n BH „TROUWEN RIN ALTIJD NOG' Het hardnekkige kwaad van de wilde haver O Koelkasten O O Portable radio's ELECTROHUIS ELECTROHUIS Verlichting ELECTROHUIS FEUILLETOJS door Tom Lodewijk tweede BLAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 12 JULI 1968 Op een praatmiddag, die dit voor jaar werd gehouden in De Cocksdorp kwam in de nabespreking het probleem van de wilde haver ter sprake. Er werd door enkele aanwezigen op gewezen, dat voor de nieuwe polders op Texel een bestrijdingsplicht bestond, maar dat het juister zou zijn om deze verorde ning voor het hele eiland van kracht te verklaren. Het was immers juist het oudere land, waar de wilde haver het ergst aanwezig was. Dit feit is ook bi] de instanties, die deze verordeningen in het leven roepen niet onbekend, maar er zijn redenen geweest om de plicht tot bestrijding voorlopig te beperken tot de polders. We menen, dat dit in de eerste plaats is om het feit, dat de verbouw van zaaigranen vooral in de polders plaats vindt. Vooral voor die gebieden is het een eerste eis, dat dit onkruid wordt geweerd of verdreven. Een tweede reden kan zijn, dat een flink aantal percelen op het „oude Texel" zo zwaar met dit onkruid is bezet, dat de gebruikers van deze percelen in moeilijkheden zouden ko men, als er werkelijk een bestrijdings plicht kwam en daaraan ook de hand werd gehouden. Intussen vragen we ons wel af of met het achterwege blij ven van de plicht tot bestrijding, het kwaad wel ooit zal worden opgelost. De „oogst" van één middag Als illustratie van de omvang van de plaag een kort verhaal over de be levenissen van één middag. Bedrijf no. 1 Bij een rondgang over dit bedrijf ontdekte ik in een perceel zomertarwe hier en daar een aantal planten wilde haver. Ze waren goed te zien en het zou echt geen toer zijn om in ieder ge val deze planten te verwijderen. In een gesprek, dat ik daarna met de boer had kreeg ik niet de indruk, dat er nog plannen waren dit ook te doen. Er werd verondersteld, dat er naast deze dui delijk zichtbare planten nog een aantal minder goed te vinden planten zouden zijn. Hierbij zal het wel blijven. Bedrijf no. 2 Op d!it bedrijf is al één of meer keer een chemische bestrijding toegepast. Hieruit blijkt dus dat het niet bij een constatering van de aanwezigheid van dit onkruid blijft. In een perceel zomergerst stond ook nu weer een flink aantal van deze on- kruidplanten. Ik vrees, dat deze boer er niet meer aan toe zal komen om dit perceel nog eens zeer intensief door te lopen. En ook al gebeurt dit, dan is het nog zeker, dat er zoveel planten over blijven, dat men op dit onkruid niet in loopt. Bedrijf no. 3 De boer van dit bedrijf staat bekend als een hartstochtelijk jager op dit on kruid. Hij laat het er niet bij zitten. Ik ben er van overtuigd, dat hij ook dit jaar z'n graanpercelen weer nauw- vanaf f22,50 keurig heeft gecontroleerd. Toch ont dekte ik bij het maar even doorlopen van een perceel zomergerst nog weer enkele planten wilde haver. Hieruit blijkt wel, dat de oplossing van het vraagstuk zeer moeilijk is. Bedrijf no. 4 Ik heb de indruk, dat de man, die dit bedrijf in gebruik heeft de kwaal als ongeneeslijk beschouwt. De grond is er letterlijk van „vergeven". Je vindt de wilde haver niet alleen in over stelpend grote aantallen in graanper celen, maar zelfs in een perceel aard appelen waren ze bij handenvol te vinden. Het zal ook in dit laatste ge- was nog wel tot zaadvorming komen, want het verwijderen van alle nu nog aanwezige planten zou enorm veel tijd kosten. Als er geen bestrijdingsmiddelen ko men met een uitwerking van praktisch 100°/o, is er voor de percelen op