Bij storm lopen kleine kotters grote risico's Lichaamsverzorging vroeger geen kwestU van hygiëne, maar een kosmetische aangelegenheid Lering uit vergaan vissersvaartuig TEXEL OFFERDE ROYAAL VOOR BIAFRA De Biafra-actie heeft op Texel tot dusver ƒ9729,85 bijeengebracht en slaat daarmee in vergelijking met de rest van het land een bijzonder goed fi guur. Bij dit totaal is ook de 876,24 gerekend, die door de heer J. K. P. Zwan met zijn draaiorgel werd opge haald op de markt te Den Burg. De heer Zwan is voornemens deze week nog een toer over het eiland te maken met de bedoeling het totaalbedrag de ƒ10.000,ruimschoots te laten passe ren. Hij kan daarbij de hulp van collec tanten niet ontberen. Wie er voor voelt een handje te helpen, wordt verzocht met hem contact op te nemen (telefoon 02220 - 2343). Vrijdagavond, na het televisiepro gramma, werden de volgende bedragen op de verschillende posten ontvangen: Raadhuis Den Burg 1299,19Post kantoor Den Burg 2280,22; idem De Cocksdorp J 1005,36; idem Oosterend ƒ2102,76; idem Den Hoorn ƒ605,02; idem Oudeschild 533,20; idem De Koog ƒ942,66; Dorpshuis De Waal ƒ85,20. De definitieve opbrengst zal nog na der worden 'bekend gemaakt. Aanvul lende stortingen op de rekening van het mevr. De Koning hulpcomité bij de Raiffeisenbank blijven mogelijk. WEER OLIEBOLLEN VOOR ZWEMBAD Woensdag hebben de Hervormde Zusterkringen zich op de Vismarkt bezig gehouden met het bakken van oliebollen ten bate van het zwembad. De opbrengst bedroeg ƒ512,50 bruto. OPBRENGST ANJERCOLLECTE De collecte ten bate van het Anjer fonds heeft op Texel ƒ744,66 opge bracht, tegen ƒ633,58 vorig jaar. Ge specificeerd over de dorpen was de opbrengst Den Burg ƒ349,01 ((ƒ237,90); Den Hoorn ƒ48,71 53,81); Oudeschild ƒ105,70 69,94), De Koog 76,33 (ƒ24,62); De Cocksdorp en Eierland ƒ36,01 (ƒ102,41); Oosterend ƒ117,64 (f 120,35); De Waal ƒ11,26 {ƒ24,55). WEINIG BELANGSTELLING VOOR OPERETTE t)e operette „De dragonders van Villars" die zaterdag- en zondagavond in de Burgemeester De Koning-hal werd opgevoerd door het Noordhol lands Qperettegezelschap heeft bedroe vend weinig belangstelling getrokken. Zaterdagavond zaten zeventig toeschou wers in de grote zaal, vrijwel allen toeristen. De hoop dat het zondagavond beter zou zijn, werd niet bewaarheid; ook nu kochten niet meer dan 70 per sonen een (duurkaartje. De voor stelling zelf stond op zeer hoog ipeil, als men in aanmerking neemt, dat amateurs aan het werk waren. De ge ringe opkomst betekent dat de kosten de baten ver hebben overtroffen. Het nadelig saldo wordt door het gezel schap gedragen. NIEUWE FINANCIERINGSREGELING VOOR DE VISSERIJ Blijkens een gezamenlijke beschik king van de ministers van landbouw en visserij en van financiën, gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant, is op 30 juli 1968 een nieuwe visserij-finan cieringsregeling in -werking getreden. De nieuwe regeling is een gewijzigde voortzetting van de bestaande tijde lijk verlengde „Regeling Bijzondere Visserij-Financiering" (de z.g. sane ringsregeling), die destijds op grond van de Visserijnota-1954 in het leven werd geroepen. De ondernemingen in de bedrijfstak Visserij beschikken veelal niet over vol doende eigen middelen om investerin gen te financieren, evenmin hebben zij voldoende -toegang tot de normale bron nen van risico^mijdend en/of risico-dra gend kapitaal. Daar de subsidieregeling in het kader van het door de overheid gevoerde beleid in principe slechts van tijdelijke aard is en de verstrekte be dragen niet zo hoog, dat zij een wezen lijk belangrijke bijdrage vormen in de voorziening van de financieringsbehoef ten, dient het visserijbeleid (en met na me het structurele visserijbeleid) aan gevuld te worden met een financie ringsbeleid, dat kan voorzien in het verschaffen van de ontbrekende finan cieringsmiddelen