Het kostuum Chinees-restaurant Kota Radja gisteravond geopend Nieuwbouw Jac. W. Lut N.V. officieel in gebruik genomen waarin U zich „heer" voelt. Havenrestaurant aanwinst voor Texel PANTALONS in moderne lijn REGENJASSEN vanaf f59,75 WEVERSTRAAT - TELEFOON 2728 èehie gezinsbank „De Buteriggel" 5-JARIG MEISJE IN HOOISCHUDDER GEDOOD De 5-jarige Jolanda Hin (Spang) is dinsdagmiddag omstreeks half drie do delijk verongelukt. Zij reed mee met haar 16-jarige broer, die een trek kei- met hooischudder bestuurde. Toen de trekker door een kuiltje reed verloor zij het evenwicht en viel in de schud der. Zij was op slag dood. De ouders waren dinsdag op reis en konden pas later van het droeve nieuws op de hoogte worden gesteld. De verbouw werd uitgevoerd door de fa. J. Koom Zn. Loodgieter was de fa. Oele, schilder was de fa. Z. Graaf elektriciën van Electrohuis Bakker N.V., de winkelbetimmering werd ver zorgd door BK te Heiloo en de koel apparatuur werd geplaatst door F. Hopman, Ongeren. LOOS BRANDALARM Dinsdagmiddag om half twee werd de brandweer gealarmeerd. In de den nen bij Bos en Duin zou brand zijn uitgebroken. Toen de spuitgasten ter plaatse arriveerden werd rook noch vuur waargenomen. Een patrouilletocht door het bos leverde ook mets op. Men heeft niet kunnen achterhalen wie deze valse brandmelding heeft gedaan. AVONDVIERDAAGSE 17 T/M 20 JUNI De Texelse avondvierdaagse, weder om georganiseerd door ,,Het Gouden Boltje" zal dit jaar van 17 t/m 20 juni worden gehouden. Zaterdagmiddag a.s. wordt in hotel De Zwaan te Den Burg van 2 - 4 uur gelegenheid gegeven om zich alvast te laten inschrijven. Wie van deze voorinschrijving gebruik maakt, bespaart 50 cent. Senioren beta len zaterdag ƒ,250; junioren ƒ1,50. jHgave N.V. r/h Langeveld De Roojj Verschijnt dinsdags en vrijdags 'orfbus 11 - Den Burg, Texel - Tel. 2741 1 1 A 1 Bank: Nederl. Middenstandsbank; Coöp. Rail- l;„arry de Graaf, „aan 43, Der, (^0611 /WCLVt 7 76X6iS lïl fO 61 lOCtVL-J tel. (02220) 2741, 's avonds (02220) 2403 W 1/1/A /li/W IV <A, t' V O I T VV Ft/W! 14 et p. <mnA ander, advert 12 et p. mm. Maandagmiddag 22 juni om 3 uur 's middags zal het havengebouw, dat TESO aan 't Horntje heeft laten bou wen, officieel in gebruik worden ge nomen. Zoals bekend zijn restaurant en kantoren reeds in gebruik. Vele Texe laars hebben met het restaurant al kennis gemaakt. Zij zullen stellig on der de indruk zijn geweest van de in richting, die is ontworpen door de in terieuradviseur H. J. Dijkema te Zand- voort. Het geheel maakt een meer dan grootsteedse indruk. Het restaurant is groot, totaal 300 m2. Iets bijzonders is de zg. counter, een soort ronde bar met draaistoelen waar men speciale gerech ten nuttigt, die aan de hand van een counterkaart kunnen worden gekozen. Naast deze speciale counterspij zen kan men voor iets „gewoons" uiteraard ook in het havenrestaurant terecht, maar daarvoor begeeft men zich naar de a la Carte-afdeling. Hier staan 25 tafels ge reed. Deze afdeling kan desgewenst met vouwdeuren van het overige restaurant worden afgescheiden. De kleurencom binaties van het interieur zijn opmer kelijk. De grote vlakken, voor zover niet met hout betimmerd, zijn in stem mige kleuren uitgevoerd, waartegen het rood, oranje en groen van kleinere vlakken en randen contrasteert. Vooral door het oranje maakt het restaurant een niet al te sombere indruk. Het mooist is overigens het uitzicht. Vanuit het hoog gelegen restaurant blikt men juist over de duinen en kijkt op Wad denzee en Marsdiep. Mensen die op de boot zitten te wachten, hoeven niet tel kens zenuwachtig op het horloge