Stiefmoeder Voorlopige agenda voor het winterseizoen BRIGADIER PIET EN DE SPORTCOMPUTER iii Voor u tot 61/4°/orente en voor u keuze uit6spaarvormen En 5 gulden voor nieuwe spaarders ter gelegenheid van Wereldspaardag «af m] |i 'lal ailllllMBI 1MB 1— NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK de bank waar ook zich thuis voelt tweedse blad TEXELSE COURANT DINSDAG 29 OKTOBER 19G8 Hieronder een voorlopig overzicht van verenigings- en andere activiteiten voor de rest van het winterseizoen. Wijzigingen en aanvullingen zijn uiter aard mogelijk. Betrokkenen kunnen zich hiervoor tot het bureau culturele zaken (raadhuis) wenden. Vrijdag 1 november Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief met beginnerscursus, les 11 Zaterdag 2 november Sncrtrit MAB-club Texel. Donderdag 7 november Den Burg, Openbare Bibliotheek, 16 00 uur voorlccswedslrijd leerlingen hoogste klassen lagere scholen in het kader van de kinder boekenweek. Vrüdag 8 november Den Burg, „De Oranjeboom", 20.00 uur, toneelvoorstelling Rederijkerskamer U.D.I. Den Burg, Hotel De Graaf, 20.00 uur, ver gadering van aangeslotenen bij de Stichting Texelse Sportraad. Zaterdag 9 november Den Burg. „De Oranjeboom", 20.00 uur, toneelvoorstelling Rederijkerskamer U.D.I. Den Burg, Casino, 20.00 uur, solisten- concours voor blazers en slagwerk, georga niseerd door hel Contactorgaan voor Zang en Muziek. Zondag 10 november Den Burg. Burg. De Koninghal, 11.00 uur, tafellennisontmoeting Te^el-Dcn Helder. Donderdag 14 november Den Burg, Hotel De Lindeboom-Texel, 20 00 uur. College van B. en W. houdt in leiding over „Gemeentebeleid". Mogelijk heid tot discussie. Georganiseerd door de Overkoepeling Vrouwenorganisaties. Toe gankelijk voor iedereen. Vrijdag 15 november Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief met fotocollectie Maastricht Zaterdag 16 november De Koog, Hotel De Toekomst, 20.00 uur, toncclver. De Duinkanters. De Waal, Dorpshuis, 20.00 uur. Toneel ver. 't Amateurtje. Intocht Sint Nicolaas Yrgdag 22 november Den Burg, Casino, vogcltentoonstclling klcindiersportver. Kotex Zaterdag 23 november Den Burg, Casino, tafelkeuring Kotex voor konijnen en sicrduiven (oude en jonge die ren); daarnaast vogeltentoonstelling. De Koog, Hotel De Toekomst, 20.00 uur, toneelver. De Duinkanters. De Waal, Dorpshuis, 20.00 uur. Toneelver. 't Amateurtje. Dinsdag 26 november Den Burg, „De Zwaan", 20.00 uur, R.K. Gilde met St. Nicolaasfcest. Donderdag 28 november Den Burg, LTS-kantine, 20.00 uur. Platte landsvrouwen met een duik in 't verleden, nl, „koekvergulden". Zaterdag 30 november Den Burg, Burg. De Koninghal, 19.30 uur. uitvoering Gymn. Ver. Texel. Zondag 1 december Sinterklaasrit MAB-club Texel Maandag 2 december Den Burg, optreden Rob Geraedts voor 't Nut. Den Burg, Kapel, 8.30 uur, Heilige Mis R.K. Gilde. Vrydag 13 december Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub Dc Kiekendief, clubavond. Maandag 16 december Den Burg, LTS-cantine, 20.00 uur. Platte landsvrouwen met voordracht van mevr. N. van Laren over Advcnlsavond. Woensdag 18 december Den Burg, De Zwaan, 20,00 uur, Kerst feest R K. Gilde en KAV. Vrijdag 27 december Den Burg, Burg. De Koninghal. 