Ons nieuwe feuilleton Stiefmoeder99 rubriek voor LANDBOUW en VEETEELT arbeiders voor bloembollenwerk Voor koelkasten en diepvriezers CHEMISCH REINIGEN STOOMWASSERIJ „TEXEL" TER HERINNERING AAN DE HEER J. C. RAB In leven voorzitter van het Witte, later Groene Kruis „Texel" van 28 sep tember 1946 tot 8 januari 1960. Zijn belangstelling voor 'het kruis werk was -groot, niettegenstaande zijn drukke werkzaamheden. Onder zijn voorzitterschap zijn belangrijke beslui ten tot stand gekomen o.a. de fusie tus sen Witte Kruis en Algemene Texelse wijkverpleging, het bouwen van het consultatiebureau/badhuis, de aankoop van de voormalige H.V. pastorie te Oosterend ten behoeve van een wijkge- bouw aldaar. Wij denken terug aan zijn prettige leiding van talrijke bestuurs- en le denvergaderingen, aan zijn altijd klaar staan om te helpen zodat niet vergeefs een beroep op hem gedaan werd. Wij begrijpen wat een groot verlies zijn heengaan betekent voor zijn vrouw en kinderen, moge het hun mede tot troost zijn te weten dat velen in het Groene Kruis met dankbaarheid terug denken aan hem voor hetgeen hij ge geven heeft door zijn enthousiasme, wat werkt als een stimulans om door te gaan en voort te gaan ondanks te genslagen. Wij zijn bezig zijn werk voort te zetten. DRIEJARIGE RUIN „GOODWILL" WON EERSTE PRIJS OP DUINDIGT Op woensdag 24 juli heeft de drie jarige ruin „Goodwill" van de Gebr. Schoorl uit Den Burg op de renbaan „Duindigt" de eerste prijs gewonnen tijdens een derby-proef. Het paard is door de heren Schoorl zelf op Texel gefokt en naast de eerste prijs van ƒ2500,ontvingen zij bovendien een fokpremie van ƒ250,Deze wedstrijd werd georganiseerd als voorselectie voor de grote derby, die binnenkort op „Duindigt" zal worden gehouden. De winnaar is echter uitgesloten om aan deze derby te mogen deelnemen. RECORDOPBRENGST BIJ OLIEBOLLENVERKOOP De oliebollenverkoop tijdens de Folklore afgelopen woensdag te Den Burg had een bruto-opbrengst van 576,De aktie was door de Vrou wenvereniging van het NVV ten bate van het zwembad georganiseerd. VOETGANGERS BELEMMEREN AUTOMOBILIST UITZICHT Op de kruising Warmoesstraat-We verstraat deed zich maandagochtend een aanrijding voor tussen de Ford Consul van de heer R.van Dalen uit Hoogeveen en de DAF-bestelauto van de fa. J. Drijver uit Den Burg, die be stuurd werd door de heer J. P. Krotje uit Oosterend. De heer v. Dalen kwam met zijn auto uit de Warmoesstraat en gaf twee in de Weverstraat rijdende personenwagens voorrang. Misleid door de vele voetgangers, die de kruising passeerden, meende hij dat de rijbaan vrij was. De van rechts komende DAF merkte hij niet op en een aanrijding met lichte materiële schade was het gevolg. TEXELAARS HELPEN POLITIE Drie Texelaars leidden zondag op het politiebureau te Den Burg drie jeug dige Haarlemmers voor, die zij betrapt hadden op vernieling van bermbeveili- ging. De jongelui hadden betonnen bermbeveiligingspaaltjes uit de grond gerukt en op de rijbaan gelegd. Er werd proces verbaal tegen hen opge maakt. JEUGDIGE TEXELAAR FELICITEERT JAN JANSSEN WIJK AAN ZEE Onze plaatsge noot Dik Witte (13 jaar, „Elisabeth- hoeve"), die verpleegd wordt in het revalidatieoord „Heliomare" te Wijk aan Zee, is de grote eer te beurt ge vallen om namens alle patiënten de be roemde wielrenner Jan Janssen, die 'n bezoek aan het tehuis bracht, persoon lijk geluk te wensen met zijn overwin ning in de Tour de France. TER ONTNUCHTERING INGESLOTEN DE KOOG De 21-jarige verte genwoordiger T. v.d. V. uit Baarn werd zaterdagnacht in het bureau der Rijkspolitie te Den Burg ter ontnuch tering ingesloten. De jongeman had zich in de Dorpsstraat te De Koog mis dragen. Zondagochtend werd hij weer in vrijheid gesteld. BUSTOCHT NAAR OPMEER Maandag 5 augustus a.s. organiseert de Vereniging voor Vrienden van het