Wijnhandel - slijterij gevestigd in fraai gerestaureerd pand Vliegende schotelsfabeltjes of werkelijkheid? FILMNIEUWS OPREIS OOSTEREND Burgemeester W. H. Sprenger heeft dinsdag de nieuwe wijnhandel en slijterij van de familie G. de Jong in de Kerkstraat te Ooster end geopend. Het bedrijf is onderge bracht in een uit de zeventiende eeuw daterend huisje, dat met hulp van Mo numentenzorg op schitterende wijze is gerestaureerd. Uitwendig werd het ge bouwtje in de oorspronkelijke staat teruggebracht. De met dodekop en an dere materialen bewerkte muur werd zorgvuldig afgebikt, zodat de mooie gele steen weer zichtbaar werd. Een raam, dat in een ver verleden was dichtgemetseld, werd ophieuw aange bracht. Inwendig werd het gebouw aan zijn nieuwe bestemming aangepast, echter met toepassing van veel oud materiaal. De winkelruimte kreeg een mooie plavuizenvloer en een der wanden kon geheel worden bezet met fraaie oude tegeltjes, die voor het grootste deel uit andere vertrekken van het huisje af komstig zijn. De bedrijfsruimte in het 17 meter diepe pand is ongeveer ver dubbeld door er een kelder onder te maken, die door een stenen wentel trapje in verbinding staat met de win kel. In deze kelder is een indrukwek kend assortiment wijnen uitgestald. Een deel van de kelder dient als maga zijn, dat via een luik vanuit de steeg kan worden bevoorraad Het huisje is reeds vijf jaar in bezit van de familie De Jong. Het werd destijds bewoond door Maarten Timmer; later werd het eigendom van J. C. Rab N.V. Het huis stond er de laatste jaren onbewoon baar en haveloos bij, kennelijk tot er gernis van sommige Oosterenders, want op het houten voorschot werd geschil derd: wij dulden geen krotten in Oos terend. Omdat het pandje op de mo numentenlijst pnjkte, moest voor ver bouw overleg worden gepleegd met Monumentenzorg. Daarvan heeft de heer De Jong geen spijt, want in de restauratiekosten heeft Monumenten zorg zeer royaal bijgedragen, wat voor andere Texelse monumentenbezitters aanleiding zou kunnen zijn om ook eens met deze instelling te gaan praten. Op advies van monumentenzorg werd MAANDAGMIDDAG „BALLET OCCITANTS" IN BURGEMEESTER DE KONING-HAL Maandagmiddag om half vier begint in de Burgemeester De Koning-hal te Den Burg een voorstelling van het „Ballet Occitants". Het veertig man grote gezelschap, voor een belangrijk deel bestaande uit studenten van de verschillende faculteiten van de Uni versiteit van Toulouse, komt naar Texel onder auspiciën van de stichting Cul tureel Werk. De voorstelling heeft een folkloristisch karakter en omvat dan sen, liederen en taferelen uit de Langue d'Oc (Occitanië), een streek in Frankrijk met een merkwaardige eigen cultuur. Er wordt zelfs een eigen taal gesproken, stammend uit de tijd van de troubadours. Het gevariëerde en rijke gebied staat bekend om zijn gastvrije en levenslus tige bevolking met een oorspronkelijke volkskunst. Frangoise Dague heeft vele oude gebruiken, liederen, dansen, mu ziek en costuums opgespoord. Met veel zorgvuldigheid werden uit speciaal ge weven stoffen costuums gereconstrueerd naar oude modellen of schilderijen. Muziek werd in afgelegen streken op getekend. Uit een en ander is een zeer bezienswaardige „show" ontstaan met onbetwist hoog cultureel peil. Kaarten voor de voorstelling zijn verkrijgbaar bij de WV-kantoren en kosten ƒ4, voor de zaal en ƒ3,voor het balcon. De jeugd tot 15 jaar betaalt resp. ƒ3, en ƒ2, Om de kostbare voorstelling mogelijk te maken hebben de Rekreatiestichling Texel, TESO en de VW een risico garantie gegeven. Zij zullen een even tueel nadelig saldo, dat mogelijk bij fraai strandweer moet worden geboekt, samen betalen. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder WIELRIJDER GEWOND De kampeerder R. N. Hemmes uit Leeuwarden botste met zijn fiets op de Westerslagweg op een vast voorwerp, waardoor hij over de kop sloeg en ver wondingen aan hoofd, benen en armen opliep. Ook zijn 3-jarig zoontje, dat bij hem op de fiets zat, liep kwetsuren op. Na door de dokter te zijn verbonden, konden beiden naar hun camping „Het Woutershok" terugkeren. DIEFSTALLETJE DE KOOG Een Koger super- marketexploitant betrapte een 15-jarige jongeman uit Vlaardingen, die zich van een paternoster ter waarde van ƒ1, meester maakte. De gewaarschuwde politie liet de jongeman na een verhoor en een waarschuwing weer vrij. i TOURINGCAR VERNIELT LANTAARNPAAL Mevrouw Visser, Witte Kruislaan 12, kreeg dinsdagmiddag de schrik van haar leven toen de kamerruit in scher ven sprong als gevolg van onderdelen van een lantaarnpaal, die er doorheen vlogen. Oorzaak was een touringcar, bestuurd door de Apeldoomse chauf feur H Kers, die zo goed rechts hield, dat de bovenkant van de bus als ge volg van het ter plaatse tamelijk schuine wegdek het armatuur van de lantaarnpaal raakte. Het armatuur werd vernield en de tl-buizen, fittin gen e.d. vlogen bij de familie Visser door de ramen. De glasschade bedroeg ƒ13,65; de lantaarnpaal liep voor ƒ165,schade op. de fa. Schakel uit Exmorra met het moeilijke restauratiewerk belast. Er werd bijna een jaar aan gewerkt. Vooral het bouwen van de kelder, waarvan de wanden als voeting moes ten dienen voor de oude muren van het huisje, was geen eenvoudig karwei. Bij het graven werden enkele interessante vondsten gedaan. Zo gaf de oeroude Oosterender grond enkele jacobakan- netjes en ander aardewerk prijs, een aantal tëgeltjes, een stuk van eèn ste nen doodkist en zelfs menselijke been deren. Bij het sloopwerk werden in de muren enkele dichtgemetselde huisal taartjes gevonden, waarin vroeger een madonnabeeld moet hebben gestaan. Het mooiste altaartje werd voorzichtig uitgehakt, gereinigd en opnieuw aan gebracht in de wijnkelder. Ook het ruime woonhuis van de fa milie De Jong ademt de sfeer van vroeger eeuwen. De hele entourage combineert uitstekend met de branche die hier wordt gevoerd. Bij de opening verwelkomde de heer G. de Jong vertegenwoordigers van Monumentenzorg, bouw- en woning toezicht en leveranciers. Zeer waarde rend sprak hij over zijn ouders en schoonouders, die hem en zijn vrouw tot grote steun waren geweest. Naast de fa. Schakel waren bij de bouw en restauratie actief: schilder C. Bremer, cv-installateur J. Schoo en de Fa. Siebrand, die de wijnkelder met ruwhouten stellingen heeft ingericht. WIEPKE VAN DER KOOI NAAR AMERIKA DE COCKSDORP Mej. Wiepke v.d. Kooi (25) uit De Cocksdorp ver trekt 18 juli voor een jaar naar de Verenigde Staten. Ze maakt deel uit van een groep van 24 jongelui, waar onder tien Nederlanders, die worden uitgezonden in het kader van het uit wisselingsprogramma van een Doops gezinde organisatie. Het bezoek heeft tot doel het onder linge begrip te bevorderen. De deelne mers gaan eerst naar het verzamelpunt Parijs en vertrekken 20 juli per boot vanuit Le Havre. In New York krijgen de reizigers pas te horen waar zij in de VS terecht komen. Zij weten ook niet of zij in een kantoor, ziekenhuis