Avond muziekschool zeer geslaagd Ouwe Sunderklaas 1968 M VERVOLG VAN PAG. 1 OK super* oktaanbenzine elke liter cènfen voordeliger!!! Voor het eerst met nieuwe directeur Spontane show trok 650 belangstellenden Tank dus bij: C.A.V TEXEL H.H. adverteerders opgelet!! veelzeggend een pak Bonzo was beves tigd. Een zeer fraaie voorstelling was ook het „Saunabad", waarin toeschou wers een kijkje konden nemen. De on gezonde nieuwsgierigheid werd afge straft met een koude waterstraal, zoals dat ook in een echte Sauna gebeurt. Er liepen donderdagavond diverse berooi de boeren rond, sommigen waren slachtoffer van de ondragelijke ruil- verkavelingslasten; anderen hoorden tot de boeren die Mansholt wil „oprui men". Minder berooid toonden zich de recreatieboeren, waaruit het gemeente bestuur zijn conclusies dan maar moet trekken. Marktkooplui zagen wij ijve rig bezig eigen rommel op te ruimen, met het verwijt „Moét dat nou, Sieme?" Niet origineel, maar door het perfekte spelen en zorgvuldige uitwer king toch opvallend goed was het be jaarde echtpaar, dat, zielig bibberend en hoestend, het bordje voerde „Oud worden is niet erg, maar oud zijn. Een hulde aan „de vrije pers van Texel" bracht een groep, die zich had gesierd met Texelse Couranten. Dat deed ons weer bekomen van de schok, die,-we kregen bij het bekijken van de éénmans voorstelling, waarbij ons blad de „Fabeltjeskrant" werd genoemd. Leuk spel liet een groep „bejaarden" zien, met hun demonstratie bejaarden- gymnastiek. Ook de nonnetjes (De jonge non gaat mee met de tijd, de oudere blijft in habijt") deden het best, evenals de man die ieder aanbood te kijken in een meegevoerd tv-toestel, waarin zich een striptease zou afspe len. Ieder die erin trapte, kreeg een straal water in het gezicht. De voor het raadhuis tapijtknopende vrouwen klaagden: „Wij maar knopen en de ambtenaren erop lopen". OOSTEREND: VOORAL TEXELSE TOESTANDEN OP DE HAK GENOMEN OOSTEREND Ook in Oosterend is het Ouwe Sunderklaasfeest naar wens verlopen. Er waren zeker niet minder deelnemers dan vorig jaar. Tussen 5-6 uur 's middags presenteerde zioh de jeugd om te worden beoordeeld door mej N. Bakker en de heer S. Timmer. Vele voorstellingen muntten uit door de zorg, die eraan was besteed. Om half zeven werd de uitslag bekend ge maakt in het Dorpshuis. Enkelingen: 1. Japanse dame (Rita Ellen); 2. Fabeltjeskrant (Pipi Bar nard); 3. Rita (Jannie Roeper). Groepen (er werden geen paren beoor deeld): 1. Astronauten (kinderen Blom); 2. Snoepgeest (kinderen Van Kooten); 3. Mexico (kinderen Brans). Vanaf acht uur lieten de oudere speulers zich zien. Natuurlijk was de ruilverkaveling een veel uitgebeeld on derwerp. Diverse voorstellingen waren geïnspireerd op „Rita" (die met haar „golden five") in het dorpshuis optrad. Natuurlijk was ook Excelsior niet ver geten: „Oosterend, je gaf enorm, voor instrument en uniform. Maar het be stuur van Oosterend Present bedacht Excelsior met twee cent...." De ge meentelijke reinigingsdienst kreeg het 2waar te verduren en ook het nieuwe dorpshuis kreeg de nodige aandacht. Opvallend was de grote groep EHBO- ers, die het volgende rijm meevoerden, dat betrekking had op de Oosterender arts: „Per vliegtuig, per auto, op de fiets, dokter Barnard staat voor niets". De jury werd gevormd door mej. N. Bakker, de heren Timmer, Barnard en mevrouw Barnard. Dorpscommissie voorzitter Joh. C. Roeper maakte om half tien de uitslag bekend. Engelingen: 1. Ruilverkavelingsboertje anno 1980 (Hans Roeper), 2. De bouw