.TROUWEN KAN ALTIJD NOG" BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER FILMNIEUWS rubriek voor Omicr LANDBOUW en VEETEELT u. „I!" FEUILLETON door Tom Lodeivijk - Huidverzorging- 't Mooiste bruin TEXELSE COURANT VRIJDAG 5 JULI 1968 $mlër rWtoMu* OOK DIT JAAR WEER Nel al in voorgaande jaren lijkt het er ook nu weer op, dat de vroege hooiers de papegaai de kop hebben af geschoten. Het hooi, dat vóór 20 juni ia de schuur is -gekomen, is over het algemeen van goede kwaliteit. Vooral zij, die er in slaagden om al vóór Pink steren het hooi te bergen, hebben een zeer goede kwaliteit ruwvoer in de schuur. Speciaal de week van 23 - 30 juni is voor het hooi slecht geweest. -Het valt ieder jaar weer op, dat dit iets meer uitgegroeide hooi, mede door de veelal wat hogere temperatuur in deze pe riode, sneller in kwaliteit achteruit aat. Een zaak om aan te denken Intussen mogen we wel zeggen, dat voor heel veel bedrijven de zojuist enoemide week ook een goede is ge weest. Oip veel bedrijven was men hard aan een bui toe en deze zijn nu royaal gevallen. We mogen er op rekenen, dat de eerste helft van juli een periode wordt met zeer goede grasgroei. Profi leer er van voor de directe beweiding, maar probeer tegelijk nog een gedeelte van dit gras te bestemmen voor het winnen van hooi. Mogelijk, dat U het straks beter treft, dan in de afgelopen week. NOG ALTIJD NODIG Het artikel over de bestrijding van stekels, dat een paar weken geleden in deze rubriek verscheen, gaf, toen dit nummer nog maar net in de brieven bus van één van de Texelse veehouders gevallen was, aanleiding tot een wat scherpe reactie. Heet van de naald had de man in kwestie de telefoon ge pakt en z'n commentaar was: „Ik wou, dat je nu maar eens duidelijk liet voe len wie 'de stekels moet bestrijden. Ik doe al m'n best om er al te komen en |dat zou ook wel gelukken als ik maar niet telkens weer zaad van de buren kreeg". Onder de buren, die hij noemde was naast een collega-veehouder ook de beheerder van één van Texels we gen, of met andere woorden een pu blieke instantie. Het is voor mij uiteraard onmogelijk in deze rubriek een „zwarte lijst" te gaan aanleggen van veehouders en wegeigenaren, die op hun terreinen ■stekels laten staan tot in het stadium, waarin ze zaad verspreiden. Het moet hier blijven bij „Wie de schoen past trekt hem aan.". De kritiek van de man in kwestie richtte zch niet alleen op hen, die ste kels laten staan, maar hij was het ook niet eens met het bestrijdingsadvies. Hij zag in de chemische bestrijding niets. En hij illustreerde dit door de naam van een collega-veehouder te noemen, die ieder jaar met de spuit bezig was, maar niets vorderde. Hij deed het nog op de ouderwetse manier met de stekelhakker en had daar veel succes mee. „En ik vind het nog leuk werk ook", was z'n commentaar. Naar ik meen zijn naast het voor beeld van de man in kwestie wel een aantal gevallen te noemen, waarbij men met chemische bestrijding de stekels kwijt geraakt is. Als iemand mij daar iets over vertellen kan, dan stel ik dit zeer op prijs. Laten ook zij, die van mening zijn, dat spuiten inderdaad niets helpt hun stem eens laten horen. DIPLOMA-UITREIKING LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL Tijdens een feestelijke bijeenkomst, in aanwezigheid van bestuur en ouders, werden diploma's en getuigschriften uitgereikt aan: V.V.B.: Annelies Bakker; Hiddy Bak ker; Anneke Barhorst; Ina Barhorst; Thea Boon, Ineke de Graaf; Tineke Groen; Afke Kloosterman; Gerda Le ber; Frouke Pool; Duwie Stark; Dia de Vey; Lina v.d. Vliet en Anneke Witte. 