Stiefmoeder BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER Natuurreservaatje Staatsbosbeheer Op onbemeste grond zeer rijke gras- en kruidenvegetatie LANDBOUW en VEETEELT rubriek voor I On«I«*r rcdaMfè L >UR (.wninfjnl VERSCHILLEN VAN TIENDUIZEND GULDEN Een trouwe lezeres van deze rubriek was het niet eens met de conclusie, die ik trok in het artikeltje over „Boer worden en boer zijn". In dit artikel vertelde ik om., dat bij het bekijken van bedrijfseconomische boekhoudingen blijkt, dat er verschillen in inkomen voorkomen van ƒ10.000,Dit is het geval op bedrijven, die zowel wat grootte als grondsoort betreft met el kaar zijn te vergelijken. Ik meende de ze verschillen vooral te moeten toe schrijven aan het aanwezig zijn of het ontbreken van vakmanschap. Bedoelde boerin kon het met deze laatste conclu sie niet eens zijn, al was ze wel over tuigd van het belang van een goed vak manschap. Bedrijfseconomisch en fiscaal In ons gesprek bleek, dat deze leze res niet helemaal op de hoogte was van het begripbedrijfseconomisch inko men. Als het over inkomen en een ver schil in inkomen gaat dacht zij aan het fiscale inkomen. En daarom merkte zij op, dat verschillen van 10.000,hele maal niets vertelden van een meer of minder goed vakmanschap. Zij rede neerde nl. als volgt. Iemand, die een eigen bedrijf heeft, waarop geen schuld rust, die de Bank niet nodig heeft om aan bedrijfskapitaal te komen en die verder ook nog eigen werkkrachten heeft kan doorgaans gemakkelijk tot een inkomen komen, dat ƒ10.000,ho ger ligt dan zijn collega, die dit alles mist. Zo geredeneerd heeft deze boerin volkomen gelijk. Het is echter niet juist als gedacht wordt, dat wij deze geval len op het oog hebben. In een bedrijfseconomische boekhou ding maakt het nl. helemaal niets uit of men eigenaar van de grond is, of dat men de grond moet pachten, of men be schikt over eigen kapitaal, of dat men de Bank nodig heeft, of men gezinsle den aan het werk heeft, of dat men iedere week loon plus sociale lasten moet betalen. In zo'n boekhouding is nl. alles wat ten bate van het bedrijf wordt aange wend een kostenpost. Voor eigen grond wordt aan de kostenkant een bedrag als pacht opgenomen, dat gelijk is aan de pacht van soortgelijke gronden. Voor het kapitaal, dat in het bedrijf is ge stoken wordt een rente berekend, die gelijk is aan de rente, die de Bank vraagt. Voor de arbeid van gezinsleden wordt aan de kostenzijde een loonpost opgenomen, die gelijk is aan het bedrag dat dit gezinslid op een ander bedrijf zou kunnen verdienen. 5. Het liep in de gaten, zoals ze Martin op een welhaast beledigende manier verwaarloosde. En dat moest ook! Ze moest de eer aan zichzelf houden, voor zover hier van eer nog sprake was! Niemand mocht zeggen dat Martin haar links had laten liggen. Haar opzet ge lukte. Martin voelde zich beledigd, schonk zelfs minder aandacht aan Ellen, door zijn ergernis over haar uit dagend gedrag. De volgende dag belde hij haar woest-nijdig op. Zij bleef kalm, sarcastisch, tevreden omdat hij kennelijk niet dóór had dat zij hem door had. Hij speelde de verdrukte on schuld, en hij repte met geen woord van Ellen. Ze begreep waar het om ging: ook Martin's trots verdroeg niet dat men zou kunnen zeggen dat Carla hem de bons had gegeven. Maar hij kon er niets tegen doen. Martin's flir tation met Ellen verdween in het niet bij de uitdagend-onverschillige hou ding van Carla en bij een laatste fikse ruzie smeet ze hem zijn ring toe. Een en al vorstelijke waardigheid. Hij moest nog bukken ook, om hem op te rapen. O zeker, dat gaf voldoening. Maar méér ook niet. Tijdens dit gevecht tot het behoud van haar trots was ze moe geworden. Haar gedachten vlogen terug naar Pier. Met die was zoiets niet mo gelijk geweest. Maar Pier zou aan haar ook niets hebben gehad, niet zoals ze