In Europa mogelijkheden voor verzoening, vrede, veiligheid m Ds. Visser in „De Eyercoogh DE SHAG VOOR FIJNPROEVERS 99. Op initiatief van enkele predikanten en R.K. geestelijken werd in „De Eyer coogh" in het kader van de Vredcs- week een bijeenkomst gehouden, waar het thema van deze week „Europa, ver zoening, vrede en veiligheid" aan de orde werd gesteld. Ds. Koopmans sprak zijn teleurstel ling uit over de matige belangstelling. Er waren iplm. 50 personen aanwezig. Als inleiding werd een gedeelte voor gelezen uit „Lof der Zotheid" van Erasmus, waarin enkele gedachten over de oorlog naar voren werden gebracht. De aktualiteit van deze ruim vier eeu wen oude woorden trof de aanwezigen bijzonder. Ds. Koopmans wees verder op het zeer goede boekje van Dr. Boer winkel met als titel „Inclusief denken", waarin de schrijver o.m. de uitspraak van Einstein citeert: „Een nieuwe denkhouding is nodig wil de mens voortbestaan". Vervolgens werd het woord gegeven aan Ds. Visser van Den Hoorn, die als het doel van zijn inleiding vooral het losmaken van de gedachten zag. Hij vond het verder nodig te zeggen dat als hij enkele gewaagde uitspraken zou doen, die voor zijn persoonlijke reke ning kwamen Zielen gladstrijken Inleider wees op de invloed van de TV op het denken en gevoelen van de tegenwoordige mens. Aan de ene kant is er het belast worden door al het nieuwe en vreselijke, dat we zien. Aan de andere kant brengt de TV ons het vermaak, dat nodig is om de gekreukte zielen weer glad te strijken. De reactie daarop kan zijn, dat we onze zielen in derdaad laten glad strijken. Het kan ook zijn, dat we zien en er aan lijden, dat het iets bij ons oproept van „pijn in het hart". Hoe reageren we als kerk? Er zijn er, die zich terugtrekken van al dit vrese lijke en een ingekeerd leven gaan lei den. We laten de wereld voor wat ze is en gaan op „de oude voet" door. Op de ze wijze is het geloof „de opium van het volk". In dit verband citeerde inlei der de uitspraak: „Wacht U voor de mensen, wiens God in de hemel is". We zullen als Christenen waar moe ten maken, wat we zeggen te geloven. Als dat wat wij zeggen geen grote krin gen slaat, dan zijn onze christelijke uit spraken waardeloos. We zullen inten sief moeten denken over de toekomst van de kerk, die misschien in het jaar 2000 nog de emge plaats zal zijn, waar je vrij kunt leven. Verzoening Inleider interpreteerde het begrip verzoening als het weer in orde bren gen van een gestoorde verhouding. Het is de bedoeling, dat wij met elkaar le ven en spreken. Verzoening is een ak- tieve zaak. Inleider wees daarbij op de spreuk, die bij de kloostergemeenschap in Taizé is te lezen: „Gij, die hier bin nentreedt, verzoen U!" Als we over zonde spreken, dan moeten we daarbij in de eerste plaats denken aan ontwrichting van de basis verhouding. „Europa" Waarom „Europa" in het thema van de Vredesweek? In de eerste plaats, omdat wij er wonen. Maar vooral ook, omdat Europa geweldige mogelijkheden heeft iets te doen aan verzoening, vre de en veiligheid. Als we niets doen aan BESCHERMING NATUUR EN LANDSCHAP NIEUW IDEAAL VRIENDENKRING (Vervolg van pagina 1) Door enkele van de slechts 14 aan wezige leden werd voorgesteld de con tributie te verhogen, omdat de huidige bijdrage van ƒ5,te weinig financiële armslag geeft. Ook werd gepleit voor het verbinden van voordelen aan het lidmaatschap, zoals gratis bezoek aan het Texels Museum. Naar aanleiding van dit voorstel werd het idee geop perd de Vriendenkring en de Museum vereniging, die nu al samen één blad uitgeven, te fuseren. Voor fusie werd de tijd nog niet rijp geacht, maar men streeft wel naar nauwe