van de Bijenkorf (E. Vlaming); 3. Oor log of vrede (A. Kalis). Bij de groepen: 1' EHBO-groep met de vliegende arts; 2 Jatry of Rita (Nelie Kalis en Jannie en Bettie Eelman); 3. Parkeerplaats voor de bejaarden (K. Kalis en verloofde). De EHBO-groep was dezelfde, die vorig jaar de eerste prijs won met de „mobiele plé", zodat deze groep de wisselbeker, beschikbaar gesteld door Cultureel Werk Texel, definitief mag houden. Opvallend was het dat de familie Kalis 3 prijzen bemachtigde Het bleek wel dat veel deelnemers lering hadden getrokken uit de opmer kingen van de jury vooral Texelse ge beurtenissen en in het bijzonder Oos terender gebeurtenissen uit te beelden, want bijna alles ging over Texelse toestanden. Het commentaar van de jury van dit jaar is: „Volgend jaar graag meer spelen en minder schrij ven". Na de uitslag kon men in „De Bijen korf" dansen onder de klanken van „Rita and her golden five" en in Jatry bij de muziek van „De Branding Boys" „Drijver ievert het gemeentehuis niet eerder op dan alle krukken erin zitten" en „Koning- hal en raadhuis makeu gemeente bankroet, maar Wieger Bruin die zit goed". DE COCKSDORP: WEGENS ZIEKTE MINDER SPEULERS Ziekte en andere onvoorziene om standigheden hebben het aantal spelers in De Cooksdorp dit jaar minder doen zijn dan in het topjaar 1967. Toch werd er met veel plezier gespeeld en er was vele werk gemaakt van de ver schillende voorstellingen. De uitslag was bij de kinderen Enkelingen: 1. Flipje; 2 Kinderpyja ma, 3.' Spook Molenbos; Paren: 1. Hulp Biafra; 2. Hoeperde- poep; 3. Zeeppoederoorlog. Groepen: 1. Fabeltjeskrant, 2. Hans en Grietje; 3. Monkeas. Volwassenen: Enkelingen: 1. no 71, Ruimtevaarder; 2. no. 73, Sleutelhanger; 3. no. 75 Ver dediger van de béker. Paren; 1. no. 63, Hartoperatie; 2. no. 51 Waarom?; 3. no. 60, Vrijen gaat voor de sport. Groepen: 1. no. 76, Folklore, 2. no. 54, Open Deur; 3. no. 66, Spontane beval ling. De ereprijs ging naar no. 75, de groep folklore. Uitslag verloting barometer 652 oranje; krantenbak 989 oranje; boekensteun 159 oranje; kur- ketrekker 29 groen. OUWE SUNDERKLAAS WAS IN DEN HOORN VROEG AFGELOPEN DEN HOORN De jeugd was bij de Ouwe Sunderklaasviering in Den Hoorn goed vertegenwoordigd. Er kwamen 54 kinderen voor de jury, die voor 32 voorstellingen hadden gezorgd. Er waren 15 voorstellingen van oude ren, waarbij totaal 43 personen waren betrokken. Bij de enkelingen won Ed Drijver voor de tweede maal achtereen de wisselbeker, zodat hij de trofee mag behouden. Hij had zich laten inspireren door de harttransplantatie van prof. Barnard. De meegevoerde harten had den met het medische experiment ech ter weinig te maken; het ging om de diverse liefdesaffaires, die in het afge lopen jaar in de publiciteit zijn geko men. Bij de jeugd werden de prijzen als volgt verdeeld: Enkelingen: 1. Kerst boomengel; 2. De UI; 3. Rumbonen; 4. Jantje; 5. Klaas Vaak. Paren: 1. Wig wam, 2. Bruidspaar; 3. Flintstones, 4. Platvoeten, 5. Jagers. Groepen: 1. Swiebertje, 2. Tranen, 3. Bruid, 4. Hans en Grietje; 5. Hip. Ouderen. Enkelingen: 1. Harten dr. Barnard; 2. Pils; 3. De Dokter. Paren: 1. Boter en margarine; 2. Echte boter; 3. Bij Dorus op schoot. Groepen: 1. Bejaar den van Den Hoorn; 2 Hup, ZDH; 3. Mes, lepel en schaar. In het dorpshuis „De Waldhoorn'', waar de jury beoordeelde, was het een gezellige drukte. Naast de Sunderkla- zen wachtten ook veel anderen de prijs uitreiking af. Maar omdat er verder in het dorp niets viel te beleven, was het al om tien uur