en daarbij op de bij zondere facetten van de visserij is af gestemd. Voor dit doel is nu de nieuwe regeling ontworpen. De nieuwe regeling wijkt op een aantal punten belangrijk van de bestaande af. Zo onderscheidt de nieuwe regeling zich van de bestaande in het volgende. In de praktijk van de saneringsregeling is de nadruk komen te vallen op de sa nering van de vloot. Door middel van de nieuwe regeling wordt in het kader van het igehele visserijbeeld thans het accent op de structurele verbetering van de integrale bedrijfstak gelegd. Derhalve zullen behalve schepen, ook andere duurzame produktiemiddelen kunnen worden gefinancierd, zoals wal- akkommodatie, diepvriesinrichtingen, verwerkingsapparatuur en dergelijke. In de nieuwe regeling is het recht op faciliteiten, zoals de saneringsregeling dat kende in de vorm van opschorting c.q. kwijtschelding van rente en aflos sing van gegarandeerde kredieten niet opgenomen. De nieuwe regeling zal geen alge mene eis tot afstoting van verouderde duurzame produktiemiddelen bevatten, zoals dit in het kader van de sane ringsregeling met betrekking tot sche pen het geval was, omdat haar doel stelling niet uitsluitend op vervanging is gericht. Van geval tot geval zal wor den beoordeeld of afstoting al dan niet noodzakelijk is voor verbetering van de .produktiviteit en de rentabiliteit van het gehele bedrijf. De kredietverstrekking onder garan tie van de staat zal geconcentreerd blij ven bij de Nationale Investeringsbank. IN ZOMER GEEN „STAAKT HET VUREN" OP TERSCHELLING In het begin van de vorige maand hebben B. en W. van Terschelling de minister van Defensie gevraagd in de zomermaanden de schietoefeningen bij de Noordvaarder te staken, gezien de gevaren die bij eventuele ongelukken bestaan voor de bevolking en de bad gasten. Aanleiding tot dit verzoek was het verongelukken van een straaljager bij paal 5 op het strand, waarbij de vliegenier om het leven kwam. Namens het ministère is nu bij B. en W. van Terschelling een afwijzing van het ver zoek binnen gekomen. De brief is afkomstig van de chef van de Luchtmachtstaf, die deze aan gelegenheid in opdracht van de minis ter heeft afgedaan. Het antwoord op het verzoek de schietoefeningen te sta ken bestond uit een enkele volzin, die als volgt luidde: „Met betrekking tot uw verzoek om de schietoefeningen op de Noordvaarder schietrange te staken, gedurende de zomermaanden, spijt het mij zeer u te moeten berichten, dat dit helaas niet mogelijk is zonder de slag vaardigheid van de Koninklijke Lucht macht ernstig in gevaar te brengen, aangezien slechts bij een regelmatig uitvoeren van schiet- en bomoefenin- gen de vereiste vaardigheid van onze vliegers op peil kan worden gehouden". De brief was ondertekend door de plaatsvervangend chef van de Lucht machtstaf, de generaal^majoor G. van der Wolf. B. en W. van Terschelling hebben zich dinsdag over deze brief beraden. Er zullen voorlopig geen verdere stap pen worden ondernomen. Zij vonden het een heel moeilijke zaak. Tegen de militaire argumenten viel naar hun mening weinig uit te richten, aldus weet de Leeuwarder Crt. te berichten. RECTIFICATIE Ten onrechte schreven wij in de vo rige krant dat mej. L. Stiekema uit Den Burg (die was geslaagd voor het tex- tielbrevet A en B) werkzaam is bij Modehuis Moerbeek N.V. Betrokkene gaat echter werken bij het confectie bedrijf De Zon te Hoogeveen. r<«nli DE WONINGWETWONINGEN Velen van U zullen de afgelopen week wel zeer onaangenaam verrast zijn door een schrijven van de Woning bouwvereniging „Texel". Naar aanlei ding van dit schrijven, waarin de Wo ningbouwvereniging meedeelt, dat het Ministerie van Volkshuisvesting niet akkoord gaat met de thans door velen te betalen huur, wil ik graag uw aan dacht op het volgende vestigen Per 1 januari j.l. is er een huurver hoging van 4°/o