totnogtoe was geweest, alléén maar denkend aan en om zichzelf Deze korte, hevige episode bracht bij Carla een ommekeer teweeg. Ze be greep: ga ik op deze weg voort, dan 'ben ik met een paar jaar uitgebrand, gedesillusioneerd. Ze wilde niet de kant op van haar vader en moeder, ze wilde leven en gelukkig zijn. De stu dentenwereld stond haar tegen, studie interesseerde haar niet genoeg meer, en in een plotselinge omzwaai besloot ze, in de verpleging te gaan. Daar kreeg ze alle gelegenheid om te vergeten. De opleiding was voor haar niet moeilijk, ze had een degelijke on dergrond, een helder verstand. En als Carla iets bereiken wilde, overwon ze alle hinderpalen. Het werk nam haar geheel in beslag en ze vermeed de vrienden van vroeger. Na enkele jaren mocht ze assisteren in de operatiekamer en daar was het dat ze dokter De Hoogh leerde kennen. Herman de Hoogh was weduwnaar. Nog net niet oud genoeg om haar va der te kunnen zijn, maar hij had een zoon en een dochter, allebei op de HBS. Dokter de Hoogh, chirurg in het Wil- helminaziekenhuis, was op zijn hoede voor wat men noemde „het blauwe gevaar" als echtgenoot. Er liepen knap pe zustertjes genoeg rond. En De Hoogh, met zijn lange gestalte, zijn aan de slapen gnjzend haar, zakelijk, maar voor alles menselijk, was een veelbe geerde prooi. Na het overlijden van zijn vrouw, enkele jaren geleden, was zijn ongehuwde zuster in de huishou ding komen helpen. Liesbeth had een De enige goede vergelijking Als we een oordeel willen geven over de rentabiliteit van een bedrijf, dan kan dat alleen op de boven aangegeven wijze. En als het in alle gevallen zo ge beurde, dan zou wel eens kunnen blij ken, dat een flink aantal bedrijven, waar nooit sprake is van financiële moeilijkheden, niet of nauwelijks ren dabel zijn. Daar komt echter niets van naar boven, omdat een groot gedeelte van de kosten, nl. vergoeding voor ei gen grond, rente over het bedrijfskapi taal, loon voor meewerkende zoons nooit als kostenposten voor het bedrijf worden beschouwd En daarnaast zou het wel eens kunnen gebeuren, dat be drijven, waar het een hele toer is om de rekeningen van handelaren in vee voer en kunstmest „vlak" te houden in feite goed rendabel zijn. Ik denk in het laatste geval aan bedrijven, waar het nodig is de veestapel uit te breiden, de stalruimte te vergroten en waar men tevens oök nog voor de taak staat om ieder jaar een flink bedrag af te lossen. In dit verband wil ik nog eens wijzen op het grote belang van het laten ver zorgen van een bedrijf seconomische boekhouding Hiermee kan men voor komen, dat men de illusie heeft een rendabel bedrijf te hebben, terwijl dit beslist het geval niet is en tevens be waard blijven voor onnodige zorgen als de portemonnee dikwijls leeg is, maar uit de cijfers blijkt, dat de rentabiliteit Van het bedrijf goed is. AAN DE WEG TIMMEREN De laatste tijd heb ik nog al eens het „genoegen" om op de officiéél vrije zaterdag bezig te zijn met- „handen arbeid" op een plaats, waar vrij veel mensen passeren. Dat lokt de nodige opmerkingen uit. Die variëren van „'Denk maar om je rug" en „Zo op de oude dag nog aan het werk" tot ,Ja, dat is wait anders dan een „stukkie" in de Texelaar schrijven". De mooiste opmerking kwam van een boerin, die blijkbaar vorige week ook een blik in onze rubriek had geslagen. Ze informeerde of ik een nieuwe wo ning ging betrekken, omdat ik de „han denarbeid" verrichtte bij een pas ge reed gekomen woning. Toen ik ver telde, 'dat toekomstige bewoner één van mijn zoons was en dat hij zelf -door omstandigheden dit werk niet kon doen, merkte deze boerin zeer raak op: Ja, vader worden is gemakkelijker dan vader zijn". Zeer ad rem HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 20 aug. 4.48 en 17.37; 21 aug. 6.09 en 18.54; 22 aug. 7 19 en 19.58; 23 aug. 8 17 en 20.53; 24 