3A: Minke Bakker; Gientje van Ben- thum; Nel Betsema; Ivonne Bezuien; Aukje Bootsma; Dini Eelman; Hilly Eelman; Agaath van Heerwaarden; Pe tra Kikkert; Fia Kooger; Ada Lex- mond, Come Maas; Nelly Smit; Dorien Snik, Janet Tromp; Els Veeger; Rinnie Verdoorn; Anneke Witte; Ria Witte. Martha Bakker; Nel de Boer; Rommy de Boer; Agda Hin; Martha Hin; Ida Kaczor; Etty Mechielsen; Jannie Mcdendorp; Douwelien Roeper; Ina v.d. Slikke; Ria Slim; Margriet Zijm. 3H Akke Hin; Emmy Hin; Netty Huisman; Anneriet Keijzer; Nannie de Ridder; Ina Schaatsenberg; Bregje Sohouwstra; Annie Trap; Joke Zoete lief. 25 „Nee", zei ze, „dat snap ik best. Dat zou ik nu ook niet kunnen, net doen of je van de prins geen kwaad weet". ,Weet jij dan kwaad van de prins?" probeerde hij te schertsen, maar het ging hem moeilijk af. Ze zag dat hij diep teleurgesteld was. Ze stond voor het raam en zag de rode achterlichten van zijn wagen verdwijnen in de lichte avondnevel. Ja jongen, dacht ze. Niemand van ons krijgt ooit iets cadeau en wat je cadeau krijgt is meestal niet zo veel waard als je denkt. Ze zuchtte. Op de asbak lag nog zijn half afgebrande si gaar. Ze was weer alleen. Ze had nu zijn armen om zich heen geslagen kunen voelen. Maar daar, wist ze met zekerheid, was ze nog niet aan toe. Nog lange niet. HOOFDSTUK XI Verjaardag „Roos", zei Els opgewekt, „je hebt wat op je hart. Kom er mee voor de dag". Roosje Heerema was kennelijk ver legen en dat maakte -Els nieuwsgierig. „Je -hebt de postzegelkas toch niet versnoept?" „Dan lag ik nu vast wéér ziek in bed", zei Roos. „Nee, ik wou u wat vragen". „Ja, dat merk ik allang. Doe het dan ook". „Volgende week ben ik jarig". „En dan wou je een dag vrij". Roos schudde het hoofd. Els begon te lachen. „Nu, wat is er dan meid. Je doet zo geheim-zinnig". „Ik zou het zo fijn vinden als u dan kwam". „Om jou te feliciteren? Nou, dat zou misschien wel kunnen, dan krijg ik die hele familie van jou ook es te zien". „Ja maar zou u dan 's avonds bij ons willen komen eten?" „Vraag je me terug, Roos?" „Ja, eigenlijk wel, maar daarom is het niet. Ik zou het zo fijn vinden als u er was." „Ja maar kind, wat moet ik daar? Je hebt natuurlijk een hele troep vriendin nen". Het meisje schudde het hoofd. „Ik heb geen vriendinnen. Die van school, die zie ik bijna nooit meer, en hier op kantoor heb ik ze ook niet. We kunnen wel goed met elkaar opschie ten, maar dat ik nog geen vriendschap" „Wanneer is het precies, Roos?" „Woensdag". Els bekeek haar agenda „Ik heb niks woensdag. Wat dat be treft zou 't wel kunnen". „En als ik dan 's middags vrij -mocht hebben om alles in orde te maken", voegde Roosje er aarzelend aan toe. „Roos, wat ben je van plan?", lachte Els. „Als u komt eten moet alles uit de kunst zijn". „Hm, ja. Dus het is gewoon eigenbe lang van me, als ik jou woensdagmid dag vrij geef". Ze dacht na. Zou het worden wat Roos -ervan verwachtte? Maar ze zag de ogen van het meisje zo gespannen op zich gericht, dat ze niet meer aarzelde. „Dat moesten we dan maar doen, Roos. Jij piept er tussen uit en na kan toortijd kom ik kijken hoe jij kookt. Kook- je zelf?" „Dat zal wel moeten, want we heb ben weer niemand". „Is jullie juf er weer tussenuit?" „Ja, ruzie met vader. Een hele scène. Zwarte ondankbaarheid, zei ze. Nou, ze deed het ook niet voor niks. Maar ge looft u maar dat het in orde komt". „O, daar ben ik niet bang voor". De donkere ogen straalden. „Enig dat u komt". „Vindt je vader het goed?" „Hij zegt, hij zal zorgen dat de kopjes allemaal schoon zijn", lachte ze. Roos danste bijna het bureau uit. Els zag haar glimlachend na. Ze had haar blijkbaar een geweldig plezier gedaan door de uitnodiging aan te nemen. -Die Roos, die wist de kleine vreugden van het leven te waarderen Het weekend ging ze naar huis, naai haar moeder, die blij was wanneer ha-ar opzocht in -haar