Paard traditiegetrouw een bustocht naar het Concours-Hippique te Opmeer. Vertrek Texel boot 8.00 uur; vertrek Opmeer 18.00 uur. Opgave gaarne voor 4 augustus aan P. C. Hin, Spang, tel. (02223) 465. DIEFSTAL BIJ VVV TE DE KOOG OPGEHELDERD DE KOOG De diefstal, die enige tijd geleden in het bureau van de VW te De Koog werd gepleegd, is opgehel derd. Door de politie waren ter plaatse vingerafdrukken genomen, die in Duitsland werden geïdentificeerd. Hier uit blijkt dat deze misdaad niet door nieuwelingen werd begaan. De zaak zal vermoedelijk aan Interpol worden overgedragen NEDERLAND DOET AAN „PLANNING" De cijfers jokken er niet om. De idee van een bewuste „planning" van de gezinsuitbreiding blijkt in ons land te zijn aangeslagen. Een en ander treedt duidelijk naar de dag wanneer we de geboortecijfers van de laatste jaren bezien In de loop van 1966 werden bijna 240.000 levendgeborenen geregis treerd en 101.000 overledenen, hetgeen een geboorteoverschot opleverde van rond 139.000. Bezien we nu diezelfde cijfers voor de laatste drie jaren, dan zien we een overschot van 157.000 in 1964, van 147.000 in 1965 en van 139 000 in 1966. Een en ander wordt niet zozeer ver oorzaakt door bijvoorbeeld een hogere sterfte, maar door een ieder jaar ver der teruglopen van het aantal levend geborenen. Interessant is te weten, dat deze teruggang niet zijn oorzaak vindt in een geringer aantal eerstgeborenen, dat cijfer is juist in de laatste jaren toegenomen, doch het cijfer van later- geboren kinderen, dus tweede, derde, vierde enz. kind in een gezin blijkt sterk af te nemen Deze cijfers waren 13,8°/oo voor 1964, 13,0°/o« voor 1965 en 12,l°/oo voor 1966. Een en ander wijst volgens deskundigen duidelijk op een toenemende „planning" bij de verdere gezinsuitbreiding. OOK WOESTIJNEN IN ZEE Over het algemeen genomen hebben we altijd de indruk gehad, dat er over al in zee volop leven aanwezig is, want vissen vindt men nu eenmaal overal in het water. Sinds kort blijkt dat dit niet het geval is. Het is in de wereldzeeën al precies zo gesteld als op het land. Er zijn gebieden waar het goed en gemak kelijk leven is en er zijn gebieden waar het door verschillende omstandigheden zeer moeilijk is leven te handhaven. Populair gezegd komt het er op neer, dat ook de zeeën hun woestijnen heb ben, waar geen of bijna geen leven voorkomt. Dit is een bijzonder interes sante ontdekking, die wij danken aan de reizen van het onderzoekingsschip „Argo" van het Scripps-instituut voor oceanografie te La Jolla in Californië. Tot nu toe heeft de „Argo" dergelijke woestijnen ontdekt in de stille Oceaan ten zuiden van de veertigste breedte graad. Ten noorden van deze parallel treft men echter een gebied aan, dat rijk is aan leven. Het hoe en waarom van deze om standigheden zal nog nader worden onderzocht. Uiteraard zijn in deze woestijngebieden in zee de omstandig heden voor het leven zeer ongunstig, doch men wil weten wat hiervan de oorzaken zijn. DIEFSTAL IN JEUGDHERBERG Van twee Hilversum se meisjes werd donderdag in een jeugdherberg 50, gestolen. Men vermoedde, dat de daders twee uit Naarden afkomstige meisjes waren, die vroegtijdig waren vertrok ken. Een onderzoek van de gemeente politie te Naarden leverde onmiddellijk resultaat op. De 16-jarige I. R. en de eveneens 16-jarige I. v.d. B. bekenden de diefstal. VOLVO EN TAXI ZWAAR BESCHADIGD 'T HOR NT JE Zaterdagmiddag omstreeks twee uur deed zich een aan rijding voor op de kruising Pontweg en de weg naar Den Hoorn vanaf het Horntje. De Volvo van de directeur van de N.V. TESO, de heer De Gorter, kwam in botsing met een taxi bestuurd door de heer R. Kooiman, die verzuim de de heer De Gorter voldoende voor rang de verlenen. De Volvo werd aan de rechtervoorzijde en de taxi aan de linkerachterzijde ernstig beschadigd. 