Westelijke Waddenzee belooft nieuw visserij gebied te worden BronchïEetten Door biologische veranderingen a In het maandblad „Visserij" stond onlangs een bijzonder interessant arti kel van de hand van dr. R. Boddeke, verbonden aan het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek te IJmuiden, dat ook voor de hengelaar op het Wad nieuws bevat, waarmee hij zijn voordeel kan doen. Omdat het artikel in zijn geheel te veel plaatsruimte zou innemen, heb ben wij de voornaamste conclusies daaruit in verkorte vorm samengevat. De Westelijke Waddenzee is in ons kustgebied een groot en centraal gele gen bekken, waardoor deze „lagune" ook in het verleden immer een belang rijk gebied voor de visserij is geweest. Drie geheel verschillende ontwikke lingen, te weten; a. de absolute en relatieve toename van het belang van de kust(kotter) visse rij; b. de mosselcultuur en c. de enorme groei van de sportvisserij op zee hebben in de afgelopen jaren het be lang van dit gebied voor onze visserij (in de ruimste zin van het woord) nog sterk vergroot. Daar er bovendien in de westelijke Waddenzee in de laatste jaren onmiskenbaar sprake is geweest van belangrijke biologische veranderin gen, is het de moeite waard dit gebied aan een beschouwing te onderwerpen en deze veranderingen eens nader te bezien. Van groot belang is natuurlijk ook om na te gaan of de drie bovenge noemde takken van bedrijf elkaar on derling beïnvloeden en of deze invloed van positieve of negatieve aard is. Ten aanzien van de kottervisserij kan gesteld worden, dat in 1965 de vang sten van tong die van haring in be langrijkheid verdrong. Ook de op brengst van garnaal en schol is de laat ste jaren sterk toegenomen en er is re den om aan te nemen dat deze in de komende jaren nog sterk zal stijgen. Die verwachting is vooral gegrond op de ontwikkeling van een nieuwe garna- lenzeef, waardoor miljoenen ondermaat se garnalen, maar ook schol, worden gespaard en in een later stadium als maatse vis kunnen worden teruggevan gen. Tong De tong paait onder meer in de Wad denzee en vele volwassen exemplaren brengen na het paaien de zomer door in ondiep water. Kleine tongen hebben een uitgesproken voorkeur voor de strook juist beneden de laag-waterlijn. De schol paait niet in de Waddenzee, doch in het voorjaar trekken reusach tige aantallen scholletjes van enkele maanden oud de Waddenzee binnen. Een merkwaardig verschijnsel is daar bij, dat de geulen dicht bij zee het eerst met jonge scholletjes worden bevolkt. De later komende (jongere) exemplaren moeten maar verder naar binnen trek ken om een goed plaatsje te vinden, waardoor wij de kleinste exemplaren tot diep in de zomer het verst in zee aantreffen. Naarmate de schol groter wordt, zoekt hij dieper water op. Na twee jaar als de schollen paai rijp worden, trek ken zij in het algemeen gesproken naar de Noordzee. Het slib Tussen 1950 en 1960 heeft de mossel cultuur in de Waddenzee zich sterk uit gebreid. Voor zijn voeding vangt de mossel in het water zwevende organis men, waarbij een naar verhouding gro te hoeveelheid onverteerbare sli'kdeel- tjes, vastgelegd in uitwerpselen weer worden uitgescheiden. Het slibbindend vermogen van de mosselen is formida bel. Een nevenaspekt van de mosselkul- tuur is dan ook de opeenhoping van „De Groote Slock" vanmiddag open CAFE-BAR IN OUD-HOLLANDSE STIJL (Vervolg van pagina 1) ven de bar zijn flessenhouders opge hangen, die bestaan uit scheepsstuur- wielen en door J. Kil jan vervaardigd smeedwerk De toiletten, zijn de visite