Nu ook mevrouw Koning-Bruin accoord met gymlokaal Drink louter Kabouter Oude liefde Texel staat op de lijst voor een sporthal Twee stemmen tegen horeca-kelder Herman Jansen N.V. Schiedam Anno 1777. In de laatste raadsvergadering van 1968 was alleen het vraagstuk gymna stieklokaal of sporthal een punt, waar over vrij uitvoerig werd gediscussieerd. Mevrouw J. Koning-Bruin (PvdA) had zich door de nota van B. en W. over dit onderwerp (zie vorig nummer) nog niet laten overtuigen, maar burgemees ter Sprenger slaagde erin, door het noemen van nog enkele argumenten, haar tot andere gedachten te brengen. Zoals bekend voelde mevrouw Koning er voor om in plaats van een gymna stieklokaal bij de Sint Jozefschool een veel grotere, maar betrekkelijk weinig duurdere sporthal te bouwen, die voor veel meer doeleinden geschikt zou zijn. B. en W. hadden de mogelijkheden on derzocht en waren tot de conclusie ge komen, dat een dergelijk besluit onver antwoordelijk zou zijn. Het gymlokaal kan na lang wachten eindelijk worden gebouwd. Voor een sporthal zou een nieuwe, heel andere procedure moeten worden gevolgd. Het is zelfs de vraag of Texel ooit goedkeuring voor een sporthal zal krijgen; in ieder geval zou er veel tijd mee gemoeid zijn. Mevrouw Koning tilde niet zwaar aan het argument, dat een sporthal voor de gewone schoolgymnastiek niet geschikt is. De onlangs geopende hon derdste sporthal in Nederland (te Rhooden) wordt ook voor schoolgym nastiek gebruikt. Hetzelfde geldt voor de sporthal te Den Helder, zo was haar bij informatie gebleken. In Den Helder wordt de afstand tussen school en gym- nastiekgelegenheid niet als een be zwaar gevoeld, zodat zij ook de afstand niet als een werkelijke belemmering voor het bouwen van een sporthal ver der van de Sint Jozefschool beschouw de. Bovendien, zo betoogde zij, kan een sporthal in kleinere gymnastiekzalen worden onderverdeeld. Afspraak Mevrouw Koning zei zich bewust te zijn van het feit, dat destijds een af spraak is gemaakt, dat bij de Sint Jozefschool een gymnastieklokaal zou komen, maar zij veronderstelde dat de school ook het algemeen belang in het oog zou willen houden. Een sporthal is een algemeen belang. Er zouden twee gymlokalen in gemaakt kunnen wor den; er zou volleybal, badminton, bas ketbal, tennis, zaalhandbal, zaalvoetbal en microkorfbal kunnen worden be oefend. Onjuist vond zij het, dat B. en W. bij de gebruiksraming waren uitge gaan van twee gymnastiekuren per leerling per week, terwijl officieel een norm van drie uur zal gelden. Houdt men die officiële norm aan, dan zou het gymlokaal eigenlijk al te klein zijn als het in gebruik wordt genomen. Wat de door B. en W. genoemde financiële consequenties betreft, wees mevrouw Koning op het veel intensievere ge bruik voor meer doeleinden, waardoor er ook meer inkomsten tegenover staan. Mevrouw Konmg zou niet graag willen, dat ingaan op haar suggestie zou betekenen dat het gymlokaal zou wor- 7. ,,Hij? Op Lot? Nog nooit zo'n onge lijk span bij mekaar gezien". ,,Doe het licht eens op", lachte Nora onder de dekens, ,,dan zie je nóg zo'n span". „Je hebt nog gelijk ook", mopperde hij, „wat ter wereld me bezield heeft om met een vrouw als jij aan te span nen?" „Het is de fout van je leven ge weest", zei ze, „en je zult er je hele leven voor moeten boeten, stakker". HOOFDSTUK III Kees Lot Vermeer Liep door het tentoon stellingszaaltje. Thea Verdenius, haar vriendin, was aan het schilderen ge slagen en had de euvele moed gehad, haar eerste produkt in te zenden. Na tuurlijk moest Lot het gaan zien en zeggen wat ze er van dacht. Ze zag het, en besloot maar niet te zeggen wat ze ervan dacht. Thea kon een heel lief plaatje schilderen, dat het misschien heel leuk zou doen in een kinderprentenboek. Misschien zou