45 DEELNEMERS BIJ JUDO-ONTMOETING OOSTEREND In het nieuwe dorpshuis „De Bijenkorf" werd zater dagochtend door de judoclub „Ooster end" een wedstrijd-training georgani seerd, waaraan enkele verenigingen van de vaste wal deelnamen. In het strijdperk traden behalve de Texelaars, een club uit Keulen, Sportschool De Lange uit Den Helder en de Sportver eniging „Zeemacht" eveneens uit Den Helder. In totaal deden 45 jongelui mee met dit sportevement, dat onder lei ding stond van de heer Bais, geas sisteerd door de heer Labitke uit Keu len. Op zaterdagmiddag was er een wed strijd, een zg. conditietraining. Het ge heel stond onder leiding van de heer De Heus van Zeemacht, die de zaak goed in handen had. De nieuwe judo- mat van 9 x 10 meter werd door de judoka's dankbaar gebruikt. Deze mat is een zeer kostbaar bezit voor de Oos- terender olub, die door heel veel werk te verzetten deze mat heeft kunnen aanschaffen. Teamwedstrijden te Den Helder Op zaterdag 2 augustus zullen om twee uur in de sportschool van de heer Bais te Den Helder teamwedstrijden worden gehouden. Deelnemers zijn: 2 Duitse teams, judovereniging Zee macht, Sportschool Kuyn uit Wormer- veer, Sportschool De Lange uit Bever wijk, Sportschool De Lange uit Den Helder en de Judovereniging Ooster end. De organisatie is in handen van Zeemacht en Sportschool De Lange uit Den Helder. De Oosterenders hopen in dit sterke gezelschap tot goede resul taten te komen. Het vervolgverhaal „Trouwen kan altijd nog" van Tom Lode- wijk is ten einde. Met ingang van de volgende editie zullen wij een nieuw feuilleton brengen, getiteld eveneens door Tom Lodewijk geschreven. Van vele kanten bereikte ons het verzoek om weer een verhaal van deze auteur op te nemen en wij voldoen hier graag aan. We wensen onze lezers vele aangename en on derhoudende uren toe bij het lezen van „Stiefmoeder". IN MEMORIAM SIEMON DROS Vrijdag 26 juli 1968 vond in het ge bouw van het Leger des Heils te Hen gelo, de uitvaartdienst plaats van Bri gadier S. Dros. Siemon Dros was één van de kinde ren uit het gezin van Jan Dros en Jan netje Mossel, jarenlang woonachtig in Weverstraat 58 te Den Burg op Texel. Simon Dros, opgroeiend in een Gere formeerd gezin, bleek al zeer jong be gaafd te zijn met een hart vol van lief de. Intens ging zijn belangstelling uit naar o.m. de armen van geest, de be jaarden, de teleu rgest elden in het le ven, de vaak niet begrepen personen in een zich sterk ontwikkelende maat schappij. AI ras bleek dat hij zich moeilijk liet inpassen in het slagersvak, hetgeen in het gezin van de familie Dros werd uitgeoefend. De komst van het Leger des Heils op Texel, 12 maart 1936, werd voor hem een openbaring tot de mogelijkheid uit te leven wat zijn hart bewoog. In de Legerzaal, Parkstraat 36, Den Burg, knielde hij neer en gaf zijn hart en zijn leven aan de Heiland der wereld, met de bede om de grote Liefde van Chris tus te mogen uitdragen in een donkere wereld. Veel liefde bracht hij als heils soldaat in praktijk op Texel, doch een sterke drang om de vleugels wijder te mogen uitslaan, deed hem besluiten zijn verdere leven te besteden door middel van het Leger des Heils, de organisatie, die gezien zijn inslag, zijn bijzondere sympathie en waardering had. Hij werd in het heilssoldaatschap en later in het officierschap, een deel van dat Leger der Liefde. 