aug. 9.06 en 21.41. FEUILLETON door TOM LODEWIJK staffunctie bij een groot bedrijf en had die er voor opgegeven, maar De Hoogh begreep dat hij niet van haar kon vergen dat ze haar eigen kansen blijvend opofferde. Ze werkte nu voor halve dagen, bleef zodoende „bij", maar dat kon ook niet permanent. Hij had kansen genoeg om te hertrouwen, maar juist dat maakte hem schichtig. Van zijn vrouw had hij zeer veel gehouden, ze begrepen elkaar in alles. Wéér zo iemand te vinden mocht je niet vergen, dat kon niet, daarvoor moest je jong samen beginnen, kinde ren krijgen. Misschien liep hij er nog eens tegen op, dacht hij met een wrange glimlach. Niet zo dringen, dan kwam je verkeerd terecht. De verpleegsters, die met hem werk ten, vreesden en vereerden h6m. In zijn werk was hij ontzaglijk veeleisend. Voor fouten had hij geen genade, want het ginig om mensenlevens. Als ik me volledig concentreer, zei hij, dan kan ik van hen hetzelfde eisen. En als een fout van hen mij uit mijn concentratie haalt, dan loop ik het risico, een nood lottige fout te begaan. Bij Carla viel hem diezelfde concen tratie op. Het was af ze met hem mee dacht. Ze sprak geen woord. Ze scheen als een automaat te werken. Inderdaad boeide haar de chirurgie buitengewoon, ze was koelbloedig, had geen last van zenuwen en door haar medische studie in staat de betekenis te begrijpen van de ingrepen, die de chirurg verrichtte. Hij waardeerde haar, volkomen on persoonlijk, als een schier volmaakte helpster al was hij er zich goed van bewust, dat ze een knappe, aantrekke lijke jonge vrouw was. Eens, na een bijzonder moeilijke ope ratie, die alles van hem had gevergd, en die feilloos was geslaagd, richtte hij zich op en zei met een vermoeide glim lach ,,'t Is gebeurd". Ze zagen elkaar aan. Haar ogen spraken van een diepe voldoening. Hij werd er zich van be wust, dat geen bewonderend verpleeg stertje de bekwame chirurg aanibad, maar dat daar een bijna collegiale waardering tot uiting kwam. Later, toen hij haar in een van de gangen ontmoette, hield hij haar staan de. „Interessant, hè zuster?", vroeg hij. „Boeiend", zei ze, „ik had het voor geen goud willen missen. Ik wist dat zo'n operatie mogelijk was, maar het zelf méé te maken, dat is nog iets an ders". )rHoe wist u dat?" „Ik heb een paar jaar medicijnen ge studeerd". „Niet doorgegaan? Stom". „Doorgaan zou stom geweest zijn". Hij dacht even na. „Dat kunt u zelf het best bekijken". „Ja, ik alléén". „Geeft dit meer voldoening?" „De tweede viool moet er ook zijn". „Goede vergelijking", glimlachte hij. „De chirurg is geen solist, hij heeft de steun van het orkest nodig. Dat kleine BELANGSTELLING VOOR DE LIGBOXENSTAL Als U ons artikeltje over de lig boxenstal hebt gelezenzult U begrij pen, dat we blij zijn als er voor deze nieuwe ontwikkeling op het gebied van de stallenbouw belangstelling is. Het is daarom verheugend als veehou ders een bezoek brengen aan deze eerste ligboxenstal op Texel. Toch zou speciaal de bedrijfsleider van het bedrijf Rio Grande, de heer A. G. Wijtten, het op prijs stellen als men nog zou wachten met een bezoek aan de nieuwe ligboxenstal. Hij deel de ons mee, dat hij nu al bezoekers krijgt; soms op ongelegen momenten. Namens de heer Wijtten willen we daarom belangstellende veehouders verzoeken nog even te wachten met een bezoek aan deze nieuwe stal. We achten dit ook nuttig. Men kan pas een goede indruk van deze stal krijgen als hij geheel gereed is. Dat is op het moment het geval nog niet. We stellen ons voor om in de herfst of de eerste weken van de winter een excur sie te organiseren naar enkele nieuwe bedrijfsgebouwen. Daar zal de lig boxenstal zeker bij zijn. Als men in verband met bouwplan nen op korte termijn een bezoek aan de ligboxenstal wil brengen, dan ver zoeken we U in ieder geval vooraf met de heer Wijtten