ze haar met een beetje takt een tip kun nen geven, dat ze het „in de illustratie" moest gaan zoeken. Maar Thea, dat had ze met één oogopslag gezien, zou met haar licht de wereld der schone kunst nimmer verblinden. Ze liep, nu ze eenmaal Het Schilderij gezien had, zoekend langs de andere kunstwerken. Misschien was er iets bij dat de moeite waard was. Stillevens, landschappen, «portretten, een enkele poging om modern te doen, maar niet overtuigend. Ze was al bijna aan het eind, toen haar aandacht getrokken werd door een doek dat haar pijn deed aan det ogen. Het stond er als een vloek tussen het gezapig gekabbel van de rest. Maar ze werd er onweerstaan- den geschrapt en dat de sporthal voor lopig in de lucht blijft hangen, maar ze had hoop dat de situatie niet zo on gunstig zou blijken te zijn. Mevrouw Koning wees tenslotte op het probleem van de vrijetijdsbesteding door de jeugd. Een sporthal kan dat vraagstuk helpen oplossen. Makkelijk Het speet de heer P. Smit (KVP), dat mevrouw Koning zo makkelijk heen liep over een gemaakte afspraak. Toen men indertijd stond voor de noodzaak van twee gymnastieklokalen, kon er maar één worden gebouwd. Om de Jozefschool of Thijsseschool niet te be voordelen zou het lokaal halverwege beide scholen zijn gezet, aan de Keesomlaan op de plaats waar nu de timmerwerkplaats van J. Smit is. Men was daar niet gelukkig mee, zodat KVP- en PvdA-fractie overeen kwa men om het toen „haalbare" lokaal bij de nieuwe Thijsseschool te bouwen echter met de afspraak dat het tweede lokaal, dat zo werd toen verwacht nog „enkele" jaren op zich zou laten wachten, bij de Jozefschool zou komen Het duurde veel langer voordat het tweede lokaal werd goedgekeurd en al die jaren hebben de kinderen van de Jozefschool stukken moeten lopen op weg naar de gymnastiekles. Mede daar door krijgen de scholieren veel te wei nig gymnastiek. De heer Smit veron derstelde, dat mevrouw Koning het niet voor haar verantwoording zou willen nemen het geplande gymlokaal in de waagschaal te stellen. De heer Smit zei graag een plan voor een sporthal te willen ondersteunen ook hij onderkende het belang daarvan maar niet ten koste van dit gymlokaal, dat er volgend jaar om deze tijd kan staan. Volgens de 'heer Smit had dit gymlokaal trouwens niets met de sporthal te maken. Een gymlokaal valt onder de zorg van het ministerie van onderwijs; een sporthal is een C. R en M.-aangelegenheid. Mej. Luijsterburg was het niet hem eens, evenals de heer Koorn. Laatstge noemde veronderstelde, dat bij het ge bouw voor de scholengemeenschap toch wel een sporthal zal komen. De heer Standaart was vóór gymlokalen in de onmiddellijke nabijheid van de be langhebbende scholen, maar vond dat ook onverwijld moest worden overge gaan tot het aanvragen van een sport hal op Texel. Op de lijst Aan die wens was reeds voldaan, zo bleek uit het antwoord van burgemees ter Sprenger. Allereerst echter stelde hij dat het er niet om gaat de waarde van de argumenten voor een sporthal af te wegen. Er moet nu een keus worden gedaan tussen een kant en klaar plan, waarvoor geld en goed keuring beschikbaar zijn, zodat het di rect realiseerbaar is en een plan waar aan men nog moet beginnen. Door de onderwij sautoriteiten wordt aan het eerstgenoemde plan duidelijk de voor keur gegeven en B. en W. doen dat ook. Het zou iets anders liggen als er ook maar enige zekerheid over zou be staan dat bijv. binnen een jaar goed keuring voor een sporthal zou kunnen worden verkregen. Alvorens een sport hal wordt toegewezen, wordt eerst een behoefteonderzoek ingesteld, moet een advies van GS worden ingewonnen en pas dan gaat het plan naar een priori teitencommissie van het departement. Die prioriteitencommissie vergadert FEUILLETON door TOM LODEWIJK baar heen