23 juli 1937 werd hij vanuit korps Den Burg uitgezonden naar de kweek school te Amstelveen. Eén van de twee eerste officieren van dit korps, Luite nante D. Postmus, zou later zijn echt genote worden. Na zijn opleiding aan genoemde kweekschool, volgde een 14-tal aan stellingen, waaronder wel een der meest zegenrijkste die van een zeven jaar-lange aanstelling in Zuid-Afrika. Na een korte verblijf van vakantie in Holland en enige veldaanstellingen in ons land, dreef een grote liefde hen opnieuw naar het zendingsveld en wel naar de Leprozenkolonie „Groot Chati- lon" in Suriname. Twee van hun kin deren bleven in Holland, waarvan de oudste momenteel ook een aanstelling als korpsofficier in Paramaribo be kleedt. Grote bekendheid verwierven de in middels tot Brigadier bevorderde offi cieren Dros-Postmus in Suriname, door hun toegewijde arbeid en o.m. door hun deelname aan de radiouitzendingen voor geheel Suriname, die elke zondag door het Leger des Heils aldaar wordt verzorgd. De laatste aanstelling was die van Divisie-officier van het Sectional Head quarters in Paramaribo. Helaas 5 we ken na deze aanstelling, waarin de bri gadier vol was van plannen -voor de toekomst, temidden van zijn werk, werd hij door de „Grote Zender" „Thuis" gehaald. Hij stierf in de volle wapenrusting Gods op zaterdag 20 juli 1968. De gedenkdienst vond plaats dinsdag 23 juli 1968 te Paramaribo. Vrijdag 26 juli 1968 waren mevr. Brig. Dros-Postmus, twee van hun kinderen, alsmede verdere familieleden, mede-heilsofficierenen soldaten en tal rijke vrienden, bijeen in de Legerzaal van Hengelo, om in een uitvaartsdienst afscheid te nemen van hun lieve man, vader, en geziene leider 'der heils soldaten. Deze uitvaartdienst stond o.l.v. Lt. Kolonel A. G. Schram en diens echtgenote. Blijken van meeleven met dit grote verlies waren binnengekomen van het Internationaal Hoofdkwarteir van het Leger des Heils uit Londen, het Nationaal Hoofdkwartier uit Am sterdam, de Gouverneur van Suriname, patiënten en personeel van de reeds eerder genoemde leprozenkolonie en vele anderen uit Nederland. Zowel de uitvaartdienst, als de mars naar het kerkhof, waarin door het muziekkorps liederen van de Hemel werden ge speeld, werd een prediking op zichzelf. Honderden bleven langs de straten van Hengelo staan om getuige te zijn hoe de heilssoldaten de hunnen in het ge loof naar het graf dragen, het geloof in de wederkomst van Christus en het weerzien van allen die in Hem geloven. Lt. Kolonel Schram schetste de over ledene als een echte Texelse jongen, in wiens leven was geconcretiseerd, de vrede en rust, die er dikwijls uitgaat van het Texelse landschap. In de Texelse Courant van 20 juli 1965, waarin een foto stond afgedrukt inzake de Texelse klederdracht, aan wezig op het eeuwfeest van het Leger des Heils, in de personage van Siem en Joeke Dros-Postmus, schreef Siemon Dros „Na 30 jaar van Texel weg te zijn, is het „Gouden Boltje" ons nog dier baar". Hij hield van Texel, zijn geboor tegrond. Texel, dat zo dikwijls wordt gebruikt als de plaats waar het Leger des Heils geen voet aan de grond heeft gekregen. Gedeeltelijk juist, doch dat met trots mag zien op het leven van één harer inwoners, die liefde en gene genheid uitdroeg tot op de zendings- velden. De laatste samenzang aan de groeve gaf zo treffend weer, wat het geloof was van Siemon Dros uit Texel en met hem zovele anderen, „En eens daar Boven, daar vinden wij weder, Vruchten van 't zaad, dat wij strooiden op aard". W. van Liere, Slootdorp Omlcr rr-itoLli, OOSTEREND PRESENT Noormannen, wij missen nog enkele kledingstukken, helmen, schilden, sa bels etc. Dringend verzoek: direkt te rugbezorgen bij J. Trap Dm., Vlie- straat. UW AANDACHT VOOR. Inzaai van grasland Het is een hele toer om gevestigde opinies er uit te krijgen. Eén van die meningen is, dat het voorjaar de tijd is voor het inzaaien van grasland. Men weet wel, dat het ook in de zomer kan, maar is nog altijd van mening, dat het voorjaar toch de juiste tijd is. We durven te beweren, dat men er met deze mening beslist naast is. Na tuurlijk is voorjaarszaai goed mogelijk, maar als het gaat om de meest geschik te tijd, dan staat het voor ons als een paal 'boven water, dat dit de periode van eind juli tot eind augustus is. Eén van de