Voor u f1.000,- of f10.000,- en voor u Pocke(t)- de bank waar ook zich thuis voelt Verkeer TX 32 werd 4 mtr langer Onbevoegde rij dei werd gesnapt Het is altijd weer LANGEVELD en DE R00IJ N.V. Zoekt U een goede TROMMELSCHUDDER! J. Langeveld BADLAKENS Souvenir BADDOEKEN JORZO BADDOEKEN Verse snijbloemen H. P. RIJK enige jonge krachten een leidster gevraagd „ONKRUID VERGAAT NIET" Je kunt ze op <het moment weer op diverse plaatsen zien staan als je langs Texels wegen gaat. Ik bedoel de ste kels in het grasland. En misschien rea geert iemand met: „Dat is ook geen wonder, want het is nog altijd waar, dat onkruid niet vergaat". We willen er dan wel op wijzen, dat dit wat de stekels betreft lang niet voor alle bedrijven op gaat We kunnen U nl. heel wat bedrijven noemen, waar het moeite kost om één stekel te vin den. Intussen is het wel waar, dat het op deze laatstbedoelde bedrijven geen kwestie van „vergaan" is geweest. De boeren op deze bedrijven hebben in het verleden de juiste maatregelen genomen om aan de heerschappij van de stekels een eind te maken. Dat kost op het moment heel wat minder moeite dan in het verleden toen de stekelhakker het enige goede wapen was. Op het moment kunt U volstaan met een berichtje aan de loonwerker of als het niet al te erg is, met een zelf uitge voerde aanval met de rugspuit. De omstandigheden zijn op het ogenblik zeer gunstig. OP 1 JUNI HOOI IN DE SCHUUR Op een paar bedrijven slaagde men er in al op 1 juni een partij hooi in te schuren. Dit hooi had precies een week nodig gehad om van gras hooi te wor den. We moeten daarbij aantekenen, dat in de eerste dagen na het maaien vrij veel regen viel. De laatste dagen de heer J. W. Hoogeveen bohocrdcr bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doel- einden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maximaal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: ƒ3.000,- in handen, be taling in 18 x ƒ183,15. Of: 10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbij zijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle Inlichtingen over de per soonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK to* 235 vestigingen in Nederland GEEN CONSULTATIEBUREAU Morgen, woensdag 19 juni, zal er voor de moeders van de buitendorpen geen consultatiebureau zijn. TEXEL BELEEFDE DRUK TOERISTENWEEKEND Het leek het afgelopen weekend even alsof de topdrukte was begonnen. De Duitsers boften. Door slechts één snip perdag te nemen (vrijdag) konden ze er vijf dagen opuit trekken. Donderdag was nl. Sacramentsdag en maandag was de Dag van de Duitse Eenheid, bei de vrije dagen. Velen maakten van de ze gelegenheid gebruik om naar Texel te gaan, zodat het daar flink druk werd. In tegenstelling tot de Pinksterdagen had een groot deel der gasten het ver blijf niet van tevoren besproken, zodat men bij de VW de handen vol had. Deze keer konden ook de logies-en-ont- bijtverstrekkers tevreden zijn; hun sector was goed bezet. Er waren veel gasten die slechts één nacht op Texel wilden blijven; zij maakten een tocht langs de Hollandse kust. van de veldperiode waren zeer gunstig. Toch zou men er niet in geslaagd zijn om dit nog vrij jonge gras in zo'n korte tijd om te zetten in hooi als er niet danig in dit materiaal was geschud. Vanaf de derde dag werd er dagelijks eenmaal of tweemaal geschud. En zelfs op deze manier zou het nog niet gelukt zijn om het hooi net vóór de pinkster dagen in te schuren als op deze be drijven geen installatie voor het venti leren met koude lucht aanwezig was geweest. Het gehalte droge stof lag bij het inschuren tussen 65 en 70°/o. Het hooi is dan zonder ventilatie nog niet houdbaar. Juist m deze omstandigheden spréékt de