Stiefmoeder fï BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTES FILMNIECJWS LANDBOUW en VEETEELT 55 rubriek voor I omi.-r rntuhiu- HIJ SCHAAMDE ZICH Hij liep even bij mij aan op het plaatsjewaar ik de meeste maanda gen ben te vinden: De achterzaal van hotel „De Lindeboom-Texel"Het was een Texelse veehouder, die direct maar met de deur in huis viel. „Heb je de komende weken nog meer excursies van het vasteland", vroeg hij. Toen ik als antwoord gaf, dat het er nog heel wat waren, maakte hij de opmerking: „Dan hoop ik toch niet, dat je langs (volgde de naam van een weg op ons eiland) rijdt, want dan zal de kritiek nog wel wat luider zijn dan over de hooipakjes, waar je nu al een paar keer aanmerkingen over hebt gehad. Het is een schandaal". Wat de man in kwestie naar Voren bracht was me niet onbekend. Er is in de buurt, die hij noemde echt wel wat loos. Gelukkig ligt bedoelde weg ook niet direct in mijn route en als dat het geval was zou ik hem zeker op dit mo ment mijden. Nu zijn er misschien lezers, die de neiging hebben om de Texelse veehou der, die deze aanmerkingen maakte maar direct te interrumperen met de waarschuwing, dat hij oppassen moest om niet te praten over de splinter in het oog van de buurman als er moge lijk wel een balk in het eigen oog aan wezig is. In dit geval zou die waar schuwing niet op zijn plaats- zijn. Hier was werkelijk sprake van „balken" bij collega's, terwijl ik maar nauwelijks zou durven spreken van „splinters" bij de man in kwestie. Het was gewoon schaamte over leden van een stand (de boerenstand), waartoe hij ook zelf be hoorde. En naar ik meen is daar soms reden voor. NIET ALLEEN KRITIEK Het zijn werkelijk niet uitsluitend aanmerkingen, die ik te horen krijg als boeren en boerinnen van het vasteland Texelse bedrijven bezoeken of langs Texelse wegen rijden. Als ik met het laatste begin, dan kan ik wel zeggen, dat er over het alge meen veel lof is over ons Texelse land schap. Dat klinkt zelfs mij en U weet ik ben geen Texelaar aange naam in de oren. Vrijwel unaniem is men verrast over de gevarieerdheid van onze woonplaats. Bovendien is er telkens iets van verwondering te be merken over de goede voorzieningen, die er zijn op het gebied van het onder wijs, de bejaardenzorg, de verbinding met het vasteland en de goede en vele wegen op het eiland. Dit zijn zaken, die niet alleen de boerenstand aangaan, maar waar we als Texelaars met z'n allen groots op 'kunnen zijn. Meeste lof voor het grasland Wat de bedrijven betreft, is er over het algemeen veel waardering voor het goede grasland, dat er op Texel is. Het zijn daarbij vooral de nieuwe wei den, die telkens de aandacht trekken. Het is één van de zaken, die mij het gevoel geven, dat de vele tijd, die ik aan de excursie moet besteden niet he lemaal voor „de voorlichting" verloren is, al komt deze tijd dan niet ten goede aan de bedrijven, waarvoor ik dn de eerste plaats ben aangesteld. De laatste weken kan je uit de on derlinge gesprekken tussen de deelne mers aan deze excursies, die gevoerd worden tijdens en na het bezoek aan bedrijven telkens weer bemerken, dat er iets wakker begint te worden over de hoge waarde van nieuw grasland. Er blijkt dan, dat een aantal van deze vee houders in het verleden wel eens ken nis heeft gemaakt met een perceel nieuw grasland. In veel gevallen is het echter bij een eenmalige kennismaking gebleven. Maar van die eenmalige ken nismaking heeft men in veel gevallen wel een gunstige indruk overgehouden. Dat de navolging meestal achterwege is gebleven, is enigszins te verklaren. De meeste excursies komen uit gebie den, waar een afwisseling van gras- liand en bouwland niet mogelijk is. Verder zijn er nog al wat streken, waar de grond zo weinig draagvermogen heeft, dat men bang is de oude zode stuk te maken. In dit opzicht heeft de Texelse grond