kaartjes, die ze behoren te zijn en ach ter de zaal bevindt zich een kleine keuken, waar snacks en andere kleine gerechten kunnen worden klaarge maakt. Het interieur van de zaak is ge heel door de eigenaar zelf ontworpen; hij heeft ook. de ouderwetse ornamen ten bijeen gebracht. Boven de zaak be vinden zich de privé-vertrekken van de familie Rump. Het „City-hotel" te Amersfoort, ook eigendom van de heer Rump, zal worden verpacht. Nog plaats De heer Rump heeft er dus brood in gezien om in Den Burg, dat bepaald niet arm is aan café's, nog een derge lijk bedrijf te beginnen. Hij is van me ning dat veel gelegenheden voor ouder publiek onaantrekkelijk zijn geworden, omdat de sfeer er bepaald wordt door de jeugd. „De groote Slock" moet voor al voor de oudere generatie een punt van samenkomst worden. Er is dan ook geen juke-box, maar wel een stereo installatie, die alleen door de bar keeper kan worden bediend. De verbouw werd uitgevoerd door aannemer B, Gieze, schilder was de heer D. J. Roeper, stoffeerder de fa. Moerbeek, elektriciën de fa. J. Agter, loodgieter J. Veltkamp en cv-installa- teur de fa. J. Schoo. reusachtige hoeveelheden zacht slik. Dat is bijvoorbeeld heel goed te merken bij de haven van Den Oever, waar de vaargeul tegenwoordig veelvuldiger moet worden gebaggerd om dichtslib ben te voorkomen Een biologische konsekwentie van de toename van de hoeveelheid slik is een enorme vermeerdering van de hoeveel heid kleine ongewervelde dieren, waar van slik in het algemeen veel grotere aantallen herbergt dan zand. Zij vor men daarmee een onuitputtelijke voed selbron voor vooral schol en tong. De stand van kleine schol in de Waddenzee is daardoor in de laatste jaren aanzien lijk toegenomen, terwijl ook de tong hier bijzonder goede levenskansen vindt. Westelijke Waddenzee Ook de aalstand is dank zij de mos- selcutuur toegenomen. Er is dan ook een duidelijk verband aan te wijzen tussen aalvangst en mosselcultuur. Een geheel ander beeld vertoond evenwel de schar. Tot voor enkele jaren kwam grote schar ook in de zomer in enorme aantallen in de Waddenzee voor, doch de laatste drie jaren en in het bijzonder de afgelopen zomer is de grote schar teruggedrongen tot enkele plekjes onder Texel. Schar dringt de Waddenzee slechts door diepe geulen binnen en houdt zich gaarne op zand grond op. Anders dan de schol en de tong is de schar een echte jager, die zijn prooi, die vooral uit garnalen be staat, op het gezicht vindt. Hij zal daar om slibrijke plaatsen mijden. In de win ter, als de herfststormen de Waddenzee schoonvegen, verbetert het millieu voor de schar aanzienlijk en grote aantallen marktwaardige exemplaren van deze soort dringen dan de Waddenzee bin nen. Het verdwijnen van de grote schar uit de Waddenzee gedurende de zomer is een ernstige tegenslag voor de sport visserij vanaf schepen in dit gebied die, met als hoof dob jekt schar, zich de laat ste vijf jaar zeer sterk heeft ontwik keld. De schar heeft als sportvis aan trekkelijke eigenschappen, het is een vrij grote smakelijke vis, die fel bijt en daardoor ook door weinig kundige hen gelaars gemakkelijk kan worden gevan gen. De schol heeft als sportvis minder waarde dan de schar, daar hij minder genegen is tot bijten (door het over- BIJ VERKOUDHEDEN mUTOl CIMCKTICO VOOR VADER. MOEDER EN KIND VEILIG VERKEER LOPEN OP BUITENWEGEN Hoewel er relatief minder voetgan gers op buitenwegen lopen de groot ste concentratie treft men immers on getwijfeld in de stadscentra blijken de voetgangersongevallen buiten de be bouwde