dingen, die opvalt is, dat men bij inzaai in de zomer minder moeite heeft met onkruiden en min derwaardige grassen. Dat is gewoon een gevolg van het feit, dat de opkomst en eerste groei van het gras in de zo mer vlotter verloopt. De onkruiden en het slechte gras krijgen daardoor min der kansen. Deze week zagen we nog een nieuw perceel grasland, dat dit voorjaar was ingezaaid. De stand was goed en de schapen hadden al een paar maal geweid op dit perceel. Wat echter opviel was de vrij zware bezetting met „tuintjesgras". Doordat de eerste ont wikkeling van het gezaaide gras wat traag verlopen was, had dit slechte gras, waarvan blijkbaar altijd voldoen de zaad in de grond aanwezig is, zijn kans gekregen. Vorig jaar om deze tijd moest de inzaai wel eens worden uitgesteld, om dat de grond te droog en daardoor soms ook te hard was. Dit is nu niet nodig. Profiteer daarvan door dit jaar eens een flinke opruiming te houden onder de slechte en minder goede percelen •grasland. Fosfaat in de zomer We hadden dezer dagen een gesprek met een veehouder, die op eigen be drijf en ook op heel wat bedrijven in de omgeving kennis neemt van been gebreken bij het rundvee. We hebben er vorig jaar in deze rubriek al eens op gewezen, dat een regelmatig onder houd van de klauwen een eerste eis is. Als er ondanks dit regelmatige on derhoud toch klachten zijn, dan is het tijd voor de vraag of er iets meer aan de hand is. In het gesprek met bedoel de veehouder kwam de kwestie van fosfaatgebrek aan de orde. Het fosfaat uit de grond vervult via het ruwvoer een belangrijke rol in het lichaam van de dieren en speciaal in de benen. Een tekort aan fosfaat leidt op de duur ze ker tot beengebreken. Op eigen bedrijf was deze veehouder er toe overgegaan om ook in de zomer een meststof te strooien, die naast stik stof ook fosfaat en een kleine hoeveel heid magnesium bevat. Verder werd de kleine hoeveeelheid krachtvoer, die in de zomer werd gegeven als fosfaatrijke balanskoek verstrekt. Hoewel 'het nog maar een voorlopige indruk kon zijn, meende deze veehouder toch al een lichte verbetering te zien. We hebben hier met een zeer belang rijke zaak van het veehouderijbedrijf te doen. Heel veel prima produktiedieren worden voortijdig opgeruimd, omdat de b, fos >a«i benen het laten zitten. Als dit voorkomen zou zijn door via de mesting en het krachtvoer meer faat te geven, dan is dit zeker moeite en kosten waard. We lazen deze week in een voorliet tingsblad, dat het geven van een fa. faatfoemesting in de zomer de smakt lijkheid van het gras verhoogt. El even eens zeer belangrijke zaak. Het nl. niet alleen van belang, dat er vet gras groeit, maar vooral ook, dat gras 'goed wordt opgenomen. Dit zo-, dus een tweede motief kunnen zijn on in deze tijd vn het jaar nog een mest stof te geven, die naast stikstof ooi fosfaat bevat. Kuilen in de zomer en nazomer Dat het inkuilen van gras op Text een veel grotere plaats heeft gekregt; is wel duidelijk. Ik meen wel te moger zeggen, dat er in dit seizoen nog get: week voorbij is gegaan, waarin niet o; één of meer van de Texelse bedrijver een graskuil is gemaakt. Ook de weers omstandigheden spelen daarbij uiter- aard een rol. Als we in aanmerking nemen, dat d; groei van het gras de laatste weke: zeer goed is geweest en ook thans no* is, dan mogen we aannemen, dat er i augustus heel wat zal worden inge kuild. Het is dan wel goed om te be denken, dat augustusgras geen meigra:- is, ook al wordt augustus wel de twee de meimaad genoemd. Het gras heef: een duidelijk andere samenstelling. He- belangrijkste verschil is het veel lagen gehalte aan suiker. De hoeveelheid suiker in het gras één van de zaken, die van invloed op het al of niet slagen van het i_. kuilen. En we mogen wel zeggen, da: het een zeer belangrijke factor Daarom zullen we