te kij ken. De overtocht van Marsdiep of Texelstroom kan van begin tot eind gevolgd worden. Onder het restaurant bevindt zich de keuken van 100 m2. Via een dub bele lift komen de gereed gemaakte ge rechten naar boven en daalt het af te wassen servies af. De familie J. C. Stolk, die het restaurant exploiteert, heeft ook de zorg over de afdeling waar patates frites wordt verkocht. Die patates frites-bar is waarschijnlijk de zwaarste van Texel, want deze is ge metseld uit basaltblokken. We kunnen niet meer zeggen, dat op Texel niet één openbaar toilet is, want in de benedenverdieping van het ha venrestaurant is zo'n inrichting ge maakt. Een toiletjuffrouw zal er de scepter zwaaien. Voordat men via hal en trap in het restaurant komt, pas seert men de souvenirshop, die ook door de familie Stolk wordt geëxploiteerd. In dit vertrek is ook een koffieauto- maat ten behoeve van vroege bootpas sagiers. Moderne zomerstoffen, ook lichtgewicht. Prijzen van f150,tot f265, Ook grote kollektie kolberts in tweed en ribfluweel. Meer dan 20 tinten in tal van modellen. Ruime keus in overhemden, dassen, sokken, vesten en pullovers. 't Hordt druk voor Pinksteren Wacht U dus niet tot het laatste moment Zaterdag 1 juni en zondag 2 juni (eerste Pinksterdag) Het Ric3rdo Kwartet Sfeer van liet verre Oosten Radja" (de naam betekent Koninklijk Paleis) zal het hele jaar geopend zijn. In de zomer is 7 man personeel actief. De bovenverdieping wordt tot perso- neelsverblijf gemaakt. Achter het res taurant zal nog een schuur worden ge maakt voor opslag van de uit Hong Kong, Formosa, maar ook uit Neder land afkomstige benodigdheden. Hier is tevens de leveranciersingang, die op de Molenstraat uitkomt. REDAKTIEADRES TIJDELIJK GEWIJZIGD Buiten de kantooruren is onze re dacteur van heden tot 14 juni bereik baar in het C. E. Gollards Rustoord te Den Burg, telefoon 2366. FANFARE ORGANISEERT LUILAKOPTOCHT Op luilakochtend zal in Den Burg een optocht worden gehouden waaraan naar verwachting minstens 130 school kinderen zullen deelnemen. Het betreft een georganiseerde luilakviering, waar toe de heer D. Ha'ker, van de drumband van het Kon Texels Fanfarekorps het initiatief heeft genomen. In de afgelopen week is contact op genomen met de verschillende school hoofden en deze hebben de kinderen met succes opgewekt om zich op te ge ven. Het is de bedoeling dat de scholieren een kolossale drumband vormen door gebruik te maken van zelfgemaakte trommels en bekkens (deksels). Om het enigszins muzikaal te laten klinken zal vrijdagavond (heden) een repetitie worden gehouden op het Parkeerterrein bij de Emmalaan. Bij die gelegenheid kunnen kinderen van 9-12 jaar zich nog aanmelden. Om vijf uur zaterdagochtend wordt gestart bij het Fanfaregebouw aan de Wittekruislaan. De stoet wordt vooraf gegaan door de „echte" drumband van het Fanfare. De Thijsseschool heeft reeds 15 ma jorettes geleverd. LUILAKBAL IN T SKILTJE OUDESCHILD Op Luilakochtend kan men vanaf half vijf in het dorps huis 't Skiltje (gratis) terecht. De beat- band „Cure" zal op dat tijdstip begin nen met een speciaal luilakconcert. Jong en oud is welkom. Het dorps huis is voor deze gelegenheid gratis ter beschikking gesteld. CENTRA SUPERMARKT RUIM GEHUISVEST Dinsdagmiddag heeft de heer A. van Heerwaarden zijn ingrijpend verbouw de Centra levensmiddelenzaak in de Weverstraat te Den Burg in gebruik genomen. De bedrijfsoppervlakte is verdubbeld en bedraagt nu 70 m2. Ook het exterieur maakt nu een royale en moderne indruk. De bejaarde heer W. van Heerwaar- den, vader van de eigenaar, verrichtte dinsdagmiddag om vier