dit bedrijf o.i. maar één mogelijkheid: ge bruik als grasland. Bedrijf no. 5 Hoewel de boer dit onkruid bij de (herverdeling door de ruilverkaveling van de buren heeft „geërfd" is dit voor hem geen aanleiding om niets aan de bestrijding te doen. Hij heeft er de laatste jaren alles op gezet om zowel met de chemische bestrijding als ook met handkracht dit onkruid de baas te worden. Hij vordert daarin duidelijk. Dit jaar ontdekte hij wilde haver op plaatsen, waar hij die voorheen nog niet had ontdekt. Met zijn vrouw had hij juist die middag het perceel met de „nieuwe haarden" gecontroleerd. Hoe dit onkruid op dit perceel komt? Een moeilijke vraag. Maar het is wel zeker, dat wanneer men op een flink aantal bedrijven onverschillig blijft staan tegenover de bestrijding, dat men dan ook op bedrijven, die nog vrij zijn, of waar men het kwaad ernstig aan pakt regelmatig onaangename ontdek kingen zal opdoen als op dit laatste bedrijf. BOOTJE VERDWENEN OOSTEREND De heer J. H. F. Mulder uit Zwolle, die zijn vakantie doorbrengt op de camping De Turkse Tent bij De Koog, had zijn meege brachte zelfgebouwde boot bij de Kras- sekeet achter Oost aan de dijk gelegd. Zondag wilde hij gaan varen en toen bleek de boot te zijn verdwenen. Hij had het scheepje vrijdag voor het laatst gezien. Het signalement: spead- bootmodel, igroen en rood geschilderd. Aan boord bevindt zich een paraplu- anker, 80 meter nylonlijn en een zinker van zeven kg. GEEN VOORRANG VERLEEND: VEEL SCHADE EIERLAND Op de kruising Siuf- terweg-Postweg in Eierland deed zich maandag een aanrijding voor. Van de Slufterweg kwam de 41-jarige automo bilist H. de J. Bij de kruising verleen de hij geen voorrang aan de van rechts komende Duitser H. Gubel in zijn Opel. Beide voertuigen botsten met vrij grote snelheid en werden resp. door garage Kaczor en garage Reij wegge sleept. De echtgenote van de Duitser moest zich onder doktersbehandeling stellen. GESLAAGD VOOR DIPLOMA TYPEN Voor het praktijkdiploma 135 typen slaagden de dames M. de Boer te Ou- deschild, en H. Dros uit Eierland. Voor het diploma 165 slaagde de heer J. van Groningen en voor het diploma 200 slaagden de dames M. van Sambeek en Diny Zijm. Allen werden opgeleid door de heer A. C. Peetoom. BLIKSCHADE DE KOOG In de Dorpsstraat te De Koog wilde de uit de richting van Den Burg komende Opel-bestuurder W. S. (23) uit Hannover rechtsaf het parkeer terrein oprijden. Hij remde daartoe iets af, maar daarop had de achteropko mende J. de K. uit Haarlem in zijn Simca niet gerekend. Hij botste op de achterzijde van de Opel, waarbij flinke blikschade ontstond. BLIKSCHADE (II) DEN HOORN In de Herenstraat te Den Hoorn werd de geparkeerde auto, een Volkswagen, van de heer P. Speets (20) uit Bovenkarspel aangere den. De schade werd veroorzaakt door de van het strand komende 23-jarige R. J. G. uit Oosterbeek met zijn Opel Kapitan. De Volkswagen stond aan de zuidkant van de Herenstraat in een rij. Bij het café is een wegversmalling, waardoor G. naar rechts moest uitha len en daarbij de VW raakte. Bumpers en spatborden werden gekreukt. BLIKSCHADE (III) DE KOOG Op de Brink te De Koog deed zich een aanrijding voor bij het postkantoor. De heer E. W. J. (18) uit Duisburg reed op de motor in de richting van de Dorpsstraat. Uit de Dwarsstraat naast het Postkantoor- kwam de automobilist A. v.d. K. f18) uit Soest, die de motor geen voorrang verleemde. Beide voertuigen werden beschadigd. vanaf GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot 8 juli 1968 Gevonden te Den Burgfototoestel Agfa Isola in paraattas met blits in étui; 1 hamer; groene damestrui wol, gebreid; zwarte