ingegaan en aan die voorschriften moet men zich als Wo ningbouwvereniging nu eenmaal hou den. Voor ons betekent dit, dat wij nu per week een huur van 33,90 gaan betalen, en per 1 januari a.s. volgt een verhoging van 6°m> Het ministerie van Volkshuisvesting bepaalt dus wat de huur van de huizen van de Woning bouwvereniging en andere huurhuizen moet zijn. Het Ministerie van Volkshuisvesting heeft ook bepaald, dat de huizen van de Woningbouwvereniging „Texel aan de huurders mogen worden verkocht, zonder winstbelang. Dat betekent dus, dat de koopsom gelijk is aan de bouw prijs, verminderd met de al gedane afschrijvingen (2Vs°/o per jaar). Omdat over de verkoop van de wo ningbouwhuizen begin dit jaar al een zeer rommelige, en voor velen teleur stellende vergadering is geweest zonder resultaat, verzoek ik U, alle leden te vens huurders, of leden toekomstige huurders, die het huis, dat zij bewonen of gaan bewonen willen kopen of dit in de toekomst willen kopen, hiervan uitsluitend schriftelijk opgave te doen met vermelding van inschrijf nummer en ondertekening aan ondergetekende, opdat er bij voldoende belangstelling wat meer bereikt kan worden dan tot dusverre is bereikt. S. van der Knaap, Beatrixlaan 116, Den Burg De Raad voor de Scheepvaart in Am sterdam heeft zijn oordeel bekend ge maakt over het vergaan van het Neder landse vissersvaartuig „Burgemeester van Kampen" en de te hulp gesnelde Duitse reddingboot „Adolf Bermpohl" op 23 februari 1967, waarbij beide be manningen om het leven kwamen. Aan boord van de „Burgemeester van Kam pen" bevonden zich schipper Jacob Vos en de matrozen Rommert Byma en Schelto Westerhuis en aan boord van het Duitse reddingvaartuig Paul Johan Denker, Otto Schülken, Hans Jürgen Kratschke en Gunter Kuchenbecker. De „Burgemeester van Kampen" was een in 1960 gebouwd vissersvaartuig van 38,5 brt., 17 meter lang en bijna 5 meter breed, uitgerust met alle nood zakelijke hulpmiddelen en goed onder houden. Met vijf andere Nederlandse kotters lag het schip in de avond van 22 febru ari in de haven van Helgoland. Het weer was goed, maar de weersver wachting waarschuwde voor harde wind. Met vier andere schepen, die ook nog niet gevist hadden, besloot schipper Vos een paar trekken te ma ken. Het weer werd geleidelijk slechter en de wind kreeg in de loop van 23 februari orkaankracht. In de middag zond schipper Vos zijn eerste SOS-sein uit. De ruit van de schuurhut was in geslagen en het schip ging water ma ken. Later meldde hij dat ook de stuur- boordwand van het stuurhuis was in geslagen. De motor raakte onklaar en de bemanning meldde van boord te willen gaan, omdat er geen redden meer aan was. Windkracht 12 Inmiddels was de Duitse reddings boot „Adolf Bermpohl" op de noodsei nen afgekomen. Deze moderne Duitse reddingboot beschikte over een bijboot, de ,VegesCh", die over boord is gezet en met twee van de vier bemannings leden van de reddingsboot aan boord, er in slaagde de drie Nederlandse schippers te redden. De weersomstan digheden en de zeegang golven tot 13 meter, bij windkracht 12 met uitlo pers tot 16 maakte het onmogelijk de bijboot weer aan boord van het moederschip te brengen. Uit radiomel dingen is gebleken dat besloten werd dat de „Adolf Bermpohl" en de „Ve- gesch" in kalm tempo samen op zouden varen. Later is vermoedelijk toch ge tracht wel weer bijeen te komen en aangenomen wordt dat een zware grondzee de grote reddingsboot op de bijboot heeft gesmeten, waarbij alle zeven opvarenden verongelukt zijn. De „Adolf Bermpohl" is later onbemand aangetroffen. Elke schipper wil gaarne een goede be somming, hij moet ervan leven. In zijn schip is een aanzienlijk bedrag geïn vesteerd, dat eruit moet komen. Ook de andere leden van de bemanning willen zoveel mogelijk aan een reis verdienen. De raad heeft de indruk, dat finan