eenzaamheid, maar ze was blij toen ze maandag weer achter haar bureau kon gaan zitten. Met moeder kon je alleen nog maar praten over herinneringen, en het le ven vóór haar was belangrijk Woensdagsmorgens kwam Roos met een kleur van opwinding, die haar heel goed stond, haar bureau binnen. „Kom hier" zei Els, laat ik je eerst feliciteren. Ze greep haar beide handen. „Roos, als ik zeg dat ik hoop, dat je gelukkig zult worden, dan betekent dat alles, nietwaar?" „En ik bén al zo gelukkig", zei het meisje. „Ze waren allemaal vroeg op gestaan, dat zégt wat, hoor! Erica bracht me thee op bed, hoe vindt u dat? En de kamer was versierd! Enfin, u ziet het vanavond wel. U kómt toch?" vroeg ze, plots weifelend. „Afspraak ik afspraak. Hier, Roos, ik heb een klein cadeautje voor je. Ik hoop dat je het mooi vindt". Roos pakte met bevende vingers een medaillon uit het doosje, een prachtig gesneden camée met een klassiek ge vormd meisjeskopje. „O!" zei ze verrukt, „o, maar dat is véél te mooi." Ze wist er -genoeg van om meteen te zien, -dat het niet alleen mooi, maar ook kostbaar was. „Veel te mooi en veel te veel", zei ze ademloos. „Het is fijn," zei Els, „een cadeautje te zoeken voor iemand, die van mooie dingen houdt". „O," zei Roos, nog steeds starend naar het kleinood in haar hand. Haar ogen waren vochtig, zag Els, toen ze ze opsloeg. „Ik zou ik zou u daar graag een zoen voor geven", zei ze zacht. „Doe -dat dan malle meid," glim lachte Els. En opnieuw was ze er zich van bewust, dat ze voor dit meisje een bijzondere genegenheid voelde, dat ze van haar hield. „Ik moet u toch al -voor zoveel be danken", zei Roosje verlegen. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Texel verleenden aan de navolgende personen de daarbij omschreven bouw vergunning De heer W. N. v.d. Wetering te Den Burg, voor de bouw van een dubbele garage aan de Molenstraat; de heer P. A. v.d. Vis te Oosterend, voor de bouw van een garage aan de Oranjestraat; de heer M. Boon te De Cocksdorp, voor de verandering en uitbreiding van een woonhuis aan de Vuurtorenweg; de heer H. van Duren te Den Hoorn, voor de bouw van een zomerwoning bij H 112; de heer D. van Heerwaarden te De Cocksdorp, voor de bouw van een garage te E 128a; de heer B. Witte te Den Hoorn, voor de verandering van een schuur tot zomerwoning; de heer D. J. Stam te Amsterdam, voor de bouw van een garage aan de Middel- landseweg; de heer P. Kikkert te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Waalderstraat; de heeer A. Y. Kalf te Oudeschild, voor de bouw van een dakkapel aan het huis Loodssingel 14; de heer J. Eelman te De Koog, voor de bouw van een schuurtje aan de Boodtlaan; de heer C. van Lenten te De Cocksdorp, voor de uitbreiding van het woonhuis E 60e, de heer J. H. Lan- geveld te De Koog, voor de -bouw van een bijkeuken aan de Plevierstraat; de heer W. P. Geus te Den Burg, voor de verandering van een dakkapel aan het huis Weverstraat 55; de heer P. Rozen- daal, O 142, voor de verbouw van een boerderij aan de Derde Dwarsweg in Het Noorden; de heer G.» Kikkert te Den Hoorn, voor de bouw van een boerderij aan de Meiert Boonsbosweg; de heer J. de Beurs te Maam, -voor de bouw van een zomerwoning achter „Berkhoeve" aan de Pontweg; de heer P. J. Bakelaar te De Koog, voor de uit breiding van een woonhuis aan de Pe perstraat te Oosterend; de heer G. J. Drijver te Oosterend, voor de bouw van een garage-berging aan de Oranje straat; de heer M. Boogaard te Ooster end, voor de verandering van een bij keuken aan de Kogerstraat te Den Burg; de heer J. P. Rutten te De Cocksdorp, voor de verandering van het woonhuis C 117; Rijksgebouwen dienst te Den Haag, voor de bouw van een dienstwoning op de hoek Brink/ Plevierstraat; de