i i h Weer controle autolampen door ANWB Misverstanden Direktie, drukkers, bezorgers, korrespondenten en redaktie van de TEXELSE COURANT wensen U allen het beste toe in 1969 Suï^BÊÊBRB?' M k* Texelse ruitertjes deden het best Stropers gegrepen Kerstserenade Diefstal in kerstnacht L-f Oktober Leerlingen RH'BS houden enquête. Voorlopig nog geen schietoefeningen op de Hors. Kastanjeboom op Stenen plaats chirurgisch behandeld. Folklore- bestuur geeft de moed op. Mej. A. v d. Heuvel neemt afscheid van CVO-school na 45 dienstjaren. Oud-notaris Mulder overleden. Jonge ondernemers organi seren zich. De heer W. L Bakker, Oosterend, 40 jaar bij PTT Zweefvlieg- club maakte 1000e start. NIOZ moet het door haar gepachte wad afsluiten. Landbouwschool viert 40-jarig jubi leum. De 64-jarige Chr. van Maldegem overlijdt aan gevolgen van ongeluk op Schilderweg. Strandreddingboot snelde Katwijker kotter te hulp. Pastoor Scholte, Oudeschild, opgevolgd door kapelaan P. N. Obdam. Rijkswater staat laat Slufteropening kleiner ma- November Grote Sinterklaasaktie van Burger winkeliers. Restauratie Ned. Herv. kerk DE LOTGEVALLEN VAN EEN VOETBALELFTAL Het vorig jaar geformeerde team Texel 4, het elftal van verbleekte sterren en doordouwers, heeft gemeend zyn beleve nissen van vorig seizoen publiek te moe ten maken. Hier volgen ze; hun links buiten A. Dekker, „Dries", is verant woordelijk voor de inhoud. Het vierde team van S.V.T., valt „om de je weet wel" lang met mee. Na de man 4 sneetjes brood en Brinta-pap, verloren ze nog van de jongens van ZAP. De tweede wedstrijd werd iets beter gespeeld. En heeft niemand zich langs de lijn verveeld. Elf jongens, zoveel hoofden, zoveel zinnen, moesten een nieuwe taktiek gaan verzinnen Of waren die eerste twee verliespartijen list, zodat de derde tegenstander zich in Texel 4 heeft vergist? Maar toen de zevende van de negende op het Schagerveld. werden we met 120 neergeveld. Hoe komt dat nu, veel verlies en geen gewin, wij zijn toch zeker met te mm. Zo ging het door, nog 4 maal in het oude jaar, en steeds waren wij weer de sigaar. Tegen Helder 6, veertien en no more, was toen nog de topper-score. En toch ja, 't is heus, in doel nog steeds „De Witte Reus"., In 1968, 't is zonder geinen, vervangen door visser Dirk Krijncn. We hoopten allen met elkaar, verbetering in 't nieuwe jaar. Zo startten we dan met frisse moed in 't Nieuwe Jaar, doelpunten jongens één stuk of paar. In de klei van Kolhom, beter dan geen, 6 voor Kaagvogels, voor Texel slechts één. Om 12 uur met lege magen, speelden we toen tegen Schagen. Het na Texels balmasqué- bier? ieder nam er minstens twee. en toch 't is geen flauwe kul, verloren wc slechts met één tegen nul Elf jongens in 't groen zwarte, die de 120 in Schagen tartte. Daarna volgde, 't is wat moois, met 10 man tegen de St. Boys We hebben 't geprobeerd maar vanzelf, 't werd 41 voor de club van elf. De zondag daarop met veel Tam-Tam, let op, op de midvoorplaats „Wonder Sam". Helaas, we hebben hem niet gezien, en speelden weer met een elftal van tien. Totdat een supporter iemand wist op te pikken adspirant Gerard van der Slikke. Het ging niet zoals werd verwacht, voor Texel één, voor ZAP wel acht. Tegen Racing, lang zullen ze leven, de vaak vertoonde score zeven. Ook de Wicringers van Succes, lazen ons geducht de les. Het slotakkoord 19 tegen de Torren, ondergingen we ook zonder morren. Daarmee waren de Watervogels voor dit seizoen, voor een keertje afdelingskampiocn. Het seizoen bracht weer grote drukte. De gro te trekpleister op de helaas weinige dagen waarop het warm en /onuig was, w;is weer het strand. te Oosterend begonnen. Kees Witte en Adrie Verberne terug van eerste etappe wereldreis. Texels Fanfare koopt in strumenten van PTT-fanfare te Den Helder. Vliegveld Texel wordt tank station voor Noordzeehelicopters. Ge slaagd solistenconcours van Contact orgaan voor zang en muziek. Begin bouw nieuw kantoor voor Mididen- standsbank. Folklore gered; nieuw be stuur pakt zaken anders aan Gebroe ders Betsema bouwen hun eigen 'hek- kotter. De heer J. Brouwer, Oosterend, op berucht kruispunt in Waalenburg dodelijk verongelukt. December Twee melk wij ken te Den Burg