zeker voordelen. Toch bemerk ik heel goed, dat de veehouders van de vaste wal er van overtuigd zijn, dat zij op dit gebied meer kunnen doen dan er tot nu toe wordt gedaan. En we hopen maar, dat de excursies in dit opzicht iets goeds bewerken. Het kan nu nog Op het moment zien we al weer heel wat percelen, die enkele weken geleden n°g „groen" waren nu „zwart" liggen De percelen, die het eerst „zwart" werden gemaakt krijgen intussen al weer een groene kleur. Vooral met de weersomstandigheden, die we de laat ste weken hebben is dit een kwestie van een paar weken. Het overtuigt ons er opnieuw van, dat inzaai van gras land in juli en begin augustus een ideale methode is. Maar ook in de komende weken is er nog gelegenheid. We hopen, dat daar FEUILLETON door TOM LODEWIJK 4. Een jongeman voor Juud aan de deur! Hoe kort geleden was het eigen lijk nog, dat zij zelf het hof gemaakt werd. Martin en Pier. Carla had al vroeg op eigen benen moeten staan. Haar vader, de zaken man Van Essen, had weinig tijd, nóch voor haar, nóch voor zijn vrouw Julia. Het huwelijk liep al spoedig spaak al leek het na de geboorte van het meisje iets beter te gaan. Julia had geen inte resse voor de zaken, kon veel geld aan, ging veel uit en lang niet altijd alléén. Karei Van Essen kon daar niet te veel van zeggen, want op een liaison met een knappe secretaresse was een duurzamer verhouding met een blonde Zweedse gevolgd, een gescheiden vrouw die wist hoe met de mannen om te springen. Ze waren, zoals dat heet, in goede vriendschap gescheiden, en Julia kreeg het kind, dat zodra het maar mogelijk was, naar een dure kost school werd geëxpedieerd. Canla be sloot te gaan studeren, of liever stu dente te worden, want ze koos de stu die van de medicijnen bepaald niet uit roeping. Vele jongemannen omzwermden haar, maar onder die waren er twee de meest standvastige aanbidders. De een was Pier Groen, de nu, naar ze meen de, chirurg was net als haar overleden man, dokter De Hoogh. De ander was Martin van den Döhl, een geestige vent, een vooraanstaande figuur in het korpsleven en in het studentencabaret en met de reputatie van ladykiller. Hoe luchthartig ze er over deed, toch had ze wel nagedacht. Pier, wist ze, was een serieuze vent. Bij Pier was je veilig. Ze voelde dat ze zo'n stuurman aan het roer van haar levensschip niet kon ontberen. Maar ze was er nog lang niet aan toe, dat roer aan andere han den toe te vertrouwen. Voorlopig zou ze zelf wel sturen, in de wateren van plezier En haar eerzucht werd bevredigd, toen ze er in bleek te slagen Martin, de welhaast ongrijpbare, te boeien. Martin, die meisjes en vrouwen bij de vleet kon krijgen! Later bedacht ze, dat ze wel ver liefd op Martin was geweest, maar hem nimmer echt had liefgehad. An ders had ze zo koel-berekenend het spelletje van aantrekken en afstoten niet 'kunnen spelen. Martin was een beetje over het paard getild, ze liepen tóch wel achter hem aan, maar bij Car la was dat niet het geval. Je wist nooit wat je aan haar had. Juist wanneer hij dacht, dat hij haar definitief gewonnen had, liep ze weg en moest hij hard lo pen om haar in te halen. Ze was bij zonder knap in die tijd, met haar ma- honiekleurig haar (niet geverfd), haar slanke, rechte figuur en haar uitdagen de, iets wippende neusje. Ze wist zich zeer goed te kleden, ze danste als de beste, was geestig en intelligent in de conversatie. Ze onderschatte zichzelf allesbehalve en daardoor wist ze het spel met Mar tin te spelen. Hij dacht dat een meisje blij mocht zijn met zijn attenties? Hij vergiste zich. Hij mocht blij zijn, dat ze van zijn attenties nota nam! Martin van den Dohl, enig kind van al vroeg gestorven ouders, erfgenaam van een uitstekende naam en een behoorlijk fortuin, het was een prijs die de moeite waard was. En het was de gloriedag van haar leven, toen zij het middel