sjaal; hoes met 3 sleutels; 9 stuks directoirs; witte damesschoen m. 38 met blokhak; wit baby schoentje rechter; gouden zegelring 14 krt. maat 20 met zwarte steen en inscriptie Netty; witte sjaal met gfoene bolletjes; damesbril mei doublé montuur; verchroomde damesarmband horloge met zwart nylon bandje; blauw da mesjack met rode binnenkant inh. 2 oorbellen en retourkaart boot; zilveren bedelarmbandje. Verloren te Den Burg: herenbril met zwart montuur in zwarte hoes; blauwe badhanddoek en wit-blauwe zwembroek; fototoestel Retina 2, belichtingsmeter en voorzctlens bankbilj. ƒ100,portefeuille inh. rijbewijs, groene kaart en plm. ƒ185,zwart lederen porte feuille inh. kinderfotootje en plm. ƒ150, bleekgroene toilettas,i nh. o.a. 1000 Belgische Francs en Hollands geld; goudkleurig dames horloge met rood stoffen bandje; beigekleuri- ge stoffen herenregenjas merk Falcon; 1 En gels boek; bruine portemonnee inh. 1 foto; metalen waterleidingputdeksel afm. 50 x 75 cm.; gouden kettingarmbandje met naam plaatje Maddic; blauwe das met rode sterret jes; bruine boodschappentas inh. kinderonder goed en portemon. inh. plm. ƒ50,siga retten en zakdoek; gele opvouwbare paraplu; tandregulatiebeugel voor jongen; Duits ken tekenbewijs; zwarte vulpen Gimbom met zilv. kleurige dop; bruine portefeuille met rijbe wijs en motorpapieren; bruine lederen heren- portemonnee, drukknoopsluiting inh. ƒ110, of ƒ120,zwarte regenbroek; aansteker merk Milo; briefje van 25,paspoort t.n.v. J. J. Huijsden; zwarte portemonnee met klein geld herenbril met donker montuur glazen met dubbel focus; groene gebreide wollen tas inh. 2 kinderzakdoeken; zwarte herenbril leesbril; zwarte portemonnee inh. ƒ1,10. GESLAAGD Onze oud-plaatsgenote, mej. Immetje Keijser Sd., slaagde voor het staats examen HBS-B. Strandfeest Den Hoorn. Door de afdeling Den Hoorn van de VW wordt a.s. dinsdag 16 juli een strandfeest (georganiseerd. Aanvang half twee op het strand. Het feest be staat uit de gebruikelijke onderdelen; strandfiguren, schatgraven, kinder spelen e.d. 's Avonds om 20.00 uur, voor kinde ren, strijd om de „man" en de „vrouw". Daarna lampionoptocht door het dorp. Zegt het voort INGEKOMEN PERSONEN Hendrik J. W. Keidel, met gezin, van Utrecht, Karei Doormanlaan 181 naar De Koog, Epelaan 3; Ronald Kempe naar, van Australië naar Den Burg, Emmalaan 3; Kornelis S. Kalverboer, van Leeuwarden, Kleine Kerkstraat 32 bv. naar Den Burg, Zwaanstraat 4; Frida W. Haselhoff, ev. Beekman, van Den Ham, Hoofdstraat 31 naar Den Burg, Weststraat 14; Pietje Monsma, van Baarderadeel, Britswerd 5 naar Den Burg, Kogerstraat 71. AANGETROFFEN EN VERMISTE RIJWIELEN Aangetroffen rijwielen Damesrywielcn 12 juni, Veeno, kleur zwart; Herenrijwielen: 7 juni, Juncker, kleur blauw, vrij knappe fiets; 26 juni. Gazelle jongens fiets, groen met groe-wit zadel, witte pomp, nummer 13 op voorspatbord; 26 juni, Juncker jongensfiets, kleur blauw; 5 juni Peerless kinderfiets, no. 161082, kleur food. Vermiste rijwielen Daniesrjjwielen26 juni Gazelle meisjesfiets kleur rood, verlichting compleet; 15 juni merk onbekend, kleur zwart, verlichting compleet, terugtraprem, zadel hoog afgesteld, op achter- spatbord met zwarte letters naam Kelzenberg. Herenruwielcn 24 juni Turner, kleur grijzig, terugtraprem, voorlamp geen glas, geen ket- tingkast en rechter pedaal is eraf; 15 juni Juncker jongensfiets, kleur groen, naar bene den gebogen stuur, nieuwe fietsbel, goede banden, achter op bagagedrager zitten 3 re flectoren op rijtje; 27 juni R. S. Stokvis no. 924217, sportficts, vrij oud, kleur blauw-wit met blauw-grocn zadel, nieuw achterlicht, bagagedrager met