Stiefmoeder BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER FILMNIELWS LANDBOUW en VEETEELT 55 fCafSPllS I HVEEDE BEAD TEXELSE COURANT VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1968 rubriek voor j w-dflkïiv >an («roninatf*»! DANKBARE KLANTEN Je ziet ze tegenwoordig minder dan voorheen. Ik bedoel de bordjes in win kels met het opschrift; „Hebt ge klach ten, zeg het ons, zijft ge tevreden, zeg het anderen". Hoewel deze opwekking, zakelijk ge zien, volkomen te begrijpen is, kan ik toch wel zeggen, dat de meeste winke liers er toch ook prijs op stellen zo nu en dan eens een tevreden woord te horen, k 'heb het al meer gezegd, dat ieder mens het nodig heetf om van tijd tot tijd eens te horen, dat z'n werk ge waardeerd wordt. In dit opzicht ver schilt een voorlichter niet van zijn me deburgers. Daarom voor deze keer een paar dankbare klanten. „Goede voorlichting" Qp het moment houdt ass. Sturken- boom zich o.m. weer bezig met tijd studies bij het machinaal melken. Met het klokje er bij wordt de tijd voor de diverse handelingen bij het melken op genomen. Dit werk gebeurt al enkele jaren. De resultaten van deze tijd studies worden in de loop van de win ter met de betreffende veehouders be sproken. Nu moet U niet denken, dat het er hier in de eerste plaats om gaat na te gaan welke veehouder per uur de meeste koeien kan melken. Dat is echt geen onbelangij'ke zaak, maar het is zeker niet het een en het al. Het gaat bij deze zaak vooral ook om het goede melken. Daarbij komen punten aan de orde als een goede voor behandeling, een juiste wachttijd tus sen de voorbehandeling en het aan sluiten van het apparaat, de tijd, dat de machine is aangesloten, het eventuele namelken, enz. Ook wordt nagegaan of de machine, wat het aantal pulsatiesla gen en de hoogte van het vacuüm be treft juist is afgesteld. Is dit nu zo belangrijk? „Ja", zei een oudere veehouder ons deze week. „Dit is goede voorlichting. Ik heb naar de op- en aanmerkingen geluisterd en be paalde dingen veranderd. En ik moet zeggen, het gaat beter". Dit was een veehouder, die op het gebied van het handmelken z'n sporen al vele jaren heeft verdiend. Toch was het nodig om hem, wat het machinaal melken betreft, op bepaalde fouten te wijzen. De manier, waarop de voorlich tingsdienst tegenwoordig werkt en ook wel moet werken, is voor een groot ge deelte de methode van groepsvoorlich- ting en massavoorlichting. Er blijken eohter nog altijd zaken te zijn, die al leen volgens de oude beproefde me thode van de individuele voorlichting bijgebracht kunnen worden. Veel beter geworden De tweede dankbare klant was een veehouder, die een aantal jaren getobd heeft met het drachtig krijgen van het vee. Het was tenslotte zo erg, dat hij er toe kwam om, wat het drachtig krij gen van de pinken betreft, geen moeite meer te doen. Het lukte toch niet. Omdat deze veehouder niet de enige was, die met dit euvel te maken had, werd enkele jaren geleden besloten op een 15-tal bedrijven een onderzoek in te stellen naar de mineralenvoorziening van de grond en het ruwvoer. Dit on derzoek was mogelijk, dank zij de me dewerking van de betreffende veehou ders, de leveranciers van veevoer op ons eiland, de Gezondheidsdienst voor Dieren in Noordholland en de Vereni ging voor Bedrijfsvoorlichting. Bij de vijftien bedrijven was er een •aantal, dat regelmatig moeilijkheden had. Daarnaast waren bedrijven uitge zocht, waar het op dit gebied juist in orde was. We kunnen echt niet zeggen, dat het onderzoek zulke spectaculaire dingen aan het licht heeft gebracht. De ver schillen tussen goede en slechte bedrij ven waren lang niet altijd duidelijk. Wel bleek, dat het op enkele slechte bedrijven, speciaal wat de voorziening van koper in de grond en het ruwvoer betreft, niet best te zijn. Er zijn voor deze bedrijven adviezen gegeven op het gebied van de bemesting