punt vormde van een zeer druk be zochte verlovingsreceptie. Pier was ook gekomen en had haar de hand gedrukt. „Ik hoop", had hij ge zegd, „dat jullie gelukkig met el/kaar zullen worden". Ze had gekeken naar zijn gezicht, geprobeerd er .iets in te lezen, maar hij vertrok geen spier, en ging drie maanden later naar Amerika. Maar nu waren de bordjes verhan gen. In de verlovingstijd was het tus sen haar en Martin allemaal rozegeur en maneschijn geweest. Nu had ze hem Maar nu moest ze hem houden. En ze merkte dat dit een moeilijker opgave was dan hem te krijgen. Ze huldigden allebei moderne opvat tingen van elkaar vrij laten en ieders recht op een eigen leven, maar in Car la kwam toch het primitieve bezits instinct steeds sterker naar boven. Haar trots kwam daar nog bij. Trots was ze geweest, toen ze daar naast Martin stond en dacht aan al degenen die vóór haar hadden geprobeerd, de ring met zijn initialen te dragen, waar van er verscheidene op de receptie wa ren geweest, alsof er niets aan de hand was geweest. Die trots leed, als ze merkte hoe op fuiven en in gezelschap Martin al gauw vrolijk flirtte met andere meisjes en vrouwen, zoals hij altijd gedaan had. Zij liet dat niet op zich zitten, zij liet zich niet kennen, maar ze was er zich van bewust dat ze, pratend en lachend, met haar blikken steeds hem volgde, alles opmerkte. Eens had ze er, schijnbaar schertsend, iets van gezegd: „Hoor es", zei Martin, „wil je me aan je schortebanden vast knopen?" „Ben ik iemand voor een schort?" had ze lachend gevraagd. „Nee, juist daarom". Toen was dat ongelukkige voorval er tussen gekomen. Samen waren ze naar de wintersport gegaan en bij het skiën had ze haar enkel verstuikt. Ze kon niet meer meedoen. Ze drong er bij Martin op aan, dat hij zou genieten van de sport, zich om haar niet bekom meren, en dat deed hij zó con amore, dat ze al gauw het gevoel had dat hij zich inderdaad om haar minder be kommerde dan om Ellen van Haersma, die ze hield voor haar beste vriendin. Natuurlijk waren er anderen, die onder het mom van meeleven en ziekenbe zoek haar voortdurend op de hoogte hielden, en ze wist dat Martin en El len vrijwel onafscheidelijk waren, maar ze zei niets. Die enkel genas wel weer en dan was ze weer van de partij Terug 'in het vaderland, ging het nog een ruim gebruik van wordt ge maakt. We hoorden het een Texelse veehouder, die regelmatig percelen grasland „zwart" maakt en weer op nieuw .inzaait, het enkele dagen gele den nog eens als volgt zeggen: „We maken veel te weinig gebruik van de grond zelf. We moeten het meer uit de grond halen. En dat kunnen we doen door de grond regelmatig door frezen of ploegen los te maken". Hij meende dit ook nog te kunnen stimuleren door tijdens de bewerkingen, die nodig wa ren bij dit inzaaien de stalmest in de grond te brengen. We kunnen het met deze redenering volkomen eens zijn. Laat het voor velen een aansporing zijn om ook gebruik te maken van de reserves, die in de grond aanwezig zijn. LUIS IN SLABONEN Als gevolg van het feit, dat in deze rubriek over diverse onderwerpen wordt geschreven, denken lezers wel eens, dat de redacteur deskundig is op alle mogelijke gebieden. Dit is beslist niet waar. Zelfs op het toch altijd nog beperkte terrein van de landbouwvoor lichting zijn er nog heel wat zaken, waar we heel weinig van weten en waarvoor het nodig is, om bij een ge vraagd advies de hulp van anderen in te roepen. We denken dan altijd maar aan een gezegde, dat iemand, waarmee we regelmatig omgaan, meermalen ge bruikt, nl. dit: „Het 'is helemaal niet erg als je iets niet weet, als je maar weet hoe je er achter moet komen". Deze wijsheid hebben we ook toegepast in het volgende geval. De moestuin Een telefoontje van een oudere Texe laar, die wat zijn werkkring betreft vrij ver van de boerderij staat. Na de mededeling, dat hij