samenwerking. Het bestuur zal zich daarover met het bestuur van de Museumvereniging ver staan. De heer J. Agter stelde nog voor ook het Wagenmuseum en zo mogelijk de terreinen van Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten in een reduktie- regeling voor de „Vrienden" te betrek ken. Getracht zal worden het blad „Texel", dat in juni voor het eerst ver scheen, een goede spreekbuis te doen zijn voor allen, die in Texel zijn ge ïnteresseerd en het met de doelstellin gen van de verenigingen eens zijn. Geprobeerd zal worden nog meer ver enigingen bij deze uitgave te betrekken Licuw: „nationale" vogel Voorgesteld werd de scholekster, op Texel lieuw genoemd, af te beelden op transfers, zoals oök Natuurmonumenten een vogel (kluut) op plakplaatjes heeft vereeuwigd. De baten zouden ten goede moeten komen aan natuur- en vogel- ibeschermingsdoeleinden. Het idee zal worden bestudeerd. Momenteel worden de mogelijkheden bekeken voor de uitgave van een foto boek van Texel. Verder bestaat het plan om kunst voornamelijk schilde rijen uit te wisselen met de Zaan streek. De Zaanse Kunstkring en de Texelse schilders hebben zich al bereid verklaard om eraan mee te werken. De vergadering werd besloten met de film „Recreatie '85" van de Sticking Recreatie. deze opdracht, zullen we de kans blij ven missen om de „derde wereld" te helpen. Intussen moeten we achter de waar den van het Westen een groot vraag teken plaatsen. De acties van de stu denten zijn gericht tegen de leegheid van onze leefwijze Wij hebben teveel van het goede. Inleider zag in het communisme een antwoord op de toestand, zoals die was in Rusland, waar het grootste deel van de bevolking niet deelt in de zegenin gen van de nieuwe tijd. Er is reden voor de vraag of het communisme ook het antwoord niet zal moeten zijn op onwaardige toestanden, zoals die be staan in Zuid-Amerika en Afrika. Onze hulp aan deze landen komt teveel ten goede aan een kleine bovenlaag. In West-Europa moeten we te veel constateren een Christendom zonder kruis, terwijl er in het oosten sprake is van een kruis zonder Christendom. Tegenstellingen en blokken Wij hebben in het Westen te veel de mening gevoed van het Communisme als „baarlijke duivel". In Amerika is het nog steeds „de grote vijand". Hun maatschappij is de beste. Het hele den ken is daarmee geïndoctrineerd. En als gevolg daarvan hebben we ons genes teld in „blokken". Zo is de Nato ont staan. Inleider wees op gezaghebbende stemmen, die van mening zijn, dat Rus land niet uit is op de wereldheer schappij. Het streven is niet gericht op gebieden, die het niet bezit, maar het doet z'n best om te houden, wat het ge deeltelijk bezat. Er was naar de mening van Ds. Visser aanleiding voor angst van de zijde van Rusland. De Verenig de Staten hadden lange jaren het mono polie van de kernbewapening. Er heerst in Rusland een geweldige angst voor de Duitsers, vooral na het ogenblik, waar op Duitsland, tegen de wil van het volk in, weer is herbewapend. Dit heeft er toe bijgedragen de kloof te vergroten. Het antwoord was het Warschau-Pact. De taak van de kerken Dr. Banning heeft in „Tijd en Taak" gesproken van een beklemmende on macht van de kerken. Het streven naar een „status quo" (alles zo laten als het nu is) is de dood in de pot. Wie moet dit cordon doorbreken? Zou Nederland dit misschien kunnen zijn? In 1969 moet er beslist worden over het lid blijven van de Nato. Spreker meende, dat we risico's moeten durven nemen. Mis schien zou het een taak kunnen zijn voor Roemenie en Nederland om uit de blokken te treden. Inleider noemde het eigenlijk onbe grijpelijk, dat het Westen niet begint, de stap niet