door de heer N. Huisman overgenomen. Dijkgraaf S. Keijser (Gemeenschappe lijke Polders) neemt afscheid. Gemeen tebegroting ondanks socialistische te genstand geaccepteerd door raad. „Ida Mary" hielp in nood verkerende „Ashington". Nog steeds teveel ratten op Texel. Vuurwerkverkoop aan ban den gelegd. Voormalige kleuterschool in Molenstraat wordt jeugdhuis. Nieu we rayonbureau voor Rijkspolitie De Koog. Postbesteller D. Eelman 40 jaar in overheidsdienst. VW-bestuurders D. Drijver en A. Slegh onderscheiden met ANVV-legpenning. Een equipe van de ANWB komt op 7 januari naar Texel om daar vijf da gen lang de verlichting van auto's te controleren en zonodig bij te stellen. De tent waarin de auto's worden ge test wordt gezet op het parkeerterrein bij Garage Kaczor aan de Keesomlaan. Het doel van de verlichtingsaktie is de automobilisten te overtuigen van het grote belang van een goede voertuig- verlichting. Iedere herfst en winter op nieuw zijn naar schatting van de ANWB meer dan 50.000 auto's tijdens slecht zicht bij aanrijdingen betrokken. Vaak zijn de ongelukken te wijten aan onjuist gebruik en gebreken van de autoverlichting. Bij de eerder gehouden verliehtings- akties, o.a. op Texel, bleek bij 80 tot 90°/o van de onderzochte wagens de verlichting niet in orde te zijn. Meest al waren de koplampen verkeerd ge richt. Een bezoek aan het controlestation is dus beslist de' moeite waard. De contro le is gratis evenals het bijstellen. Zou den lampjes of andere onderdelen moe ten worden vervangen dan is men daar voor uiteraard wel de kostprijs ver schuldigd. Het controlestation is van 7 tot en met 11 januari geopend van 11.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 10 00 tot 16.00 uur. 43SCV *&2». -"os iiss#*m tam*- VvfltxV &V, V Dc heer G. de Jong lief een vervallen pandje in dc Kerkstraat te Oostcrend restaureren en bracht er een wijnhandel in onder. Op dinsdag 9 juli werd het fraai ingerichte bedrijfje ge opend door burgemeester Sprengcr. Gedeputeerde J. dc Jong, lid van Gedeputeer de Staten van Noordholland opende donderdag 18 juli het gemeenschapscentrum Oosterend. liet was tevens het startsein voor de feesten Oostcrend Present. nr-rf- GEEN TOERISTISCH OVERZICHT De heer J. W. Dekker, directeur van de WV Texel, was tijdens de Kerst dagen door ziekte aan het bed gekluis terd. Hij was daarom niet in staat voor ons, zoals gebruikelijk, een verslag te schrijven over het toeristisch wel en wee in het afgelopen jaar. Bij een an dere gelegenheid hopen we alsnog een indruk van de ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer in 1968 te kun nen geven. Red. Als Jan Visser en Nico van Hceringen, twee jonge architecten die in september een „buro voor architektuur en binnenhuisarchitcktuur" begonnen, hun zin krijgen zal het terrein om sloten door Akenbuurtsweg.Beatrixlaan-Pont- weg-Gasthuisstraat worden bebouwd met hof jes. Bovenstaande schets geeft daarvan een in druk. Irmn »«n uitri sultan «srsntweoreepmeie «s rtssiti» Het bericht over de op te richten jeugdsoos in de Paardenstal te Den Burg heeft enige onrust verwekt onder degenen die tot dusver van de Paar denstal gebruik maakten, w.o. de Sint Jeroengroep. Verondersteld werd dat zij voor de jeugdsoos het veld moesten ruimen. Dat is natuurlijk niet waar. De jeugdsoos zal alleen van de ruimte ge bruik maken voor zover deze nog vrij is. Overigens moet de paardenhtal als een tijdelijk verblijf voor de soos wor den gezien. In de toekomst hoopt men te beschikken over een eigen gebouw. Dit zal echter in hoge mate afhangen van de belangstelling die het publiek voor de soos heeft. Inmiddels is het stadium vna voorbesprekingen afgeslo ten en kan tot daden worden overge gaan. De organisatie van de Jeugdsoos is als volgt. De leiding berust bij een bestuur bestaande uit drie personen. Zij werken nauw samen met de heren De Vries (jeugd- en rekreatieconsulent), Heetveld (leraar lichamelijke opvoe ding RHBS) en Koopmans (predikant Doopsgezinde gemeente). Het werk zal worden gedaan door een werkgroep die uit twaalf personen bestaat en mogelijk nog zal worden uitgebreid. Belangstel lenden zijn welkom Om de gemaakte plannen te kunnen verwezelijken