doodstil. Om het Sun derklaasfeest verder te vieren, waren velen naar de andere dorpen getrok ken. MEER DEELNAME IN DE WAAL DE WAAL In De Waal is tra ditiegetrouw alleen door kinderen weer flink meegedaan met Ouwe Sun derklaas. Bij vorig jaar was het aantal deelnemers weer wat toegenomen. Uitslagen: Groepen: 1. De kinderen Rey (Sneeuw witje en de zeven dwergen); 2. Jaap, Jan en André Keijser (Schoonmaak dienst Keijser en Co). Paren: 1. Wim Rikkenberg en Bert Keijser (Stiefzoon en zoon); 2. Wim Piet en Lya Eelman (Vrouwensoos); 3. Jan en Ad Plaatsman (bruidspaar). Enkelingen: 1. Mona Wuis (Fabeltjes krant); 2. Kareltje Zoetelief (nozem); 3. Miranda Luyken (Bejaardensoos). UITSLAGEN OUDESCHILD Ouwe Beppics Enkelingen: 1. Mijnheer de Uil, no. 24; 2. mijnheer de Uil, no. 1; 3. Burge meester Sprenger. Paren: 1. Piggelmee. no. 23; 2. Tam Tam muisjes, no. 27; 3. Esther en Abraham. Groepen 1. Naar bed naar bed zei duimelot, no. 15, 2. Olympische spelen, no. 14; 3. Snoep verstandig no. 21. Ouderen Enkelingen; 1. De zeven slokken, no 9; 2. Oudeschild zonder Oude Schilder, no. 16; 3. Poepezak, no. 7. Paren: 1. Candy loterij, no. 12; 2. Je neverbuurtje, no. 22; 3. Kroegentocht gouden boltje, no. 6. Groepen: 1. Farcemajeur, no. 26; 2. schoolmelk, no. 20; 3. Dorus op schoot, no. 13. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der ge meente Texel op maandag 23 decem ber 1968, n.m. 2.30 uur, ten gemeente- huize. Texel, 13 december 1968. De burgemeester van Texel, W. H. Sprenger 1. Notulen 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardig de naar de algemene vergaderingen van aandeelhouders van de N.V. Texel- sche Electriciteitsmaatschappij (T.E.M.) in 1969. Aanbevolen worden als afgevaardigde: 1. de heer C. Koorn, 2. de heer C. Timmer; als plaatsvervangend afgevaardigde 1. mevr. J. Koning-Bruin; 2. de heer J. J. Westdorp. 4. Stemming over de benoeming van een commissaris van de N.V. Texelsche Electriciteitsmaatschappij (T.E.M.) we gens periodieke aftreding per 1 januari 1969 van de heer C. H. Roeper. Aanbevolen worden: 1. de heer C. H Roeper; 2 de heer A. Dros Bzn. 5. Benoeming van bestuursleden van de Recreatiestichting Texel wegens pe riodieke aftreding per 1 januari 1969. Aanbevolen worden a. do:or burgemeester en wethouders wegens niet tijdige indiening van een aanbeveling door de Algemene Texelse Middenstandsvereniging voor de heer C. N. de Wit: 1. de heer C. N. de Wit; 2. de heer M. Goenga b. rechtstreeks door burgemeester en wethouders: voor de heer C. Joustra: 1. de heer C. Joustra; 2. de heer J. Daalder; voor de heer J. J. Westdorp: 1. de heer J. J. Westdorp.2. de heer A. Dros Bz. voor de heer C. Koorn: 1. de heer C. Koorn; 2. de heer G. C. Halsema. 6. Benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school te Oude schild. Voorgedragen wordt mej. A. Dik, aldaar. 7. Vaststelling van het Algemeen Amb tenarenreglement. 8. Vaststelling van het Arbeidsover- eenkomstenbesluit. 9. Vaststelling van de Wachtgeldver ordening. 10. Vaststelling van de Uitkeringsver- ordening, 11. Vaststelling van de Spaarverorde- ning 1969 van de gemeente Texel. 12. Vaststelling van de verordening re gelende het toekennen van een tege moetkoming in bovenmatige ziekte kosten aan enkele groepen van I.Z.A.- deelnemers. 13. Beslissing op een verzoek van de Vereniging tot Stichting en Instand houding van Scholen met de Bijbel op Texel, waarin met toepassing van arti kel 72 der Lager-onderwijswet 1920 medewerking wordt gevraagd voor de inrichting van een nood-leslokaal voor haar school te Oosterend. 