en de voeding. Dezer dagen kwam één van deze laatstbedoelde veehouders bij ons. Hij bleek een dankbare klant te zijn. In de eerste plaats, omdat bij de adviezen op gevolgd had. In de tweede plaats, om dat hij ongevraagd het resultaat kwam vertellen. „Het eerste jaar dacht ik, dat het allemaal niks gaf, want het was weinig of niets beter. De jaren daarop werd het wat beter en dit jaar heb ik maar één koe en één pink voor de tweede maal moeten behandelen". •Hij vertelde ons verder, dat hij ook nu nog trouw doorging om de aanwij zingen, die hij gekregen had, op te vol gen. Zo voerde hij regelmatig minera- lenkoek en ieder jaar ontving een deel van het bedrijf een bemesting met ko- perslakkenbloem. Ter lering van anderen vonden we het de moeite waard om deze geluiden door te geven. INGEKOMEN PERSONEN Wim Pauptit, van 's-Graverihage, Buitentuinen 13 naar Den Burg, Jac. P. Thijsselaan 91; Hans R. Prechel, met gezin, van Amsterdam, Jacob van Len- nepkade 41hs, naar Den Burg, Emma- laan 6; Martinus P. Tromp, van Hoorn, Kleine Noord 19rd naar De Cocksdorp, Kikkertstraat 15. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 6. Voorlopig benaderde ze dat geluk het dichtst in haar werken met dokter De Hoogh. Haar vrouwelijke intuïtie deed haar vermoeden, dat hij zich haar als betrouwbare medewerkster, een beetje als kameraad ook, bewust was. Nauwgezet bewaarde ze de afstand. Ze begreep hoe hij als weduwnaar, als een in alle opzichten aantrekkelijke partij, op zijn hoede was voor trouwgrage verpleegsters. Ze wilde ook zelfs de schijn niet wekken! Ze had boeiend werk, leefde in goede en soms vriendschappelijke verhouding met haar collega's. Het leven was goed. Het verleden was vergeten. HOOFDSTUK III. Dokter De Hoogh Dokter De Hoogh had koffie gedron ken met zijn collega Herzfeld, en zich over deze man verwonderd. Voor het eerst. Herzfeld had een ongeneeslijk zieke vrouw. Hij had zorgen. En Her man de Hoogh had ze zelf ook. „Een chirurg moest eigenlijk volko men zorgeloos kunnen leven", flapte hij er uit. „Dit werk eist zo je volledige concentratie, dat iedere afleiding, van welke aard ook, uit den boze is". „Ja", knikte Herzfeld, „maar daar hebben we niets over te vertellen. Wij zouden dan trouwens de enigen zijn, die zorgenvrij over de aardbol rond dartelen". „Heb jij dat nooit, Herzfeld, dat je concentratie gevaar loopt als je maar éven aanaan de zorgen thuis denkt?" „Nee", zei de ander, „veel gevaarlij ker is, als ik me bij het scheren héb gesneden, of m'n likdoorn het me lastig maakt. Dat zijn naar het bijbelwoord de kleine vossen die de wijngaard ver derven. Die beïnvloeden je stemming, maken je prikkelbaar, en daartegen moet je je met kracht verzetten. Ik heb in de tijd dat wij mannen nog sok ophouders droegen, eens tijdens een operatie gemerkt dat zo'n ding het be gaf. Nou, je kunt je niet voorstellen, de Hoogh, wat een inspanning het me gekost heeft om daar niet aan te den ken". „Ik kan het me heel goed voorstellen, met al die zusterkens om je heen", lachte De Hoogh, „want je sloeg als man toch maar een snertfiguur met zo'n ding onder je broekspijpen uit. Herinner je je die foto van die gene raal, die de parade afnam?" Ze lachten allebeidie zelfbe wuste generaal, buik in, borst vooruit, met gestrenge blik de mannen inspec terend op de kleinste inbreuk, en zelf met een losgesprongen sokophouder „Nee", peinsde Herzfeld hardop, „die echte grote narigheden en zorgen, die maken je, vind ik, alleen maar meer bewust van de narigheden van je pa tiënten. Je gaat ze anders zo gauw zien als gevallen. Ik heb een hartpa tiënt op het ogenblik, en ik weet dat het grootste gevaar voor die man 'komt van z'n piekeren, hoe het nou thuis met de zaak moet gaan, terwijl hij hier ligt. Moeders, die hier liggen, met een hok met jongens thuis. De bijkomende na righeid, zogezegd. Je moet wel oppas sen dat