getrokken. Gloeiend rood in felle, dikke klodders op paarsig blauw zwart, vuilgroen en giftig geel, en alles met drift op het doek geslingerd. Ze vond het niet mooi. Niet naar de maat staf waarmee de anderen maten. Maar het greep haar aan, het lééfde. Het was een uitdaging. Met forse halen stond er in de benedenhoek een grof gepenseelde W. Ze keek in het catalo gusblaadje. Kees de Waard. Nooit van gehoord. „Ha Lot. Wat 'n uithangbord niet?" Het was Ellie Fontijne, een vroegere klasgenoot. Lot knikte afwezig. „Je schijnt er nogal weg van te zijn", zei Ellie een beetje schamper. „D'r is tenminste één vent op de ten toonstelling", zei Lot. „En wat voor 'n vent", lachte Ellie, „hij zal wel van boven tot onder on der de klodders verf zitten. Moet je zien hoe hij dat er op gekwakt heeft, 'k Snap niet hoe jij er wat aan kunt vinden. Dat is geen kunst. Dat kan iederéén". „Doe jij het dan es", vinnigde Lot. Achter zich hoorde ze iemand lachen. Ze keek om en staarde in het gezicht van een man die, stelde ze meteen vast, te laat geboren was. Een paar eeuwen tevoren had hij kaperkapitein moeten worden. Blauwzwart krullend haar, 'n gebruind gezicht, ogen die dwars door je heen keken, een lichaam als van een atleet en de houding van een jonge hond, die met z'n lange poten geen raad weet. „Neem me niet kwalijk", zei hij, „dat ik voor luistervink gespeeld heb". Hij scheen uitsluitend Lot te zien. „Ik ben de vént. Kees de Waard". Hij stak een hand als een kolenschop uit en Lot driemaal per jaar en heeft momenteel honderd plannen liggen, waarvan er maar 24 kunnen worden uitgevoerd. De kans op een spoedige gunstige be slissing is dan wel heel klein. De bur gemeester legde er de nadruk op, dat Texel reeds een aanvraag voor een sporthal heeft ingediend. „We staan op de lijst!" De kans dat door het bouwen van een gymlokaal een sporthal voor Texel iets minder urgent zal worden geacht, is er wel, maar de noodzaak van een sporthal op Texel kan in ieder geval worden aangetoond. Er kan best een sporthal worden aangevraagd en tegelijk een gymlokaal worden ge bouwd. Het schrappen van een gymlo kaal verhoogt de kansen op een sport hal nauwelijks, juist door de totaal an dere instanties, die zich met sporthal len bezighouden. De argumenten van mevrouw Koning pleitten vóór een sporthal, maar niet tégen een gymna stieklokaal, aldus mr. Sprenger. Mevrouw Koning zei te begrijpen, dat uitstel van het gymlokaal de sport hal niet naderbij brengt, en ging ak koord met de plannen van B. en W. Avondvergaderingen Aan het begin van de bijeenkomst informeerde mej. A. G. Luijsterburg (CHU), wanneer nu eindelijk eens zal worden besloten de raadsvergaderingen 's avonds te houden. Mej. Luijsterburg had al meerdere malen op avondverga deringen aangedrongen en de laatste maal als antwoord gekregen, dat de mogelijkheden onderzocht zullen wor den. Nu kreeg zij te horen dat dit serieuze onderzoek nog niet is afgelo pen. Op haar vraag of voor de eerst komende vergadering een voorstel te gemoet kan worden gezien, antwoord de Mr. Sprenger: „Misschien". De raad ging akkoord met de begro ting van de stichting Cultureel Werk. De stukken zullen ter goedkeuring worden doorgezonden naar Gedepu teerde Staten. Ingevolge de destijds verkregen machtiging hebben B. en W. de beta ling van rente en aflossing gegaran deerd van een door de heer G. Huizer te Oosterend op te nemen geldlening voor de bouw van een eigen woning. B.T.W. Bepaalde gemeentelijke tarieven en de TEM-tarieven zullen iets stijgen als gevolg van de BTW. De stijging is be scheiden: De TEM-tarieven stijgen met nauwelijks een kwart cent per kWu. Mej. Luijsterburg zei het „voor 100°/o" eens te zijn met de voorwaar den, die de gemeente heeft gesteld aan degenen, die aan de openbare MAVO- school