regelmatig de ru briek leest en een verontschuldiging, dat hij als niet-agrariër mij „buiten diensttijd" opbelde, werd de moeilijk heid voorgelegd. De slabonen in zijn moestuin hadden ernstig te lijden van bladluizen. Of ik hem kon vertellen wat daaraan te doen was. Eerlijk gezegd ben ik wat benauwd advies te geven over bestrijding van plagen in een moestuin. Luizen zijn vrij moeilijk te bestrijden en je moet met heel giftige middelen werken om ze dood te krijgen. En dat in een moes tuin Dit is zo'n geval, waarvoor ik de hulp van anderen nodig heb. Een tele foontje met een collega van de Tuin- bouwvoorlichting hielp mij er uit. Inderdaad zijn voor de bestrijding zeer giftige middelen nodig. Mijn infor matiebron noemde de middelen diazi- non en malathion. En met deze midde len valt echt niet te spotten. Een voor deel is echter, dat ze heel snel hun gif tigheid verliezen. De instanties, die op dit gebied werkzaam zijn, noemen het aantal dagen, dat men na het spuiten moet wachten voordat men zonder ge vaar de bespoten groenten weer kan eten. Voor één van deze middelen is dat slechts 4 dagen. Een aantal van die middelen ds ver pakt in een spuitbus, waarmee men zó aan het weik kan gaan. Er zijn verder eenvoudige „spuitjes" verkrijgbaar voor iets meer dan tien gulden. Ik kan er inkomen als iemand het principe heeft dergelijke zware vergif ten niet te gebruiken. Ik kan het ech ter ook heel goed begrijpen als iemand het besluit neemt om zijn met zorg ge kweekte groenten te „verlossen" van belagers, die het resultaat van al zijn werk dreigen te vernietigen. Persoon lijk zou ik mij bij deze laatste groep scharen. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 14 augustus worden de moeders van Den Burg verwacht van 13.00 tot 16.00 uur. Weer maakt de film „Grafin Mariza" deel uit van het programma van City-theater. Woensdagavond kun nen de operetteliefhebbers ervan genieten. Ter opfrissing van het ge heugen nog even het verhaal: Mariza bezit in Hongarije een landgoed, waar van zij de opbrengsten incasseert en zelf een vrolijk leventje leildt in We nen. Als de nieuwe rentmeester de leiding van het landgoed op zich neemt, worden de geldzendingen plotseling gestaakt. Het landgoed is nl. jarenlang uitgebuit en rentmeester Michael steekt het geld in nieuwe verbeteringen. Mariza, verbolgen, wil Michael een les je geven en gaat verkleed als boeren meisje naar Honagrije. Van het lesje komt weinig terecht, want de twee worden verliefd op elkaar. Om van haar talrijke andere aanbidders ver lost te zijn, heeft Mariza in de krant een bericht laten opnemen dat zij ver loofd is .met een zekere Koloman Zupa. Deze bestéat echter en dat in het begin van veel pijnlijke misverstanden. Deze worden natuurlijk uit de weg geruimd, hetgeen gepaard gaat met veel zang en dans, zoals dat in een operette gebrui kelijk is. De hoofdrollen worden ge speeld en gezongen door Rudolf Schock en Christine Görner. Hfn kleur alle leeftijden). HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijvingen G. de Jong (E.), Texel, Oosterend, Kerkstraat 11. Kleinh. in bier, wijn, 'gedistiil. dranken, frisdranken. P. Li9t (E.), Texel, De Koog, Koger- weg K 66. Bloembollenkwekerij en -handel. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burg: stalen visnet: beige jongensjack; gouden armbandketting; lederen portefeuille, inh. foto's en bijdrage t.n.v. P. v.d. Bos; rood damesjack met capuchon; gereedschapstasje bromfiets merk Vendex; herenpolshorloge Rcmova Ancre en zwart gevlochten nylon bandje; verrekijker „Burnet" in foudraal 8x40: briefje ƒ25,beige heren regenjas merk Escort; blauwe knipportemon. inh. ƒ18,66 en VAD kaartje; briefje ƒ100, scheerapparaat in foudraal; herenpolshorloge mrek Nielka; roomkleurig astralon damesvest middelmaat Verloren te Den Burg: 1 paar open witte kinderschoenen m. 