14. Vaststelling van de 36e wijziging van de Algemene Politieverordening der gemeente Texel, houdende bepalin gen omtrent vuurwerk. 15. Aankoop van een perceel grond met schuur aan de Hollewal te Den Burg van de heer W. C. Maas, wonen de aldaar. 16. Aangaan van een grondtransactie met de heer R. Daalder te De Koog inzake een perceel grond nabij de Dorpsstraat aldaar. 17. Ruiling van grond te Oosterend met de heer S. Bremer, wonende aldaar. 18. Verkoop van een perceel bouwter rein te Den Burg aan de heer J. Bon- nema, wonende te Eierland. 19. Uitgifte in erfpacht van een ge deelte van de voormalige Burgwal aan de heer J. F. J. Veltkamp, wonende te Den Burg. 20. Uitgifte in erfpacht van een ge deelte van de voormalige Burgwal aan de vennootschap onder firma „firma L. W. van Kooten en Zoon", gevestigd te Den Burg. 21. Garantieverlening ten behoeve van een door de Recreatiestichting Texel te sluiten geldlening van ƒ400.000, 22. Opdracht aan de afgevaardigde naar de algemene vergadering van aandeelhouders van de N.V. Texelsche Electriciteitsmaatschappij (T.E.M.) om te stemmen vóór het aankopen van ka bels en schakelmateriaal. 23. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1968. 24. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1968. 25. Wijziging van de begroting van de sociale dienst voor 1969. 26. Wijziging van de begroting van het grondbedrijf voor 1969. 27. Wijziging van de gemeentebegro ting voor 1969. e thowroom wMJd«r«trMt 53 d»n burg UL 02220-2554 Als we zeggen dat de zaterdag in de Burg. De Koninghal gegeven openbare avond van de Muziekschool Texel ge slaagd was, is dat zwak uitgedrukt. Voor het eerst onder leiding van direc teur P. Heertjes hebben de leerlingen voor een bijzonder goede en vooral spontane muzikale show gezorgd. Ge brek aan belangstelling was er niet. Ongeveer 650 ouders en andere geno digden waren komen luisteren, wat een rekord is omdat nooit eerder zoveel belangstellenden naar de Burgemeester De Koning-hal waren gekomen. De avond werd geopend door de heer P. A. Zegers, voorzitter van de com missie van toezicht. Hij memoreerde het 10-jarig bestaan van de muziek- sohool en maakte met spijt melding van het feit, dat oud-directeur C. Rijf wegens ziekte verhinderd was de avond bij te wonen. De heer Heertjes, onlangs geslaagd voor het Gehrels getuigschrift, leidde het programma in. Hij vroeg het pu bliek de verwachtingen niet al te hoog te spannen, aangezien diverse ensem bles, die gedurende de avond zouden optreden, nog maar sinds korte tijd be staan en weinig gelegenheid voor repe teren hebben gehad. De koorklas is bijv. pas na 1 oktober gestart, de ac cordeonclub eveneens en de fanfare klas had er slechts vier repetities op zitten. De heer Heertjes dankte dege nen, die hem in he recente verleden bij (het onderwijs tot steun zijn ge weest, waaronder de muziekkorpsen. Met voldoening werd gemeld dat twee leerlingen, Betty Bakker en Gerrit van Strien zaterdag waren geslaagd voor het A-diploma van de Christelijke Fe deratie van Muziekverenigingen. Goede start Ook zonder het clementie-verzoek zou het gebodene van de avond zeer op prijs zijn gesteld. De start was al zeer gelukkig met het optreden van de jeugdgroep beginnende blokfluiters. De 130 leerlingen, die nooit eerder te zamen waren opgetreden, gaven een beste vertolking van de eenvoudige melodietjes, zoals die voorkomen in het eerste leerboekje van James Arden „De jonge blokfluiter". Een