of in de landbouw aan het werk zullen gaan. Met hun arbeid verdienen de reizigers een bescheiden zakgeld. De reiskosten vanaf Parijs worden door de organisa tie betaald Mej. v.d. Kooi vertelde ons dat zij zich bijzonder veel van de on derneming voorstelt. Het bezoek jüan Amerika trekt haar bijzonder aan, om dat zij er diverse familieleden heeft. ZEEPKISTENRACE UITGESTELD De zeepkistenrace, die maandag a.s. zou worden gehouden, is uitgesteld tot maandagmiddag 22 juli, aanvang 2 uur. Dit in verband met het optreden van het Ballet Occitants in Den Burg CARBOVIT tegen maag- en darmstoornissen. HUGOLIN (reukloos) I ter voorkoming van hiuggebeten. REEDS vele jaren wordt er gespro ken over vliegende schotels". Het is een zeer sterk omstreden onderwerp, dat vooral in de Verenigde Staten grote aandacht heeft getrokken. Er verschenen indertijd boeken en de meest wonderlijke bespiegelingen over en die hebben er toe bijgedra gen, dat velen alles wat met deze materie te maken had als onzin en humbug gingen beschouwen. Op die manier kwam alles hierover in een kwaad daglicht te staan. Maar de we tenschap in de Amerikaanse overheid ging niet over één nacht ijs. Uit de onderzoekingen was toch wel komen vast te staan, dat de mogelijk heid niet uitgesloten was, dat er een kern van waarheid in de verhalen schuilde en zelfs op deze zo zwakke basis heeft men het nodig gevonden om verder te gaan met onderzoekin gen van meldingen van waarnemin gen van onbekende vliegende voor werpen, zoals de Amerikanen het noe men Ufo's (Unidentified Flying Objects). Het merkwaardige is, dat de berich ten over het waarnemen van dergelijke Ufo's in de volksmond „vliegende schotels" genoemd, jaar in jaar uit steeds weer terugkomen en niet alleen van mensen in de Verenigde Staten. Overal ter wereld worden dergelijke waarnemingen gedaan en dat is toch wel frappant. Aanvankelijk was het de Sowjet- Unie die zeer sceptisch stond tegen over de verhalen uit de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk e.d. Vooral waar het om de V.S. ging, beweerden de Russen dat de Amerikanen stem ming probeerden te maken om de koude oorlog door dergelijke ongeloof waardige verhalen te intensiveren en te suggereren, dat Rusland iets met deze onbekende vliegende voorwerpen te maken zou hebben. Uiteraard is er in de V.S. wel eens aan gedacht, dat deze onbekende vlie gende voorwerpen, die regelmatig wer den waargenomen en waaromheen zo'n mysterieuze waas hing, misschien nieuwe geheime wapens of waarne- mings-spionnageapparatuur van de Sowjets zou kunnen zijn. Maar na ver loop van tijd bleek toch wel, dat ook de Sowjet-Unie niets te maken had met het verschijnen van deze merkwaar dige voorwerpen. Ook daar Kortgeleden is zelfs bekend gewor den, dat de Sowjets zich bekeerd heb ben en reeds geruime tijd ook een spe ciale afdeling hebben, die tot opdracht heeft de in de Sowjet-Unie circuleren de verhalen over waarnemingen van „vliegende schotels", sigaren, bollen en wat al niet meer grondig te onderzoe ken, want ook boven het Sowjet-grond- gebied blijken deze voorwerpen te ver schijnen. Het merkwaardige en tevens wel bij zonder interessante is wel, dat in weerwil van al deze studie en onder zoek, de desbetreffende instanties wei nig loslaten. Naar alle waarschijnlijk heid vindt dit zijn oorzaak m het feit, dat men geen kans ziet om achter het mysterie te komen. Het staat wel vast, dat er onbekende vliegende voorwerpen vrij regelmatig boven alle