20.00 uur uitreiking Dubbele von Sion. Zondag 29 december Oudejaarsrit MAB-club. Woensdag 1 januari Den Burg, City-theater, Ö.15 uur, film voorstelling. Vrijdag 3 januari Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, beginnerscursus les 12. Zondag 12 januari Den Burg, Burg. Dc Koninghal, tienkamp tafeltennis NHNK 3e klasse Dinsdag 14 januari Den Burg, Panorama, 20.00 uur, jaarver gadering Plattelandsvrouwen. Vrijdag 17 januari Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, beginnerscursus les 13 en fotocollectie Finland. Donderdag 23 januari Den Burg, De Zwaan, 20.00 u., R.K. Gilde „Zelfverdediging" door Adj. Gulmans. Vrijdag 7 februari Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, clubavond. Zaterdag 8 februari Den Burg. LTS-kantine, 20 00 uur, Platte landsvrouwen met „Texel-Ahoy", een avond verzorgd voor en door leden. 18 januari Den Burg, Burgemeester Dc Koning-hal, Uitvoering Texels Fanfare. Vrijdag 21 februari Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, beginnerscursus les 14. Woensdag 26 februari Den Burg, De Zwaan, 20.00 uur, R.K. Gilde, voorlichtingsavond van het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren. Vrjjdag 7 maart Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, clubavond Donderdag 20 maart Den Burg. De Zwaan, 20.00 uur, R.K. Gilde met lezing van de heer S. Kroone uit Schagen over goud en zilver en het dragen ervan. Vrijdag 21 maart Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, beginnerscursus les 15. Den Burg, lezing voor 't Nut over Frank rijk door fam. Born. Vrijdag 4 april Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur. Fotoclub De Kiekendief, beginnerscursus les 16. Donderdag 17 april Den Burg, Dc Zwaan, 20 00 uur, R.K. Gilde, modeshow van eigengemaakte kle ding door de leden, tevc-ns handwerkten- toonstelling. Vrijdag 18 april De Kiekendief, clubavond Den Burg, Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub Vrydag 25 april Den Burg, LTS-kantine. 20.00 uur. Platte landvrouwen, de heer E. J. H. van Geelen over de Biesbosch met zijn „Biesbosch- symfonic". Vrijdag 2 mei Den Burg. Dorpshuis, 20.00 uur, Fotoclub De Kiekendief, sloiavond. FEUILLETON door TOM LODEWIJK ■3. „Carla", begon Greet met een voor aar ongewone bedachtzaamheid, „je *nt voor ons allen doodgewoon Car s' Dat is eigenlijk een compliment We aen wel tegen je op, want je hebt heus >nma kwaliteiten, maar je staat toch laast ons. Zoals ik hier nu met je zit e praten, zie ik jou helemaal niet als is tweede moeder van Derk. En van iuud". Carla glimlachte flauwtjes, zei niets. .,En je ziet er prima uit. Je bent een ittractieve jonge vrouw. Dat is geen wnpliment, die verwacht je trouwens fan mij niet, en nu zeker niet; dat is iswoon vaststelling van een feit. Dat is isel fijn voor jou, maar ook riskant". Ze inhaleerde diep de rook van haar 'garet, alsof ze daaruit inspiratie wilde •utten. „Voor al onze vrienden ben jij eigen- ijk een vriendin. Dat weet je wel. Het allemaal Carla voor en na, en ze pra- sn met jou, zelfs over hun liefdes, 'laar eh.ze aarzelde, zocht naar de Jiste woorden. „Maar", herhaalde Carla. „Dat is iets anders dan een vriendin- etje", gooide Greet er uit. Carla zakte in haar stoel terug. Wat s zoéven, als in een flits, had vermoed, *n ogenblik, nam nu duidelijk gestalte sn. Moest ze het Greet verder laten heggen, moest ze zich van dè domme »uden? „Gert", zei ze zacht. „Ik geloof dat wij elkaar begrijpen", knilachte Greet. „Dèt is des Pudels fern". „Maar", begon Carla in verweer. „Maar", herhaalde Greet, „het heeft aoit in je bedoeling gelegen, het kwam K je hoofd niet op, je dacht er zelfs Hfs aan, enzovoorts. Dat