wil doen naar een unilate rale verzoening. Wij, die toch leven uit het geloof, dat God telkens weer met ons begint. De kerk zal zich nu eens duidelijk moeten uitspreken. Ze zal zich niet mogen vereenzelvigen met enige poli tieke partij. Politiek is niet mogelijk zonder machtsuitoefening. De kerk zal de politieke partijen moeten inspireren om te leven uit het Evangelie der Ver zoening. Zij moet het geweten van de wereld zijn. Daarnaast is nodig politie ke scholing. Daartoe wordt volgens Ds. Visser veel te weinig opgeroepen. De kerk zal haar leden mogen vragen te stemmen op die politieke partijen in wiens program we de punten uit het Evangelie vinden, die ons ter harte gaan. We zullen moeten pleiten voor de dialoog, het gesprek tussen Oost en West. Misschien zullen we moeten op wekken voor uittreding uit de Nato. Het is dringend nodig, dat we als kerk samen komen om onze leden voor deze zaken te interesseren. We mogen deze dingen niet aan de politieke leiders overlaten, maar als lid van de kerk zullen we daarbij onze inbreng moeten leveren. Discussie De discussie werd gevoerd in een ze vental discussiegroepen aan de hand van enkele vragen, die vooraf werden verstrekt. Deze vragen handelden spe ciaal over de taak van de kerken ten aanzien van de vrede in de wereld. In overgrote meerderheid zagen de aanwe zigen zeker een taak voor de kerken, wat overigens niet betekende, dat men elkaar hier volledig vond. Naast een „stroming", die als hoofdzaak zag de vrede op het persoonlijke vlak en het dicht bij huis blijven, waren er ook, die van mening waren, dat de kerken in duidelijke taal het onrecht in de we reld moeten aanwijzen. Van Vredesboodschappen, zoals die door de kerken op hoogtijdagen wel werden uitgegeven, verwachtte men weinig heil. Wel was er van zekere kant waardering voor geschriften zoals het Kernwapenrapport en het schrijven over Nieuw-Guinea van de Ned. Herv. Kerk. Aan het slot vroeg Ds. Koopmans de aanwezigen of zij er iets voor voelden om in de loop van het winterseizoen nog enkele malen bij elkaar te komen om over deze zaken te spreken. Enke len spraken zich hierover positief uit. Ds. Froentjes concludeerde uit de re acties, dat hier geen doorsnee van de leden van de diverse kerken aanwezig was. Persoonlijk had hij vrij grote be zwaren tegen diverse uitlatingen van de inleider. Hij kon zich beter vinden in de uitspraak van Dr. Bruins Slot, die bij het pleiten voor betere verhoudin gen tussen Oost en West toch van me ning is, dat met de tegenwoordige lei ders in Moskou niet is te praten. NVV-'VROUWEN VERZAMELEN SINTERKLAASCADEAUTJES De afdeling Texel van de NVV- Vrouwenbond zal dit jaar geen geld inzamelen ten bate van de VARA Sint Nicolaasaktie. In plaats daarvan heeft het bestuur de leden gevraagd zelf ca deautjes te vervaardigen, die dan door het bestuur naar de VARA zullen wor den gezonden. De Vrouwenbond wil graag zoveel mogelijk andere Texelaars bij de aktie betrekken en heeft hand- werksters en knutselaars opgeroepen aan de slag te gaan voor dit goede doel. Alle soorten speelgoed zijn welkom, eventueel ook artikelen, die niet zelf gemaakt zijn doch overcompleet ge worden, Enkele bejaarden hebben al la ten weten direct te zullen begmnen met het aankleden van poppen, het bfeien van kledingstukken e.d. Gehoopt wordt dat velen dit voorbeeld zullen volgen. Er is wel haast bij, want de cadeautjes moeten vóór 1 november worden weggestuurd. Cadeautjes kun nen vanaf heden bij een der volgende dames worden ingeleverd: mevr. Tromp, Gasthuisstraat 33; mevr. Bruin, Beatnxlaan 138; mevr. Stiggelbout, Emmalaan 9; mevr. Moor, Wilhelmina- laan 86, en mevr. Keizer, Ada