ciële overwegingen soms zwaarder we gen dan overwegingen van navigatie en veiligheid. Dit is een ernstige zaak, waartegen krachtig moet worden ge waarschuwd. Deze ramp houdt een les in voor de kotterschippers. Deze kleine schepen zijn niet geschikt om 's winters ter visvangst te gaan in de Duitse Bocht. De Duitse Bocht is een berucht gebied. Gaat men toch daarheen, dan zijn de risico's alleen dan aanvaard baar, indien de weerberichten nauw keurig worden beluisterd en de schip pers niet aarzelen het visbed rijf te sta ken of niet uit te varen, indien harde wind is te verwachten. Indien er ver schil is tussen de weerberichten van verschillende radiostations, moet bij het nemen van de beslissing worden uitgegaan van de ongunstige weersver wachting. Tenslotte leert deze ramp, dat bij deze kotters aandacht moet worden besteed aan een deugdelijke af sluiting van het hoofddek. S.V. OOSTEREND Training. Vrijdagavond 16 aug. wordt weer met de training begonnen. Houd deze avond zoveel mogelijk vrij en bezoek de training, opdat men in de juiste con ditie de competitie begint. Aanvang 7 uur. Dit jaar is S.V.O. ingedeeld in de 3e klasse A afd. Noordholland samen met: DESS, Dirkshorn, Hauwert, Hugo Boys, Kaagvogels, Kreileroord, Koedijk, St. Boys en Sporters. Lering De raad meent, dat uit deze tragische ramp de volgende lering kan worden getrokken Kleine kotters zoals de „Burgemees ter Van Kampen" kunnen bij wind kracht 6 nog vissen en bij windkracht 8 nog behoorlijk stomen. Maar bij storm, dus bij windkracht 9 en meer, lopen deze schepen grote risico's, ook al zijn het goede zeeschepen, zijn zij goed onderhouden en modern uitgerust en hebben een redelijke stabiliteit. Bij de beslissing van de schippers om al of niet te gaan of door te gaan met vissen spelen vele overwegingen een rol. Natuurlijk het weer en de weersverwachting, maar vanzelfspre kend ook financiële overwegingen. Na een moedig, geduldig ge dragen lijden is heden in zijn Heer en Heiland ontslapen, onze innig geliefde man, vader en grootvader Pieter Cornelis Vlaming echtgenoot van Jannetje van der Slikke, in de ouderdom van 68 jaar. Dankbaar gedenken wij zijn trouwe zorg en toewijding. „Zalig zij die in de Here sterven" Zijn diepbedroefde vrouw en kinderen O osterend J. Vlaming-van der Slikke B. Vlaming J. H. Vlaming-van Dijk Piet, Greetje, Johan, Jenny en Harry Castricum P. Coster-Vlaming C. W. F. Coster Jan, Janny, Lia en Loes Oosterend P. Vlaming F. Vlaming-Trap Piet, Hans, Jonnie en Jan Willem Oosterend, Texel, 12 aug. 1968, Kotterstraat 5. De rouwdienst zal worden ge houden op donderdag 15 augustus 1968 nm. 1.30 uur in de Gerefor meerde Kerk te Oosterend, waar na de begrafenis zal plaats vin den. Tegenwoordig is de hygiëne een bij zonder belangrijke zaak, want we weten maar al te goed, dat wanneer we de hygiëne niet zouden betrachten er ver vuiling zou optreden met alle nare ge volgen, zoals ziekten en dergelijke. Het is onder meer het betrachten van de hygiëne, die de moderne medische we tenschap is staat heeft gesteld de ge middelde levenskans van de huidige mens aanmerkelijk te verhogen verge leken bij de levenskans van onze verre voorouders. Toch speelt bij velen de hygiëne en de belangrijke gedachte die daarin schuil gaat niet die rol, die men er op het oog aan toe schrijft. Men betracht de hygiëne en de lichaamsverzorging in de vorm van baden, reinigen e.d. dik wijls als het er op aan komt veel meer als een vorm van schoonheidsverzor ging in die zin van er goed en aan trekkelijk uitzien. En daarmee zijn we in wezen weer even ver als heel vroe ger. Men kan zich namelijk niet aan de indruk onttrekken, dat in feite de lichaamsverzorging door de eeuwen heen een kosmetische aangelegenheid is geweest en dat nu nog is, ook al wappert men veel met 'het woord hy giëne. Natuurlijk is