snelbinder; in juni Puch bromfiets no. 7327869, kleur zwart met geel, groot model stuur, verkeert tn goede staat, verzekeringsplaatje no. DBB-595. BARBAARS Men heeft wel gelezen van de jonge zeehonden in het buitenland. Maar hoe staat 'het op Texel? Regelmatig ver dwijnen hier huisdieren i(poezen). Van een kennis van mij verdween dezer dagen haar tiende poes, een prachtig mak dier. Deze worden hoogstwaar schijnlijk doodgeschoten, geklemd en doodgeknuppeld of vergiftigd. Bezitters van een kat, als U iets hoort of ziet, geef mij een tip, in ze kere zin ook uw plicht. Wij zullen dan al het mogelijke doen, om hier een passend antwoord op te geven. KI. Kalis, De Cocksdorp, lid van de dierenbeschermingsver. Sofia te Amsterdam Vrijdag 12 juli Den Burg, Sarassani, 20.00 uur, dansen. De Koog, vanaf Schuilhut, 14 00 uur, kerke- tochten met auto's. Oudeschild, 't Skiltje, 20.00 uur, klaverjas- drives. Den Burg, Ontmoetingsavond van groepen gasten met Texelaars of onderling op sport en cultureel gebied, org. J M. de Vries. Boogerd 28, Den Burg, tel. (02220) 2473 of 2141. De Cocksdorp, vanaf Watergemaal, wadden- excursie, vertrek 13.00 uur. De Koog, 19.00 uur, viswedstrijd bij Badweg Zaterdag 13 juli Den Burg, City-theater, nachtvoorstelling om 23.00 uur „Liefdesspel". Den Burg, Sarassani, 20.00 uur, dansen. Den Hoorn, De Waldhoorn, 20.00 uur dansen m.m.v. „Future" Oosterend, SVO-veld, Spuitvoetbal Brandweer- Kottcrvissers, 19.30 uur. De Cocksdorp, vanaf Watergemaal, wadden excursie, vertrek 13.45 uur. Zondag 14 juli De Cocksdorp, vanaf Watergemaal, wadden excursie, vertrek 14.30 uur. Den Burg, Sarassani, 20.00 uur, dansen. Maandag 15 juli Den Burg, Burgemeester De Koning-hal. 15.30 uur, optreden van de Franse Folkloristische balletgroep „Ballet Occitans" met een pro gramma van liederen en dansen uit verschil lende delen van Frankrijk. Den Burg, Sarassani, 20.00 uur, dansen m.m.v. de „Buffoons". De Cocksdorp, vanaf Watergemaal, wadden- excursie, vertrek 15.15 uur. Dinsdag 16 juli De Koog. Speelweide, 10.00 uur. speurtochten voor kinderen; 14.00 uur kinderspelen. De Koog, vanaf „De Schuilhut" met auto's kerketochten over Texel, om 14.00 uur. De Koog. Sportveld volleyballen voor gasten en Texelaars, 19.00 uur. Den Hoorn. 13.30 uur, strandfeest. Strand figuren, schatgraven, kinderspelen e.d. Den Hoorn, 20.00 uur, strijd om de man en de vrouw, voor kinderen. Daarna lampion optocht. Den Burg, Hotel „De Lindeboom-Texel", 20.00 uur, openbare bridge-drive, ƒ4,per persoon. Den Burg, Sarassani, 20 00 uur, dansen. Dc Waal. N.H. kerk zang- en muziekavond om 20.30 uur De Cocksdorp, vanaf Watergemaal, wadden- excursie, vertrek 15.45 uur. Woensdag 17 juli Den Burg, Groeneplaats, 14.00 uur, het tra ditionele Folklorefeest met schapenscheren, spinnen, netten boeten, schandblok, waag en kantklossen; 19.30 uur optocht met Marga- retha Sinclair-band; 20.00 uur Volksdansgroep Den Burg, Sarassani. 20.00 uur, dansen. De Koog. Sportveld, voetballen voor gasten en Texelaars om 19.30 uur. Opgeven bij Dorpsstraat 28, De Koog. Donderdag 18 juli Oosterend, programma Oosterend Present. Den Burg, speelweide. 