van Hol landstraat 21. GOEDE BELANGSTELLING VOOR SCHOOLKAMPIOENSCHAPPEN TAFELTENNIS Voor de tafeltenniskampienschappcn die zaterdagmiddag 5 oktober, aanvang 13.30 uur, onder auspiciën van de tafel tennisvereniging Tetak, in de Burge meester De Koning-hal zullen worden gehouden, bestaat goede belangstelling. MAVO, Atheneum, LTS en Landbouw- huishoudschool zijn al druk aan het trainen om een zo goed mogelijk figuur te slaan, daartoe aangemoedigd door de beschikbaar gestelde school- en indivi duele prijzen. Om alle ploegen gelijke kansen te ge ven, mag iedere school 12 deelnemers of deelneemsters afvaardigen, de ge mengde scholen liefst 6 om 6 zodat 24 jongens en meisjes om de bekers en medailles kunnen strijden. Gehoopt wordt dat bij het toumooi over zeven tafels kan worden beschikt, waardoor de continuïteit in de wedstrijden kan worden gehandhaafd. Als de kampioen schappen slagen en dat is het geval als het getal van 48 deelnemers wordt bereikt wordt het zeker een jaarlijks weerkerend evenement. Uiteraard zijn zaterdag ouders, ken nissen en andere supporters welkom. WEER GOUDEN PLAK VOOR ZUIVELFABRIEK Weer heeft de Coöperatieve Zuivel fabriek „De Eendracht" een gouden me daille veroverd. Bij de vrijdag gehou den marktkeunng te Alkmaar werd de eerste plaats bereikt. Tevens werd, voor de tweede keer, de wisselbeker gewonnen. MIDDELZWARE SHAG PITTIG, MAAR TOCH LEKKER ZACHT 1.25 SPORT EN SPEL in het afgelopen weekend UITSLAGEN Zaterdag 28 september 1968: Junioren Cocksdorp-HCSC 2 4—3 Texel-Wieringemeer 04 Adspiranten Cocksdorp a-De Koog De Koog niet opgekomen Oosterend a-Texel b 51 Pupillen Oosterend a-Texel a 11 Tex. Boys a-ZDH a 32 De Koog a-Tex. Boys b 10 Texel b-Oosterend b 04 Programma pupillen a.s. zaterdag afdeling A: ZDH a-Cocksdorp a, 14.15 uur Tex. Boys a-Oosterend a, 15.00 uur afdeling B: Tex. Boys b-Oosterend b, 14.15 uur Texel b-Texel c, 14.15 uur De Koog a-ZDH b, 14 15 uur Zondag 29 september 1968: 4de klasse A KNVB Watervogels-Texel 21 Afdeling Noordholland RKEDO-ZDH 7—3 Tex. Boys-Callantsoog 42 Texel 2-Watervogels 2 43 Flevo 3-Tex. Boys 2 61 Schagen 3-De Koog 02 SRC 3-Cocksdorp 32 Oosterend 2JSt. Boys 3 70 ZDH 2-JVC 3 0—6 Oosterend 3-Vesdo 5 30 Texel 4-HRC 7 1—3 De Koog 2-Succes 4 1I Junioren BKC-Tex. Boys 4i De Koog-HRC 4 1—1 ZDH-Helder 3 1—0 Adspiranten Texel a-Kaagvogels a 61 Tex. Boys a-Geel Zwart a 71 WATERVOGELS-TEXEL 2—-1 In een harde wedstrijd is het Texel niet gelukt om een puntje tegen de Torren te behalen. Na de aftrap een aanval van W. De Texel-keeper vergat uit telopen en het was 10 voor W. Al spoedig bleek, dat het harde spel van Watervogels de Texelaars niet erg lag en vooral de voorhoede liet het liggen. Uit een goccl aangegeven bal van Duij- zer aan Hans Geus maakte de laatste nog voor de rust gelijk. Duijzer werd het slachtoffer van een onbeheerste trap en moest het veld verlaten. Inval ler Blonk deed het aardig. Texel was beslist niet minder in het veld, maar de overtuiging ontbrak. Jan v. Bennekom kwam nog eens door alles heen; hij was zelfs de keeper voorbij, maar schoot te gen een W.back, die toevallig op de doellijn stond. Even voor het einde een W.