Raad s vergaderin g Stiefmoeder Voor u fl.OOO,- of f10.000,- en voor u VERVOLG VAN PAG. 1 de bank waar ook zich thuis voelt 5? tweede blad TEXELSE COURANT DINSDAG 12 NOVEMBER 1968 Tevene kunnen dan schutting en Rom- neyloods worden verwijderd. De bedoe ling is het nu in gebruik zijnde raad- huismeubilair naar het nieuwe gebouw over te brengen. De interieurontwerp ster kan zich hiermee verenigen. Er zijn verschillende opdrachten voor kunst werken verstrekt. Zo zal o.m. een smeedijzeren balconhek worden ge maakt, wordt in de hal van de trouw zaal een marmermozaïek in de vloer aangebracht, zal de raadskelder van een verdieping worden voorzien en wordt in de glazen wand naast de ingang een in gekleurd glas uitgevoerd wapen van Texel aangebracht. Ook het tapijt voor de raadzaal hoort tot de kunstopdrach ten. Mr. Spreniger zei verder, dat het gemeentebestuur momenteel tracht om beter dan tot dusver, een inzicht te krij- kgen in het totaal van het krediet voor de bouw. De raadsleden zullen waar schijnlijk in de volgende vergadering nauwkeurig kunnen worden ingelicht. Een belangrijke mededeling was dat diezelfde dag door B. en W. overeen stemming was bereikt met Ir. Hajema uit Assen, die de supervisie zal voeren over de stedebouwkundige planning van de gemeente Texel. De raadscom missie voor de ruimtelijke ordening zal binnenkort met de nieuwe supervisor kunnen kennismaken. In plaats van de inmiddels overleden heer M. W. Koorn werd als lid van de woonruimtecommissie de heer C. Koorn benoemd. De overige leden van de com missie werden herkozen. De burgemees ter schetste de grote verdiensten van de heer M. W. Koorn voor de gemeente en liet enkele ogenblikken stilte be trachten. De Sint Jozefschool, in deze verte genwoordigd door de Stichting Katho liek Onderwijs Texel had om financiële medewerking gevraagd bij het aanschaf fen van schoolmeubelen en hulpmidde len voor diverse vakken .B. en W. wil den meewerken (kosten ƒ6967,maar de gevraagde hulpmiddelen voor een nieuwe rekenmethode vonden zij min der noodzakelijk. De thans gevolgde rekenmethode aan de Sint Jozefschool is niet didactisch verouderd, zodat de medewerking voor dit materiaal werd geweigerd. De raad was het hiermee Toekomst T.E.M. De verlenging van de verhoging van het maximaal toelaatbare crediet voor 1969 op grond van de met de T.E.M. aangegane rekening-courant-overeen komst van ƒ900.000,tot ƒ1.500.000, was voor mej. A. G. Luysterburg aan leiding om zich af te vragen of dit, ge zien de onzekere toekomst van de TEM wel juist was. Duidelijk werd gemaakt, dat de TEM, ongeacht de toekomst, het geld nodig heeft om per 1 januari niet zonder kasmiddelen te zitten. En wat de toekomst betreft: binnenkort zal in een vergadering van de raad van com missarissen worden gesproken over na dere voorstellen betreffende het bedrijf. Bij het verzamelen van gegevens, die bij het nemen van beslissingen nodig zijn, is men o.a. te rade geweest bij an dere elektriciteitsbedrijven. Pas zeer onlangs zijn de gevraagde gegevens be schikbaar gekomen. Bij het behandelen van het voorstel tot verkoop van bouwgrond aan de heer B Gieze maakte de heer Standaart het college attent op een fout. De bedoelde grond ligt niet aan de Bernhardlaan, maar aan de Thijsselaan. Aldus gewij zigd ging men met de verkoop akkoord, evenals met de andere grondtransacties, die in deze vergadering aan de orde kwamen. Wel drong de heer C. Koorn aan op een 'betere verkaveling van te verkopen bouwpercelen. Hier en daar blijven strookjes „niemandsland" over. Onjuiste procedure Vrij veel discussie werd uitgelokt door de voorgestelde verkoop van grond aan de heer H. P. Houwing te De Koog. Zoals onze lezers al wisten ging het om een stuk, dat de heer Houwing wil gebruiken als parkeerterrein ten behoeve van zijn hotelgasten. In het uitbreidingsplan is dit perceel echter bestemd voor een openbaar of bijzonder