Mededelingen Ouwe Sunderklaas URE Huize „Duna' A. v.d. VIS Boilencultuur vergadering stapelledikanten WITTE C0LL-PULL0VERS VVV afd. De Koog ledenvergadering inleveren van 40 stuks bouwvak- vakantiezegels Het Sint Nicolaasfeest is achteT de rug; donderdag a.s. is het Ouwe Sun derklaas. Voor wat betreft de organi satie van de viering in de diverse dor pen ontvingen wij de volgende mede delingen Den Burg. Door de stichting Folklore Texel zijn voor de speulers van Den Burg prijzen uitgeloofd van ƒ40,ƒ20,en ƒ10, Daarnaast kunnen de door Cultureel Werk beschikbaar gestelde bekers wor den veroverd. De jury beoordeelt van af acht uur (tot ca. 9 uur) op het ter ras van hotel „De Lindeboom-Texel". De deelnemende kinderen zullen vanaf zes uur, ook op het terras, wor den beoordeeld door een speciale jury, bestaande uit de echtparen Bijlsma en Strick. Degenen, die vorig jaar de wis selbeker niet definitief (tweemaal ach tereen of drie keer totaal) hebben ge wonnen, worden verzocht deze in te leveren bij de heer J. M. de Vries, p/a Raadhuis. Voor de bekerhouders van de andere dorpen hetzelfde, maar zij moe ten hun trofee bij de betreffende dorpscommissie of organisatiecomité inleveren. Oosterend. Op Ouwe Sunderklaasavond speelt in het dorpshuis van Oosterend „Rita and her golden five", het orkest, dat ook tijdens de feesten is opgetreden. De dorpscommissie heeft prijzen voor en kelingen en groepen uitgeloofd. De deelnemende jeugd moet zich van vijf tot zes uur in het dorpscentrum verto nen (Kerkplein, Peperstraat, Verloren- kost, Koetebuurt, Kerkstraat) om door de verspreid zittende juryleden te wor den beoordeeld. Tussen zes uur en half zeven worden zij in het dorpshuis ver wacht waar de uitslag bekend wordt gemaakt en de prijzen worden uitge reikt. Vanaf dat moment worden in het dorpscentrum de oudere spelers be oordeeld, Het bekendmaken van de uitslag en het prijsuitreiken hebben om half tien plaats in het dorpshuis. Tot op dat moment hebben gemasker- POLYGAS, KRACHTIG GAS Inlichtingen: H. Segers, tel. (02220) 2436 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders verleen den in de afgelopen maand aan de na volgende personen, zaken en instellin gen de daarbij omschreven bouwver gunning. De heer J. v.d. Kooi te De Cocks dorp, voor de verandering van een woon- en winkelhuis aan de Kikkert- straat; de N.V. Luchtvaartterrein Texel voor de bouw van een garage aan de Postweg; de heer J. v.d. Vliet te Den Burg, voor de verandering van een kampwinkel aan de Grensweg B 156; de heer H. v.d. Ster te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Hal- lerweg; de fa. A. v.d. Vis en Zn., voor de bouw van een loods aan de Marico- weg; de heer C. Winter te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Bernhardlaan; het R.K. Kerkbestuur te De Koog, voor de uitbreiding van het kerkgebouw; de heer P. Witte te Den Burg voor de bouw van een garage aan de Schilderweg, Bakkers Ijzerhandel N.V. te Den Burg, voor de bouw van een berging bij Warmoesstraat 62; de Stichting Nederlandse Middenstands- bank te Amsterdam, voor de verbouw van het bankgebouw in de Binnen- burg; de C. E. Gollardsstichting te Den Burg, voor de bouw van 8 bejaarden woningen aan De Zes; de heer J. Witte te Den Burg, voor de bouw van een garage aan de Ada van Hollandstraat; de Recreatiestichting Texel te Den Burg, voor de bouw van een toiletge bouw op Lood9mansduin; de heer J. P. Schoorl te Den Burg, voor de bouw van een woonhuis aan de Kogerweg; POLYGAS, KRACHTIG GAS Inlichtingen: H. Segers, tel. (02220) 2436 de heer D. v.d. Werf te De Koog K 83, voor de bouw van een kamphuisje op het terrein Het Hoogelandt; de heer L. Sok te Den Burg, voor de bouw van een zomerwoning aan de Westerweg; de heer C. H. F. Duin te Den Burg, voor de bouw van 4 woonhuizen aan de Bernhardlaan; de heer P. A. v.d. Vis te Oosterend, voor de verandering van een gevel aan de