je niet probeert ieders kruis méé te dragen, maar als je doet of het er niet is, word je een feilloze robot". De Hoogh knikte. Hij herinnerde zich de tijd van Marian's korte, maar fatale ziekte. Geluikkig had toen Liesbeth zo veel mogelijk opgevangen. Maar daar zat 'em juist de kneep. Hij kon Lies beth niet langer vasthouden. Ze had een man leren kennen, een econoom, die een belangrijke functie in het bui tenland ging bekleden, en daar graag getrouwd heen zou gaan. Ze had al ge noeg geofferd, het was niet meer dan billijk dat ze nu ook een beetje éigen geluk kreeg. Maar inmiddels zat hij daar, met zijn 'twee kinderen, en moest nu het getob met huishoudsters begin nen? Op hetzelfde ogenblik schoot, als een lichtstraal, een gedachte door z'n brein, die hij geneigd was meteen te verwer pen als onuitvoerbaar, riskant. Maar toch liet die gedachte hem niet los. Herman de Hoogh had zijn reputatie als uitnemend chirurg verkregen door zijn intuïtie en zijn besluitvaardigheid. En die liet hem ook nu niet in de steek. Hij belde Carla op. „Zuster, ik moet iets met u bespre ken, dat niets met het werk te maken heeft, en toch ook weer wel. Ja, dat klinkt raadselachtig. Maar 't is voor mij te belangrijk dan dat ik het per telefoon af kan doen, of eventjes op de •gang. Hebt u er bezwaar tegen, als ik u daarvoor vanavond bezoek?" Hij stelde dat maar zo voor, en be greep dat het een rare indruk kon ma ken, dokter De Hoogh, die 's avonds een verpleegster op haar flat bezocht. Haar reactie stelde hem gerust. „Ik bent vanavond thuis, de hele avond". „Acht uur, is dat goed?" „Dat is best. Tot vanavond dokter". Meer niet. Hij zuchtte verlicht. Heel zakelijk. Zo moe9t het ook. Hoewel Carla zich afvroeg wat dok ter De Hoogh met haar zou willen be spreken, was het simpele feit dat hij haar in haar eigen huis opzocht, voor haar een geruststelling. De jonge dok ter Arntzenius zou ze beslist niet zon der meer haar fiat hebben gegeven, maar die zou het zo niet hebben inge kleed! Die zou langs veel omwegen tot de zaak gekomen zijn, om met Carla een avondje uit te gaan, waarin hij, had ze begrepen, al lang zin had. Maar Arntzenius hield ze wel op armslengte, die donkere ogen hadden al naar te NAT GRAS EN KOUDERE NACHTEN Nog een dag of wat en de „R" is weer in de maand. Dat betekent in de meeste jaren, dat het gras een duidelijk andere samenstelling krijgt en de nachten kouder worden. Het betekent ook, dat het vee aan bepaalde gevaren bloot gaat staan. Eén van die gevaren is het optreden van kopziekte. Welis waar is het gevaar in het voorjaar in het algemeen groter dan in de herfst, maar ook op Texel hebben veehouders in vorige jaren ondervonden, dat kop ziekte, ook in de herfst een wezenlijk gevaar is. Het is daarom goed er aan te denken, dat ook het verliezen van een beste koe niet uitsluitend een kwestie van „ongelukkig zijn" is, maar dat het ook een gevolg kan zijn van het nalaten van bepaalde voorzorgs maatregelen. Voorzorgsmaatregelen Het voeren van zgn. anti-kopziekte- 'koek, ofwel magnesiumkoekjes is al een aantal jaren in gebruik op bedrijven, die •met deze ziekte te maken hebben. Dui delijk is gebleken, dat dit een goede methode is. Als bezwaar komt nog al eens naar voren het niet willen opnemen van de koékjes. Vooral als de dieren niet meer op stal komen geeft dit moeilijkheden. Daarom is het een vooruitgang, dat er nu naast het voeren van de magne siumkoekjes een andere mogelijkheid is om de dieren magnesium te laten op nemen, nl. in de vorm van gebrande magnesiet. Deze „meststof" wordt, zo kort mogelijk voordat de dieren in een perceel gras komen, over het gras ge strooid. Bij voorkeur in de ochtend als de dauw op het gras ligt. De magnesiet blijft dan aan het gras „kleven" en met •het gras gaat de magnesium naar bin nen. 