Santa Claus-rit werd echte sneeuwralley Toch 47 auto's aan de start mark five Verhuisd borgsom te ontvangen Zaterdagmiddag arriveerde de kerst- oudejaarsman Santa Claus op Texel. Hij maakte de reis vanuit het hoge Noorden met een vliegtuig en voerde ondanks de hevige sneeuwbuien een perfekte landing uit op het vliegveld Texel. Daar maakte het bestuur van de motor-, auto- en bromfietsclub, huive rend in dikke jassen, zijn opwachting. Santa Claus was nl. op uitnodiging van de MAB-club gekomen; hij zou die avond in het havengebouw de prijzen uitreiken aan de winnaars van de puz- zelrit. Ondanks de slechte toestand, waarin de wegen door de sneeuwval waren komen te verkeren, is de rit uit stekend en zonder ongelukken verlo pen. Ook het aantal deelnemers was groot: 47 auto's verschenen aan de start. Overigens kreeg de tocht nu wel het karakter van een betrouwbaar- heidsrit onder moeilijke omstandighe den, een sneeuw-ralley. Het parcours voerde voor een belangrijk deel door de dennen en was mede daardoor een ongekend evenement. Vooraf hadden de organisatoren het 42 km. lange tra ject bij wijze van proef bereden, waar na in het belang van de veiligheid van de deelnemers de gemiddeld aan te houden snelheid werd teruggebracht tot 30 km per uur. De Kerstman, die een opvallende ge lijkenis vertoonde met een bekend Texels ambtenaar van de burgerlijke stand, sprak de in het havenrestaurant verzamelde chauffeurs en bijrijders een gezelschap van 180 man verma nend toe. De heer H Kievits kreeg te horen: „U bent voor mij de beste judo-end e zweefvlieger of zweefvlie gende judoka". Tot de heer C. Drijver: ,,U bouwt een groots gebouw op Texel, blijf zelf echter gewoon en doe wat Uw vrouw zegt". Tot de heer A. van der Vis: „Niet zo gauw zeggen: voor ritten deug ik niet". En van zich zelf zei Santa Claus: Ze zeggen, dat ik een kruising ben van Sint Nioclaas en de Kerstman, maar dat kunnen we niet verlangen van Sinterklaas, de goed heiligman". Controleur, de heer J. Lok ontving van de „kruising" een sierfles sherry als dank voor de vele verrichte diensten. Daarop werden de winnaars van deze „testrit" naar voren geroe pen. Het hoogst genoteerde aantal strafpunten was 77. Winnaar werd de heer A. v.d. Vis een Fiat-rijder, die slechts vier strafpunten liet noteren. Hij toonde vooral op de gladste wegge deelten een zeer beheerste stuur- en remtechniek. Bijrijder was de heer D. Lap. De heer v.d. Vis werd eveneens winnaar van de zg. auto-test, het be antwoorden van tien vragen op auto gebied. De vragen waren onderweg ge steld, zonder toekenning van extra tijd, als een ingebouwde handicap. De heer O. J. Agter werd tweede met 5 straf punten. Hij reed Ford Taunus, bijrijder was zijn 12-jarige zoon Peter. De derde plaats werd bezet door het echtpaar Praamstra, ook met 5 strafpunten. Op het besneeuwde wegdek kwam ook de DAF-rijder Praamstra goed uit de TEXELSE BOYS Volgens programma krijgen we zon dag 5 januari no. 1 van de ranglijst Ilpendam op bezoek. Dat wordt dus weer het beste beentje, voorzetten. Ter- reindienst H. Witte Dzn. en H. Witte (Marcus). Het tweede heeft weer een uitwedstrijd, om 2.15 uur tegen WOW 3 Zondag 12 januari is voorlopig alles vrij. Dinsdag 31 december, oudejaarsavond, geen training. Voor groot en klein een succesvol en gezegend 1969. AW. S.V. TEXEL Training: donderdag 2 januari 7 uur op het terrein (eventueel in de zaal) onder leiding van de heer Zuidema. De training in de zaal voor de pu pillen, adspiranten en junioren begint weer op donderdag 9 januari. GESLAAGDE PUZZELTOCHT Acht .paarden- en acht ponyruiters namen deel aan de door De Wadden- ruiters georganiseerde puzzeltocht op