-aanval, Max kreeg de bal ongeluk kig op zijn schoen en het was 21. DRUMBAND „EXCELSIOR" NAAR FEEST IN GORREDIJK OOSTEREND Zaterdag 5 oktober neemt de drumband van „Excelsior" deel aan het drumband- en pijperkon- koers te Gorredijk in Friesland. Het konkoers wordt gehouden in het kader van een groot plaatselijk feest dat een week duurt en ongeveer even groots is opgezet als Oosterend Present. Het Gorredijkse feest heet „WHI" (Winkel, Handel, Industrie). Er wordt geen dorpshuis geopend maar wel een com plex van sportvelden. Als speciale at tractie zal de drumband daarbij optre den en een 9how op een der velden ge ven. Bij het feest zijn verder helicop ters ingeschakeld en er is een grote tentoonstelling, in een tent, van oudhe den uit Israël (o.a. resten van de ark van Noach). „Excelsior" komt op uitnodiging van de muziekvereniging „Gorredijk", die dit jaar haar veertigjarig jubileum viert. De drumband onder leiding van tamboer-maitre Ed Vonk zal bij het konkoers voor het eerst uit komen in de afdeling uitmuntendheid. Instructeur Jan Beijert en de 37 leden hebben hard gewerkt om tot een zo hoog mogelijk niveau te komen. In de bus is nog plaats voor eventu ele supporters of andere belangstellen den. De kosten bedragen 7,50 Men kan zich opgeven bij de heer W. Tim mer, Peperstraat 23 te Oosterend. WISSELPRIJS BLOEMSCHIKKEN VOOR MEVROUW BLOM-VONK Mevrouw Blom-Vonk is winnares ge worden van de onder auspiciën van het Overkoepelend Orgaan van Vrouwen organisaties uitgeschreven bloemschik- wedstrijd. Zij verwierf de eerste prijs in de categorie vazen en kreeg daarvoor tevens de wisselprijs. De uitslag werd donderdagavond in aanwezigheid van een dertigtal dames bekend gemaakt in hotel „De Zwaan", 's Morgens hadden de deelneemsters hier hun bloemstukjes gebracht zodat ze in de loop van de dag konden wor den beoordeeld door de heer De Lange uit Hillegom, van de Rijkstuinbouw- voorlichtingsdienst. De heer De Lange vertoonde donder dagavond eerst een aantal dia's over tumaanleg, bloemencorso en bloem schikken. Jammer was het dat de ge toonde dia's van zeer matige kwaliteit waren. Daarop werden dertig inzendin gen besproken. De indruk bestond dat de kwaliteit iets beter was dan vorig jaar. Bij de schalen werd de eerste prijs ook gewonnen door mevrouw Blom- Vonk. De tweede prijs in deze catego rie werd veroverd door mevrouw P. Bakker-Bakker, de winnares van vorig jaar. De derde prijs was voor mevrouw Wiitte-Kuip. Bij de droge stukjes werd slechts een derde prijs toegekend, aan mevrouw Hoogewoning, omdat het aantal inzen dingen in deze categorie gering was. De tweede prijs bij de vasen werd ook gewonnen door mevrouw Hoogewoning. VEEL GEWONDEN IN RKEDO-ZDH ZDH kwam zondag met 9 man en een 73 nederlaag terug uit Berkhout. Zc- hadden een zware wedstrijd achter de rug, die door veel blessures voor het grootste deel met 9 man moest worden gespeeld. A. Dijker liep een hersen schudding op en moest naar het zieken huis in Hoorn worden gebracht. Th. Fransimon verliet voor de rust het veld met in zijn been4 een grote wond, die moest worden gehecht. H. Hin klaagde na afloop over duizeligheid. TEX. BOYS-CALLANTSOOG 4—2 Met een sterk gewijzigde opstelling hebben de Boys de eerste punten in dii seizoen binnengehaald. Direct na de aftrap van C'oog namen de Boys, steund door de wind, het initiatief over. vooral r.buiten P. Beerling kwam meerdere keren goed langs zijn tegen stander. Niet fel genoeg reageren van midvoor en l.buiten zorgde echter voor een negatief resultaat. Na tien min bracht H. v. Sambeek de Boys op winst toen hij op zijn bekende wijze de bal uit een hoekschop vlak achter de paal in doel liet belanden. Vijf min. later bracht dezelfde speler de stand op 2—0 door met een uitstekend schot in hoek keeper Koelewey kansloos te pas seren. C'oog zat ook niet stil, doch de Boys-achterhoede gaf weinig reële kan sen weg. Een kwartier voor de rust hadden zij echter, toen iedereen dacht dat een dercle Boys doelpunt niet kon uitblijven, toch succes, toen keeper Hank Witte te laat reageerde op een ver hard schot van l.buiten B. Lange- veld. Rust 2-1. Een te