dat niet zo be zwaarlijk, want als 'het er op aan komt, kunnen beide goed samengaan, mits men zich van de beperkingen bewust is. De dagelijkse lichaamsverzorging in de oudheid was bij de mannen primair gericht op een goede conditie voor deelneming aan sport ejd., terwijl bij de vrouwen de schoonheidsverzorginig de leidende gedachte was. Dat de hygiëne toen geen belangrijke rol speelde, kun nen we deze antieken niet kwalijk ne men, aangezien zij dit begrip nog niet kenden en de medische wetenschap nog niet bekend was met het feit, dat vuil bacteriën-vermenigvuldiging stimuleert en dat een en ander ziekteverwekkend kan zijn. Hygiëne Ten behoeve van die schoonheids- verzorging e.d. werd echter over het algemeen bij de Grieken en Romeinen wel de nodige lichamelijke zindelijk heid betracht en dat deed hen onbe wust tot op zekere hoogte hygiënisch leven. Op andere terreinen werd door onkunde soms weer alles teniet gedaan. Het bad zoals wij dat kennen of de openbare badgelegenheid ontstond, toen de mens kwam tot samenleving in groepen, dn steden. Er kwamen water leidingen en kanalen en vele steden uit de grijze oudheid beschikten over openbare badinrichtingen, die ons ver steld doen staan. De lichaamsverzorging in de oudheid was in hoofdzaak een kwestie van wassingen en baden, waarbij een kos- metisch effect gezocht werd. Er was in die tijden zelfs een soort kosmetische industrie om de toen gewenste produk- ten te leveren en het was vooral Egyp te dat zalfjes, schminks en poeders kende, ten behoeve van de vrouwelijke ijdelheid. Onder deze middelen vond men stoffen die beslist niet vrij waren van gevaar, zoals een soort mende uit lood, voorts loodwit voor bepaalde kos metische doeleinden en zo waren er nog veel meer stoffen die een voor het oog interessant effect hadden, maar die gevaarlijk waren voor de huid en de gezondheid. -Het gebruik van dergelijke preparaten leidde dan ook dikwijls tot vrij ernstige ziekten, en dat is lichaamsverzorging niet bepaald he. doel. Bedreiging Was de kosmetische zorg aanvanke lijk een uitvloeisel van de reisheid o; het lichaam, op den duur verwerd dii door de diverse gevaarlijke middele: die in de handel kwamen, tot een regel rechte bedreiging van de volksgezond heid. Het zou niet onmogelijk zijn, dat in onze moderne tijd wederom in eer: dergelijke situatie zouden geraken, ware het niet, dat tegenwoordig geluk kig door de overheid een wakend oo| wordt gehouden op het al of niet scha delijk zijn van kosmetische artikelen, terwijl tevens het verantwoordelijk heidsgevoel van de fabrikanten eea grote positieve rol speelt. Maar in we zen is er wat het menselijk gedrag be treft niets veranderd. Lesrooster dinsdagavond GYMNASTIEK G.V.T. In het vorige nummer schreven wij, dat de kleuters van de gymvereniging Texel voor hun gymnastiek voortaan op dinsdagmiddag van 17.15-18.00 mi: in de Burg. De Koning-had teredit konden, met ingang van dinsdag 13 augustus. Als gevolg van deze wijzi ging moet het lesrooster voor de dins dagavond enigszins worden gewijzigd Dit komt er nu als volgt uit te zien 18.00-19.00 uur meisjes 10 - 11 jaar, 19.00-20.00 uur meisjes en jongens trai ningsgroepen; 20.00-21.30 uur dames en heren trainingsgroepen; 21.30-22.30 uur dames 18 jaar en ouder. Omdat de dames- en herentrainings groepen nu niet elk een uur, maar drie kwartier hebben toegewezen gekregen en de dames van 18 jaar en ouder het ook met een kwartier minder moeten doen, is er dus drie kwartier ruimte ontstaan voor de kleuters. De moeders van de kleuters worden verzocht hun kinderen te brengen en te halen en ze te helpen bij het aan- en uitkleden. Door het nu wel zeer „samengeperste" programma heeft de leider nl. geen tijd meer om toezicht te houden en zonodig de helpende hand te bieden. BLIKSCHADE DEN HOORN Op de Hoornderweg bij Den Hoorn