tweede kerstdag. Het parcours was 15 km. lang; gestart werd bij de school van Zuid-Eierland. Een onverwachte tractatie viel de ruiters ten deel bij de tweede controle. De heer K. Roeper had voor warme „sukelaat" gezorgd die er best inging.. De wegen van het par cours waren glad en de herhaaldelijke sneeuwbuien maakten het rijden ook niet aangenaam. Door het sukelaat- intermezzo werden wel kostbare minu ten verspeeld, zodat haast moest wor den gemaakt om de achterstand in te halen. De finish was bij de heer Kik kert te De Cocksdorp. De rijders wer den daar voorzien van een smakelijke portie patates, waarna door mevrouw Langeveld de prijzen werden uitge reikt. De uitslag: le prijs koppel Lan- geveld-van Swinderen; 2. J. Dijkshoorn en echtgenote; 3. A. Kikkert-Reuvers; 4. N. Dijkshoorn-Tromp. Pony's: le prijs Rutten-de Graaf; 2. De Graaf-Stoop; 3. van Maldegem-Ver- seput; 4. Slot-Dros. De rit was uitgeczet door de heer B. Dros. voeten. Vierde werd G. Lap, 5e G. Kikkert; 6e H. Witte; 7e W Witte ven 8e W. Huizinga, allen met 6 strafpun ten. Wel een bewijs hoe fel om de plaatsing is gestreden. Als prijzen had de MAB-club 8 nuttige feestgeschenken voor de Oudejaarsavond beschikbaar gesteld, t.w. waardevolle sierflessen met inhoud. De nummers één, twee en drie werden ceremonieel door Santa Claus gehuldigd, nl. door het omhan gen van het groene winnaarslint, ver zwaard mei: goud-, zilver- en brons kleurige medailles. Voorzitter C. N. de Wit sprak zijn dank uit jegens de uitzetters van de rit, controleurs, kerstman en rijkspoli tie voor hun aandeel in de organisatie van deze Santa Claus sneeuwralley. Het weer in 1968 APRIL DE ENIGE MAAND MET EEN ZOMERSE VERRASSING (van onze weerkundige medewerker) Zoals tot nu toe nog de meeste jaren sinds 1959 was ook 1968 weer een te leurstelling. De temperatuur was ge middeld wel normaal, de winter zacht en de zomer slap, maar opnieuw was het een te somber jaar met te De Bilt, berekend over de vier seizoen, een te kort van ruim 240 uren zonneschijn. Het was ook weer een te nat jaar. Het landgemiddelde kwam bijna 220 mm. boven normaal. We hadden een bijzonder natte herfst en een zomer met te weinig warme dagen. Was er dan niets, dat enige lof ver dient? Jazeker.de tien met de griffel krijgt zonder twijfel de af en toe zomerse aprilmaand, die een over daad aan zon bracht en op zondag 21 april een hitterecord van 32° C. in het zuiden, hetgeen voordien in ons land in april nog nimmer was waargeno men. Maar dat was dan ook het enige fraaie van 1968 De winter van 1967-1968 kon bij de overheersende groep kwakkelwinters worden ingedeeld December was zeer nat, met als maximum 154 mm (nor maal 60 mm), te Spakenburg gemeten. De vorst rond de 11de van de maand zette niet door. De grootste bijzon derheid was het zeer korte, maar toch hevige koudegolfje rond half januari. Er lag een laag sneeuw en als gevolg van een paar windstille heldere nach ten daalde de temperatuur voor Neder landse begrippen ongewoon sterk. Het absolute minimum werd in de nacht van 13 januari te Dedemsvaart (Ov.) gemeten en bedroeg 24°C. De vorst, die daarna in januari en februari nog voorkwam had weinig te betekenen. In zijn geheel had de winter een vrijwel normale temperatuur, in De Bilt 22 uren te weinig zon en landelijk 35 mm te veel regen. Het was wel een winter, die, afgezien van twee zeer koude nachten, snel was vergeten. Het voorjaar viel dit jaar duidelijk in de aprilmaand. Maart was eerst te koud, later zachter, met op de 29ste een zeer vroege, officiële zomerse dag van 25,9°C, te Gemert (Noord-Brabant) en in Venlo gemeten. Het bleef niet bij dit zeer vroege zomerse voorproefje. April