'Dit voorjaar heeft men op naar schatting 15 Texelse bedrijven deze methode toegepast. En naar de geluiden te oordelen tot tevredenheid. In het al gemeen is 30 kg. gebrande magnesiet per ha. gebruikt. We menen, dat voor de kopziéktege- voelige bedrijven binnenkort de tijd er weer is om voorzorgsmaatregelen te nemen. Laat men dan ook denken aan deze goedkope en makkelijke methode. Uit proeven, die door het consulent- schap Schagen zijn genomen blijkt, dat naast het strooien van gebrande mag nesiet ook het spuiten van 150 kg. bit- terzout een zeer goede methode is. Spe ciaal als er kort na het strooien van de gebrande magnesiet regen volgt, is het spuiten vn 150 kg. bitteraout beter. Daarom zou voor bedrijven, 'die zelf over een spuitmachine beschikken, ook gebruik gemaakt kunnen worden van •bitterzout. Vrijdag 23 augustus De Koog, vanaf „De Schuilhut" met auto's kerketochten over Texel, om 14.00 uur. De Koog, 14.00 uur volksdansen voor kin deren op het sportveld. Oudeschild, 't Skiltje, 20.00 uur, laatste open bare klaverjasdrive. De Cocksdorp, vanaf Watergcmaal, Wadden- excursie, vertrek 11.00 uur. Zaterdag 24 augustus Den Burg, City-theater, nachtvoorstelling om 23.00 uur „Een lange zwoele nacht". Den Hoorn, „Dc Waldhoorn", 20.00 uur, laatste keer dansen m.m.v. „The Future". De Cocksdorp, vanaf Watergcmaal, wadden- excursie, vertrek 11.45 uur. Dinsdag 27 augustus De Koog, 14.00 uur, vanaf „Dc Schuilhut", met auto's kcrkentochten over Texel. De Koog, Sportveld, volleyballen en volks dansen voor gasten en Texelaars, 19.00 uur. De Waal. N.H. kerk zang- en muziekavond om 20.30 uur. Zaterdag- en zondagavond in City theater „Giant", een al wat oudere film met sterren als James Dean, Rock Hud son en Elisabeth Taylor. Leslie Bene dict, de echtgenote van de eigenaar van een enorm veebedrijf, trekt zich het lot van de inheemse werkkrachten aan. Zij wil hen helpen. Dan is er de oude vrij ster Luz, die bij testament een stukje land schenkt aan de opstandige stal knecht Jett, die er olie aanboort en schatrijk wordt. De families Benedict en Rink groeien als gevolg van deze omstandigheden in de loop der jaren uit elkaar. Toch gaan de Benedicts in op de uitnodiging voor de openings plechtigheid van het hotel van Jett. Daar ontstaat een ruzie als de Mexi caanse vrouw van Jordy Benedict in verband met ihaar huidskleur niet wordt geholpen in de kapsalon van het hotel. De feestavond wordt bedorven; er vallen klappen. Dat uit dit alles toch iets goeds voortkomt, blijkt aan het slot van de film. (In kleuren alle leef tijden). Voor de nachtvoorstelling van zater dagavond heeft men de film „Een lange zwoele nacht" gekozen. Twee strip- tease-meisjes uit Parijs wonen in een alleenstaand villaatje in een van de buitenwijken. Na een optreden zater dagavond krijgen ze onverwachts be zoek: een inbreker. Geld is er niet m huis, maar de banken zullen maandag weer opengaan en het wél aanwezige saldo kan dan geïncasseerd worden. De inbreker besluit tot maandag bij de meisjes te blijven. Een van de meisjes zal naar de bank moeten gaan, terwijl de andere als gijzelaarster wordt vast gehouden. Gedurende de lange wacht tijd wordt 'het contact wat vertrouwe lijker. De inbreker blijkt toch niet zo'n erge schuik te zijn. Vervelend wordt het als de indringer last van zijn hart kwaal krijgt en dringend medicijnen nodig heeft. Enfin, een wat geforceerd verhaal om de langdurige aanwezigheid van de indringer bij de mooie meisjes aannemelijk te maken. Het resultaat is in ieder geval dat een der meisjes be sluit voorgoed bij Max te blijven. Een oude bekende is de film „Das Dreimaderlhaus", naar de bekende operette, met Rudolf Schock en Magda Schneider. De film draait vrijdag- en woensdagavond. (Alle leeftijden). Zondagmiddag drie uur een enerve rende circusfilm „Rings around the world". De camera zwerft langs de grootste circussen ter wereld. In het circus Scott van Stockholm zien we jongleur Marco