H 001VENTILATIE Bouwfonds TROUWEN KAN ALTIJD NOG' ELECTROHUIS n.v. BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER bulklever ing L TEXEL Coöperatieve Aankoopvereniging „Texel" I Een fijn eigen huis is een veilig bezit derde blad TEXELSE COURANT VRIJDAG 7 JUNI 1968 INBREKERS GESTOORD Op Luilakochtend hebben onbeken den getracht in te breken in het pak huis van de heer Kooiman aan de WiiheLminalaan. Van een der vensters was de stopverf verwijderd en was ge tracht met een plat voorwerp het raam op te schuiven. Dat lukte niet omdat het raam was vastgespijkerd. Alles wijst erop dat de inbrekers halverwege hun karwei bang zijn geworden en er 'andoor zijn gegaan, mogelijk als ge volg van de patrouille-auto van de po litie, die in verband met Luilak om streeks deze tijd enlkele malen pas seerde. ONGEOORLOOFD FIKKIE STOKEN Bij het strandpaviljoen van het Wes terslag amuseerde een groepje jongens zich vrijdagnacht om twee uur met een vuur, dat was gestookt met hooi, dat voor het pad naar het strand was be stemd. Bedenkelijk was dat ook houten tjes van het verhuurbedrijf Zijm aan de vlammen werden prijsgegeven. De politie werd geroepen, maar de jongens beweerden dat het vuur er al was en dat zij alleen maar waren ge komen om te kijkenDe politie bracht het groepje toch maar naar hun vakantieadres, het kampeerterrein Het Woutershök, waar bleek dat zij zonder medeweten van hun leiders op avon tuur waren gegaan. BROMFIETS IN BESLAG GENOMEN OUDESOHILD De 29-jarige visser R B. uit Oudeschild reed maandag op zijn bromfiets, hoewel hem de be voegdheid tot het besturen van een motorrijtuig was ontzegd. Hij werd be trapt en geverbaliseerd. De brommer werd in beslag genomen. BOUWVERGUNNINGEN Het gemeentebestuur verleende in de afgelopen maand aan de navolgende personen en instellingen de daarbij om schreven bouwvergunning: De heer G. J. Witte te Den Burg, voor de bouw van een werkplaats aan de Maricoweg; de heer C. Eelman te Den Burg, voor de bouw van een woon huis aan de Witte Kruislaan; de heer D. Graaf voor de bouw van een woon huis op de hodk Beatrixlaan-Hollewal; de heer S. Witte te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis en loods aan de Maricoweg; de heer R. de Vries te Den Burg, voor de bouw van een ga rage en verandering van een gevel aan de Kogerstraat; de heer S. W. Bruin te De Koog K 34, voor de bouw van een kamphuisje aan de Califomiëweg; de N.V. Coördinatiebouw te Hilversum, voor de bouw van twee kamphuisjes aan de Kogerweg; de Stichting Agra risch Bedrijf t.b.v. het Natuurbehoud Texel (Sabena), voor de bouw van een bouwschuur aan de Duinweg; de heer J. Nieuwenhuis te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de W. van Beierenstraat; de heer S. Kooy te Den Burg, voor de bouw van een garage bij het pand Hallerweg 20; de heer C. A. Eelman te Oosterend, voor de bouw van een garage aan de Vliestraat; de heer C. Slaman te Oudeschild, voor de verandering van een woonhuis aan het Buurtje; de heer P. L. Duinker te De Waal W 27, voor de verandering van een garage tot zomerwoning; de heer J. G. Beerling te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Thijsselaan; de heer K. Zuidema te De Cocksdorp, voor de bouw van een garage te C 45h; de heer J. T. van Bennekom te De Cocks dorp E 119d, voor de verandering van een schuur tot twee zomerverblijven; de heer M. Bosma te Den Burg, voor de bouw van een tuinmuurtje aan de Bea- trixlaan; de heer R. Dijkshoorn te Oosterend O 148, voor de uitbreiding van zijn woonhuis; de heer H. J. Kager te Den Burg B 132a, voor de uitbrei ding van zijn woonhuis; de heer C. Schumaker te De Koog, voor de bouw van een bloembollenschuur; de