Stiefmoeder Boer worden en boer zijn BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTEK LANDBOUW en VEETEELT 55 rubriek voor on.i«-.. ;...r«kiu- - - >an Cï >nn <,tM>nin<i« Onze Duitse buren hebben een zegs wijze, die het volgende inhoudt. „Vader worden is niet moeilijk, maar vader zijn is heel moeilijk". Naar ik meen mag ik wel zeggen, dat ook Hollandse vaders en moeders die zienswijze wel zullen onderschrijven. Ik geloof, dat wat hier boven gezegd wordt voor het vaderschap voor een groot stuk ook geldt voor het boer worden en het boer zijn. Naar ik meen is het ook hier zo, dat boer wor den vrij eenvoudig is, maar dat het een hele toer is om een goede boer te zijn. De laatste wéken is in diverse gezin nen gesproken over de (keuze van het beroep. Het is op het moment gelukkig zo, dat hier in veel gevallen inderdaad over gesproken wordt. In het verleden was het veelal 20, dat bij dit onder werp geen overweging te pas kwam. Het was een gewoon vanzelfsprekende zaak, dat een boerenzoon na het door lopen van de lagere school, óf direct op het bedrijf kwam, óf zijn opleiding af maakte op de lagere landbouwschool. Van een 'kiezen door de betreffende knaap was al helemaal geen sprake. Zoals ik hiervoor opmerkte, is er in dit opzicht iets ten goede veranderd. Voor de ouders is het meer een kwestie van overwegen geworden en in veel gevallen wordt ook rekening gehouden met de keuze van de jongen zelf. Toch ben ik van mening, dat in nog te veel gevallen deze belangrijke zaak te gemakkelijk wordt afgedaan. En dan zit daar te veel de gedachte achter, dat boer-zijn een eenvoudige zaak is, die ieder met een beetje goede wil kan volbrengen. Een paar dagen geleden had ik een gesprek met een boer, die in dat gesprek vertelde, dat hij zich ge noodzaakt had gezien om zijn zoon, die bezig was aan een opleiding op de LTS, van school te nemen. Een oudere broer moest zijn militaire dienst gaan vervullen. Vader zag geen kans om het werk zelf te doen en daarom moest de jongere zoon inspringen. Op mijn vraag of het de bedoeling was deze zoon de opleiding aan de LTS weer te laten vervolgen als de oudere broer zijn dienstplicht had ver vuld, antwoordde vader, dat ddt waar schijnlijk wel niet zou gebeuren. En als toelichting daarop zei de man: „Hij kan best boer worden ook, hoor. Daar staan z'n handen ook niet verkeerd voor". Het kan heel goed zijn, dat deze laatste opmerking juist was. Maar waarschijn lijk is deze vader niet aan de vraag toegekomen of er ook een mogelijkheid was voor deze beide jongens om in de toekomst ook boer te zijn. Boer zijn Dat dit, evenals vader zijn, een heel moeilijke zaak is, werd me nog eens duidelijk toen ik de eerste verslagen van de bedrijfseconomische boekhou ding van enkele Texelse bedrijven over het boekjaar 1967/'68 eens doorkeek. Het is weer het oude lied. Verschillen in arbeidsinkomen van ƒ10.000,op bedrijven van dezelfde grootte, dezelfde grondsoort en met dezelfde weersom standigheden. Maar de ene boer slaagt er niet in om op eigen bedrijf het loon van een landarbeider te verdienen, terwijl de ander het klaar krijgt om boven de vergoeding voor eigen arbeid een flink overschot te boeken. Je zou daar nog genoegen mee kun nen hebben als de man, die niet aan het 1 andarbeidersloon toekomt volgens zijn eigen mening ook een „herenleven tje" heeft. Maar het komt nog al te vaak voor, dat juist deze boeren moe ten klagen over een druk bezet leven. Zeven dagen weiken, geen tijd om eens een dag weg te gaan, geen tijd voor vakantie. Terwijl je juist van boeren, die naast de vergoeding voor eigen ar beid een flink bedrag in de portemon nee krijgen, nog wel eens het optimis tische geluid kunt