bijbelonderricht geven en ter bestrijding van de kosten daarvoor een subsidie ontvangen. Een der voorwaar den is dat zij die les geven zich moeten onthouden van het voeren van propa ganda voor het bijzonder onderwijs en van uitlatingen of handelingen, die krenkend kunnen zijn voor de levens beschouwing van anderen. Mej. Luijs terburg was er van overtuigd, dat de betrokken geestelijken zich hiermee kunnen verenigen, maar vond dat de genoemde bepaling ook geldt voor de „gewone" leerkrachten aan de openbare scholen. „Laten ook zij zich onthouden van opmerkingen, die krenkend kun nen zijn voor kinderen die thuis in het geloof zijn opgevoed". Desgevraagd zei mej. Luijsterburg een speciale aanlei ding voor deze opmerking te hebben, maar wilde geen namen noemen. Mevrouw J. Koning-Bruin vond de vertrok haar gezicht. „Ik voel niets voor invaliditeit", zei ze, haar hand wrijvend. Ellie was met een één en al glimlach. Ze vond hem interessant. En alles wat interessant was, moest je verzamelen. „Ella Fontijne", zie ze. Hij knikte achteloos, en Ellie was be ledigd. Onbeschofte vent. En wat die in Lót zag, met haar strogele haren! „Nou weet ik nog niet hoe u heet", zei de piraat. „Lot Vermeer", zei ze onwillig. Het leek haar of ze zich onttrekken moest aan de nabijheid van deze man, die haar evenzeer geschokt had als zijn schilderij. „U bént het wél", zei ze glimlachend. „Wat?" „Nou dót," ze wees naar het schil derij. „Als ik uit Jiiijn fantasie een portret van de schilder had moeten te kenen, zou het wel zoiets geworden zijn, maar dan met een zwarte lap voor zijn oog en een houten been". „Zeerover hè? Zit geen brood meer in tegenwoordig. Of je moet bij de ma rine gaan, en dat is ook narigheid met zuur bier". „Moet u m'n vader vertellen". „Is die marinier?" Ze lachte. geldelijke steun voor het bijbelonder richt bij de huidige gang van zaken niet zinvol. Zij constateerde, dat de be trokken dominé's, kapelaans en pas toors uitsluitend „voor eigen parochie preken", zodat het bijbelonderricht net zo goed tijdens de gewone katechisatie kan plaatsvinden. Hangar De heer F. Standaart (Texels Belang) vond de raming van de op het vlieg veld Texel te bouwen hangar nogal op timistisch. De post architectkosten vond 'hij laag en hij miste ook posten riool- geld, verzekering e.d. Verder hadden B. en W. geraamd vrij veel huur voor het stallen van caravans te kunnen in casseren. De heer Standaart veronder stelde, dat van caravanverhuur weinig terecht zou kunnen komen. Juist in de winter als de caravans er gestald wor den, is de hangar voor vliegtuigen het meest dringend nodig. Burgemeester Sprenger zei dat de vliegtuigen altijd voorrang zullen hebben. De eerste tijd echter, zo wordt verwacht, zullen nog betrekkelijk weinig vliegtuigen van de hangar gebruik maken. De heer Daalder: „Het is een glij dende schaal. Zodra er meer vliegtui gen komen, minderen de caravans. Op de exploitatie heeft dat geen slechte invloed. In tegendeel: het stallen van vliegtuigen brengt méér op". De heer C. Koorn (CHU) was ge schrokken van het bedrag van ƒ11.000,dat jaarlijks nodig is om vernielde bermpalen, verkeersborden en straatnaamborden te herstellen. Een belangrijk deel van de schade wordt aangericht door de jeugd. Het zou aan beveling verdienen de jeugd hierover via de scholen te benaderen. Volgens de heer P. Smit zijn 'het niet alleen Texelaars, die de schade aanrichten. Als voorbeeld noemde hij het wegtra- ject Schilderend-Jeugdherberg, waar langs in de afgelopen zomer alle bor den werden verbogen. Degenen, die dit „spoor van vernieling" hadden achter- geltaen, moesten worden gezocht onder de gasten van de jeugdherberg. Voorbeeld De burgemeester liet een der vele beschadigde verkeersborden de verga derzaal inbrengen als