heer A. Wuis te Oos terend, voor de bouw van een land- bouwschuur te O 166; de heer H. Stam- meste De Cocksdorp E 18, voor de gedeeltelijke verandering van een zo merwoning; mevrouw T. Barausch- Eelman te Düsseldorf, voor de uitbrei ding van een winkelpand aan de Dorps straat te De Koog; de heer J. C. Bakker te Oudeschild, voor de bouw van een garage aan de De Ruyterstraat; de heer D. P. van Egmond te De Koog K 54, voor de bouw van een berging; de heer R. Veenstra te Oosterend, voor de bouw van een garage; de heer C. H J. van Kleef, te De Koog, voor de ver andering van het woonhuis Brink 13 te De Koog, de heer J. K. Feikema te De Koog, voor -de -bouw van een woonhuis met logiesgelegenheid aan de Kamer straat; en de -heer F. v.d. Kooi te Den Burg, voor de verandering en uitbrei ding van een berging. zacht-zuiver-gezond PUROL en PUROL-poeder GESLAAGDEN TECHNISCHE SCHOOL DEN HELDER Het getuigschrift werd uitgereikt aan de volgende Texelaars; Afd. Brood/Banketbakken H. de Bloois, Den Burg; C. Bremer, Den Burg; A. G. Buys, De Cocksdorp, en J. Oosterhof, Den Burg. Afd. Timmeren: Th. L.J. Haarsma. Vrijdag- en woensdagavond draait in City-theater „Der Zigeunerbaron'' naai de bekende operette van Johann Strauss. In de film treden onder meer Fritz Wunderlich, Hartha Talmar en Heidi Brühl op. Het verhaal begint op de jaarmarkt van Varasdien, waar de knappe Sandor ten tonele verschijnt, die zich door zijn optreden bij een on geluk populair maakt. Sandor is de zoon van de baron, die op valse be schuldiging heeft moeten vluchten. Ook het incognito van Sandor moet worden gerespecteerd om hem niet in gevaar te brengen. Met zijn zigeuners ver schijnt Sandor enkele dagen later op een feest, waar hij verneemt dat de mooie Arsena niet de geliefde van de parvenu Zsupan is, maar zijn dochter. Inmiddels wordt in het slot van de baron een schat gevonden. Sandor houdt zijn rechtmatig erfdeel, maar laat de rest door de zigeuners -naar We nen brengen. Zsupan probeert zijn dochter uit te huwelijken aan Sandor. Deze doet alsof 'hij erop ingaat, maar hij heeft intussen gemerkt dat Saffi de vrouw voor hem is en verschijnt niet op de bruiloft. Als men hem wil halen is hij verdwenen, maar komt tevoor schijn, met zijn toekomstige vrouw, als de keizerin Sandor heeft begenadigd. Arsena moet zich troosten met kapitein Homonay, die een aanstelling aan het hof heeft gekregen. (In fleuren alle leeftijden). „Freddy, Tiere Sensationen" is, zoals uit de titel kan worden opgemaakt, een film. met in de hoofdrol Freddy Quinn. We zien hem nu als befaamd circus artiest, die in -de Verenigde Staten veel roem oogst. Vooral het trapezenummer „Los Airos" is een top-attractie. Freddy weet niet dat het circus van zijn vader meer en meer afzakt en dat het zijn ouders heel slecht gaat. Dan ontvangt Freddy een telegram. Hij moet onmid dellijk komen, want zijn vader is ern stig gewond bij een gevecht, dat is ontstaan toen men hem de plannen voor een nieuw trapezenummer wilde ontfutselen. Freddy poogt de gestolen tekeningen terug te krijgen. Hij laat zich daartoe aanstellen als dierenop- passer in het grote circus Heros te Hamburg. Vanuit die positie weet hij de plannen van zijn vader te verove ren en gaat het ingewikkelde nummer instuderen, samen met Gina, een pleeg dochter van zijn ouders. Als het ten slotte wordt uitgevoerd voor groot pu bliek dreigt er door toedoen van de misdadige Raoul nog iets mis te gaan, maar Gin a redt de situatie. Tussen de bedrijven door weet Freddy een groot aantal liedjes ten gehore te brengen. De film draait zaterdag- en maandag avond. (In kleur alle leeftijden). Voor de nachtvoorstelling van za terdag is de keus gevallen op „Gevan gene van haar