdersowo- ning zal worden bijgebouwd. Zoals be kend zal de stichting Bejaardenzorg binnenkort opgaan in de stichting „Sa men Eén", die onder meer plannen heeft voor de bouw van een verpleeg huis bij huize „Irene". De nu geprojec teerde bejaardenwoningen zullen te zijner tijd aan „Samen Eén" worden overgedragen. Meisjes reden door BEJAARDE BROMFIETSER GEWOND De 69-jarige bloembollenkweker H. J. v.d. Berg uit Den Helder werd op de Pontweg gewond toen hij met zijn brommer een groepje fietsende meisjes wilde inhalen. Op het moment, dat hij wilde passeren, week het meest linkse meisje plotseling uit, waardoor zij werd geraakt. De bejaarde bromfietser kwam te vallen, maar het meisje en haar vriendinnen fietsten door alsof er niets gebeurd was. De heer v.d. Berg had onder meer verwondingen aan hand en arm opgelopen en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Per auto werd hij naar zijn familieadres, de camping „Dennenoord" gebracht. U heeft hier veel steun van (door het voetbed) en het is heerlijk luchtig. Probeer deze heerlijke sandalen. Vanaf f 16,95 t/m f37,95 Hogerstraat Schip met verstelbare schroef FA. V.D. SLIKKE EN V.D. STAR NEMEN UK 156 OVER De heren J. v.d. Slikke en P. v.d. Star hebben de Urker kotter UK 156 overgenomen. Het schip is 25 meter lang, uitgerust met een 350 pk Bolnes motor en werd in 1962 gebouwd. Een bijzonderheid is de verstelbare schroef, waarmee nog geen der bestaande Texelse kotters is uitgerust. De UK 156 is nu nog eigendom van Lou de Boer op Urk, die nog drie an dere kotters in de vaart heeft. Voor de verkochte 156 zal een groter schip in de plaats komen. De UK 156 zal van de nieuwe eigenaar de naam „Sursum Corda" (De harten omhoog) krijgen, het nummer staat nog niet vast. Op 15 juni zal het schip worden afgeleverd, maar veel eerder zullen de eigenaars gele genheid krijgen de kotter te beproe ven. De heer J. v.d. Slikke was tot dus ver werkzaam op de TX 3 en P. v.d. Star op de TX 94. GOLLARDSSTICHTING BOUWT ACHT BEJAARDENWONINGEN Zo spoedig mogelijk zal worden be gonnen met de bouw van acht bcjaar- denwoningen in opdracht van de Cla- sina Emclie Gollardsstichting. Het com plex is geprojecteerd aan de Zes te Den Burg, recht tegenover het Gollards Rustoord. Het plantsoen, dat hier was aangelegd, is reeds opgeruimd. De opzet doet sterk denken aan het complex Bejaarden woningen van de Bakker-van Maarleveldstichting aan de Emmalaan. Ook hier woningen in twee verdiepingen, m een korte en een lan ge vleugel, echlter met een trappenhuis tussen de beide vleugels.. Het exterieur zal er overigens anders uitzien. De be jaardenwoningen van de C. E. Gollards stichting knjgen een plat dak en de kleuren van de gevels zullen waar schijnlijk in overeenstemming zijn met die van de recreatiezaal, die vorig jaar aan het Rustoord werd gebouwd. Orga nisatorisch zullen bejaardenwoningen en Rustoord één geheel vormen. Wie in de bejaardenwoningen ziek wordt, kan gebruik maken van keuken en verple gend personeel van het Rustoord, ter wijl de huurders van de bejaardenwo ningen ook van de recreatiezaal van het Rustoord gebruik zullen mogen ma ken. De eerste gegadigden voor de be jaardenwoningen hebben zich reeds ge meld. Van de acht woningen zullen er zes met één woon- en één slaapkamer wor den uitgevoerd. De overige twee, in de korte vleugel, hebben een slaapkamer extra. Er wordt uiteraard gewerkt naar de jongste voorschriften, wat betekent dat deze kamers iets ruimer zullen zijn dan die van de Bakker-van Maarle veldstichting. Omdat nog geen aanbe steding heeft plaatsgehad, kan nog niet worden gezegd welke huur de wonin gen zullen „doen". Een gunstige factor in dit opzicht is het feit, dat bijna alle benodigde grond al in