horen, dat ze het in bepaalde maanden helemaal niet druk hebben. Geachte lezers, boer-zijn is geen een voudige zaak. En het staat vast, dat het steeds minder een eenvoudige zaak zal worden. En daarom is het kiezen van een beroep, ook het beroep van boer een buitengewoon serieuze zaak, waar U zich zeker niet van af kunt maken met de redenermg, dat „ieder een" wel boer kan worden. Dat dit niet het geval is, bewijzen de verslagen van het bedrijfseconomisch onderzoek ieder jaar opnieuw. „EEN WITTE TORNADO" De lezers van deze rubriek, die re gelmatig naar de reclameboodschappen voor radio en televisie luisteen, klinkt bovenstaande titel niet vreemd in de oren. Maakt U overigens niet ongerust. I'k ga in deze rubriek geen reclame ma ken voor bepaalde schoonmaakmidde len, al heeft dit artikeltje wel iets te maken met „schoon maken". Dat „witte tornado" kwam mij nl. in gedachten toen ik een paar dagen gele den op een zonnige dag met vrij veel wind in een wolk van witte pluisjes liep. Dat was niet een kwestie van een moment, maar van vele minuten. De lucht zat vol met witte parachutes. Aan dit parachutes hing het zaad van doodgewone stekels. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 2. „Moet u 's horen", zei Gert, „ik zou zo graag rijsttafel bestellen, maar op je eentje is dat niks. Voelt u iets voor een rijsttafel voor twee personen?" „Rijsttafel", bekende Judith", heb ik nog nooit gehad. Ik heb er mijn vader over horen vertellen. Die is in Indië ge weest. Het moet dè attractie geweest zijn op de boten van de Nederland, zo'n hele stoet djongos in Javaanse dracht, met al die schalen met heerlijkheden". ,,'t Gaat hier wat minder plechtig", wist Gert", maar het is altijd goed eten bij de Chinees. Het enige bezwaar is dat je altijd voor een hele volksstam tegelijk krijgt". Judith overlegde. Ze was hier binnen gekomen om even gauw een haastige nassi te gebruiken. Ze wierp een snelle 'blik in het menukaartje. Rijsttafel diverse prijzen nu ja, 't was nog schrikbarend goedkoop. „Niet zo'n uitgebreide dan", zei ze, „het loopt tegen het eind van de maand". „Mag ik bestellen?" „Welja". Terwijl hij overlegde met Tsing, die erbij stond als het vleesgeworden Chi nese Mysterie, overwoog Judith dat ze tien minuten geleden met haar ziel on der de arm ronddwaalde en „van ar moe" maar wat eten ging, en nu samen met een volkomen onbekende jonge man ging rijsttafelen. Het leek of hij haar gedachten gera den had. Nauwelijks had Tsing zijn hie len gelicht of hij zei: „Ik ben toch eigenlijk een zeer onbeschaafd indivi du, veel erger dan honderd van die gesmade provincialen. Ik heb me nog nog niet eens voorgesteld Gert van der Stëur, student, alhier". „Ik heet Judith, Judith de Hoogh. Ook student, dat wil zeggen, nog maar pas". „Als we dan toCh studenten onder mekaar zijn, zouden we dan dat geme nere en gejuffrouw niet maar meteen afschaffen? Mag ik Judith zeggen?" Ze lachte, Judithdat zei haar vader alleen als hij een appeltje met haar te schillen had. Judith, kom eens hier, waar kwam je zo laat vandaan gisteravond? Voor jan en alleman was ze Juud. Ze knikte. Nu moest ze tegen hem Gert zeggen, maar hij leek wel tien jaar ouder dan zij. Maar daar kon ze wel achter komen. „U, jij bent be paald géén eerstejaars meer", viste ze. „O nee, volgend jaar examen semi- arts". Dan was hij zeker zes- zevenentwin tig. En zijnog pas twintig. Het was Gert, die grotendeels voor de conversatie zorgde. Judith, verbaasd over haar eigen slagvaardigheid, zonk weer terug in haar voorzichtige verken ningshouding; haar broer Derk had eens gezegd dat niemand zo goed kon luiste ren als Juud. Gert praatte wel. Over de universiteit. Over