of de landbouwvoor- lichters in kontakt te treden. OPBRENGST ZOMERGERST VALT TOCH NIET TEGEN Hoewel de eerste uitkomsten van de oogst van zomergerst een pessimistische indruk gaven, zal het waarschijnlijk in veel gevallen toch nog meevallen. Weliswaar is de korrel over het alge meen fijn. Dit zal zeker een handicap zijn voor de telers van zaaigraan, om dat een te groot gedeelte door de zeef zal vallen. Ook voor verkoop als brouwgerst zal de korrel in veel ge vallen te fijn zijn. Het lijkt er echter op of de aanvan kelijk goede ontwikkeling van de zo mergerst, waardoor in het algemeen een dik en zwaar gewas op het veld kwam, iets goed zal maken van de te fijne korrel. In ieder geval staat het wel vast, dat diverse telers boven 4000 kg. per ha. zullen komen en in een geval zelfs tot 5000 kg. per ha. GASTEN EN OVERNACHTINGEN (Vervolg van pagina 1) Vergeleken met 1966 zijn deze percen tages voor vrijwel elk deelgebied met 3 a 5°/o gestegen. Van de logiesvortmen bleken de kam peerterreinen, vakantieoorden en bun- galowbedrijven in meer dan gemiddel de mate op het Nederlandse bezoek te zijn gericht. Het aandeel dat de land genoten bijdroegen in het totaal aantal overnachtingen was daar achtereen volgens 71, 70 en 76°/o. De pensions en demi-pensions waren sterk gericht op het buitenland; achtereenvolgens 69 en 74°/o van de in deze logiesvormen ge maakte overnachtingen waren van buitenlanders afkomstig. Sociale structuur Texel is te karakteriseren als een vakantieplaats voor voornamelijk ar beiders en lagere employés, ofschoon ook hogere employés en zelfstandigen in niet onbelangrijke mate hun vakan tie op Texel doorbrengen. Gasten uit lagere mkomensgroepen maakten in 1967 62% van het aantal overnachtin gen, gasten uit de hogere inkomens groepen 32%. Vergeleken met 1966 is hierin weinig verandering gekomen. De meeste van deze deelgebieden geven elk onderdak aan een publiek van overeenkomstige sociale structuur. In Omgeving De Koog zijn lagere em ployés in meer dan gemiddelde mate 169. Hoofdcommissaris Borgers had al zóveel ellende meegemaakt, dat hij nu op het allerergste voorbereid was. Doch tot zijn grote opluchting was het een oude bekende, die daar binnentrad, na melijk Brigadier Piet. ,Zo beste jongen.kom jij de ouwe commissaris opzoeken....", zei Bor gers zacht en hij keek Piet aan met een gezicht alsof hij zeggen wilde: „Neem maar gauw weer dienst bij de politie, jongen...." „Ik kom U een geheim verklappen, commissaris", zei de brigges „Ik heb er lang over zitten dubben hoe we nu ein delijk eens voor goed van al die soesa rondom die afschuwelijke sportcompu- orkestje in de operatiekamer. U speelt een goede tweede viool zuster". Nu bloosde ze. Een woord van lof van dokter De Hoogh was zeldzaam. Het gevolg van dit contact was niet, dat Carla anders over de dokter begon te denken, maar dat hij, meer dan tot nogtoe, aandacht aan haar besteedde. Ze was een jonge vrouw, dacht hij, die zich heus niet in de verpleging behoef de te begraven. Ze was zeer aantrekke lijk. Er was in haar doen en laten geen spoor van behaagzucht, van enige flir tation. Zakelijk, kameraadschappelijk, nuchter. Was dit haar aard? Of hadden de ervaringen van het leven haar zo Voor de afdeling Natuurbescherming van Staatsbosbeheer in Overijssel is er een bescheiden stuk grond, dat met grote zorg wordt omringd en waarop het strooien van kunstmest nadrukke lijk is afgezworen. Zelfs op een gede tailleerde kaart van Nederland is dit stukje grond in Overijssels noordwest hoek niet meer dan een speldeknop, want het beslaat een oppervlakte van slechts 16 ha, waarvan 14 ha hooi land. Het is het miniatuur-natuurreservaat De Kloosterkooi in de Veerslootslanden in het Staphorsterveld, waar op onbe meste grond sinds tientallen jaren een nog zó rijke gras-, kruiden- en bloe- menvegetatie