delen van de wereld verschijnen, voorwerpen die nogal eens in vorm en afmetingep, ver schillen, dooh die over het algemeen dezelfde karakteristieke eigenschap hebben, om zich zeer snel te kunnen verplaatsen, in alle richtingen, terwijl tevens de mogelijkheid bestaat om ge ruime tijd doodstil in de lucht te staan. Opvallend is de hoge accelleratie en 'n typisch lichtverschijnsel, dat het gevolg zou kunnen zijn van wrijving met de aardse lucht. Geen contact Voor zover de onderzoekende instan ties loslaten, weten zij verder eigenlijk niets van deze raadselachtige vliegende voorwerpen. Uiteraard zou men graag meer willen weten, maar de verhalen die gaan over nauwer kontakt met deze voorwerpen of zelfs met eventue le bemanningen (van buitenaardse oor sprong) zijn voor de instanties hoog stens interessant, maar moeilijk accep tabel, omdat de bewijzen steeds weer ontbreken, terwijl het nooit meerdere volkomen betrouwbare waarnemers zijn die zoiets meemaken, maar altijd slechts een enkeling. Op dergelijke verklarin gen kan men moeilijk met zekerheid bouwen. De wetenschap heeft zich in ver schillende landen in deze matene vast gebeten en het staat wel vast, dat het misschien lang kan duren, maar dat men niet zal rusten alvorens een op lossing is gegeven, want vroeg of laat verwacht men toch wel, dat men meer zekerheid over een en ander zal kun nen krijgen. Nu men een speciale studie van dit onderwerp is gaan maken, treden er nog veel meer dingen aan het licht, dingen die toch wel tot diep nadenken stemmen en ook weer wijzen in een richting die reeds eerder werd gewe zen, doch waaraan we maar zo bijzon der moeilijk kunnen geloven, namelijk die van de buitenaardse oorsprong van de vliegende voorwerpen en hun even tuele bemanningen. Er zijn namelijk enkele zeer merk waardige feiten uit het zeer oude ver leden die op een interessante wijze passen in deze verhalen. Zo kent men een oer-oude sculptuur, die van Glozel, die een astronaut met een helm op voor kan stellen. De gehele voorstelling roept althans sterke gedachtenassocia- ties hiermee op en heeft niets van de normale oude vorm uit die tijd. Oude ruimtevaarders In een grot in de Sahara heeft men tussen diverse tekeningen, die stammen uit een tijd van ongeveer 6000 jaar ge leden een illustratie gevonden van een menselijke gestalte, gestoken in wat wij zouden noemen een ruimtevaarderspak, waarbij de uitmonstering van de voor gestelde mens toch wel zeer sterk af wijkt van de normale voorstelling. De vraag duikt prompt op, heeft men in die oude tijden misschien contact gehad met super-intelligente wezens van bui tenaardse oorsprong In Cambodja heeft men een groot aantal schedels gevonden met een typi sche ronde vorm en afwijkend groot van formaat daterend uit het mesoli- thicum (midden steentijd), schedels die men nergens kan inpassen en waarover rare verhalen de ronde doen. Er zijn onderzoekers die het niet uitgesloten achten, dat men hier te doen heeft met de schedels van een door een primi tieve oerbevolking verslagen astronau ten-nederzetting, waarbij men dan denkt aan de reeds hierboven genoem de super-intelligente wezens van bui tenaardse oorsprong, die op aarde een basis zouden hebben opgericht. Niet ondenkbaar Natuurlijk zijn het allemaal verhaal tjes, theoriën, veronderstellingen, die wel zeer fantastisch aandoen. En het is goed wanneer we ze niet voetstoots aannemen, doch ons kritisch opstellen en de nodige reserve m acht nemen. Maar dat