wou je zeg- en. En dan zijn dat nog niet eens ui (Si ftjjljjl!'jilli-Hnvli ü!ift]!! Het loont extra de moeite om in de week van 30 oktober tot 7 november met sparen te beginnen. Want ter gelegenheid van Wereldspaardag ontvangt iedere NIEUWE spaarder op zijn spaar rekening 5,— bij een minimum inleg van 10,-.Sparen is altijd al aantrekkelijk bij de NMB. En nu meer dan ooit. Hoge rente- percentages, meer spaarmogelijkheden, waaronder nu ook 61/,% spaarbrieven. Plus het feestcadeau, opnieuw een facet van onze persoonlijke service. Ook dit laatste is iets waar we niet zuinig mee zijn! Den Burg: Binnenburg 11. Den Helder: Koningstraat 7. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden te Den Burg hcrenpolshorloge merk Amber, met double .schakelbandje; rc- gencapuchon schots-geruit; sigarenaansteker; groene regenbroek; kleine polshorloge rond model, zilvermctaal, merk Ancrc, met schakel bandje, bruin met witte hond, teef, soort spa niel, 1 bruine herenhandschoen met gebreid tussenstuk; zwarte plastic portemonnee inhoud bootkaart scholier. Verloren te Den Burg: hondenpenning van Sophia Stichting Amsterdam; autosleutel aan lederen lipje; lichtblauw geruite opvouwbare paraplu; goudkl. damcspolshorloge rond model met zilv. armbandje; lichtgrijs meisjesjack, ter- lenka met rits, geen zakken; Nutsspaarbank- boekje; zeegroene plastic knoop voor dames mantel; bruine schooltas inh. boeken en schrif ten; zwart regenpak, jasje en broek; 1 auto- wiel compleet; overall m. 48, kl. blauw met vaalgrijs soort manchester; stukje uitlaat van bromfiets; schooltas, pukkel met indianenkop, inh. schoolbehoeftcn; meisjesbril met donker bruin montuur; zwarte damesportcmonnee inh. briefje van ƒ5,ƒ10,en wat los geld en verm. busabonnement Den Helder; groene Amenk overall, nylon, met beenbeschermers; bruine lederen portemonnee inh. 2 kwartjes; zwart meisjesgympak met wapen van Texel en naam G. v.d. Star; bruine hond lang haar; bruine beurs met knipsluiting inh. plm. ƒ3, met naam cn adres; benzinedop Heinkcl en 4 autosleuteltjes; ijzeren roeiboot, kleur buiten kant wit, onderkant zwart, binnen menieklcur, 1 zitbank, riemen, anker en touw; grijze plas tic regenponcho, 3 sleuteltjes waarvan 1 auto sleuteltje Peugeot in étuitje; zwarte paraplu met kunstlederen handvat; zwarte portemon nee inh. 2 rijbewijzen; damesportcmonnee knipmodel inh. plm. 25,smeedijzeren ket tinkje met rood steentje; zwarte portemonnee met knipsluiting inh. plm. ƒ30,vermoede lijk bonnetje van trui en wat papiertjes; Perzi sche kater kl. grijs-bruin met wit, gecastreerd; groene jongensjas met rits. tot 23 oktober 1968 VERTROKKEN PERSONEN Margaretha T. Boom, van Den Burg, Ada van Hollandstraat 10, naar 's Her togenbosch, Anthonius van Alphenstr. 10; Jan A. J. de Graaf, van Den Hoorn, H 131, naar Amsterdam. Egmondenstr. 160 III; Comelis Vlaming, van Ooster end O 141 naar Haarlemmermeer, Ten Pol 14; Trijntje W. Plas, van De Cooks- dorp E 138, naar Utrecht, Kapelstraat 90bis; Nely A. Witte, van De Koog K 89a, naar Alkmaar, Kennemerstraat 79; Jacobus F. Commandeur, van Oude- schild S 29a, naar Eindhoven, Frederik- laan 83; Hillechiene de Visser, van Den Hoorn H 36a, naar Zuidlaren E 6; Jo hannes P Beers, van Den Burg, Molen straat 30, naar Uithoorn, Ada Tromp- laan 71; Marinus J. G. Edelman, van Den Hoom H 131, naar Doorn, Mari niersweg 7; Pieter Vriesman, van Den Burg, B 115 naar Assendelft, Communi- catieweg 11; Peter