Vliestraat; de heer J. van Heerwaarden te Den Burg, voor de bouw van een berging achter het pand Wagemakerstraat 14; de heer S. P. Dros te Oosterend, voor de verande ring van een winkelpand aan de Pe perstraat; de heer C. J. Zoetelief te Den Burg, voor de verandering van een dubbel woonhuis; de heer A. Lap te Den Hoorn, voor de bouw van een garage aan het Klif te Den Hoorn; de heer H. Tromp te De Cocksdorp, voor de bouw van een berging aan de Kik- kertstraat; de heer K. Pijper te Am sterdam, voor de verbouw van een kamphuisje aan de Californiëweg te De Koog; de heer A. Blok v.d. Velden te De Koog, voor de bouw van een ga rage; mevr. G. Dijt te Den Burg, voor de bouw van een schuur aan de Wes- tergeestweg; de heer W. J. van Heer- waarde te Den Burg, voor de verande ring van een gevel aan de Graven straat; de heer K. Boon te Den Hoorn, voor de verandering van een woonhuis aan de Herenstraat en de heer A. Mantje te Den Burg, voor de verande ring van een woon- en winkelhuis aan de Hogerstraat. den gratis toegang, als ze tenminste 14 jaar of ouder zijn. De Cocksdorp Evenals vorige jaren wordt Ouwe Sunderklaas in „durp" door de sport vereniging georganiseerd. Bij het speu- len geldt weer de traditie, dat de deel nemers zoveel mogelijk huizen binnen gaan. De kinderen spelen van 6-8 uur. Ze moeten in ieder geval het huis van dokter Siebinga niet vergeten, want daar worden ze beoordeeld. De jury voor volwassenen is verspreid over ver schillende adressen in Kikkertstraat en Joan Hodshonstraat. De deelnemende volwassenen moeten tevoren een num mer halen bij de heer Visman. Voor de kinderen zijn als prijzen vaantjes uit geloofd; voor de volwassenen bekers. Voor de voorstelling met het hoogste aantal punten is een ere-prijs beschik baar gesteld. De Waal Zoals gebruikelijk wordt het Ouwe Sunderklaasfeest te De Waal uitslui tend door de jeugd gevierd. Van half zeven tot half acht gaan de kinderen langs de huizen van het Hogereind om zo voor de verspreid zittende jury te POLYGAS, KRACHTIG GAS Inlichtingen: H. Segers, tel. (02220) 2436 speulen De jury zal vooral letten op originaliteit. Men is van mening dat een voorstelling, die een Texels of Waalder gebeuren aan de kaak stelt, het meest op zijn plaats is. In het dorpshuis zullen even na half acht de prijzen bekend worden gemaakt. Wis selbekers dienen tijdig te worden inge leverd bij heer J. Lok, met uitzondering van de definitief gewonnen bekers. Den Hoorn In Den Hoorn wordt de jeugd (tot 14 jaar) van 7-8 uur in 'het dorpshuis beoordeeld. Naast de gewone prijzen wordt in de „jeugdsector" één wissel beker toegekend. Voor de ouderen, die van 8.15-9.15 uur worden beoordeeld zijn bekers voor enkelingen, paren en groepen beschikbaar gesteld, alsmede wissel- en andere prijzen. De ouderen, die voor prijzen in aanmerking willen komen, moeten er voor zorgen, dat zij ook worden beoordeeld door de jury leden die zich vanaf ,,'t hoekie" tot het Hogewerf in enkele huizen ophouden. Oudeschild In Oudeschild zijn wisselbekers te verdienen voor groepen, paren, enke lingen en de meest originele voorstel ling van het jaar. In het dorpshuis ,,'t Skiltje" zal voor dansmuziek worden gezorgd, waarbij het repertoire voor deze gelegenheid is aangepast voor alle leeftijden. Het kan dus, evenals vorig jaar weer „hartstikke" gezellig zijn. De muziek, die 's avonds in 't Skiltje zal zijn, wordt verzorgd door de bekende gezelligheidsband „The Rooking Four". De feestcommissie deelt mede, dat ook voor de „ouwe beppies" weer prij zen beschikbaar zijn en wel voor groe pen, paren en enkelingen. De jeugd POLYGAS, KRACHTIG GAS Inlichtingen: H. Segers, tel. (02220) 2436 kan vanaf half vijf tot vijf uur een wedstrijdnummer afhalen in het dorps huis, de jury beoordeelt de voorstellin gen dan van kwart voor vijf tot half zes in de smederij van de heer E. Sla- man. Bij zeer slecht weer zal de jury in het dorpshuis