hartstocht". De inhoud: De mooie jonge Evelyne, getrouwd met een veel oudere doch rijke zakenman, maakt van de afwezigheid van haar man gébruik voor een ongestoord sa menzijn met haar vriend Bob. Hun in timiteit wordt gestoord als de ganster Ferry en zijn vriendin naar het huis [kcwnen. Ferrv heeft een schuilplaats nodig en hij denkt die bij Evelyne te vinden. Zijn eisen kan hij kracht bij zetten door er op te zinspelen dat hij dingen weet uit haar verleden, waar mee hij haar tot alles kan dwingen. Evelyne probeert zich te redden door Marco in te lichten, een andere gang ster die destijds door Ferry is verraden. Met een ambulancewagen wordt Ferry uit het huis gehaald, zogenaamd om hem ongemerkt over de grens te bren gen waar hij veilig is. De chauffeur van de ambulance is Marco, en dat merkt Ferry te laat. Maar de strijd tussen beide vijanden is nog niet be slecht. De rollen worden enkele malen omgekeerd, maar tenslotte wordt Ferry dodelijk verwond. Deze echter weet nog juist zijn stengun te trekken en ook Marco neer te schieten. Als gevolg van de gebeurtenissen heeft Bob genoeg gekregen van Evelyne en hij verdwijnt om niet meer terug te komen (Zwart wit 18 jaar). In de film „De verdere perikelen van Laurel en Hardy", die zondagmiddag om 3 uur wordt vertoond, zijn de kluoh- tigste momenten uit de carrière van het bekende film-duo bijeengebracht. Robert Youngson deed een keus uit de zeldzame opnamen van Laurel en Hardy uit de tijd dat zij nog totaal onbekend waren en nog niet samen speelden. Eerst in het midden der twintiger ja ren werden beide talenten samenge voegd en de bioscoopbezoeker -krijgt drie volledige éénacters gepresenteerd. Verder worden scènes getoond uit de gooi-en-smijtfilms uit de late twintiger jaren. „James Bond 007 contra Dr.No" is de eerste van de serie Bond-films Zondag en dinsdagavond brengt City-theater dit 007-avontuur nog eens op het scherm.We herinneren nog even aan de gang van zaken in dit door Ian Fleming geschreven verhaal: Bond krijgt op dracht uit te zoeken door welke oor zaak de raketten van Cape Canaveral telkens uit hun koers worden gedreven. Daartoe reist Bond naar Jamaica, dat in de buurt ligt van een geheimzinnig eiland waar het geheim moet schuilen. Direct na aankomst is al duidelijk dat zekere organisaties Bonds aanwezig heid niet op prijs stellen. Men tracht hem meerdere malen in een valstrik te lokken. De voorganger van Bond is om gekomen bij pogingen het geheim van het eiland te ontdekken. De mensen, die deze andere geheime agent terzijde stonden, vormen nu welkome bronnen van informatie. Het eiland Crab Key is ei|gendomvan teen geheimzinnige chi nees, die daar een bauxietmijn exploi teert, zegt men. Bond gaat het eiland onderzoeken en ontmoet zowaar op het strand een mooie spaarzaam geklede vrouw. Ook zij raakt in het avontuur betrokken. Ze komen dan terecht bij Dr. No, een kernfysicus, die op het eiland een atoomreactor met bijbeho rende installaties heeft. No is het brein van een internationale misdadigers- organisatie, die probeert enorme geld bedragen los te krijgen van de grote wereldmachten. Bond heeft nog maar enkele uren te leven, zegt No. Maar hij weet te ontsnappen via een ventilatie- schacht en komt m het atoomlaborato rium terecht, waar hij de hele boel on klaar -maakt en juist is ontsnapt, met zijn vrouwelijke begeleider natuurlijk, als de hele nachtmerriefabriek van No de lucht in vliegt. beschermt tegen zonnebrand I AVO-COLLECTE BRACHT ƒ1166,— OP De collecte gehouden in de periode van 17 tot en met 23 juni 1968 ten be hoeve van de Nederlandse Verenigmg Sociale Zorg voor Minder-Validen A.V.O. heeft te Texel ƒ1166,opge bracht (vorig jaar 997,47); gespecifi ceerd als volgt: Den