gëbouw. Die bestemming zal dus ge wijzigd moeten worden en het zou dan wel eens kunnen gebeuren dat omwo nenden of anderen tegen deze wijziging bezwaar aantekenen, waardoor B. en W. zich wellicht genoodzaakt zien zich toch aan de oorspronkelijke bestemming te houden. De heer J. J. Westdorp noem de het een onjuiste gang van zaken. Het is beter eerst de wijziging te be werkstelligen om pas daarna te verko pen. De heer Westdorp toonde zich bo vendien geen enthousiast voorstander van particuliere parkeerterreinen in de bebouwde kommen. Hij vreesde, dat vele anderen het voorbeeld van Hou wing zouden navolgen. Wethouder Joustra vond hei zo gek niet. De heer Houwing draagt zo bij aan de oplos sing van het parkeervraagstuk. op eigen kosten. Bovendien, zo meende hij, moet het toekomstige streven erop gericht zijn de exploitanten van dergelijke be drijven ertoe te brengen zelf voor de nodige parkeerruimte te zorgen. Een en ander neemt natuurlijk niet weg dat er ook grote algemene parkeerplaatsen, moeten worden aangelegd. In het uit breidingsplan voor De Koog is een dergelijk terrein dan ook geprojecteerd. Risico Bleef dus het bezwaar van de ge volgde procedure. Burgemeester Spren- ger verzekerde dat de heer Houwing terdege op de hoogte is van het risico dat hij loopt. Hij weet, dat als de wij ziging van het uitbreidingsplan niet zou worden goedgekeurd, hij zijn plan nen niet kan uitvoeren. De heer West dorp bleef de gang van zaken als onge wenst bestempelen. Door de voorge stelde beslissing legt men zich toch enigszins vast. De heer Joustra: „Als het uitbreidingsplan niet veranderd, zou worden, kunnen we de grond te gen dezelfde prijs terugkopen. Dat is in de verkoopvoorwaarden bepaald". De gevoerde „omgekeerde" procedure is overigens wel in het belang van de heer Houwing, die nu snel kan begin nen met de aanleg van het terrein. Sinds de heer Houwing een ander ter- reintje moest prijsgeven, beschikt hij nl. niet meer over parkeerruimte voor zijn gasten. Het toestaan van een par keerterrein geeft v.w.b. andere mensen met soortgelijke verlangens geen con sequenties. Ieder geval wordt op zich zelf bekeken. Liever sporthal De Raad ging gretig in op het aanbod van de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten voor een geldlening van ƒ416.000,ten behoeve van de bouw van een gymnastieklokaal te Den Burg. Het betreft hier het al jaren wachtende plan voor een gymlokaal nabij de Sint Jozefschool. Mevrouw Koning-Bruin vroeg of onderzocht kan worden of in plaats van een gymlokaal niet beter een sporthal kan worden gebouwd. Een sporthal kan voor veel meer doeleinden worden gebruikt, zoals diverse binnen sporten waarvoor het formaat van een gewoon gymnastieklokaal niet toerei kend is. Heel toevallig bleek deze kwestie al in studie te zijn bij B. en W. Burgemeester Sprenger zei dat een sporthal in ieder geval duurder wordt, zodat een aanvullend crediet zou moe ten worden verkregen. Het staat nog niet vast of een dergelijke, grotere sporthal op hetzelfde terrein kan ko men. Dat deed de heer P. Smit in het geweer komen, die vond dat het lokaal in ieder geval bij de school moest ko men, zoals sinds vele jaren het plan is. Weggetjes In de rondvraag vertelde de heer C. H. Roeper, dat verschillende gebruikers van landerijen, die grenzen aan de veel besproken holle weggetjes ten zuiden van Den Brug een brief hebben gehad van Ir. Pfeiffer van Staatsbosbeheer, die hen aansprakelijk stelt voor bescha digingen, die aan de tuinwallen zijn aangericht. De heer Roeper toonde zich hierover zeer verbolgen. Eerst is de Staat overgegaan tot het dichtmaken van de toegangen tot het land en nu de gedupeerde gebruikers de oude toestand hebben hersteld, worden ze op deze manier aangepakt. Hij twijfelde er sterk aan of de Staat wel het recht 'heeft om zo in te grijpen. Burgemeester Sprenger vond het een betreurens waardige