komen, zodat de kin deren binnen kunnen blijven. Na de beoordeling door de jury zal het voor alle „ouwe beppies" nog even gezellig zijn in het dorpshuis tot de prijzen be kend worden gemaakt. Dick Koning zal voor muziek zorgen. De ouderen kunnen 's avonds van acht tot negen uur hun wedstrijdnum mer in het dorpshuis afhalen. De jury zal van half negen tot half tien bij de smederij van E. Slaman en bij de voormalige bakkerij van J. Witte de voorstellingen beoordelen. De feestcommissie verzoekt de hui dige bezitters van bekers en kransen, deze zo spoedig mogelijk af te geven bij mevr. W Schellinger-Zegel, Heems- kerokstraat 8. PROGRAMMA AVOND DUBBELE VON SION Het programma van de avond, waar op burgemeester Sprenger aan de daarvoor in aanmerking komende ver enigingen) de verenigingstrofee „Dub bele Von Sion" zal uitreiken, is thans vastgesteld. Meegewerkt zal worden door het Kon. Texels Fanfarekorps (20 minuten); de Volksdansgroep Texel (15 minuten); de tafeltennisvereniging Te- tak (10 minuten); het Dameskoor Den Burg (15 minuten); de toneelvereniging De Duinkanters uit De Koog (60 minu ten) de judo vereniging Oosterend (15 minuten) en het Contactorgaan voor Zang en Muziek (10 minuten). De me dewerking van De Duinkanters bestaat uit het opvoeren van een éénacter, die voor deze gelegenheid speciaal wordt ingestudeerd. De bijdrage van het Con tactorgaan omvat het optreden van de finalisten van het onlangs gehouden solistenconcours. Na afloop van het programma worden de verenigings trofeeën uitgereikt. SCHIETOEFENINGEN Op 10 december wordt geschoten te Breezanddijk van 10.30-17.30 uur met de 120 mm. mortier; sector gemeten vanuit Breezanddijk door de richting 180° en de Afsluitdijk richting Noord- Holland. Diepte 8000 m., hoogte 1000 voet. VVV-VERGADERINGEN IN DE KOOG EN DEN HOORN Maandagavond 16 december verga dert in „Het Witte Huis" te De Koog de Koger afdeling van de VVV Texel Bij de bestuursverkiezing stelt de heer J. v.d. Kerkhof zich niet herkiesbaar, het bestuur stelt de heer J. v.d. Ploeg voor als candidaat. De afdeling Den Hoorn van de VW vergadert woens dagavond 18 december, zoals gewoon lijk in „Loodsmanswelvaren". VERWARRING Bij sommige abonnees is verwarring ontstaan als gevolg van een fout bij het opmaken van de krant van dins dag. De regel „zie vervolg tweede blad" aan de voet van de pagina, had onder de kolom rechts ervan moeten staan. De meeste lezers zullen dit waarschijnlijk zelf al hebben ontdekt, zodat het raadsverslag voor hen geen raadsel is geworden. OPENBARE LES L.T.S. Maandagavond, aanvang half acht, wordt in de Lagere Technische School een openbare lesavond gegeven. De school draait dan zoals overdag. Niet alleen de ouders, maar ook andere be langstellenden zijn welkom. De open bare les duurt tot 21.15 uur. ZON. MAAN EN HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild 6 dec. 9.05 en 21.24; 7 dec. 9.43 en 22.00: 8 dec. 10.23 en 22.33; 9 dcc. 11.00 en 23.06; 10 dec. 11.35 en 23.37; 11 dec. 12.09 en 12 dec. 0.09 en 12.45; 13 dec. 0.46 en 13.32; 14 dec. 1.39 en 14.31. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 7 december t/m 13 december, tel. 2182, b.g.g. tel. 2069. ZUIVERE HUID PUROL en PUROL-poeder CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 11 december worden de moeders van alle buitendorpen ver wacht van 13.00 tot 15.30 uur. WEEKENDDIENST ARTSEN van zaterdagochtend 8 uur tot maandagochtend 8 uur. Dokter BARNARD, Oosterend, tel. (2223) 234. GROENE KRUIS ingaande vrijdag 24 uur tot en met maandag 13.00 uur Zr. HOL, Den Bui^g, tel. (02220) 2414 R.K. KERKDIENSTEN Den Burg; zaterdag 1-9.30 uur zondag 8.30 en 10.30 uur. De Koog: zondag 10.00 uur De Cocksdorp: zondag 8.30 en 19.30 uur Oosterend: zaterdag 19.30 uur zondag 10.00 uur Oudeschild: zondag 9.00 en 19.00 uur Den Hoorn: zaterdag 19.30 uur zondag 10.30 uur PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes, gemeenschap