neemt toch niet weg, dat ver schillende geleerden van naami beslist de mogelijkheid niet uitgesloten ach ten, dat de merkwaardige onbekende vliegende voorwerpen, wel degelijk van buitenaardse oorsprong zouden kunnen zijn, want alleen al in de schier oneindige uitgestrektheid van ons melkwegstelsel met een miljard ster ren, die weer enige miljarden planeten om zich hebben, is de mogelijkheid van super intelligent leven niet uitgesloten. En wanneer deze levende wezens in technisch opzicht aanmerkelijk verder ontwikkeld zijn dan wij, dan is het ook helemaal niet ondenkbaar dat zij over ruimtevaartuigen beschikken, waarvan wij nog niet hebben gedroomd. Alleen de ontwikkelingen en gebeurtenissen op onze planeet, die zij zouden waarne men, zullen hen wel afschrikken om op welke wijze ook contact met ons te zoeken. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 3 tot en met 9 juli 1968 Ondertrouwd; Cornells Slaman en Maria Th. van Uden. Ongeluk met melkmachine KOEIEN MOESTEN WORDEN AFGEMAAKT De heer D. Smit, hoeve „Rosalie" in de Dennen heeft zeven melkkoeien moeten laten afmaken, die woensdag avond ernstige brandwonden hadden opgelopen. Het ongeluk ontstond hij het melken, toen de heer Smit 19 koeien aan de weidewagen had gezet, waarop de melkmachine staat. Toen hij de benzinemotor wilde aanslaan, vloog deze door onbekende oorzaak in brand. De koeien, geschrokken door de plot selinge vuurgloed, wilden wegrennen en sleepten, struikelend en vallend de weidewagen met de brandende motor achter zich aan. Veertig meter verder op bleef het geheel steken tegen een weideafrastering en rolden de dieren over elkaar heen. De heer Smit sneed zo snel mogelijk de kopriemen los, maar kon niet voorkomen, dat zeven van de negentien koeien zulke ernstige brandwonden opliepen, dat ze moesten worden afgemaakt. Een oud succes ,.De tante van Char ley" draait zaterdag- en woensdag avond in het City-theater. Om het ver haal nog even in herinnering te bren gen; De diplomaat Otto Wilder komt naar Europa, voor een belangrijke aan deelhoudersvergadering. Hij hoopt in contact te komen met de machtigste aandeelhoudster Carlotta Ramirez, maar het toeval verhindert dat Otto deze bekoorlijke vrouw het hof kan maken. In plaats daarvan komt hij bij zijn broer Ralf terecht. Deze vindt dat bijzonder ongelegen, want hij en zijn vriend Charley hebben onder het valse voorwendsel dat er veel gasten zouden komen, twee aantrekkelijke Zweedse meisjes uitgenodigd en de eerbare tan te van Charley. Als een onverwacht bezoek van de vader van een der meis jes het intieme viermansfeestje dreigt te verstoren, toont Wilder zich de reddende engel door zich als de tante van Charley te verkleden. Zo goed speelt hij de vrouwelijke rol, dat hij zowel Ulla's vader als de vader van Charley weet te vertederen. Maar dan verschijnt de werkelijke tante van Charley ten tonele en dat is toevallig Carlotta Ramirez. Zeer pijnlijk voor Otto, maar Carlotta wil graag het spelletje meespelen(In kleuren alle leeftijden). De belevenissen van een pasgetrouwd echtpaar zijn het onderwerp van de film „Op blote voeten in liet park". Het is het merkwaardige verhaal van Paul en Corie, die, na een wittebroods week in een hotel, terecht komen op hun armzalige zolderkamertje, dat hen tot woning moet dienen. Op een nacht komt een onbekende hun slaapkamer raam in. Het is een buurman die we gens wanbetaling zijn woning niet meer mag betreden, maar via de slaap kamer van