waarde van hooiventilatie aan.. Het is een enrom risico om materiaal, dat al een gehalte aan droge stof heeft be reikt van 65% nog een paar dagen op het veld te laten. Een regendag in het begin van de veldperiode is niet zo erg, maar na een week is dit funest. Het is een onjuiste wijze van boeren om in deze omstandigheden te specule ren op „het geluk", dat er nog wel een paar droge dagen komen. Als dit „ge luk" uitblijft, heeft men niet het recht om te spreken van mensen, die „geluk" hebben en anderen, die „het ongeluk" achtervolgt. Het is hier eenvoudig een kwestie van het niet benutten van de mogelijkheden, die er zijn. Het wel benutten van die mogelijkheden is een kwestie van vakmanschap. Verschillende VVV-leden waren in gebreken gebleven met het opgeven van de beschikbare accommodatie, waardoor moest worden aangenomen dat hun kamers reeds waren besproken. Het viel op dat zoekende gasten hoge eisen stelden. Velen wilden beslist in de onmiddellijke nabijheid van het strand zijn; Wat de drukte betreft stak Texel gunstig af bij vele andere bad plaatsen langs de kust. Daar kon men donderdag overal nog terecht. TESO had het druk. Zaterdag werd de hele dag me twee schepen gevaren. Toch zou het Duitse bezoek nog be langrijk groter zijn geweest, als over 14 dagen de grote vakantie niet zou be ginnen. Zelfs welvarende Duitsers gaan gewoonlijk niet tweemaal in dezelfde zomer op vakantie. De drukte van het afgelopen weekend zou dus wel eens een ontlasting kunnen zijn van de top drukte die eind deze maand begint. De WV wijst nog eens met klem op het belang van het doorgeven van de beschikbare accommodatie. Ook het (telefonisch) doorgeven van accommo datie die bezet is geraakt, wordt zeer gewaardeerd. TEXELSE MARKT Op de gisteren gehouden vijfde lam- merenmarkt werden 620 lammeren aangevoerd, die 95,tot ƒ120,op brachten. De handel was stug. Gaat u ook met vakantie HOE NEDERLAND MET VAKANTIE GAAT De meeste mensen hebben hun va kantieplannen al gemaakt en de voor bereidingen er voor reeds getroffen, zoals bespreking van een reis bij een reisbureau of reservering van over nachtingsgelegenheid wanneer men op eigen houtje gaat. Andere voorbe reidingen, zoals het in gereedheid brengen van de uitrusting e.d. worden ook al verzorgd, kortom langzamer hand komt geheel Nederland in va kantiestemming om daarna te starten. Reeds in mei gingen de eersten van start, dan volgt een grotere groep in juni en de rest in juli Augustus heeft als vakantiemaand heel wat aan be langrijkheid ingeboet, want naar het blijkt beschouwen de meeste vakan tiegangers de helft van augustus als het einde. Dan begint al het nasei zoen. Het is vooral dit jaar te merken, dat de vakantietijd meer naar voren is gekomen en dat de maanden mei en juni steeds belangrijker worden. Het aantal Nederlanders dat met va kantie gaat is dit jaar zeer groot. In ruwe trekken is de verdeling als volgt: van onze rond dertien miljoen landge noten, blijft 2 miljoen thuis, nog eens 2 miljoen gaat niet met vakantie, om dat zij de vakantie reeds hebben opge- consumeerd en hun werk het niet toe laat dat ze in 'het vakantieseizoen weg gaan. Dan zijn er 3 miljoen Nederlan ders die hun vakantie in het buiten land gaan doorbrengen. Daarvan laat ongeveer een kwart miljoen zich door middel van een vliegtuig naar en van het vakantieoord brengen. Van de re sterende 23/4 miljoen gaat meer dan de helft met georganiseerde reizen, zoals dat trouwens ook het geval is met hen die gaan vliegen. De rest gaat op de een of andere manier per eigen ver voermiddel of met trein of boot. De resterende 6 miljoen Nederlan ders gaat met vakantie niet naar het buitenland, maar blijft in eigen land. Dat is een