voorbeeld. Het was een voorrangsbord, dat door jon gelui als schietsohijf was gebruikt, blij kens de honderden deukjes in het cen trum. Het systeem van uit de raad gekozen afgevaardigden naar de aandeelhou dersvergadering van de TEM, vond de heer Standaart zeer omslachtig. De in de raad genomen besluiten kunnen be ter schriftelijk ter kennis van de direc tie worden gebracht. De heer Dros was het met hem eens. Mr. Sprenger wilde wel onderzoeken of een eenvoudiger procedure mogelijk is. De garantieverlening op het door de Recreatiestichting te lenen bedrag van ƒ400.000,voor voorzieningen op de camping „Kogerstrand" was voor de heer Staridaart aanleiding om te vra gen hoelang de camping nog zal kun nen blijven bestaan, met het oog op het door Rijkswaterstaat prijsgeven van de buitenste duinrichel. Uit het antwoord van Mr. Sprenger bleek, dat men zich voorlopig geen zorgen hoeft te maken. De duinenrij zal men nog 25 jaar kun nen handhaven, zo meent RWS. Van 'hte genoemde bedrag is ƒ110.000, nodig voor een recreatiegebouw. Raadskelder Mevrouw Koning was niet gelukkig met de door B. en W. voorgestelde be stemming van de raadskelder. Zij vond een Horecabedrijf niet bij een raadhuis passen en zou de ruimte liever als dorpshuis of leeszaal gebruiken. Mr. Sprenger zei dat over de mogelijke be stemming tot dorpshuis of leeszaal in de raadhuiscommissie was gediscus sieerd. Daarbij was men tot de conclu sie gekomen dat de bouw al zover was gevorderd, dat het niet meer mogelijk was een werkelijk geschikt dorpshuis „Majoor bij de motordienst. En hij scheldt altijd op de Marine. Ingebeelde kaffers!" „Sympathieke man, uw vader, al voel ik persoonlijk niets voor de motor- dienst. Kom ga mee, drinken we een bak koffie, kletsen we wat over dat schilderij. Ik wil wel es weten, wat het je nou dóet". En hij was maar meteen op de voet van jij en jou. En hij scheen het dood gewoon te vinden dat ze meeging voor „een bak koffie". En hij lette helemaal niet op Ellie, die zich zwaar gegriefd afwendde. Maar het leek Lot allemaal vanzelf sprekend. „Je had wel een klein beetje beleef der kunnen zijn tegen mijn vriendin", wees ze hem terecht, toen ze samen gingen op zoek naar „een geschikte tent", hij met zijn lange benen telkens afremmend, want al was Lot gewend stevig aan te stappen, dit tempo kon ze niet bijhouden. „Wie? Die juffrouw?" Hij imiteerde Ellie's kwijnend stemgeluid „Ella Fon taineO wat interessant". Lot lachte. „Heeft ze niet gezegd". „Ze heeft het gedacht". „Om eerlijk te zijn, het is haar stop- of leeszaal te maken. De afmetingen van de ruimte zijn niet toereikend. Mevrouw Koning was nog niet over tuigd. Zij wees op de slechte toestand waarin het dorpshuis van Den Burg verkeert en zag niet in waarom de raadskelder niet tot dorpshuis zou kun nen worden bestemd. „In de praktijk is het dorpshuis immers uitsluitend vergaderzaal". Exclusief Mej. Luijsterburg was echter bijzon der blij met 'het horecabedrijf dat in de raadskelder komt, vooral omdat B. en W. de voorwaarde hebben gesteld, dat het bedrijf een exclusief karakter moet krijgen. De animo van gegadigde «pachters zal daarom groot zijn, zo ver wachtte zij. Zij stelde echter een wij ziging van de procedure voor bij het aantrekken van een pachter. B. en W. hadden voorgesteld eerst na te gaan wie er in aanmerking komen, daarna wordt geselecteerd en dan laat men inschrijven. Beter was het volgens haar eerst te laten inschrijven met voorbehouden gunning om daarna te gaan selecteren. Mr. Sprenger legde uit dat B. en W. de keuze juist tot een beperkt aantal gegadigden wil beper ken, die in de gelegenheid worden ge steld in te schrijven. Dat hangt samen met de bijzondere eisen. Het moet mo gelijk zijn bepaalde exploitanten, waarop overigens niets is aan te mer