toestand. Zonder er zich over uit te spreken of hij de handelwijze van de Staat goedkeurde, twijfelde hij niet aan het formele recht daartoe. Men heeft Rijkseigendom beschadigd. Het feit, dat het een herstel van de oude toestand is, doet daar niets aan af. Men mag geen eigen rechter spelen. Het is bovendien onverstandig, nu de kwestie van de weggetjes nog in bespreking is. Staatsbosbeheer overweegt nl. de weggetjes toch maar weer voor 4-wielig verkeer toegankelijk te maken. Ook B. en W. zijn, na een onderzoek ter plaat se, tot de conclusie gekomen, dat de door de Staat gecreëerde toestand niet prettig was voor de belanghebbende grondgebruikers. de heer J. IV. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doel- einden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maximaal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: ƒ3.000,- in handen, be taling in 18 x ƒ183,15. Of: ƒ10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbij zijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de per soonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat mot persoonlijke service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 260 vestigingen in Nederland Burgemeester zei te hopen, dat de kwestie in overleg tot een goed eind wordt gebracht. Voor zover het ge meentebestuur daar iets aan kan doen, zal dat zeker gebeuren. De heer Roeper benadrukte, dat het er hem principieel om ging, dat de betrokken weggetjes openbaar zijn. Door de maatregelen van de Staat is de openbaarheid eraan ont trokken. De landgebruikers hadden vanaf hun land toegang tot de weg getjes; de Staat heeft deze toegang ge dicht zonder daartoe het recht te heb ben. De voorzitter zed de zaak in ieder geval niet op de spits te willen drijven. Mevrouw Koning-Bruin repte over 'het schrijven, dat B. en W. en de raad hadden ontvangen van de Winkeliers vereniging Den Burg. In de brief wordt gevraagd of de winkeliers hun vuilnis voortaan tegen lager tarief mogen stor ten. Zelf maken ze al grote kosten met een eigen ophaaldienst. Mevrouw Ko ning vond het verzoek niet onredelijk. In de volgende vergadering zal over het verzoek worden beslist. De heer Standaart herinnerde eraan, dat voor industrialisatie en recratie in de stimuleringsgebieden belangrijke subsidies worden verstrekt. Hij vroeg in hoever Texel daarvan meeprofiteert. Uit het antwoord van B. en W. bleek, dat men wel probeert een graantje mee te pikken, o.a. om de bouw van een zwembad mogelijk te maken. De heer Standaart had echter vooral gedacht aan de investeringen, die moeten wor den gedaan in verband met de rol die Oudeschild mogelijk zal spelen bij de bevoorrading van de booreilanden op het continentale plat. Het gemeentebe stuur is op de hoogte van de belangen die op het spel staan en doet zijn best. Avondvergadering Mej. A. G. Luysterburg drong erop aan nu eens ernst te maken met de raadsvergaderingen in de avonduren. Er is herhaaldelijk over gesproken, maar tot een definitief verplaatsen van de middag naar de avond is het nog steeds niet gekomen, omdat niemand er iets voor voelt. Mej. Luysterburg zei zelf ook liever thuis te blijven, maar in het belang van beter begrip en oontact tussen gemeente en gemeentenaren is het zaak dat de raadsvergaderingen worden gehouden op een tijdstip, waar op iedere belangstellende in de gelegen heid is te komen. Mej. Luysterburg had geconstateerd, dat middagvergaderin gen, waaraan de Texelse gemeenteraad gewend is, elders in het land tot de zeer grote zeldzaamheden behoren. De spreekster verzocht daarom dringend om spoedig een beslissing te nemen. Zij wees erop, dat in de raadzaal van het nieuwe raadhuis veel meer gelegenheid bestaat om publiek toe te laten, maar als men vasthoudt aan de mdddagbij- eenlkomsten, moet worden gevreesd dat het op de publieke tribune nooit druk zal worden. De burgemeester beloofde in de volgende vergadering