ontstond gistermiddag om 17.40 uur een aanrijding tussen twee Volkswagens. Hermann W. (38) uit Neurenberg reed met zijn VW 1500 richting Den Burg. Uit tegengestelde richting naderde de slager H. van H uit De Koog. Beide wagens hielden on voldoende rechts waardoor ze elkaar raakten, wat blikschade tot gevolg had. MUZIEKSCHOOL TEXEL BEGINT DEZE WEEK Deze week begint de muziekschool Texel weer met haar lessen. Echter is in de circulaires, die aan de leerlingen zijn verzonden een wijziging gekomen voor wat betreft de plaats waar een tweetal theorielessen zullen worden ge geven door de heer P. Heertjes. Deze lessen, te geven aan de Jeugdspeelklas Den Burg, groep 1 en de B I klas groep 2 Den Burg zullen niet in de Jac. P. Thjjsseschool gegeven worden, maar in de St. Jozefschool te Den Burg op resp, donderdag van 16.00-17.30 uur en 17.30-18.30 uur. De leerlingen worden verzocht hiermede rekening te houden. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,50; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. Autorijschool H. Zlng- stra, Plevierstraat 12, Dt Koog, tel. 477. Ook voor verlenging van uw rijbe wijzen Biedt zich aan voor frezen met Lelyfrees; in één bewerking zaaiklaar. J. van der Star, telefoon (02223) 317 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor gedipl. tel. (02230) 13252 Theorieles met films en kleurendia's vrijdags In pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Wat u organiseert, iets groots of iets kleins, bel 3077 en Veronica patat wagens zullen er zijn Voor al uw bloemen en planten, -bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg Voor lekkere Eigen heimers, prijs billijk. M. S., De Zes Nieuwe bromfietseni. Met vaste vork van 419,- voor 345,-; met verende vork van 488,- voor 398,- Rijwielhandel Troost, Den Hoorn Te ik. 4-plaats Succes bollensorteermachine. J. Beumkes, 't Horntje, tel. (02226) 216 Te k. aangeb. Kohier langzaamwasser 75,- en televisieantenne ƒ35,-. Hallerweg 6, Den Burg Te k. V.W. bouwj. '56 tegen elk aann. bod. Nuyens, Dorpsstraat 10 De Koog, telefoon (02228) 436 Konijnen te 'koop. Ella Houwing, Kamerstraat 5, De Koog, tel. 207 Wie vond mijn bruin kunstleren jack. Graag terug. Jaap Dros, Harke- buurt O 19, telef. (02223) 383 Te k. aangeb. wit buta- gasstel (4-pits) ƒ7,50. telefoon 2774 Met vreugde en dank baarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze dochter. Wij noemen haar Esthella Maria Th B. Zijm C. J. Zijm-Witte Den Burg, 7 augustus '68, Jac. P. Thijsselaan 67. Tijdelijk adres: Lidwinaziekenhuis, ka mer 106, Den Helder. Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon Lolle Jan (HANS) J. Kiljan J. Kiljan-Goënga Gasthuisstraat 18, Den Burg, 10 augustus 1968. Met dank aan God ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Jan-Willem Irma van Zeijden- Braam Aris J. van Zeijlen Esther 10 augustus 1968, Beatrixlaan 72, Den Burg, Texel. Op 17 augustus verloven zich Dieuw Drijver en Wim v.d. Laan Herenstraat 13, Den Hoorn, Texel, Brakkeveldweg 120, Den Helder. Receptie van 3.30 - 5.00 uur Herenstraat 13, Den Hoorn. Met vreugde en dank baarheid geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Tine Corine R. Brans-Bakker A. Brans Annette Oost O 116, Oosterend, Texel, 9 augustus 1968. Thijs Molenaar en Anneke van den Brink geven U, mede namens hun ouders1, kennis van hun voorgenomen huwe lijk, waarvan de vol trekking zal plaats vin den op 23 augustus a.s. om 14.00 uur in het ge meentehuis te Den Burg Kerkelijke bevestiging om 15.00 uur in de Gere formeerde Kerk te Oos terend door de Weleer waarde heer Ds. P Uidam. Den Burg, Burgwal 31. Oosterend, Mulderstr. 3. Gelegenheid tot geluk wensen van 16.30 tot 18.00 uur in Hotel „Bos en Duin", De Dennen. Toekomstig adres: Kogerstraat 75, Den Burg.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2