uur de officiële opening door de sleutel, die hem door zijn kleindochter Magda werd aange reikt, te hanteren. De stap van gewone winkel naar zelfbediening werd door de familie Van Heerwaarden na zeer langdurig en gedegen beraad genomen Meivrouw Van Heerwaarden vertelde ons zeer grote waarde te hechten aan het persoonlijk contact met de klant De beslissing viel tenslotte toch ten gunste van zelfbediening uit, maar te gelijkertijd maakte men het voornemen het persoonlijk contact te blijven on derhouden. Bij sommige artikelen is dat zelfs niet te onberen, waarbij wij doelen op de collectie dieet- en reform artikelen. Het is vooral deze branche, die in de nieuwe zaak veel beter tot zijn recht komt. Verder is het de be doeling het zwaartepunt meer dan vroeger te gaan leggen op de fijnere kruideniersartikelen, de delicatessen. Ook bij de verkoop daarvan is raad en daad zeer gewenst. Om de winkel te kunnen vergroten moesten de woon- verrekken worden geannexeerd. De fa- malie Van Heerwaarden heeft een wo ning elders betrokken De kampwinkel bij „So Wath" wordt door hen niet lan ger meer geëxploiteerd. Bij het ont werpen van het nieuwe interieur heeft men gedacht aan winkelende moeders met kinderwagens. Voor kinderwagens bieden de looppaden nl. voldoende ruimte. Eventueel kan worden gebruik gemaakt van een „parkeerplaatsje" dat door de cassière in het oog kan worden gehouden. De gevel is iets naar binnen gebracht en uitgevoerd in natuursteen. Wat niet verandert, is het telefonisch opnemen van bestellingen. Elke week worden de betrokken klanten opgebeld en worden de bestellingen genoteerd, die dan dezelfde dag worden bezorgd. Het bezorgen aan huis mag volgens velen verouderd zijn; de familie Van Heerwaarden zou toch niet graag van dit systeem afstappen. Gisteravond heeft een zestigtal geno digden zich tegoed gedaan aan een voortreffelijk be reide rijsttafel in het nieuwe chinees restaurant „Kota Radja" in de Gra venstraat. Het was de officiële start van een voor Texel nieuw soert bedrijf dat daar waren velen het gister avond het roerend over eens op Texel in een be hoefte voorziet. Het restaurant is ge sticht door de heren Li Tson Tsing en Ling Yen Ming, die tot dusver alleen „Nanking" in de Beatrixstraat te Den Helder exploi teerden. De heer Li zal de nieuwe zaak up Texel voeren. In korte tijd heeft men de voormalige groenten- en fruit winkel van de heer W. Maas omge bouwd tot een sfeervolle Oosterse ruimte, compleet met Chinese lam pen v redessymbo len, draken en aquarellen. De gehele vloeroppervlakte is benut voor het restaurant. De breedte is 7 meter; de diepte 11 meter. De keuken erachter is nieuwbouw. Het restaurant biedt 70 zitplaatsen; toch maakt „Kota Radja" geen eivolle indruk wat het gevolg is van het grillig uitgezaagde hekwerk dat tussen de tafeltjes is aan gebracht. Nadat de heren Li en Ling het gebouw op 20 maart hadden ge kocht, begon de fa. Schakel uit Exmor- ra met de uitvoering van het door ar chitect Alkema ontworpen verbouw plan. In zeven weken was het werk klaar. De vijf pagina's tellende spijskaart noemt een groot aantal Chinese en In dische gerechten. Het is echter niet nodig deze in het restaurant te consu meren. Men kan ze ook meenemen naar huis. Het gerecht wordt daartoe in spe ciale plastic bakjes verpakt. De heer Li wil zich op Texel vooral op dit af geven van maaltijden toeleggen. „Kota Dinsdagmiddag heeft burgemeester Sprcnger op officiële wijze het nieuwe bedrijfspand van Jac. W. Lut N.V. in gebruik gesteld. Dit gebeurde door het onthullen van de bedrijfsnaam op het dak van het magazijngedeelte. De