op deze zaak te zullen terugkomen. V.T.B. De heer Westdorp begon over het laad- en losstatdon dat de VTB aan de Bernhardlaan, achter het bestaande ge bouw, wil bouwen. Hij toonde zich niet gelukkig met dit plan, omdat het om vangrijke rijdend materiaal van deze firma dan tooh telkens weer van de dorpskom gebruik moet maken. Hij zou liever zien dat het hele bedrijf naar een industrieterrein zou worden verplaatst. Nu is er wellicht nog een kans om een dergelijke oplossing te bewerkstelligen; als de VTB eenmaal heeft gebouwd is daar natuurlijk geen sprake meer van en zit men in de toekomst wellicht met ernstige problemen. De voorzitter vertelde dat de mogelijkheid om het bedrijf naar het industrieterrein te ver plaatsen uitvoerig is bestudeerd, ech ter met negatief resultaat omdat de kosten te hoog zouden worden. Bij de nu gekozen oplossing wordt in ieder geval bereikt dat de vrachtauto's niet meer aan de straat worden geparkeerd. Volgens de heer Westdorp was dat niet het geval. De containers komen onder dak, maar de trekkers niet. De heer Joustra meende te weten dat de VTB zelf ook niet zo gelukkig is met het huidige plan. Voor de heer Westdorp LANDBOUW EN VEETEELT NIET BEGREPEN, OF Goed lezen schijnt een vrij moeilijke kunst te zijn. Misschien moet ik ook zeggen, dat het een hele toer is om zo te schrijven, dat het goed overkomst. Tooh komt de vraag wel eens bij je op of er niet heel dikwijls sprake is van naar jezelf toe lezen, zoals heel veel mensen ook de kunst verstaan om naar zichzelf toe te rekenen. Dat naar jezelf toe lezen veronderstel ik ook in één van de brieven, die we ontvingen naar aanleiding van de ter visielegging van de Lijst van Geldelijke Regelingen van de Ruilverkaveling „Texel". Het is me werkelijk onmogelijk om aan te nemen, dat men zó verkeerd kan lezen. Oor deelt U zelf. Kosten voor ontsluiting De man in kwestie schrijft het vol gende: „In de Texelse krant van 1 nov. schrijft U, dat voor land, dat reeds vóór de ruilverkaveling aan een ver harde weg lag ƒ100,per iha. wordt berekend". Wat stond er in werkelijkheid in be doeld artikel? Het volgende. „Kon nl. iemand vóór de ruilverkaveling alle grond vanaf de weg, zonder gebruik making van percelen van anderen be reiken, dan wordt hiervoor ƒ200,per ha. in rekening gebracht als de grond voorheen aan een verharde weg lag, die door de ruilverkaveling is verbeterd". De man vervolgt dan: „Verder heb ik een perceel ingeleverd aan een groene binnenweg, waarvoor volgens Uw ver slag 200,per ha. berekend wordt". Het is werkelijk onbegrijpelijk, waar dit vandaan wordt gehaald. Wij hebben al enkele keren verteld, dat voor grond, die voorheen aan een zgn. groene weg lag als kosten voor ontsluiting bedragen worden berekend van ƒ300,en 400,per ha. Men kan ook goed bemerken, dat de ruilverkaveling „Texel" een kwestie van jaren is geweest. Men weet in veel gevallen niet meer of een bepaald werk vóór of tijdens de Ruilverkaveling is uitgevoerd. Dezelfde man schrijft nl.: „Ik heb ingeleverd een perceel aan de weg, dat reeds voor de verkaveling door de Gemeente is aangelegd.In werkelijkheid is bedoelde weg, toen de ruilverkaveling al enkele jaren draai de, door de Ruilverkaveling gemaakt. Zó niet Wij willen er niemand van weerhou den om bezwaren in te dienen. Maar het lijkt ons wel goed om voordat men een bezwaarschrift instuurt na te gaan of de motieven, die men aanvoert wel juist zijn. Het betekent zowel voor de „bezwaarde" als voor de Plaatselijke Commissie verlies van tijd als men be zwaar maakt op grond van onjuiste feiten. was dat een reden temeer om er opaan te dringen nog eens met de VTB te gaan praten. Gymvereniging Vervolgens brak de heer Westdorp een lans voor de gymnastiekvereniging Oosterend. Deze maakte steeds gebruik van de voormalige school, waar ze oud papier persten om het voor verkoop ge schikt te maken. De gemeente heeft al