Appel, van Den Burg, Burdetstraat 30, naar Heerenveen Herenwal 174. lip AiCOOOo smoesjes, want zo ben je niet. Mag ik es eerlijk zeggen, hoe ik de situatie zie?" „Jij mag alles zeggen", zei Carla. „Jij bent nog een jonge vrouw, met het grootste deel van je leven voor je, wat heb je er aan gehad totnogtoe? Je bent met een veel oudere man ge trouwd, waarmee je misschien heel ge lukkig had kunnen worden, als je hem niet zo gauw had moeten missen. Toen heb je je ingezet voor Derk en Juud. O ja, ik weet het wel, ik vind het reusachtig van je. Nu worden de kinde ren groot ja, want je hebt ze altijd beschouwd als jouw kinderen ze trekken er uit, en wat moet jij nu? Een eenzaam en eerzaam douairière-bestaan leiden? Jij, zo'n vrouw als jij? Ik heb het wel gezien, die avond, op Juud's verjaardag toen je met Gert danste, je genoot mateloos. Je was weer jong, 'en dat bén je toch ook nog?" „Ja maar, Greet...." begon Carla, maar Greet weerde haar af. „Laat me uitpraten, ik ben net goed op dreef, straks weet ik niet meer wat ik zeggen wou. Je hebt in zekere zin pech gehad. Juud had nooit met die vent, met die Gert thuis moeten komen Die is veel te oud voor haar, hij heeft trouwens z'n rolletjes al genoeg af laten lopen. Hij is van jou gecharmeerd en jij van hem misschien alleen omdat hij zoveel aandacht aan je schenkt, want je zou nooit serieus over hem denken". „Greet, hoe krijg je het in je hóófd!" „Ik krijg het ook niet in m'n hoofd, dat zei ik toch al? En als hij nu zo ge woon hier was gekomen, als vrind van Derk bijvoorbeeld maar hij kwam als vriend van Juud. Nou ja, vriend. Juud hóudt van hem. En je weet hoe Juud is. Ze laat het zo niet merken, maar 181. Precies om drie uur diezelfde mid dag liep Linke Lowietje de trappen op van een zeer groot en zeer indrukwek kend kantoorgebouw. Een fraai besnor de portier vertelde 'hem, dat hij op de zevende étage moest zijn, en daar vond hij een groot kantoor van de import en exportzaak Bill Cool Company. Nu kende Linke Lowietje niet veel Engels, maar hij begreep wel, dat Bill Cool hetzelfde was als Kille Bill. Hij liep dus precies op tijd het kan toor binnen en ja hoor, daar stond Kille Bill. Zoals altijd zag deze super- misdadiger er keurig verzorgd uit. Koel en hard, wreed en scherp, om bijna bang van te worden dus. „Dag meneer Bill", groette Linke Lo wietje onderdanig. ,,Ga daar zitten en luister", zei Kille Bill kil. „Ik ga de sportcomputer nu stelen. Doch ik zal het héél wat han diger aanpakken dan al die stomme- rikken van de geheime dienst van Dol- larmenië en Barroesja. Om te beginnen heb ik me al die tijd rustig gehouden sinds ik uit de gevangenis kwam. En daar was ik wel wis-en-drie nog geheel en al buiten mijn schuld ïngeraakt óók! Maar goed, die fout zal ik geen tweede keer maken. Ik heb alles nu .perfect voorbereid. Daar voor je op tafel ligt driehonderd gulden aan goudstukken en bankbiljetten. Nogmaals gezegd, het geld is zo vals als de giftand van een ratelslang. Tel het rommeltje even na, en berg het goed op. Maak vervolgens dat je wegkomt, en voer mijn opdrach ten uit". „Graag, meneer Bill", zei Linke Lo wietje. Hij stortte zich geestdriftig op het rinkelende geld en na een poosje kon hij zeggen; „Het is precies drie honderdduizend gulden, meneer Bill.." (Wordt vervolgd) daarom zit het des te dieper". Maar hij zei hij zei hij was hier vanmorgen, om dat boek te brengen hij zei dat het met Juud maar 'n ge wone