zorgde voor een nog grotere ver rassing en daarmee zelfs voor een tem- peratuurrecord, dat tot dusverre op naam van april 1949 stond, met 30° C. in het zuiden. Zondag 21 april was een dag, die niet mag worden vergeten. Heel Nederland zat puffend in de tuin, met in Limburg een tropische tempe ratuur van 32,2° C., hetgeen in zeker 100 jaren zo vroeg in ons land niet was voorgekomen. Daarmee vergeleken was de te koude en te sombere meimaand met een tekort van 76 uren zon een grote teleurstelling. In zijn geheel was het een vrij normale lente, met in De Bilt 54 uren te weinig zon en landelijk 54 mm te veel regen. De zomer is niet geworden wat wij er, na het succes van juli 1967, voor zichtig hadden gehoopt De vaak niet regenachtige junimaand was te nat, met in Oss zelfs 162 mm regen (nor maal 55 mm). Alleen het einde van de maand schoot even uit de slof met een paar warme dagen. Wel mag worden opgemerkt, dat niet alleen Pasen, maar ook Pinksteren (begin juni) zeer gun stig weer bracht. De vakantiemaand juli was te koel en te nat. Een tegenvaller, ook voor de bouwvakvakantiegangers m ons land. In ieder geval was juli minder zomers dan verleden jaar De zeer warme 2de juli, met ruim 35°C in het zuiden, kon de mineurstemming niet redden. Voor al op de Waddeneilanden, waar het ge woonlijk droog is in de zomer, viel op vallend veel regen. Aan de kop stond Hollum (Ameland) met 183 mm regen tegen nauwelijks 60 mm normaal in juli. Augustus maakte het wat de re gen betreft in Noord-Holland nog er ger met 209 mm te Bergen. De zomer- tamperatuur lag gemiddeld iets onder normaal, in De Bilt werd 95 uren zon te weinig gemeten en landelijk viel 75 mm meer regen dan normaal. De herfst viel rond het weekeinde van 15 september in een dieptepunt, want op dat weekeinde volgde een periode van zes weken met bijzonder veel regen, die de landbouw veel scha de berokkende. In september viel 244 mm. regen (als top), gemeten te Olde- broek op de Veluwe. Ook oktober was te nat, maar het was wel een herfst met vrijwel geen enkele storm en al leen in november een aantal koude dagen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Oudejaarsavond HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 19.30 uur ds. Frocntjes Oudcjaarscollecte Den Hoorn 19.30 uur ds. Visser De Cocksdorp 19.30 uur ds. Soesan Oudcjaarscollecte De Koog 21.00 uur ds. Waardenburg Oudejaarscollecte De Waal 19.30 uur ds. Waardenburg Oudejaarscollecte Oostcrcnd 20.30 uur ds. Rozcmond Oudejaarscollecte Oudeschild 19.00 uur ds. Rozemond GEREFORMEERDE KERK Den Burg 19.30 uur ds. Uidam Oosterend 20,00 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 19.30 uur Dienst in het gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 19.00 uur ds. Koopmans Kerkbusje Den Hoorn; extra- collecte eigen gemeente. Oosterend 20.00 uur ds. Koopmans, extra collecte eigen gemeente. Woensdag, Nieuwjaarsdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur ds. Froentjes Den Hoorn 10 uur ds. Visser De Koog 10.30 uur in „Capri" Nieuwjaars begroeting- De Waal 11.30 uur in Kerkekamer Nieuw jaarsbegroeting Oosterend 15.00 uur Nieuwjaarsbegroeting in de Hervormde Pastorie Oudeschild 11.00 uur Nieuwjaarsbegroeting in de Hcrv. Pastorie GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur ds. Uidam Oosterend 10 uur ds. Kruithof GEREFORMEERDE GEMEENTE Oosterend 10 uur Dienst DIENST ARTSEN JAARWISSELING ■van 31 december 18.00 uur tot 2 januari 8.00 uur Dokter A. VAN LOON, Den Burg, tel. (02220) 2016. GROENE KRUIS Zr. HOL, Den Bui^, tel. (02220) 2414 Zr. MANNESSEN, Den Burg, tel. (02220) 2414. TEXELAARTJES 3 regels ƒ1,50; elke regel méér ƒ0,50. Onder adres