31; bruine damesporte monnee inh. ƒ10,en verzekeringsbewijs; kleine radio; ijzeren kruiwagen met lucht band, kleur groen; hercnbril met bruin mon tuur met opzetzonneglazen; nummerplaat 83-98 DU; sierring koplamp auto; dames- zonnebril met bruin montuur, gevlamd, lang werpig; bruine jongenssweater voor 6-jarige; paarse portemonnee inh. 15,fototoestel „Franka" uitklapbaar met tas; net waarin por temonnee met 13,en blauwe sokken; zwarte leren jas kort, waarin portefeuille inh. ziekenfondskaart en verzekeringsbewijs bromf. NGG-792; boek Electronica für KFZ; zilveren kettinkje met steen; damcsinstapsandalen hout met rode band; blauwe capuchon in plastic verpakking; 1 oorbel; verzekeringsplaatje RHQ-478; witte knipportemonnee met ƒ9, bruine damestas inh. boeken, koker met bril en portemon. met losgeld; bruine lederen da mestas inh. autosleutels, bril, rijbewijs, porte mon. met ƒ10,rode tas, inh. badlaken, bikini en ondergoed; herenpolshorloge merk Dogena met goudkl. plastic band; donkerrode plastic portefeuille inh. Duitse autopapieren en persoonsbewijzen; bruine meisjesschoen, rechter met veter en groene binnenzool; film rol met kleurenopnamen; bruine handtas (Ca nadian bag), inh. o a. fototoestel Agfa,, storm lantaarn en rood zeil; herenbril met bruin gevlamd montuur, blauwe glans in glazen; bruine portemonnee inh. postzegels van 12 ct.; donkergroen astralon damesvest m. 44. ge- SCHOND TEXELSE COURANT BELOFTE (vervolg van pagina 1) pers had ingelicht onder voorwaar^ dat zijn naam niet zou worden noemd. Voor schut Maar in de Helderse Courant var. donderdag j.l. wordt adjudant Gulmait op kolossale wijze voor schut -gezet doo: het volgende bericht „TEXELOmdat verdere geheim, houding geen zin heeft, kunnen we ver klappen, dat de groepscommandant de rijkspolitie op Texel, adjudant J. Gul mans, de mysterieuze Texelaar is geweest die zondag prinses Margriet en haar echi genoot enkele onbezorgde uurtjes o» Texel heeft bezorgd. Op het eiland was dat geen geheir meer, want de Texel Courant betoond zich in haar editie van dinsdag schijnbar de meerdere van de Helderse Courat door de naam van de gastheer van ha prinselijk paar voluit te noemen. Het een journalistieke prestatie zijn, ware hei niét, dat de Gulmans beide bladen j drukkelijk had verzocht hem in hia berichtgeving anoniem te houden. He zou te ver voeren om de achtergrond^ van dit verzoek, die tamelijk gecomplh ceerd zijn, uit de doeken te doen. Ze wi ren echter redelijk genoeg om het vei zoek om geheimhouding te respecteren Bovendien was de adjudant zowel bron als onderwerp (beter gezegd: mee werkend voorwerp) van het nieuws, zodï de basis van zijn verzoek nog eens vet stevigd werd. Ook de Texelse Course maakte geen bezwaren, dus was de ver ontwaardiging van adjudant Gulmans h zonder groot, toen hij dinsdagavond tóe! zijn naam voluit in dat blad zag staan" Onze Grote 'Broer maakte dus rusti- bekend, dat de adjudant de pers ove; het bezoek van de prinses had inge- lioht en bewees de populaire politie functionaris daarmee een slechte dienst. En dan de Texelaar betichte: van het schenden van een belofte Grote Broer dit is een beetje huichel achtig. Onze maten verschillen sterk maar laten we proberen beiden het zelfde boetekleed te passen. VAKANTIEREGELING 1969: NIET VEEL BETER DAN DIT JAAR (vervolg van pagina 1) vangsten echter slechts 7°/o. Het Neder landse belang bij Duitse medewerkin- is dus aanzienlijk groter dan omge keerd. Daarom vragen wij de regerin- te overwegen 1. Neem terstond contact op met d< regering in Düsseldorf om bereidhek tot volledig open, ongebonden overleg over 1970 en volgende jaren te demon streren. 2. Bespreek de noodzaak van interna tionaal overleg in de O.E.S.O., niet i: de E.E.G. waarin landen als Engeland Oostenrijk, Zwitserland niet zijn verte genwoordigd. 