groot aantal dit jaar. Vol gens deskundige schattingen gaat dit jaar tien procent meer dan verleden jaar met vakantie. Vooral in het bin nenland gaan velen met eigen vervoer middelen, waaronder de auto een zeer belangrijke plaats inneemt. Vliegtuig Zoals we reeds noteerden gaat onge veer een kwart miljoen Nederlanders naar en van hun vakantiebestemming met het vliegtuig, dat betekent 250.000 luchtreizigers tegen ongeveer 230.000 verleden jaar, ook hier een toename die er zijn mag van bijna tien procent. De ze luchtreizigers nemen vrijwel allen deel aan georganiseerde groepsreizen en worden via chartervluchten ver voerd. Deze chartervluchten worden uitgevoerd door Martins Air Charter die 45% voor zijn rekening neemt, voorts Trans Avia met 25%, de KLM met 15% en de resterende 15% wordt uitgevoerd door buitenlandse maat schappijen. Hoofddoelen van deze buitenlandse reizen die per vliegtuig worden be reikt zijnSpanje, Italië, Joegoslavië, Griekenland, Oostenrijk, Israël, Egypte, Tunesië en de Canarische eilanden, al lemaal landen waar de Nederlandse vakantieganger hoopt van veel zon te kunnen genieten. Toch neemt de belangstelling voor noordelijk gelegen vakantielanden zo als de Scandinavische landen elk jaar meer toe. Velen gaan daar heen per schip, en dit jaar ook meer per auto, aangezien de bootverbinding via nieu we Ferrylijndiensten dit reizen per auto gemakkelijker maakt. Reisbureau Een ander bewijs voor de geweldige vlucht die het vakantiehouden in ons land de laatste jaren heeft genomen, waarbij vooral buitenlandse uitstapjes in de smaak vallen, is wel het nog steeds groeiende aantal reisbureaux. Naast een aantal grote, algemeen be kende bureaux zijn er een geweldig aantal kleintjes, die tegen de meest concurrerende prijzen prachtige reizen aanbieden. In dat laatste schuilt uiter aard een gevaar. Voor het organiseren van dergelijke buitenlandse deizen moet het organiserende bureau grote verplichtingen aangaan, verplichtingen die in de honderdduizenden guldens lo pen. Voordat een klant heeft ingeschre ven, moet het reisplan kant en klaar zijn, compleet met reservering van het vervoer heen en terug, hotelaccommo datie in de eerste plaats van het reis doel en dat vergt allemaal grote inves teringen, verplichtingen die moeten worden nagekomen, ook al wordt de reis geen succes. Dan moet er uitge breid en kostbaar worden geadverteerd om liefhebbers aan te trékken en dan afwachten of de reis wordt volgeboekt. Bij het aanbieden van reizen tegen sterk concurrerende prijzen is er uiter aard een zeer bescheiden marge en wanneer de inschrijving een fiasco wordt, moeten de organisatoren over voldoende gelden beschikken om deze verplichtingen na te komen en de rei zigers die hebben ingeschreven toch naar behoren te verzorgen. Op dat punt is het vroeger in deze categorie wel eens mis gegaan. Een facet van het vakantiehouden dat niemand in de hand heeft is het weer. Zeker men kan een reisdoel zoe ken in stréken waar men over het al gemeen veel zon heeft, maar dat ver hoogt slechts de kans op mooi weer, doch biedt geen garantie. Hoevelen hebben niet een verregende week aan de Rivièra doorgemaakt. Toch is het juist deze onberekenbare factor die van bijzonder groot belang is. Een zonnige en geslaagde vakantie betekent voor de mens die dit heeft genoten een bron van nieuwe energie, van fut en werklust voor een geheel jaar. Na zo'n geslaagde vakantie kan men er echt wel weer een jaar tegen en steeds weer put men kracht uit de herinnering van die vakantie en men bouwt weer nieuwe plannen voor het volgende jaar. Wanneer echter een vakantie verlo ren ging door slecht weer, betekent dat niet alleen voor de getroffenen een strop, maar