heer H. Nieboer te De Cocksdorp C 102, voor de bouw van een bloembollenschuur; de heer W. Ie Noble te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Lijn baan; de heer C. de Ridder te Oude schild, voor de verandering van het woonhuis De Ruyterstraat 52; de heer J. H. Brügemann te Den Burg, voor de verandering van het woonhuis H 104 („Sonja"); de heer M. Molenaar te Den Burg, voor de verandering van het woonhuis Kogerstraat 75; de heer A. Huizinga te Den Burg, voor de veran dering van een berging bij Warmoes straat 72; de heer J. C. Pelgrim te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Thijsselaan; de heer K. Brand te Z.O. Beemster, voor de verandering van het woonhuis Trompstraat 64 te Oudeschild; de heer W. Burger te Oudeschild, voor de bouw van een ber ging met windscherm aan de Loods- singel; de heer H. P. van Ingen te De Cocksdorp, voor de uitbreiding van een schuur i(C 9); de fa. v/h J. Koom Mzn. te Den Burg, voor de bouw van 21 ga rages aan de WiiheLminalaan, de heer P. J. Kok te Den Burg B 165, voor de bouw van een schuurtje aan de Gerrits- landerdijk, en de heer A. de Ridder te De Koog, voor de bouw van een doucheruimte in pand aan Boodtlaan FEUILLETOIS door Tom Lodeivijk 20. ,,Je moet je geen verwijt maken", ging hij verder, zijn stem al zwakker, je moet je eigen weg gaan. Je hebt me veel gegeven, ja jij mij ook, je ver trouwen, je liefde, je openhartigheid. Ik hou van allemaal. Niemand stond me zo na als jij. Dat je dat maar weet". „Ik weet het," zei ze. „Wij tweeën." „Nu maken we onze laatste wande ring," zei hij „wij tweeën. Straks moet je alleen verder. Ik ga over de horizon, en het is allemaal licht en vrede. Een tille zomeravond tussen de weilanden. Ik weet het. Het is de laatste keer, dat we samen hebben gepraat. En het is goed". Hij hijgde. „Dag lieve Elsje, dag lieve, lieve Elsje. Geef me nog een nachtzoen". Voorzichtig legde ze haar handen om dat witte gezicht en kuste hem op het voorhoofd. „Nacht, vadertje". „Dag lieve kind. God zegen je. Wees een zegen voor anderen, dan zul je ge lukkig zijn." Ze kwam de kamer weer binnen. Ze g de gezichten van de anderen ver wachtingsvol naar haar gekeerd. En ze zagen haór gezicht. Niemand zei iets. Jullie lieverds, dacht ze. Jullie lieverds allemaal. Géén woorden, géén gepraat. Ze legde haar hand op de schouder van Koos, en hij legde er even de zijne op. Als het om vader gaat, dacht ze, dan zijn we één gezin. Het werk slokte haar op. Degenen, lie met haar samenwerkten hadden laar gecondoleerd. Mr. Clinton 'had laar een paar sympathieke woorden lezegd, zijn vrouw haar gevraagd, iets :e vertellen over haar vader, had stil jeluisterd. Zij zelf had haar vader nooit [eikend. Ze 'kwam uit een mislukt hu welijk. En toen, 's avonds, vóór het weggaan ïad Roosje Heerema daar gestaan. „Wat is er Roos?" vroeg ze moe. „Ik ik wou u zeggen", hakkelde iet meisje, „dat ik het zo erg vind. Voor u. Van uw vader." „Ja," zei ze toonloos, „nu weten we iet allebei, hè Roos? Wat het is." Het meisje bleef aarzelend staan. „Ja," zei ze, „nu weten we het alle- »ei. En niemand kan je helpen". Els keek op. „Nee," zei ze, „niemand kan je hel len. Je moet er allemaal alleen zelf loorheen". „Maar," zei Roos verlegen, „soms vord je wél geholpen. Er zijn mensen, iie je heel erg kunnen helpen. U hebt mij zo erg geholpen. Toen ik ziek was. Daar heb ik u nog niet eens voor kun- rlen bedanken." „O Roos, dat was niet de moeite". „Ik bedoel niet de vruchten, en zo maar iemand die om je geeft." Els was niet in een stemming om te praten. Ze knikte. Het meisje keerde zich om. Opeens werd er iets in Els wakker. „Roos!" De grote donkere ogen waren ver wachtingsvol