kom, zowel voor wat betreft het aantal als de aard van deze onge vallen, veel ernstiger te zijn dan alge meen wordt gedacht. Van de in 1966 in verkeer gedode voetgangers vonden cr 360 de dood bin nen en 246 of ruim 40% buiten de be bouwde kom. Van de 5845 ernstige ge wonde voetgangers vielen er echter slechts 865 buiten de gebouwde kom, of nog geen 15%; voor de licht gewonden was dit slechts 9°/o. Op iedere vier gewonde voetgangers wordt er buiten de bebouwde kom der halve één gedood, terwijl er binnen de bebouwde kom op iedere twintig ge wonde voetgangers één dode valt. Hoe belangrijk het is dat voetgangers op buitenwegen, bij het ontbreken van voet- of fietspaden, tegen het rijverkeer in dus links lopen (en tijdig uit wijken), blijkt uit een door het Centraal Bureau voor de Statistiek in 1962 inge steld onderzoek. Van de in dat jaar op buitenwegen zonder voetpad gedode voetgangers liepen er 29 rechts en slechts 5 links. Tevens bleek hierbij dat de zichtbaarheid van de voetgangers bij deze ongevallen een alles overheer sende rol speelt; niet minder dan 31 van deze 34 dodelijke ongevallen vond plaats bij duisternis en dus slechts 3 bij daglicht. Uit deze statistische gegevens kunnen de volgende lessen worden getrokken. Voor het rijverkeer Houd op buitenwegen te allen tijde rekening met mogelijk aanwezige voet gangers, vooral bij duisternis en daar waar voet- en fietspaden ontbreken. Voor voetgangers Houd bij het oversteken op buiten wegen rekening met de hoge(re) snel heid van het rijverkeer, waardoor het ook sneller bij U is. Als er geen voetpad is, maak dan gebruik van het fietspad; als ook dat ontbreekt, loop dan op de linkerkant van de rijbaan. Kijk uit en wijk uit. Laat kinderen daar aan de bermzijde lopen. Loop bij voorkeur niet bij duis ternis op buitenwegen. Is dit onvermij delijk, maak U dan goed zichtbaar door het dragen van licht gekleurde kleding of nog beter van reflecterende of licht gevende hulpmiddelen. Wist U dat U wel 6 x zoveel kans heeft daar bij duisternis een ongeluk te krijgen als voetganger als bij daglicht? vloedige aanbod van wormen) en in de Waddenzee meestal klein van stuk is. De bot is voor de sportvisserij vanaf boten van minder betékenis, daar de grotere exemplaren zich in zeer ondie pe plaatsen ophouden. Het is opmerke lijk, dat men vissend vanaf een schip op plaatsen met zo'n diepte van enkele meters, 's zomers vrijwel uitsluitend kleine bot vangt, terwijl in de prielen op het Wad (50 cm. diep) grote knapen het aas grijpen. Minder aantrekkelijk Door de steeds verdergaande vervan gingvan de schar door de schol in dit gebied is de sportvisserij op platvis vanaf schepen duidelijk minder aan trekkelijk geworden. Moeten de exploi tanten van sportvisschepen en hun klanten in deze ontwikkeling berusten en redeneren, dat op zee zijn de hoofd zaak is en de vangst bijzaak? Het ant woord op deze vraag is zeer duidelijk: neen! De pelagische roofvissen als ma kreel en horsmakreel zijn op gunstige plaatsen zoals het Visjagersgaatje, Nes- serzand, Vogelzand en in de Vlieter nog iedere zomer aanwezig en zij zijn met bliek als aas uitstekend te vangen. Hoe wel de aantallen makrelen, die men aan de hengel in de Waddenzee kan vangen meestal vrij gering zijn in vergelijking tot de vangsten die men buitengaats kan boeken, is makreel-vissen in de Waddenzee aanzienlijk opwindender dan op de Noordzee door het liohtere lood en de geringe waterdiepte, waar door de makreel geweldige rushes kan maken. Een belangrijke nieuwkomer in de