voorkomt, dat er terecht van een unicum gesproken kan worden. Het van dit land afkomende hooi kreeg als veelgevraagd product door veehouders in de omgeving en een aan tal KI-statons de bizondere kwalificatie natuurhooi. Een halve eeuw geleden zou de toevoeging van het woord „na tuur" vreemd hebben aangedaan, omdat in vrijwel alle hooi dezelfde, rijk geva rieerde kwaliteiten werden aangetrof fen als nu nog slechts in het hooi uit het natuurreservaat. Maar tussen dat moment en 'thans ligt de steeds vaster geworden greep, die de mens door een snel toenemende wetenschappelijke kennis op de natuur heeft gekregen. Met alle daaraan verbonden onafstrijd- bare voordelen, maar ook met de niet minder onmiskenbare nadelen die er in dit geval toe 'hebben geleid, dat er in ons land thans duidelijk onderscheid kan worden gemaakt tussen hooi-sèc en natuurhooi. De heer D. A. Docter. technisch hoofd-ambtenaar van de afdeling Na tuurbescherming van Staatsbosbeheer in Zwolle stelt het zo Ook al is het grondgebied van Nederland vrij be perkt, toch is de bodemsamenstelling nog rijk gevarieerd en als gevolg daar van kon er ook eeuwenlang sprake zijn van een zeer gevarieerde vegetatie. Met de komst van de kunstmest is er een nivellering gaan optreden, die voor het hooi-land tot gevolg heeft gehad, dat zeer vele laag groeiende kruiden wer den verdrukt door een beperkt aantal sneller groeiende grassen. Het op deze wijze wel snel groeiende gras, levert voor het vee een hooimenu van beperkte samenstelling op. Dat koeien graag grazen langs bermen of op plaatsen, waar niet met kunstmest is gewerkt, 'kan iedereen waarnemen. Een meer gevarieerd gras- of hooi-menu biedt de dieren meer kans om voe dingselementen op te nemen, die nood zakelijk zijn voor een goede gezondheid van het dier. van belang, in de Westen en Eierland zijn die uit de hogere inkomensgroepen verhoudingsgewijs van groter belang. Mecsten per auto De meeste gasten kwamen per auto, namelijk 77%, terwijl 13% met open baar vervoer naar Texel kwam. Verge leken met 1966 is hier weinig veran derd. In het deelgebied Oudeschild ko men weer meer mensen met de auto, 92%. Opvallend is de rol die de fiets en het openbaar vervoer spelen in de deelgebieden Den Burg en Omgeving De Koog. ter kunnen afkomen. En ik meen, dat ik de oplossing gevonden heb. De brigges boog zich over naar de commissaris en begon hem een aantal opgewonden volzinnen in het oor te fluisteren. Onthutst luisterde de com missaris naar alles wat hem daar ge zegd werd. „Meen je dat!?" riep hij blij. „Wil dr. Yokito er zijn medewerking aan ge ven. „Zo is het en niet anders", vervolgde de brigges. „Hedenmiddag om 3 uur precies zal het experiment .plaats vin den!" „Sapperdefloep! ik zal er zijn! Met mijn beste uniform aan!" zei de com missaris en daarmee treden we dan in gemaakt? Hij werd er zich van bewust, dat zuster Carla hem intrigeerde. Hij zag zijn medewerkers en medewerksters nimmer als automaten, en daarom werkten ze zo graag met en voor hem. Maar bij Carla was het anders. Hij ken de maar al te goed de verliefdheids symptomen, had er meer dan eens mee te maken gehad en was op zijn hoede, maar bij Carla viel die reserve weg. Want ze toonde geen verliefdheid. Ze was ook niet verliefd. Toch was dokter De Hoogh de enige man in haar leven, die ze werkelijk de moeite waard vond. Ze mocht hem als mens, De heer Docter zegt verder een mening, die later wordt onderstreep; door de heer W. J. Smidt, dierenarts bij de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zwolle dat de kop. ziékte bij rundvee voor een belangrijk deel wordt toegeschreven aan te een zijdige voeding. In de praktijk is geble- dat het bij-voeren met natuurhooi van De Kloosterkooi een gunstig effect heeft en dat ook in andere gevallen van darmstoornissen dit hooi vaak een pro baat „geneesmiddel" is. Aanvankelijk waren wee KI-vereni- gingen in de omgeving geïnteresseerd in het Kloosterkoonhooi, thans zijn het er twaalf, die bij de dëkstieren hebben vastgesteld, dat dit hooi de conditie der dieren bevordert en dat het gebruik er van als bijvoer om. een betere beharing geeft. Honderden soorten Hoe is nu Staatsbosbeheer aan dit uitzonderlijke natuurreservaat geko men? Ver voor 1952, toen het terrein kon worden aangekocht lag hierin cen traal een eendekooi, waarvoor de nood zakelijke vangpijpen waren gegraven. Op het kleine stuk omringend grasland het zogenaamde schraalhooiland, was niet of nauwelijks met kunstmest ge werkt. 's Winters liep een groot gedeel te van dit gebied vaak onder water en deze situatie had tot gevolg dat er op dit beperkte stuk land een variatie van zeker twintig grassoorten en wel bijna tweehonderd plantensoorten voorkwam In het omringende, wél bemeste land lag het aantal niet hoger dan ongeveer vijftig. Toen de afdeling Natuurbescherming van Staatsbosbeheer De Kloosterkooi in handen had gekregen, zijn de volgen de maatregelen getroffen Rondom het gebied werd een nieuwe ringsloot gegraven, waardoor het wa terbeheer zelfstandig werd gemaakt er. er voorkomen kon worden dat bepaalde stoorstoffen in ander slootwater hun invloed op de bodem van het reservaat zouden kunnen doen gelden. Van de afgegraven grond werd een wal rond het gebied gelegd, waarop een dichte beplanting werd aangebracht, die moest voorkomen, dat door verwaaiing ongewenste stoffen toch hun nadelig werk ten aanzien van de rijke vegetatie zouden kunnen doen. In de opzet De Kloosterkooi „puur' te houden is Staatsbosbeheer en de heer Docter zegt het met gepaste trots tot op heden uitstekend geslaagd Waarom nu deze grote zorg? De ver klaring is in wezen simpel: voor verge lijkend onderzoek cloor biologen is hel van groot belang, dat er nog ergens in dit land een stukje onberoerd grasland ligt, waar de levende natuur als toets steen kan dienen voor de tienduizenden hectaren .grasland in Nederland waar van de oorspronkelijke vegetatie door de ingreep van de mens in aanzienlijke mate is beperkt. Wie er bij De Kloosterkooi op het 'blauw grasland de dopheide, de Spaan se ruiter, de grote pimpernel met paar se vruchten en die tientallen andere planten- en bloemsoorten heeft gezien, 'kan zich voorstellen, dat ook een koe gretiger en met meer smaak het hieraf komende natuurhooi vermaalt dan het standaardhooi, dat hem door de mens, die ook op dit gebied uit is op een zo groot mogelijke hooiproductie, wordt voorgezet. /QuitHet Parool) een zéér belangrijke fase van dit ver haal. De boeven zelf, een hele handvol dus, begrepen niet goed wat er van ze verlangd werd. Ze begrepen echter héél goed, dat er iets bijzonders met ze zou gaan plaats vinden, want om een uur of twee moesten ze allemaal naar het grote binnenplein van het politie bureau. Daar kregen ze een soort kleine antennetjes op hun respectievelijke hoofden en in spanning wachtten ze af wat er met ze zou gaan gebeuren. Keu rig stonden ze op een rijitje, met het ge zicht naar de uitgang. Achter hun rug begonnen smidje Verholen en dr Yokito met de sportcomputer te klun gelen ze vereerde hem als chirurg, zowel om zijn bekwaamheid als om zijn taakop vatting. Hij was in alles het tegen beeld van de jonge mannen, waarmee ze totnogtoe had omgegaan, het draai de niet om hemzelf, hij gaf zich ten bate van de medemens. De manier waarop hij dit ideaal in de praktijk tot gelding bracht, schonk haar weer vertrouwen in de mensen. De werkkring zowel als de werksfeer brachten Carla weer in evenwicht. Ze was, constateerde ze, haar wilde haren kwijt. Ze zocht niet langer koortsachtig het geluk, ze wachtte er op. (Wordt vervolgd) COPYRIGHT STUDIO AVAN

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 4