op haar gericht. „Kom eens hier". Het meisje stond nu vlak naast haar. „Je moet niet op me letten," zei Els bijna verontschuldigend. „Ik ben een klein beetje dood, zelf. Wat je daarnet zei, iemand die om je geeft dat hèlpt. Is dat zo?" „O ja," en de stem van het meisje kreeg een andere klank. „Die keer, dat u me in bed stopte toen was ik bijna weer gelukkig". „Roos, we hebben nog een afspraak, weet je wel? Je zou met mij meegaan". Ook haér stem kreeg een andere klank. Was ze zelf niet bezig geweest met wat ze eens in Pier Heerema zo had ge laakt? Zich begraven in haar verdriet, zelf-medelijden, en niet letten op an deren? Bijna had ze Roosje laten gaan, zonder te letten op wat ze zei, en het kind had het aangevoeld, dat haar woorden geen weerklank vonden. Bijna had ze alles kapot gemaakt. Wees een zegen voor anderen, had vader gezegd, dan zul je gelukkig zijn. En Roosje had 'het met andere woorden gezegd: iemand die om je geeft toen was ik bijna weer gelukkig. Vader was er niet meer. Maar anderen hadden haar nodig. „Morgenavond", zei ze. „Zeg het maar thuis. We eten bij mij en ik breng je met de auto thuis. Heb je er zin in?" Ze had geen antwoord nodig. De don kere ogen straalden. En toen ze wegging en Clinton nog even groette, glimlachte ze. Hij keek haar opmerkzaam aan. Hij knikte haar toe. „Een goede avond, Miss De Jong. Tot morgen dan maar weer, hè?" Steiike vrouw, dacht hij. Dappere vrouw. Zit niet bij de pakken neer. Ge lukkig, als je dat kunt. HOOFDSTUK IX Eén alleen „Roos, je ziet er verdraaid leuk uit". Het meisje bloosde bij die lof. Els nam haar keurend op. „Die kleur staat je best. Ik kan met je vóór de kramen langs". Roos lachte. „Wat is dat?" „Dat zegt m'n zwager altijd. Het be tekent dat je op de kermis met je meisje kan pronken en niet stiekum met haar achter de kramen om hoeft te gaan. Kom, ga je mee?" Els was in een diep vergenoegde stemming. Het was niet alleen om het plezier, dat ze dit meisje deed door haar eens een gezellige avond te be zorgen, maar ze vond het zelf ook leuk. Ondanks het grote verschil in leeftijd, voelde ze in Roosje Heerema een ver wante -geest. Het kind had niets be krompens, had een oorspronkelijke en onafhankelijke geest en toch had ze niets uitdagends, niet dat hyper-zelf standige dat een overtrokken indruk maakt. En ze zag er uit „als een plaatje". Roos nestelde zich behaaglijk in de leren kuipstoel van de sportwagen. „Fijn wagentje, niet? Als een man zo'n wagen heeft, zou je hém op de koop toe nemen," lachte Els. „Ik neem liever de auto op de koop toe", zei Roos spits. „En als ie alleen maar een brommer heeft?" ,,'Het gaat niet om wat-ie heeft, maar wat-ie is", vond Roos. „Punt voor jou." Els schakelde aandachtig in het drukke stadsverkeer, wachtte geduldig voor de stoplichten, maar eindelijk kon ze de auto op de parkeerplaats aan de achterzijde van de flat neerzetten. „Alsjeblieft," zei ze, toen ze de deur voor Roosje opende. „Eerst gaan we gezellig koffiedrinken, niet?" „U woont hier enig," vond Roos en stond meteen voor het grote raam, om de stroom thuiskerenden te zien voor bijtrekken. „En zo heerlijk de ruimte. Geen huizen tegenover je, alleen het ziekenhuis, en dat staht een eind weg." „Ja, ik hou er niet van wanneer ze bij me op tafel kijken," zei Els vanuit de keuken. Ze bracht de silex binnen. „De koffie is in de maak." Roos zat nu prinsheerlijk in een mak kelijke zetel. Haar handen rustten ont spannen op de leuningen. Ze keek kri tisch de kamer rond.. „Kan 't je goedkeuring wegdragen?" „Mooie dingen hebt u. Daar hou ik van, ik geloof dat ik om iets moois te kunnen kopen, een week droog brood zou kunnen eten." „A thing of beauty