Paul en Corie kan hij zijn flatje toah bereiken. Corie vindt de in dringer wel een geschikte partner voor haar moeder, die weduwe is. Maar dat loopt uit op een mislukking èn op een hevige ruzie tussen de jonggehuwden. Corie wil scheiden; Paul belandt in een park waar hij whiskey deelt met zwer vers. Een spannende gebeurtenis brengt de twee weer tot elkaar. Het lijkt een saai verhaaltje, maar de manier waar op het is verfilmd heeft vele enthou siaste reakties uitgelokt. Erheen dus (In kleur alle leeftijden). De nachtfilm van zaterdagavond (aanvang 11 uur) is „Liefdesspel". Een callgirl wordt uitgenodigd op een feest je van jongelui, waar ze in contact komt met een jongeman, die dank zij haar de smaak van de liefde te pak ken krijgt en zijn opgedane ervaring in praktijk brengt met de jonge echt genote van de schooldirecteur. Deze schooldirecteur ontmoet tijdens een feest een jonge secretaresse waarop hij verliefd wordt en met haar de nacht doorbrengt. De secretaresse op haar beurt knoopt een intieme relatie aan met haar directeur. Deze directeur gaat zijn ex-vrouw weer eens opzoeken, maar de ex-vrouw heeft ook haar verlangens. Zo gaat het door totdat we weer terecht komen bij de call-girl uit het begin van het verhaal. (18 jaar). Zondagmiddag: „De held van de rodeo". Pater Phelan komt naar een Mexicaans dorp om zijn zieke collega te assisteren Daar ontmoet hij Mike Leittlebear, die, om geld voor de nieu we kerk bijeen te krijgen, zijn paard Pueblo in laat schrijven voor de grote rennen. Cowboy Rex Allen schrijft ook in met een van zijn paarden. Pueblo wint, maar dan realiseert Rex zich dat Pueblo eigenlijk van hem is. Het is de nakomeling van een merrie die van zijn ranch verdwaalde. Mike probeert geld te krijgen om Pueblo te kopen, maar dat blijkt tenslotte niet nodig te zijn, Rex en Mike worden „partners" en ddlen het prijzengeld van de komende overwinningen. (In kleur alle leeftij den). In het oude Zuid-Westen van Ame rika zijn twee „premiejagers" op zoek naar de sadistische moordenaar El Indio, op wiens hoofd een prijs van 10.000 dollar staat.El Indio is juist uit de gevangenis ontsnapt en laat met zijn bende desperado's een spoor van ellen de en vernieling aohter. Aldus het be gin van „Voor een paar dollars meer", een harde Western, die zondag- en maandagavond in City-theater draait. Het lukt de moordenaar dank zij list en kracht te overmeesteren, maar voor dat het zover is, vloeit er veel bloed. (In kleur 14 jaar). ECHTPAAR WASSENAAR BEDANKT, Gisteren vonden wij in onze brie- venbus een briefje, waarvan d* afzender blijkbaar onbekend wens- te te blijven. Hoewel anoniem: ingezonden stukken gewoonlijk ck prullenmand in gaan, dachten in dit geval wel tot publikatie tt kunnen overgaan. De brief, die wij hieronder letterlijk weergeven, be hoeft geen verder commentaar. „Het echtpaar Wassenaar is zalerda= dertig jaar getrouwd en langs deze weg willen wij ze bedanken voor het vele igoede dat zij voor ons hebben gedaan. Altijd stond de deur open als er ge- holpen moest worden, maar bedankt wilden ze nooit worden. Mevrouw Was senaar zorgt prima voor de centen van de soos en dat niet alleen. Haar liefde en geduld bij het bejaardenwerk is heel groot; zij is er in Den Burg de motor van. Zonder andere commissie leden tekort te doen, kunnen we gerust aannemen dat zij zeer veel werk verze: zonder dat iemand dat ziet. Wij weten dat ze de dag van haar huwelijks jubileum in stilte met haar gezin wil