evenwichtskunsten uit halen. In circus Krone fietsen Mendez en Seitz over een draad in de nok van de tent. Frieda Sembach-Krone presen teert haar olifanten in een dwaas Beatle-nummer. Verder treden fraai gedresseerde paarden op van het circus Schumann uit Kopenhagen, de Flying Armors met hun driedubbele vliegende salto en de vermaarde leeuwen van het nationale Spaanse circus. Circuslief hebbers mogen deze film niet missen. (Alle leeftijden in kleuren). Tenslotte, op maandag- en dinsdag avond, Walt Disney's „Fantasia", een schitterende tekenfilm in kleuren, vol bekende muziek. De muziek is essen- tiëel. Het orkest, onder leiding van Stokowsky voert een aantal klassieke nummers uit, die op de film worden begeleid door passende beelden. Het eerste stuk is een toccata en fuga van Bach. Heel anders is de daarop vol gende bloemenwals uit de Notenkraker van Tsjaikowsky. Dan volgen „De to venaarsleerling" van Ducas en „Le sacre du Printemps" van Strawinski. Laatsgenoemde muziek deed de gedach ten van de tekenaar uitgaan naar de oertijden toen de aarde werd geboren, wat in indrukwekkende beelden op het doek wordt gebracht. Ook de humor krijgt een kans, zoals in het gedeelte, waarin de werking van de geluidsfilm wordt uitgelegd, waarna enkele fraaie gedeelten uit de Pastorale van Beet hoven volgen, ook weer begeleid door de bij deze muziek wel héél voor de hand liggende beelden. Een boeiende en unieke film. Brltvtn Uian bulla* »ara*l-oorf*l5Uiald da radabUa«C£. WAAROM RUITERSPORT? Omdat het een der moeilijkste spor ten is? Omdat men niet omgaat met een mechanisch produkt? Omdat men omgaat met het edelste dier der schep ping met een grote intelligentie en eigen wil? Omdat het ons brengt langs paden en naar plaatsen, die niet met een motorvoertuig zijn te bereiken? Omdat de andere dieren b.v. konijnen of fazanten niet weglopen of wegvlie gen, gewoon omdat ze dat niet doen voor een paard? Omdat men onder de bekoring van de natuur en de afwisse lende cadans van stap, draf en galop zich frank en vrij gaat voelen, zo volkomen tot rust komend? Omdat je in je paard altijd een kameraad hebt, waar je op de eenzaamste plaatsen mee kunt praten, omdat je er één mee bent? Om het wedstrijdelement? Het sportief kampen met andere leden in streek, provinciaal of landelijk verband? Ja, om èl die bovenstaande redënen kiezen velen voor de ruitersport. Maai de landelijke ruitersport is meer. Zij ontwikkelt lichaam en geest, zij brengt de beoefenaars meer liefde voor het dier bij, dwingt tot zelfbeheersing, dwingt tegenslagen te accepteren en leert ons ons zelf te zijn. Ik durf te zeggen dat de doorsnee paardenliefheb ber eerlijk, vlot en behulpzaam is, dat hij het leven durft te leven, eenvoudig is en geen capsones heeft. Hoog op hun paard gezeten weten de ruiters dat er meer op hen gelet wordt. Hier blijft van hangen. In doorsnee gedraagt de ruiter zich daardoor in het gewone le ven ook netter. De jongens zoeken hun kracht er niet in om zich brutaal te ge dragen, zich vol te laten lopen met bier of lang haar te dragen. U zult zeggen: je daast. Maar dan zeg ik: toets het bovenstaande aan de praktijk. Daarom durf ik rustig te zeggen: ouders, als U een zoon of dochter heeft met een wil letje en liefde voor een pony, 'help hen dan! Het is minder duur van velen denken. Weet U dat wij nu een veertig leden hebben, groot en klein. 