is a joy forever", citeerde Els. „Je kunt er je leven lang naar kijken. Alstublieft juffrouw Hee rema, uw koffie. Neem zelf maar room en suiker." Ze zaten tegenover elkaar en glim lachten tegelijk. „Net twee hofjes-juffrouwen," vond Els ,En hoe gaat het nou met uwes zoon? Hep-ie nog altijd last van z'n breuk?" (Wordt vervolgd) Gaarne geven wij u advies welke ventilator nodig is om het juiste resultaat te bereiken. De capaciteit in m3 uur is afhan kelijk van diverse factoren die wij gaarne met u bespreken. telefoon 2000 Ci Bij het aankopen van veevoeders is belangrijk goedkoper. Vraag onze scherpe voorkoopprijzen en inlichtingen over plaatsing van een buiksilo. v-j.-v- HBBJE....- ■OBKH9 Silo van ca. 2000 kg gebouwd door een Texelse timmerman en geplaatst tegen zijmuur van schuur. Lang en smal gehouden i.v.m. doorrit. Waalderstraat 53 - Den Burg was William op het verlichte venster van de smidse afgelopen en hij sloeg een dreigende roffel op de ruit. Doch toen dat gebeurde, kwam er een eindje verder een spinnijdige lijfwacht te voorschijn, die diep weggedrukt had gestaan in de schaduw achter zijn bloe- menkar. „Dót neem ik nietzei Iwan. „Daar komen me zomaar een stel inbrekers op de smidse af! Da's toch werkelijk al te mal! Misschien zijn ze wel van plan de sportcomputer te ko men stelen!" Bij die gedachte kreeg Iwan het helemaól stevig te palkken en woest drilde hij zijn schietwapen 57 „Kom.... deze kant op....", luisterde William D. Buckshooter. „Ik "•eet precies waar de smidse is. Als we laar zijn, stel jij je voorzichtig aan de 'verkant van de straat op, liefst in een Unk donker hoekje. En dan bons i)k link op de ruit. Natuurlijk komt die •apjanus van de smidje Verholen da- 'elijk kijken, want zo zijn ze wel in lijkhuiyzen. Ze barsten er van nieuws- ïerigheid. Nou.en zo gauw-is dan ijn gezicht laat zien, geef je hem de 'olie laag. „Ikkestamelde Wasilew I hnskomsk. „Goeie grutjes, man! Daar COPYRIGHT STUDIO A VAN vraag je me nog al wat! De volle laag nog wel!" „Ik dacht altijd, dat jullie zulke flinke kerels waren, als het op het ge ven van volle lagen aankwam!" zei William smalend. „Je trekt je toch nou niet terug, hè? Denk erom: het gaat om de eer en de glorie, de macht en het aanzien van onze beide vaderlanden!" „Praten en wauwelen over macht is iets anders dan schieten met een mas kertje op...." mompelde Wasilew. Maar toch stelde hij zich gehoorzaam, zij het oók enigszins bibberend, op in de schaduw van een muur. Intussen NV BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN Waarom zoudt U uw leven lang huur betalen aan een ander om te „mogen" wonen, met daarbij de onzekerheid van diverse huurver hogingen en een eventuele huur belasting in het vooruitzicht. Zeer zeker niet wanneer u al sparend in maximaal 30 jaar een prachtig huis, onbelast, uw eigendom kunt noemen. Op Texel zijn diverse mogelijkheden voor de bouw van eengezinswoningen en bungalows. Door de nieuwe subsidieregeling is in vele gevallen een uiterst lage maandelijkse termijn mogelijk. Vraag eens vrijblijvend inlichtingen over dc mogelijkheden die het Bouwfonds u biedt. Sparen voor het eigen huis via de Rijkspostspaarbank Bouwmogelijkheden nü. De aantrekkelijke financiering die in vele gevallen vergaand aan uw inko men kan worden aangepast. Dc belegging van uw geld in Bouw fondsschuldbrieven (rente 6 Iedere eerste maandag van de maand geeft het Bouwfonds u graag deze uit voerige informatie in het Dorpshuis, Burgwal in Den Burg, van 10-13 uur, telefoon (02220) 2946. Dagelijks inlichtingen bij het Bouw fondskantoor te Alkmaar, Kerkplein 3, tel. (02200) 20 812.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 9