ma noeuvre slaagde slechts gedeeltelijk, want voordat de burgemeester aan het tcuw trok bad de wind het karwei al geklaard. Na de onthulling stegen grote bundels kleurige gasballonnen omhoog. Een groot aantal genodigden, waar van velen van het vasteland, maakte de plechtigheid mee. Het gezelschap werd door de heer Jac W. Lut verwel komd in het magazijn. Hij bracht te vens dank aan de aannemer Schakel uit Exmorra die het gebouw niet alleen goed, maar ook in uiterst korte tijd had gebouwd. Op 15 januari ging de eerste spade in de grond en twee maanden later kon 'het complex al in gebruik worden genomen. De heer Lut noemde voorts met waardering de namen van de architect C. R. Alkema te De Koog en de fa. Commissaris, die voor het stalen skelet had gezorgd, waarop de betonnen platen van de magazijnwan- den zijn bevestigd. Tot dusver moest de groothandel Jac. W. Lut zich be helpen met diverse gebrekkige onder komens. De artikelen lagen o.m. opge slagen m lekkende schapenboeten en schuurtjes. Het nu in gebruik genomen gebouw is op de toekomst gemaakt, zo stelde de heer Lut, maar hij verwachtte het gezelschap over vijf jaar weer te zullen ontmoeten bij de ingebruikne ming van de uitbreiding. Met voldoe ning gewaagde de heer Lut van de groei van zijn bedrijf. Het handelsge bied van de n.v. reikt thans tot in België. Burgemeester Sprenger vond het nieuwe gebouw een gelukwens waard. Hij stelde vast, dat de N.V. Lut door vele banden aan Texel is gebonden, vooral door het feit dat het bedrijf zich beweegt op het gebied van de toeristi sche artikelen in de breedste zin. Schapenvacht Voor mevrouw Sprenger had de heer Lut een fraai geschenk: de vacht van een Texels schaap, die als vloerkleedje kan dienen. Het nieuwe bedrijf, op het industrie terrein Oost, omvat een magazijn, kan toor, showroom en bedrijfswoning. In de showroom kregen de gasten dins dagmiddag een indruk van het artike lenassortiment dat inderdaad alles om vat dat met het kusttoerisme te maken heeft. Alleen eetbare artikelen zijn er niet bij, maar daarvoor kan men bij de buren terecht: de groothandel Spanjer, die onlangs een soortgelijk gebouw in gebruik nam. De heer Lut, destijds als student op ons eiland verzeild geraakt, doet thans voor het zesde jaar zaken. Een plaatse lijke grossierderij in speelgoed, souve nirs, huishoudelijke artikelen, sportar tikelen, kunstnijverheidsartikelen, zon nebrandolie, ansichtkaarten, enz., is ge bleken in een behoefte te voorzien. De omzet heeft thans het zestienvoudige van het eerste jaar bereikt. Zijn perso neel zegt de heer Lut nauwer bij de zaak te willen betrekken door volgend jaar te beginnen met het uitkeren van tantième of een andere waardering die afhankelijk is van de gang van zaken. Naast de genoemde fa. Schakel wa ren bij de bouw verder actief: Jan Agter voor aanleg van elektra en de fa. J. J. Vonk voor het schilderwerk. NAAMGEVING DORPSHUIS OOSTEREND Het bestuur van de Stichting ge meenschapscentrum Oosterend heeft besloten een prijsvraag uit te schrijven voor de meest-originele en ^passende naam voor het in aanbouw zijnde dorpshuis-gymnastieklokaal aan de Mulderstraat in Oosterend. Inwoners van Oosterend en omge ving, die een suggestie hebben, worden verzocht deze in te leveren of in te zenden aan de secretaris, de heer S. Zijm, O 135b, „Trentgeest" en wel vóór 15 juni a.s. Na deze datum zal het be stuur een keuze uit de ingekomen sug gesties doen. Getracht zal worden de naam nog voor de opening t.g.v. de ko mende dorpsfeesten op het gebouw te doen aanbrengen.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 1