pelijke dienst met de Doopsgez. gemeente in de Herv. kerk De Cocksdorp 10 uur ds. Soesan Den Hoorn 10 uur ds. Visser Collecte Raad van Kerken De Koog 19.30 uur ds. Waardenburg Oecumenische dienst; collecte Raad van Kerken in Nederland De Waal 9.30 uur ds. Waardenburg Oecumenische dienst; collecte Raad van Kerken in Nederland Oosterend 9 45 uur ds. Rozemond, gezamen lijke dienst met Doopsgezinden in de Doopsgezinde kerk. Collecte Raad van Kerken in Nederland. Oudeschild 11.00 uur ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 16.45 uur ds. J. Dethmers Oosterend 10.00 en 15.00 pur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10.15 en 16.00 uur de heer Blok uit Zeist in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur ds. Froentjes. gezamenlijke dienst met de Hervormden in de Herv. kerk. Oosterend in afwijking van het kerkblad 9.45 uur dr. C. Rozemond, gezamenlijke dienst met de Hervormden in de Doops gezinde kerk. Extra collecte voor Raad van Kerken. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,50; elke regel méér 0,50. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nummer ƒ0,50 meer. In onze maatkleding voelt U zich prettig en verzorgd. Uw kleermaker Carel Schmidt, Boom- kampstr. 8. Alkmaar, tel. 13615. Elke vrijdag op Texel Alle soorten vogel kooien en -zaden, goud vissen en aquariums. Uw keus - bij Geus Doe het zelf eens. Re pareer zaterdags zelf uw auto bij Garage Dros n.v. Eierland C 49 25% korting op onze autobanden en bovendien nog gratis gemonteerd, zolang deze advertentie wordt geplaatst. Garage Fa. Gebr. Schoorl, telef. (02220) 2550 Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Voor oud ijzer, lompen, metalen en bruikbaar ijzer. J. W. Schagen. Wagemakerstraat 28, Den Burg tel. (02220) 2470 Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg, Hotel Den Burg, tel. (02220) 2106. Vergeet niet uw hondenportie te reserveren. Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Er kunnen 's zater dagsmorgens nog veel meer mensen in de lees zaal zitten. Is uw brief al verzon den aan Het Groene Kruis Texel Wie heeft verkeerde suède jas aangetrokken D. Hilfen, hotel „Tuban tia". Uit? Naar U.D.I. Te koop gevraagd oud- Hollands spinnewiel. M. E. v. d. Kerkhof, Schil- derend 59. Den Burg. Te koop aangeb. Zün- dapp motor. Br. onder nr 177 bur. Tex. Crt. Te koop Austin, rood, motor is prima. Prijs ƒ1200,-. 1. lerenjas, leren jack, kl. elektromotortje. M. Bakker, Hogereind 10 De Waal, tel. 2801 Te k. J.F. mestwegen, maaibalk 3-punts hefin- richting, schovendrager, slingereg, 2-scharige rondgaande ploeg, 3 m. weidekettingeg, Victoria trommelschudder met borden, transporteur 7,5 m. met krachtstroommo tor, tractor Same Atlan ta, watertank 750 liter op wielen, Pendel kunst meststrooier. Te k. gevr. hooiblazer en paarden- kunstmeststrooier. A. C. Pool, P.H. Polder H 19, tel. (02226) 356 Te k. valkparkieten en goudfazanten. Wilhelmi- nalaan 10, tel. 2391 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broer tje Johannis Cornells T. Reuvers-Koorn W. J. Reuvers Jan Willem Dorpszicht, De Cocksdorp, Texel, 4 december 1968. Geboren Marit dochter en zusje van H. de Porto en M. de Porto-Verberg Jacqueline Texel, 30 november 1968 De Zes 4, Den Burg. Koos Hcngsdijk en Cobie Laan geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 de cember 1968 om 13.00 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. De kerkelijke inzegening zal plaats vinden om 14.00 uur in de Ned. Herv. kerk te De Cocks dorp, door de weleer waarde heer ds. W. A. Soesan. December 1968. Jan in 't Veltstraat 125, Den Helder Langeveldstraat 21, De Cocksdorp. Receptie van 15.30 17.00 uur in hotel „De Hoop" te De Cocksdorp. Toekomstig adres Bremstraat 43, Den Helder. Piet Koopman Hogereind 5 De Waal, Texel en Jans Scholtanus Trompstraat 2, Oudeschild, Texel geven u, mede namens wederzijdse ouders, ken nis van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 20 de cember 1968 mm. 15.