Amsterdam. Over de proffen. Toen kwam het meisje met re réchauds, de borden, het bestek, en daarna Tsing met de schalen en schaal tjes. Juud keek ontsteld toe, hoe een klein tafeltje werd aangeschoven om er nog meer op te zetten. „Moeten, moeten wij dit allemaal opeten?" vroeg ze ont zet. „Dat hoeft niet", lachte Gert, „maar je kunt van alles wat proberen. Hier, die sateh, verrukkelijk. Mag ik je eens adviseren?" Onder leiding van Gert hoopte ze op haar bord allerlei onbe kende, vreemd uitziende, soms wonder lijk gekleurde heerlijkheden, een groot stuk bruingele kroepoek legde hij naast haar bord. „Wou je er iets bij drinken? Af en toe is het wel nodig om het vuur een beetje te blussen. Bier?" Judith wilde liever victoriawater. Tsing haast te zich weg om de bestelling uit te voeren. „Is dat een kleine rijsttafel?" vroeg ze ongelovig. „Ik moet schuld belijden", zei Gert zonder enig spoor van schuldbewust zijn. „Als je voor de eerste maal van je leven rijsttafel eet, moet die kennis making ook af zijn. Nu kun je tenmin ste zeggen dat je gerijsttafeld hebt, en Tsing heeft wél zijn best gedaan". „Maar", begon Judith. „Maar het is bijna het eind van de maand", vulde hij aan. „En straks komt Tsing met de rekening, en dan heb je het niet, en dan moet je je mantel ach terlaten als onderpand, dat je morgen het geld komt brengen". „Nee Gert, maak nu geen gekheid". „Judith, ik zat hier in m'n dooie een tje, met een grauwe avond voor de boeg. Toen kwam jij en nu zit ik met jou te rijsttafelen en vóór we klaar zijn is een groot deel van de avond voorbij. Doe me een groot plezier, laat mij de gastheer zijn". „Ja maar", begon Juud weer. Deze jongeman ontmoette ze voor het eerst van haar leven, en nu zou ze al op zijn kosten gaan zitten eten? Haar primi tiefste gevoelens van wat te pas en niet te pas kwam, verzetten zich hier tegen. „Ja maar niks", zei Gert afdoende. „Ik betaal het eten, jij betaalt het drin ken. Zo goed?" „Er zal niets anders opzitten", zucht te ze komisch, „of ik moet zonder man tel over straat". „En dan vat je kou. Judith, geniet van de rijsttafel. Vergeet dat schone lied: wie zal dat betalen!" „Zoete lieve Gerritje", lachte ze. „Dat past precies". Judith verloor op slag Ja lezers, zoiets komt ook op Texel nog voor. Ik hoop niet, dat de persoon, die voor deze zaak verantwoordelijk is zich heeft laten leiden door de mening van de Texelse veehouder, die ik on langs in deze rubriek weergaf. Die veehouder was van oordeel, dat het zaad van stekels in het algemeen niet veel nieuwe stekels opleverde. Ik ben daar niet zo gerust op. En ze ker niet als in zo'n omgeving ook vrij veel bouwland ligt, waar het zaad wel aan de grond komt. Het lijkt me vooral in een tijd met vrij veel regen zeer goed mogelijk, dat zo'n zaadje al zeer 'binnenkort een jonge stekel oplevert. Gelukkig is een geval, zoals we hier voor noemde, een zeldzaamheid. Maar het voorkomen van stekels is op ons eiland nog lang geen uitzondering. Augustus is een uitgezochte maand om ze te bestrijden. Talm er niet te lang mee. RUIGE WEIDEN Ik wil er dit jaar niet te veel van zeggen. Het moet ook eens een keer ophouden. Alleen dit. Toen ik dezer dagen weer een aantal van die ruige weiden zag, schoot me een gedachte door het hoofd, namelijk deze. Ik wilde wel, dat alle boerinnen zo'n hekel hadden aan de ruige weiden als zij het in veel gevallen hebben aan een wat te lange haarbos van hun mannen. Mijn ervaring is nl., dat die kritiek meestal niet te lang wordt door staan. Het gevolg van die aanmerking is veelal, dat men binnen enkele dagen de weg naar de kapper zoekt. Voor 1968 wil ik met deze enkele re gels volstaan. Mijn hoop is nu verder gevestigd