19.30 uur, spuitvoetbal De Cocksdorp, strandspclen voor kinderen. Dc Koog, vanaf Schuilhut, met auto's kerke tochten over Texel( vertrek 14.00 uur. De Koog, Herv. kerk, 20.30 uur, zangavond Den Burg, City-theater, 20.00 uur, Texelfilm Den Hoorn, N.H. Kerk, 20.00 uur, samen zang en orgelmuziek,. Den Hoorn, De Waldhoorn, 20.00 uur, dansen m.m.v. The Stamps. Den Burg, Sarassani, 20.00 uur, dansen. Vrijdag 19 juli Oosterend, programma „Oosterend Present" Den Burg, Ontmoctingsavond van groepen gasten met Texelaars of onderling op sport- of cultureel gebied. Org. J. M. de Vries. De Koog, vanaf „De Schuilhut", met auto's kerkentochten over Texel. Oudeschild, dorpshuis 't Skiltje, 20.00 uur, openbare klaverjasdrive. Den Burg, Sarassani, 20.00 uur dansen m.m.v. de „Outsiders". MAANDAGENDA Deze week zullen weer de maand- agenda's van de Stichting cultureel werk Texel over het eiland worden verspreid. Desgenen, die prijs stellen op een agenda en nog niets ontvingen, worden verzocht het bureau van de Stichting op te bellen of een agenda af te halen van dit bureau. Tel. (02220) 2141, adres naast het postkantoor Den Burg. 27. Toen ging het licht uit en bracht Roos, haar ogen glinsterend in het blauwige licht, de grote verrassing, de pudding in blauwe vlammen gehuld. Er was algemeen applaus. „Maar dat is een idee van vader", zei ze. „Als 't maar samenhangt met jajem", zei de ondeugende Sjoerd. Roos keek gegeneerd naar Els, wat moest die wel denken, maar Els keek naar 't rustige gezicht van Pier Hee- rema. „Je zou anders eer zeggen, dat jij er te veel van had", zei Iris. Pier knip oogde. Sjoerd keek een beetje sip. Hij voelde de opmerking van zijn zusje als een terechtwijzing. „Al is het niet waar, het is toch goed gevonden, wat jij Sjoerd?" zei Els. De zondaar zag haar dankbaar aan. Roos' gezicht klaarde op. Wat moest de be zoekster wel denken! Maar juffrouw De Jong had het wel door, dacht ze blij. Bij het dessert klaterden de stemmen over de tafel. De jongelui hadden het woord. Els luisterde en schoot meerma len in de lach. En ze had plezier om Roosje, die voortdurend benauwd was dat haar gast het thuis maar een rare boel zou vinden. Haar vader had het ook in de gaten. „Bij óns thuis", zei hij tot Els, „zou je zoiets niet beleefd hebben. Kinderen zwijgen aan tafel, dat was het parool". „U hebt in uw eigen huis het parool niet opgevolgd". „Welnee, waarom zou ik? Dit is de beste gelegenheid om het een en ander van ze aan de weet te komen. Soms vergeten ze dat je er bij zit, en soms vergeten ze ook wat ze gezegd hebben". „O ja", zei Roos lachend, „toen met Sjoerd, weet u nog vader?" „Ja", herinnerde zich Pier. „Sjoerd had aan tafel weer es erg zitten op scheppen. Had op school de beest uit gehangen. Muis losgelaten in de klas. Meneer De Boer had nooit geweten wie de dader was. Een week later had Sjoerd weer veel praatjes. Ik zeg zo rustig weg:hou jij je maar kalm, als meneer De Boer er achter komt van die muis! Wat muis? zegt Sjoerd verbaasd. Hoe weet u dat? Tja, zeg ik, ik heb zo overal m'n mensen die me het een en ander vertellen. Sjoerd heeft me wel vijf minuten zitten bekijken, of ik hel derziende was! Straal vergeten dat hij zelf het verhaal had verteld. Zo kun je ze nog wel eens te pakken nemen". Els keek naar Sjoerd de druktemaker „Sjoerd", ging Pier verder, „is de grootste druktemaker, maar eigenlijk is hij de meest onzekere van allemaal. Hij verbergt het achter zijn drukdoe nerij. Hij mist zijn moeder het meest, nog meer dan Iris. Maar hij zal het niet laten merken". ,,'t Wordt kinderenbedtijd", zei Roos moederlijk. „Ja", vond de vader. „Vóór alles af geruimd en afgewassen is, duurt dat nog wel even". Roos stond al op, maar de anderen drongen haar terug. „Nee, jij bent jarig! En jij hebt ge kookt! Wij doen de rest". „Blijft er nog wel wat heel dan?" vroeg Pier. „Ehwie brak toch ook weer die mooie dekschaal?" vroeg Iris in het agemeen onder daverend gelach. „Hier zweeg de speker stil", zei Els vermaakt. Terwijl in de keuken luid gedruis en schaterend gelach hoorbaar was, zaten vader Heerema met Roos en Els in de achterkamer te genieten van de