tijd toegestaan dat de vereniging gratis van de school gebruik maakte. Nu moet de vereniging verdwijnen omdat de ge meente een betalende huurder heeft ge vonden. De gymvereniging kan, weer voor niets, onderdak krijgen in de voor malige brandweerkazerne. Hierover is men zeer verblijd, maar de verhuizing zal toch aanzienlijke, wellicht ondraag lijke kosten met zich meebrengen om dat de in de school geplaatste pers (op ibetonfundering) moet worden overge bracht. Bovendien zit in de brandweer kazerne geen krachtstroomaansluiting zodat deze voorziening ook moet wor den aangelegd. De heer Westdorp vond dat de zeer hard werkende vereniging waard was om in deze tegemoet te worden gekomen. Burgemeester Spren ger vond het geen onredelijk idee. Als de vereniging zich tot de gemeente wendt zal men de zaak ongetwijfeld welwillend bekijken. FEUILLETON door TOM LODEWIJK 27. Ze zouden zo dadelijk wel komen. „Jij neemt de honneurs maar waar", had Carla gezegd. „Maar jij bent de gastvrouw". „En jij de portierster". „Ik zie er al een paar komen". Langs de laan naderden drie jonge- mensen in druk gesprek. „Die zijn maar met de trein gegaan. Ik denk dat de rest wel met de dokter meekomt in de auto". „Ha die Juud!" „Ha jongens. Alle dingen zijn gereed" Ze waren zichtbaar geïmponeerd. „Sjonge, wat heb je dat allemaal ge organiseerd Reuze-gezellig „Ja, dat is het werk van Carla". Carla begroette haar gasten die, merkte Juud met plezier, verrast waren dat die tweede moeder van Juud nog zo jong en zo'n elegante vrouw was. Meteen werd er gebeld Juud keek door het raam, zag een blauw Fordje staan. „Daar zul je de anderen hebben". Br Green kwam met nog drie stu denten van het clubje wat aarzelend binnen. „Dag juffrouw De Hoogh wat een ideale omgeving hier. Confe rentie-oord bij uitstek". „Dus u hebt geen spijt dat u naar Bussum gekomen bent". „Veel te blij, dat ik Amsterdam kan ontvluchten". Juud stuurde 't groepje de kamer in. „Carla, dit is dokter Green. Ze zag verwonderd, hoe twee mensen elkaar aanstaarden, als zagen ze een geestver sëhij ning „Carla.ja, je bent het toch? Carla van Essen?" „Pier! Ik hoor het aan je stem!" „Ben ik zo veranderd?" „Och, jij.haar stem stokte. Judith en de anderen staarden ver wonderd. „Ja mensen", legde Carla nerveus uit, „jullie dr. Green ken ik als Pier Groen. We hebben samen gestudeerd, hè Pier?" „Maar hoe kan dat?" „Tja, ik ben nu mevrouw De Hoogh. En Juud is de dochter van wijlen mijn man". Hij lachte. „Ja, de naam De Hoogh zei me niets. Als ik enig idee had gehad, jou hier te zullen ontmoeten. „Wel, was je dan niet gekomen?" Hij wist geen antwoord. „Ga zitten, mensen. Koffie of thee?" vroeg de praktische Carla en vluchtte naar de keuken. Daar, in 't vertrouwde domein, haar gewende handen als automatisch het werk doend, kon ze haar gedachten verzamelen. Pier Groen.... na al die jaren te gast in haar huis De naam had haar niets gezegd, en niet alleen vanwege de veramerikaan- sing.van Groen tot Green. Hoeveel Groenen liepen er niet in Nederland rond! Maar ze had hem, na haar verlo ving met Martin, helemaal uit het oog verloren. Inderdaad, ze had toen iets gehoord over een soort studiebeurs voor een der grote Amerikaanse universitei ten. Pier had zichzelf toen zo volkomen uit de circulatie teruggetrokken, dat ze hem volkomen vergeten was. Ze wist niet of hij nog leefde, nog in het land was. Had het iets te maken gehad met haar verloving? Zonder enig spoor van zelfvoldaanheid veronderstelde ze van wel. Pier was altijd een intens levende jonigen geweest, en (hij was op haar ook niet zonder meer verliefd geweest. Zij was voor hem dè vrouw geweesten ze had hem laten gaan voor een opper vlakkig jongmens als Martin van den Dohl, uit opppervlakkige ijdelheid zelfs, om de glorie, Martin eindelijk aan de haak te hebben, Martin, die „niet te vangen" heette. En waar was het op uitgelopen? Het was