ken, niet in de gelegenheid te stellen, omdat rij niet geschikt worden geacht om een dergelijk exclusief bedrijf te voeren. Het is bijzonder onaangenaam om dat te moeten zeggen, nadat iemand heeft ingeschreven. In de ontwerp-pachtovereenkomst was bepaald dat de gemeente als die over de lokaliteit wil beschikken, dit minstens vier dagen tevoren aan de pachter laat weten. Mej. Luijsterburg vond die «periode te kort. Mr. Sprenger zag geen problemen. In de praktijk zal de periode veel langer zijn. Principieel tegenstander van een Horeca-raadskelder onder het raadhuis toonde zich de heer F. Standaart. Al eens eerder had hij 2ijn bezwaren ge uit. „Ik vind het een onding. Van mijn part had er een kegelbaan in gemo gen, maar géén horecabedrijf. We heb ben al bars genoeg in Den Burg!" Mevrouw Koning en de heer Stan daart stemden tegen het voorstel. Kruising De heer Sfcandaart liet zich in de rondvraag tevreden uit over de veilig heidsvoorzieningen, die momenteel op het kruispunt Westerweg-Pijper9dijk worden getroffen. Mr. Sprenger 'had vergeten er in het begin van de ver gadering melding van te maken en deed het nu alsnog: De ANWB heeft geadviseerd als noodvoorziening het aantal schrikhekken te vergroten en anders op te stellen, zodat ze ook van de andere weg te zien zijn. Verder zijn gele knipperlichten geplaatst. De ANWB had het enigszins omleggen van een der wegen als ideaal geadvi seerd, maar hieraan zijn zulke hoge kosten verbonden, dat het eerst eens zo wordt geprobeerd. Het gevaar van de kruising houdt verband met het feit dat de twee kruisende wegen pre cies hetzelfde zijn; zelfs niveauver schillen op het punt van kruising ont breken. Men was er overigens van overtuigd, dat men van gemeentewege niet in gebreke was gebleven bij hei aanbrengen van waarschuwingen. In de «praktijk bleken deze echter niet voldoende te zijn. De heer A. Dros vroeg waarom «bij dit kruispunt, in tegenstelling tot vele andere kruispunten op Texel, geen lichtmasten staan. Mr. Sprenger: dan zou de indruk worden gewekt, dat het een volledig beveiligd kruispunt is. Dat klopte niet volgens de heer P. Smit, die wees op een soortgelijke kruising in de polder Het Noorden, waar wèl lichtmasten staan. Daar ge beuren veel minder ongelukken. De burgemeester wilde het plaatsen van woord". „Zie je wel?" „Dus je vindt jezelf nogal-interes- sant?" „Ik ben een mens of ik mijn eigen zelf gemaakt had. Dat is niet van mij hoor. Dat zegt Pallieter ergens". „Weet ik, je pronkt tenminste niet met geleende veren." Hij stond stil. „Ha! Zeg, weet je, we hoeven niet meer over dat schilderij te «praten. Je hebt het gezegd. Niet pronken met «ge leende veren. Nou, dat is wat ik pro beer. M'n eigen zeivers, zoals m'n ouwe oom Karei zou zeggen. En dat in verf." ,,'t Kost nogal wat aan verf zo te zien", grinnikte Lot. „Je 'hebt het er zó maar opgesmeten." Ze was met deze wonderlijke kerel meteen wonderlijk vertrouwd. „Hier is 't zei Kees de Waard, „geen «perzische kleedjes en geen kel ner in rok. Piet, heb je al «koffie of nóg koffie." „Net vers gezet meneer." „Mooi. Nóg koffie moet ik niet. Jij toch ook, of wou je wat anders?" „Koffie is mij goed genoeg". „Een beetje laat op de dag voor koffie". Het was des voormiddags kwart voor elf. „Wou je liever een oorlam?" vroeg ze. „Natuurlijk. Maar eerst leut. Eerst een grondje leggen. Piet, heb je d'r niet wat bij? Ik rammel." „Gebak," hij veegde de idee van de tafel. „Een broodje, met worst of zo. Iets hartigs." „Ik Zal wel es kijken", beloofde Piet met een grijns. „Is één broodje ge noeg?" ,,'t Is maar om de eerste honger te stillen," zei Kees de Waard bescheiden. „Heb je niet altijd honger?" vroeg Lot. „Meer dórst", «beleed hij. „Schilderen is dorstig werk".

Texelsche Courant | 1968 | | pagina 6