op de boerinnen. Ik hoop, dat zij er in slagen om ook de „de vol houders" van gedachten te veranderen. ONPLEZIERIG Het verzorgen van deze rubriek is voor ons in het algemeen een plezierige bezigheid. Dat geldt al voor het schrij ven van deze artkelen. We voelen ons dan min of meer in gesprek met de le zers. Nog plezieriger is het om te be merken, dat er door een aantal mensen ook naar dit gesprek wordt geluisterd. We bemerken telkens, dat het geen gesprek dn het luchtledige is, maar dat er agrariërs en niet-agrariërs zijn, die er een vaste gewoonte van maken om deze rubriek te lezen. We zijn hen daar zeer dankbaar voor. Niet zo plezierig Zo nu en dan bemerk je, dat er ook mensen zijn, die deze rubriek lezen met het bijna vooropgezette doel zeer nauw keurig na te gaan of de redacteur van de landbouwrubriek geen steek laat vallen. Geheel onbewust is er vorige week zo'n steek gevallen. Het betreft het artikeltje, waarin gesproken wordt over beengebreken bij het rundvee. Ik vertelde toen, dat een bepaalde vee houder op zijn bedrijf in de zomer een meststof strooide, die naast stikstof ook fosfaat bevat en dat hij het krachtvoer in de vorm van balanskoek gaf. Be doelde veehouder maakte inderdaad gebruik van deze koeksoort. Ik durf U met de hand op het hart te verzekeren, dat dk de naam balans- koek geheel te goeder trouw heb ge bruikt. Het blijkt nu, dat koek met deze naam door één bepaalde le|verancijer op ons eiland wordt verkocht. Bij an dere leveranciers wordt een zelfde soort koek geleverd onder de naam basiskoek of mineralenkoek. De leve rancier van de balanskoek vertelde ons, dat heel wat van zijn klanten ook spre ken van basiskoek en persoonlijk ge bruik ik de namen balanskoek en basis- LESROOSTER GYMNASTIEKVERENIGING TEXEL Aanvang der lessen woensdag 7 augustus (Sp.h. Burgemeester De Koning-hal, Th.s. Thijsseschool) Maandag Sp.h.: 17.15-18.15 uur, meisjes 12 jaar; Sp.h.: 18.15-19.15 uur, meisjes 13 jaar; Sp.h.: 19.15-20 15 uur, meisjes 14 - 15 jaar: Sp.h.: 20.15-21.15 uur, meisjes 16 - 17 jaar; Sp.h:: 21.15-22.30 uur, Dames 25 jaar en ouder. Dinsdag Sp.h.: 17.15-18.15 uur, meisjes 10 - 11 jaar; Sp.h.: 18.15-19.15 uur, extra training; Sph.: 19.15-20.15 uur, extra training; Sp.h.: 20.15-21.15 uur, extra training; Sp.h.: 21.15-22.30 uur, dames 18 jaar en ouder. Woensdag Sp.h.: 17.15-18.15 uur, meisjes 6-7 jaar; Sp.h.- 18.15-19.15 uur, meisjes 8-9 jaar; Th.s.: 20.00-21.00 uur, dames 35 jaar en ouder; Th.s.: 21.15-22.30 uur, heren senioren. Vrijdag Sp.h.: 17.15 jaar; Sp.h.: jaar; Sph.: jaar; Sp.h.: jaar; Sph.: ouder, 18.15 uur, jongens 6-7 18.15-19.15 uur, jongens 8-9 19.15-20.15 uur, jongens 10 - 11 20J5-21.15 uur, jongens 12 - 15 21.15-22.30 uur, heren 16 jaar en Zaterdag Sph.; 18.00- Sp.h.: 19.00- Sp.h.: 20.00- Sp.h.: 21.00- 19.00 uur, wedstrijdgroep; 20.00 uur, wedstrijdgroep; 21.00u ur, wedstrijdgroep; ■22.00 uur, wedstrijdgroep. Zendag Sp.h.: 11.00-12.30 uur, vrije training voor iedereen. (Voor wat betreft het kleuteruur is er nog geen zekerheid). Tot op heden is het bestuur er nog niet in geslaagd zaalruimte te vinden voor de kleutergymnastiek. Men is druk bezig hiervoor zo spoedig moge lijk een oplossing te vinden. S.V. COCKSDORP De training voor het voetballen be gint op vrijdag 9 augustus. De welpen van 6-7 uur; adspiranten van 7-8 uur onder leiding van L. Veen. De junioren van 8-9 uur o.l.v. L. van Tongelen. Deze training wordt gehou den op het voetbalveld. De gym begint zaterdagochtend, 10 augustus om 8 uur. Gym oudere meis jes woensdag 14 augustus n.m. van 7 - 9 uur o.l.v. mej. Eijhusen. koek gewoon door eikaar. Zeker in deze rubriek, die meestal in een vrij korte tijd, min of