u ISm moderne friteshal VIVO SUPERMARKT TARVO bent welkom in Chinees restaurant brood-banket bakker OLDA droomkeukens filmnieuws BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTES ELECTROHUISI HET KELKENCENTR LM voor vers vlees, vleeswaren, levensmiddelen, groente en fruit Vanaf 30 mei is onze dagelijks geopend voor frites, loempias' salades, ijs enz. J. J. BAKKER, „De Instuif 2,58 2,98 89 89 Schoudercarbonade, 500 gram Braadkip, 900 gram 10 negerzoenen 1 pak Bastogne 200 gram dropmunten Mooie verse aardbeien, per bakje 85 Golden Delicious, 2 kg 1,50 Champignons, 300 gram 1,25 Pekelvlees, 150 gram 1,18 Rookvlees, 150 gram 1,25 Casselerrib, 100 gram plus 10 wapentjes 98 Cervelaatworst, 150 gr. pius is wapentjes 98 Goede kleurenfolder van waddeneilanden Moutbrood 8s dQ@ gd<mmj0 8 morgen nemen», zelf proeven! (met ingang van «Kotd Radja» zaterdag a.s.) Gravenstraat 3, telefoon 3176 volledige oosterse keuken alle gerechten kunnen ook worden afgehaald In ons bedrijf is plaats voor een Met speciale inruil- premie. JAARBETREKKING TIMMERS BAKKERIJ Hogerstraat 2, Den Burg, telefoon 2420 —M Oi NtOERlANOS INSTITUUT VOOR CONSUMENTENVOORLICHTING ff NIC. Maricoweg 6, telefoon 02220-2356 ramimmimniiiut aniniiiiniiiiuinuiniuu «iiiinirmniimaiinii oininmiimniinninmu nuniinnitiniiiiiiniiniii oi van 1,15 voor 1,00 De nieuwe propagandafoliler over de Waddeneilanden is van de pers geko men. Dank zij gezamenlijke inspanning van de in Federaticverband samenwer kende VW's is het geen middelmatig drukwerkje geworden, maar een voor treffelijk samengesteld kleurig boekje. De informatie bij de vele romantische foto's is strikt zakelijk. Van elk eiland wordt een beschrijving gegeven, waar bij worden genoemd diverse afstanden, de dorpen, de hoeveelheid bos, strand en duin, de lengte van het wegennet, de vervoersmogelijkheden, de frequen tie en kosten van de overtocht, moge lijkheden voor auto, verzending van bagage, caravanmogelijkhdcen, attrac ties, aantal artsen en medische voor zieningen enz. enz. Nuttig is ook het kaartje op de ach terzijde van het 12 pagina's tellende boekje van Nederland en omgeving, waarop de meest economische reis routes naar de eilanden staan aange geven. In de folder komt Vlieland er be kaaid af. Dit eiland staat nl. niet in de informatiekolommetjes opgenomen en er worden ook geen foto's van getoond. Dat is een beetje eigen schuld, want toen de folder werd voorbereid had Vlieland zich uit de Waddenfederatie teruggetrokken. Naderhand deed dit eiland weer mee en in een bescheiden hoekje heeft men er toch nog wat ge gevens over kunnen noemen. We zeiden al dat de nieuwe folder veel strikt zakelijke informatie geeft. Er zijn zelfs vergelijkende overzichten van gemiddelde prijzen voor de ver schillende akkommodaties in afgedrukt. Daarbij komt Texel nogal duur naar voren. Volgens de folder betaalt men op Texel voor volledig pension (per persoon per dag) in een hotel 15, tot ƒ45,op Terschelling ƒ10,tot ƒ30,In pensions op Texel 13,50 tot 17,op Terschelling 10,tot ƒ20,Voor kamers met ontbijt wordt op Texel ƒ6,50 tot 10,berekend; op Terschelling 5,— tot ƒ9,—. Bungalows kan men op Texel huren voor ƒ150, tot ƒ300,per week; op Terschelling ƒ100,tot ƒ450,Vakantiehuisjes en caravans kan men op Texel huren van ƒ85— tot 175,—; op Terschelling voor ƒ75,tot ƒ150,Verder biedt Ter schelling zg. gemeubileerde kamers en woningen voor ƒ125,tot 175,per week; Texel verhuurt vrije gemeubi leerde huizen voor 150,— tot ƒ300, per week. In andere opzichten, o.a. voor wat betreft de kosten van de overtocht komt Texel weer gunstiger uit de bus. Van de folder zullen 125.000 in het Duits worden gemaakt en 25.000 in het Nederlands. VERTROKKEN PERSONEN Maria C. C. Swarthof, ev. Beusekom, van Den Burg, Weverstraat 23 naar Zandvoort, Tjerk Hiddesstraat 14; Cor nelia J. Eelman ,v. Jansen, van Ooster end O 175, naar Blokker, Oosterblok ker 149. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot René Rijk slaagde te Utrecht voor het vak diploma voor het Horecabedrijf. Ruimtelijke ordening RAAD BENOEMDE COMMISSIE VAN ADVIES EN BIJSTAND De raad heeft gistermiddag een com missie van advies en bijstand •voor de ruimtelijke ordening ingesteld. Van elke fractie werd één lid benoemd. De bur gemeester, als lid van B. en W., dat voor de iportefeuille ruimtelijke orde ning verantwoordelijk is, werd voor zitter. Voor de vervulling van de taken der commissie zal het nodig zijn ook ambtenaren in te schakelen, maar deze zullen geen stemrecht hebben. De re geling van taak en bevoegdheden van de commissie is overigens nog in stu die. De commissieleden zullen zelf hun mening hieromtrent kenbaar kunnen maken. In een volgende raadsvergade ring zal een ontwerp-regeling ter goed keuring worden aangeboden. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL Vein 22 tot en mei 28 mei 1968 Geboren Edwin Rudolf, zv. Willem Wiering en Anna Smit; Claudia Pauline dv. Henricus J. Wijsman en Harmanna Beltman; Elisabeth Carina, dv. Otto Goenga en Neeltje Vin'ke; Steven, zv. Marius Bakker en Marjan Zwaag; Thera, dv. Leendert Vonk en Hendrika M. Pet. Ondertrouwd: Dirk N. J. C Klaar- water en Martina Dros; Arie Maat en Diena Eelman; Machiel W. Witte en Anna M. Smit; Franciscus L. van Ton gelen en Trijntje van den Hoek. Overleden; Jan van Wijk, oud 43 jaar; Pieter Burger, oud 71 jaar; Pieter Visman, oud 67 jaar. SLUITINGSUUR GEWIJZIGD De gemeenteraad heeft gistermiddag een wijziging van de Alg. Politiever ordening goedgekeurd, die voor het seizoen een verandering van het slui tingsuur voor horecabedrijven inhoudt. Omdat de regeling morgen al van kracht wordt laten wij de gewijzigde bepaling in de verordening hieronder letterlijk volgen, zodat alle betrokke nen kunnen weten waar zij zich aan hebben te houden. „Het is de tapper veldboden zijn tap perij van 24 00 uur tot 06.00 uur voor het publiek geopend te hebben of daarin een of meer bezoekers toe te la ten of te hebben, met dien verstande, dat het verbod in de .periode van 1 juni tot en met 31 augustus op zaterdag, zondag en maandag geldt van 01.00 uur tot 06 00 uur". TEXELSE BOYS Dinsdag a.s. speelt een elftal van de Boys tegen de MOK. Ons eigen veld wordt weer klaar gemaakt voor het volgende seizoen en kan dus niet be speeld worden. We hebben nu een uitwijkmogelijkheid naar het b-veld van S V. Texel. De wedstrijd vangt aan om 19.00 uur. De spelers van het eerste elftal, die deze avond verhinderd zijn, gelieve dit uiterlijk zondagavond te melden per telefoon (02220) 2988. W. ZDH-TRAINING Vanaf heden wordt er niet meer op woensdag getraind, maar op zondag morgen om 9.30 uur. De training geldt voor senioren en junioren en staat on der leiding van D. Drijver. S.V. OOSTEREND Vrijdagavond 7 juni houdt SVO een feestavond in Jatry voor de adspiran- ten en alle welpen, wegens het be haalde kampioenschap van zowel de adspiranten als van welpen a. Aanvang 8 uur. Natuurlijk zijn ook belangstel lende ouders van harte welkom. Zaterdag 8 juni gaan de adspiranten naar de adspirantendag in Alkmaar. Nader bericht volgt. Tweede Pinksterdag spelen de junio ren een oefenwedstrijd tegen een junio- renploeg van De Koog. Aanvang half drie (in De Koog). Voor opstelling: zie kastje. OOOO Norman Pitkin werkt als assistent in een slagerij. Als het bedrijf op zékere dag wordt overvallen door een gewa pende jeugdbende, slikt de eigenaar per ongeluk zijn horloge door. Aldus het merkwaardige begin van „De lef schopper", een film vol kolder met Norman Wisdom in de hoofdrol. Mét de in nood verkerende slager komt Nor man in het ziekenhuis terecht, waar hij de hele boel in de war stuurt. Na tuurlijk doen zich rond Norman tal van misverstanden voor. Zo wordt hij aan gezien voor de tandarts, wat tot een catastrofe leidt. Maar Norman doet in het ziekenhuis ook góed werk. Met zijn grappen en grollen weet hij een arm weesmeisje weer gelukkig te maken, Maar op een gegeven moment wordl hem de toegang tot het ziekenhuis ont zegd. Niet zo vreemd als men weet, dat Norman zich als verpleegster heeft verkleed en door de geneesheer-direc teur wordt ontmaskerd. De enige ma nier om het ziekenhuis weer binnen te komen isals patiënt. Enfin, er vol gen nog vele gekke gebeurtenissen al vorens het happy end zich aankondigt De film draait zaterdagavond, zondag middag en zondagavond. Toegang alle leeftijden. Maandag- en dinsdagavond wordt (niet voor het eerst) de film „Angé lique" (De weg naar Versailles) ver toond. Het is een voortzetting van de film „Angélique, markiezin der enge len". Angélique wordt nog steeds door de gedachte aan wraak beheerst. Haar geliefde Nicolas wordt gedood, zijzelf gearresteerd en 'haar kinderen ont voerd. Ze weet evenwel te ontvluch ten, vindt haar kinderen terug maakt van een vervallen herberg een fraai eethuis. Maar een groep hovelin gen komt de boel op stelten zetten waarbij het koksmaatje en de herber gier om het leven komen. Om te voor komen dat alle namen van degenen worden genoemd, die bij het incident waren betrokken, ontvangt Angélique zwijggeld van de koning. Zij kan daarmee een zaak openen. Maar velen blijven in angst leven, omdat Angé lique het geheim kent. Er wordt een moordaanslag voorbereid, maar haar] neef Plessir Bellières werpt zich op als redder. (In kleuren 18 jaar). Het verhaal „Tarzan dc aapmens", dat men maandagmiddag 'kan meebele ven, speelt zich af omstreeks de eeuw wisseling. Jane Parker, op weg naar haar vader in Afrika, dringt er bij Holt, een compagnon van haar vader, op aan een Watusi te redden, die door andere stamleden aangevallen wordt De inboorlingen roeren zich en willen wraakakties ondernemen tegen de blanke kolonisten. Door haar vriend schap met de Watusi brent Jane haar vader en compagnon in gevaar. Ze moeten de wijk nemen en de Watusi gaat mee. In ruil daarvoor wijst de in boorling de plaats aan van een zg. oli- fantenkeririiof, waar voor kapitalen aan ivoor voor het grijpen liggen. Als Jane in gevaar komt te verkeren, wordt zij gered door Tarzan, die haai meeneemt naar zijn hut. Na tal van avonturen met hem te hebben beleefd besluit zij bij de aapmens te blijven Zij neemt afscheid van de beschaving en vestigt zich in Tarzans hut in een boomtop. (In kleuren toegang alle leeftijden). Maandag 3 juni, 2de pinksterdag Den Burg, Burgemeester De Koning-hal. 9.00| tot 20.00 uur Tevoko Pinkstcrtocrnooi. Zaterdag 8 juni De Homt, Viswedstrijd Hengelsportver. voor|| kampioenschap. Zondag 9 juni Den Burg, Thijsseschool, onderlinge c1ubkam|- pioenschappcn. SCHIETOEFENINGEN ZEEGAT VAN TEXEL Ligging schietterrein C 52°52,5' N - 4°42,8'E. In het tijdvak van 3 t/m 28 juni 1968 zullen, op werkdagen van 0.8.00 tot 18.00 uur, van bovengenoemd terrein schietoefeningen worden gehou den met luchtdoelgeschut. COPYRIGHfsTÜDloAvAN 4A-d56l 156. Uit de grote stad kwam intussen ook een kar op doelbewuste wijze naar het dorp Rijkhuyzen gereden. Door de schemering van de zomeravond reed namelijk een Amerikaanse auto op het bedoelde dorpje en de eigenaar van die auto was niemand minder dan de am bassadeur van Dollarmenië, William D. Buckshooter genaamd. Op zonderlinge wijze had de deftige diplomaat zich vermomd: hij droeg een soort boeven- petje en een zwart maskertje van zeven cent. Zijn grijns was groot, glimmend, zelfbewust en tegelijk een tikkeltje kwaadaardig. De figuur naast hem in de auto keek hem dan ook ietwat ont hutst aan en gromde: „Ik zou nou voor alle sinaasappels van heel Spanje wel eens willen weten hoe jij dat zaakje denkt op te knappen, waarde collega. „Je moet eindelijk eens vertrouwen hebben in de slimheid en de kracht van Dollarmenië, mijn beste Wasilew I. Omskomsk.lachte William. „Onze geheime agenten brachten er niets van terecht. Ze zochten het immers allemaal veel te ver. Maar wij gaan dat varken tje nu zelf even wassen. Rechttoe, rechtaan, verkleed als twee inbrekers overvallen we de woning van die on mogelijke bemoeial smid je Verholen en voor we een uurtje verder zijn hebben we de sportcomputer in ons bezit. We regelen dan later wel even wie hem krijgt. Heb je de stengun? En kun j* daarmee omgaan?" „Nog al wiedes," antwoordde Wasi- lew I. Omskomsk. „Al jaren lang zijn wij in Barroesja precies op de hoogte van jullie wapens!" „Mooi", lachte William D. Buck shooter. „Stap dan nu maar uit, want we zijn er En op de hoek van een stil, donker straatje in het centrum van Rijkhuyzen stapte Wasilew I. Omskomsk, de Bar- roesjaanse Volkscommissaris, uit de auto. „Samen doen...,," dacht hij- „Onze laatste kans...."

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 6