Burg ƒ465,54 438,67); De Cocks dorp 746,06 (ƒ45,24); Midden-Eierland ƒ65,59' 59,55); Zuid-Eierland ./TOO,24 (ƒ16,85); Den Hoorn ƒ60,99 97,60), Prins Hendrikpolder ƒ34,38 (J 15,81); De Koog /'92.14 (ƒ140,35); Oosterend 799,42 (ƒ77,38); Oost ƒ21,34 13,72); Oudeschild .7100,42 (.772,43); De Waal 26,32 (719,87); De Dennen/De Westen 53,56 14-16Q 160. Intussen belegden Iwan Bloeme- man en Wasilew I. Omskomsk elkaar nog steeds met de vuurwapens. Ze paf ten hele magazijnen patronen op elkaar af, doch ze wisten allebei zó goed in dekking te gaan, dat er nog steeds geen persoonlijke ongelukken gebeurd wa ren. Voor de buurtbewoners was het anders zo'n pretje niet, al die knallen de schieterij en schietende knallerij. Aleida Vetlaers, geboren Beesemans bijvoorbeeld was door al dat oorlogs- lawaai geheel van de wijs geraakt. Er was er nog maar één, aan wie ze zich durfde vastklemmen en die ene was Eelco Eelkema. 'Die kwam namelijkeind van mien geduld. Al mot ik d'r juist -door haar straatje gehold, omdat hij een schietpartij gehoord had, die -hij zo op het gehoor ergens in deze buurt plaatste. „O veldwachter", kreet Aleida Vet laers en haar gekreun sneed Eelco vlijmscherp door de gevoelige ziel. „O, veldwachter," kreet ze nogmaals. „Ze schieten de ramen bijna uut mijn zol derkamertje! Ze bennen oorlogje aan het voeren op het pleintje bie de smid se van Verholen!" „Dacht ik het niet!" brulde Eelco. „Nou ben ik toch werkelijk aan het mien politieleev'n veur in de waag schaal stell'n, vandóég nog maak ik een eind an al dat gedonder! Waar is je zoldertrap, Aleida?" „Gunder in de hoek, Eelco", ant woordde Aleida. „Gunst, veldwachter! Wat ben je dapper!! Zul je uutkieken?" „Maak je geen zorg, Aleida", zei Eel co nog en toen stormde hij de trap al op. En nauwelijks was hij op zolder aangeland, of daar floot een afketsende kogel door de bol van zijn uniformpet. Kijk, en zoiets moet je nou typisch bij Eelco niet doen, want. „Ik jou soms niet? Jij doet me toch ook zo vaak een plezier?" En ze dacht aan al die kleinigheden, waarmee Roos haar stilletjes verwende, de bijzondere zorg waarmee ze een kop chocola kon maken als Els die nodig had om „op te knappen", de bijzondere zorg ook voor de bloemen op haar kamer, haar altijd opgewekte bereidwilligheid om te hel pen. Wat ben ik blij, dacht ze, dat ik dit Roosje Heerema indertijd heb aan genomen, al kon ze nog nauwelijks ty pen. Je kunt beter een mens om je heen hebben dan een vlees-geworden schrijf machine. Ze hoorde hoe op de typekamer de andere meisjes Roos luidruchtig felici teerden. Roosje, hoewel ze wat gereser veerd was, nooit zo openhartig als de anderen, die soms met het innigste ge noegen liefdesavonturen zaten uit te bazuinen, of hun voorliefde voor film- of tienersterren proclameerden, stond bij allen in de gunst, omdat ze altijd voor ieder klaar stond, nooit roddelde en, dat wisten ze wel, nooit over hen praatte met juffrouw De Jong, die door allen duchtig werd gerespecteerd. Het werk eiste Els op. 's Middags was er een vergadering, waarbij de di recteur haar nodig -had. Toen ze op de klok keek, was het over vijven. Ze zuchtte. Nu moest ze nog naar de Heerema's En ze was niet in de stem ming. Liefst was ze nu naar huis ge gaan, had een bad genomen en was na het eten lekker met een boek op de bank gekropen. Maar ze kon Roos niet in de steek laten. Ze had naast haar -bureau een kleine kleed- en wasgele genheid, waar ze zich wat opknapte, keek in de spiegel of ze mooi genoeg was voor het festijn van Roos en be sloot dat het best kon. Groot gala was niet nodig, ze zag er zo ook goed uit en Roos vond deze japon, dat wist ze, bij zonder geslaagd. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5