zal subsidie worden aangevraagd bij de Stichting Cultureel Werk Texel. Bo vendien hoopt de jeugdsoos ook van andere instellingen financiële steun te krijgen, waarbij men er wel van uitgaat dat ook entreegelden van betekenis zullen zijn. We rekenen erop dat de jeugdsoos een succes zal worden. Het bestuur van de Sint Jeroengroep is er blij mee want al jaren werd naar mo gelijkheden uitgezien om de nog vrije avonden in de paardenstal voor jeugd werk te benutten. Het bestuur AUTO VELDE LICHTMAST Rijdende op de Pontweg in de rich ting De Koog raakte de musicus L. M. de Lussanet de la Sablonnière met zijn NSU-personenjwagen in een slip en botste tegen een lichtmast nabij het pompstation Kievit. De auto werd zeer zwaar beschadigd; ook de lichtmast doorstond de krachtproef niet. Bij de vrijdag in manege Bruin te Huisduinen gehouden jeugdponywed strijden (onder auspiciën van de streek Noordholland-noord van de landelijke federatie van rijverenigingen) hebben de Texelse ponyruiters een uitstekende indruk gemaakt. De twee viertallen van De Waddenruiters (Kleppertjes) sleepten diverse prijzen in de wacht. Bij de viertaldressuur werd het vier tal Marlies du Porto, Siebold de Boer, Greetje de Boer en Mads van Loon eerste. Tweede werd een viertal van Wieringermeer en de derde prijs was voor het Texelse viertal Annemarie Schoorl, Annelies Rommel, Annemarie Keijser en Annet de Boer. Bij de equipewedstrijd werd het laatstgenoemde viertal eerste en de tweede prijs werd behaald door het andere Texelse viertal. Bij hef individueel springconcours werd Annemarie Schoorl op „Dientje" nummer één; 2. Diete Schuiringa (Wie ringermeer) op „Amoret"; 3. Siebold ide Boer (Texel) op „Mary An"; 4. Mariette Plas (Wieringermeer) en 5. Annet de Boer op „Indy". In de geschiedenis van de Texelse stroperij zal zondag de 22e wel als een zwarte dag worden te boek gesteld. In samenwerking met jachtopzieners wist de politie toen drie stropers te be trappen. Om één uur 's nachts merkten jacht opzieners dat de 27-jarige R. D. uit Den Hoorn in Spang met lichtbak en vuurbuks bezig was. Met zijn auto wist D. te vluchten na zijn vuurbuks ach ter een hek te hebben verstopt. Later kon men hem in zijn woonplaats aan houden en verbaliseren. De buks werd in beslag genomen. In de omgeving van De Koog werden die middag twee stropers gegrepen, die met behulp van fretten hun ongeoor loofde praktijken uitvoeren De 42- jarige losarbeiider A. J. H. uit Dt Koog moest zijn fret, fretnetten en het in middels verschalkte konijn afstaan. Even later werd ook de 15-jarige J. C. v.d. S. uit Eierland gevat; hij raakte 4 fretnetten en drie konijnen kwijt. De fret kon later worden opgevangen. „DE LACHSPIEGEL" VOOR PAARDENVRIENDEN Zaterdag 11 januari heeft de Vereni ging voor Vrienden van het Paard de jaarlijkse feestavond. Voor het amuse ment wordt nu gezorgd door het caba ret „Dc Lachspiegel" uit Amsterdam. Tot de medewerkenden hoort o.m. de zangeres Clare Russel '(medewerkster radio Luxemburg). Toegangskaarten zijn ook voor niet-leden verkrijgbaar en wel op maandag 6 januari, in hotel ,.De Lindeboom-Texel", in welke zaal dc cabaretvoorstelling ook wordt ge geven. De bejaarden van het Gollards Rustoord", „Irene" en Sint Jan" wer den op de avond van Eerste Kerstdag aangenaam verrast, toen het Ooster- ender Muziekkorps „Excelsior" een serenade van kerstmelodiën kwam brengen. Niet alleen de bewoners van de rusthuizen stelden het initiatief zeer op prijs, het volume was krachtig ge noeg om ook de meeste jongere luis teraars in dit deel van Den Burg te bereiken. In „Sint Jan" accepteerden de enigszins verkleumde muzikanten graag de aangeboden koffie. OOSTEREND In de nacht van dinsdag op woensdag verdween uit de kruidenierswinkel van de heer A. Timmer te Oosterend een bedrag van ƒ1500,een insluiper moet het heb ben gestolen. De politie stelt een on derzoek in. Al eens eerder werd uit deze kruidenierszaak geld weggehaald, nl. ten tijde van het Oosterender feest toen enkele honderden guldens ver dwenen. NOODSLACHTINGEN Voor noodslachtingen in de periode van 28 december t/m 3 januari, tel. 2182, bjg.g. tel. 2406.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 11