waar, zij had de sohijn gered, zij had de eer, zoals dat heette, aan zichzelf gehouden toen ze het uitmaakte. Maar zo diep had haar deze ervaring gekrenkt, dat ze in een geheel ander bestaan was overgestapt, de studie er aan had gegeven.en dat alles had geleid tot het huwelijk met dokter De Hoogh. En hoe zag hij eruit! Ze was ervan geschrokken. „Ik hoor het aan je stem", had ze gezegd, maar daardoor was ze diep geschokt. Hij scheen de schim van die hij eens was, en hij was bijna even oud als zij, dat scheelde een paar jaar slechts. Deze bleke, verkommerde, ver magerde man, leek tweemaal zo lang geleefd te hebben. Alleen de stem ja èn de ogen. Toen ze binnenkwam, merkte ze met voldoening, dat er reeds een ongedwon gen, gezellige sfeer heerste net wat Juud zo 'graag had gewild. En nu Pier daar zat, in een gemakkelijke stoel tus sen de jongelui, leek hij opeens een heel stuk opgeknapt. Ze wilde weggaan, de anderen alleen laten, maar daartegen rees protest. „Dat is nergens voor nodig", besliste Juud en ook Pier zei het veel prettiger te vinden als ze er bij bleef. Nu, dat wilde ze zelf ook wel. Ze was benieuwd, was hier vanmiddag, in haar huis, zou worden klaargemaakt.... en ze was •geïntrigeerd, tot wat voor soort mens Pier zich zou hebben ontwikkeld. Hij had meteen de aandacht van de jongeren om hem, als de man die het met eigen ogen heeft gezien, als de man die de nood kent en de wegen tot ver betering weet. Met zijn wat vlakke, kleurloze stem bleek hij een boeiend verteller. Juist het totaal ontbreken van sterk aangezette accenten, de nuch tere wijze van vertellen, deed te duide lijker uitkomen dat, wat zijn toehoor ders als iets verschrikkelijks ervoeren, daarginds de orde van de dag was dat men aan die verschrikkingen was gewend omdat men nooit iets anders had gekend. „Die kinderen", hoorde ze Pier zeg gen, „komen dan bij ons, ze kunnen haast niet meer staan, ze lopen te ster ven. Dan krijgen ze bij ons de voedings stoffen, die ze al die tijd ontbeerd heb ben, en van dag tot dag zie je ze op knappen Maar het is él te veel inci denteel. De ouderen zien het aan, vin den het een wonder, bedanken je har telijk, en dan gaan ze weer voort op dezelfde manier. Wij komen mensen te kort. Mensen, die dit werk kunnen doen, die anderen, ook inheemsen kunnen opleiden, dokters, verpleegsters, en ook medewerkers die kunnen bou wen en administreren". Oarla, inmiddels zorgend „voor de in wendige mens", hoorde de vragen, hoorde de belangstelling, de ontroering soms. Ze keek naar Juud, die met grote aandacht zat te luisteren naar de woorden van de man die het alles had meegemaakt. En naast het intelli gente gezicht van haar vriendin Bep. Ja, die zat er al, in gedachten! Carla glimlachte. Laat de mensen praten over de moderne jeugd! Hier zat moderne jeugd, en ze was bereid haar deel bij te dragen tot leniging van de nood dei- wereld. „Nu moesten jullie maar eens een kwartiertje pauzeren", onderbrak ze de gesprekken, „en een glas sherry drin ken, want in de andere kamer heb ik een paar broodjes klaargemaakt en dan zullen we eerst maar eens op ons ge mak eten". „Eigenlijk zijn we al uitgepraat", zei Pier, „wat we straks nog te doen heb ben is het zaakje organiseren". Oarla, aan het hoofd van de tafel, overzag de gastenschaar en straalde van voldoening. Daar zat ze toch maar weer, tussen zo vele jongeren, die alle maal te gast waren in haar huis. Ze knikte naar Juud en die lachte terug. de goede verstandhouding was weer hersteld. Tijdens de koffie-na zette ze zich naast Pier. „Wat een manier om de kennisma king te hernieuwen", lachte hij. i(;Wordt vervolgd) HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 12 nov. 12.24 en 13 nov. 0.28 en 13.10; 14 nov. 1.19 en 14 09; 15 nov. 2.26 cn 15.29; 16 nov. 3.51 en 16.56. Aan hot strand ongeveer een uur eerder hoog water.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 5