sportvisserij op de Waddenzee is de {dikke) paling, die, zoals reeds uiteen gezet, sterk in aantal is toegenomen. Evenals voor makreel, horsmakreel en geep geldt ook voor paling van meer dan een pond per stuk, dat de vangsten aanzienlijk verbeteren door als aas ver se bliek te gebruiken inplaats vanzee- pieren. Het moet mogelijk zijn om de aanvoer van dit voortreffelijk aas in Den Oever centraal te regelen daar bliek en kleine sprot meestal in vol doende hoeveelheid dichtbij de spui- sluizen aanwezig is en goed aas een ge meenschappelijk belang is van boten verhuurders. Voordelen Vatten wij tenslotte dit overzicht van de veranderingen, die de mosselkuituur in de Waddenzee heeft veroorzaakt sa men, dan kan geconcludeerd worden dat er weliswaar voor andere takken van visserij hier en daar problemen zijn gerezen, maar dat de voordelen aan alle kanten duidelijk zwaarder we gen. Natuurlijk is de concentratie van een enorme hoeveelheid dieren van één soort een riskante zaak, daar de kans op het massaal optreden van ziekte en parasieten hierdoor toeneemt. Ook brengt de opeenhoping van slik en de daarin levende bewoners het gevaar van zuurstofgebrek en sterfte met zich mee, zodat er in de toekomst nog wel problemen rond de mosselen kunnen rijzen. Tot zover 't artikel van dr. Boddeke. Voor de geïnteresseerde hengelaars op het Wad de taak voordeel te trekken van de adviezen, die daarin zijn gege ven. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 2 tot en met 8 oktober 1968 Geboren: Bert, zv. Martinus A. de Ridder en Maria G. van der Star; Harry-Nicolas, zv. Harry Nowak en Klazina Kooiman; Christel, dv. Jan Moens en Lidtnna Th. M. Inden. Ondertrouwd: Theo H. Bergsma en Maria A. van Leersum; Piet van Leeu wen en Mathilda C. Witte; Comelis Mets en Jannetje van der Star; Adriaan M. Witte en Lidwina C. Boom. INGEKOMEN PERSONEN Jan L. de Haan, met gezin, van Wie- ringermeer, Torenstraat 12, naar Den Burg, Stenenplaats 10. ZEER GESLAAGDE JUBILEUMSHOW VAN MODEHUIS MOERBEEK De ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van modehuis Moerbeek geor ganiseerde modeshow in „Casino" heeft een keur van herfst- cn wintermodellen te zien gegeven. Overheersend waren de kleuren mosgroen, rood, marine en donkerbruin. Wat het materiaal betreft veerden Trevira 2000 en scheerwol de boventoon. Men kwam sterk aan de smaak van het grote publiek tegemoet. Vrijwel alle 200 getoonde modellen konden worden gerekend tot het cou rante, draagbare goed, hoewel ook ex- clusiviteiten aan bod kwamen. Wie denkt aan herfst en winter, denkt aan regen- en andere mantels. Bij de regenmantels zullen ongewijfeld de warm gevoerde exemplaren (in prijs variërend van ƒ69,75 tot J 89,75) aftrek vinden, maar daarmee zijn de meer sportieve mantels van 79,tot 7229,niet veroordeeld. In de duur dere klassen zagen we nertsen en bever kragen, die de betreffende mantel op een prijs van ƒ369,brengen. Onder de acht mannequins waren drie Texelse meisjes (Marjo van Etten, Lida van Wijk en Ina Witsiers) die het kinder en tienergoed bedreven showden. In deze sector houden de korte rokken stand, maar dat geldt, in mindere mate, ook voor de andere kleding. De maxi- mode slaat nog niet erg aan, wat ook blijkt uit de vele verzoeken die de fa. Moerbeek krijgt om bestaande rokken in te korten. Van een „nieuwe lijn" in de mode viel niet zoveel te bespeuren. Af en toe leek het of klokrokjes (even tueel met plooistelling) het beeld enigs zins beheersten, maar erg duidelijk was dat toch niet. Op Texel is suède erg gewild