geroutineerde accordeonsolo gaf vervolgens Coby Harkema: „Ouver ture Hollandia" van Coen van Órsouw Deze leerlinge van de heer W. M. v.d. Tak deed het bepaald niet voor het eerst; 'het tempo lag zelfs iets te hoog. Het was niet merkbaar dat de koor klas onder leiding van de heer J. J. Klein-Bog nog maar nauwelijks be staat. Een drietal liedjes werd vlot en gevoelig ten gehore gebracht. Het der de liedje, „Cornelia de Muis" van An nie M. G. Schmidt was door de heer Klein Bog zelf op muziek gezet. Het optreden als geheel viel vooral op door goede verstaanbaarheid. Volgde het solo-optreden van de ta lentvolle zangeres Ettie Mechielsen, enige Texelse leerlinge van mevrouw J. G. Denker-Groot te Den Helder. (Voor de repetities maakt Ettie weke lijks een reis naar de Marinestad). Het optreden was foutloos en het gekozen nummer „Schlafe mein Prinzchen, schlaf ein" deed het goed bij het pu bliek. Na de pauze trad Ettie Mechiel sen andermaal op, nu met het wat minder makkelijk in het gehoor liggen de „O Jesulein süss, o Jesulein mild" van Bach. Marian Kager en Marion de Vries, twee .pianoleerlingen van de heer F. G. Kassenaar, speelden „Harlekijn" en „Blues". Het spel was redelijk goed, doch wat aarzelend. Diploma's Daarop reikte de heer P. A. Zegers de diploma's uit aan 52 leerlingen, die voor het AVMO-gedeelte van de oplei ding waren geslaagd. Burgemeester Sprenger overhandigde het diploma aan de drie hoogst geclasseerden: Mar tha Stark, Ingrid van Sambeek en Annètje Har ting. Na de pauze een „gesmeerd" optre den van het akkordeonorkest o.l.v. de heer Heertjes met „Alpenbloemen" en „Yesterday". Vooral „Yesterday" in een vrije bewerking, was in deze vorm een gok, maar kwam er voortreffelijk uit. Wel moet worden gezegd dat de piano matig combineerde; het is de moeite waard het de volgende keer eens met een orgel te proberen. Ook de tamboerijn was wat te doordringend. Glashelder, foutloos en zuiver zijn kwalifikaties die van toepassing zijn op het spel van twee pianoleerlingen van de heer Kassenaar t.w. Tine Schoorl en Joke Tuinema (blokfluit) met „Wals" en Ingrid van Sambeek met „Blues". Het gitaaroptreden van Joke Bar- horst, Ina Hin en Bas van Loon o.l.v. de heer J. R. Heuckeroth van Hessen was goed, maar kwam nauwelijks uit de verf. Een gitaar als solo-instrument gebruikt, leent zich in deze omstandig heden niet voor een grote zaal. Het was duidelijk dat het viool duo Annie Bruin en mevrouw J. Beumkes- Breen zelf vond dat de „Etude" van Krickboom matig tot zijn recht kwam. Annie was zenuwachtig, trok vieze ge zichten en liet zich door de weinig be moedigende reacties uit de zaal nog meer van haar stuk brengen. Maar het kwam toch aan het licht dat Annie, die nog maar één jaar les heeft, bepaald niet zonder talent is. Twee orgelleerlingen van de heer B. J. Wolters, Ria Visser en Aaldert Schenk, resp. met stukken van Mozart en Handel, brachten het er goed af. Het elektronische orgel, voor deze ge legenheid gratis beschikbaar gesteld door de „Voluma Excellent"-fabriek te Oosterend, deed goede diensten. Volgde het optreden van het vier stemmig blokfluitensemble van zowat veertig personen. De heer Visser, die de leiding heeft over deze groep, waar in zowel sopraan-, alt- als basblok fluiten voorkomen, speelde zelf de bas partij. De vier Duitse dansen werden redelijk goed vertolkt, maar door voortgezette oefening is er ongetwij feld nog meer van te maken. Verbluffend goed was het optreden van de pianisten Tineke Huijsman en Rob Witte; in