meer bij ingeving wordt geschreven. Ter voorkoming van misverstand wil ik echter wel duidelijk zeggen, dat het me helemaal niets uitmaakt ibij welke leverancier en onder welke naam U de koeksoort koopt, die bedoeld is om de mineralenvoorziening in het lichaam van de dieren op peil te houden. Ik hoop hartelijk, dat deze deze cor rectie de zaak weer in balans is en dat de basis van vertrouwen, die nodig is voor een goed contact van leveranciers en voorlichters niet weggevallen is. S.V. TEXEL De indelingen voor het seizoen 1968- 1969 KNVB, 4de klasse A: LSW, Egmon- dia, Liimmen, Watervogels, Hollandia T., CSV, Texel, VIOS (W.), St. Adel- bert, SRC, Zeevogels, DTS. Afd. N.H res. 2e kl. E.: BKC 2, Flevo 2, HRC 4, Petten 2, Succes 3. Texel 2, Watervogels 2, Wieringerwaard 2, WGW 2, ZAP 3. Wedstrijdprogramma voor Texel 1: 8 sept. Texel-Vios (W.); 15 sept. SRC Texel; 22 sept. Texel-CSV; 29 sept Watervogels-Texel; 6 okt. Texel-LSVV, 13 okt. Limmen-Texel; 20 okt Texel- Hollandia T.; 27 okt. vrij, event, in haalprogramma; 3 nov. Egmondia- Texel; 10 nov. vrij event, inhaalpro gramma; 17 nov.. St. Adelbert-Texel; 24 nov. Texel-Zecvogels; 1 dec. DTS- Texel. Training. Met de training o.l.v. de heer Zuide- ma op donderdag, aanvang half aoht is begonnen. Hiervoor zijn 36 spelers geselecteerd. Het as de bedoeling dezt groep indien nodig te veranderen. Met ingang van 12 augustus is hel trainingsprogramma als volgt maandagavond 6.30 - 8.00 uur, tot en met 10 jaar; dinsdagavond 6.30 - 8.00 uur, 11 en 12 jaar; woensdagavond 6.30 - 8.00 uur 13 tot en met 16 jaar; 8.00 - 9.30 uur 17 jaar en ouder; donderdagavond, 7.15 uur, geselecteer de groep. BIJNA 300.000 NEDERLANDERS PER BROMMER MET VAKANTIE Een enquête van het Centraal Bu reau voor de Statistiek over de vakan tiebesteding van de Nederlandse bevol king heeft aangetoond, dat een belang rijke groep vakantiegangers op de brommer de vakantie doorbrengt in het eigen land of daarbuiten. Blijkens een publikatie in de Sociale Maandstatis- tiek van april 1968 gingen in de pe riode oktober 1965 t/m september 1966 7,7 miljoen Nederlanders op vakantie in eigen land, waarbij het C.B.S. als norm tenminste twee overnachtingen buiten de woonplaats (exclusief de weekeinden) heeft aangenomen. Bijna 300.000 Nederlanders kozen daarbij de brommer als vervoermiddel om enkele dagen of langer door het land te toeren. Ook bij een onderzoek in 1960 kwam dit cijfer uit de bus. De verdere toene ming wordt echter beïnvloed door het groeiend autobezit. MEER OUDEREN OP DE BROMMER Niet alleen de jeugd, maar ook de ouderen in de leeftijd van 50 tot 65 jaar, gaan in toenemende mate over tot de aanschaffing van een bromfiets. Dit wordt aangetoond door een perio diek onderzoek onder de rijwielhande laren, verricht door de Federatie Rij wielkleinbedrijf. De toegenomen be langstelling in deze leeftijdsgroep blijkt uit de verkoopresutaten in het eerste kwartaal van dit jaar ten opzichte van de eerste drie maanden van 1967. In de periode januari-maart 1967 werd 5,4% van de totale bromfietsafzet aan man nen en vrouwen van 50-65 jaar ver kocht en in het eerste kwartaal van dit jaar 7,56%. Dat de belangstelling in deze categorie aanhoudt, blijkt uit haar aandeel in de eerste vier maanden van 1968: 10,59%. Ook boven de 65 jaar wordt meer van de bromfiets gebruik gemaakt. In de leeftijdsgroep onder de vijftig liep de verkoop terug. 