het blijft een strop in het gehele komende jaar. Men heeft zich niet ontspannen, men is niet „gere- laxed". Men gaat even moe en geïrri teerd weer aan het werk, als toen men er mee ophield om met vakantie te gaan. Zo'n vakantie is een strop. Wan neer velen door slecht weer een derge lijke vakantie krijgen toebedeeld, dan houdt dit m wezen in, dat er in het 'ko mende jaar minder productiviteit zal zijn, dan wanneer er sprake is van een geslaagde vakantie-periode. Een ge slaagde of niet geslaagde vakantie is van grote invloed op arbeidsprestatie, humeur en wat al niet meer van de werkers. Daarom hopen we extra dat we allemaal van een zonnige en zeer geslaagde vakantie dit jaar mogen ge nieten. Brlovan aan laiara bwltaa aaranlwew^a&fcald taa da radahUa 'v?w- Heel mooi, is nu ons Texel weer, nu de zomer is gekomen. Nu 't graan de ruime velden tooit, en groen weer aan de bomen. Nu is het echt weer een plezier, te dolen en te dwalen. Op Texel kan weer iedereen, gezondheid binnen halen. Neem nu de brommer of de fiets, de auto of het paard. De moeite, die men zich getroost, is Texel dubbel waard. De wegen zijn in prima staat, voor alle soort verkeer. Zodat men rustig vragen mag, wat wil een mens nog meer. Het antwoord kan hierop dan zijn, dat ieder medewerkt. Voor veiligheid in het verkeer, zijn snelheid ook beperkt. Aan de gemeenschap nu de vraag wilt gij graag medewerken. Neem dan al de opstakels weg, die 't uitzicht zo beperken. Er staan nog struiken, doe ze weg, van de hoeken van de straat. Help allen, dat de dodenlijst, zich niet uitbreiden gaat. W. J. Boon De afgelopen week is de TX 32 „Ora et Labora" van de Gebr. B. en C. Vla ming uit Oosterend in de haven van Oudeschild teruggekeerd. Het schip is op de scheepswerf „Vooruit" te Zaan dam verlengd en verbouwd. Op 18 april werd de kotter doormid den gebrand en uit elkaar getrokken, waarna er vier meter tussen werd gé- plaatst. Hierdoor werd de motorkamer en het visruim vergroot, terwijl tevens een dwarsbunker kon worden bijge bouwd voor 15.000 liter brandstof. Bui tenom werd het schip verfraaid met een nieuwe reling op de verschansing en het achterschip. Tevens werd de TX 32 gestaalstraald, gemetaliseerd en geschilderd in frisse kleuren. De 24- volts elektrische installatie werd ver wijderd en vervangen door een 110- volts installatie met 2 dynamo's van 17 en 10 KVA. Het houten dek werd vervangen door een asfaltdek, waardoor de sterk ver grote werkruimte veel gemakkelijker is te onderhouden. Tenslotte werd het schip nog voorzien van een koelinstal latie. Tijdens de proefvaart op de Zaan bleek dat de snelheid als gevolg van de verbouwing met één mijl is toege nomen. Hoewel hem de bevoegdheid tot besturen van een motorvoertuig ontzegd, stapte de 30-jarige visser C uit Oudeschild in zijn crossauto maakte een ritje. Hij werd zaterdag heterdaad betrapt door de politie, proces verbaal opmaakte. REDACTEUR WEER THUIS Vanaf heden is onze redacteur b ten de normale werkuren weer bere baar op het adres Keesomlaan 43, D Burg, telefoon 2403. REISVERENIGING „OOSTEREND WAS TWEE DAGEN OP STAP Woensdag en donderdag heeft reisvereniging Oosterend de jaarlij! reis gemaakt. Met stralende zon g; het in een ruk door naar Nispen a de Belgische grens waar koffie we gedronken in restaurant „Maria Vil! Vervolgens werd Antwerpen bezoe Hier werd een Scheldetocht gema; die, ondanks het stralende weer erg tegengevallen. Wij mogen hier v even chauvinistisch zijn en zegge geef ons Amsterdam of Rotterdi maar inplaats van het kale en stille j bied van de Antwerpse haven. Wat i de verwachtingen overtrof was prachtige gezicht vanaf het toreni over Antwerpen. De koffietafel werd in restaurant la Coupe