koffie- na. „Ze hebben allemaal een klap van de molen", zei Pier. „Erica wil ontwerp ster worden, in de grafische 'kunst. Iris helemaal naar haar aard, begint heel aardige dingen te doen met kunst- naaldwerk. Jacintha gaat een andere kant op, die wil in de binnenhuis architectuur. En onze Roos zit in de handel". „Noodgedwongen", zei Els. „Dat is maar een tussenstation, wat jij Roos?" „Ik weet alleen niet hoe lang ik er moet blijven zitten", zei het meisje. „Er komt een dag na iedre nachit, voorbij gaat iedre wolk", citeerde Els. „Wie iets wil bereiken, bereikt het ook, hoe dan ook". „Dat zie je aan mij", voegde Pier er aan toe. „Ik ben ook als jongmaatje op een drukkerij begonnen. Geld om te leren was er niet. Gelukkig had ik een goeie baas, die heeft me een baantje op een clichéfabriek bezorgd, toen kwam ik bij Enschedé in Haarlem, ik ging zoveel verdienen dat ik les kon nemen, en nu ben ik eigen baas". Hij glim lachte wat triest. „M*~r ik verdien nog niet genoeg om mijn Kinderen te laten leren wat ze willen". Diep in gedachten reed Els die avond naar huis. Zou zij niet iets kunnen doen om in ieder geval Roos vooruit te helpen? Ze zou haar dan wel missen op kantoor. Anderzijds hield ze toch ge regeld contact, met de hele Heerema- benide, zoals ze ze in gedachten noemde. Ze lag nog lang wakker, maar uit eindelijk vormde ze een plan. En glim lachend sliep ze in. HOOFDSTUK XII Het portret „Ik vind het geweldig", zei Pier Heerema, „maar nee, het kan toch niet" Hij zat aan een tafeltje in het restau rant, tegenover Els de Jong. Ze had hem opgebeld. Ze wou even praten over die reclame. Nu, daar was niet zoveel over te zeggen, eigenlijk was het alle maal een smoes geweest, bedacht ze, om hem eens even onder vier ogen te krijgen. En toen was ze met haar plan voor de dag gekomen. Zij wilde voor Roos de studie aan de academie betalen. „U gelooft toch ook, nietwaar, dat ze talent genoeg heeft?" „O, als het gekund had, had ze van mij sofort naar de Academie mogen gaan. Maar tja", hij spreidde met een hulpeloos gebaar de handen uit. „U weet hoe het is. Ik moet zeggen, het wordt al beter. Ik begin er weer meer moed op te krijgen, en meer zin in het werk. Die serie loopt reuze leuk. Heb ik plezier in. Dat wordt goed, zult u zien. Maar de situatie thuis is vaak een rem. En het zit me zo dwars, dat dat lieve kind zich opoffert. U weet zelf hoe ze is". „Roos is een schat", zei Els. „Ze klaagt nooit". „Ze heeft het ook bijzonder getrof fen. Ik moet er niet aan denken dat dat kind gewoon op een kantoor zou moe ten zitten tikken. Ze zou wegkwijnen". „Die kans zat er in. Maar waarom vindt U dat het niet kan?" Hij staarde somber broedend voor zich uit. „Zal ik het u es zeggen, meneer Hee rema? U moet niet boos worden als ik eerlijk mijn mening zeg?" „Ik zal op u nooit boos worden", zei hij glimlachend. „Het kwetst uw gevoel van eigen waarde dat u zelf uw kind niet kunt geven wat u haar graag zoudt willen geven, en u bent te trots om hulp van een ander te aanvaarden". Hij ging recht zitten, keek haar aan, alsof hij daar fel tegenop wilde komen. Toen zakte hij weer terug in zijn stoel. „Ik wil ook eerlijk zijn", zei hij, „mis schien hebt u wel gelijk. Ik zou het zo graag helemaal zelf redden". „U staat voor een te zware opgave. Het is Roos niet alleen. U hebt toch een geweldig voorrecht, al uw kinderen zijn artistiek begaafd. En ze moeten hun aanleg volgen. Maar dat stelt u, op het ogenblik nog"", zei ze nadrukkelijk, „voor grote problemen. Waarom zou ik dan niet bijspringen?" „Ja" herhaalde hij „wéarom zou u bijspringen?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5