vriendschap was, en het leeftijds verschil „Ja", Carla voelde dat ze bloosde. „En och Greet, je moet me beloven, dit blijft tussen ons, alleen en uitslui tend tussen ons, niet?" „Wat dacht je dan!" „Hij liet ja, nu jij er zo over praat, zie ik dat ook opeens allemaal zo anders hij liet zo doorschemeren dat hij dat met mij lang niet zo had. Weet je, hij en Juud schelen zeven jaar, en hij en ik ook, maar dan de andere kant op". „Zo, zei hij dat". Greet's stem hoon de. „Dus jullie hebt dus ik gaf de in druk dat ik. steunde Carla. „Nou, als ik het nou es héél keihard moet zeggen: dat jij druk bezig was te flirten met de vrijer van Juud". Carla sloeg de handen voor het ge zicht. „Greet heb ik me zó verlaagd?" Opeens stond Greet naast haar, trok voorzichtig haar handen weg. En Carla zag die ogen niet beschuldigend, maar vol begrip. „Ach nee, Carla. Ik snap het allemaal wel. Zoiets opzettelijk te doen dat ligt toch helemaal niet in jouw lijn. Nog afgezien dat het geen stijl is, maar zo bén je toch niet. Je bent een beetje te impulsief geweest en ja, dat klinkt gek, want je bent veel ouder dan ik maar eigenlijk te argeloos". „Argeloos! Ik! Of toch, ja in zeke re zin. Ik heb het nooit zo bedoeld. Gert ■was voor mij nooit meer dan de vriend van Juud". „Nou, hij was in ieder geval verre van argeloos. Als je het mij vraagt, heeft hij wel degelijk overwogen, of hij niet over zou kunnen stappen van Juud op jou, ja, óók niet serieus hoor, maar voor eh laten we zeggen een gezelli ge tijd samen. Misschien was ie zelfs wel een beetje verliefd op je maar Gert is al honderd keer verliefd ge weest. Als ik die vrijer niet kende uit diverse verhalen, dan ken ik 'em wel als ik hem zie. Die blijft zo lang moge lijk vrijgezel, volgens de stelling dat je nooit bij het ons moet kopen wat je bij 't pond kunt krijgen, en als ie nog es trouwt, is het met een griet met een heleboel centen of relaties, tot opbouw van meneers carrière". „Dat is een hard oordeel", zei Carla. „Goed; Ik hoop dat ik me vergis. We móeten hem niet, Derk niet, en ik ook niet. Die arme Juud kreeg de klap „Denk je", vroeg Carla, „dat ze daar om „Waarom dacht je dat ze hier zo gauw vandaan was?" Dus dat is het. En daarom is Derk zo gesloten". „Derk kan van z'n hart geen moord kuil maken. Het liefst zou hij er open en eerlijk met je over praten, maar hij durft niet. Hij zal me gloeiend dank baar zijn, dat ik het voor hem opge knapt heb". „Hij niet alléén. Je hebt heel harde dingen gezegd, Greet, maar ik ben je gloeiend dankbaar dat je ze gezegd hebt". „Ik heb ze gezegd, omdat ik veel te veel om je geef dan dat ik niet eerlijk met je zou zijn". „O Greet, wat heb ik allemaal kapot gemaakt!" Ze steunde het bijna. „Nou", lachte Greet, „niet zo tragisch. Laten we de schade es opnemen. Juud is aan de waarheid ontdekt, en dat is nooit zo prettig, maar het moest komen, en hoe eer hoe beter. Dat jij een beet je aardig was tegen Gert is niet zo erg, je bedoelde er niets imee, maar hij heeft bewust zitten flirten met jou, in bijzijn van Juud. Tussen jou en Juud komt het weer in orde, dat weet ik beslist". .JDacht je?" „O zeker. En Juud houdt veel te veel van je". „Nu nog?" „Daarom trok ze het zich zo aan. Nou ja, Denk, die kan deze situatie niet aan, die snakt naar een oplossing. Die is er nu". „Wat moet ik doen om dit allemaal weer in orde te krijgen?" zuchtte Carla. l(!Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5