166. Nog diezelfde zoele zomeravond reed er héél laat een pakketpostbestel- ler met zijn gehuifde driewieler op de hoofdingang van het politiebureau te Gravendrecht af. Twee op alles voor bereide agenten kwamen ijlings op de besteller afgerend en vroegen bars „Wat moet dat? Je bent zeker ver momd, hè? Jij wou zeker kneedbommen aanbrengen, hè? Vergeet het maar rus tig, makker! We hebben je in de smie zen!" „Van kneedbommen en smiezen weet ik mets", antwoordde de brave bestel ler. „Maar wel weet ik, dat ik hier een zeer eigenaardige 'bestelling moet afle veren. Een zéér eigenaardige expresse- bestelling uit Rijkhuyzen. Met een vrolijke lach haalde de man de als een rollade opgerolde ijsco- en groenteman te voorschijn en hij gichel- de: „Op de slip staat: „Met de groeten en Eelco Eelkema...." Ik ken hem niet, maar daar gaat het niet om. De groeten dus van Eelco en zoek het voor de rest zélf maar uit Met deze woorden deponeerde de be steller de rollades op de grond en de agenten konden dus niets anders be denken dan snel de zending van de hennep en het inpakpapier te ontdoen. Twee vreemde, in hun angstzweet ba dende mannen kwamen uit de verpak king en deze twee vreemde mannen werden met grote spoed tegen de muur van de binnenplaats gezet, in het felle licht van een levensgrote schijnwer per.Toen werd commsisaris Bor- gers erbij gehaald en deze trok van leer op een manier, dat de twee Bar- roesjaanse lijfwachten er het eigste wel van moesten denken.Kille angst viel gemakkelijk af te lezen van hun gezichten en commissaris Borgers had een fijne avond, want het gebeurde niet zo vaak, dat boeven bang voor hem waren haar hart aan de rijsttafel. Als je nu eens gezellig wou eten, zonder enige haast, van alles proberen, een beetje van dit, een beetje van dat, dan was dit dè gelegenheid. Gert gaf raad en ze moest toegeven, dat de door hem aan bevolen mengsels van alles-ennog-wat uitstekend smaakten. Tsing kwam glimlachend horen of alles naar wens was. Eigenlijk kwam hij alleen maar de bevestiging op die vraag halen. Het scheen uren later, toen het meisje met de zwarte ogen voorzichtig de borden en schaaltjes in elkaar stapelde. „En nu koffie", zei Gert. „Zullen we dat hier drinken of ergens anders?" Juud overlegde voorzichtig. De sfeer hier beviel haar. Het was niet meer zo druk. Het licht was gedempt. Geen mu ziek. Alleen het achtergrond geluid van zachte conversatie aan de verschil lende tafeltjes. En als ze nu ergens an ders heen gingen, dan, ja dan was ze gewoon een avond uit met Gert. Nu was het nog niet meer dan een toeval lig samentreffen. „Laten we hier maar blijven", zei ze. „Ik heb geen zin om nog ergens heen te gaan", dan wist hij dat maar vast. „Hierna ga ik meteen naar huis". „Woon je hier?" „Nee, ik woon thuis, Bussum". „Spoorstudent". „Ja. 't Is wel eens lastig. Maar ik heb diverse vriendinnen waar ik kan loge ren als het eens nachtwerk wordt". „Vindt je vader dat goed?" Hij zag meteen, dat hij de verkeerde vraag ge steld had. „Mijn vader is dood", zei ze klank loos. Het klonk als een rauwe disso nant. Gert verwenste zichzelf om zijn taktloze vraag. Hele stemming bedor ven Ze hief het hoofd op. Judith, juist omdat ze zo uiterst gevoelig was, haat te sentimentaliteit, publiek vertoon. Wie haar niet kenden, noemden haai soms hard, niet begrijpend dat ze al leen trachtte haar hart te pantseren dat zo licht kon worden gewond. „Ik stap zo straks op de trein, het station is hier een minuut of tien lopen vandaan, en binnen 't uur ben ik in Bussum", vervolgde ze nuchter. Gert had het gevoel dat er een verandering in de sfeer was ingetreden en kon de rechte toon niet meer vinden. Ze praat ten nog wat over hun koffie. Gert gaf Tsing een seintje, en de rekening kwam, netjes dichtgevouwen op een schoteltje. In de stilgeworden, smalle straat met de Chinese uithangborden namen ze afscheid. (Wordt vervolgd) COPYRIGHT STUDIO AVAN

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 4