's Zomers oefenen wij vaak tweemaal in de week, momenteel lx. Zaterdag middags de kleine pony's van Eierland, onder leiding van mej. Nely Langeveld. Ook worden zaterdagmiddags de Wad- denruiters, kleine en grote pony's m afdelingen geoefend, van 14.00 - 16.30 uur naast hot voetbalveld van De Waal. Kom eens kijken op de les. Wiilt u deze mooie sport steunen? Dezer dagen gaan de jongens rond met donateurskaarten. Als ze U overslaan en U toch donateur wilt worden, geeft U zich dan op bij de penningmeester Jac. de Graaf in De Westen. Als U lid wilt worden, moet U bij secretaris J. Kiljan zijn. Onze instructeur is Jaap Sdhoorl (gediplomeerd). Hij wordt door vier hulpinstructeurs bijgestaan. Steeds meer wordt het paard op de bedrijven door mechanische kracht ver vangen; gelukkig groeit in heel Neder land de animo voor de ruitersport. U zou toch ook het paard niet willen mis sen in het Nederlandse landschap. Wordt daarom donateur van de Wad- denruiters of van de Kleppertjes. De voorzitter, Jan Agter Sr. 170. Kleine oorzaken hebben soms grote gevolgen. Zo op het eerste gezicht schijnt er dus helemaal geen verband te bestaan tussen de kleine havenplaats Surharingerzilterveen en het hoofdbu reau van politie te Gravendrecht. Ach ja, het was maar een klein en onaan zienlijk plaatsje, dat Surharingerzilter veen. De haven was langzamerhand ge heel verzand en van het 'bloeiende, middeleeuwse havenstadje was niet veel meer overgebleven dan een kerkje, wat bouwvallige huisjes, enkele pak huizen en een handjevol zeemanskroeg- jes, waar de rum vloeide en schorre stemmen vergeten zeemansliederen zongen Het haventje werd alleen nog maar aangedaan door wat zeilschepen en op de avond van deze zelfde gedenkwaar dige dag verliet een stokoud en trots galjoen het haventje. Gerrit-Jan Upke ma, de oudste matroos, zwabberde het dek en dacht aan de zonnige stranden van Palma di Chiocolata, waar ze heen zouden gaan voor een lading cacaobo nen. Gerrit-Jan Upkema zong het hoog ste lied en 'hij was zich nog niet bewust van het feit, dat hij weldra iets héél vreemds zou bemerken. Gerrit-Jan Upkema had een broer, doch deze jongen had nóóit naar zee gewild. Hij had een goede betrekking aan de vaste wal, zelfs zover mogelijk van die zwalpende, kokende zee ver wijderd. Jan-Gerrit Upkema was na melijk bij de douane en de grenswacht gegaan, en het derde district van de bergachtige grens was aan zijn zorgen toevertrouwd. Het toeval wilde nu, dat niet alleen Gerrit-Jan Upkema, maar ook Jan-Gerrit Upkema weldra iets héél vreemds zou bemerken veel vrouwen gekeken Ze zag dat De Hoogh gespannen was, toen hij binnenkwam. En ze nam haar toevlucht tot de beproefde methode. Koffie. Intussen keek hij in de flat rond. Gezellig, smaakvol, niet al te mo dern, maar zeker niet knus. De wer kende vrouw. „U begrijpt", viel hij met de deur in huis, „dat ik gegronde reden heb voor dit 'bezoek. Anders zou ik u in uw vrije tijd ,in uw eigen huis, niet lastig geval len hebben". „Dat is me volkomen duidelijk", zei Carla. „Laten we maar niet om de zaak heendraaien, steekt u maar meteen van wal". „Zuster", zei hij, „u zult wel weten dat mijn zuster voor de huishouding en voor de jongens zorgt". „Dat heb ik gehoord ja". „Daar komt een eind aan. Ze gaat trouwen. Met een paar maanden". Hij zat met de ellebogen op de knieën, de handen in elkaar gestren geld. Zij luisterde zwijgend, oplettend. „Ik loop er al een week over te pie keren, hoe ik hierin moet voorzien. Ik zie allemaal leeuwen en beren op de weg. En nu ik hier zit. „Wordt dat een hele menagerie", lachte Carla, „en ze zijn nog ééns zo groot". „Precies". Hij glimlachte blij om haar •begrip van de situatie. „U zei zoéven, dat we er maar niet omheen moesten draaien. Ik ga <u een voorstel doen. Een zeer zakelijk voor stel. De kans is één op honderd, dat u ja zegt. Doet u het niet, dan begrijp en waardeer ik dat volkomen en dan heeft dit hele gesprék niet plaats gehad, en blijft de situatie zoals die is, zonder enige wijziging". Ze knikte, toch gespannen. „De gedachte aan een advertentie, aan huishoudsters op zicht, vervult me met afgrijzen. Aan hertrouwen 'heb ik nooit gedacht, daar moet je trouwens de juiste vrouw voor ontmoeten. En eigenlijk zie ik maar één oplossing. Zoudt u de plaats van mijn zuster wil len innemen?" (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5