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg, Texel. Gelegenheid tot felicite ren 's avonds van 19.30 tot 21.00 uur in dorps huis ,,'t Skiltje", Oude schild, Texel. Tijdelijk adres Bomendiek 4, De Waal, Texel. kennisgeving voor texel wim boerc hannie reeskamp hebben de eer u, mede namens wederzijdse fa milieleden, in kennis te stellen van hun voorge nomen huwelijk waar van de voltrekking zal plaatsvinden op woens dag 18 december 1968 om 15.30 uur in het stad huis te hilversum. kerkelijke inzegening om 16.15 uur in de marana- thakerk, kam. onnesweg hoek minckelerstraat door de weleerwaarde heer ds. h. w. h. hielke- ma. jac. p. thijsselaan 60, den burg. hobbemalaan 5, hilversum. receptie van 17.30 - 18.30 uur in een der zalen van de maranathakerk. receptie op texel: op 21 december 1968 van 15 30 16.30 uur in huize „zonnehoek", schilderend 93, den burg. toekomstig adres: jac. p. thijsselaan 60, den burg (texel), telefoon (02220) 3112 Ko de Wolf en Lies Vinke hebben het genoegen u, mede namens hun ouders in kennis te stellen van hun voornemen in het huwelijk te treden op woensdag 11 december a.s. om 14.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. Kerkelijke bevestiging om 15.15 uur door de weleerwaarde heer ds. D. J. Froentjes in de Ned. Herv. kerk te Den Burg. Eierland, Hoofdweg 28. Den Burg, Weverstraat 60 Gelegenheid tot geluk wensen van 17.00 - 18.30 uur in hotel „De Linde- boom-Texel". Toekomstig adres: Cornelis Keijzerlaan 18, Anna Paulowna. God dankbaar voor Zijn weldaden hopen wij D.V. zaterdag 7 december met onze lieve ouders en grootouders J. Kuiper en T. G. Kuiper-Harte hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinde ren en kleinkinderen. Oost 109, Texel. Het bestuur van S.V. Oosterend geeft met leedwezen te kennen, dat is overleden onze oud-controleur P. Vcrijzer, in de ouderdom van 85 jaar. Dat hij ruste in vrede. Iedereen die belangstel ling op onze huwelijks- l heeft getoond willen wij heel hartelijk dan ken. Het was geweldig. Jan en Jeanny van Groenigen Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 25-jarige echtvereniging ondervonden, zeggen wij u langs deze weg onze hartelijke dank. C. de Ridder P. de Ridder-Duinker „Dei Gratia", Slufterweg, Texel. Partij ijzersterk, dekens, matrassen en kussens t.e.a.b. te koop. Zeer geschikt voor kam peerboerderij. Piano (studie) te koop. „DE PELIKAAN", De Koog, tel. (02228) 202 acryl - PRIJS 14,95 texilcihuie. op maandag 16 deccm. ber 1968 om 20.00 uur in hotel „Het Witte Huis' AGENDA 1. Notulen 2. Mededelingen/ ingekomen stukken 3. Financieel verslag 4. Bestuursverkiezing; aftredend J. van Bekkum (her kiesbaar), W. A. Visser (herkies- baar), J. v.d. Kerkhof (niet herkiesbaar), Kandidaat voor deze vakature: J. J. v.d. Ploeg, '(tegenkandida ten kunnen opgegeven worden tot voor de aanvang van de ver gadering). 5. Inleiding direkteur. 6. Rondvraag. Bij inschrijving te koop Kaapst. 12, De Kooq terrein 161 ca. met ga rage. Gebouw omvat: entree, kamer, keuken, kelder kast, toilet. Ie verdieping: 3 slaap kamers. 2e verdieping: plaats voor 2 bedden. Bezichtiging zaterdag december 1968. Brieven inleveren uiter lijk 10 december 1968 bij J. Kiltz, Min. Ruys- laan 21, De Koog, Texel, telefoon (02228) 221. Gunning voorbehouden. Aanvaarding na betaling der kooppenningen. '-".5 GeZEUIö KNUTSEUN MET GOED MATERIAAL. BOflRO-HOUTTRIPlEX CW2.4WI Houthandel Maricoweg - Tel. 2356 Zaterdag a.s. geeft Soul Station 'T SKILTJE weer zo'n enorm feest, waarop iedereen zich thuis voelt met C op 9 december a.s. om 20.00 uur in hotel „De Lindeboom-Texel". Voor agenda zie Texelse Courant van 3 december Het bestuur. Zaterdag 7 december gelegenheid tot n.m. 2 tot 4 uur. M. BAKKER, Kogerstraat 81, Den Burg.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2