nummer ƒ0,50 meer. te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder Opleiding voor al uw rijbewijzen en ook voor verlenging van rijbewij zen. Rijschool Groot, eig. K. H. Boon Vamor ge- dipl., tel. (02230) 13252. Theorieles met films en kleurendia's vrijdags k pension Visser, Schoon- oordsingel 17, Den Burg. Schoonmaakbedrijf Harm Spigt, tel. (02228) 311 Voor al uw bloemen en planten, bruids- en graf- werk. Bloemenmagazijn Myosotis, H. P. Rijk, Waalderstraat 29, Den Burg, telefoon 3015 Lompen- en metalen- handel Cobus Spigt, Eier- land, telefoon (02225) 297 Voor gebruikte en on geregelde meubelen. J. Jongedijk, Schilderend 60 tel. (02220) 2777. Te koop VW 1300 Type Bouwjaar juni 1966. 2500,Autoverhuur J. Geus. Te koop aangeboden drie betonnen droogpa- len. Te bevragen bij M. Knol, Plevierstr. 6. Blij en dankbaar ge ven wij U kennis van de' geboorte van ons doch tertje en zusje Petra Marina P. de Jong-v.d. Vis G. de Jong Ada Helma Kerkstraat 11, Oosterend 29 december 1968. Heden is plotseling van ons weggenomen onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader en broer Jacob Kikkert in de leeftijd van ruim 52 jaar. B. Kikkert-Visser N. Wetsteen-Kikkert C. J. Wetsteen P. Kikkert en verloofde M. Westerlaken- Kikkert N. Westerlaken T. Kikkert S. Kikkert R. Kikkert-de Smit en kleinkinderen Oosterend, 30 december 1968. De begrafenis vindt plaats donderdag 2 januari 1969, om 14.00 uur te Oosterend. Wij zijn dankbaar en gelukkig met de geboor te van Danny's zusje Nancy dochtertje van Margriet en Nan Westerlaken „Spijkdorp" O 34, Oosterend, Texel, 28 december 1968. Op eerste Kerstdag werden wij verblijd met de geboorte van onze zoon en broertje Niek Bij het H. Doopsel ont ving hij de namen Nicolaas Josephus D. A. M. Witte-Veeger Th. Witte Jan, Bert en Ria Den Burg, Texel, Beatrixlaan 110, 25 december 1968. Geboren Erik Hannen zoon van J. A. Verbruggen- de Jong en P. Verbruggen Den Burg, Texel, Wagesmakerstraat 5, 23 december 1968. Met grote blijdschap en dank aan God geven wij U kennis van de ge boorte van onze zonen en broertjes Richard Johannes en Eduard Jacobus C. J. Dijker- Heidweiller Jac. Dijker Maarten Diek 24, Den Hoorn, Texel, 26 december 1968. TijdelijkSt. Lidwina- ziekenhuis, Den Helder. Met grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Martin F. Daalder-Kampstra C. Daalder Gerie Piet Ach ter tune 14, Oosterend, Texel, 24 december 1968. Met grote vreugde ge ven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Jan S. Koopman-Grit C. Koopman Peperstraat 14, Oosterend, Texel, 25 december 1968. Voor de belangstelling en het medeleven bij de ziekte en het overlijden van onze broer, zwager en oom MATHIJS VAN HEERWAARDE onze hartelijke dank. Fam. van Heerwaarde Heden is in volle zekerheid des geloofs, na een geduldig ge dragen lijden, van ons heengegaan onze innig geliefde zuster, be huwdzuster en tante, mevrouw T. Doorn-van der Vis, wed. van H. Doorn, op de leeftijd van 85 jaar. Gez. 189: 3 - 4. Uit aller naam: Jan van der Vis Bz. Kotterstraat 23, Oosterend, Texel, 26 december 1968. De begrafenis heeft heden plaatsgehad. Hiermede willen wij U, mede namens wederzijd se ouders, hartelijk dan ken voor de belangstel ling, die wij bij ons hu welijk van U mochten ontvangen. Piet van Leeuwen Thea van Leeuwen- Witte Heteren, december 1968, Narcissenstraat 29. Wij zeggen u dank voor de vele blijken van belangstelling tijdens ons huwelijk ondervonden. D. Eelman Y. Eelman-de Vries Wilhelminalaan 5, Den Burg. METEEN RAAK NIEUWJAARS AVOND IN CATHARINA HOEVE TOT, 1 UUR van Witte Kruislaan 15 naar Witte Kruislaan 21a C. EELMAN Per 1 januari zijn wij genoodzaakt voor de autoverhuur een Autoverhuur J. GEUS, Emmalaan 3, Den Burg, Texel. Hiermede geven wij U kennis, dat heden in het verpleeghuis „Hippocampus" te Wie- ringen is overleden onze lieve vader, be huwd- en grootvader Jan Reuvers, weduwnaar van K. Kalis, in de ouderdom van bijna 85 jaar. M. Biersteker-Reuvers J. Biersteker J. Reuvers M. Reuvers-Smit Truus Karen Jan Marina De Cocksdorp, Texel, 28 december 1968. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 2 januan a.s. na aankomst boot 12.30 uur uit Den Helder, plm. 1.30 uur op de Ned. Herv. begraafplaats te De Cocksdorp, Texel. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in Hotel „De Hoop". Hiermede geven wij U kennis, dat nog on verwachts in het ziekenhuis „Parkzicht" te Den Helder is overleden mijn lieve vrouw en onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder Douweline P. Zeijlemaker, echtgenote van N. van Egmond, in de ouderdom van 61 jaar. N. van Egmond Canada S. M. van Rumpt-van Egmond H. van Rumpt Alkmaar M. Winkel-van Egmond C. Winkel en kleinkinderen De Cocksdorp, Texel, 30 december 1968, Kikkertstraat 86. De rouwdienst zal worden gehouden in het sterfhuis donderdag 2 januari n.m. 2.30 uur, waarna de begrafenis op de Ned. Herv. Be graafplaats te De Cocksdorp, Texel. Voor de vele belang stelling, die wij bij ons 40-jarige echtvereniging ondervonden, zeggen wij, ook namens onze kinde ren, hartelijk dank. J. Kuiper T. G. Kuiper-Harte Oost, Texel. pim rniéke piet coby joop nel willem gladys co jenny frits nel ank leny klara joke annie gré hendrik zorro netty .peter annie annelies roelie arie tiny martha hans kees els piet annet simon kw ina rinus kees cor evert piet heieen wim fien renet nely janet arie netty willem anneke kees harm jan agnes ton piet ina lies gerard albert henk anton ben fred fey jan biem jaap reinie eddy en alle andere vrienden worden een goede jaarwisseling toegewenst. Tevens dank aan de politie voor het goede vertrouwen, cees en gelein. BISPINCK- HOF. A. Wuis T. Wuis-Roeper 't Noorden, Texel. G.N. Fam. G. Eelman, Schoolweg E 113, Zuid-Eierland, wenst familie en vrien den een voorspoedig 1969 Al mijn cliënten en bekenden een voorspoe dig 1969. J. M. Bergman Oudeschild. Assurantieën, Financieringen. Fam. W. J. Boon G.N. W. Witte M. Witte-Rutten wensen familie en be kenden een gezegend 1969. C. Garritsen C. Garritsen-v.d. Werf Gelukkig Nieuwjaar. Fam. A. Lagerveld, Postweg E 60c, Eierland Gelukkig Nieuwjaar. S.V. DE KOOG wenst alle leden en do nateurs en verdere be langstellenden een voor spoedig 1969. Prettige feestdagen en een voorspoedig 1969. Slijterij Binnenburg Den Burg A. J Siersma-Otten P. Koopman J. S. Koopman-Schaap wensen familie en beken den een voorspoedig 1969 Wij wensen U een voorspoedig 1969. P. Kikkert M. A. Kikkert-Kos en kinderen Waalderstraat 52, Den Burg. C. Koopman A. Koopman-de Jager Gelukkig Nieuwjaar. Fam. Mantje Hoeve Rembrandt Gelukkig Nieuwjaar. J. A. Eelman Autotransport Gelukkig Nieuwjaar. Wij wensen allen een gelukkig 1969. Schoenhandel Hoogerheide J. D. Troost Gelukkig Nieuwjaar. Rijwielhandel Troost wenst familie en beken den een gelukkig 1969. Fam. G. Witte, „De Nes" wenst familie en beken den een voorspoedig 1969 Wij wensen U een voorspoedig en gelukkig 1969 toe. Fa. B. F. Paagman en Zoon, Smederij, Eierland. Fam. Roeper, Dennen Fam. Roeper, Akenbuurt Gelukkig Nieuwjaar. Fam R. Zijm Gelukkig Nieuwjaar. Fam. Maas, Depot Ola-ijs wenst familie, klanten en bekenden allen een ge lukkig en voorspoedig nieuwjaar. Firma Stolk, VIVO levensmiddelen, wenst alle vrienden en bekenden een voorspoe dig 1969.

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 2