3. Overweeg verlenging van de zomer vakantie der lagere scholen van 6 8 wéken nl. van half juni tot 9 augui tus. Onze schoolvakanties zijn de kort ste van Europa". De paasvakanties 1969 in Duitsland Baden-Württemberg 29/3-12/4; Beiert; niet bekend; Hessen 31/3-19/4; Nieder saksen 29/3-14/4; Bremen-Hambur- 29/3-14/4 ^^waarschijnlijk); Noordrijr- Westfalen 24/3-12/4; Rijnland-Pfal: 29/3-21/4; Saarland 24'3-15/4; Schlees- wijk-HoLstein 29/3-16/4. Pinksteren: algemeen van 24 tot l mei 1969. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 13 aug. 11.49 en 23.44; 14 aug. 12.08 en- 15 aug. 0.04 en 12.28; 16 aug. 0.30 en 12.54 17 aug. 1.07 en 13.29. Aan het strand ongeveer een uur eerde hoog water. COPYRIGHT STUDIO A VAN 168. Toen commissaris Borgers hooide, dat er alwéér een aantal vreemd inge pakte mannen waren afgeleverd, wist hij helemaal geen raad meer met de situatie. „Wéér uit Rijkhuyzen.kreunde hij. „Wéér met de groeten van die dorpskoddebeier Eelco Eelkema Goeie help, wat willen ze toch van me? Hij maakte zich zó zenuwachtig, dat hij inderhaast bijna de helft van zijn indrukwekkende tenue vergat en slechts gekleed in sokken en uniform jasjes de trappen afrende om zich schielijk naar het hoofdbureau te be geven. En daar zag hij wat men hem nu weer uit Rijddiuyzen had toegezonden Keurig op een rijtje stonden daar Iwan Bloemem an, Wasilew I. Omskomsk, William D. Buckshooter, benevens Kid Sucker en Wladimir Kotsof. „Nu gaat me een licht op 'kreunde commissaris Borgers. „Natuur lijk gaat het om de sportcomputer. En natuurlijk zit mijn ouwe brigadier 'Piet daar achter. 'Doch wat kan ik tegen ze beginnen? Doe ik mijn mond een beetje él te ver open. dan zullen de heren Omskomsk en Buokshooter zeker niet verzuimen aan iedereen mee te deler, dat ze me indertijd flessen flodkah e: dozen caviaar ten geschenke hebbe: gegeven. Ik moet nadenken Rustig na denken De arme commissaris Borgers tro-- zich dus schielijk terug in zijn werk kamer en trachtte aldaar een elegant oplossing voor zijn moeilijkheden vinden. Doch nauwelijks had hij enkel* minuten nagedacht, of daar werd hard, héél hard op de deur geklopt ^Binnen.piepte commissars Borgers nerveus vrolijke leven zijn gang en Carla deed van harte mee, maar haar lach was verkrampt door argwaan. Ze voelde dat Martin haar ontglipte, ze wist dat ze door haar houding dat niet Ikon ver hinderen, eerder nog verergeren. Ze ging naar de verloving van een vriendin in Brussel, vastbesloten daar een weekje te blijven, maar de onrust joeg haar op. Drie dagen later was ze alweer terug. Haar lege kamer staarde haar aan, ze besloot naar Martin te gaan. Misschien was hij thuis. Ze zag licht branden achter de ge sloten gordijaien. Ze zou hem verrassen. Stilletjes opende ze de deur van zijn flat. Ze had de sleutel. Ze hoorde zijn stem. Toen een andere stem. Ellen van Haersma. „Als je zo ondeugend blijft", hoorde ze haar zeggen, „doe ik de badkamer deur op slot!" Hij lachte. „Ik wacht wel tot je er uit komt!" „En als ik n-u de hele nacht in bad blijf zitten?" Ellen sprak een beetje lispelend, deed ze altijd als ze wat veel gedronken had. Ze wachtte niet af wat Martin ant woordde. Als een schaduw gleed ze de deur uit, sloot die geruisloos achter zich. Ze wist genoeg. En ze kon het Martin niet eens voor het hoofd gooien Ze Ikon daar niet staan als de beledig de. Ze moest doen of ze van niets wist In die nacht, waarin ze geen ooj dicht deed, realiseerde ze zich dat d* verliefdheid over was, dat de liefdf nooit een rol gespeeld had, dat allee; overbleef de diep gewonde trots. Dat bepaalde haar houding. Ze ltf: Martin op geen enkele wijze merker dat ze iets wist van zijn intimiteit otiet Ellen, maar op de eerstvolgende f^ flirtte ze onbeschaamd met Hans, aar wie Martin, zoals ze wist, een gloeiende hekel had. i(Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 4