en ook daaraan werd in de show tegemoet gekomen. We zagen ook vrij veel kunstleer, dat zijn opkomst dankt aan het feit dat echt lederen rokjes e.d. wel bijzonder kostbaar zijn. Zoals gewoonlijk liep ook deze mode show van Moerbeek op rolletjes. Het commentaar werd weer uitstekend ver zorgd door mevrouw I. Sok-Moerbeek, die haar inspanning in de dagen na de show beloond zag met extra grote drükte in haar zaak. De vrouwelijke belangstellenden hadden zich door het beestachtig slechte weer niet laten weerhouden. Er waren er precies 345 en uit de temperatuur viel af te leiden dat de zaal daarmee ook écht uitver kocht was. Overigens heeft men ca. 300 dames moeten teleurstellen. Vrijdag waren reeds alle kaarten uitverkocht. HoWdrgnk In tablgtvorm. 85ct ZON, MAAN EN HOOG WATER Dc zon komt 13 oktober op om 7.01 uur cn gaat onder om 17.50 uur; 16 oktober op om 7.06 uur cn onder om 17.44 uur. Maan: 14 okt. L.K.; 21 okt. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild 11 okt. 11.02 cn 23.11; 12 okt. 11.29 en 23.38; 13 okt. 12.01 en 14 okt, 0.08 en 12.40; 15 okt. 0.50 en 13.34; 16 okt. 1.51 en 14.52; 17 okt. 3.16 en 16.21: 18 okt. 4.50 en 17.53; 19 okt. 6.13 en 19.08. Aan het strand ongeveer een uur eerder hoog water. OP NATTE WEG GESLIPT De heer P.G. uit Den Burg slipte dinsdagmiddag met zijn Ford Cortina op de Pontweg, bij de kruising met de Duinweg. De wagen kwam tegen een verkeersbord tot stilstand. Zowel bord als auto werden beschadigd. MICHELINPOP BIJ EIGENAAR TERUG J. D. uit Den Burg, die enige tijd geleden een zg. Michelin-pop van een geparkeerde vrachtauto sloopte en op zijn eigen vrachtwagen schroefde, heeft deze versiering weer moeten afstaan. De gedupeerde, de op Texel werkzame J. G. de Groot uit Schermerhorn, zag het ding nl. op de auto van D. zitten en waarschuwde de politie. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 12 oktober t/m 18 oktober, telefoon 2182, b.g.g. tel. 2069. DAMCLUB TEXEL De eerste wedstrijd tegen Santpoort werd verloren met cijfers, die er niet om liegen. Santpoort won verdiend, hoewel ze niet de indruk achter lieten sterker te zijn. Aan geen enkel bord werd Texel positioneel overspeeld, maar er werd geknoeid en zo ging ene partij na de andere verloren. Zondag 13 oktober gaan we met de boot van 11 uur naar Heemstede. We verzamelen om 10.30 uur in Hotel üe Graaf. Als er voor Texel winstpunten te behalen zullen zijn, moeten die van uit de bovenste regionen komen. Tcxel-Santpoort P. Bakelaar-G. Post 0—2 C. Meedendorp-A. Douma 0—2 J. Hooijberg-J. Bakhuys l—l J. v. Heerwaarden-T. Hoek 2— C. Dijker-A. Koster 2—fl J. Schoo-H. de Groot 0— P. Jansen-P. Wouda 0—2 W. Bakker-W. Wonink 0- G. Dros-J. Mensen 2—fl J. Stam-W. v. Middendorp 0—2 7-13 Op de clubavond boekte C. Meeden- dorp opnieuw winst, dankzij een onbe nullig zetje van C. Dijker. Ook J. Hooijberg maakte een fout en verloor een stuk. Door subtiel verdedigen kwam er toch een punt uit. W. Bakker doet het goed, terwijl Jb. Koorn winst verzuimde en vervolgens alles weggaf. H. Visser moet het nog leren. Uitslagen C. Meedendorp-C. Dijker 2—0 J. Hooijberg-P. Kooiman 1—1 P. Jansen-J. Vinke 1— W. Bakker-C. v.d. Werf D. v.d. Werf-P. Bakelaar 0—J P. W. Kooi-C. Groenhof 1—1 Jb. Koorn-G. Dros 0—3 H. Visser-J. Bosch 0—3 CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 16 oktober a.s. worden At moeders van alle buitendorpen ver wacht van 13.00 tot 16.00 uur. EVANGELISATIESAMENKOMST De heer Fr. Niemeijer uit Alphen a'i Rijn zal maandagavond, 14 oktober, i het Dorpshuis aan de Burgwal te Dej Burg spréken. Aanvang 8 uur. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tol maandagochtend 8 uur. Dokter ELLAS, Den Burg, tel. (02220 2039. DIERENARTSEN Beide dierenartsen dienst. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en maandag 13.00 uur Zr. HOL, Den Burg, tel. (02220) 2414 R.K. KERKDIENSTEN weekend 12 en 13 oktober 1968 Den Burg; zaterdag 19 30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur. De Koog: zondag 10 00 uur De Cocksdorp: zondag 8.30 en 19.30 uil Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag 10.00 uur Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Zondag 13 oktober 1968 HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Heilig Avondmaal De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Visser en Prof. dr. H van der Linde De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg De Waal 10.00 uur ds. Waardenburg Oosterend 9.45 uur ds. Rozemond Heilig Avondmaal Oudeschild 11 00 uur ccrw. heer Veldhuis GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 16.45 uur ds. Uidam Collecte Diakonie en Verzorgingsfonds Oosterend 10 00 en 15.00 uur ds Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.00 en 16 00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Koopmans, Brook' schapsdag, extra collecte Mennofonds; as sluiting rusthuizen. Oosterend 11.15 uur ds. Koopmans, Broede schapsdag, extra collecte Mennofonds TEXELAARTJES 3 regels 1,50; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer 0,50 meer. Onze kleding voldoet voor jaren. Uw kleerma ker Carel Schmidt. Boomkampstr. 8, Alk maar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen, Wagemakerstraat 28, Den Burg tel. (02220) 2470 Doe het zelf eens. Re pareer zaterdags zelf uw auto bij Garage Dros n.v. Eierland C 49 Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags in pension Visser, Schoon oordsingel 17, Den Burg. Te koop z.g.a.n. rode racefiets, Peugeot, 10 versnellingen. M. W. Bakker, Duinweg B 148, Den Burg Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg 25% korting op onze autobanden en bovendien nog gratis gemonteerd, zolang deze advertentie wordt geplaatst. Garage Fa. Gebr. Schoorl, telef. (02220) 2550 Goede bijverdienste aangeboden. Wilt u uw vrije tijd produktief ma ken? Wij zoeken actieve mensen voor de verkoop van aluminium jaloe zieën. Brieven onder no. 164 bur. v.d. blad Te koop beige Beckers kolenhaard, grote capaci teit. 3 winters gebruikt; goed onderhouden z.g.a. G. Michels, Wilhelmina- laan 11, Den Burg Te koop aangeb. olde- kachel z.g.a.n., model Gelderse potkachel. Voor de helft van de nieuw prijs. J. P. Thijsselaan 68 Te koop kanaries en tropische vogels. Koger- straat 24, tel. 2097 Wie wil woning aan Den Burg, geen nieuwe? Ruilobject met buiten dorp of voor kleinere woning. Brieven onder nr 165 bur. v.d. blad Nagras gevraagd. Tel. (02220) 2657 Te koop 1 Fiat 500 I 1964; 2 VW bestelwagen Fa. Gebr. Schoorl, te! (02220) 2550 Te k. commode, boi Solex, fiets, loliekache! kolenhaard. Tel. 2004 Met blijdschap geven v u kennis van de geboort van onze dochter Christel J. Moens L. Moens-Inden Hoofdweg C 3, Eierland Texel, 8 oktober 1968. Zondag 20 oktober 2ij onze ouders \V. Ran en J. Ran-Smit 25 jaar getrouwd. Uit dankbaarheid kome wij om tien uur bijeé in de RK. Kerk te Cocksdorp. Er is gelegenheid tot liciteren van 3 tot 4 3 uur in Hotel „De Hoo? te De Cocksdorp. De kinderen 20 oktober 1968, Kikkertstraat 34. iritir-klr-trir-ki

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2