doormaken, maar wij willen van dez* plaats haar en haar gezin een prettig* dag toewensen en nogmaals: heel vee! dank. Vele bejaarden. SPUITVOETBAL IN OOSTEREND OOSTEREND De wedstrijd gecos- tumeerd spuitvoetbal, die de vorige week wegenis slecht weer niet kon doorgaan, zal nu zaterdag a.s. worden gehouden, aanvang half acht 's vonds. De Texelse brandweer zal de strijd aanbinden met een groep Ooslerenderi De entreeprijs bedraagt ƒ1,per per soon; kinderen betalen ƒ0,50. De spuit- voetbalmatch wordt gehouden op een terrein dat bereikbaar is vanaf de Oranjestraat. 4//^ BESCHERMT SNÉL ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 14 juli op om 4 36 uur en 'gaat onder om 20.54 uur; 17 juli op om 4.40 uur en onder om 20.51 uur. Maan: 17 juli L.K.; 25 juli N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 12 juli 10.23 en 22.41; 13 juli 11 09 en 23.19; 14 juli 11.47 en 23.49; 15 juli 12.16 en - 16 juli 0.15 en 12.41; 17 juli 0.40 en 13 C 18 juli 1.10 en 13.47; 19 juli 2.01 en 1441: 20 juli 3.04 en 15.45. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. A.S. DINSDAG CONSULTATIEBUKEU VOOR ZUIGELINGEN In plaats van woensdagmiddag wor den de moeders van Den Burg deze keer dinsdagmiddag 16 juli van half 2 tot half 5 verwacht. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur. Dokter COUTINHO, Den Burg, tel. (02220) 2023. Dokter R. R. SIEBINGA, De Cocksdorp tel. (02222) 234. DIERENARTSEN Beide dierenartsen dienst. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13.00 uur Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. NOODSLACHT1NGEN Voor noodslaohtïngen in de periode van 13 juli tot en met 19 juli, telefoon 2182, b.g.g. tel. 2406. R.K. KERKDIENSTEN weekend 6 en 7 juli 1968 Den Burg: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30 en 10.30 uur 19.30 uur DuitSe Mis De Koog: zaterdag 20.00 uur zondag; 9.00 en 20.00 uur 10.30 uur: Duitse Mis De Cocksdorp: zaterdag 19.30 uur zondag: 8.30, 10 00 en 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag: 10.00 uur. Oudeschild: zondag 9.15 en 10.30 uur Den Hoorn; zaterdag 19.00 uur zondag: 8.00 en 10.30 uur 9.00 uur: Duitse Mis PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 14 juli 1968 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Extra collecte voor „De Schuilhut" 10.00 uur Vakantiezondagsschool in het Dorpshuis aan de Burgwal. De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Extra collecte voor de eredienst Den Hoorn 9.00 en 10 30 uur ds. Visser De Koog 9.00 uur ds. Waardenburg 10.30 uur ds. Reitsma 19.30 uur, de heer Van Olst. jeugddienst Kinderkerk om 9.00 en 10.30 uur in ..De Schuilhut" (8-12 jaar) en de pastorie (4-8 jaar). De Waal 10.30 uur ds. Waardenburg Oosterend 10.00 uur ds. Rozemond Collecte voor de kerkrestauratie Oudeschild 11.15 uur ds. Froentjes GEREFORMEERDE KERK Den Burg 9 00, 10.30 en 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 9.00, 10.30 en 19.30 uur ds. A. Plaatsman, van Amsterdam Collecte Diaconie GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 11.15 en 16.30 uur Dienst in de Ned. Herv. kerk GERF.F. KERK (Vrijgemaakt) Den Burg 1100 en 16.00 uur Ds. B. v. Zuijlekom, van Bergentheim in de Doopsgezinde kerk DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9^30 uur de heer H van Olst voor alle wijken; kerkbusje van Den Hoorn. DUITSE DIENST De Koog 10.30 uur Ds. Zuhlke. Hamburg „De Kleine Vermaning"

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2