Glacée" gebruikt, tegeno-, het centraal station en de Antwer; „Zoo". Om zes uur ging het weer in de n ting van de grens en Breda, waar diner wachtte in hotel „De Posthoor De tweede dag werd de eerste u gewinkeld met alle nadelen van di want er moest ruim een half uur wacht worden op drie verdwaalde den. Na deze vertraging ging het m Oisterwijk waar de pottenbakkerij v Henk Potter werd bezichtigd. Ten gelegenheid werd gegeven om een sti je aardewerk aan te kopen waan gretig gebruik werd gemaakt, pres teerde mevrouw Potter een kopje k fie, natuurlijk in zelf vervaardig koppen. In het nabij gelegen restaur „Groot Speyk" stond de koffietafel reed die alle eer werd aangedaan. I was echt Brabant, want er was overvloed van alles. Toen voor de U ste keer getafeld werd, werd door kelen het woord gevoerd. De heer Vonk bedankte het bestuur en de la voor het bloemstuk dat hij bij zijn jarig huwelijksfeest mocht ontvang De heer A. Bakker memoreerde dat telkens weer blijkt dat in reisvereng een bijzonder intieme sfeer heerst hij niet gaarne zou willen missen. I bestuur, voorzitter Visman in het I zonder, heeft zijn volle waardering. Mevrouw Dijt stelde voor dat de den gezamelijk ter gelegenheid van ze 20ste reis uit erkentelijkheid voorzitter, voor het veel werk, cadeau zouden aanbieden. Hien werd ingestemd. Als laatste punt van het program volgde een bezoek aan De Efteling prachtige park gaf zoveel te zien een bezoek van enige uren veel te k bleek te zijn. Met enige tegenzin werd dan ook bus weer opgezocht om de lange richting Den Helder te aanvaarden. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,50; elke regel méér 0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Autorijschool H. Zing stra, Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook vooi verlenging van uw rijbe wijzen B.z.a. voor het maaien met klepelmaaier of cy- clomaaier. Jan v. d. Star, telefoon (02223) 317 Veescheermesjes slij pen Witvliet, Pontweg Bezorgadres: Oosterend en omstr. P. Dros, Kerk plein 6 Bij een of ander be zoek heb ik ergens een (Franse) sporthoed laten liggen. Wie geeft hier over een telefoontje aan J. A. v. d. Vlis, p.a. de heer Mechielsen, Park straat *r Op 24 juni hopen onze ouders M. Bakker A. C. Bakker-Bakker hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Om half drie zal er een kerkdienst uit dankbaar heid zijn in de R.K kerk te Den Burg. De kinderen Onze collectie is zeer groot. Peter José en Piet Hans Ria Paul Ineke Chris Annemarie De receptie is van half vijf tot zes uur in hotel ,De Lindeboom-Texel". Heden overleed vrij onverwachts in het St. Lidwinaztekenhuis te Den Helder, ge sterkt door het H. Sacrament der Zieken, mijn dierbare man, onze lieve vader en opa Gerrit de Porto, echtgenoot van C. A. Hin in de ouderdom van 70 jaar. De Waal C. A de Porto^Hin S. G. de Porto R. de Porto-Kieft Den Burg M. M. Barhorst-de Porto C. Barhorst G. A. de Porto E. de Porto-Witte De Waal A. J. A. de Porto Oudeschild C. S. Maas en kleinkinderen De Waal, Texel, 15 juni 1968, Polderweg 19. De H. Mis van Requiem en begrafenis heeft dinsdag 18 juni op de R.K. begraafplaats, plaatsgehad. een Gustin trommelschudder van De Koog - telefoon (02228) 317 extra voordelig per 3 stuks. KI. Boon Zn. - Den Hoorn AVONDVIERDAAGSE Volop groepen reductie. Waalderstraat 29 - telefoon 2330 AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK N.V. kantoor Den Burg vraagt ter opleiding in haar administratie (mnl. of vrl.) NUTSKLEUTERSCH00L De Woelige Hoe» Voor de Nutskleuterschool te D# Burg wordt per 1 augustus 1968 Sollcitaties ten spoedigste in te dienen bï het bestuur, postbus 25, Den Burg.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2