kleine voor sprong voor de Boys om onbekommerd thee te drinken en voor C'oog nog alle mogelijkheid het getij te doen keren De Boys gaven ze daar echter na de thee weinig kans toe. Zij bleven aan vallen en er zat, dank zij de tegen wind, nu meer gevaar in. Het verwach te offensief van C'oog bleef, mede door het goed verdedigen van de Boys, oök uit. H. Witte bracht 15 min. na rust de voorsprong op een wat gezondere basis door na een scrimmage voor bel C'oog-doel de bal hard in het doel te plaatsen. Th. v. Heenvaarden, na de rust beter op dreef dan daarvoor, rond de even later op magnifieke wijze een snelle uitval van H. Witte doeltreffend af, waardoor C'oog tegen een wel ho peloze achterstand aankeek Uit qen reeds afgeslagen hoekschop deponeerde r.binnen D. v. Boekei met een verre boogbal vlak onder de lat achter keepei H. Witte. Eindstand 42. Geen hoogstaande wedstrijd tussen een tegenvallend C'oog en een bij vla gen goed spelend Tex. Boys. TEXEL 2-WATERVOGELS 2 4—3 Onder zeer slechte weersomstandig heden is het Texel 2 gelukt het sterke Watervogels 2 met een verdiende ne derlaag naar huis te zenden. Direkt na aftrap ging Texel in de aanval en na ongeveer 10 min gaf J. Raven een voorzet. J. de Boer liet de bal taktisch lopen om Douwe Dijker een kans te geven. Deze schoot tegen een Water vogels-speler ën de bal kwam voor de de voeten van C. Witte, die beheers! inschoot. Door Jan Raven werd het uit een voorzet van C. Witte nog voor de rust 20. Na rust werd W.vogels ster ker en het werd al spoedig 21. Maar Texel gaf de moed niet op en liep weer uit tot 3H. De jongens deden toen kalm aan W. dacht er evenwel anders over en zette een fel offensief in. Da' resulteerde in 2 doelpunten, zodat hel weer gelijk was; 33. Texel zag he! gevaar en na een zeer goede pass van Rob v.d. Kooi naar C. Witte gaf dezt een afgemeten voorzet, waaruit Jan Raven fraai het winnende doelpunt scoorde. SCHAGEN 3-DE KOOG I 0—2 De Koog 1 wist in een zware wed strijd de winst mee te nemen. Schagen. dat een prima ploeg heeft, gaf zich met zomaar gewonnen. Vooral keeper Kui- loran speelde fantastisch, ook Slikker stond als een paal in de bran ding, goed gesteund door zijn backs De Koger voorhoede kon geen gaatje vinden om de vele stormlopen op het Schager doel af te ronden. Het moest tot diep in de 2e helft duren voor Schagen het hoofd boog: een gladde combinatie tussen Strik en Eelman er de felle kopbal van Eelman moest kee per Kuiloran laten gaan. Kikkert kogel de no. 2 er 6 minuten later in, bij eec pass van Strik. De Kooger achterhoede kreeg in deze wedstrijd ook de handen vol en mag zich gelukkig prijzen Schagen geen afwerker had. DAMCLUB TEXEL De clubcompetitie is weer van stad met ingang van dinsdag 1 oktober we kelijks in hotel „De Graaf". Enkele le den lieten nog verstek gaan. Dinsdai wordt op aller opkomst gerekend, ooi nieuwelingen zijn van harte welkom. Op de eerste clubavond zorgde C Meedendorp al voor een verrassing door P. Bakelaar te verslaan. Ook J« Sdhoo startte goed, de winst ontgmj hem maar nauwelijks. De uitslagen P. Bakelaar-C Meedendorp 0- J. Hooijberg-J. van Heerwaarden 2—f P. Kooiman-Jo Schoo 1—1 C. v.d. Werf-P. Jansen 0—2 W. Bakker-H. Bruining 2-® Jn. Stam-C. Groenhof 1—1 J. Bosch-P. W Kooi 0—2 Jb. Koorn-H Visser 2 Zaterdag 5 oktober wordt thuis speeld tegen Santpoort. Aanvang 13 u. Voorts luidt het rooster: 13 oktober Heemstede 2-Texel; 20 oktober Texel- Helder; 26 oktober Sportief-Texel; 1' november Texel-Heemstede 3; 14 de cember Texel-Beverwijk; 21 december Haarlem 2-Texel; 25 januari Texel- S.K.D. Haarlem. dat T<

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2