als we het risico veel mogelijk willen uitschakelen, nazomer en herfst een suikerhoudend •produkt moeten toevoegen. Op het mo ment komen daarvoor wat de prijs be treft in aanmerking melasse en gedena tureerde suiker. De prijs van beide pro- dukten is zodanig, dat deze toevoeging volledig verantwoord is. Een moeilijkheid is de juiste verde ling door het gras. Wat de melasse be treft meent men, dat het verspreiden over het zwad of de wiers een bruik bare methode is. Men doet dit op twee manieren. In de eerste plaats met een giertank. Als tweede mogelijkheid noemt men het leggen van het melasse* vat op de hooidrager. Onder de uit stroomopening bevestigt men dan een plankje, waardoor de stroom iets wordt verdeeld. Gebruikt men suiker, dan zal het waarschijnlijk wel nodig zijn om iemand te 'belasten met een regelma tige verdeling van de suiker over de kuil. Op zgn. rijkuilen doet men het ook wel met de kunstmeststrooier. Wordt het gras vers ingekuild, dan is bij een flinke snede wel 800 kg. me lasse of 400 kg. suiker per ha. nodig Is het gras winddroog, dan kan vol staan worden met 500 - 600 kg. me lasse of de halve hoeveelheid suiker. Is het 'gras goed droog, dan is 350 - 400 kg. melasse of 175 - 200 kg. suiker per ha. voldoende. Nota's voor Stichting Oosterend Pre sent s.v.p. deze week verzenden aan het adres Achter tune 2 te Oosterend. ZEND S.V.P. VROEGTIJDIG UW ADVERTENTIES IN TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,50; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Autorijschool H. Zing- stra. Plevierstraat 12, De Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen Veescheermesjes slij pen Witvliet, Pontweg. Bezorgadres: Oosterend en omstr. P. Dros Gzn., Kerkplein 6 Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Scfaoon- oordsingel 17, Den Burg Wat u organiseert, iets groots of iets kleins, bel 3077 en Veronica patat wagens zullen er zijn Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg Goedkope bromfietsen. Met vaste vork van 419,- voor 345,-; met verende vork van 488,- voor 398,- Rijwielhandel Troost, Den Hoorn Te koop kolenconvector A. v. d. Berg-Kooistra, Zevenhuizen O 126 Biedt zich aan voor frezen met Lelyfrees; in één bewerking zaaiklaar. J. van der Star, telefoon (02223) 317 Nu volop rode bessen. M. Huisman, De Veen, Tel. 2203 Te koop beste aard appelen, Doré. Jb. Bak ker, Kogerstraat 73 Geboren Sandra Désirée Donata dochter van Harry de Graaf en Maria de Graaf- van Hees Texel, 29 juli 1968, Keesomlaan 43, Den Burg. Met vreugde en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Irma Jaqueline E. de Boer-Koolstra Jac. de Boer Ineke Rommy Truusje Wilhelminalaan 43, Den Burg, Texel, 26 juli 1968. Met grote blijdschap en dank aan God geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter Neeltje Carolina Wij noemen naar Carolina E. van Lenten-Eelman R. van Lenten Loodssingel 32, Oudeschild, Texel, 23 juli 1968. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze doch ter Denisc Gezina Maria T. Maas-van Sambeek C. Maas Hallerweg 16, Den Burg, Texel, 25 juli 1968. 31 juli a.s. hopen onze ouders Jan W. van Zeijlen en Dieuwertje van Zeijlen- Pluylaar hun 25-jarige echtver eniging te herdenken. Wij wensen hun nog vele goede jaren in ge zondheid toe. Hun kinderen Ar is en Irma Hans en kleindochter Esther Receptie van 7.30-8.30 in det Kletskeet van SVT Voor de zeer vele blijken van deelneming ons be toond na het overlijden van onze leve man, vader en opa GERRIT DE PORTO betuigen wij u langs de ze weg onze diepgevoelde dank. Uit aller naam C. A. de Porto-Hin Polderweg 19, De Waal. Gevraagd „POMONA", tel. (02228) 382 Jan Agter Dros Smederij Rentenaar, Oosterend Telefoon 02220 - 2634 Oudeschild Maandags gehaald, vrijdags klaar

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2