het bezit was van de stchting. Omdat dit toch nog te kort was, heeft men van de heer W. Langeveld een aangrenzend stuk over genomen. Het gebouw is ontworpen door het architectenbureau Ir. W. Ph. van Har reveld en S. Waardenberg te Haarlem, specialisten op het gebied van de be- jaardenbouw. SCHADE AANGERICHT BIJ ACHTERUITRIJDEN DE KOOG Donderdagavond tegen elf uur wilde de heer W. M. K. met zijn auto vanuit de Dorpsstraat ach teruit de Parnassiastraat indraaien. Die manoeuvre mislukte, want de heer K. botste linksachter tegen een gepar keerde auto van de heer M. Spigt te De Koog. Laatstgenoemde wagen stond niet op de handrem of in de versnel ling, zodat deze tegen een andere ge parkeerde wagen werd opgedrukt. De wagen van K. en de heer Spigt werden beide beschadigd. De politie maakte proces verbaal op. HOND DOODGEREDEN De Dobbermann-pincher van de heer Van G. uit Den Burg ontsnapte vrij dagavond en begon een zwerftocht, die spoedig op tragische wijze eindigde. De hond werd op de Schilderweg door een onbekende automobilist aangereden. De eigenaar wil echter graag weten of de betrokken auto daarbij schade heeft opgelopen, zodat deze kan worden ver goed. De automobilist 'kan zich bij de politie vervoegen. BLIKSCHADE Op de Oorsprongweg kreeg de Am sterdamse arohitecht A. J. H. (59) een aanrijding met een VW-automobilist uit Purmer. Op de smalle weg bij de dijk zette de architect zijn wagen in de berm om de tegenligger te laten pas seren, doch deze schampte hem toch, waardoor aan beide wagens blikschade ontstond. Verschtynt dinsdags en vrtydags Bank: Nederl. Middenstands bank; Coöp. Raif- feisenbank. Postgiro 652. Abonn.pr. ƒ3,55 p. kw. -f 40 ct incasso. Advert: familieberichten 14 ct p. mm; andere advert 12 ct p. mm. Directeur van ons bedrijf DE HEER J. VAN WIJK OVERLEDEN Na een langdurige ziekte is vrijdag middag in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar de heer J. van Wijk overle den, directeur van de N.V. Langeveld De Rooij te Den Burg. Hij werd 43 jaar oud. De heer Van Wijk, die op 24 juli 1924 werd geboren in het Noordhol landse Twisk, kwam per 1 maart 1950 als directeur in dienst van het bedrijf. Daarvoor was hij werkzaam bij de uit geverij De Prins te Amsterdam. Op Texel verwierf hij zich de nodige vak- bekwaamheidspapierenook de diplo ma's voor fotohandel en kantoorma- chinehandel, waardoor het bedrijf zich op het gebied van meerdere branches ging bewegen. Om de snelle groei van de N.V. niet in de weg te staan, moest meerdere malen worden verbouwd. In De Koog werd een filiaal gesticht. Vorig jaar kwam de nieuwe drukkerij gereed, waar naast de Texelse Courant een sterk toenemende hoeveelheid handels drukwerk kon worden geproduceerd. De heer Van Wijk kon zich de laatste jaren eigenaar van de zaak noemen, omdat hij enig aandeelhouder werd. Kenmerkend voor zijn beleid was de grote zelfstandigheid, die hij zijn personeel gunde bij de uitoefening van hun taak. Mede daarom wordt zijn vroegtijdig heengaan diep betreurd. CUM LAUDE GESLAAGD Aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam slaagde de heer E. Tj. Alderlieste cum laude voor het docto raal examen scheikunde. Zaterdag receptie in havenrestaurant KAPITEIN II. BROERSMA 25 JAAR BIJ TESO Kapitein H. Broersma (58) te Oude- schild was 1 mei j.l. 25 jaar in dienst van de N.V. TESÖ. De heer Broersma kwam destijds als matroos bij de on derneming. In 1959 werd hij stuurman en in 1964 kapitein. Door omstandig heden zal het jubileum pas op 25 mei a s worden gevierd. Op die zaterdag zal 's middags van 3-5 uur een re ceptie worden gehouden in het nieuwe havenrestaurant aan 't Horntje. Parfumerie-Urogisterij

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 1