aanmerking nemende dat zij nog slechts sinds 1 oktober les hebben van de heer Klein Bog. Klapstuk Het optreden van de fanfareklas o.l.v. de heer Heertjes met „Klokke- feest" van Henk van Lijnschooten mocht rustig als het „klapstuk" van de avond worden aangemerkt. De 22 leer lingen (waaronder enkele leden van de Texelse muziekkorpsen, vormden een compleet nieuw fanfarekorps, dat het er weliswaar niet vlekkeloos maar toch zeer acceptabel afbracht. Van de heer B J. Wolters, sinds januari 1964 leraar orgel aan de mu ziekschool, werd afscheid genomen. Hem en zijn vrouw werd namens de leerlingen een presentje aangeboden. Namens de muziekschool werd een platenbon overhandigd. De uren van de heer Wolters worden overgenomen door de heer Klein Bog. VVV NEEMT PROEF MET RESERVERINGSDIENST DE KOOG Het hoofdbestuur van de VVV Texel heeft besloten „op sum miere wijze" een proef te doen met een reserveringsdienst. Het hoofdbestuur handelt daarmee conform een advies van de commissie, die ter bestudering van de voor- en nadelen van de reser veringsdienst was ingesteld. De VVV-leden zullen schriftelijk over de details van de reserverings regeling worden ingelicht. Het bovenstaande ingrijpende be sluit werd gisteravond bekend gemaakt door de heer W. A. Visser, tijdens de vergadering van de afdeling De Koog in „Het Witte Huis". Met nadruk werd gesteld dat de meningen over de reser veringsdienst binnen het hoofdbestuur niet meer verdeeld zijn. Tijdens de vergadering werd in de plaats van de niet herkiesbare heer J. v.d. Kerkhof, na twee stemmingen de heer G. Eelman (van „Om de Noord") in het bestuur gekozen. Hij was voor gedragen door een aantal camping- exploitanten, die van mening waren dat het bestuur in de oude samenstelling onvoldoende representatief was. Het overheersende aandeel, dat het kampe ren in het toerisme heeft, kwam er niet in tot uitdrukking De heren J. van Bekkum en W. A. Visser werden bei den met zeer ruime meerderheid her kozen. (Zie verder volgend nummer). 14 DAGEN EN 9 MAANDEN ONTZEGGING VOOR DRONKEN CHAUFFEUR ALKMAAR De Alkmaarse poli tierechter heeft de 23-jange J. D. B. uit Oudeschild gisteren veroordeeld tot één maand gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk en achttien maanden ontzegging van de rijbevoegd heid, waarvan eveneens de helft voor waardelijk B. was in de afgelopen zomer op heterdaad betrapt toen hij dronken zijn auto bestuurde. Toen hij ter ontnuchtering in de cel van het bureau te Den Burg werd gezet, richt te hij daar vernielingen aan en voegde een politieman beledigingen toe. S.V. TEXEL Deze week training: donderdag 19 december op het terrein o.l.v. de heer Zuidema, aanvang 7 uur. Als het ter rein onbespeelbaar is, dan gaan we in de zaal; neem dus ook gymschoenen mee. In de zaal pupillen, adspiranten en junioren o.l.v. de heer Ostijen en Rozeboom. In verband met de Kerstdagen wordt de krant van dinsdag 24 december verschoven naar maan dag 23 december. Advertenties hiervoor dienen donderdag 19 de cember uiterlijk 18.00 uur in ons bezit te zijn. De krant van vrijdag 27 decem ber komt, in verband met de Kerstdagen te vervallen. De krant van dinsdag 31 de cember wordt verschoven naar maandag 30 december. Voor dit nummer dienen de advertenties dinsdag 24 december, uiterlijk 18.00 uur in ons bezit te zijn. De advertentieteksten voor de krant van vrijdag 3 januari 1969 zouden wij graag dinsdag 31 de cember, uiterlijk 12.00 uur in ons bezit zien.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2